Drugie dno poprawności politycznej.

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Idee

Poprawność polityczna. Twór wymyślony podobno po to, by nie ranić, nie obrażać i przeciwdziałać dyskryminacji. A dyskryminuje, obraża i rani. Czasem zabija, choć na szczęście - najczęściej swoją śmiesznością.

Z poprawnością polityczną spotykamy się niemal na każdym kroku. Pewnych słów nie wypada używać, pewnych poglądów głosić. I sens, czy brak sensu nie ma tu nic do rzeczy.
Samej nazwy nie znajdziemy w konstytucji, kodeksie karnym, czy jakimś innym zbiorze praw i obowiązków.
Nie jest też ona sferą moralności, czy etyki. A na nasze życie ma coraz większy wpływ i myślę, że jest to wpływ negatywny. Destrukcyjny i ograniczający naszą wolność.

Poprawność polityczna – co to za potwór? Kto i po co go stworzył?
Wg wikipedii (po odlaniu wody), wychodzi, że poprawność polityczna, to zjawisko społeczne w dyskursie publicznym. „Jego celem jest obniżenie poziomu antyspołecznych uprzedzeń i dyskryminacji danych grup społecznych”.
Po przeczytaniu całego omówienia tego hasła ma się wrażenie niedosytu. Tekst jest wygładzony i napisany tak, aby z niego niewiele wynikało – tak aby się nie wychylić, lub nie napisać za dużo.
Myślę, że autor pisząc o poprawności politycznej – sam był pod jej mocnym wpływem.
Bo czy usuwanie krzyży z przestrzeni publicznej, gdzie większość stanowią chrześcijanie to zjawisko w dyskursie publicznym? A likwidacja chrześcijańskich świąt, propagowanie treści i zachowań antyreligijnych, niszczenie chrześcijańskiej moralności, niedopuszczanie do zaistnienia w opinii publicznej głosów innych niż te - „jaśnie oświecone” lewackim lub politycznym namaszczeniem?
Autor opracowania pisze: - Poprawność polityczna „ma w zamierzeniu polegać na unikaniu w dyskursie publicznym stosowania obraźliwych słów i zwrotów oraz zastępowania ich bardziej neutralnymi.”
Czy słowo „Czarny”, lub „Afroamerykanin” jest bardziej neutralne niż „Murzyn”? Zwłaszcza jeśli urodził on się np. w Anglii lub Polsce? Czym różni się gej od pederasty? A czy nazywanie matki lub ojca dziecka „rodzicem A” czy „rodzicem B” nie jest dla nich obraźliwe, a przy tym głupie? A czy głoszenie poglądu o tym, że płeć człowieka jest wynikiem jego osobistego wyboru, nie jest z punktu widzenia nauki idiotyczne? Albo zakaz spożywania pokarmów w pracy przy biurku – na czas, gdy Muzułmanie obchodzą ramadan, czy zastąpienie świątecznej choinki na brukselskim rynku „wydziwasem” zbudowanym z pudełek?
A okazuje się, że to wszystko – to wytwory poprawności politycznej.

Kto ją wymyślił i czy naprawdę zamiar miał taki, jak pisze wikipedia?
Sięgnijmy może do bardziej zacnego źródła wiedzy. Jak podaje słownik języka polskiego:
„poprawność polityczna – lewicowa ideologia powstała w USA, nakazująca w imię tolerancji unikanie określeń i zachowań wyrażających uprzedzenie lub dyskryminujących mniejszości narodowe, seksualne (homoseksualistów i lesbijki), kobiety, ludzi niepełnosprawnych itd.;
w konsekwencji prowadząca do uprzywilejowania tych grup społecznych i nietolerancji”.

