Dlaczego Rosjanie wymyślili brzozę?

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Oficjalnie przyjmuje się, że winna jest brzoza. Za rzekomą zbrodnię - bez jakiegokolwiek śledztwa, badań, analiz - została ścięta (możliwe, że jej szczątki zostały skremowane i wrzucone do oceanu razem ze szczątkami Osamy bin Ladena).

W zbrodnię sympatycznego drzewka prawdopodobnie nie wierzy nikt. Opowieść o brzozie od początku przedstawiana była w sposób bajkowy... być może właśnie po to, żeby nikt w nią nie uwierzył!

Dlaczego Rosjanie wymyślili brzozę? Żeby wzmocnić swój rzeczywisty (nie mylić z medialnym) przekaz.
______

Premier Donald Tusk, ma prawo być rozżalony. Podobnie jak wszyscy obrońcy tezy, że w epoce ocieplenia klimatu między naszymi bratnimi krajami, w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem należy mieć do Rosjan pełne zaufanie. Obrońcy rosyjskiej czci mają prawo czuć się oszukani. Przez Rosjan.

Miało być inaczej. Zgodna współpraca prokuratur, niepodważalne (już w pierwszej wersji) zeznania rosyjskich świadków, wspólne jednoznaczne wnioski, wyjaśnienia, które będą wiarygodne dla polskiej opinii publicznej... A skończyło się na ostrych słowach polskiego Premiera i ponad stu stronach uwag do rosyjskiego projektu raportu!
Dlaczego Rosjanie nie starali się spełnić polskich marzeń o rzetelnym, jednoznacznym wyjaśnieniu przyczyn katastrofy? Dlaczego zachowują się tak jakby wręcz zależało im na przekonaniu całego świata, że przyłożyli rękę do Katastrofy? Dlaczego przez cały czas demonstracyjnie wkręcają żarówki, które rzucają światło na ich trudne do wytłumaczenia działania?

Całość robi wrażenie kuriozalne. Na usprawiedliwieniu Rosjan i oczyszczeniu ich z wszelkich podejrzeń zależy jedynie... Polakom?
______
Warto w tym miejscu przypomnieć cudaczny dialog dwójki reprezentantów polskich elit na temat myślozbrodni "skandalicznych" podejrzeń wobec Rosjan.

Monika Olejnik:: Nie możemy tego pominąć milczeniem, bo to było dla kilku milionów ludzi w telewizji publicznej. Więc wydaje mi się, że...

Aleksander Smolar:: Ja uważam, że to było skandaliczne i nieodpowiedzialne. Nieodpowiedzialne, bo po prostu jeżeli zada się proste pytanie dlaczego mieliby to zrobić, zważywszy, że wybory i tak miały być niedługo, i że prezydent Kaczyński nie miał wielkich szans ponownego wyboru, dlaczego mieliby to robić?! Mi się wydaje, że to jest kompletnie absurdalne, nawet jako czysto teoretyczna hipoteza i nikt z władz państwowych takich podejrzeń i hipotez nie formułował.
_____
Bezsensownych słów tego typu było w cytowanym wywiadzie więcej. Szef Fundacji Batorego wypowiadał je, jakby liczył, że ktokolwiek uwierzy w Jego bezmyślność...
Tymczasem Rosjanie nie przejmowali się słowami Smolara i robili wszystko, aby dać nam o zrozumienia, że to najprawdopodobniej oni doprowadzili do tragedii...

Zalewali nas licznymi (łatwymi do rozszyfrowania!) kłamstwami. Opowiadają o pilotach nie znających języków obcych, o wielokrotnych podejściach do lądowania, o dwugodzinnym kołowaniu samolotu nad lotniskiem. Podawali błędną godzinę katastrofy, robili sobie zdjęcia przy wymianie żarówek na lotnisku, organizowali łapankę na personel naziemny, spisywali sprzeczne zeznania, nagrywali fikcyjne wywiady z kontrolerami lotów, dopuszczali do emisji filmików z miejsca katastrofy z odgłosami strzałów...

Bez względu na to jakie były przyczyny katastrofy, trzeba przyznać, że Rosjanie bardzo się starali.
Niejasności w tej sprawie są dla Rosjan korzystne. Lebied', Dudajew, Gamsachurdia, Litwinienko, Kaczyński... Na ewentualnych przeciwnikach Wielkiej Rosji w Azji i Europie Wschodniej wspomnienie tych nazwisk musi robić piorunujące wrażenie. Nawet jeśli w niektórych przypadkach losy wymienionych polityków nie zostały przypięczętowane na skutek działań funkcjonariuszy podległych rosyjskim władzom.

Mimo to (oficjalnie) zarówno Moskwa, jak i nasza prokuratura, politycy, media, za przykładem Aleksandra Smolara, przekonywać nas będą, że Rosjanie nie mogli dokonać zmachu bo... nie mieli motywu.

Nie mieli motywu? Nie przyłożyli ręki do katastrofy? Nawet jeśli nie mieli z tym nic wspólnego, to potrafili perfekcyjnie wykorzystać sytuację...
Ofiarą tej właśnie gry padł polski Premier.
______

W ślad za Rosjanami, oszukiwali także polscy dziennikarze. Przypominam kilka pytań na temat teorii propagandowych w mediach.
1) Kto i dlaczego informował świat, że Tupolew cztery razy podchodził do lądowania(mimo, że do lądowania nie podchodził)?
2) Kto i dlaczego tłumaczył, że Tupolew przez dwie godziny krążył nad lotniskiem (mimo, że lot trwał mniej niż dwie godziny)?
3) Kto i dlaczego podawał błędną godzinę katastrofy (mimo, że wszystkie nagrania, relacje i zegarki wskazywały na inny czas)?
4) Kto i dlaczego podawał informacje o pilotach-żółtodziobach, którzy nie znają języka rosyjskiego?
5) Kto i dlaczego wymyślił słynne zawołanie "patrzcie jak lądują debeściaki!"?

