Red. Diatłowicki i prof. Jasiewicz, czyli o prowokacji

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wszystko wskazuje na to, że wywiad red. Jerzego Diatłowickiego z prof. Krzysztofem Jasiewiczem /TUTAJ/ był starannie zaplanowaną prowokacją, podobnie jak wywiad Kuźniara z prof. Pawłowicz. Co jednak skłania wybitnych ludzi do rozmowy z dziennikarskimi hienami?

  Pani profesor Pawłowicz tłumaczyła się, że o obecności red. Kuźniara dowiedziała się dopiero wtedy, gdy weszła do studia. Moim zdaniem należało z niego jak najprędzej wyjść bez słowa. Taki numer świadczy przecież o "ustawce" i nieczystej grze.

  W ostatnim "Do rzeczy" /nr 18/2013/ jest obszerny wywiad z profesorem Krzysztofem Jasiewiczem przeprowadzony przez Piotra Zychowicza /omówienie - /TUTAJ//. Pytany "Dlaczego udzielił pan tego nieszczęsnego wywiadu "Focusowi"?", Jasiewicz odpowiada:

  "Postanowiłem mówić o Żydach dokładnie takim samym językiem, jakim żydowscy historycy mówią o Polakach. (…) Traktuje się nas arogancko, oskarża o najstraszniejsze grzechy. Wmawia się nam, że nie tylko nie wolno nam protestować, ale jeszcze mamy za to dziękować i bić się w piersi. Nie zrobiłem więc niczego, czego Żydzi nie robiliby wobec nas – zaznacza.".

  To zrozumiałe, ale czemu prof. Jasiewicz zgodził sie rozmawiać akurat z Jerzym Diatłowickim? Oto kilka informacji o tym "dziennikarzu":

  "Jerzy Diatłowicki, socjolog, dziennikarz telewizyjny. Jego ojciec, ppłk Tadeusz Diatłowicki, komunista pochodzenia żydowskiego, był naczelnikiem wydziału w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego, zaś matka naczelnikiem wydziału w Ministerstwie Komunikacji." /TUTAJ/, "W III RP piewca złodziejskich zdolności oszustów, żydowskich hochsztaplerów Bogusława Bagsika i Andrzeja Gąsiorowskiego. Wydał o nich książkę pt. „Bagsik and Gąsiorowski. Jak ukradliśmy księżyc". Możemy w niej przeczytać, że: „Polska nie dorosła do demokracji i należy wziąć Polaków za mordę". Jest też w niej komentarz Meira Bara, izraelskiego wspólnika Bagsika i Gąsiorowskiego dotyczący Polski: „Polacy są to dzisiaj najgorsi ludzie na świecie (...) do takiego skurwysyństwa nie przyjadę. Jak będę widział Polaka, a Polak będzie zdychał na ulicy, nawet mu ręki nie podam, żeby więcej pomóc". Diatłowicki określił program Cejrowskiego jako faszystowski, złożył nawet pozew w sądzie. / www. lustracja.net - /TUTAJ//. Antoni Zambrowski tak pisze o Diatłowickim: "Do roli biografa Gomułki redakcja miesięcznika wyznaczyła Jerzego Diatłowickiego - znanego dziennikarza z kręgu ideowego "Gazety Wyborczej". /TUTAJ/.

  Widać więc jasno, że Diatłowicki to przedstawićiel lobby żydowskiego, resortowe dziecko, męski odpowiednik Moniki Olejnik. Po co z nim gadać? Profesor Jasiewicz na pytanie Zychowicza: "To dlaczego powiedział pan coś takiego?" odparł:

  "Nigdy tego nie powiedziałem i nigdy tego nie napisałem. To wymysł redakcji, tytuł ["Żydzi byli sami sobie winni"] nadał magazyn "Focus Historia". Przypuszczam, że dziennikarz przeprowadzajacy wywiad - Jerzy Diatłowicki.".

