O tajnych służbach i panu Antonim

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj

 
 
 
 

 
Bond. James Bond miał, jak powszechnie wiadomo numer 007. Miał też, co chciałbym tutaj podkreślić, licencję na zabijanie. To oznacza, ni mniej, ni więcej, że nawet wszelakie tajne służby mają swoje przepisy, regulaminy, kody. Bardzo ściśle ustalone metody i zakresy działania. Gdy to przestaje funkcjonować, to wszystko się rozpada, służby zamieniają eis w mafie, agenci w gangsterów i przestają obowiązywać wszelkie reguły.
To się wydarzyło w Polsce i z tą stajnią Augiasza zmierzył się Antoni Macierewicz. I za to teraz chcą go zlinczować.

 
 

 
 
 
 
Antoni Macierewicz to bohater wyzwalania Polski spod jarzma komunizmu. To stwierdzenie bezdyskusyjne. Lecz dlaczego był i jest tak znienawidzony przez niektórych? Tu trzeba sobie przypomnieć jego życiorys. A głównie to, że już od szkoły średniej był w opozycji. Na dodatek, z czego wielu sobie nie zdaje sprawy – często w opozycji do opozycji. Do tej licencjonowanej opozycji, która obecnie zawłaszczyła Polskę. I która mówi, co jest dobre, a co złe.
 
Antoni Macierewicz, rocznik 1948, już w wieku 17 lat był relegowany z Liceum Ogólnokształcącego za działalność polityczną. Pamiętajmy, to rok 1965 i jeszcze nikt w Polsce nie myśli serio o jakiejkolwiek zorganizowanej opozycji.
Potem już było z górki. Młody Antoni wszędzie podpadał. Już w 1968, za strajki studenckie odsiedział prawie pół roku w więzieniu. Tworzył niezależne harcerstwo, zbierał krew dla rannych w wydarzeniach 1970 roku. Organizował polskie podziemie. We wrześniu 1976 założył wraz z Kuroniem i Michnikiem KOR, Komitet Obrony Robotników.
I tu po raz pierwszy wydarzyło się coś, co rozpoczęło serię czarnego pijaru Macierewicza. Już w 1977 roku zorientował się, kim tak na prawdę są Kuroń i Michnik. Co ciekawe, po tym zaraz był w tym roku aresztowany, oraz ponownie wsadzono go do więzienia w 1979.
Gdy nastała "Solidarność" aktywnie się do niej włączył. Działał na najwyższych poziomach. Oczywiście, w stanie wojennym natychmiast go internowano. Tylko on nie mógł usiedzieć i zgrywać bohatera, tylko, jak to mówią młodzi, wziął i uciekł z aresztu w 1982 roku. Ukrywał się do 1984.
 
Przyszła transformacja. Macierewicz tworzył ZChN, działał i wyczerpująco pracował. W rządzie Jana Olszewskiego został ministrem spraw wewnętrznych.
Wtedy podpadł ponownie, tym razem okrutnie, bo praktycznie w swojej uczciwości i bezkompromisowości zadarł ze wszystkimi. Wykonując tzw. uchwałę lustracyjną Sejmu, opublikował dokument zwany później Listą Macierewicza. A tam na tej liście, jako tajni współpracownicy figurowali Lech Wałęsa i nawet partyjny szef Macierewicza, wówczas marszałek Sejmu, Wiesław Chrzanowski. Oraz wielu innych ówczesnych prominentów.
21 lipca 2006 został mianowany na stanowisko wiceministra obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, jako likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych, weryfikator ich kadr, a także pełnomocnik ds. tworzenia służby kontrwywiadu wojskowego.
Jak już wspomniałem, Antoni Macierewicz był sławny ze swojego stalowego charakteru . Powierzenie mu rozpracowania i likwidacji WSI, co ze strony Jarosława Kaczyńskiego było słusznym i logicznym pociągnięciem, rozpętało niebotyczną awanturę.
 