Gdzie dziś są autorzy tych wszystkich bzdur? Gdzie są teraz bezimienni naukowcy, którzy podpisaliby się pod tezą, że brzoza rozcięła skrzydło Tupolewa i rozbiła wrak na miliony kawałków?

Brak głosów

Komentarze

Jedno nazwisko mogę Ci podać: Klarenbach w TV kilkakrotnie powtarzał że brzoza na wysokości złamania miała 165cm średnicy. Podobno osobiście się wdrapał żeby zmierzyć. Czy ktoś widział tak grubą brzozę? Przecież to prawie dąb Bartek.
Inny znawca stwierdził że złamanie brzozy nastąpiło na wysokości 40 metrów a to jest wysokość trzynastego piętra. Jeśli na podstawie zdjęć przyjmiemy że złamana została mniej więcej w połowie wysokości to brzoza musiała by być wysoka niemal jak Marriott.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284861

On mówił o obwodzie a nie średnicy brzozy.

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#284899

"Wysokość brzozy brodawkowatej dochodzi do 25 m, przy średnicach do ok. 60 cm; często także w postaci karłowatej. Pień do wysokości ok. 12-15 m .Największy i najstarszy odnotowany egzemplarz brzozy brodawkowatej rośnie w Gdańsku-Oliwie, ma 171 lat, 26 m wysokości i pierśnicę 102 cm (obwód 321 cm)."

Cytat z http://www.drzewapolski.pl/Drzewa/Brzoza/Brzoza.html

U ruskich wszystko jest najmniej dwa razy większe, poniał?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284971

Żeby sobie robić jaja, w wierchuszkowych gabinetach, ze spoconego buddies ? Tego z randki sopockiej.

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#284868

perfekcyjnie wykorzystali sytuację, oni to oni lecz dlaczego nie potrafimy rozliczyć własnych zdrajców? bezwład ,inercja bylejakości niemożności samozatracenia to kraj ktory kiedyś zwał się Polska, dziś terytorium do zagospodarowania.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284874

Temat pracy doktorskiej, której promotorem może być, ze względów oczywistych - hdlk.

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#284877

panienko marynarza

Vote up!
0
Vote down!
0
#284878

Ani myślę ! Odkryłam, dzięki hadelkowi, "bezkresny przestwór oceanu ..." ! A to "panienkę marynarza" zachwyca.:)))))))

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#284880

sądzę że dobrze się czujesz w towarzystwie ossala jwp kiedyś rospin tł amelia maruś ... oraz wielu innych ktorzy się tu zlecą za chwilę , odnieś się do tematu lub bye

Vote up!
0
Vote down!
0
#284882

Za tę panienkę, masz dychę, za każdą notkę, którą spłodzisz.
Nawet, jeżeli będzie to :
"Jak co dzień w piątek, we wczesnych godzinach rannych około 19, w słonecznym cieniu, na miękkim kamieniu siedziała pięcioletnia staruszka i nic nie mówiąc rzekła:

– Byłam ja bezdzietna, miałam ja trzech synów. Pierwszy pojechał na wojnę i zginął śmiercią tragiczną, a teraz siedzi na tapczanie i bawi się (z)bocianem. Drugi pojechał samolotem do portu, gdzie były trzy statki, jeden cały, drugiego połowa, a trzeciego wcale nie było. Wsiadł do tego czwartego, pojechał na bezludną wyspę szukać białych Murzynów. Piąty poszedł do sadu, wlazł na gruszkę, trząsł pietruszkę, cebula leciała. Przyszedł właściciel tego banana i mówi: złaź pan z tego kasztana, bo to nie mój dąb, to ten wziął ziemniaki i poszedł nad jezioro łowić ptaki i dalej mieszał wapno.

i poszła zbierać czarne jagody, które były czerwone, ponieważ były jeszcze zielone. "

Śpij dobrze, tak mnie ubawiłeś, że cię polubiłam ! :))))))))

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#284883

sądzę że dobrze się czujesz w towarzystwie ossala jwp kiedyś rospin tł amelia maruś ... oraz wielu innych ktorzy się tu zlecą za chwilę , odnieś się do tematu lub bye

Vote up!
0
Vote down!
0
#284884

Uwielbiam cię ! :))))))))))))))))

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#284885

niepoprawny ,obłąkany to właściwie to samo. WELCOME w mym pokoiku, właściwie już na ulicy nie wiem jak długo się tu jeszcze zaloguję ,jak pisałem to terra do zagospodarowania lecz nie przez polaków tacy ja ja muszą wyginąć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284886

Ani mi się waż !

