Bogdan Klich opowiada kłamstwo za kłamstwem .Co zrobi Miller?

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

Za kilka godzin wysłuchamy raportu Komisji Millera. Nie spodziewam się niestety, że ten raport cokolwiek racjonalnie wyjaśni. Dlaczego? Z tych samych powodów, które wymienia w dzisiejszym wywiadzie Jacka Niznikiewicza generał Petelicki.      Podpisuję się pod tym w 100 %.
„Bogdan Klich opowiada kłamstwo za kłamstwem. Państwo nie zdało egzaminu, a w wojsku dzieje się źle. Do Klicha wrócę za chwilę, bo nie on jedyny okłamuje Polaków.

Minister Jerzy Miller wmawiał całej Polsce, że samolot, którym leciał prezydent Lech Kaczyński z delegacją, był samolotem cywilnym. Wszyscy wiedzą, że to był samolot wojskowy z wojskową załogą.

Kolejną osobą z rządu Donalda Tuska okłamującą społeczeństwo był sam premier Donald Tusk, który wmawiał wszystkim, że nie było innego wyjścia jak oddać Rosjanom całe śledztwo. A przecież Polska od 11 lat była w NATO i od 1993 r. mieliśmy z Rosją umowę o wspólnym badaniu katastrof wojskowych! Wyliczanie kłamstw, półprawd i pozorowanych działań rządu Tuska zajęłoby mi cały wywiad, który musiałby być jeszcze dłuższy od tych, które Pan przeprowadza.”

„W mojej opinii swoimi działaniami, a raczej zaniechaniami, premier Tusk zasłużył na dymisję. Jednak nie mam złudzeń trójkąt Tusk-Graś-Janicki są nieusuwalni. Szef rządu, rzecznik rządu i generał BOR, to osoby nie do ruszenia. Niech dziennikarze sprawdzą dlaczego ten trójkąt jest taki mocny. Jeśli chodzi zaś o samego szefa MSWiA, którego wcześniej szanowałem, to z przykrością muszę stwierdzić, że Jerzy Miller stracił mój cały szacunek, kiedy wystąpił o drugą gwiazdkę generalską dla gen. Janickiego, który nie wysłał ekipy na lotnisko Siewiernyj i zgodził się wysłać do Smoleńska najważniejsze osoby jednym samolotem, bez sprawdzenia lotniska. Podobno Janicki był najsłabszym ogniwem trójkąta Tusk-Graś-Janicki i kiedy zaczął się łamać awansowano go.”
„(..)sprawy katastrofy smoleńskiej nie można wyjaśnić, bo Polska nie otrzymała wraku samolotu, oryginałów czarnych skrzynek, nie mogliśmy zbadać terenu katastrofy, ani zwłok.”

  Można tylko dodać, że cynizm polityków, którzy dla chronienia własnego wizerunku i uchylenia się od odpowiedzialności poświęcają pamięć o Ofiarach i nie liczą się kompletnie z wrażliwością rodzin(odmowa udostępnienia raportu przed publikacją!) przekroczył granice na tyle, że spowodował tak mocne oskarżenia ze strony wojskowych.
I dobrze, ze taki głos zabrzmi przed kolejna próbą manipulacji jaką musi stanowić tzw. raport Komisji Millera. Jak można podać realne przyczyny katastrofy bez własnych badań wraku i jego urządzeń * w tym mechanizmu „uchod” …!)Skrzynek, ciał.Bez dokumentacji fotograficznej i na nośnikach pamięci z miejsca katastrofy itp. Bez badań terenu.

Klich pewnie zostanie odwołany. O rok i 3 miesiące za późno. Tylko dla poprawy wizerunku, a nie z potrzeby społeczeństwa, które powinno mieć zagwarantowane poczucie sprawiedliwości i profesjonalnego sposobu zarządzania własnym państwem.