Tajne służby, w nowych czasach, szczególnie po Magdalence (przypominam – jedna z siedzib tajnych służb), czuły się panami sytuacji.
To one faktycznie rządziły. Szczególnie, jak sobie przypomnimy Jaruzelskiego, jako pierwszego prezydenta III RP i generała Kiszczaka w rządzie. Zresztą potem było jeszcze gorzej, z takimi ludźmi jak Mazowiecki i Geremek u władzy. Teraz wiemy dobrze, jaką role pełnili. A Macierewicz wiedział już to od początku.
 
Wszystko to by ucichło i przyschło. MON bez słowa sprzeciwu wypłacał wysokie odszkodowania agentom i byłym ubekom. Prezydentem został Komorowski, który jako jedyny z ówczesnej PO, głosował przeciwko likwidacji WSI. Wszystko by się jakoś ułożyło. Agenci odzyskaliby swoje wpływy, a Komorowski i Tusk, tańczyliby, jak by oni im zagrali.
Na nieszczęście dla tego ciepełka i smrodu, który znowu zaczynał panować w Polsce po zamordowaniu głównej przeszkody ubeckiej stabilizacji, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Antoni Macierewicz 20 lipca 2010 został przewodniczącym, zorganizowanego przez parlamentarzystów PiS, zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy rządowego samolotu Tu-154 w Smoleńsku.
 
Powiedzcie państwo, jakie tajne służby, w jakim kraju, zdolne byłyby tak długo tolerować tak nienawistnego człowieka, jak Antoni Macierewicz?
 
******
 
Przejdźmy na chwile do tajnych służb. To są najbardziej zbiurokratyzowane organizacje. Działające według precyzyjnych schematów i kodów. Praktycznie kroku nie można zrobić samowolnie, niezgodnie z instrukcją i bez napisania raportu. Chyba nie ma świecie takich drugich struktur, które by nie były tak ograniczone przepisami, rozporządzeniami i zasadami działania.
Oczywiście, mają dużą władzę. Ale bez demonizowania. W normalnym, demokratycznym państwie, kontrola nad nimi jest skuteczna. Praktycznie nie mogą sobie pozwolić na za dużo, bo natychmiast są stopowane.
Lecz w życiu rożnie bywa. CIA pozwalało sobie na lewe pieniądze z Nikaragui i sprawę Noriegi. Szwedzkie służby brały udział w nielegalnych transakcjach z KGB. To się zdarzało.
Jednakże nigdy i nigdzie znaczenie tajnych służb nie było tak wielkie, jak w państwach totalitarnych.
W Rosji, na czele państwa, manipulując konstytucją, raz jako prezydent, drugi raz, jako premier, od wielu lat stoi pułkownik KGB Władimir Putin.
Państwem, o największym nasyceniu tajnymi służbami było NRD. Jednakże, gdy upadł mur berliński, Niemcy się zjednoczyły, zdyscyplinowane tajne służby potulnie się poddały, częściowo się likwidując, a częściowo przechodząc do BND.
 