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#284888

dzieci się zasymilowały z niebytem i została tylko ruina mego życia.gdy patrzę na wnuki to rozpacz mnie ogarnia niczym nie zasłużyły sobie na świat który im jest fundowany przez to ścierwo państwo od okrągłego stołu. nic nie dało się zrobić, nikt nie słuchał , kwękam bo nie mam

Vote up!
0
Vote down!
0
#284889

Mówię o życiu wirtualnym, rzecz jasna, że musisz sobie wycierać gębę innymi? Brak ci argumentów?
Jesteś dnem dna blogerskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284982

Przesadzasz czasami kobieto.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284993

Hdlk mimowolnie chciał Ci sprawić komplement, ballada o dziewczynie marynarza ("Brendy"), należy do najpiękniejszych ballad. Można ją usłyszeć w knajpach od Baltimore do LA. Pozdrawiam ********** Niepoprawni: "pro publico bono".
Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#284890

wiesz, podaj link długi inaczej go nie widzę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284891

A proszę Cię bardzo:
http://www.youtube.com/watch?v=N-tRXewCAmU

Miłego słuchania.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#284893

(dooda-dit-dooda), (dit-dooda-dit-dooda)

There's a port on a western bay
And it serves a hundred ships a day
Lonely sailors pass the time away
And talk about their homes

And there's a girl in this harbor town
And she works layin' whiskey down
They say "Brandy, fetch another round"
She serves them whiskey and wine

The sailors say "Brandy, you're a fine girl" (you're a fine girl)
"What a good wife you would be" (such a fine girl)
"Yeah your eyes could steal a sailor from the sea"
(dooda-dit-dooda), (dit-dooda-dit-dooda-dit)

Brandy wears a braided chain
Made of finest silver from the North of Spain
A locket that bears the name
Of the man that Brandy loves

He came on a summer's day
Bringin' gifts from far away
But he made it clear he couldn't stay
No harbor was his home

The sailor said " Brandy, you're a fine girl" (you're a fine girl)
"What a good wife you would be" (such a fine girl)
"But my life, my lover, my lady is the sea"
(dooda-dit-dooda), (dit-dooda-dit-dooda-dit)

Yeah, Brandy used to watch his eyes
When he told his sailor stories
She could feel the ocean foam rise
She saw its ragin' glory
But he had always told the truth, lord, he was an honest man
And Brandy does her best to understand
(dooda-dit-dooda), (dit-dooda-dit-dooda-dit)

At night when the bars close down
Brandy walks through a silent town
And loves a man who's not around
She still can hear him say

She hears him say " Brandy, you're a fine girl" (you're a fine girl)
"What a good wife you would be" (such a fine girl)
"But my life, my lover, my lady is the sea"
(dooda-dit-dooda), (dit-dooda-dit-dooda-dit)

"Brandy, you're a fine girl" (you're a fine girl)
[FADE]

"What a good wife you would be" (such a fine girl)
"But my life, my lover, my lady is the sea"

tu w Polsce inaczej kochamy

Vote up!
0
Vote down!
0
#284894

inni wymyślili inne bajki,

Vote up!
0
Vote down!
0
#284896

przepadło

Vote up!
0
Vote down!
0
#284897

Pozdrawiam ! :)

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#284958

I w tym Twoim pytaniu skrywa się moim zdaniem, clou tych matactw. Rosjanie wychodzą z - jak się okazuje, słusznego - założenia, że skoro Polaczki nie potrafią uporać się z własnymi sprawcami, to i nam mogą naskoczyć. Wystarczy im obiecać, że już, już oddamy im to, co i tak jest ich własnością. Kiedy? O, zobaczy się.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284917

Wprowadzano planowo, od pierwszych chwil po katastrofie informacje nie wynikające z prawdziwej wiedzy jaką posiadano na temat okoliczności katastrofy. Chodziło o to, żeby rozpowszechnić jak najwięcej sprzecznych nawzajem wersji. Kilka miesięcy temu zrobiono słupki i wyszło, że pewna ilość osób wierzy w cztery okrążenia, pewna - w naciski przez Prezydenta, pewna w awanturowanie się gen. Błasika, w to że generał czy Prezydent byli pijani, w próby lądowania "za wszelką cenę"... To wyglada jak świadome "chowanie liścia w lesie" czy też raczej "tworzenie lasu aby w nim schować liść". Sądzę że "pozwalano" na powstawanie lub wręcz prowokowano powstawanie wielu tez wśród których teza o zamachu, której powstaniu nie przeszkodzono, stała się jedną z wielu. Ponadto, zneutralizowano ("zmęczono") znaczną część społeczeństwa przez długotrwałe powtarzanie tematów związanych z katastrofą - do tego stopnia że na wzmiankę o niej reaguje szyderstwem lub agresją. Wiem że istnieją psychopaci którzy potrafią przyjmować na siebie winę za zbrodnie których nie popełnili, ale zapewne mało kto sądzi że sowieckie służby zatrudniałyby psychopatów. Więc może znaleźli receptę, jak dokonać zbrodni, ściągnąć winę na siebie, uniknąć odpowiedzialności i jeszcze dodatkowo wykorzystać ją do realizacji szeregu swoich celów?
Honic

Vote up!
0
Vote down!
0
#284887

właśnie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#284926

drzewo dorastające do wysokości 25-27 m, do ok 15 m wys.pozbawiona lisci, dolna część pnia może dochodzic do 60-70 cm srednicy,gorna korona wiotka z cieńkimi stosunkowo gałęziami.Najstarsza brzoza w Polsce ok.171 lat, wysokosci 25 m, w dolnej czesci średnica pnia ok 60 cm - rośnie w Gdańsku-Oliwie. Gałezie w koronie drzewa ,zwlaszcza w części najwyższej nie przekraczają  10-15 cm średnicy ,dotyczy to również pnia w części korony drzewa.

