Kto chce, by Majdan płonął, a w Kijowie ginęli ludzie?

Obrazek użytkownika elig
Świat

  Coraz częściej zastanawiam się nad tym pytaniem.  Gdy patrzę na historię Majdanu od 21 listopada 2013, to rzuca mi się w oczy, że w chwilach, gdy wydaje się możliwe jakieś pokojowe rozwiazanie, zaraz ktoś prowokuje nowe, coraz to bardziej krwawe starcia.


  Zaczęło się to w nocy z piątku na sobotę 30 listopada 2013, kiedy to kilkaset osób pozostałych na placu po 10-tysięcznym wiecu zostało brutalnie zaatakowanych i pobitych przez milicję  /]]>TUTAJ]]>/.  Wzbudziło to powszechne oburzenie i w następnych zgromadzeniach wzięło udzial już 10 razy tyle osób.  Tu stroną zaogniającą konflikt była bez wątpienia milicja.

  Nieco inaczej było w styczniu.  W połowie tego miesiąca płomień protestu zdawał się przygasać.  Wtedy, 16 stycznia parlament Ukrainy przyjął w ekspresowym tempie ustawy ograniczające w znacznym stopniu prawa obywateli, wprowadzające w istocie stan wyjatkowy.  Protesty na Majdanie znacznie się nasiliły.  Prowokatorem była Partia Regionów Janukowycza.

 W dniu 22 stycznia najbardziej bojowa część demonstrantów zaatakowała oddziały Berkutu.  Witalija Kliczkę, który próbował powstrzymać zamieszki potraktowano gaśnicą.  Krwawe zajścia pochłoneły sześć ofiar śmiertelnych.  W tym przypadku stroną prowokującą byli demonstranci.

  Zamieszki te doprowadziły do dymisji rządu Azarowa, wycofania wiekszości antyobywatelskich ustaw i częściowej amnestii dla manifestantów.  Na Majdanie zapanowal "zbrojny pokój".  W weekend 15 i 16 lutego rozeszła się wieść, że z aresztów zwolniono 238 uczestników protestów, a opozycja opuściła część okupowanych budynków rządowych i administracyjnych.  W dniu 18 lutego parlament Ukrainy mial obradować nad przywróceniem konstytucji z 2004 roku i ograniczeniem władzy Janukowycza.

  I wtedy - zonk!  W dniu 18 lutego rana część demonstrantów przełamała jeden z kordonów milicyjnych i zablokowała gmach parlamentu.  W efekcie o 13:30 nastapił szturm Berkutu na Majdan, powtarzany kilkakrotnie w ciagu dnia i w nocy z 18 na 19 lutego.  Zginęło 26 osób, a ponad 150 zostało rannych.  I w tym przypadku zajścia sprowokowali demonstranci.

  Cały dzień 19 lutego upłynał w oczekiwaniu na ponowny atak Berkutu, jednak wieczorem zostal on odwołany, gdyż wynegocjowano rozejm.  Przetrwał on do ranka 20 lutego, gdy nieoczekiwanie został zerwany, nie wiadomo przez kogo.  Dawid Wildstein  /]]>TUTAJ]]>/ tak to relacjonowal:

  "Niewiele zapowiadało ten koszmar. Nagle, podczas pozycyjnych walk, Berkut zaczął się wycofywać. Bojownicy ruszyli za nim. Ja byłem przy instytuckiej, Paweł Bobołowicz bardziej na prawo. W pewnym momencie przy nim wybuchł skład koktajli mołotowa. A potem się zaczęło. Strzały wszędzie. Zaplanowana rzeź.".

  Wydaje się więc, że w tym przypadku prowokatorami były wojska MSW.  Potwierdza to oświadczenie p.o. szefa MSW, ktory powiedział, iż wojskom wewnętrznym i milicji wydano ostrą amunicję z rozkazem jej użycia.  I faktycznie użyto jej.  Według Niezaleznej pl  /]]>TUTAJ]]>/:

  "16:09

CNN, powołując się na źródła z ukraińskiej opozycji, podaje statystyki dzisiejszej rzezi: 100 osób zabitych i 500 rannych.".

  Widać więc jasno, że istnieją siły , którym zależy na tym, by na Ukrainie panował coraz większy chaos, toczyły się walki i ginęli ludzie. Myślę, ze nie trudno je wskazać - to Rosja i Putin.  Rosyjskie media i władze otwarcie naciskały na Janukowycza, by zrobił wreszcie porządek z tym Majdanem.  Powtarzały się tez doniesienia o rosyjskich najemnikach, walczacych z demonstrantami.  Ostatnio Ziuganow straszył podziałem Ukrainy.