Minister Arabski skarży się na NIK, który” brutalnie” żąda dokumentacji związanej z przygotowaniem wyjazdu delegacji do Katynia. Czyli ma gwarancję, że jego zaniedbań raport Millera nie poruszy.
A premier Tusk, dla poprawy wizerunku swojego ministra w Gdańsku oświadcza, że Arabskiemu wyborcy zawdzięczają… sprawną rozbudowę terminalu lotniczego! Liczą się tylko wybory, a nie prawda materialna i przyzwoitość.

Od kilku dni słyszymy, ze podobno piloci nie uruchomili właściwie aparatury sterującej przyciskiem: uchod”. Wojskowi prokuratorzy powiedzieli w wtorek (26/07/2011) na konferencji prasowej, że "czarne skrzynki" nie rejestrują, czy system automatycznego odejścia był sprawny.”Zatem pytam, „_ Jeśli nie można wykluczyć niesprawności systemów i urządzeń odpowiedzialnych za „odejście na drugi krąg” to czy można wykluczyć awarię lub zamach przeprowadzony za pomocą zaplanowanej awarii urządzeń odpowiedzialnych za odejście na drugi krąg?

Sama Komisja Millera nie ma dostatecznego umocowania prawnego, o czym wielokrotnie już mówiono i pisano *.
Nie wierzę, żeby pan Miller wybił się na niezależność. Tym bardziej, że jest sędzią niejako i we własnej sprawie (BOR).**

Jego wypowiedź o braku konieczności tłumaczenia uwag polskich prokuratorów i śledczych do raportu MAK na język angielski i rosyjski, przez co uniemożliwił zapoznanie się z nimi przez gremia światowych ekspertów od lotnictwa, świadczy o ty, że prawda w sprawie Smoleńska jest mniej ważna od politycznej wymowy ustaleń.

Bardzo chciałabym się mylić…

*http://sed3ak.salon24.pl/321070,komisja-bezprawna-macierewicz-prostuje

** Ustawa o BOR Rozdz. 2, art. 6.1
P.s.

Słuchając raportu weźcie pod uwagę, czy usłyszycie odpowiedź na takie pytania:

-W polskich uwagach do raportu MAK, polscy specjaliści zaznaczają brak przekazania przez stronę rosyjską badań pirotechtnicznych i badań na występowanie ładunków wybuchowych.

Czy coś się zmieniło od publikacji polskich uwag do raportu MAK i czy przeprowadzono lub czy otrzymano wyniki ekspertyz na wykluczenie użycia ładunków wybuchowych konwencjonalnych? Jeśli tak to jakich.

-Czy polskiej stronie zwrócono broń oraz wyposażenie polskich oficerów BOR, którzy byli na pokładzie i zginęli w katastrofie lub/i czy polska strona mogła przeprowadzić stosowne ekspertyzy związane z bronią i wyposażeniem oficerów BOR i innych wojskowych?


-Czy polska strona uzyskała zapis video zobrazowań radarowych na stanowisku kierownika systemu lądowania (podejścia samolotów JAK-40, IŁ-76 i Tu-154m) z dnia 10.04.2010?

- Jakie zostały zrealizowane badania techniczne szczątków samolotu Tu-154m nr.101 i jakie sprawozdania z ww.badań posiada MAK i jakie zostały przekazane stronie polskiej?

-Skoro polska strona zrezygnowała z udziału rosyjskiego nawigatora, co spowodowało ,że w dniu 10 nie zabrano podobnie jak w dniu 7 kwietnia na pokład samolotu 154 dodatkowego fachowca do załogi na pokład samolotu?
.

Czy strona polska otrzymała od Rosjan pełne zapisy rozmów z wieży z innymi samolotami, które porozumiewały się z wieżą w czasie pomiędzy lądowaniem Jaka, a katastrofą TU 154 M? Czy wyjaśniono znaczenie i okoliczności zarejestrowanej na taśmie CVR polskiego Tu-154m rozmowy nieznanego samolotu z którego meldowano o zrzucie - 10:27:58,8-10:28:01,5 Jakiś inny lot: (niezr.) zakończyłem zrzut, zniżanie na wschód. (ros. zakoncził wybrosku) ?

