W poszukiwaniu zaginionych głosów III

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

„Wybory sfałszowano. Pis zwęszył spisek”. Taki tytuł ma artykuł na stronie internetowej „Faktu”
Przy artykule zamieszczona była ankieta, większość 57% z 2500 biorących udział uważa że wybory sfałszowano. Wybrałem najciekawsze, moim zdaniem, komentarze dotyczące tego artykułu:

Jako bezpartyjna , brałam udział za komuny /marzec 80/
W-wa,Bielany- w wyborach , i wiem ile żeśmy rzucili wtedy kartek /oddałogłory około 75 procent wyborców - około 20 -22 procent Wszyscy
komisja 8 ośob siup do urny kartki, jeden facet zagadywał milicjanta w tym
czasie, komisja obok pojechała zdać sprawozdania, wrócili i musieli zrobić
to samo co my .Tak i teraz MOGLO BYC

pracuję w komisjach od lat ,i nie jest problemem sfałszować.Przy liczeniu głosów powinien być mąz zaufania,a nigdy go nie ma.Jestem ciekawa za co on bierze pieniądze,ktoś musi się tym wreszcie zająć,to napewno jest człowiek urzędu.

Takie bzdury pisze ten, kto nigdy nie widział pracy komisji!!! a poza tym co robili członkowie pis w komisjach???

PIS niczego nie węszy,odrobinę kindersztuby nawet brukowcowi nie zaszkodzi.To po jeden a po dwa to 2 razy byłem przewodniczącym komisji wyborczej i wiem że fałszuje się nawet z głupoty.Jest 2-ga w nocy po raz kolejny liczycie głosy i nagle robi ci się żal pustych,(bez skreśleń )kart do głosowania No i ....... .

Nie powinni siedzieć ci sami w komisji co roku , a przede wszystkim pracownicy urzędów i ich rodziny.Tak jest w większości komisji.A tutaj można wszystko zrobić.Kadencje burmistrzów powinny być określoną liczbę kadencji tak jak prezydencka.W innym wypadku tworzą się układy i układziki.
Oddałam głos i ;;;

Kiedy wrzuciłam głos do urny Pani go ubijała w urnie jakimś sztylem od szczotki bo już było pełno i zwróciłam jej uwagę że tam sa już dziurawe kartki !!!!

Mój brat mieszka w małej wiejskiej gminie,gdzie wszyscy się znają i rozmawiali między sobą jak głosowali.Na jednego kandydata nikt nie głosował,a otrzymał on tyle głosów,że został radnym.
Jedyne wyjście-powoływać MĘŻÓW ZAUFANIA w każdej komisji wyborczej.Bo nawet jeżeli każda partia ma w komisji swojego przedstawiciela,to każdy członek komisji zajęty liczeniem głosów nie jest w stanie dopilnować potencjalnego fałszerza.A unieważnić głos jest bardzo fatwo.

TAK TO JEST PRAWDA IZ STRUZIK ,KTOREGO ZNAMY KILKANASCIE LAT ZE ZWYKLEGO POSLA POWOLI STAWAL SIE PANISKIEM I JAK WALDEK PAWLAK /SAMI SWOI/ZASADA OBOWIAZUJACA OD LAT W PSL I ICH DZIALACZACH DLA KOLEGOW,ZNAJOMYCH,I DLA SAMYCH SOBIE NALEZY SIE OBSTAWIAC,ZALATWIAC NA KAZDY SPOSOB .W OGOLE PLOCKIE JEST ZNANE ZE KOLESIOSTWO JEST PIERWSZA ZASADA,TY MNIE JA TOBIE NIEWAZNE ZE NIEUCZCIWIE.STRUZIK ZA PIENIADZE PODATNIKOW ZWIEDZIL SWIAT ,WSZEDZIE SIE ZABEZPIECZA UKLADAMI I UKLADZIKAMI.

Nie obrażajcie ludzi
Jak może europoseł wygrywać takie bzdury?,byłam w Komisji w której było 7 osób delegowanych z różnych opcji politycznych, każdy patrzył na ręce drugiemu, praca do późnych godzin nocnych za niewielkie pieniądze ( 135 zł za pracę w komisji od 7.00 w niedzielę do 3.30 w poniedziałek. Kary nieważne miały różny wygląd, były przekreślone w całości, były dopisywane bzdurne komentarze, przekreślenia oraz puste gdzie nie było żadnych wskazań. Uważam, że wydawanie takich opinii obraża ludzi, którzy dali z siebie bardzo dużo wysiłku i rzetelności w wykonaniu tej pracy na wysokim poziomie. Widocznie pan europoseł sam kiedyś fałszował wyniki wg zasady każdy sądzi innych wg siebie. Brzydko panie pośle

Służby w grze
Rzeczywiscie, ta pustota gestow, ten pozor meritum odbiera wiare, ze Polska ma przed soba jakas szanse. Chyba nie ma ...
Odreagowuje ostania runde wyborow -znowu cliche ...nikt niczego nie dyskutuje , nie zadaje pytan, nie przelicza glosow , nie dziwi sie 12% (!!!)glosow niewaznych...
Jak bardzo rozna jest ta sytuacja od rodzenia sie PRL I w drodze "woli narodu" , chyba tylko troche bardziej finezyjne , nie na miare czasu jednak...
W Stanach, na ten przyklad, nad kazda urna stoja obserwatorzy stron zainteresowanych i sfory prawnikow , a wyniki sa przeliczane przy najmniejszym podejrzeniu nieprawidlowosci, a nawet kiedy liczby wydaja sie przesadzone to pojawiaja sie wnioski o uniewaznienia decyzji na gruncie pryncypiow itd, itd
Latwiej wyobrazic sobie falszerstwa wyborcze niz Zamach w Smolensku i zamach stanu , ktory po nim nastapil; czy tylko ja widze tutaj prosta konsekwencje?!
Czy 7 miesiacy temu ktos wyobrazilby sobie "przyjazn" z Putinowska Rosja i Jaruzelskiego dyskutujacego o bezpieczenstwie panstwa?!
Dlaczego ciagle udajemy , ze jakikolwiek proces polityczny w Polsce moze pozostac w tych