Jednakże inaczej niestety było w Polsce. Tajne służby PRLu, równie potężne i wpływowe, może nie aż tak, jak te z NRD, ale obok bułgarskich wymieniane w czołówce, już po 1980 roku, doskonale przewidując upadek komunizmu, zaczęły się deprawować i zwyradniać, przygotowując sobie grunt pod przyszłą działalność w nowym systemie politycznym. Powoli, zarówno wojskowe, jak i cywilne tajne służby zaczynały się przekształcać niemalże w struktury mafijne.
Wiadomo powszechnie, że za PRLu domeną tajnych służb wojskowych były wszystkie tzw. centrale handlu zagranicznego, wszystkie te – exy. Metalimpex, Stalimpex, a także nasz poczciwy Pewex. Tutaj były prawdziwe pieniądze, tutaj były dolary, tak zabronione zwykłym obywatelom. Przykładem coraz większego degenerowania się tajnych służb była tzw. Afera "Żelazo" (http://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_%22%C5%BBelazo%22 ). Wtedy już zezwolono ma kradzieże, włamania, a nawet morderstwa.
To była wylęgarnia i stajnia zdeprawowanych tajnych agentów i skorumpowanych współpracowników. I to oni zasilili w dużym stopniu przyszłe WSI.
Można zasadniczo przyjąć, że wszystkie tajne służby PRL się kompletnie zdegenerowały, a jako, że w Polsce nie przeprowadzono dekomunizacji i "deubekizacji" i nie powstała instytucja na kształt niemieckiego Urzędu d/s STASI Joachima Gaucka, to agenci, już tak zepsuci, mieli wolną rękę.
Część z nich pootwierała swoje własne interesy, w ramach dziedzin, w których uprzednio pracowali. Tak więc, można przyjąć, że dużo firm ochroniarskich, kantorów wymiany walut i przedsiębiorstw importowo – eksportowych opanowali byli agenci.
Inna grupa, tych wyżej usytuowanych wraz ze swoimi tajnymi współpracownikami, przeszła do polityki w III RP, a reszta pozostała przy swoim zawodzie zasilając różne UOPy, ABW, czy właśnie WSI.
Władze, jakie by nie były po transformacji, dobrze o tym wiedziały. Tylko, że większość to tolerowała, a tylko tacy fanatycy, jak Kaczyńscy, Olszewski, czy właśnie Macierewicz, chcieli z tym skończyć.
Jak by nie było, w III RP służby czuły się coraz bardziej rozzuchwalone, I nie mam wątpliwości, że są do dzisiaj. Takie rzeczy się wyrabiały pod wpływem służb, jak upadek rządu Jana Olszewskiego, czy słynny "obiad drawski".
Może też dożyję czasów, że dowiem się, jaki był udział polskich służb w Tragedii Smoleńskiej.
 
******
 
I w poprzek tej wielkiej mafijnej strukturze, która kiedyś była polskimi tajnymi służbami, służbami niezbędnymi i ważnymi w każdym kraju, stanęło naprzeciw trzech facetów – bracia Kaczyńscy i właśnie Antoni Macierewicz.
 Lech Kaczyński już nie żyje. Na Jarosława Kaczyńskiego wysłano w Łodzi wariata, który miał go zastrzelić. Pomylił się, zastrzelił kogoś innego.
Natomiast z Antoniego Macierewicza robi się niebezpiecznego wariata, który bezwzględnie powinien siedzieć – albo we więzieniu, albo w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.
Gdy tylko Macierewicz odkrywał z kim mamy do czynienia, czy to Michnik, czy następnie Wałęsa, przypuszczano na niego skomasowane ataki. Jednakże on nadal robił swoje. Nie dał się złamać, ani nie dał się kupić. Nieustannie ryje pod służbami, lub raczej pod tym, co one dzisiaj stanowią; jest bardzo bolesnym wrzodem na dupie ancien regime. Niszczono go na wszystkich frontach. Chyba żaden polski polityk nie miał tylu procesów sądowych. W większości wygranych przez niego.
Jako przykład można tu podać  procesy wytoczone mu przez Zygmunta Solorza, czy Jana Wejcherta, tak się dziwnie składa, onegdaj najbogatszych ludzi w Polsce, a jednocześnie o bardzo dziwnych powiązaniach i mglistej przeszłości.
 
Antoni Macierewicz jest nieprzemakalny i teflonowy. Nic do niego nie można przylepić.
Obecna fala ataków, znowu zapewne sterowana przez byłe służby, realizowana jest całą mocą aparatu propagandowego – GieWu, Polityki, Newsweeka, innych gazet gów(nia)nego nurtu, TVP, TVN i Polsatu. Wypuszczono funkcyjnych zagończyków – Palikota, jego prawą rękę Rozenka i towarzysza Millera.
Atak idzie pełną parą. Straszą maluczkich komisją sejmową. Ale się boją, bo Macierewicz wie tyle, że jakby zaczął mówić przed kamerami i posłami, to nie wiadomo, co by się rozpadło.
Wybór momentu ponownego ataku na Macierewicza – to mnie teraz zastanawia. Potem, po takim ataku, zawsze coś spektakularnego się działo. Lub też jest to atak wyprzedzający, na przykład po kolejnych, tym razem archeologicznych sensacjach na temat Tragedii Smoleńskiej. Pożyjemy – zobaczymy.
 
