Wajdalizm

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

I znowu Wajda, i znowu jego targowicki serwilizm wobec Rosjan, żenująca gotowość donoszenia na własny naród do obcej władzy, zapewne w nadzieji ( według Prezydenckiej, zreformowanej pisowni), ze towarzysze znowu pomogą rozprawić się z prawackimi psami. Spotkanie z rosyjskimi studentami, a Wajda nie ma nic lepszego do powiedzenia, jak opluwanie polskiej opozycji. Pawka Morozow musi być teraz dumny, sam Wajda idzie w jego ślady! Ciekawe, że Wajda zupełnie nie pamięta własnej, haniebnej roli w nakręcaniu spirali nienawiści, w zohydzaniu i odczłowieczaniu opozycji.

Przy wszystkich swoich talentach Andrzej Wajda ma jeden szczególny- otóż co jakiś czas coś mu się wypsnie w chwili wzmożenia szczerości, lub zaniku czujności. Pamiętamy wszyscy Łazienkowska Krucjatę Atykaczyńską, gdy komitet poparcia Bronisława Komorowskiego odbył sabat, w czasie którego nawet Donald Tusk doznał załamania i ataku wściekłości, bo cała koncepcja kampanii miłości legła w gruzach wobec niesłychanie agresywnych wypowiedzi Szalonych Starców wspierających PO. Pomijam maturzystę Bartoszewskiego i wynurzenia o zwierzętach futerkowych, bo to temat na inny felieton, a w istocie na magisterium jakiegoś studenta medycyny, a i dla magistra historii dałoby się co nieco wykroić, o tym, jak to polscy sąsiedzi byli straszniejsi od gestapo, albo, jak opuścić Auschwitz na druk L4. Ale, mówimy o Wajdalizmach. Zapisał się ów wybitny reżyser we wdzięcznej pamięci szefów i załogi Tusk Vision Network i Polsatu, którzy starali się udawać niezależność i obiektywizm, aż tu Pan Andrzej, przy okazji ogłoszenia wojny pojechał otwartym tekstem, że owe telewizje są „zaprzyjaźnione” z obozem władzy. Z obfitości serca usta mówią, bowiem przecież w oczach Wajdy to był komplement. Chciał dobrze.

To akurat wielu ludzi pamięta, ale, ja pamiętam coś jeszcze, coś, co było tak szokujące, tak niewiarygodne, że umysł jakoś odruchowow szukał usprawiedliwienia, ze to chyba fałszywka, ze to niemożliwe. Ja nigdy nie natrafiłem na żadne dementi w tej sprawie i nie ma tu na myśli popisów demencji Szalonych Starców , Wajdy, Bartoszewskiego, czy Kutza. Czy Bratkowskiego, postrachu osiedla, opluwającego wyłożone w kioskach prawicowe gazety. Chodzi mi o szokujące wpisy na Twitterze.

Ktoś, kto używa wykluczającego określenia prawicowi partyjni dziennikarze, generalnie stawia się poza nawiasem dyskusji na jakimś średnim chociaż poziomie. Jeśli do tego zapowiada, ze z pomocą przyjaciół ( aż się prosi, by Olbrychski wygłosił jakiś apel do przyjaciół Moskali, na pewno pomogą!) wystrzela ich, jak psy, zdradza objawy choroby psychicznej. Co zresztą jest dla niego okolicznością łagodzącą , bo, jeśli mnie pamięć nie zawodzi, cos takiego jest groźba karalną. Poważnie, to jest przestępstwo.

Nastepny wpis- o filmie "Solidarni 2010": „ten film powinno się spalić na stosie razem z jego twórcami”……Filmowiec wychwala niszczenie filmów, cenzurę, zakładam z wielka dozą dobrej woli, ze życzenie śmierci twórców jest tylko wysublimowanym żartem wielkiego Twórcy przez duże TFU. Po deklaracji Olbrychskiego, że wolność wolnością, ale pani Stankiewicz się należało, już nic mnie nie zdziwi. Jakieś bariery pękły, po drugiej stronie jest już tylko , ze zacytuje MISTRZA- skończone ścierwo i gnida.

