Gra pozorów

Obrazek użytkownika Dixi
Blog

Dziś wielkie święto międzynarodowej polityki, a cały świat odetchnął z ulgą. Prezydent Obama i prezydent Miedwiediew podpisali nowy START. Historyczne wydarzenie na miarę XXI wieku.
Co prawda w posiadaniu obu mocarstw pozostanie dość głowic, żeby zniszczyć świat kilkakrotnie, ale za to obydwaj Wielcy Przywódcy udowodnili swoje. Prezydent USA, że pokojowa nagroda Nobla uczciwie mu się należała. Prezydent Rosji, że jego kraj, jak poprzednio ZSRR „walczy o pokój” (i to bez litości, bo przecież co chwila słyszymy o nowej doktrynie ataku prewencyjnego i możliwości użycia broni jądrowej w konfliktach granicznych, a obyśmy tylko słyszeli, a nie zobaczyli…). Rosjanie z ulgą pozbędą się rakiet, które dawno „skisły” i prawdopodobnie nie byłyby w stanie trafić Panu Bogu w okno, o ile w ogóle wystartować. Amerykanie dostaną okazję…. Zamówić wkrótce nowe i nowocześniejsze. Kłopot w tym, że Ruscy zażądali od Amerykańców rezygnacji z tarczy antyrakietowej. Świadczy to oczywiście o ich najlepszych intencjach (i umiłowaniu pokoju, któremu szkodzą środki ochrony przed bronią bardziej niż sama broń). Nic to. Obama uzna to za dodatkowy sukces – bo przecież oszczędzenie pieniędzy, które można zmarnować na udawanie „wrażliwości społecznej” to zysk.
Tak sobie rozmawiali prezydent z prezydentem, a wczoraj dla odmiany spotkał się premier z premierem. Od razu trzeba powiedzieć, że nasz prezydent wypadł wręcz doskonale, co potwierdza nawet opozycja. Był zarówno opanowany, jak ludzki. Premier Rosji być może wypadł nieco sztywniej, ale przecież badania opinii publicznej w Rosji wyraźnie udowodniły, że nie ma mowy o żadnym przepraszaniu Polaczków. Tak więc Putin nie przeprosił, ale też nie powiedział wprost, że winni zbrodni byli Niemcy (co przez kilkadziesiąt lat stanowiło oficjalną wykładnie także u nas, więc nie powinno zbulwersować nikogo). Stop! Wróć! A rura bałtycka??? No więc nie powiedział, że wszystkiemu winni są Polacy, a przecież byli sami sobie winni, nie? Oficerowie pańskiej Polski, potencjalni dywersanci (jak inni w AK)… Nie powiedział? Ludzki pan! I wielki człowiek – nic nie powiedzieć, nawet nie mrugnąć okiem, a jednak zrobić „wielki krok”….
Polscy komentatorzy trochę marudzili, ale w większości tylko po to, by Tusk wypadł jeszcze lepiej na tle Putina (a jakież to wielkie i piękne tło!!!!). Inni, jak Kalisz zyskali okazję popisania się bezkompromisowym patriotyzmem. Poseł SLD i były działacz PZPR, choć słuchając go byłbym przysiągł, że całe życie poświęcił walce z sowiecką okupacją. Zadowolony był oczywiście Andrzej Wajda, bo Rosjanie pokazali jego film w telewizji, a sama uroczystość i to na takim poziomie stanowiło wymarzona reklamę dzieła. Od tego jest historia, żeby inspirować wielka sztukę, a od tego prezydenci, żeby ja promować… Naprawdę rozradowany jednak ( aż się ciśnie na usta „jakby mu ktoś w kieszeń nas-rał) okazał się dziś Daniel Olbrychski. Były aktor (bo ostatnio grał ojca Azji Tuhajbejowicza, którego kiedyś tez „kreował”, jak prawdziwy naturszczyk i to z czasów kina niemego). Otóż Olbrychski aż zachłystywał się ze szczęścia i podziwu. Obydwaj Wielcy przywódcy byłi porażająco wspaniali, a putin był „szczerze wzruszony”. Skąd to wie? Po pierwsze jako aktor (zob. wyzej) zna się na emocjach, a po drugie…. tak powiedział naoczny świadek – biskup Sawa. N dodatek sprawę skomentowało pięknie i dopieściło „Braci Moskali”„wielkie pióra”, czyli Adam Michnik. Tak wiec aktor (patrz wyżej) może się cieszyć, że ma podobne zdanie jak ci,” którzy są mu bardzo bliscy”. No cóż. Aktorzy nie musza, a może nawet nie mogą być gigantami intelekty. Zwłaszcza byli.
Mnie natomiast uderzyło, jeśli nie kopnęło w twarz jedno zdanie Putina. Otóż zwrócił on uwagę, że pojawia się szansa nowych kontaktów miedzy naszymi narodami, w których nie ma już kata i ofiary…
O tak!
Tusk wytargował dla nas wielka sprawę! Przestaliśmy być ofiarą. Wreszcie!
Trzeba się tylko postarać. Istnieją różne prawdy, na każdą stronę można spojrzeć różnych punktów widzenia (z punktu widzenia kata tortury nie są takie złe, jak zauważyła Babcia Weatherwax w „Carpe jurgulum” Pratchetta), dlaczego więc mamy patrzeć z tej brzydkiej???? To takie… niefotogeniczne, niemiłe i odstręczające… Popatrzmy…. oczyma kata.
Ruscy Itak zrobią to, co uznają za stosowne (jak zresztą zawsze robili), nie oglądając się ani na Tuska, ani na Obamę, ani nawet na resztę świata. Niewątpliwie jednak dzięki przyzwoleniu prezydenta USA i premiera Polski będzie im…. milej i (łatwiej)
Wszystko podsumował pięknie w dzisiejszym sprawozdaniu minister Radek Sikorski. Ten wypadł wprawdzie nieco gorzej, bo brzmiał jak prymus czytający wypracowanie. Czytał na dodatek monotonnie, a rozprawka była niestety tak nudna, że traciłem co chwila uwagę. Dzięki PO w Polsce jest lepiej, niż kiedykolwiek w historii… Te sprawy. Można nie słuchać, bo i tak wiadomo… Jednak przebiła się do mnie jedna myśl. Otóż wielką zasługą partii rządzącej, premiera i ministra spraw zagranicznych jest „odpolitycznienie” stosunków z Rosją (Niemcami zresztą też).
I w tym rzecz. Jak przestaniemy przypominać o własnych ofiarach, zaraz zyskamy sympatię katów. To sukces. Tylko, czy to nie sukces polityczny? I nie nasz, tylko polityków tej jedynej słusznej opcji?
No bo czy „walka o pokój” (i nadstawianie tyłka dla pokoju), tak samo jak potępianie „jastrzębi”, „oszołomów” i „więźniów przeszłości” (a przy okazji odbieranie im „monopolu naprawdę historyczną”) nie jest przypadkiem… polityką? Dość samolubną na dodatek…
A…. Byłbym zapomniał. A jaka to była okazja? Tego spotkania premierów???
Mniejsza…
P.S.
Zdjęcie przedstawia aktora (aktorkę???) grającą bohaterkę (bohatera” filmu „Gra pozorów” („Crying game” - doskonały film, na marginesie). Tan… ta…. To nazywa się Jaye Davidson i wygląda tak (tylko proszę mi nie mówić, że świńtuszę!).
Ilustracje jest więc na temat jak najbardziej.