  Zaczęły sie jednak wreszcie pojawiać naciski ze strony Zachodu.  Dziś ministrowie spraw zagranicznych Francji, Niemiec i Polski rozmawiali  w Kijowie z Janukowyczem, a potem z opozycją /na wieść o tym Putin zapowiedział wysłanie swojego człowieka do Kijowa/.  Przdstawili plan rozwiązania konfliktu poprzez powolanie rządu tymczasowego i wcześniejsze wybory parlamentarne i prezydenckie.  Wczoraj w sprawie Ukrainy dość zdecydowanie wypowiedziały się Stany Zjednoczone.  Czy to coś da? - nie wiadomo.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.6 (9 głosów)

Komentarze

ciepło, ciepło. Jeszcze trochę a ujawnią się ichnie chochoły okrągłostołowe, smakosze czosnku i cebulki. Pozdrawiam.

Vote up!
18
Vote down!
-8

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#418091

...tak jest... zrobić rozpierdówę w kraju, a potem okrągły stół, na stole tort z masą czekoladową o smaku czosnku i wokół smakosze ciasta tortowego...temu lasy, temu ziemie, temu fabryki, temu porty i tak dalej i tak dalej..to jest tak typowe, ze już mnie normalnie skręca...biedni tylko zwykli ludzie..pozdrawiam niepoprawnie

Vote up!
18
Vote down!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#418100

chciałam wkleić pewien ciekawy link ale mi nie idzie według instrukcji admina Ctr/Cdm+V. Nie  mam pojęcia jak to zrobić.

Vote up!
8
Vote down!
-3

Szpilka

#418135

też jako polski Kogut lub Spirito Kogut macie kompleksy względem Kogutów żydowskich,którzy tak samo obracają kury i nie pytają o  pochodzenie jaj ?

 

Pokaż mi jaja rasowe żydowskie.Są inne?Kwadratowe czy trójkątyne?

 

Przez cały czas czytam w internecie o żydach,czosnku pomimo że 1/3 w Izraelu mówi i pisze po polsku.

Tak samo w  Ukarinie.

Jakie wygłądają te jaja żydowskie od kogutów żydowskich?

 

Z Ukrainy uciekają żydzi jak za czasów Hitlera wraz z dziećmi.Czy to jest śmierszne?

 

To że ignorant i anty talent Spirito innych oblewa swoim potem i to stęchłym nie oznacza że tak szalchetny Kogut jak ty  bawisz się w przygotowanie sałatek waszywnych.

 

W ogórkach kiszonych oprócz chrzanu,wiśni nie wrzucasz cosnku?W Mgdalence nawet żalowali forsy na biesiadę 7 dniową w stylu wesela goralskiego a o sknerach na Ukrainie nie wspominam.

 

EU,Ukraina,Rosja,USA wraz z Chinami(miliardy kredytów dla Ukrainy i Węgier)zamiast biesiady 7 dniowej tolerują już 130..zabitych na Ukrainie.

 

Nie wiedziałem że chiżczycy to żydzi.Czosnek lubią i eksportują.....

 

Słoneczne pozdrowienia i zazdroszcę Tobie oscypków...

Vote up!
5
Vote down!
-6
#418169

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Jaja żydowskie trudno rozpoznać.

A może  wystarczy je rozbić ?

Vote up!
5
Vote down!
-7

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418174

Ukraińska produkcja  jaj ogółem wzrosła o 4% do 10,1 mld szt. Ukraina jest obecnie dziewiątym w skali globu producentem oraz trzecim konsumentem jaj.

 

W nadchodzących latach produkcja jaj będzie dynamicznie rosła, a kraj ten może znaleźć się w pierwszej piątce światowych producentów, uważają analitycy rynku.

 

Ukraina eksportuje jaja do ok. 20 krajów, głównie z Afryki i Azji, w tym roku rozpoczynają się wysyłki na rynek unijny.

Według prognoz ukraińskiego związku producentów drobiu, w 2013 r. Ukraina może skierować na rynki zagraniczne 1,5 mln szt. jaj. Stanowiłoby to ponaddwukrotny wzrost w porównaniu z 2012 r. (ok. 650-700 tys. szt.).

Na Majdanie i w mediach nie było ani słowa o sukcesach Ukrainych nie tylko w produkcji JAJ.

Dodam gdyż lubię Jaja.Ovostar Union - zarejestrowana w Holandii   spółka  która jest jednym z liderów na rynku jaj spożywczych i produktów jajecznych na Ukrainie, rusza z publiczną emisją akcji.

 

Gdzie ?Koordynatorem ofery jest i był jest Dom Maklerski BZ WBK SA (będzie to jedyny podmiot przyjmujący zapisy). Informacje o emisji będą pojawiać się na bieżąco w serwisie Pierwotny.pl.

 

To samo dotyczy Westa - największego  producenta    akumulatorów   na Ukrainie.

 

Polecam przy okazji tragicznego tematu....