Przyznacie chyba, że słownik o wiele precyzyjniej określił prawdziwy sens tego, z czym mamy tu do czynienia. Tylko cztery linijki tekstu, a ile ciekawych informacji.
Po pierwsze dowiadujemy się, że jest to ideologia lewicowa. I już lepiej można zrozumieć, dlaczego polityczna poprawność zawiera w swej idei tyle zakłamania, fałszu, nieuprawnionego nacisku na inne grupy społeczne i chęci podporządkowania sobie innych.
Lewactwo, jak widzimy - może w „dyskursie publicznym” wyzywać oponentów od „faszystów”, „homofobów”, „antysemitów”. Może opluwać Kościół, szydzić z Boga i ludzkiej religijności, wyśmiewać tradycję i konserwatywne przekonania. Lewakom poprawność polityczna w tym nie przeszkadza – bo przecież oni stworzyli tę „broń” i nie po to, aby ich ograniczała i przeszkadzała w działaniu.
Mamy tu i opisane konsekwencje tej lewicowej ideologii. To ideologia – jak podaje słownik - „w konsekwencji prowadząca do uprzywilejowania tych grup społecznych i nietolerancji”.
Myślę, że najciekawsze, co z tego wynika, to obnażenie sposobu działania lewactwa: - jako totalny brak tolerancji w stosunku do innych - w imię tolerancji. Ale znamy to przecież z historii. Walka o wolność poprzez wtrącanie do więzień czy zamykanie w łagrach. Albo wszczynanie wojen czy rewolucji w imię pokoju i dobra społecznego. Generalnie – co innego „na sztandarach”, a co innego w działaniu.

Myślę, że cel i zamiar wprowadzania poprawności politycznej był od samego początku, dla jej twórców, jasno określony. Ale inny niż podaje wikipedia i niż mają myśleć współcześni. Chodziło o stworzenie wymyślnego „knebla” – który nieświadomi i naiwni kupiliby w ciemno i sami sobie założyli na usta. Chodziło o narzucenie oponentom swoistej autocenzury - stworzenie narzędzia, które potrafiłoby samo dyscyplinować i samo ograniczać ideologicznych i politycznych przeciwników.
Nie dziwmy się więc, że sama idea została podchwycona i przeniesiona na grunt prowadzenia polityki, gdzie też dobrze się sprawdza. Zastąpiła państwową cenzurę, pozwoliła na eliminowanie z życia publicznego osób niewygodnych dla władzy, zablokowała dostęp do szerokiej opinii publicznej informacjom i treściom niepożądanym. Bez zakazów, więzień i z ograniczonym działaniem aparatu fizycznego przymusu.

Jak widać – poprawność polityczna udała się lewactwu wyśmienicie i ma się coraz lepiej.
Z doświadczenia już wiemy, że każda zaraza, którą wyhoduje lewactwo - sama nie wyginie.
Nie ma wyjścia - trzeba ją zwalczyć i to wszelkimi dostępnymi środkami. Na początek – myślę - starając się ograniczyć jej zasięg. Bezkompromisowo obnażać jej ukryte cele, ukazywać jej głupotę i śmieszność – tak by społeczeństwo mogło się odpowiednio odtruć i uodpornić.
I koniecznie brońmy i wspierajmy wszystkich tych, którzy nie boją się głosić prawdy, wbrew zasadom narzuconym przez macherów wykorzystujących polityczną poprawność do swoich niecnych celów. Bo prawdziwym celem tej ideologii jest stworzenie „podczłowieka” - dla nowej „rasy panów”. Oderwanego od Boga, rodziny i swoich korzeni. Niemoralnego i pozbawionego godności. Współczesnego niewolnika zdominowanego przez fałszywą „elitę”. Ludzi udających miłość i troskę, a w rzeczywistości – cynicznych, zdeprawowanych, nieuczciwych i zakłamanych chamów.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Dziękuję za czytelne zdefiniowanie poprawności politycznej.

"Mamy tu i opisane konsekwencje tej lewicowej ideologii. To ideologia – jak podaje słownik - „w konsekwencji prowadząca do uprzywilejowania tych grup społecznych i nietolerancji”."

Myślę, że według ich planu uprzywilejowanie tych grup
to u nich początek.
W następnej kolejności te właśnie grupy mają stać się normą,
i wówczas to my będziemy walczyć o to,
ażeby nas chociaż zechciano tolerować.
Na końcu tego planu nakryją nas czapką.