Muszę przyznać, że podziwiam Antoniego Macierewicza. Trzeba mieć niesłychaną odporność psychiczną i nerwy ze stali by być takim wiecznym opozycjonistą i tak, jak on walczyć z Systemem.
Dodatkowo, że w koło ludzie padają, jak muchy. Szczególnie ci, którzy drążyli za bardzo i za głęboko – generał Papała, Michał Felzmann, Walerian Pańko, Andrzej Lepper, generał Petelicki.
Cześć Ich Pamięci!
 

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Tzw. lista Macierewicza nie była listą TW lecz listą zasobów MSW, podobnie zreszą jak znacznie późniejsza lista Wildsteina.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#401248

Tzw. lista Macierewicza nie była listą TW lecz listą zasobów MSW, podobnie zreszą jak znacznie późniejsza lista Wildsteina.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#401249

Dziękuję za podpowiedź.
Nie wiedziałem.

Vote up!
2
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401252

@ jazgdyni , a napisz jeszcze czemu to Macierewicz nie chce mówić co ma w tym raporcie ???????, tak dużo o nim wiesz , nigdzie nie czytałam takiej obszernej o nim biografii.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#401274

Jagno,

tajne służby są takie tajemnicze, jak również ci, co się nimi zajmują, właśnie dlatego, że są tajne.
Puki się ma informacje i one nie wyciekają, to jest bezpiecznie. Takie są reguły gry.
Zastanówmy się jednak, co jest, gdy jednak informacje wyciekają. Jak ta z CIA o 15 milionach dla towarzyszy Millera.
Czekam niecierpliwie, jak się sytuacja rozwinie.

Pozdrawiam

Ps. Pan Antoni udowodnił, że dzioba niepotrzebnie nie otwiera.

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401303

Lista Macierewicza – dokumenty przygotowane w MSW związane z realizacją uchwały lustracyjnej Sejmu z 28 maja 1992 (zgłoszonej przez Janusza Korwin-Mikke), zobowiązującej rząd do ujawnienia osób, które w latach 1945-1992 współpracowały ze służbami specjalnymi PRL. Dokumenty te zostały dostarczone do Sejmu w dniu 4 czerwca 1992 roku przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza.

Jazgdyni-świetny artykuł o wspaniałym i uczciwym człowieku.
Nie pozwól aby ci co nie mają wiedzy albo ją mają i próbują za wszelka cenę zmieniać fakty, zmieniali sens Twojej wypowiedzi.

Lista tzw. Macierewicza i lista Wildsteina to zupełnie inne
listy i w żadnym przypadku nie można postawić między nimi znaku równości.

Podziękowania były przedwczesne.Dla Ciebie 10.

Vote up!
3
Vote down!
0
#401416

Plus za zdjęcie. ;)

"Powiedzcie państwo, jakie tajne służby, w jakim kraju, zdolne byłyby tak długo tolerować tak nienawistnego człowieka, jak Antoni Macierewicz?"

Jaka jest Twoja odpowiedź na to pytanie?

PPzdr.

Vote up!
2
Vote down!
-1
#401275

ale nie tylko to jesli sluzby zabija Macierewicza to wyjdzie wiele wiecej niz jest w tym raporcie.Macierewicz mial czas zgromadzic takie dokumenty ze sie nam jeszcze nie snilo.
W interesie sluzb jest zatem zeby jak njadluzej Macierewicz zyl wrecz oni go chronia od przypadkowej smierci w innym wypadku juz by go nie bylo.
Co nie oznacza ze nie mozna go niszczyc, osmieszac,atakowac i oskarzac o bzdety tak zeby mu utrudnic zycie.
Macierewcz ma jeszcze inna ochrone jednej z najwiekszych organizacji swiatowych o ktorej nie bede pisac.

