Żydowscy kolaboranci i antypolonizm w CEP

Obrazek użytkownika elig
Historia

W portalu Blogpress.pl przeczytałam kilka dni temu taką oto zapowiedź:

"29 stycznia (środa) - Dyskusja wokół książki o żydowskich kolaborantach Hitlera (Warszawa)

Wydawnictwo Capital i Centrum Edukacyjne Powiśle serdecznie zapraszają na promocję najnowszej książki Ireneusza Lisiaka „Żydowscy kolaboranci Hitlera”.

Ireneusz Lisiak łamie cenzurę obowiązującą wśród historyków i porusza „zakazany” temat współpracy Żydów z Niemcami w czasie II wojny światowej. Niezwykle ciekawe, bogato udokumentowane opracowanie, ukazujące niechlubną stronę losów narodu żydowskiego.

Spotkanie poprowadzi redaktor Stanisław Michalkiewicz podczas którego poruszy temat fali rosnącego antypolonizmu oraz zrzucania winy za zbrodnie niemieckie na Polskę.

Warszawa, 29 stycznia g.18.00, Fundacja Kombatantów RP i BWP, al. Ujazdowskie 6A, róg ul. Pięknej".

Wyraźnie zanosiło się na ciekawe wydarzenie, więc udałam się tam. Gdy przyszłam, było już ok. 30 osób. Ich liczba szybko wzrosła do ok. pięćdziesięciu. Kilka minut po 18:00 spotkanie rozpoczęło się. Przedstawiciel CEP zagaił, wychwalając odwagę p. Ireneusza Lisiaka w poruszaniu tematów tabu. Dodał też, iż chciał zaprosić prof. Krzysztofa Jasiewicza, który stracił stanowisko w PAN za swoje wypowiedzi na temat Żydów. Niestety ten odmówił, twierdząc, iż 9 lutego ma rozprawę sądową i nie chce przed nią dawać żeru "Gazecie Wyborczej".

Potem głos zabrał autor książki. Jest to dostojnie wygladający siwy pan po sześdziesiątce, pochodzący z Krakowa. Zaczął on od swoich wspomnień z marca 1968, gdy znalazł się w więzieniu, a potem w wojsku. Mówił o swoich żydowskich kolegach ze studiów zastanawiających się: wyjechać czy pozostać. Na jego zainteresowanie problematyką żydowską wpłynęła też lektura książki Hannah Arendt "Eichmann w Jerozolimie" z której po raz pierwszy dowiedział się o żydowskich kolaborantach wspólpracujących z Niemcami podczas Holocaustu.

Streścił następnie niektóre fragmenty swojej książki. Mówił o dyktatorze łódzkiego getta, Rumkowskim, który bezwzglednie wyzyskiwał ludnośc getta, zabierajac wszelkie cenne przedmioty, wykorzystywał seksualnie kobiety, natomiast wobec Niemców był usłuzny i chętnie dostarczał żądane ilości swych "poddanych" na wysyłkę do obozów zagłady. Posłuszna mu policja żydowska chodziła po domach i wyłapywała ludzi. Rumkowski twierdził, że chce w ten sposób uratować 80 tys. Żydów. W rzeczywistości z łódzkiego getta ocalało 600-800 osób.

Rumkowski był przypadkiem skrajnym, ale podobnie zachowywały się Judenraty oraz ich kierownicy w innych gettach. Odmówili wspólpracy tylko szefowie Judenratów w Biłgoraju i Baranowiczach /zostali zabici przez Niemców/. Adam Czerniaków z warszawskiego getta też nie chciał współpracować i popełnił samobójstwo.

Inne urzędy w gettach sporządzały dokładne wykazy mieszkańcow oraz listy tych do wywózki do obozów zagłady i wysyłały słynaca z brutalności policję żydowską do wyłapywania ukrywajacych się Żydów. Co ciekawe, ta policja nie rekrutowała się wcale z marginesu społecznego, lecz z ludzi wykształconych. Lisiak opwiadał też o zydowskich szpiegach w służbie Niemców, sprawie Hotelu Polskiego oraz o innych formach kolaboracji. Jego wystąpienie trwało ponad pół godziny, po czym głos zabrał red. Stanisław Michalkiewicz.