Pozdrawiam.
dratwa3

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

http://ratujlasy.niepoprawni.pl/

#349579

Lewackie sukcesy wyrosły na prawicowej miernocie.

Banda ciemniaków opanowała wszelkie płaszczyzny dyskursu.

Czy to Lewak czy Prawicowiec - żyjemy pod tym samym niebem.

Współczesna wieża Babel .

Przypominam:
PiS nie jest "prawicowe" - to lewicowa formacja z woalką .

Nie jest to niestety welon niewinności.

Namiastka poglądów konserwatywnych zamknięta w konserwie - zaczyna cuchnąć.

Całą ta "poprawność" jest jak "katolik" klękający na chusteczce w Świątyni Pana.
Skąd ta odraza do rzeczywistości?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349581

Jednym z największych zakładników poprawności politycznej jest PiS.
To jego członkowie nie ujawnili (własnie z powodu poprawności politycznej) ustaleń w Magdalence, w tym ustaleń dotyczących podziału schedy po PRL i sposobów rozkradania Polski (zrobili to dopiero post factum, gdy rozkradanie się dokonało)
To właśnie zdziadziały poprawnie politycznie PiS nie ujawnił pochodzenia żony Komorowskiego i nie zbadał zawczasu jego fałszerstwa tzw. "hrabiostwa".
To w końcu pseudodemokratyczna poprawność polityczna nie pozwala PiSowi poderwać narodu do zrzucenia kajdan, każąc naiwnie czekać i wierzyć w demokratyczną drogę wyborów.

Dlaczego taki miernota jak Tusk jest jeszcze u władzy ?
Bo nie ma w Polsce opozycji, tzn jest jakaś, tyle, że jakaś taka cicha, słaba, niemrawa, bezpłciowa...........jednym słowem poprawna politycznie.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#349589

Ale w sytuacji, w jakiej się znajdujemy, obrażanie się właśnie na PiS moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu.
Widzi Pan jakieś inne ugrupowanie, które mogłoby przejąć władzę i działać dla dobra kraju. Jak na razie PiS, to jedyne ugrupowanie, które próbowało zwalczać w kraju patologie i coś dla Polski dobrego zrobić.
Proszę sobie przejrzeć wskaźniki makroekonomiczne z tego okresu. Nigdy nie było tak dobrych - ani potem, ani przedtem. A PiS rządził w koalicji z Samoobroną i LPR. Podejmując decyzje musiał się liczyć i z ich zdaniem.
Jak Pan myśli, dlaczego została przeprowadzona za czasów rządu PiS taka nagonka medialna na jego rządy - prawie pospolite ruszenie - w kraju i za granicami. Mnie już to jedno przekonuje, że prorządowe media przez cały czas walczą tylko z PiS-em. Widać one dobrze wiedzą, że jeśli PiS przejmie władzę, to skończy się prosperita kolesiów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349594

Słusznie, ale to przecież jak grochem o ścianę. Naskakiwanie na PiS to jego racja bytu na NP.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349597

Zgoda, też tak uważam. Obrażanie się na PiS nie ma większego sensu i dlatego właśnie, ja na PiS się nie obrażam.
Obnażam jedynie i wskazuję jego słabości, staram się zdiagnozować jego błędy przeszłe i obecne, by więcej się nie powtórzyły.
Jeżeli chcemy liczyć na PiS, a robimy to jak sam Pan przyznał z braku alternatywy, niejako pod przymusem, to trzeba zadbać o to, żeby PiS się oczyścił, wzmocnił, uaktywnił, żeby stał się partią która spełni nasze oczekiwania i zadba o nasze interesy.
Przyznaję, PiS będąc u władzy zrobił wiele, lecz niestety jeszcze więcej nie zrobił, zaniechał, odpuścił.
To nie może się powtórzyć, dlatego PiS trzeba krytykować dla jego własnego dobra to ma być partia mobilna a nie poprawna politycznie, która pozwoliła obszczymurkom pluć na siebie i udawał, że deszcz pada.
No jak nie szanuje się siebie samych, to nie można oczekiwać szacunku od innych a tym bardziej szacunku ich próbować uczyć.......w stylu Polacy bądźcie dumni ( Jarosław Kaczyński).
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#349602