  Jeszcze bardziej wymowna jest odpowiedź redakcji "Focus" na zarzuty Centrum Badan nad Zagładą Żydów /TUTAJ/: "Nasza akcja, która miała cechy prowokacji (choć taką do końca nie była – redaktor Jerzy Diatłowicki, który robił wywiad, nie krył przed profesorem kim jest, jakie ma poglądy i dla jakiej redakcji pracuje) uderzyła w zjawisko, które było na naszym celowniku od początku. ".

  Sprawa jest jasna. To była celowa prowokacja. Red. Diatłowicki wypełnił zamówienie "lobby żydowskiego" na odgrzanie sprawy "polskiego antysemityzmu". Szczególnie boli tchórzostwo i głupota PAN, która z dniem pierwszego czerwca zwolniła prof. Jasiewicza z funkcji kierownika Zakładu Analiz Problemów Wschodnich w w ISP PAN, właśnie za ten wywiad dla "Focus" /TUTAJ/.

  Z całej tej sprawy wynika jeden wniosek: Są dziennikarze i media z którymi należy unikać kontaktu - omijać szerokim łukiem. Należą do nich: Diatłowicki, Kuźniar, tygodnik "Focus", "Gazeta Wyborcza" oraz TVN. Trzeba powiedzieć, że tenisistka Radwańska ma więcej rozumu, niż szanowni profesorowie. Od razu oświadczyła, że z TVN nie chce mieć nic wspólnego. I dobrze.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4 (1 głos)

Komentarze

" Trzeba powiedzieć, że tenisistka Radwańska ma więcej rozumu, niż szanowni profesorowie" ...

Tenisistka Radwańska nie musi być mniej inteligentna niż jakikolwiek profesor. Może mieć (chwilowo) mniejsza wiedzę w jakiejś dziedzinie (niż którykolwiek profesor w swojej).
Należy natomiast podkreślić że tenisistka Radwańska i to obojętnie która z sióstr robią dla Polski więcej niż wyleniałe profesory którzy chcą być znani z TVN . Inni profesorowie są znani z swego dorobku naukowego i im to wystarcza.

Nathanel

Nie da się iść dwiema drogami na raz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#360992

Żmija: - żółwiu, przeprawiasz się przez jezioro?
Żółw: - tak, żmijo, mam zamiar popłynąć na drugi brzeg.
Żmija: - żółwiu, zabierz mnie ze sobą!
Żółw: - nie mogę cię zabrać - jesteś jadowita,
twoje ukąszenie - to śmierć!
Żmija: - żółwiu, ale po co miałabym to robić?
Nie ukąszę cię. Zabierz mnie, proszę.
[Żółw ustępuje, zabiera żmiję, przeprawiają się, żmija ukąsza żółwia)
Żółw: [umierając] - Żmijo, dlaczego to zrobiłaś?
Żmija: - Przecież wiedziałeś, że jestem żmiją!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#360994

elig: Sukcesy profesorów bywają jednak znacznie trwalsze i miewają wiekszy wpływ na rozwój cywilizacji niż sukcesy tenisistek.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#361040

Zastanawiam się skąd w nas - nie żydach - tyle wrażliwości związanej z tym, co żydzi o nas powiedzą. A niech sobie myślą co im się w ich łbach ulęgnie. Prof. Jasiewicz powiedział prawdę, a ta podziałała na Judejczyków niczym święcona woda.

Vote up!
0
Vote down!
0
#361000

Jan Bogatko

...należy podjąć moim zdaniem apel contessy pod moim wczorajszym tekstem i wysyłać do PAN listy protestacyjne.Swą postawą PAN się skompromitował.

Ciekaw jestem, czy kiedyś dojrzejemy do dekomunizacji, a właściwie destalinizacji w Polsce.

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#361005

elig: Już dochodzi, tylko szalenie pomału.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#361043

Żydzi to nieuki. Nie znają Cicerona "Historia magistra vitea". Nie chcę się rozwodzić nad tym co zrobił i powiedział Pan Profesor, ale myślę, że Żydzi konsekwentnie starają sie o to jak w przyszłości potraktuje ich Świat.

Vote up!
0
Vote down!
0
#361006

elig: To prawda. Państwo Izrael już ma fatalną opinię w Europie i wszyscy nagle pokochali Palestyńczyków.

Vote up!
0
Vote down!
0

elig

#361045