Wołyńskie trupy w służbie Putina

Obrazek użytkownika elig
Idee

  Los ofiar rzezi wołyńskiej był chyba najgorszy.  Zostali zamordowani w wyjątkowo okrutny sposób przez ukraińskie UPA.  Potem przez 70 lat zbrodnia ta była przemilczana i dopiero w zeszłym roku zaczęto o niej mówić.  Teraz nieszczęśni pomordowani zostali wcieleni do wojsk Putina i w kilkadziesiąt lat po swej śmierci walczą za Rosję na froncie propagandowym.


  Ja nie przesadzam.  Polski Internet został wręcz zalany komentarzami typu:

  "Właściwie wobec Konstytucji na Ukrainie rząd prawowity został obalony przez podżegaczy-z polski,litwy i unii,a rząd tymczsowy powstał z nacjonalistow oraz potomków banderowcow,czy polacy zapomnieli jak bandy UPA mordowali ludność polską,a teraz ich popieraja,niech rząd Polski zajmie się ludzmi w Polsce ktorzy zyją w nędzy i niedostatku, ", czy:

  "70. lat temu łatwo im poszło z kobietami i dziećmi. Zobaczymy jak waleczni są dzisiaj pogrobowcy upowskich rezunów.

Koniecznie zamknąć granicę polsko-banderowską, nie potrzeba nam uchodźców."  /]]>TUTAJ]]>/.

  To są dość typowe przykłady.  Autorzy podobnych tekstów  nie odrożniają Ukraińców walczacych obecnie o wolność Ukrainy od zbirów z UPA sprzed 70 lat i nie przyjmują do wiadomości, że od zbrodni wołyńskiej minęły ponad dwa pokolenia.  Niektórzy piszą takie rzeczy szczerze, powodowani ponurymi doświadczeniami swych rodzin.  Podejrzewam jednak, że większość tych komentarzy to "przekaz dnia" służb rosyjskich.

  Moim zdaniem, wykorzystywanie rzezi wołyńskiej w rosyjskiej propagandzie uwłacza pamięci ofiar tej zbrodni.  Masakra sprzed 70 lat nie może  usprawiedliwieniem dla obecnych agresywnych działań Putina.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.1 (24 głosy)

Komentarze

Po przeczytaniu powyższego bełkotu, uważam, że powinna Autorka odwiedzić lekarza i to czym prędzej.

Nie powinna Autorka wycierać sobie gęby ofiarami masakry Wołyńskiej.

Wstyd!

Vote up!
14
Vote down!
-12
#419329

  Wstydzić to powinni się ci,którzy uprawiają tę wstrętną, ruska propagandę.  Dobrze jest poza tym przeczytać cała notkę, a nie tylko jej tytuł.

Vote up!
5
Vote down!
-8

elig

#419375

Przeczytałem całą, zanim skomentowałem.

 

Vote up!
8
Vote down!
-4
#419393

walka propagandowa w internecie trwa. Gdziekolwiek wejdzie się na jakiś portal, i to od prawa do lewa, można znaleźć komentarze antyukraińskie bazujące na niewątpliwie tragicznej historii. Tyle, że zbrodnie te rozgrywają teraz Ruscy. Przypuszczam zresztą, że inspiracja tych mordów mogła byc po części w rękach obu ówczesnych najeźdźców, Rosjan i Niemców. I dla jednych i drugicz, wymordowanie Polaków na Kresach było na rękę.

Za to teraz, różnego rodzaju trolle prosowieckie podsycają jak się tylko da wrogość Polaków do Ukraińców. Pod każdą informacją na temat napaści Rosji na Ukrainę pełno jest komentarzy napuszczających nas na siebie. Ponieważ trwa już niewypowiedziana wojna, przypuszczam, że spora część z nich powstaje daleko za naszą wschodnią granicą. Internetowe fora dziwnym trafem stały się bardzo prorosyjskie. Dziwne, że nikt nie wyciąga tak skwapliwie zbrodni niemieckich na Polakach? A naprawdę w naszym interesie jest istnienie stosunkowo silnej Ukrainy jak najmniej zależnej od Rosji. Choćby dlatego, że stanowi ona strefę buforową miedzy Polską a Rosją.

Vote up!
10
Vote down!
-9

M-)

#419340

  Zgadzam się z tym.  Stronnictwo ruskie działa.  Jest czymś okropnym, że wykorzystuje przy tym ofiary rzezi wołyńskiej.

Vote up!
8
Vote down!
-5

elig

#419376

Nie wiem ile trzeba bezmyslnosci, tupetu i znieczulicy, aby ofiary ludobojstwa, ktorymi byli niewinni ludzie - od niemowlat do starcow, pomordowani tylko dlatego, ze byli Polakami - jak mozna ich nazwac "wolynskimi trupami"?? Pamiec po ludziach, ktorzy byli torturowani i mordowani na 200 sposobow po to, aby Ukraina byla czysta etnicznie od Polakow i innych narodowosci, zasluguje na nadanie im miana wolynskich trupow?? Bardziej pogardliwie juz nie moglas?  To jest po prostu skandal!

