Nie uciekajcie do Krakowa

Obrazek użytkownika grzechg
Kraj

Czy ktoś sobie wyobraża, by Angela Merkel ściągnęła do Berlina w dniu kolejnej rocznicy zjednoczenia Niemiec kilkanaście tysięcy urzędników z różnych stron świata i drugie tyle wszelkiej maści alterglobalistów i lewaków, by sobie podyskutować o powietrzu? Na pewno nie. Ale jest jeden taki wyjątkowy polityk na świecie, absolutnie wybitny umysł (choć żona powiedziała o nim gnojek), wielki przywódca – ale w swoim gabinecie z palmą – czyli nie kto inny tylko Donald Tusk. On sobie wszystko wyobraża, a co więcej swoje wyobrażenia realizuje z konsekwencją młota pneumatycznego, jeśli tylko służy to jemu i jego kompanom od rządzenia i kasy. Bo w gruncie rzeczy dla PO najważniejsza jest kasa, szmal, sos, kapusta. A kasa, szmal, sos, kapusta są wtedy, gdy jest władza. Ona, na naszych oczach się umacnia, choć poparcie Polaków dla PO pikuje w dół. To bez znaczenia. Ta wybitnie antydemokratyczna formacja umacnia swoją władzę w kraju podobno demokratycznym. No bo co robi opozycja?

Opozycja ucieka do Krakowa. Opozycja nie potrafi porozumieć się z obozem narodowym, bo – tak jak wielu Polaków – ulega obrazowi narodowców serwowanemu przez zupełnie już chyba oficjalnie antypolską stację telewizyjną TVN 24. Bez złudzeń. Pod zaborami, życie – wprawdzie z różnymi zakazami – toczyło się też po polsku. Oczywiście, zaraz można się narazić na zarzut radykalizmu, ale jakie w końcu interesy polityczne realizują media systemu zwanego III RP? Polskie interesy czy interesy rządowe? A to trzeba rozgraniczyć, bo skutki polityki rządu Tuska mają wybitnie antypolski i antynarodowy charakter. Mamy więc do czynienia z ucieczką PiS-u do Krakowa, ruchem zupełnie niezrozumiałym, bo to jest nasze święto. 11 Listopada to dzień wszystkich wolnych Polaków. Z jakiej okazji, na skutek perfidii Tuska, opozycyjne partie muszą się przeprowadzać na obchody Święta Niepodległości do Krakowa? To tryumf tej antydemokratycznej sekty. Bo to jest sekta biznesu i poddaństwa Polski wobec obcych. Przecież wszyscy mówią o tym, że zwołanie szczytu klimatycznego w dniu naszego święta narodowego to prowokacja, ale i hańba dla prowokatorów. Tyle tylko, że im ta data powiewa. Jest tylko dlatego tak istotna, bo jednoczy Polaków. A to jest właśnie największe niebezpieczeństwo dla obozu władzy.

Gandhi w Polsce na dłuższą metę się nie sprawdzi. W końcu wkurzeni ludzie wyjdą na ulice, przejmie ich kolejna sekta dawnych ubeków i agentów wpływu, i będziemy mieli III RP bis. Bronisław Komorowski może nawet stanąć na czele wielkiego obozu przemian. A jakże! Przecież lud to kupi, że Tusk jednak zawiódł, ale teraz to już nikt wspaniałych Polaków nie zawiedzie. I potoczy się ta polska historia dalej. Może Jarosław Gowin napisze jakiś michnikopodobny manifest typu „Wasz prezydent, nasz premier” i będzie pozamiatane na co najmniej jedną dekadę. Do czego zmierzam? Że albo teraz, albo nigdy. PO może mieć tylko 10 % poparcia, ale to nic nie znaczy. Okopuje się, idzie na całość i tylko ślepy tego nie widzi. Skłonny, jak się wydaje do rozmów z opozycją Grzegorz Schetyna został wręcz zmasakrowany. Przy tym wszystkim nie ma już w mediach systemu prawdziwych dziennikarzy. Całością kierują funkcjonariusze, zupełnie jak w Związku Sowieckim. Naprawdę, brakuje tu już tylko jakiegoś prawnuka Trockiego. Przepraszam, ale ani ja, ani miliony Polaków nie zapraszały urzędasów z ONZ na jakiś szczyt w dniu swojego, naszego, wspólnego Święta Niepodległości. Niech to pozostanie zmartwieniem Tuska i jego służb. Nie uciekajcie więc do Krakowa, odwiedźmy Kraków wiosną, po zwycięstwie.