To proszę niech ci fachowcy od pancernej brzozy,podadzą dokładnie na jakiej wysokości ta brzoza "urwała" skrzydlo TU-154 ? I z czego bylo to skrzydło, może tekturowe? CZEKAMY NA PRAWDĘ !

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#284892

Ile jest w całej populacji brzóz smoleńskich takich o eliptycznym pniu?

tak jest, szydzę sobie z tego absurdalnego określenia znajdującego się w raportach MAK i Millera

albo mi wyznawcy tych "dokumentów" wytłumaczą powyższy fenomen albo oświadczam że od dziś będę sławił ich debilizm w kazdej netowej notce

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#284959

Kaczyńskiego bo ten i tak by nie wygrał kolejnych wyborów w Polsce. w takim razie zwracam uwagę że obecnego zabić nie chce a obecny ma wysokie poparcie i pewnie reelekcję w kieszeni co sugeruje że obecny Putinowi jak najbardziej odpowiada i jego interesom. taki wniosek można wysnuć bezpośrednio z gadki pana Smolara. bawiąc się tymi myślami można jeszcze iść dalej i wysnuć wniosek ,że Putin jednak zabił Kaczyńskiego ze zwykłej zemsty i dania nauki wszystkim innym.  zostawiam to wszystkim "łamigłowcom". podpowiem tylko że Smolar wyraźnie w słowach "dlaczego miałby to robić" pośrednio przyznaje że Putin do takich rzeczy zdolny jest. do zabicia prezydenta innego państwa z którym nie jest w stanie wojny. dalej sami kombinujcie :) w gruncie rzeczy takimi wypowiedziami sami ujawniają kim są. inna rzecz ,że słowami o szympansach na "wieży" Rosjanie sami przyznają że nie życzyli sobie tego samolotu choć formalnie zgodę dali.  a ile interesów udało się załatwić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284916

boldandcharm
Służby rosyjskie zabiły tak, żebyśmy wiedzieli dobrze, że to był mord. Naturalną reakcją(nietrudną do przewidzenia i zaplanowaną) miał być (i jest)podział narodu i jego pogłębiająca się dezintegracja. Do tego możliwości rozgrywania emocji społecznych- nieograniczone... Mozna wybić szybkę, można upodlić zabitych, można zaspawać trumny, można w końcu umyć wrak. Do tego w atakowanym kraju masa usłużnych pachołków na wszystkich szczeblach napędzanych precyzyjnie dawkowanym strachem. Podejrzewam, że zabójcy maja pełną, sadystyczną satysfakcję. Sorry, oni nie mogą sobie na to pozwolić, to profesjonaliści. Polska póki co została podbita w trakcie nowoczesnej wojny. Nasza wiedza , nasza złość i wszystkie emocje służą tej wojnie i są jej elementami.

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#284918

cewka was grzeje na maxa

widzieliscie kiedykolwiek jak wyglada samochod po zderzeniu z drzewem?
a jak wyglada drzewo?

widzieliscie kiedys jak wyglada skrzydlo samolotu i z czego jest zrobione?

czy ktorys z was medrcow wszechswiata
widzial kiedys blache z ktorej robi sie karoserie samochodow
i taka z ktorej robi sie poszycie samolotow?

czy ktorys z was mardale
widzial wogole skrzydlo samolotu z bliska?
a przekroj takiego skrzydla?

czy ktorys z was skonczyl szkole powyzej podstawowej?

przeciez rece do ziemi opadaja jak sie czyta te wasze wynurzenia o pancernej brzozie i skrzydlach z tektury

dramat

jesli ktorys z merdcow tego serwisu pokusi sie o chocby najprostrze poszukiwania w sieci (bo zakladam ze ksiazek nie macie w domach)
to moze przestaniecie take farmazony wypisywac

rece opadaja z szelestem

Vote up!
0
Vote down!
0
#284923

boldandcharm
Niecała doba stażu, a taka niedola, tyle brzydkich aluzji co do inteligencji mniej lub bardziej zasiedziałych domowników. Znać ćwoka. Polaku, pisz dużą literą.

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#284925

kiepsko przeszkolonego przysłali :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#284927

Eeeee tam ! Tłuki tylko tłuka mogą podesłać.

...Póki co wykorzystują przewagę ilościową, ale tylko póki co.

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#284929

stosowanie 13 chwytu judo jest bardzo proste
szczegolnie na forum

ktos odpowiedzial sobie twierdzaco na ktores z zadanych przeze mnie pytan?

ktos poszukal w sieci jakichs obrazkow opisow
jakichs filmow z testow zderzeniowych

rozumiem ze nie znizacie sie
do sprawdzenia czegokolwiek w innym miejscu niz to forum

widzieliscie kiedys skutki zderzenia samochodow?
wiecie przy jakiej predkosci sa robione testy?
i jak sie to ma do 280km/h?
i jak sie to ma do materialow konstrukcyjnych samolotu i samochodu
i do drzewa
jak to sie ma do masy a w konsekwencji energii jaka ma samolot

ale po co sie wysilac?
jeszcze by sie okazalo ze kokos i inni sledczy-inkwizytorzy jednak nie maja racji
latwiej napisac ze glupek ze tluk

ruszcie sie i poszukajcie
moze otworza wam sie oczy

moze komus przeskoczy zapadka

Vote up!
0
Vote down!
0
#284941

Myślę, że ciebie właśnie wybudzili z wielomiesięcznego snu lub "coś nosem wciągasz" no i .... zagotowało pod czaszką.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#284957

ale looknales choc przez chwile?
zastanowiles sie przez sec?
czy ty tez sie nie znizasz do fizyki z podstawowki?
bo to chyba w 5 klasie zaczyna sie fizyka
i mowia tam to takich bzdetach jak jakies tam 3 zasady
jakies sily energie
takie tam farmazony
ale jesli ma sie choc troche oleju w glowie
to te bzdety pozwalaja na wstepna weryfikacje
hasla "pancerna brzoza"

dziala cos? jakies przeskakuja ci tam elektrony czy inne impulsy w glowie?