Ale mimo wszytko jest to czlowiek przewidujacy,o duzej inteligencji i bystosci umyslu, wie tez jak sie sam ma chronic.
Jego wypowiedzi czasem teatralne sa tak dobitne ze wszyscy wiedza o co chodzi a tym komu w tych wypowiedziach dopiekl nic nie moga mu zrobic, na kazdym jego spotkaniu sa sluzby i czekaja na jego potkniecie,ale pan Antoni bo tak pozwoli mi na spotkaniu do siebie mowic jest mistrzem wypowiedzi
i odpowiedzi na czeto prowokacyjne pytania.
Macierewicz nie leje wody i opiera sie na faktach i opinaich sparwadzonych autorytetow, zawsze ma podkladke pod to co mowi,inaczej by z sadow nie wychodzil.
Z moich krotkich rozmow z nim mam wrazenie ze jest to czlowiek o stalowych nerwach niesamowicie silenj woli,wielkiej osobowosci i pewnosci siebie z wielka charazma
przywodcy.
O tym postPRLowska swolocz kacapskich pacholkow wie i wie tez ze Macierewicz w bliskiej przyszlosci moze byc na czele panstwa polskiego - mysle o premierze na to stanowisko lepiej by sie nadawal niz Kaczynski, kaczynski moglby byc Prezydentem i tego mu zycze.
Polska w tej chwili rzadzi Uklad sluzb i i reszta pomagdalenkowego ukladu a Macierewicz ma te sluzby w szachu do poki zyje.
10 dla autora przeciwko palujacym kacapskim POmiotom.

Vote up!
5
Vote down!
-1
#401284

Fajnie Wilku, że mamy podobne zdanie o panu Antonim.
To jest naprawdę ktoś i dlatego ma tak wiele wrogów wśród kapusiów, kombinatorów i szuj.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401307

Witaj

Oj zgrzytają te służby zębami, zgrzytają...

Tolerować będą tak długo, aż się potknie. Albo wpadnie w dobrze zastawioną pułapkę.
Jak dotychczas, on ich przechytrza i jest górą.

Pozdrawiam

Ps. Sprzątnąć też go pewnie nie mogą, jak się dobrze zabezpieczył (np. materiałami u adwokata w Nowym Jorku dla Washington Post)

Vote up!
3
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401305

http://prawica.net/36891

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
2
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#401370

Jako ciekawostkę podam, że po tym tekście zablokowano moje konto na Neon24, czyli mnie normalnie stamtąd wypieprzono.
I dobrze. I tak już tam nie pisałem od dawna.

Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401310

kiedys ten koszer chcial mnie przekonywac o swojej niewinnosci z czasow PRLu.

Vote up!
3
Vote down!
-1
#401312

On ma takiego agenta (nick nawet znany w blogosferze), który regularnie przeszukuje wszystkie portale i zbiera informacje dla Opary.
Stara szkoła.

Vote up!
1
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401314

.....On ma takiego agenta (nick nawet znany w blogosferze), który......
To zespół !

Vote up!
2
Vote down!
0

#401373

Astra
Właśnie lancelot wstawił Twój wpis i podał link ale dżejms spirito nie rozpoznał... wnioskuję zwolnić hahahhaha
http://bombardier.neon24.pl/post/105438,antoni-macierewicz-czyli-james-bond-wysiada

Vote up!
2
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#401377

..czycha na Janusza w Naszym Kurniku...a nie spodziewa się "dywersji" w Nowym Kurniku :))))))
...cholera, za dużo obiektów do obserwacji :))):))

..a tu jeszcze rozprawa z Mind Servisem..trza akt oskarżenia pisać :)))
...zarzut : obraza majestatu w blogosferze i posądzenie o używanie kilku nicków :))))
...niech żyje Kurnik :))

Vote up!
2
Vote down!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#401380

Astra
Jak tu się nie śmiać. Prawdziwy kurnik... no i jeszcze koty grasują, oj grasują ...
Nowy odcinek kurnika zapowiada się fascynująco.
A jak koguty przebieraja łapkami na okoliczność zbliżających się wyborów do eurokurnika, noramalnie jaja !!