Powiem tylko o przypadku, o którym wiem na pewno, a który media zgodnie postanowiły przemilczeć.
Otóż pewna kobieta startowała na warszawskiej Ochocie na radną z listy PIS. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że dostała 0 głosów. (słowem ZERO).
Zarzeka się, że głosowała raz, że sama na siebie (1 głos), ale także jej rodzina i przyjaciele. Mówi, że jest co najmniej 8 osób, które są gotowe przysięgać przed sądem, że na nią głosowały.
Kobieta nie miała szczęścia, nie startowała z właściwej listy.
A ile było takich przypadków?

Brak głosów

Komentarze

Istotne jest w jakiej skali,2 miliony nieważnych głosów to jest skala,której nie wolno lekceważyc.ponawiam pytanie.
Czy ktoś wie co się dzieje z kartami do głosowania,czy są gdzieś przechowywane,czy można przeliczyć na kogo były glosy nieważne?
Pozdrowienia
zib1

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrowienia
zib1

#110310

Obawiam się, że zaraz po zliczeniu kartki, na których skreślało się swoich kandydatów, idą do utylizacji, do wyspecjalizowanych punktów, które mają do tego uprawnienia. Nikt by nie przechowywał tej "makulatury" w magazynach albo w archiwach. Pewnie jest to w jakiś sposób dokumentowane i tyle, ale oryginalne kary są na pewno niszczone - utylizowane w "niszczarniach" dokumentów.

Zresztą musi być i na ten temat jakiś punkt w regulaminie, dotyczący ordynacji wyborczej, co prawda ja nie znam takiego zapisu.

Nie wiem, co się dzieje z kartami do głosowania, które zostały wrzucone do urn wyborczych, po ich zliczeniu zaraz po wyborach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#110319

Napewno warto dokładnie przebadać jakąś próbkę tych głosów, choćby 10 %. Po to żeby wiedzieć co jesst przyczyną unieważnienia głosów. Precyzyjnie podzielić na grupy głosy nieważne.Bo tu kreska, tu ktoś coś namazał, tu porwana karta. Wtedy będzie bardziej wiadomo co potem robić.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111280

Karty  powinny być spakowane i opisane(kandydat, ilość głosów), karty nieważne i głosy nieważne, bo to również należy rożdzielić. Karty razem z listami wyborców i protokołem komisja pakuje w worek oznaczony jej numerem, opieczętowany i oddaje się do archiwum. Można więc ponownie rządać przeliczenia głosów, niestety nie wiem tylko kto ma możność decyzji co do ponownego otwarcia worka. 

 

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Vote up!
0
Vote down!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#111290

A tu link:
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101125/NWYBORY01/756698461

Vote up!
0
Vote down!
0
#110314

wrzuć to w polecanki! Dobre :-) Ciekawe ile jeszcze takich pomyłek się zdarzyło. A przecież wystarczyło odjąć trochę głosów... i facet odszedłby od informacji zastanawiając się, kto go oszukał i nie zagłosował. Brzydko komisjo - tak obcesowo :-)

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

Vote up!
0
Vote down!
0

Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!

#110317

Nie umiem polecanek dodawać. Jeśli potrafisz - zrób to proszę.
Obiecuję się poprawić i się podciągnąć;), ale to jeszcze nie w tym tygodniu;).

Vote up!
0
Vote down!
0
#110334

W poprzedniej notce była przytoczona identyczna sytuacja. Ciekawe jak częto się zdarzają takie wypadki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#111281

u nas też był taki przypadek kolega startował z listy pis i też miał zero a przecież sam na siebie głosował

Vote up!
0
Vote down!
0

3gibon

#110455

Dlaczego Okręgowe Komisje Wyborcze po wyborach do sejmu i senatu w 2007r. nie umieściły protokołów wyników głosowania z podpisami członków komisji na stronie internetowej http://www.pkw.gov.pl/pkw2/index.jsp?place=Menu01&news_cat_id=21613&layout=1 Brakuje protokołów z następujących OKW znajdujących się w : - Legnicy, - Wałbrzychu, - Wrocławiu, - Bydgoszczy, - Toruniu, - Lublinie, - Chełmie, - Zielonej Górze, - Piotrkowie Trybunalskim, - Chrzanowie, - Krakowie, - Nowym Sączu, Tarnowie, - Opolu, - Częstochowy, - Elbląga, - Olsztyna, - Kalisza
Z ostatniej chwili aby nie było można porównać zniknęły protokoły z głosowania do sejmu w 2005 po modyfikacji „ostatnią modyfikację serwisu wykonano 2011-07-20 11:05:16, zmian dokonał(a): Marcin Lisiak” cały czas trwają prace nad portalem :::)).

Vote up!
0
Vote down!
0
#171547