Opowiedział on o antypolskiej propagandzie uprawianej przez Żydów. Niektóre ich środowiska wspóldziałają z Niemcami, którzy chcą zrzucić z siebie ciężar odpowiedzialności za zbrodnie popełnione w czasie drugiej wojny światowej. Twierdzą n.p.. iż dokonaii ich jacyś "naziści" i starają się przedstawić jako ich ofiary. Obciążenie Polków współwiną odpowiada i Niemcom i Żydom.

Żydom z uwagi na działalność tzw. "przedsiębiorstwa Holocaust". Kiedy kanclerz Schroeder oświadczył, że nie będzie już więcej im płacić, zaczęli naciskać na polskie władze, by one zapłaciły za rzekome współsprawstwo i za mienie żydowskie pozostawione w Polsce. Te żądania nie mają żadnej podstawy prawnej /gdy są spadkobiercy - otrzymują mienie bez dyskusji/. "przedsiębiorstwo Holokaust" naciska na wladze Polski, by taka podstawę stworzyły. Zadanie ułatwia im postawa prezydentów Polski, Kwaśniewskiego i Komorowskiego, przepraszających wciąż za Jedwabne.

Działa też "piąta kolumna" w Polsce, oczywiście "Gazeta Wyborcza", ale i różne organizacje pozarządowe. Red. Michalkiewicz mówił ponad 40 minut, po czym padły pytania z sali. Ja zapytałam, czy my czasem nie demonizujemy Żydów.

Moim zdaniem ich pozycja w świecie staje się coraz słabsza. Obama wyraźnie dystansuje się od nich. Izrael i cały Bliski Wschód tracą na znaczeniu wobec odkrycia gazu i ropy łupkowej, a w Europie zachodniej panuja wręcz nastroje antysemickie, zwłaszcza na lewicy. Popiera ona Palestyńczyków oraz islam, a potępia Izrael.

Red Michalkiewicz uważa, że te nastroje są wynikiem swoistego "rykoszetu", gdyż ich przyczyna jest antyamerykanizm.. Pytano też o sprawy majątkowe, umowy na temat zwrotu mienia, ewentualne przeniesienie Izraela do Europy oraz podobne sprawy. Spotkanie zakończyło się o 20:25. Filmowała je jedna kamera. Obecny był Jan Bodakowski. Mam nadzieję, że też napisze relację /robił notatki/.

Następne spotkanie odbędzie się 11 lutego o 18:00 w tym samym miejscu. Poświęcone będzie wymiarowi sprawiedliwości

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

i wciaz wyrzadzaja tyle zla Polakom zeby tylko na tym zarobic.
Przeciez im nie chodzi w tym szkalowaniu o pokazanie jakies parwdy historycznej ale zeby pokazc klamstwo o antysemityzmie polskim na ktorym zbudowano bezsensowne roszczenia finansowe.
Uwazam ze takie spotaknia ,odczyty , dyskuje i ksiazki sluza nie tylko Polakom ale tez uczciwym Zydom co sie od tej mafi swiatowego zydostwa robiacego pieniadze na holokauscie odcina.

Zeby odkrecic obraz Polaka antysemity na swiecie potrzeba wielkie paro letniej antypropagandy.
Bo zydowska propaganda jak Gebelsoska, zapadla w pamieci ludzi na calym swieciejako prawda, bo byla wszedzie i codziennie powtarzana i co najgorsze dalej jest powtarzana.
Powtarzana z coraz to nowszymi antypolskimi klamstwami.
To w ostatnich latach powstaly tak szkalujace filmy i ksiazki jakich nikt by wczesniej nie napisal, bo by go swiat krytyki historycznej smiechem zabil.
Dopiero w poplowie lat 60tych zaczynal sie pojawiac temat holokaustu, dlugo Zydom to wzielo.
Dlaczego dopiero wtedy to jest ciekawa sprawa.
Za tym sie kryje wiele sprawa, ale to temat rzeka.

PS czy film bedzie w sieci?

Vote up!
5
Vote down!
-5
#401296

elig: Film powinien być, te z poprzednich spotkań CEP były. Moim zdaniem jednak zydowska propaganda wszystkim /części Żydów też/ się przejadła - bumerang wraca.

Vote up!
3
Vote down!
-6

elig

#401354

tyle tylko, że spadła ich popularność. Współczujących jest coraz mniej, a nienawidzących coraz więcej. W końcu to nikt inny, jak właśnie ci pokrzywdzeni żydzi sprawiają Polestyńczykom Holokaust.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
4
Vote down!
-4

Lotna

 

#401300

jak mowi moj znajomy (bialy) rosjanin.