No, ale to jeszcze można złożyć na karb zacietrzewienia, polityki, gorącej atmosfery. Tego, co napisał o matce: Przynajmniej Komorowski może się pokazac w TVN ze swoją matką” nie można wytłumaczyć absolutnie niczym. To jest tak niesłychanie prostackie, idiotyczne, glupie, bezsensowne, grubiańskie, płaskie, że naprawdę można to sobie obracać w głowie na wszystkie strony i to żadnego wniosku nie dojść. Może tylko do takiego, że się przez całe życie można było być zamaskowanym, oblanym marcepanem gównem i nikt się nie zorientował. Najśmieszniejsze jest to, że po wyborach wyszła największa, najpilniej strzeżona tajemnica tamtej kampanii, Pani Dziadzia i jej ubeccy rodzice. No, ale może Wajda nie znał powiedzenia, że, jak się mieszka w szklanym domu, to się nie powinno rzucać kamieniami.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w Gazecie Polskiej Codziennie i w Freepl.info

http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://naszeblogi.pl/blog/69
http://freepl.info/authors/seawolf

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

...opierasz na fałszywym koncie Wajdy.
Bez sensu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275719

Jeśli konto fałszywe, odszczekam. Nie ma problemu.
To znaczy tą cześć z Twittera, reszty nie.
Pozdrawiam ;-)

seawolf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#275733

Tylko świnie oglądają Wajdy filmy w kinie.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

markiza

#275727

zawsze czerwone pieluchy wyłażą...i ani matki, ani ojczyzny -to internacjonałY zgarniające pod siebie

pozdrawiam stara czarownica xana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#275730

To bardzo interesujące co Pan pisze o kampanii wyborczej.
No właśnie, dlaczego Jarosław Kaczyński i jego sztab wyborczy nawet jednym słowem nie zająknął się i nie zapytał w kampanii prezydenckiej o szanowną małżonkę Bronisława, nie nalegał na jej zaprezentowanie, nie zbadał przeszłości i nie ujawnił przodków Andzi Dziadzi-Deptuły-Rojer ??
Przecież żeby wygrać wybory prezydenckie, trzeba o konkurencie wiedzieć wszystko, mieć haki i asy w rękawie.
Należy więc zadać sobie pytanie :
1. Czy Jarosław Kaczyński był na tyle nieodpowiedzialny, żeby nie zbadać życiorysu Andzi kaszalotowej?
2. Wiedział ale nie powiedział bo :
a) nie chciał wygrać wyborów prezydenckich (bo np. musiałby oddać prezesurę w PiS komuś innemu ?)
b) umówił się z kontrkandydatem bulem - "ja nie ruszam Dziadzi, ty nie ruszasz..............." no właśnie, czego ?
Nie wierzę, żeby były Premier i brat Prezydenta nie miał dostępu do danych i nie miał wiedzy o żydowsko-ubeckich przodkach i przeszłości Andzi Kaszalotowej.
Może się mylę ale stawiałbym na punkt 2 i chyba b)
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#275742

żeby napisać coś takiego:

" ty nie ruszasz..............." no właśnie, czego ?"

Jątrzysz, judzisz i insynuujesz.

Nie zwracam na te twoje chamskie i prymitywne ubeckie wrzutki uwagi, ale tym razem przegiąłeś.

Nie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275746

Kolejny bezkrytyczny wyznawca umiłowanego Jarosława ?
Namawiałbym szanownego Pana do szukania dystansu, do szukania prawdy. Miłość upośledza zmysły a ślepa wręcz szkodzi.

Pozdrawiam serdecznie
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#275752

Ale nie cierpię takich insynuacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275753

Właśnie przed chwilą wszedłem na wolnapolska.pl i jakby na potwierdzenie mojej tezy o "nie ruszaniu" (chyba intuicja mi podpowiedziała) pan Stanisław Michalkiewicz pisze o niemal tym samym, czyli zasadzie : "my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych". Pisze to na okoliczność tzw. afery taśmowej, która dziwnym trafem wypłynęła dopiero po 6 miesiącach a miejsce miała w styczniu.
Michalkiewicz pisze, że już 6 miesięcy temu mówiło się o niej głośno w sejmie.
Ja rozumiem, że tym zaprzańcom z PO-PSL-SLD-RPP zależało na ukręceniu łba sprawie, na nie ujawnieniu afery, ale ja się pytam Panie Seawolf, pana jako członka PiS i jako bezkompromisowego wyznawcę Jarosława Kaczyńskiego :
Dlaczego posłowie Pańskiej partii a szczególnie dlaczego ten wielki polski patriota Jarosław Kaczyński nie ujawnił opinii publicznej tej tej afery z taśmami ?
Może Pan zna odpowiedź ?
Bo ja znam tę najbardziej prawdopodobną :
WY NIE RUSZACIE NASZYCH, MY NIE RUSZAMY WASZYCH.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#275750

To, w sumie, ciekawsze od tego co ma do powiedzenia seawolf.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275751

Nie wiem czy mój PROWADZĄCY jest oficerem ale mówi mi od zawsze, żebym nie przyjmował wiedzy bezkrytycznie, żebym nigdy nie przestawał myśleć, filtrował opinie innych i nie ulegał ich wpływom .
Myślę, że mój PROWADZĄCY wie co mówi, bo stworzył Ciebie i mnie.

Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#275756

To nawet, na swój sposób miłe, że jesteś taki grzeczny.

