Pikieta z okazji wizyty Mitta Romneya w Warszawie

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Już od trzech dni portal Niezalezna.pl oraz "Gazeta Polska Codziennie rozpowszechniały następujący apel:

  "Dołącz do nas!

  Kluby „Gazety Polskiej” organizują w Warszawie pikietę, podczas której wezwą przebywającego w Polsce amerykańskiego kandydata na prezydenta Mitta Romneya do interwencji ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy we wtorek 31 lipca przed siedzibę Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66 na godz. 11. W siedzibie Biblioteki UW odbędzie się spotkanie z Mittem Romneyem w sprawie stosunków polsko-amerykańskich. Organizatorami spotkania są Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, German Marshall Fund of the United States oraz Instytut Lecha Wałęsy.".

  Wezwania te spotkały się z mieszanymi reakcjami.

  Aleksander Ścios w dniu 30.07 opublikował notkę "AMERYKAŃSKI SEN" /TUTAJ/, którą zakończył słowami:

  "Wszystkim zaś zwolennikom „namawiania” Romneya do zainteresowania sprawą Smoleńska lub skłonienia go do spotkania z przedstawicielami opozycji, trzeba przypomnieć, że „polityki nie robi się wstecz”. PiS i pozostałe środowiska patriotyczne wyraźnie przegapiły przyjazd amerykańskiego polityka i próba naprawienia tych zaniedbań poprzez organizowanie spektakularnych akcji, będzie wyłącznie żenującym i nieskutecznym spektaklem. Zamiast tego rodzaju zabaw opozycja powinna od dawna uświadamiać republikanom, że jej politycy mogą być atrakcyjnymi partnerami, a - wobec prawdy o relacjach polsko-rosyjskich - spotykanie się z Tuskiem i Sikorskim ma dziś takie samo znaczenie jak spotkanie z Łukaszenką.".

  Gdy o godz 11:00, dziś /31.07/ pojawiłam się przed BUW, zobaczyłam coś, co naprawdę mnie zdumiało. Przed wejściem od strony rogu Dobrej I Lipowej stało kilkanaście osób trzymających plansze z napisami "Ron Paul", "Ron Paul - Revolution" "Ron Paul - Poland supports Revolution". Niktóre z nich miały na sobie koszulki z napisem "Ron Paul". Nieopodal widniał duży plakat Stowarzyszenia KoLiber. Dowiedziałam się, iż chcieli oni także powiesić plakaty sławiące Rona Paula na różowym rusztowaniu koło wejścia, ale policja kazała im je zdjąć. Zastanawiałam się , czy ludzie ci upadli na głowę. Przecież Ron Paul wycofał się już dawno z wyścigu o prezydenturę USA i był jednym z najgroźniejszych przeciwników Mitta Romneya. Dlaczego witano tego ostatniego podtykając mu pod nos wizerunki pokonanego rywala?

  Gdy weszłam do holu biblioteki, zobaczyłam transparent "Klub Gazety Polskiej - Amsterdam" i kilka flag białoczerwonych. Poza tym pomieszczenie wypełniał tłum zaproszonych na spotkanie z Romneyem, przeciskający się bardzo powoli przez bramki kontrolne /takie jak na lotniskach/. Po godzinie 11:20 pojawiła się większość uczestników pikiety i zaczęli oni rozwijać transparenty i pokazywać plansze. Transparentów było kilkanaście trzymanych przez trzydzieści parę osób. Łącznie w pikiecie uczestniczyło ok. 70-80 osób /bez tych z KoLibra/.

  Transparenty i plansze, po angielsku i po polsku, informowały o tragedii smoleńskiej, wzywały do wyjaśnienia jej przebiegu, sugerowały, że prezydent Polski został zamordowany i ukazywały zdjęcia Rosjan niszczących wrak samolotu. Ciekawe jest, ze był transparent Solidarnych 2010 i ten z Amsterdamu, natomiast nie był żadnego z warszawskich Klubów Gazety Polskiej, choć mamy ich dwa.

  Pikieta zajmowała całą długość holu i była dobrze widoczne ze szczytu schodów, gdzie urzędowali dziennikarze i kamerzyści. Wątpię natomiast, czy widział ją sam Mitt Romney, gdyż wchodził on i wychodził innym wejściem /nie przez hol/. Niemniej uważam, ze nigdy nie za dużo przypominania o Smoleńsku.

  Pani z Ruchu Wolności i ja narzekałyśmy na to, że zjawiło się zbyt mało ludzi, natomiast miły starszy pan, który z zapałem fotografował wszystkie plansze i transparenty, był zachwycony i mówił, że nie spodziewał się tak okazałej pikiety. Trwała ona do 12:30. Potem zaczęto pomału zwijać transparenty. Ostatni zwinięto o 12:50. Przed wejściem pozostało jeszcze kilku ludzi z KoLibra. Obszerne fragmenty wystąpienia Romneya w BUW podała TVN24 /TUTAJ/.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

a do czego można go wezwac ?

ten gorliwy przyjaciel izraela w niczym nam nie pomoże !!!!

przyjechał tu

tylko dlatego , że walczy z obamą o głosy

amerykańskiej polonii....