Vote up!
5
Vote down!
-4
#401301

elig: Z tym holokaustem Palestyńczyków to przesada, skala zbrodni niemieckich była wielokrotnie większa. Żydzi padają ofiarą swej własnej propagandy.

Vote up!
3
Vote down!
-3

elig

#401356

Jaka przesada? Chcesz liczyć ofiary? Niektóre obliczenia wskazują na półtora miliona Palestyńczyków zamordowanych od 1948 roku. Mało?
Warunki życia stwarzane Palestyńczykom przez Izraelitów też zaliczają się do tej samej zbrodni ludobójstwa, tylko nie ma ich komu zaliczyć, niestety.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
5
Vote down!
-4

Lotna

 

#401371

elig: Jakie obliczenia? Proszę o podanie linku /źródła/.

Vote up!
5
Vote down!
-3

elig

#401411

Izraelska gazeta podala. Elig, masz internet, sama poszukaj. Poza tym poczytaj na temat, co to jest genoside, czyli ludobojstwo, bo to, co Izraelici robia w stosunku do Palestynczykow, jest podrecznikowym przykladem ludobojstwa i zadna ilosc Twoich zaprzeczen, ani Twojego zyczeniowego myslenia nie zmieni tej sytuacji. W czasie wojny zydzi mogli miec nadzieje na jej koniec; dla Palestynczykow wojna sie nigdy nie konczy. Sprobuj zyc w takich warunkach, a potem pogadamy o tym, czy ja przesadzam.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
6
Vote down!
-4

Lotna

 

#401572

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika skowronek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tak silna,że nawet "nasz"IPN może im "skoczyć".Trzynascie lat śledztwa jak psu w d..

Jak czytam o wyczynach judeokamuckich zbrodniarzy tak w czasie wojny jak i obecnie, to zczynam mieć pretensje do mojego ojca, żołnierza września a później żołnierza Ponurego że zamiast walczyć z Niemicami, powinni się Polacy dołaczyć tak jak Francuzi, Holendrzy, Hiszpanie do Hitlera i zrobić porządek z tym niewyobrażalnie POdłym genem. My, Polacy cierpimy od tych judeokałmuckich bydlaków najwiecej własnie dlatego że jako chyba jedyny podbity przez Niemcy naród w Europie nie przyłączyliśmy się do sytemowego mordowania żydów! Potwierdza się żydowskie powiedzenie : "jaką ci przysługę uczyniłem że mnie tak nienawidzisz?"

http://nanofiber.salon24.pl/564330,umorzone-sledztwo-w-sprawie-zbrodni-w-koniuchach

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
3
Vote down!
-5

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#401367

Dla mnie jest nie zrozumiałe , dlaczego Żydzi tak skrupulatnie fałszują swoją tożsamość , pochodzenie , przecież człowiek nie wybiera gdzie sie ma urodzić i kim . Warto obejrzeć ciekawy film  o Żydach .

http://www.eprudnik.pl/znieslawienie-dokumentalny-film-nakrecony-o-zydach-przez-zyda/

Właśnie po obejrzeniu tego filmu trochę zmieniłam zdanie o Żydach , że nie wszyscy są tacy co knują kręcą oszukują, kłamią i szkalują Polaków. 

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

Vote up!
4
Vote down!
-4

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#401391

Dla mnie jest nie zrozumiałe , dlaczego Żydzi tak skrupulatnie fałszują swoją tożsamość , pochodzenie , przecież człowiek nie wybiera gdzie sie ma urodzić i kim . Warto obejrzeć ciekawy film  o Żydach .

http://www.eprudnik.pl/znieslawienie-dokumentalny-film-nakrecony-o-zydach-przez-zyda/

Właśnie po obejrzeniu tego filmu trochę zmieniłam zdanie o Żydach , że nie wszyscy są tacy co knują kręcą oszukują, kłamią i szkalują Polaków. 

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

Vote up!
3
Vote down!
-5

Nie możemy naprawić całego zła, ale możemy znaleźć ludzi, którzy pomogą nam tego dokonać.

#401392

Najgorsze są skrajne reakcje
Nienawiść wpojona wciąż potęguje
Na gojach się ją odreagowuje
Trzeba ten film rozpropagować
Prawdę w ludzi oczach budować
Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
-4

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#401422

elig:
Jest tu:

https://www.youtube.com/watch?v=SdJpvhYYVbI

Vote up!
3
Vote down!
-4

elig

#401566