Obrazek użytkownika kryska
Sport

Победa!
Rosyjscy siatkarze po raz pierwszy ze złotym medalem olimpijskim.
Sborna w dwóch ostatnich igrzyskach kończyła rywalizację na najniższym stopniu podium. Złoto wygrali po raz ostatni w 1980 roku w Moskwie, wówczas jeszcze jako reprezentacja ZSRR.
Zaczęło się od dwóch setów dla Brazylii.

Najbardziej wyrównany był set numer trzy. Głównie jednak za sprawą niedokładnej gry Brazylii w początkowej fazie. Canarinhos psuli zagrywki, łatwo dali się blokować.
Póżniej już bylo coraz gorzej dla Brazylii, a siatkarze rosyjscy gryżli siatkę.

Mecz piękny sportowo godny finału.

Wydawało się, że "Canarinhos" mają patent na prezentujących siłową siatkówkę Rosjan. Pokonali ich 3:0 w grupie, a także w finale na początku szło im jak z płatka.

W siatkarskim finale igrzysk olimpijskich w Londynie Rosjanie wygrali z Brazylią 3:2.

Dmitrij Musierski zdobył aż 31 pkt! Najlepiej dotychczas atakujący wśród Rosjan - Maksim Michajłow zapunktował 17-krotnie.

Pogromcy Polaków mistrzami olimpijskimi! Pierwszy raz w historii!
Sergey Grankin i Alexey Obmochaev

Ogromna ambicja, waleczność, upór, zawziętość, bój o każdą piłkę w każdej sytuacji, poszanowanie przeciwnika, to musiało skończyć się zwycięstwem Rosjan.