 

  = >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#279002

 Dlaczego witano  Romneya podtykając mu pod nos wizerunki pokonanego rywala?

TO PROSTE :

jest to wywieranie presji by kandydując zgłosił Rona Paula

jako swojego potencjalnego kandydata na wiceprezydenta

A NADTO :

przypominanie mu , że Ron Paul deklarował dużo większe

zaangażowanie w sprawy Polski i wolności ogólnie !

 

= >>bez światłocienia<<

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
=
&gt;&gt;bez światłocienia&lt;&lt;

#279005

Dzieki RESETOWI Baraka kacapi mogli bezkarnie zamordowac elite polski wraz z Prezydentem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#279014

A Mormon pochodzenia niemieckiego?

[...] Jeśli komuś się wydaje że Mitt Romeny jest nadzieją Polaków to mogą się one okazać złudne. Romney ma niemieckie pochodzenie. Elity niemieckie liczą na jego wygraną. Merkel coraz poważniej spogląda na Pomorze Zachodnie, Śląsk i część Mazur. Niemcy są skłonni zgodzić się wykroić z Polski stosunkowo duży obszar na którym mogło by powstać państwo żydowskie pod warunkiem zwrotu Pomorza, Śląska i części Mazur. Zabiegi dyplomatów prowadzą do unicestwienia Polski. Pomimo propozycji holocaustu Polaków nie ma konsensusu w jaki sposób pozbyć się Polaków. Ostatecznie zwycięża koncepcja nękania społeczeństwa bezradnym i skorumpowanym państwem i blokowanie zmian w Polsce. „Brudną robotę” powierzono Żydom którzy mają „wysuszyć” populację Polaków. Malejącą liczebność Polaków mają stopniowo wypełniać imigranci z Izraela. W odpowiednim czasie ruszy wielka kampania propagandowa uzasadniająca zmiany terytorialne Polski i jej zajęcie przez Niemcy i Rosję. Nie jest wykluczone, że Żydom powierzona zostanie także część Ukrainy, gdyż już teraz Rosjanie podzielili Ukrainę na część Rosyjską ( Donbas ) i zachodnią, jaka może wejść w granice państwa żydowskiego w zamian za niemiecki Śląsk, Pomorze i cześć Mazur. Zaborcy zaproponują Polakom zmianę obywatelstwa i pozostanie na swoich ziemiach w zamian za rezygnację z polskości, języka i tradycji. Oporni ulokowani zostaną w obozach koncentracyjnych .

https://edgier25.wordpress.com/2012/05/25/jak-obama-sprzedal-polske-to-nie-ulega-kwestii-artykul-godny-polecenia/

To nie żart.Centrum inwigliacji świata za 2 biliony $.
[...] Jako ciekawostke mozna dodac , ze ojciec Mitta Romney [ chyba w 1968] startowal w wyborach prezydenckich , ale wtedy nie byl to czas Mormonow , teraz jak widac czasy sie zmienily , a za pomoca nowoczesnych urzadzen i broni Apokalipse mozna przyspieszyc i to w taki sposob , ze narody w nia uwierza. Mormoni juz od dawna mowia o tym co sie dzisiaj dzieje na swiecie.

Czy budowa najwiekszego osrodka szpiegowskiego w stanie Utah to przypadek ? Mitt Romney skladal przysiege krwi jako Mormon co oznacza , ze dochowa swoich zobowiazan wobec nakazow kosciola i nie oszukujmy sie , wobec zwierzchnikow , ktorzy go na stanowisko prezydenta wyznaczyli.[...]
Agenda 21 plus organizacje swiatowe , jednoczace sie na potege w ostatnich miesiacach wydaja sie byc przygotowane na wprowadzenie jednego rzadu . Czy to wlasnie Mitt Romney ma tego dokonac , nie wiadomo. Ale warto pamietac skad przybywa i kim jest kandydat na prezydenta USA , bo media milcza jak zaklete. A kiedy milczec przestaja to klamia. ” Znaki czasow” tworzone sa na potrzeby NWO . Sztucznie wywolywane konflikty, celowe niszczenie lancucha zywnosciowego, zmiany pogody, katastrofy , kryzys finansowy, niszczenie srodowiska naturalnego, kontrola rynkow ma na celu przejecie calkowitej kontroli nad spoleczenstwami i zniewolenie ich do punktu , w ktorym jedna i sluszna wladza przejmie rzady pod szczytnymi haslami wyzwolenia ludzkosci. Wielka Inscenizacja!!!! i nic wiecej… [...]

http://niepoprawni.pl/blog/3095/nie-zartcentrum-inwigliacji-swiata-za-2-biliony
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
 
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#279027

Jest tu: http://blogpress.pl/node/13817

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

elig

#279592