- Czy strona polska miała dostęp do zapisów rozmów z Ił 76 oraz dokładnego czasu manewrów nieudanego podejścia do lądowania tego samolotu?
-Wojskowi prokuratorzy powiedzieli w wtorek (26/07/2011) na konferencji prasowej, że "czarne skrzynki" nie rejestrują, czy system automatycznego odejścia był sprawny.”
W związku z tym czy w polskim raporcie znajdziemy jakiekolwiek dowody na to, że podobno piloci nie odblokowali przycisku „uchod? Czy taka czynność lub jej brak mogą być odnotowane na jakimkolwiek urządzeniu rejestrującym? Jeśli nie, to czy są ekspertyzy z badania samego urządzenia?
Jeśli oba warunki nie są spełnione, to czy równoważną do rozpatrzenia tezą nie może być fakt ich awarii lub uszkodzenia świadomego –np. podczas remontu TU154 M?


_ Jeśli nie można wykluczyć niesprawności systemów i urządzeń odpowiedzialnych za „odejście na drugi krąg” to czy można wykluczyć awarię lub zamach przeprowadzony za pomocą zaplanowa
nej awarii urządzeń odpowiedzialnych za odejście na drugi krąg?
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/general-ostro-krytykuje-rzad-to-oni-sa-winni-za-ka,2,4807242,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

___________________________________________________________ Dlaczego niezależna.pl cenzuruje link do zdjęcia - Fotel z kokpitu ???????? http://niepoprawni.pl/blog/4870/dlaczego-niezaleznapl-cenzuruje-link-do-...  
Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------------- ]]>http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY]]>

#173770

Oglądam te gówno,winni są piloci,nieuctwo pilotów,teza POlszewików,kpiny z Polaków,tylko wygrane wybory pozwolą ukarać winnych,towarzysze Moskale pomogli pozbyć się nie wygodnych ludzi,którzy przeszkadzali im w interesach w sprawach Polski

Vote up!
0
Vote down!
0
#173774

Wejdz na NIEZALEZNĄ,A ZOBACZYSZ ILU TAM PISZE POLSZEWIKÓW.NIE TO CO UNAS,TO DLA TEGO NIE CHCĄ CI PUŚCIĆ LINKÓW

poczytaj sobie Niezależną PL,a szczegulnie dzisiejsze
komentarze

Vote up!
0
Vote down!
0
#173799

biorac pod uwage stwierdzenia z raportu:

"Nie było materiałów wybuchowych

We wraku samolotu nie stwierdzono śladów detonacji materiałów wybuchowych ani paliwa lotniczego. Niewielki pożar objął nieliczne elementy wraku i został zainicjowany w trakcie lub bezpośrednio po zderzeniu z ziemią - wynika z raportu komisji Millera. Jak czytamy w raporcie komisji pod kierownictwem szefa MSWiA Jerzego Millera badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej,

podczas oględzin wraku samolotu nie stwierdzono śladów detonacji materiałów wybuchowych

ani paliwa lotniczego, nie stwierdzono śladów charakterystycznych dla pożaru przebiegającego w trakcie lotu."

A ja naiwny myslalem ze takie cos sie bada a nie tylko oglada !!

No chyba, ze zbadali juz ruscy a Miller im ufa jak rodzonemu ojcu.

Bo przeciez Millerowa komisja do dzis nie dysponuje ani pomaranczowymi/czarnymi skrzynkami ani szczatkami wojskowego samolotu "Polskiego  F1".

Czyli Koroner

"stwierdzil zgon ale sekcji zwlok nie wykonal..."

Wiec skad koroner  wie ,  ze to byl zawal?

a nie skret kiszek ?

Lub udar mozgu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#173791

teraz będzie opowiadał   :

Tomasz Siemoniak

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego

 

odpowiedni kandydat na szefa monu

 

chachacha

 

= >>bez światłocienia<<

Vote up!
0
Vote down!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#173901