Brak głosów

Komentarze

Napisałeś:
"Opozycja nie potrafi porozumieć się z obozem narodowym, bo – tak jak wielu Polaków – ulega obrazowi narodowców serwowanemu przez zupełnie już chyba oficjalnie antypolską stację telewizyjną TVN 24."

Po pierwsze, RN zarzuca PIS-owi, że jest partią z układu. Trudno bratać się z kimś, kto Cię obraża.

Po drugie, opinia o oszołomskim RN zdaje się przestała obowiązywać, młodzi narodowcy chyba będą kreowanie właśnie na tych konstruktywnych, odpowiedzialnych, a jeśli sprawdzą się ich własne siły porządkowe w czasie Marszu, przyjaźń umiłowanej partii i narodowców rozkwitnie.

A po trzecie, wielki jest zwód ministru Sienkiewiczu, że pułapka nie zadziałała.

Czy to ucieczka??? Raczej rozwaga!

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#389245

gość z drogi

My ze sztandarami biało-czerwonymi jedziemy do Krakowa ,by sie pokłonić Marszałkowi...i podziękować MU

a że ministru nie umie sie tak szybko przegrupować,to już jego sprawa...i jego Patrona...który na nasze Święto zaprosił "tych,co zaprosił"

 by go klepali po wątłych pleckach...

Najgorsze jest TO,ze znowu my zapłacimy za cygara kiecki specjalnie zakupione  na rauty i samochody wożące "GOSCI"

a tak na marginesie, ktoś

  komu Polskość nienormalnością

 ,nic dziwnego,że się boi ...i jeszcze te rachityczne piąstki i ten uśmiech zwycięstwa w Smoleńsku ...jak to go nazwała kiedyś własna małżonka ?

PS zastanawiam się czy do ochrony gości zaproszą rosyjskich "kolegów" coś tam wszak podpisywali w Moskwie...

Do zobaczenia w Krakowie ...

 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#389249

Że tylko i wyłącznie Warszawa, stolyca zbudowana przez cały naród, jest miejscem godnym uroczystego świetowania Niepodległości?
Nierząd jest zdesperowany, wie że władzy oddac nie może, aby ja utrzymać wykorzysta każdy pretekst, zorganizują najpodlejsza prowokację. Po co mu to ułatwiać? Sam dostrzegasz prowokację - dlaczego więc uważasz, że PiS powinien sie na nią złapać?
Ucieczka? Piłsudski też wyjechał z Warszawy do Krakowa - po to, aby nie dać się aresztować i po to by wrócić w tryumfie. Uciekł? Tak to nazwiesz?
A Ruch Narodowy? Szkoda - znam wielu porządnych młodych ludzi, godnych uznania za postawę i zaangażowanie, którzy w tym ruchu są. I ubolewam, że po raz kolejny zapał ten wykorzystują osobniki pokroju Poręby i Siwaka. Coż za manifestacja z Porębą na czele - równym krokiem prosto do Moskwy...
Mimo, że z Twoim tekstem Autorze nie zgadzam się w 100%, lokuję go na niebieskim w nadziei na dyskusję.
----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#389248

gość z drogi

ten co słowa pisał prosto z serca,chce dzisiaj światu pokazać,       że

to prawda najprawdziwsza...nie autorze tych słow...ten numer ci nie przejdzie...robisz spęd za nasze pieniądze,ale nie z naszym przyzwoleniem...POLSKA ,TO wielkie słowo

 Polacy to Naród dumny i mądry...

 a stolycy, nie zazdroszczę spędu i dwu tygodni 

gości...na nasz rachunek...

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#389251

Żałość bierze, nie znalazło się 29% wyborców , żeby odwołać bufetową.

Vote up!
0
Vote down!
0

witold46

#389252

Ruch Narodowy jest już dawno zinfiltrowany i sterowany, młodzież najłatwiej podpuścić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389311

przypomnijcie sobie, proszę, jak kibice Legii wyprowadzili w pole policję w lutym 2012. Był kiedyś w internecie, ale chyba został zniknięty piękny filmik: osoba kręcąca przechodziła Mostem Poniatowskiego z prawego ku lewemu brzegowi Wisły. Szła pomiędzy niekończącymi się sznurami stojących na moście policyjnych wozów. Pełna dyskoteka, miganie kogutami. Napięcie niemal równie nieskończone, bo miał być "rozbój kibolski" pod basenem narodowym. A tymczasem legioniści poszli z Łazienkowskiej do domów. To naprawdę było piękne, taktycznie idealne, zagranie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389253