http://www.6millionsmiles.com/wp-content/uploads/2007/11/jaye_davidson_1.jpg

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

niemal płakał
identycznie się rozczulił jak onegdaj Kondrat u Olejnikowej po pogrzebie tego szefa walterowni Wejcherta.

ps. a obrazek to trza wkleić i już

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54585

Chciałem wkleić, ale nie umiałem :(:(:(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54590

kurna, a ja myslałam, ze się wstydzisz wklejać gołe kobitki

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54594

U mnie na blogu jest to coś w całej okazałości. Czasem mi się udaje coś dodać do komentarzy na Niepoprawnych, czasem nie. W poście umiem wbić tylko jeden obrazek. Prawdziwy emeryt sieciowy z mnie.
Poza wszystkim (na przykład "dupą") sprawa udawania i wabienia w polityce naprawdę mnie rusza.
Nie wiem, czy oglądałeś (nadal obstawiam, ze Kryska to pseudo, nie imię:):):)) "Grę pozorów". Ja się nabrałem, podobnie jak główny bohater, zanim nie zobaczyliśmy fiuta. Przez pół filmu widziałem dość "oryginalną" kobietę, potem bardzo niemęskiego mężczyznę (a dowcip polegał na tym, że ta "kobieta" miała, dla kamuflażu, mężczyznę udawać, ostrzyżona, w męskich ubraniach.... a nadal coś było bardzo nie tak....)
Polecam wszystkim, jeszcze raz, ten film, choć już popsułem całą zabawę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54596