Vote up!
2
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#401384

Wybrałem się na Neon do Lancelota i zauważyłem, że Szprytus doznał jakiejś dziwnej choroby. Jakby coś przeoczył i będzie po premii.
To jest zatwardziały kłamca. Nawet jak pokażesz mu palec, to powie, że to dupa. Mocno ich tam piorą w tych jakichś Kiejkutach. Ostro chłopina pracuje na stanowisko sekretarza pana senatora Opary. Będzie kapciowym, jak ten przy Wałęsie. Zresztą to kolega Opary, więc szybko wymienią doświadczenia.

A ujada, jak mnie nie ma. Nigdy się nie odważał, jak tam byłem. Nawet przyjacielsko błagalne maile wysyłał.
Najśmieszniejszy był ten, by pomóc go wkręcić na nowe blogi.
Krajobraz mu się zawęża i tylko ulubiony onet i neon mu pozostaje.
Kiepski z niego agent. Dlatego właśnie trzeba było wieśniaków zlikwidować.

Vote up!
2
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401405

Astra
Ale skasowali mukonto, nawet komenty i się biedak strasznie żali z tego powodu.
http://spiritolibero.neon24.pl/post/105393,naszeblogi-pl-oaza-wolnosci-blogerskiej

Ciekawe czy Opara wie, bo Wojtas go opitolił, że po cudzych obejściach lata, cyrk normalnie :)
pozdr.

Vote up!
2
Vote down!
-1

Astra - Anna Słupianek

#401410

A jakże, błagał. I to jak!
Napisz mu to na neonie, to będzie się mógł popienić, jaki to ze mnie kłamca.
Napisz mu wtedy, że mamy jego błagalny list z 24 stycznia.

Poza tym, jak to pokazała carcinka, na neonie nastąpiło przejęcie władzy. Czyżby wieś odsunęła Oparę? Fakt, był bardzo nieudolny.
A statystyki pokazują, że neon, to już właściwie nisza. 40 krotnie mniej wejść niż nowe blogi, itd

Vote up!
2
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401414

Coś mi zjadło wpis i wyłączyło na parę minut internet.

Vote up!
2
Vote down!
-1

#401368

Pełna zgodność ! Poznałem Macierewicza. Bywałem również na spotkaniach w ostatnich czasach. Podpisuję się pod obserwacjami Wilka.

Vote up!
1
Vote down!
0

#401369

Witaj

Najbardziej znienawidzeni są ci, co niosą prawdę.

Z prawdą bardzo trudno walczyć. Kłamstwo zawsze łatwo podważyć.

Serdeczności

Vote up!
3
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401376

A! Widzisz, oni nie bawią się w kłamstwa, które mógłbyś obalić ! Oni budują półprawdy, naciągane przesłanki.
Chodzi o to byś sam wytworzył sobie fałszywy obraz.
Właśnie dlatego masz pochwałę za zamieszczenie zdjęcia innego od "zatwierdzonych" jako zdjęcie nawiedzonego Antoniego.
Jak tu oceniać ? Trzeba najpierw napisać własną notkę?
Naciskanie gwiazdek nic nie daje.

Vote up!
2
Vote down!
0

#401382

Coby nie robili, to coraz bardziej kiepsko im wychodzi. Muszą, sięgają do ostatnich rezerw wieśniaków.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#401406

Cytat:
"Powiedzcie państwo, jakie tajne służby, w jakim kraju, zdolne byłyby tak długo tolerować tak nienawistnego człowieka, jak Antoni Macierewicz?" Odpowiadam: Każde służby, w każdym kraju, ale wyłącznie w jednym przypadku :).

Vote up!
2
Vote down!
-2

TYBERIUSZ

#401402