Ty chyba POrtale POmyliłeś,skoro piszesz że PIS to lewica,
takiego trolstwa i herezji żaden POlszewik by się nie POwstydził,i tylko jad umiecie wciskać,byle rozbić jedność

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349610

Pan patrzy - jak mu każą.
Pan się wróci do dwuletnich rządów PiS-u .
Czy nie był to rząd socjalny, socjalistyczny?

Pan się szablą Marszałka posługuje?
Kim On był?
Itd itp.

My Polacy mamy swoiste wyobrażenie Prawicy i Lewicy - przez szkiełko i kawiorowe przystawki -

Pozdrawiam .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349692

Nikt mi nie każe,to serce i dusza tego chcą,nie wiem czy jesteś w stanie to zrozumieć,i to jest ta różnica między nami,
ja staram się zjednoczyć,a ty rozbić tą jedność

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349756

Jak się tak zastanowić - to co Pan pisze ma sens. Wprawdzie logika komentarza jest zabójcza, ale na swój sposób przekonująca. Bo jeśli ktoś pisze o partii tak, jak Pan i mimo to z nią sympatyzuje, to myślę, że jest to najlepszy dowód na to, że warto ją popierać. I kiedy przyjdzie potrzeba - na nią zagłosować. Myślę, że to do PiS-u wielu niezdecydowanych jest w stanie przekonać.
A przy okazji mam taką drobną propozycję. Może warto byłoby się też skupić na partii, która rządzi Polską już sześć lat i doprowadza kraj do ruiny. Obnażyć jej fałsz, zakłamanie, nieuczciwość, wytknąć błędy władzy, ale tym razem już bez sympatii.
Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349647

Cieszę się, że znaleźliśmy nic porozumienia, która być może "nawinie się w kłębek" :)
Na Pańską propozycję skupienia się na PO i pokrewnych odpowiadam zdecydowanie NIE !.
Nie chcę tracić czasu na zdrajców ojczyzny. O nich nie trzeba mówić, ich trzeba rozliczyć.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#349654

To jest jedyna droga.
Budować siłę -
Kopanie PO kostkach - sześć lat i co?

Napisałem dzisiaj

Jarek !!!! Nie kop tuska - bo się spocisz.
scena z filmu :))))

Marnowanie sił (bitów, bajtów) na "krytykę" PO - ślepa uliczka.

Piszemy - jak poprawić spapraną budowlę.

radzę zburzyć ten slums.

Budować na nowych fundamentach.
Piszecie "Popiream PiS jako rozsądną alternatywę"-
Furda !!!!
6 lat celebrowania w opozycji i co?

Ja głosuję na programy ( podoba mi się socjalny program PiS i woalka konserwatywna)
Tylko-
PiS zaczyna śmierdzieć od głowy.
Ostatnio powstałe przybudówki - to naiwniacy .

Polsce potrzebna jest zmiana pokoleniowa.
Popatrzcie co robi lewizna - chce "wrócić do lewicowości".
śmieszne ? Ludzie to kupią ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349687