Pierogi ukraińskie:

http://www.kresy.pl/smacznekresy,dania-glowne?zobacz/-104

Vote up!
6
Vote down!
-5
#418176

Przyzam szczerze,  nie wiedziałem o tym, że Ukraina to jajowa potęga,  jajem płynąca i  jajem stoi .

W tej sytuacji to aż dziwne dlaczego na Majdanie nie walczy się na  jaja, jaja surowe gotowane, jaja na twardo, lub omlety. Może wszystkie wyeksportowano ?

Ciekawi mnie też, czy powyższe statystyki obejmują niosność ogólnodrobiową, czy wyłącznie kurzą, bo jeżeli drobiową, to jaki jest stosunek jaj kurzych do przepiórczych,  kaczych oraz  strusich.

 

Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
-4

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418187

Kolejki  pomimo własnych skrzydeł   są   na   lotniskach.Tak.wskazane  uwatunkowania nie brałem pod uwagę.To wymaga koncentracji i ochoty ,której mi dzisiaj brakuje: Cytat://stosunek jaj kurzych do przepiórczych,  kaczych oraz  strusich.

Może wrócę do jaj z Ukrainy.O polskich pisałem.Nawet czytelnie     aby    dbający o grzędy w Polsce mogli czytać bez okularów i nie zapomnieli o swoich jajkach.

Czy się wstydzą swoich jaj od kur rasowych?W tej chwili naukowa analiza  wymaga czasu a że jestem po jajecznicy z szyneczką z Polski,

zachowam spokój pomimo że Majdan to koniec eksportu jaj z Ukrainy.

Vote up!
6
Vote down!
-4
#418189

Jaja ukraińskie, szyneczka z Polski ( mam nadzieję, że polska), palce lizać.

Czy Ukraińcy nadprodukcję jaj zaczną zakopywać na "chińskie", czy wysiadywać, niebawem  się okaże........... albo i nie.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-5

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#418192

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika poronia został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

l ty bmbrs jstś ćwk.

Vote up!
11
Vote down!
-17

Póki dech póty nadzieja

#418105

co robily rozrube i prowokacje w Polsce zaczelo sie od krzyza spod palacu namiestnikowskiego ,a pozniej zamaskowani prowokatorzy ochraniani prze POlicje

chcieli sprowokowac na marszach rozrobe.

Kto dal rozkaz policji na na atak na Marszu  Niepodleglosci to do tej pory moskalki pacholek Tusk nie wyjasnil.

Marsz byl legalny zarejestrowany i przebiegal spokojnie.

Skad sie wzieli antyfaszysci szwabscy tez cisza nikt nie dochodzi kto ich sciagnal i w jakim celu no i oczywoscie kto ich oplacil ?

Wedlug mnie tych szwabow oplacano z koszernolewackiej kieszeni.

Te KOMINIARKI to WSIoworazwiedkowe sluzby bez najmniejszej watpliwosci ciekawe gdzie oni maja swoje osrodki

treningowowczasowe?

 

A tu piosenka ukrainska.

http://www.youtube.com/watch?v=ZHtwF8Mx9lQ#t=85

Vote up!
11
Vote down!
-3
#418138

Właśnie  w TVP podano miejsce w Warszawie, gdzie koordynuje się akcję pomocy dla Ukrainy.

Nowy Świat 63, hmm.

Pozdrawiam 

Vote up!
4
Vote down!
-2
#418177

http://www.prisonplanet.pl/polityka/waszyngton_zorganizowal,p1119050509

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-4

Szpilka

#418150

przystapienie Ukariny do UE to koniec Ukariny jedynie ciekawi mnie czy UNIa by zawiesila parwo unijne w Ukrainie dotyczace

oddawania nieruchomosci bylym wlascicielom czyli Polakom tak jak teraz Polacy oddaja Niemcom czy Zydom.

Vote up!
10
Vote down!
-3
#418154

a Ty myślisz, że ktoś chętnie oddałby cokolwiek Polakom?  Może poświęciliby trochę ziemi na Ukrainie żeby móc bez większych rozrób wziąć  ziemię w Polsce północnej. Kto wie, co komu po głowie chodzi?

Pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-5

Szpilka

#418156

Vote up!
6
Vote down!
-5

Szpilka

#418152

Rudego wypłosza z wadą wymowy i basedowem. Z jego głosu, przebijała radosna przestroga dla Polaków. Chcecie zmian?. Marzycie o Kaczyńskim?, o rewolucji?. To patrzcie jak się załatwia takie sprawy, kulą!...Nikt nie kiwnie nawet palcem w bucie, poza wyrazami solidarności!. Świat tchórzy i egoistów!.

Vote up!
6
Vote down!
-4
#418162

dzieci chronią  swoje życie w Polsce lub wyjeżdzają i żyją normalnie.

Jeszcze im wolno aby "Magdalenka" była realizowana.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#418166