Dobranoc,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275757

Raczej łobuz.......ale w miarę dobrze wychowany :)
Pozdrawiam i dobranoc.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#275759

"się mówiło" i na podstawie "się mówiło" Kaczyński miał pogonić Sawickiego, Pawlaka i wszystkich innych. Kto tu jest głupi? Twój prowadzący czy ty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275761

nie wiedział o kompromitującej przeszłości kaczmarka,Kryże czy Urbańskiego(?z radością patrzę, że to sami faceci-jednak słaba pleć). A jednak powierzył tym gościom odpowiedzialne, żeby nie powiedzieć lukratywne stołki.

Wiedział o komorowszczakowej z pewnością tak, jak wiedział o w.w.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275769

a może Jarosław Kaczyński nie chciał walczyć po chamsku? Mozę udowodnił tym samym, ze jedyna partią grającą teczkami jest PO, jedyną partią, która eliminuje konkurentów fałszywkami jest PO i jedynym człowiekiem, który kłamie przed wyborami, w trakcie wyborów i po wyborach jest Tusk? W trakcie najbardziej - aby sparafrazować Kanię z C.K. Dezerterów

Taka opcja oczywiście do głowy ci nie przyszła. Zapewne nie mogła ponieważ, niektórzy nie znają innych sposobów wygrywania.

Nie tańcz z więcej z widłami bo ci szkodzi.

Przegrać to nie jest wstyd.
Ale wygrać dzięki oszustwu i zagranicznym pieniądzom to hańba.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#275926

A jak miał to powiedzieć - i co powiedzieć?
Że rodzice ubecy? Wyśmiano by go, pytajac, do którego pokolenia chce ścigać. To byłby strzał we własne kolano.
Że żydowskie pochodzenie? Dopiero byłby to samobój, że antysemita.
Cokolwiek JK ujawnia (np. Merkel), obracane jest na jego niekorzyść.
Uważam, że to Gazeta Polska napisała o tym za późno. I do niej mam raczej pretensje. Podobnie jak o stanie zdrowia BK - też za późno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276091

cóż za ściera
pod pozorami reżysera
popatrzcie na ten uśmiech krzywy
za PeeReLu był szczęśliwy
pieszczoch UBeckiej propagandy
co z bohaterów zrobił bandy
komunistyczne wzmacniał mity
licząc na medal i zaszczyty
wyczuwa kiedy jego chwila
wylazła dusza rusofila

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
spodziewaj się wszystkiego.

#275745

Wajda znów się zwajdał, i znów publicznie. Cóż, w pewnym wieku hamulce puszczają, także te mentalne.
Tylko w niektórych krajach tacy starcy jak Wajda czy Bartoszewski byliby " pod troskliwą opieką ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mirek603

#275755

ale czasem przerzucają gnoju za dużo.

Co do wajdy - przeczytałam na jakimś forum, że historia morderstwa w domu jego córki może nie byc bez znaczenia...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#275758

Wajda zawsze służył sobie służąc władzy. Ale kiedyć umiał stwarzać pozory opozycyjności. Historia z Karoliną nie ma tu nic do rzeczy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275760

historia z Karoliną jest potężnym hakiem, a poza tym - pełna zgoda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#275775

Skoro przyjmujesz moją (negatywną) optykę wobec Wajdy, to przyznaj, że do eskalacji ześwinienia człowieka ześwinionego nie potrzebne są żadne haki. ;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#275794

Aaa, to Pani pisała kilka dni temu coś o ogródku który komuchy chcą Pani odebrać, choc mam nadzieję, że nie odbiorą.
Rozumiem, że to właśnie z uprawy ogrodu wyniosła Pani znajomość wideł gnojnych.
Gdyby tak jeszcze czasami wyszła Pani do ludzi a nie tylko siedziała w ogrodzie, to dowiedziałaby się, że oprócz wideł gnojnych (czyli tych co Pani zna) są jeszcze widły amerykańskie(gable) do przerzucania ziemniaków, buraków, itd., trójząb Posejdona oraz trójząb gladiatora tzw. Retiariusa.
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#275764

Athina

a miałam nadzieję ,że pominiesz waśc tego bydlaka Bajdę milczeniem. Studenci przybyli ze Wschodu żadni wiedzy o draństwach Kaczyńskiego, przy czym natychmist uchwyciły to mendia jak pieknie wyklada w tym temacie auto tfu ałtorytet nie byle jaki a taki właśnie jak ten staruch z bogatej kolekcji SB

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Athina

#275767

Zasmiecasz mi forum takimi wrzutami, nie rób tego więcej. Trollom nasze stanowcze NIE!

