Powitanie gości zza Odry chlebem i solą

Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

Pewnego razu będąc w Detroit mieście o wysokim stopniu przestępczości, w słoneczną niedzielę obserwowałem uliczną paradę policji. Przy pięknie grającej orkiestrze przemaszerowały oddziały reprezentujące wszystkie rodzaje jednostek policji w stanie Michigan. Obserwowałem kwaśne miny gości niepodobnych do potulnych baranków. Celem policyjnej parady było zaprezentowanie mieszkańcom siły policji w mieście.
Jak się później okazało, tego dnia policja w Detroit zanotowała zmniejszenie zgłoszonych przestępstw i wykroczeń. Efekt został osiągnięty.
Jak to się ma do zaplanowanej w Dniu Święta Niepodległości blokady Marszu Niepodległości przez zaproszonych przez Gazetę Wyborczą niemieckich anarchistów i lewackich bojówkarzy, znanych z groźnych zamieszek w Niemczech ?
Otóż na wizytę gości zza Odry trzeba się należycie przygotować, by ich zgodnie ze znaną na całym świecie polską gościnnością należycie powitać chlebem i solą.
W gestii ABW jest ustalenie ilości bojówkarzy i trasy podróży do Warszawy 10 i 11 listopada. Komendant Główny Policji powinien ściągnąć do stolicy dodatkowe siły policyjne z innych miast przeszkolone w tłumieniu burt ulicznych czyli jednostki policyjne używane do pilnowania porządku podczas meczów piłkarskich.
W dniu Święta Niepodległości Policja polska zrobi pokaz swojej siły by zniechęcić bojówkarzy i zadymiarzy różniej maści do wszczynania burd ulicznych podczas bardzo ważnego polskiego święta .
Przypuszczam jednak, że jeżeli niemieccy zadymiarze nie przestraszą się wizji zlinczowania przez mieszkańców Warszawy i przedwcześnie nie narobią w gacie odwołując swój przyjazd ku niezadowoleniu Seweryna Blumsztajna i Adama Michnika to należy przygotować ciąg dalszy gościny. Mianowicie zrobić dużo wolnych miejsc w areszcie śledczym na Rakowieckiej, by gościom ze wschodnich Niemiec zapewnić nocleg.
Według prawideł savoir-vivre z Gośćmi należy prowadzić rozmowę na należytym poziomie i w tym celu należy zastosować sądowy tryb uproszony tzw. Sądy 24 godzine z tłumaczem germanistyki, aby szybciej ustalić konsensus.
Oczywiście Ambasada Niemiec powinna w dniu Polskiego Święta Niepodległości mieć normalny dzień pracy, by być informowana na bieżąco o rozmowach pokojowych prowadzonymi przez Polskę z obywatelami Niemiec.
Nie należy jednak nadużywać naszej serdecznej gościnności, gdyż zapewne cześć szanownych gości zza Odry opuści biesiadę ze statusem Persona non grata.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

to będzie dobry sposób powitania niemieckich gości, pod warunkiem, że sól będzie im serwowana ze strzelb prosto w okolice kości ogonowej

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195652

Jak będzie zimno to woda z armatki wodnej skończy dzieło :-)

Serdeczności

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195935

Wedlug prawa obowiazujacego w demokratycznym,suwerennym kraju tak powinno wygladac jak Pan pisze.Jednak Polska daleko jest od tych zasad.Przekazanie sprawy smolenskiej w rece wroga oraz ostatnio tzw. Hold Tuska wobec Merkel, wyraznie pokazuje poddanstwo.Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#195654

Mam nadzieję, że śpią teraz Oni w przepoconej ze strachu przed własnym sumieniem pościeli.

Serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195938

...i solą (z pieprzem) po oczach!!!

Navigare necesse est

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Navigare necesse est

#195670

Jak będą niegrzeczni, to takowe będą mieli wspomnienia z Polskiej Stolicy. Długo później do niej nie wrócą. Oto to chodzi.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195943

Konie (te w Policji też ) są bardzo wrażliwe na prąd ! - a dokładniej na wysokie napięcie (n.p. w rakietkach muchołapkach kilka tysięcy volt)- wystarczy rozciągnąć cienki drucik,prawie niewidoczny i podłączyć wysokie napięcie ,które spowoduje zrzucenie jeźdźca z siodła i szaloną ucieczkę konia..Okazuje się że konie odporne na huk petard mają inny bardzo newralgiczny punkt.Bardzo niekorzystne działanie ma rozlana woda (zwiększa klkudziesiąkrotnie działanie prądu).- to tak w ramach ciekawostki. Dla zainteresowanych mogę dać wskazówki jak amerykańskich nadgorliwych policjantów "oduczyć "urządzania pościgów za autami i motocyklami(nie ma znaczenia siła,ilość i rodzaj broni posiadanej przez Policję).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polko i Polaku zacznij działać dla Polski zanim znowu obudzisz się na Syberii albo nad dołem Katyńskim.

Konfederacja to bolszewicko-faszystowska agentura i zdrajcy.

#195792

Bardzo ciekawa teoria :-)
Pytanie skąd wziąć takie napięcie na ulicy, z kabla ?

Serdeczności

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#195944