potrafisz sobie ulozyc proporcje w glowie?
moze na kartce

samochody w crash testach zderzane sa z predkoscia 60km/h
(widziales jak to wyglada?)
przyjmijmy ze nawet 100 zeby bylo latwiej ci te proporcje ulozyc
a samolot lecial prawie 300km/h
mowi ci to cos?
jeszcze nie?

doklej sobie do tego ze samochod (znow uproscmy) wazy 2 tony
a swiety samolot najjasniejszej wazy 55t (juz nawet wezmy tylko mase wlasna)

mowi ci to cos?
czy nadal nic? bialy szum?

nawet dziecko w 5 klasie potrafi zrozumiec
ze jesli cos pedzi 3x szybciej (a przeciez to prawie 6x szybciej bylo)
i cos wazy 25x tyle (a przeciez 55t to masa wlasna - startowa to 100t+)
to chyba ma wieksza energie co?

energia... kojarzysz?
nie prad w gniazdku
energia... kinetyczna
czytaj energia ruchu

wyobraz sobie barszcza ktory ma male i watle raczki i daje ci w ryj
a teraz wyobraz sobie wielkiego kiziora ktory ma lapy jak bochny chleba
i on daje ci w ryj...

jak juz sie obudzisz to bedziesz wiedzial czym jest energia kinetyczna

rozumiesz cos z tego?
jesli tak to zastanow sie nad reszta "kokosowych faktow"
jesli nie to wroc do podstawowki

i teraz znaczna czesc tej zajebistej energii
przylozona jest do krawedzi natarcia skrzydla
ktore jest z cienkiej blachy aluminiowej

a po drugiej stronie stoi drzewo ktore ni chu chu nie rozumie ze wlasnie powinno sie polozyc

wiec ta czesc energii ktora przypada na skrzydlo przylozona jest do b sztywnej przeszkody na powierzchni... dajmy na to 20x20cm

(dla bardziej bystrych - w chwili poczatkowej zderzenia
ta powierzchnia jest duzo mniejsza - oczywiscie i energia jest mniejsza ale wszystkie wskazniki rosna)

qmasz to czy za daleko masz do lba

Vote up!
0
Vote down!
0
#284964

Kuźwa, jakie to proste, teraz to już wszystko zrozumiałam!
Miałam wiele wątpliwości ale z tym barszczem i kiziorem stało się jasne jak żurek wielkanocny, zaczęły mi elektrony przeskakiwac i proporcje mi się ułożyły na kartce. Biały szum tumanił mnie ale zaczęłam jarzyc z 5 klasy podstawówy o tym prądzie w gniazdku. Jak dorosłam to też nie chciałam się tak szybko położyc jak ta brzoza, kumasz?

W Smoleńsku nie było żadnej brzozy, która została naruszona przez samolot.!!!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284978

wpisz parametry do LsDyna 3D, zrób wizualizację wyników i mozemy podyskutować

jak jednak wolisz o samochodowych crash testach to polecam fora motoryzacyjne

tu na prawdę NIE MUSISZ się udzielac, no chyba że cię tu skierowano za karę to współczuję

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#284960

i co sobie tam wpisales?
jakie parametry sobie wpisales?

przeciez ty nigdy tego programu na oczy nie widziales

looknij sobie chociazby na wiki pod haslem ls-dyna
i zobacz jaki tam jest obrazek i co jest pod nim napisane

gratuluje poczucia humoru
ale ale - przeceiz my tu na powaznie
a ty sobie takie jaja robisz

jestes moim nowym "miszczem"
zaraz po kokosie tł-uku i bummsie

Vote up!
0
Vote down!
0
#284966

się wielokrotnie naukowcy, np tutaj:

http://wpolityce.pl/wydarzenia/29301-pieciu-profesorow-uczelni-technicznych-potwierdza-ustalenia-prof-biniendy-gdyby-skrzydlo-samolotu-uderzylo-w-brzoze-to-z-pewnoscia-przecieloby-ja

więc się tu nie ośmieszaj z tą "fizyka chłopka roztropka"

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#284970

ale przeciez skrzydlo przecielo te brzoze

ciekawe ze zaden z panow prof nie jest niezalezny i niezaangazowany

poza tym zaden nie jest specjalista z dziedzin ktorych mozna by oczekiwac
weterynarz tez jest lekarzem

ale rozumiem ze jak ktos jest zwiazany z wasz opcja to na pewno ma racje

to nie jest "fizyka chlopka roztropka"
tylko podstawy podstaw edukacji

swoim dzieciom tez mowicie ze fizyka w szkole to "pieprzenie"
i sugerujecie zeby sprawdzaly czy sie zabija zabijajac sie?

aaa no i koniecznie zeby przedstawily nagranie z takiego eventu

szczerze watpie

Vote up!
0
Vote down!
0
#284974

Wsiądź do samochodu, wzbij się na wysokość 4-6 m, osiągnij prędkość ok 280 km/h i walnij w brzozę. Oczywiście wszystko nagraj i nagranie przedstaw.
Wtedy będziesz miał twarde argumenty na to swoje pieprzenie i może wtedy ktoś z tobą pogada. Może...