Seawolf

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam ;-)

seawolf

#275796

Chętnie zastosuje się do Twojej sugestii i jakiś czas będę omijał Twoje forum z daleka .
Zresztą miałem właśnie taki zamiar, ponieważ znudziło mnie już to Twoje wieczne rozbieranie na części pierwsze tego co powiedział jakiś szmaciarz Migalski, Wajda, czy Hołdys.
Uważam to za mało konstruktywne i ni jak nie przybliżające nas do wolności. To taki babranie się w brudnym grajdole i dreptanie w miejscu.
Życzę Ci, żebyś miał rację co do Kaczyńskiego i żeby okazał się on w przyszłości prawdziwym mężem stanu na miarę Orbana i
nie chciałbym, żebyś miał moralnego kaca jak po Wałęsie.
Pozdrawiam serdecznie i zajrzę do Ciebie za miesiąc...................o ile pozwolisz.
PRAWDA W OCZY KOLE.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#275802

boldandcharm
Gdybyś dyskredytując JK, był w stanie oprzeć to na mocnych faktach i podać rozsądna dla niego alternatywę, można by Cię uznać za owcę, której wydaje się, że myśli. Skoro jednak faktów brak, a takiej alternatywy nie ma, choćby nieuświadomiony, jesteś troll.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

boldandcharm

#276009

Utwierdziła Wajdę w przekonaniu, że warto trzymać z tymi co trzymają władzę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#276133

Przeczytałem.

Nie znalazłem nic co by poświadczyło o donoszeniu na naród zydowski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kazikh

#275791

Proszę przeczytać :

"...Mocniejszy wydźwięk miały pieśni dotyczące bezpośrednio wyborów moralnych Polaków w konfrontacji z komunistyczną, krajową rzeczywistością. Wśród nich dedykowany Andrzejowi Wajdzie utwór „Artyści” (28 maja 1982 r.), napisany w czasie gdy reżyser realizował w Paryżu film „Danton”. Kaczmarski przyznawał, że zachowanie Wajdy nie spodobało mu się z kilku powodów. Przede wszystkich chodziło o fakt, iż reżyser unikał wszelkich wystąpień na temat sytuacji w kraju. Poeta nie rozumiał tego, bowiem reżyser był według niego człowiekiem o tak silnej i ugruntowanej pozycji zawodowej, iż praktycznie nietykalnym dla jakichkolwiek władz. Do tego doszło cenzurowanie przez filmowca „Dantona” tak, by nikt nie odebrał tego filmu jako aluzji do sytuacji w Polsce. Czarę goryczy przepełnił stosunek Wajdy do sprawy gruzińskiego reżysera Siergieja Paradżanowa, którego przyjaźnią polski filmowiec się szczycił. Otóż Paradżanow w Związku Sowieckim skazany został na pięć lat ciężkich robót, zaś w tym samym czasie Wajda otrzymał francuską Legię Honorową. Przed jej wręczeniem francuski aktor Jean Claud Briady odczytał w imieniu francuskiego środowiska artystycznego list w obronie Gruzina. Po Briady‟m występował Wajda, który w zaistniałej sytuacji nie poświęcił ani jednego słowa. Utwór „Artyści” poróżnił Kaczmarskiego z częścią artystycznego środowiska emigracyjnego związanego z Wajdą, m.in. z cenioną przez poetę Agnieszką Holland...."

Fragment pracy magisterskiej p.Anny Grazi "Jacek Kaczmarski (1957-2004).
Życie i twórczość"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#276114

Dotąd byłam skłonna wiązać jego zachowanie ze sprawą Karoliny. Nagłe zamilkniecie mediów, które wtedy - naiwna - łączyłam z ich taktem wobec mistrza.
Ale i tak - jedno drugiego nie wyklucza.
Myślę, że wiele dziwnych zachowań sędziów czy biegłych można tłumaczyć np. wcześniejszą zbyt szybką jazdą, która skutkowała np. śmiercią przechodnia. Albo innymi tego typu zdarzeniami - po których mógł nastąpić szantaż. Zwłaszcza za komuny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276120

Wydaje mi się,że najtrafniej ujął to :
tł, 19 lipca, 2012 - 22:31

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#276126

Komentarze tł-a naprawdę bardzo cenię, ale w tym jednym wypadku obstawałabym przy swoim. No dobrze - może krakowskim targiem: sprawa rodzinna dotychczasową postawę zradykalizowała, tzn. w pewnym waznym momencie powiedziano: koleś, czas na ciebie, okaż wdziecznosc.
Takich rzeczy nie wycisza się bezkarnie, ot tak sobie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276131

http://blog.rp.pl/wildstein/2008/05/16/wajda-nieznany/

" „19 lat codziennego czytania „Gazety Wyborczej” nie mogło pozostać bez wpływu na moją biedną głowę”.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mukuzani

#276140

Ja czytałam GW - wzmocnioną lekturą Polityki - niewiele krócej (przy czym Politykę czytałam jeszcze za komuny), a moja skromna głowina jakoś ocalała.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#276145