..... tym, którzy się nabrali znowu (co mi nawet nie przyszło do głowy). Ale wpadka i obciach! Oczywiście moje.
Jaye ma penisa i to dość pokaźnego (co można zobaczyć na tym starym już.... latka lecą.... filmie). Na drugim zdjęciu jest on ukryty poza kadrem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54597

ale cały czas się uczę, a mówią, że na naukę nigdy nie jest za pózno.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#54758

Niektórzy powiadają,
że emeryci
to najrozsądniejsi ludzie.

Bo w końcu mają czas,
żeby wogóle pomyśleć :))))))

serd.pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54762

A to co?
Meskie, zenskie, czy nijakie?

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

...Obnoszę po ludziach mój śmiech i bukiety
Rozdaję wokoło i jestem radosną
Wichurą zachwytu i szczęścia poety,
Co zamiast człowiekiem, powinien być wiosną. K.Wierzyński

#54599

To gra pozorów :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54601

albo
to jest męskie z wybujałą babską fantazją :)))
albo w końcu
jedno i drugie...,
bo takie przypadki też się mogą przydarzyć,
jak wiemy!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54604

Poprzednio były wątpliwości, czy widziana z tyłu ślicznotka jest Japonką, teraz co do płci...:):):) Toto nie jest z pewnością kobietą, choćby z powodu posiadania całkiem pokaźnego penisa (poza kadrem). Nie wiem kim jest, nie wiem nawet, za co i kogo się uważa Jaye Dawidson. Widziałem go (ono) jeszcze w "Gwiezdnych wrotach", a potem zniknął... Info: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jaye_Davidson
Chyba już nigdy nie będę zamieszczał fotek, które (choć bardzo na temat - metaforycznie) odwracają uwagę od tekstu. Reklama nie zawsze jest dźwignią handlu :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54606

No właśnie,
kiedyś tam
po drodze próbowałem Tobie to wyłożyć:)
pamietasz?
przy tych pedałkach...
przy tych liżących się pedałkach.
A swoją drogą, że Ty nie możesz całkiem poprostu zaserwować jakiegoś pięknego aktu.
A Ty ciągle jakieś anomalia:)))
No chyba poprostu lubisz się tak droczyć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54612

Polityka jest zboczona, nie ja. Kocham piękne kobiety, a nawet mniej piękne zewnętrznie, ale wspaniałe kobiety :):):) Przysięgam! :):):)
A tak poza tym, to pisałem o Obamie, Miedwiediewie, Putinie, Tusku, Kaliszu, Wajdzie, Olbrychskim i Sikorskim.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54614

Fakt!
Japonka była cacy,
no prawie...
nie lubię tatus.

A ścislej mówiąc nie lubię w naszym obszarze kulturowym.
Do np. Polinezyjczyków nic nie mam.
Ale to małpie bezmyślne czynienie białego człowieka
za kimś...jest irytujace.
Niedobory umysłowe próbują zalepić bazgrołami.

To tak samo,
gdy półtora roczny bobas stoi na czterech,
dupsko uniesione lekko do góry,
jedynie główka na podłodze schowana np. pod kocykiem i wola:
nie ma mnie!

A co do kobiet, to się dołączam obiema ręcami :)

Artykuł przeczytam jutro,
bom :) trochę zmiękł po tych fotkach
i dysputach o nich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54649

Nawet nie przeczytałeś???
Kurcze, w gruncie rzeczy to samo robi Tusk i całe po. Pokazuje gołe dupki, a tego, co mówią nikt nie słucha uważnie...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54659

Błąd Kolego.
Przeczytałem i dałem dyszkę.
Zawarłeś w jednym w zasadzie wszystko co byłoby na ten temat do powiedzenia.
Aż strach cokolwiek dorzucić by nie wypadło blado ;),
sam nie lubię banałów, więc...może daj pomyśleć,
a nuż widelec, coś się urodzi odpowiedniego...