No naszukałem się tego filmiku a teraz czytam ... widziałem go i jak Staruch poprosił wszystkich kibiców zgromadzonych wtedy przed stadionem podziękował i żeby się w spokoju rozeszli do domów a on i chyba czterech kibiców w tym prawnik poszli pomiędzy sznurem nabuzowanych POlicjantów,zrobił ich totalnie na szaro i tego mu SBecja nie zapomina,pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#389256

Pisałem rok temu, ze PiS powinien swoje obchody połączyć z miesięcznicą, stało się zaś jeszcze lepiej, mam nadzieję, ze również dzięki mojej pisaninie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389258

Nie tylko urzędników. Komorowski Bronisław ściągnął na obchody rocznicowe również czołg. Ale nie jakiś najnowocześniejszy np. PL-01 Concept , żeby pokazać potęgę polskiego oręża, tylko zabytkowy czołg Renault FT 17, który niedługo obchodzić będzie setne urodziny.

Może nawet Bronek go dosiądzie i będzie w nim jeździł po Warszawie. Śmiechu będzie co niemiara.

Na razie jednak przykleił na nim biało-czerwony własnoręcznie zrobiony kotylion................który wygląda ja znak :
zakaz ruchu.

Idiotyzm goni idiotyzm.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#389260

 Czy wszyscy Amerykanie, Francuzi   obchodzą swoje święta narodowe w stolicach? Oczywiście, że nie. Czy ktokolwiek w ich krajach ma im  za złe ,że obchodzą je w swoich miejscach zamieszkania lub w ich pobliżu. Też nie.  Skąd więc zarzuty pod adresem PiS i tych którym spodobał sie pomysł spotkania 11.11 w Krakowie?   Wydaje mi się, że z sowieckiej mentalności, bo tylko w ZSRR a teraz w Rosji ważne uroczystości musiały być scentralizowane, by pokazać te rzesze ludzi.

Co jest ważne w obchodach Święta Niepodległości, czy ilość ludzi zgromadzonych w jednym miejscu? Tak ale tylko w krajach komunistycznych i ten typ myślenia zaprezentował Sienkiewicz i prezentują niektórzy blogerzy.

Wszelkie zarzuty pod adresem opozycji, a już najbardziej te mówiące o tchórzostwie PiS, próbach podziału są ordynarnym jątrzeniem, które jest na rękę platfusom.  RN zapracowuje sobie pilnie na opinię jaką ma w społeczeństwie i oczekiwanie, że wszyscy przymkną oczy na ich wybryki, bo tylko oni są uprawnieni do nazywania się patriotami jest zwykłym chciejstwem, by nie powiedzieć dziecinadą.

Do Warszawy, której mieszkańcy w ogromnej większości są nieprzychylni wszelkim zakłóceniom ich błogiego platformerskiego spokoju przez moherowych oszołomów, wielu ludzi z prowincji wybiera się niechętnie, a do Krakowa jakoś przybywają z ochotą. Jestem szczęśliwa, że wybrano właśnie Kraków, bo to tam rozpoczął się marsz ku Niepodległości, stąd wyruszyły Legiony i akurat to święto od dawna winniśmy obchodzić uroczyście tam, a nie w stolicy.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyartd

Vote up!
0
Vote down!
0
#389261

gość z drogi

serdeczności z drogi do Normalności :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#389269

 Z głębi serca odwzajemniam serdeczności. Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.

Pozdrawiam, H.

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#389274

gość z drogi

 wierzę w To MOCNO :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#389290

 Nigdzie nie uciekam. Będę jak co roku. Mam wrażenie że to straszenie odnosi odwrotny skutek.

Mam nawet nowych ochotników i ochotniczki z rodziny 

Vote up!
0
Vote down!
0
#389263

Dobry tekst.Awaria bankomatów nie sprzyja wyjazdom. :)

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#389266

że do Krakowa pojadą ludzie wolni od banko(mato)wych zależności.
Niezwykle optymistyczny prognostyk...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#389267

A po co komu bankomat w takim dniu. Bilet kupiony w obie strony, kanapka i termos z kawą na drogę i... Jeszcze polska nie zginęła.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#389275