"To jest jedyna droga.
Budować siłę - Kopanie PO kostkach - sześć lat i co?"
Budować siłę, ale jak? Banki w zasadzie w rękach obcej finansjery, "dobra narodowe wyprzedane", wszystkie stanowiska opanowane przez ludzi PO i PSL, zadłużenie, że głowa boli, media w rękach lewicy i partii rządzących itd. A Pan proponuje - "nie kop Tuska", "Marnowanie sił (bitów, bajtów) na "krytykę" PO - ślepa uliczka." Czyli co - dokopmy PiS-owi? Tak Pan widzi "budowanie siły"? Czyjej siły?
Myśli Pan że wszyscy ludzie interesują się polityką i wiedzą o przekrętach i machlojkach władzy przy tej całej propagandzie i prowadzonych? Kto ma krytykować nieudolność rządu? Prorządowe media? Więc co? Nie otwierajmy ludziom oczu, bo jeszcze coś zobaczą?
Pisze Pan:"radzę zburzyć ten slums.
Budować na nowych fundamentach."
Łatwo napisać - trudniej zrobić. Proponuje Pan jakąś rewolucję? Myśli Pan, że wtedy będzie lepiej?
Ile już było rewolucji? Ile się krwi polało? Czy zmieniło się coś na lepsze? Jeden rodzaj tyranii zastępował drugi.
Pisze Pan: - "PiS zaczyna śmierdzieć od głowy."
Pan - w tym całym smrodzie, który nas otacza - potrafi wyczuć, że to zaczyna śmierdzieć PiS?
I na koniec pisze Pan:
"Polsce potrzebna jest zmiana pokoleniowa."
Ano - pewnie potrzebna. Tylko, że waląc w PiS, jak w bęben i osłaniając działania PO i lewaków doprowadzimy do tego, że będzie to nowe pokolenie Kutzów, Sobiesiaków, Drzewieckich, Lisów czy innych Rozynków. Mam nadzieję, że nie takie nowe pokolenie Pan miał na myśli.
Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349750

Wszystko jest naiwne -

Pana wyliczanka nie jest naiwna - to skrzeczący obraz myślenia opozycjonistów z grupy "teraz kurwa my".

Niech Pan wali w ten bęben - ku uciesze PO .

Czy nie zauważa Pan irracjonalności w tych działaniach ?

To nie jest społeczeństwo lat 70, czy 80 -
i nawet do "pierwszych wyborów" poszło tylko 60 % -

Pada pytanie jak to zmienić -
Odpowiedzi są, trzeba pracować u podstaw.
My, tymczasem szczamy po nogawkach tuskolandu.

"Waląc w PiS" - gdyby Pan poznał od podszewki pisowski aparat .
"Zmiana pokoleń" - selekcja negatywna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349785

....napisałeś :
//Zgoda, też tak uważam. Obrażanie się na PiS nie ma większego sensu i dlatego właśnie, ja na PiS się nie obrażam.//
........................................................
Qurna olek, to Ty się wreszcie zdecyduj - tak czy siak :-))
Cały czas proponujesz mi fiński taniec, Humppa :
jeden krok w przód, następny w bok i dwa do tyłu..
No i co to jest ? -stanie w miejscu z tendencją, cofania:-))
Master, proponuję bardziej zadbać o kondycję intelektualną!?
Co Ty napiszesz, jak ktoś Ci powie - sprawdzam !
...masz jakieś propozycje, wyjścia z tej ojczyżnianej matni ?
pozdrawiam
ps.
.... ciagle należę do tych, którzy dostrzegają dużo racji
w tym co piszesz... tylko na Miły Bóg, przestań obrażać
zacnych ludzi, którzy tak jak Ty, też są zmęczeni bezzsilnością, OK ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349770

Przecież ja już się zdecydowałem, na PiS się nie obrażam a jedynie : (jak napisałem ) "OBNAŻAM i wskazuję jego słabości, staram się zdiagnozować jego błędy przeszłe i obecne, by więcej się nie powtórzyły".
Inaczej mówiąc, taka konstruktywna krytyka na okoliczność, jak ktoś się zasiedział i nie chce mu się nic robić (PiS) i czeka tylko aż Polska padnie i wtedy obywatele pokornie wrócą po prośbie.

Tak jest wyjście. Bardzo proste (jak to zwykle w trudnych sytuacjach bywa).
Wykorzystać struktury PiS i Związków Zawodowych, zorganizować się oddolnie, sparaliżowąć strajkami i pikietami kraj.