Bo teraz to jesteś jak to co się przykleiło do okrętu i woła "Płyniemy!". 22 godziny na niepoprawnych i proszę jak wie co kto, kto kto i jaki, a generalnie wszyscy durnie.
Tu nie takich "miszczufff dyskusji" widzieliśmy...

contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#284967

he he
czyli beton pozostaje betonem - bravo

ale to juz ls-dyna nie wystarcza?

22 godziny na tym forum?
po 2 zdaniach wiadomo kto jest kim
to max 1 sec

czemu tak sie bronicie przed mysleniem
boicie sie ze moglibyscie obudzic sie z reka w nocniku?

czemu nikt nie chce sobie napisac tej proporcji na kartce
tylko podpiera sie jakimis programami
parametrami
i oczekuje filmow
policz to co napisalem
dasz rade

jak policzysz to zobaczysz ze to nie jest pieprzenie

Vote up!
0
Vote down!
0
#284968

Żebyś poprawił pisownie w słowie Polaku. Myślę ,że powinieneś zostać przy swoim polaku mału. W tym przypadku jest to jak najbardziej prawidłowe.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284979

albo przestań trollować!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#284980

przeciez wszystko napisalum co potrzebne do obliczen

skad te nerwy nagle

czyzbyscie policzyli to sami
i zauwazyli ten nocnik? :)

czy to frustracja zyciowa?

ogarnijcie sie troche
PPK nie powinien chyba tryskac takim jadem wkolo
hmmm?

nie macie mi nic do zarzucenia
blotem obrzuciliscie mnie bez zahamowan

ja wam tylko wytykam latwowiernosc
i droge na skroty czyli brak samodzielnego! myslenia

a kokosowi i spolce dmuchanie w bezsensowna trabe teorii spiskowych
i tyle

o jezyku moich postow chyba nie warto dyskutowac
macie przeciez wazniejsze kwestie niz moje formy ortografie plec czy co tam jeszcze
moze jestem zielony a moze rozowy
nie ma to chyba znaczenia

Vote up!
0
Vote down!
0
#284995

Swietnie! Widzę, że mamy tu prawdziwego fachowca.
No to odłózmy chwilowo na bok rózne wzory fizyczne i porozmawiajmy na poziomie pięciolatka.

Drzewa, jak wiadomo, mają pień. Pień jest na dole grubszy i sztywniejszy niż na wierzchołku drzewa. Żeby to stwierdzic, nie trzeba nawet wchodzić na drzewo. Wystarczy mu się przyjrzeć. I teraz trzeba się zastanowić, w którą częśc pnia może uderzyć samochód - w wierzchołek, czy raczej w część tuż nad ziemią? No, smiało. Samochód jedzie po ziemi czy lata? Wiemy już? Brawo!

To teraz zastanówmy się, kiedy samochód będzie bardziej zniszczony - czy wtedy, gdy uderzy w dół pnia, czy raczej wtedy, gdyby leciał z tą samą prędkością i uderzył w jego wierzcholek? Też już wiemy?

To jeszcze zastanówmy się, co się dzieje, gdy przedmiot o większej masie zderza się z przedmiotem o mniejszej masie, czyli na przykład tir z samochodem osobowym. Który przedmiot ulegnie większemu zniszczeniu? Każdy przedszkolak już to zapewnie wie.

To z kolei zastanówmy się, co spowoduje większe uszkodzenie drzewa przy uderzeniu w nie w tym samym miejscu - tir czy samochód osobowy?

Jak już wiemy to wszystko, to jeszcze wyobraźmy sobie, o ile większy jest samolot nie tylko od samochodu osobowego, ale i od tira. I już jesteśmy na najlepszej drodze do wniosku ostatecznego, ktorzy brzmi: trzeba wrócić do szkoły!
Jak najszybciej!

Profesor Binienda udowodnił naukowo, wykorzystując mozliwości, jakie daje fizyka (biorac pod uwagę kilka możliwości średnicy pnia, współczynników twardości drewna brzozowego oraz materiału, z ktorego zrobione było skrzydło), iż samolot nie mógł ulec destrukcji w zderzeniu z jakąkolwiek brzozą. Nie każdy jest w stanie to pojąć, ale może choć jest w stanie zrozumieć, że brzoza nie mogła mieć wysokości wieżowca.

PS. Proszę się nie niepokoić. Pokończyliśmy szkoły. Nie tylko podstawowe.

PPS. Nauka polskiego też by się przydała. Najprostsze pisze się przez "sz", a nie "rz".