A poza tym jako, że odgrażałeś się kiedyś po drodze tymi dwoma fakultetami :),
to mi trochę od tego czasu ręka drży :)
Kolega rozumie? :)
Robię tu za przebierańca i do końca nie wiem,
czy mam się aż tak wychylać...,
może lepiej niech tak pozostanie...

pzdr
P.s. a jednak mnie nie doceniasz ;)
to chyba błąd Dixi...

P.s.II
nie przyrównuj mnie do tego...tego, no...
bo się wpienię :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54662

Ale jesteś przewrażliwiony...
Tymi dwoma fakultetami lubię się... drażnić w dyskusji, ale to autoironia. Mogę się uważać za nadwykształciucha, choć staram się wykształciuchem nie być.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54670

bo mi dalej tak tłumaczysz jak krowie na miedzy :)))))))))))

Zaspokój więc moją ciekawość a trzeba przyznać,
że rzewczywiście ją swego czasu rozbudziłeś w tym temacie
i pochwal się w końcu z czego te faki.
Pytałem już o to po drodze,
ale jakoś bezskutecznie.
Poprostu mnie olałeś :(

Wiec może pofatyguj tym razem swoją uprzejmość
i uchyl rąbka tej tajemnicy.

A poza tym wogóle nie jestem przewrażliwiony,
a wrecz przeciwnie mam wspaniały humor.

Zresztą jak zwykle,
no prawie jak zwykle:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54674

Wolałbym, żeby nikt mnie nie namierzył (mam na myśli wrogów, nie przyjaciół), bo wtedy miałbym przerąbane. Nie chodziłem po nagrodę do PiS-u, ale wiem, jak mściwy jest Salon. Nie jestem osobą całkowicie prywatną (choć też nie publiczną - słowo!). Wybacz! Kończyłem studia humanistyczne i artystyczne. Tyle mogę powiedzieć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54684

Wyobraź sobie, że tak przeczuwałem:)
To już wypływa chociażby z Twoich wpisów,
tzn.
ten lekki i niezależny oddech artystycznego jestestwa
połaczony z krnąbrnym charakterkiem ;)

Fajnie masz,
talent to piękna "przypadłość" :)))
Też bym tak chciał,
ale mam inne obszary,
no i inne talenta:))))

Chociaż pochwalę się,
że przez lata ocierałem soę o sztukę i zawsze byłem niej blisko.
A swego czasu nawet przez kilka lat miałem
własną galerię za miedzą.

Już nie będę wiercił,
przyrzekam:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54698

Piszę to szczerze. Ciężki kawałek chleba, choć daje chwilę na blogowanie... :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54714

No zazdrościć to Ci nie zazdroszczę,
każdy ma to coś swoje
co go uszczęśliwia.

Poprostu jest mi za każdym razem przyjemnie,
gdy obcuję z kimś kto potrafi coś stworzyć.
A jeżeli oprocz talentu wykazuje się dobrze wyuczonym warsztatem, to i dzieło jest odpowienie do natchnienia...

Kto mnie potrafi wkurzyć,
to są krytycy.
A konkretniej jakieś 90% tych mądrali.
Poprostu ich nie trawię...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54739

Mistrzostwo ! (Świata i okolic - bez złośliwej ironii;))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54715

Pochwały wywołują u mnie popłoch i chęć ukrycia się w mysiej dziurze... Naprawdę.
Gadajmy sobie i to wystarczy...
Co innego napierdalanka bez litości. Wesoło i jest inspiracja do myślenia:):):)
Oczywiście dzięki! Doceniam i jest mi miło. Powyższe zastrzeżenia pozostają jednak w mocy.
Pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54723

hola, hola
ani mi się waż!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54727

Odpuść! Proszę!
Wystarczającą satysfakcję daje mi, że czytacie i komentujecie. Nawet, jeśli ktoś się nie zgadza,stara się przykopać, albo nawet daje mi "jedynkę". Liczy się dyskusja.
Kurcze! To nie jest fałszywa skromność. Trudno to udowodnić inaczej, niż uprawiając niepoprawność na Niepoprawnych :):):)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54730

No teraz to już kokietujesz Stary :)
Tobie i przykopać...
Od razu wyciagasz cieżką artylerię,
albo bez pytania walisz z dwururki:)
czasami to nawet chyba na oślep :)))
Ja amnezji nie mam:)))
I tak dobrze, że w końcu wyszliśmy na prostą,
ale że po cierniach było,
to nikt zaprzeczyć nie może :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54742

