"Wiodący tytuł prasowy" - co zostało z legendy?

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Blog

Hiobowscy  ciągle się zaczytują...

NIe zmienia to jednak faktu, że opiniotwórcza rola najpopularniejszego niegdyś dziennika systematycznie maleje. W Gazecie Wyborczej ciągle można znaleźć powalające na kolana informacje. Jednak wśród czytelników, a nawet wśród dziennikarzy "bratnich redakcji" czołobitność wobec "wiodącego tytułu prasowego" stopniowo zanika. 

Po tym jak telewizja TVN zmiażdżyła GW,  ośmieszając jej komandosów ze "straży pożarnej" (z narażeniem życia wydobywali "gorące materiały" z płonącego samochodu Julii Pitery), inne redakcje także zaczęły się ośmielać.

Doszło nawet do tego, że przy okazji podsumowania mijającego roku, popularne portale internetowe zachęcały swych użytkowników do czytania tekstu o 7 największych kłamstwach, jakimi w ostatnim roku nakarmiły nas media, mimo, że... dwa z wymienionych oszustw zostały wyprodukowane w Gazecie Wyborczej!

Przeczytajcie sami.

Oto przykład nr 1.

GW poinformowała czytelników o dziele filmowym autorstwa zagranicznego reżysera. Nie do wiary, że artykuł w Gazecie Wyborczej moż byćkomentowany w ten sposób:

"W opisującym rzekomy film artykule, można było przeczytać, iż jest to dzieło: "(...) brytyjskiego reżysera, który zrobił film o rozgłośni ojca Rydzyka."

Tymczasem, brytyjski reżyser, to... Polak, który od lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Nie zrobił on też filmu - nakręcił tylko dwuminutowy zwiastun. Co więcej - Aro Korol nie jest też reżyserem. Nakręcił jedynie kilka amatorskich filmików, które można obejrzeć na jego stronie na YouTube. Dalej, dziennikarze Gazety napisali: Aro Korol jest autorem filmu "Córka Hitlera". Film jednak jeszcze nie powstał. Na razie istnieje jedynie jego zwiastun. Aro Korol nie jest zatem autorem filmu, a jedynie autorem zwiastuna". 
 

I przykład nr 2.

Tym razem GW zaalarmowała świat artykułem "Młodzi nie chcą krzyża". Po pewnym czasie okazało się jak należy  rozumieć  ten tekst:

"Zatem, "młodzi nie chcą krzyża", oznacza, że "troje uczniów wrocławskiego liceum nie chce krzyża". Główna inicjatorka to uczennica klasy maturalnej Zuzanna Niemier (18 l.), prywatnie związana z Mariuszem Agnosiewiczem (30 l.) (właściwie: Mariusz Gawlik), który jest m. in. założycielem antyklerykalnego serwisu racjonalista.pl." O tym, "dziennikarze" Gazety Wyborczej, nie wspomnieli. Być może uznali, że są to informacje mało istotne i nic nieznaczące".

To chyba symptomy ostatecznego upadku dobrej sławy "wiodącego tytułu prasowego"? 

Brak głosów

Komentarze

Największego kopa w dupę to w tym roku dostała GW od TVN-u. Chodzi mi o realizację i pokaz filmu "Trzech kumpli".
Tym jednym prostym ruchem pokazano im gdzie jest ich miejsce, a w warstwie symbolicznej zasygnalizowano, że bezpieka wojskowa jest ważniejsza od cywilnej, czyli, że SB-cy muszą się kłaniać WSI-okom.
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#41825

Ogólnie, nie ma już tego respekciku dla GW. Przecież oni puścili film o Maleszce i nawet nie zapytali Michnika czy wolno... Wszysto się zmienia jak mawiał Pan Tarej. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#41862