Autostrady do wymiany

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Jechałem parę dni temu autobusem do Warszawy gierkówką. Widziałem więc nowo wybudowaną, popękaną trasę. Pęknięcia są co kilkadziesiąt metrów, autobusem trzęsie jak na przejazdach kolejowych. Z zasady, ale nie zawsze, pęknięcia poprzecznie przecinają drogę, czasem tworzy się siatka szczelin. Zalepione są miękkim asfaltem, w którym, w wielu miejscach pojawiły się ubytki, woda dostaje się więc pod spód, a w zimie sobie zamarznie i rozsadzi drogę. Są też nowe, niezalepione szczeliny. Nawet już w samej Warszawie. Wydaje mi się, że widziałem już koleiny.
To większa tragedia niż przekręty finansowe. Bo to co się zbudowało, trzeba będzie jak popęka do reszty, rozwalić i zbudować od nowa. Ta nawierzchnia (asfaltobeton) jest wadliwa, do niczego się nie nadaje. Pęknięcia powstały na wszystkich nowo wybudowanych autostradach. Pod spodem w wielu miejscach zamiast piasku jest glina, ziemia, tam będzie się ona zapadać.
Nie jest to opinia fachowca. Fachowcy w tej sprawie są równie rozmowni, jak w sprawie Smoleńska. Ale tu sprawa jest oczywista. Król jest nagi.
A on właśnie dziś zabrał głos po przejechaniu nowo otwartego odcinka autostrady do Łodzi. Premier powiedział „Są jeszcze takie miejsca tam, gdzie nie wszystko jest wykończone. Ale wyboje to za dużo powiedziane, w jednym miejscu nie ma warstwy ścieralnej, czuć więc, że się zjeżdża na trochę gorszą jakość drogi. Ale jest rewolucja, wie to każdy, kto pokonuje trasę Łódź-Warszawa. Kamień z serca” Tak, teraz wisi ten kamień u szyi.
Ile to wszystko wytrzyma, kilka miesięcy, do wiosny, kilka lat? I kolejne dziesiątki miliardów poszły i pójdą dosłownie w błoto.

W temacie:
http://zbigniewkuzmiuk.nowyekran.pl/post/64667,katastrofa-autostradowa-dopiero-nas-czekahttp://romanzaleski.nowyekran.pl/post/56346,nie-badz-pan-autostrada-i-nie-pekaj
http://wpolityce.pl/wydarzenia/29834-to-wydaje-sie-byc-ziemia-orna-na-tym-urosna-ziemniaki-na-tym-nie-urosna-trwale-polskie-autostrady

Brak głosów

Komentarze

Ta nawierzchnia (asfaltobeton) jest wadliwa, do niczego się nie nadaje.
----------------------------------------
Zjawisko spękanej nawierzchni - tu wwy ścieralnej - ZAWSZE jest wynikiem wadliwie wykonanej podbudowy. Zlecenie pod klucz powoduje, że projekt i wykonanie jest w jednych rękach. Co na to inspektor inwestorski? Były uwagi w dzienniku budowy dotyczące odstępstw od projektu? Jaka była różnica pomiędzy kosztorysem inwestorskim, a ofertowym strony wygrywającej przetarg. Kto wynikającą różnicę podzielił między zainteresowanymi stronami i w jakiej wysokości?

Vote up!
0
Vote down!
0
#263072

To trzeba będzie wymieniać na metr w głąb?

Firmy wcześniej protestowały przeciw tej nowej mieszance a eksperymentalny jej odcinek zrobiono najpierw w poznańskim, gdzie najzimniej nie jest. Pęknięcia były po zimie, ostrej momentami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263100

I jeszcze jedna uwaga. Ta nawierzchnia oczywiście, że po mistrzostwach będzie sukcesywnie frezowana i ponownie mielona, a droga - nie ośmielę się nazwać jej autostradą - zacznie przypominać A4 z jej permanentnymi remontami.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263086

Kolejny rekord Guinessa. Najwiekszy i najszybszy remont kapitalny świata.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263107

Jak ktoś ma pecha, temu kamień z serca spadnie prosto na odcisk.
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#263092

Jemu to już dawno piorun z jasnego nieba się należy, i nic.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263102

skarpety !
Im szybciej, tym lepiej !
Polski wstyd zginął 10.04.2010 - niech europejscy goście Euro 2012 jeżdżą po kruszących się nówkach autostradach, w śmierdzących moczem wykolejających się pociągach. Niech zobaczą polską Irlandię Tuska z bliska - nie wierzyli gdy Polacy słali protesty do PE. Teraz będą mieli okazję naocznie się przekonać, że to nie były wyssane z palca bajeczki.

Płemieł niech się nie chwali, że mu kamień z serca....
On mu się odezwie z nerek i wątpię czy wtedy się pochwali. Ale boleć - będzie bolało. A niech boli.
Cała robota płemieła jest taka jak lukrowane g... .

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart
"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=ZssiwkN86u0

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#263133

Tylko gdzie tu jakakolwiek korzyść z tego wszystkiego.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263141

kamienie powinny odezwać mu się w woreczku żółciowym też. Będzie miał niezłą jazdę ten szubrawiec, ale zasłużył na to jak mało kto.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263146

nowe, oryginalne, jeszcze nieużywane hasło dla Matoła: "Mamy doskonałe autostrady dla helikopterów" © :)))

Vote up!
0
Vote down!
0

Wynalazek Matoła: "Mamy doskonałe autostrady dla helikopterów" © :)))

#263148

Teraz to nawet jechał czarna limuzyną po, ale Błekitny 24 relocjonował, więc bez helikoptera nie da rady.

Vote up!
0
Vote down!
0
#263179