Nastepnym skandalem jest, ze szanowna "redakcja" podsuwa nam do czytania takiego gniota jako artykul godny uwagi i polecenia.

Wstyd, hanba i zenada, Drodzy Rodacy.

Vote up!
13
Vote down!
-8

Lotna

 

#419341

  Czego mam się wstydzić?  Może tego, że staram się zdemaskować ruska propagandę?  Trzeba to robić, ona się ostatnio bardzo nasiliła, szczególnie w Internecie.

Vote up!
7
Vote down!
-7

elig

#419377

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Lotna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

I staraj sie zrozumiec jego tresc, to moze przestaniesz zadawac glupie pytania "czego masz sie wstydzic", bo wyrazilam sie bardzo dokladnie, czego powinnas sie wstydzic.

Zadna tresc nie jest w stanie wytlumaczyc ani usprawiedliwic tego tytulu. Gwoli twojej informacji, aby nie bylo niedomowien, przeczytalam caly twoj belkotliwy wpis.

 

Aktualnie, najlepszym sposobem na walke z Putinem i ruska propaganda byloby zaciagniecie sie na ochotnika w szeregi banderowcow, ktorzy ostatnio nawolywali do mobilizacji.

Z pierwszej reki moglabys zadawac klam ruskiej propagandzie, z ktora walczysz tak zaciekle -  nawet za cene opluwania pamieci tysiecy pomordowanych Polakow.  Goraco polecam!

Vote up!
5
Vote down!
-7

Lotna

 

#419399

Zamysł i intencja zdaje się słuszna. Przekaz trochę nie wyszedł,. Myślę, że głównie z powodu postawienia na miejsce słowa ofiary, słowa trupy

Vote up!
9
Vote down!
-8

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419343

  Dzięki temu wiem jednak, którzy komentatorzy czytają tylko tytuły moich notek  :)))

Vote up!
5
Vote down!
-6

elig

#419378

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika K-pax nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Redakcja poleca ! 8 głosów 2,3 srednia ...chyba  AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion nie odzałowywuje ??? He ?

Vote up!
6
Vote down!
-9
#419347

No tak... Ofiary to żydowskie, polskie to są "trupy", wyjątkowo obrzydliwy wpis. Być może wcześniej nikt nie pisał tak często o ludobójstwie na Wołyniu, bo tyle osób z Polski nie wchodziło w tyłek tym, którzy oficjalnie gloryfikują rezunów? Poświęca Pani pamięć Polaków, by czcić tych, którzy oddają hołd ich mordercom i Rosja nie ma tutaj nic do rzeczy. Bardzo źle to o pani świadczy. Znieważanie ofiar zbrodni nie jest z kręgu naszej cywilizacji, jest to domena wschodu, którego zwyczaje pani przejęła, a który z drugiej strony pani potępia.

Vote up!
14
Vote down!
-3
#419366

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika elig nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

  Proszę przeczytać CAŁĄ notkę, a nie tylko tytuł.

Vote up!
5
Vote down!
-10

elig

#419379

Uważa pani, że pamięć o pomordowanych dzisiaj jest mniej ważna niż wczoraj? Co się takiego stało? Skąd w pani tyle pogardy dla pomordowanych Polaków? Może niech pani się zastanowi dlaczego, gdy Baumann daje spektakl, to ludzie w proteście przypominają sowieckie zbrodnie, dlaczego gdy Niemcy zrobili film "nazi matki, nazi ojcowie", to mówi się o ich zbrodniach, o ofiarach (trupach oświęcimskich?), a gdy Prawy Sektor wrzeszczy że Bandera jest ok, to nie wolno, cisza... co tam jakieś trupy Polaków. kto mówi o tym to agent Putina jest, przecież to nie żadne ludobójstwo, bo tak stwierdziło PO w głosowaniu? Więc można gardzić, z "ofiar" robić jakieś "trupy", Zastanawiała się pani nad wydźwiękiem tego słowa? Nad pogardą w nim będącą? Słowa są bardzo ważne.

Vote up!
13
Vote down!
-3
#419388

  Słowo "trup" nie jest pogardliwe.  Każdy, kto umiera staje się trupem.  To "polityczna poprawność" chce nas przekonać, że zwykłe słowa są trefne, że na przykład nie wolno mowić "Cygan", czy "Murzyn".

Vote up!
3
Vote down!
-5

elig

#419489

Chyba pani sobie kpi! Umarł pani ktoś bliski? Zakopała pani trupa, czy pochowała człowieka? Traktuje pani ludzi w sposób typowy u przedstawicieli wschodu. To były ofiary straszliwej zbrodni, nie żadni bojówkarze Putina, nie żadne trupy, co w pani przekazie brzmi jak "śmieci". Wcale mnie nie dziwi że pani tekst (z naszychblogów) wisi na stronie zajmującej się antypolonizmem w sieci... i niech mi pani nie odpisuje na ekspedycie, ja tam się już nie udzielam, sławią tam UPA.

Vote up!
5
Vote down!
-3
#419496