Vote up!
0
Vote down!
0
#284975

czemu chcesz odkladac fizyke na bok
i rozmawiac na poziomie 5 latka?
czyzby jakies braki?

ale ok
odlozmy skomplikowane obliczenia

o drzewie
z obrazow ktore widzialum
jakos nie nasunal mi sie wniosek ze ta brzoza byla wysokosci wiezowca
samu mam brzozy na posesji i wiem ze to nie sa karly
2 dzialki dalej sa naprawde wielkie drzewska i wciaz sa to brzozy

o samochodzie
widziales kiedys zderzenie samochodu z drzewem?
chocby na fotkach?

o samolocie
sugerujesz ze jesli samolot jest wiekszy i ciezszy to lepiej zniesie zderzenie z drzewem
he he nie wierze
zreszta nawet idac ta droga - drzewo zostalo zniszczone w sposob nieosiagalny dla samochodow czy nawet tirow
zostalo sciete

o jezyku
jak sie juz nie ma do czego przypierdzielic...

o szkole
szkole podstawowa po prostu trzeba skonczyc
ustawa to nakazuje (no chyba ze ktos jest na tyle twardy zeby doczekac 18 urodzin w podstawowce)
a czy ja sie konczy z wiedza w glowie... to juz inna historia

pozniej nawet mozna skonczyc liceum... np muzyczne
a potem pojsc na jakies studia humanistyczne

czy to daje gwarancje wiedzy w glowie (wiedzy technicznej czy scislej)
nie daje

Vote up!
0
Vote down!
0
#284983

droga równa się prędkość razy czas.
Teraz weź, mały, stenogramy (dostępne w sieci) i parametry tupolewa (dostępne w sieci) i se policz z jaką prędkością leciał ten konkretny tupolew bezpośrednio przez zamachem.
Wyjdzie ci, mały, kolejne cudo techniki, jako i brzoza jest cudem bolszewickiej flory.

Bez odbioru, mały

Vote up!
0
Vote down!
0
#284989

czemu chcesz odkladac fizyke na bok
i rozmawiac na poziomie 5 latka?

Bo dokładnie taki prezentujesz poziom.

System zapisu aparatury pokładowej wyraźnie informuje, że zderzenie nastąpiło na takiej wysokości, że nie mogło złamać brzozy na poziomie kilku metrów od ziemi.
Poczytaj notki techniczne KaNo, Ndb2010, Marka Dąbrowskiego i przyjrzyj sie symulacji prof. Biniendy, zamiast opowiadać o zderzeniach samochodów z drzewami. To było przerabiane już dziesiątki razy.

Powtarzam - wróć do szkoły. I na tym koniec tej "rozmowy".

Vote up!
0
Vote down!
0
#284998

Napisałam komentarz, ale właśnie zauważyłam, że troll się coraz bardziej ośmiela.

Mam propozycję :)
Nie rozmawiajmy z jakimś szczawiem, który operuje słownictwem niezbyt rozgarniętego nastolatka. Przecież szkoda czasu.
Trolle były, są i będą, ale niech żywią się w innych miejscach, a nie na NP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284977

komentarza!

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284986

No to niech u nas nie zarobi nawet na dropsy :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#284992

mozesz wskazac miejsce w ktorym uzylam
"slownictwa niezbyt rozgarnietego nastolatka"?

b prosze bo ja jakos sie nie moge doszukac

ale wiesz - to nawet fajne co mowisz

Vote up!
0
Vote down!
0
#285008

Warto chyba pomysleć o jakimś teście, który powinny wypełniać osoby chcące założyć konto na NP i poniżej IQ 80 (no, nie bądźmy tacy znów zbyt wymagający) :)) - nie przyjmować.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284999

a.....

Może w końcu przestaną dawać się wciągać w dyskusje z szumowinami !

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#285000

ciekawe ze podajesz akurat taki poziom...

ide o zaklad ze spora czesc tego forum by sie nie zalapala
jest po prostu niemozliwe zeby ktos z jakims sensownym poziomem IQ byl na tym forum z przekonania

wiec albo robi sobie z was jaja
albo nie przeszedlby testu

Vote up!
0
Vote down!
0
#285001

wziął na własność, to i tak byłbyś geniuszem!

P.S. Nie pokazali jak uzyskiwać polskie bukwy na klawiaturze???

Vote up!
0
Vote down!
0
#285007

koniecznie chcesz sie czegos doszukac?
zapewniam ze sie nie doszukasz

poszukaj lepiej ksiazki od fizyki
aaa zapomnialem...
poszukaj w sieci troche informacji
o rzeczach ktore tu tak roztrzasacie
ale nie na prawicowych zaangazowanych forach
bo tam dowiesz sie tego samego co sam/sama piszesz

naprawde swiat nie jest nastawiony na gnebienie i kopanie w dupe biednych uciskanych polakow
swiat tak samo ma w dupie ciebie jak mnie
swiety samolot i najjasniejsza

szkoda sie karmic tym jadem
szkoda zycia

skad ten jad
szczesliwi ludzie nie tocza piany z byle powodu

posadz drzewo w ogrodzie albo w parku
kup sobie kredki i sprobuj cos narysowac

daj 10pln na schronisko dla zwierzat albo lepiej na jakis dom dziecka
zamiast na ten serwis
przynajnmniej ktos sie do ciebie usmiechnie i podziekuje
od serca a nie zczelusci bulgoczacego nienawiscia forum frustratow
ktorzy namawiaja do utworzenia panstwa podziemnego
ktorzy doszukuja sie agentow pod kazda doniczka z kwiatami

jesli chcesz zmienic swiat
zacznij od siebie
stan sie dobrym czlowiekiem

szanuj siebie i innych
nie pluj i nie obrzucaj blotem z byle powodu

usmiechaj sie do siebie i do ludzi na ulicy
po niedlugim czasie zobaczysz ze swiat odwdzieczy ci sie tym samym

tak jak teraz odbija twoja pileczke

sprobuj - to dziala

Vote up!
0
Vote down!
0
#285011

"jesli chcesz zmienic swiat zacznij od siebie stan sie dobrym czlowiekiem szanuj siebie i innych nie pluj i nie obrzucaj blotem z byle powodu usmiechaj sie do siebie i do ludzi na ulicy po niedlugim czasie zobaczysz ze swiat odwdzieczy ci sie tym samym"

TAK SAMO JAK ty?????