Dixi nie czaruj mnie TY Czarusiu jeden
lubisz pochlebstwa
jak kazdy chłop lubisz jak Cię łaskoczą

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54745

Dixi nie czaruj mnie TY Czarusiu jeden
lubisz pochlebstwa
jak kazdy chłop lubisz jak Cię łaskoczą

pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54747

Toż sobie i gadamy, i napierdalamy (ale tylko w to co trzeba i w tych, co trzeba :)

A to:

[quote]Nie osłabiaj mnie Jaszczurze,
bo się schowam w mysiej dziurze [/quote]

No toż to przebija Bronka ! :D

Pozdro !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54767

No dobra, a gdzie mam sobie posłuchać?

Samemu również bawię się czasami w te klocki.
A przede wszystkim wprost ubielbiam się posilać :),
a już wogóle sprawia mi ogromną przyjemność
biesiadowanie z wiekszą ilością osob
i mnóstwo dań i przystawek.
Do posiłków przywiązuję dużą wagę i to już od zawsze.
No więc gdzie te przepisy?
Okazało się już dawno, że mężczyźni i tak o niebo lepiej gotują niż kobiety, bo...przede wszystkim sprawia im to przyjemność, a kobitki lecą z musu.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54728

W niepoprawnym radiu. Tylko, qrczę, jakoś nie mogę tam znaleźć odnośnika do recitalu Dixiego... :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54765

Podaj mi proszę link do tego radia.
Miałem ale jakoś nie moge odnaleźć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54771

http://radiopl.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54774

Dawno nie słuchałem i zapomniałem.
...o Boże jaki ja stary:(
Amnezja a może nawet już skleroza.

Chooopie pozostań młodym,
bo inaczej masz przechlapane :)))

poswiadczam osobiście.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54775

A co do reszty - pełna zgoda ! :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54766

No właśnie,
kiedyś tam
po drodze próbowałem Tobie to wyłożyć:)
pamietasz?
przy tych pedałkach...
przy tych liżących się pedałkach.
A swoją drogą, że Ty nie możesz całkiem poprostu zaserwować jakiegoś pięknego aktu.
Tylko ciągle jakieś anomalia:)))
To znaczy Kryska Ci czasami pomaga
ostanio jak pamiętam ,
to werbalnie,
a teraz to nawet fizycznie:)))
No chyba poprostu lubisz się tak droczyć?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54613

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54607

... jestem Piaściuch!
Nie wierzę w rozbrojenie po którym obydwu mocarstwom zostaje ponad tysiąc głowic, a broń atomowa ma na dodatek wiele innych krajów, w tym ewidentnie niestabilne i wręcz bandyckie.
Cały ten START to kolejny pic na wodę (czyli gra pozorów).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54608

Obama to taka sama medialna wydmuszka jak Tuś, tyle że proporcjonalny do swojego kraju. Poza PR'em to on niewiele potrafi. Jak Boeing, Lockheed i Raytheon pozwalają mu na takie hop-siup, to znaczy, że mają coś lepszego w zanadrzu.

Ditto Ruscy.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#54623

Wiadomo, że to ściema; przede wszystkim Sowieci mogą ukryć głowice nuklearne np. w pobliżu elektrowni nuklearnych, złóż uranu, mogilników z odpadami, używając do tego choćby mobilnych wyrzutni. Nawet wywiad satelitarny będzie miał trudności.

Pociesza jeno to, że Amerykanie mogą zrobić to samo. I ewentualność, że tzw. kompleks wojskowo-przemysłowy jest oporny na mirotworcę Obamę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54625

... żeby nie przeładowywać wywodu. Cały ten traktat jest całkowicie nieweryfikowalny. Nikt nawet tego nie planuje. Broń atomowa rywala mogą badać... szpiedzy. Ależ rewolucja! Pozostaje nadal głupia zabawa w kotka i myszkę, a nie rozbrojenie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54626

Do pełni szczęścia potrzeba nam jeszcze:
- całkowitego wycofania się US Army z Niemiec,
- -"- z Azji Środkowej: http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9006.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54629

... jest w stanie to zrobić, Noblista jeden.
Ktoś powinien mu przypomnieć, ile kosztowało wejście do Europy!.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54630

Oby nie spełniły się słowa przywoływanego już tu przeze mnie oficera DIA Nyquista, który twierdzxi wręcz, że "Obama to koniec Ameryki".