Wybrać nowych przedstawicieli narodu.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#349789

"(...) jak ktoś się zasiedział i nie chce mu się nic robić (PiS) i czeka tylko aż Polska padnie "

Ty chcesz już, zaraz, natychmiast ale nie widzisz, że Polska nie dojrzała do tego "już" ?
Prześledź ale tak na spokojnie "rozwój społeczeństwa" - co się działo z nim po Marszu 11.11.11, potem po Marszu 11.11.12 ? O ile 11.11.11 coś pokazał i dał nadzieję, to 11.11.12 je zniweczył. Ze społeczeństwem miotającym się od ściany do ściany nic się nie da zrobić. Przykładem takiego miotania były liczne głosy o ostatnim wotum nieufności dla rządu - że po co to PiS było jak z góry wiadomo było, że wotum nie przejdzie bo "trzeba stawiać tylko na pewniaka", itd., itp.
Co z tego, że wotum nie przeszło. Dobrze, że zostało wniesione i głosowanie się odbyło. Co z tego, że przegłosowano je, będą wnoszone następne. I te następne zostaną przegłosowane z przyczyn wiadomych ale to nie powód by nie wnieść następnego... To wszystko są milimetrowe kroczki do przodu, ale równolegle do wotum nieufności dzieją się inne rzeczy, konferencje PiS na poszczególne tematy z gospodarki.
Spójrz na parodię strajku generalnego - wreszcie wiadomo na 100%, że na ZZ opozycja nie ma co liczyć. To też jest pewien milimetr do przodu.
Co związkowcy powinni zrobić po tym niewypale - wywalić Dudę. Czy coś się dzieje ? Nic.

Wciąż jest nas za mało, za niedojrzali bo albo żremy się między sobą o drobiazgi, albo wejdzie jeden między nas, zadaniowany "sympatyk PiS" i jest po dyskusji...
Wciąż niedojrzali jesteśmy i co z tego, że np. dziś PiS przejmie władzę ? Zacznie stosować ostre metody odbudowy państwa bo inaczej się nie da ale... obywatele go zjedzą. Bo są niedojrzali.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#349816

Mówisz, że jest nas za mało ? Czas zdać sobie sprawę, że nigdy może nie być nas więcej. Ten naród pod rządami służb i PO nigdy nie dojrzeje. Wręcz przeciwnie, istnieje obawa, że będzie nas coraz mniej. Jedni wyjadą za chlebem, nie mogąc znieś polskiej codzienności, inni zestarzeją się a kolejni machną ręką na politykę i zajmą się zarabianiem na chleb codzienny.

Rząd cały czas trzyma rękę na pulsie sterując nastrojami społecznymi, żeby nas nie przybyło. Nawet jak już kiełbasa nie będzie skwierczała na grillu to powiedzą lemingom ;
ale macie przecież jeszcze chleb, można go sobie posypać cukrem albo posmarować smalcem, myśmy nawet chleba nie mieli tylko szczaw, brukiew i mirabelki i lemingi uwierzą.
Polskie społeczeństwo w swej masie jest niestety głupie i bezwolne jak rogacizna, bolesne ale prawdziwe.
Dlatego działać trzeba już teraz.
6 lat marazmu, chyba wystarczy.

I nie przejmuj się tym co powie o przyszłych rządach Kaczyńskiego polskie społeczeństwo i światowa opinia publiczna.
Kaczyński gdy dojdzie do władzy, powinien wziąć przykład z śp. "Żelaznej Damy" i naród i media wziąć za mordę a nie się ciaćkać i pozwolić na siebie pluć i robić to co chce społeczeństwo. Społeczeństwu w całości nigdy się nie dogodzi.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#349832

... no widzisz Tańczący...? jednak wyszło na moje :-))
Tym komentarzem do Contessy, potwirdziłeś moje przypuszczenia, że siedzi w Tobie, kawał, Przyzwoitego Człowieka !!
Znając Zacną Contessę - napewno odpowie b. szczegółowo .
pozdrawiam,
ps.
.... sorry,że tak lapidarnie ale śledzę ten wątek - z doskoku :-(((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#349835