Mam dla ciebie radę:

"jesli chcesz zmienic swiat zacznij od siebie stan sie dobrym czlowiekiem szanuj siebie i innych nie pluj i nie obrzucaj blotem z byle powodu usmiechaj sie do siebie i do ludzi na ulicy po niedlugim czasie zobaczysz ze swiat odwdzieczy ci sie tym samym"

Vote up!
0
Vote down!
0
#285019

Sama widzisz. Chłopię jest "zajebiste", umie "looknąć" w Internet i generalnie "quma". Polskich znaków diakrytycznych nie używa, bo pisać, co prawda, się nauczyło, ale na SMS-ach w starych telefonach komórkowych. Ma wakacje, to się nudzi i udaje, że ma coś do powiedzenia. Powtórzę - szkoda czasu.

Vote up!
1
Vote down!
0
#285012

boldandcharm
szympans dokonał cudu. Wciągnął nas w dyskusje i zdaje mi się, że potrafi nawet z tego czerpać satysfakcję. Słodka małpka. Zbadałbym go z czystej ciekawości. Ciekawy okaz, zaiste... Obstawiałbym te mniejszą odmianę, która poradziła sobie z agresją, ponieważ nieustannie kopuluje. W końcu taki przyjazny. Ciekawe...Może jeszcze coś napisze? Uważam odwrotnie Pani Ellenai, przypadku żal wypuszczać z ręki. Należy ssaka prowokować do wpisów, może uda się wywabić go do realu i wówczas odłowić? Do tej pory niech zwierzątko bawi Nas, a My dajmy się bawić.
polaku malu! polaku malu!

Vote up!
0
Vote down!
0

boldandcharm

#285025

byl tu kiedys na NP taki jeden, co puszczał teksty przez google translator (czasem na angielski) i lubił prawić że: "cała góra samolotu razem z ludźmi starta została na pniakach jak marchewka na tarce" na zmianę z "silnik wleciał do wnętrza kadłuba i przemielił wszystko jak maszynka mięso" itp madrości z oficjalnymi MAKowinami na czele - ciekawe ile im płca ci z Łubianki 0,05 zł za wpis czy trochę lepiej?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#285091

probujecie mnie ugryzc za PL znaczki a sami uzywacie ich jakos tak losowo

uzywacie slow ktorych chyba nie rozumiecie
bluzgi hunwejbini i takie tam

piszecie na czerwono

przyczepiacie sie do mojego nicka
i cos z niego wnioskujecie

wyzywacie mnie od agentow
a potem
wymyslacie ile to ja mam lat
i czy mam wakacje
az w koncu staje sie w waszych oczach malpka?

nie mam sie do czego przyczepic to wysmieje czyjes nazwisko albo krzywe nogi czy odstajace uszy

to takie infantylne
a w przypadku ludzi mieniacych sie powaznymi i jak sadze w wiekszosci PPK mozna to nazwac maloscia
(dla tych mniej kumatych - 'małością')

czy nie wydaje wam sie ze doszukiwanie sie wszedzie
agentow spiskow ubekow i czego tam jeszcze
zakrawa na smiesznosc?

co wiecej
nie robicie niczego poza szukaniem winnych

tym sposobem niczego sie nie osiagnie
ciaglym rozdrapywaniem
gmeraniem i jatrzeniem

wezcie sie do roboty
zamiast planowac panstwo podziemne
i wymyslac znakowanie ludzi opaskami z sierpem mlotem czy czym tam sobie planujecie

chcecie dokladnie tego na co narzekacie
chcecie podzialow
chcecie stosowac metody z najstraszniejszych kart historii

to jest postawa godna nasladowania?
takich rzeczy uczycie swoich dzieci?
takiego sposobu myslenia?
takie panstwo chcecie stworzyc?

Vote up!
0
Vote down!
0
#285961

boldandcharm pisze
"
Ten młody, przyjazny
(...) Słodka małpka. Zbadałbym go z czystej ciekawości.
(...) ponieważ nieustannie kopuluje. W końcu taki przyjazny. (...) przypadku żal wypuszczać z ręki.
(...) może uda się wywabić go do realu
"

jestes moze jakims zboczkiem?
twoje slowa pasuja do zoofilii

jestes na tyle odwazny zeby sie ze mna spotkac? sam? bez autobusu wsparcia?
szczerze watpie

ale wyprzedzajac wszelkie twoje odpowiedzi
ja nie chce :P
natomiast moge podrzucic ci kontakty do osob o podobnych zainteresowaniach

co do kopulowania

jestes pewnie dumny z takich niskich wrzutek?
cieszy cie to?
to sie nazywa niespelnienie
i podsyca frustracje
a to wlasnie widac w twoich wypowiedziach

i zeby byla jasnosc
smialo mozesz mi wrzucac
wymyslac te wasze neologizmy
ubierac to w rozbudowane wielokrotnie zlozone zdania
jestem na to tak samo uodpornionu jak wy jestescie uodpornieni na jakiekolwiek racjonalne argumenty

Vote up!
0
Vote down!
0
#286425

Rosjanie wymyślili brzozę, żeby wzrosły im obroty handlowe. Bieriozek u nich dużo.
http://www.youtube.com/watch?v=pfz-e2x0pAI

Vote up!
0
Vote down!
0
#285014