I oby Imperatorem IMPERIVM SANCTVM AMERICANVM został generał David Petraeus, który jak widać nawet nazwisko ma po temu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54631

do tego czarny:)

No noblista,
jemu sie również ten Nobel przywałęsał.

Ostatnio słyszałem, że wałęsie i jemu
to tego Nobla przez przypadek i za karę dali
i podobno ma tak pozostać.

To ma być niby taka zależność odwrotna
teraz głupotę bedą Noblem karać :)
żeby jeszcze bardziej bolała
no i żeby ją w świecie wyróżnić.

A niech się ludzie dowiedzą,
kto jest największym głupolem.

A może to i ma jakiś sens...?
kto tych Wikingów tam wie ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54633

a dajcie spokój tej efemerydzie...Diksiu napisał b. dobry tekst, a tu wciąż o "To" gadają.

Pozdro.

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#54616

O czym innym. Jednak to moja wina, że głupio ilustrowałem. Skojarzenia...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#54618

:D

" Upupa Epops ".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

" Upupa Epops ".

#54619

Muszę Jacka podpytać, ale zakładam...,
żę jak zawsze,
tzn. prawdę mówi :)

A konkretniej,
to Iwona już wie z...autopsji :))))

Ja zawsze jadę najpierw po obrazkach ;)

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54621

Dixi napisał ciekawy tekst, a 3/4 komentarzy o d... Maryni. Odjazd :D

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#54675

Ktoś Ci na kapelusz nadepnął?
czy jaki grzyb?

wyluzuj:)
i pociągnij ten temat,
to poczytamy.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54681

[quote=Iwona Jarecka]a dajcie spokój tej efemerydzie...Diksiu napisał b. dobry tekst, a tu wciąż o "To" gadają.

Pozdro. " Upupa Epops ".[/quote]

...bo niektórzy to tylko o jednym myślą

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54628

to i racja

ale TY Jaszczurze o jaszczurkach nie myślisz, hę?

to bardzo be jest takie myślenie o dupie Maryni

;pozdro

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#54651

Jak zdrowe to i myślą,
a jak chore,
to biorą się za własną drużynę
i jest poruta
i jest nienormalnie.

Więc lepiej niech dalej myślą
po ludzku:)

A Ty Jaszczurze takiś wstrzemięźliwy,
że nawet nie pozwalasz sobie pomyśleć :)))))))))))))))

Szepnę Ci na ucho,
że myślenie jest fajne.
Chociaż ...ciemniaki też mają spokojne życie,
niczym się bowiem nie przejmują :))))

pzdrawiam zmiennocieplnych :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54652

[quote=Zdecydowany amator]

Więc lepiej niech dalej myślą
po ludzku:)

A Ty Jaszczurze takiś wstrzemięźliwy,
że nawet nie pozwalasz sobie pomyśleć :)))))))))))))))

Szepnę Ci na ucho,
że myślenie jest fajne.
Chociaż ...ciemniaki też mają spokojne życie,
niczym się bowiem nie przejmują :))))

pzdrawiam zmiennocieplnych :)))

[/quote]

Dzięki za pozdrówki :)

Ja to ogółem jestem bardzo fajny, grzeczny, ętelegętny i elokwętny, ale wstrzemięźliwy (wobec Jaszczurek oczywiście) - wydaje mi się, że tylko z pozoru ;);)

Ano tak, ciemniaki to mają dopiero "życie Romana". Zwłaszcza stałocieplne Lemmingi :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54711

...Ja to ogółem...ętelegętny...tylko z pozoru...

Fajnie mi się Ciebie czyta;)

Jak widzisz też się lubię...podroczyć...
byleby zanadto ... nie uwierało :)))))

pzdr:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54732

aniżeli o dupie Mariana

O jaszczurkach,  waranicach, iguanach - a i owszem, myślę ! :)

Pozdro ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#54710

Nie zapominając jednak o odwrotności:)

Pci naturalnie, pci :)))

Innymi słowy
te dupy powinny jednak jakoś pasować...,
albo jakoś się mieć...do...odbiorcy :)

pzdr:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

chris

#54772