Carmina

Niestety Pana wpis bardzo mnie zasmucił. Nie da się na kłamstwie niczego dobrego zbudować. A przecież to nie prawda,że "opozycja nie potrafi porozumieć się z obozem narodowym". Obóz Narodowy nie chce porozumienia z PiS. Każda wypowiedź przywódców RN o tym świadczy, jest atakiem na kierownictwo PiS.RN chciałby przejąc elektorat PiS i całkowicie odsunąć dotychczasowe kierownictwo. Tak się nie da.
Oczywiście sam zamiar takiego rozegrania sprawy świadczy o chęci wyeliminowania z gry PiS.
Na razie RN poza marszami , i zgromadzeniem wokół siebie kilku tysięcy ludzi na tych marszach niczego nie dokonał. Program ma niejasny, wręcz bałamutny miejscami.
Pytanie jest konkretne, co chcą zmienić, z jakimi patologiami walczyć , jaka politykę zagraniczna prowadzić,kogo widza na stanowisku Premiera, Ministra spraw Zagranicznych, Finansów , Obrony. Czy mają w swoich szeregach ludzi, którzy są w stanie podołać takim obowiązkom, kto to jest konkretnie ,jakie ma poglądy, doświadczenie, czego w swoim życiu dokonał?.
Z kim skłonni byliby zawrzeć koalicje, skoro z Pis nie bo uważają Kaczyńskiego za takie samo zło jak Tuska?
Trudno przecież uwierzyć ,ze oni osiągną większość bezwzględną.
Mógłby Pan , poza kolejnym, krytykowaniem Pis wręcz zarzucanie mu tchórzostwa wpisując się w atak ministra Sienkiewicza , odpowiedzieć.
Przecież nie da się naprawić Polski tylko marszami. One są potrzebne ale daleko , daleko niewystarczające.
Także proszę o konkrety.

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#389282

 Dla RN wszyscy są źli. Ale osobnicy pokroju Hochlera i innych cynicznych graczy nastrojami młodych są dobrzy tylko czasem im się noga powinie. Im gdyby nawet dało się władzę na złotej tacy, to za chwilę by się pogryźli o stołki, łupy. Rok temu po Marszu zrobili wiec na Agrykoli, buńczucznie zapowiadali powołanie partii i co z tego wynikło? Nic, bo ta ich cała działalność to jest bicie piany i gdy tylko ktoś coś by im obiecał, to momentalnie zamienią się w " kurskie ziobra". Cała ta napaść na PiS bierze się z tego, że mają garstkę zwolenników i ośmieszą się tylko. W ubiegłym roku był na Marszu PiS i Kluby Gazety Polskiej i to oni robili "tłum", a nie paru krewkich krzykaczy z RN.

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#389285

Jest jeszcze drugi punkt widzenia, który przemawia do mnie po dzisiejszej manifestacji w Gdańsku. Otóż demonstracje nie powinny koncentrować się w Warszawie.Demonstracje powinny odbywać się równoczesnie w różnych miejscach Polski, by dawały pewien efekt synergii. Z tego punktu widzenia demonstracja siły w Krakowie ma istotny sens, nie tylko dla samego PISu ale także dla Krakusów. Wydaje się, że strategicznie rzecz biorąc jest to skuteczniejsze rozwiązanie, chyba że ktoś myśli o zdobywaniu Bastylii. A wtedy to co innego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389288

gość z drogi

na Mapie POlski, wszak jest ich wiele

np Wielkopolska, Tatry...te Tatry,które chcą PO cichu sprzedać...a więc...?

Warto ,naprawdę warto

nie każdy jest w stanie wybrać się do stolycy ,a TAK w swoim Mieście ...jak najbardziej...kolejny RAZ więc podpiszemy Listę Obecności ...nie tylko w Kościele na Mszy Świętej ale i na ulicach naszych Miast,.....

pozdrowienia 

 

 

 

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#389292

W każdej niemal gminie, w każdym mieście odbywają się "oficjałki" z okazji 11 Listopada. Coraz częściej do uroczystości z urzędu dołączają spontanicznie zwykli niezrzeszeni w żadnej partii, organizacji mieszkańcy. Po kilku latach stanie się ważne dla wszystkich Polaków. Jestem co do tego dobrej myśli. A polakopodobni wstydzący się społeczeństwa w którym żyją niech spadają na drzewo. Szkoda czasu na dyskusje z nimi.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#389305

.

Vote up!
0
Vote down!
0

Io

#389303

Mieszkam w Warszawie i pójdę z warszawiakami. Trochę się boję, ale wybieram się.

Vote up!
0
Vote down!
0
#389317

Tu mnie lali (wodą i pałami), więc mam już "obsikane" miejsce.
Starego psa nowych sztuczek nie nauczysz:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#389324