Generał Petelicki – dlaczego go zabito?

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Za wiele tego jest ostatnio, jak za Stalina, czy w czasie stanu wojennego.

Petelicki zdecydował się w przeciwieństwie do 15 mln Polaków, głównie właśnie Polaków nie Polek, nie obejrzeć meczu. W garażu, miejscu, gdzie człowiek z zasady jest sam na sam z samochodem, chcąc by znalazła go żona? Nie zostawiając listu, jak zdecydowana mniejszość samobójców.

Z drugiej strony jeśli go zabito, to lepszego momentu, niż chwilę przed meczem o wszystko nie można znaleźć. Nikogo, nic innego wtedy nie interesuje. Szumu nie będzie.
Kilka dni wcześniej spokojnie wypowiadając się w telewizji, dobrze bawił się na przyjęciu w ambasadzie. Jak każdy z „samobójców” powiązanych z polityką III RP.

Pytanie dlaczego go zabito. Media mogą twierdzić w parę minut po informacji o martwym generale, że popełnił samobójstwo, to ja, zwykły bloger tym bardziej mogę, że go zabito. Jakaś równowaga w przyrodzie musi być.

Niewątpliwie wiedział bardzo wiele, ale nie on jeden. Sprawy biznesowe? Raczej nie. Nie słychać było o jakichś aferach, powiązaniach z mafią.

Trwa w Polsce „wojna na górze” od jakiegoś czasu. Czempińskiego i jego kolegów na chwilę aresztowano. Ostatnio zatańczył się na śmierć pewien pułkownik WSI, główny świadek w aferze mogącej pogrążyć prezydenta. Jednak Petelicki był raczej powiązany z Amerykanami ostatnimi laty.
Przy czym wygląda mi po pobieżnym przejrzeniu tego co pisał i robił w ostatnim 10leciu, że był niezależny. Krytykował polityków wszelkich możliwych opcji, co im się z reguły należało.

Wojskowy – zginęło ostatnio wielu generałów, wyższych oficerów. Krwawa seria zaczęła się w Mirosławcu, przeszła przez Smoleńsk. Dobrze się w nią wpisuje ta śmierć, bo większość z ofiar stanowili ludzie powiązani z zachodem, NATO, nie wschodem.

Byłem wobec niego ostrożny, ze względu na jego przeszłość, ale w ostatnich latach trudno mi się nie zgodzić z tym co mówił. Robił dobrą robotę dla Polski. Jednak to chyba jednak trochę za mały powód, by go zabić. Wielu mówi to co on. Może jednak niewielu przy okazji wie o elitach III RP tyle co on. Jednak tej wiedzy nie ujawniał. Wykorzystywał ją inaczej?
Zdziwiłbym się gdyby nie zabezpieczył się na taką ewentualność, jaka go spotkała, więc może czegoś się dowiemy.

Pierwsze pytanie w takim wypadku - jakich miał wrogów? Tu po Smoleńsku mamy Tuska i resztę odpowiedzialnych za Smoleńsk, to co było po nim, czy ukrywanie prawdy, na pierwszym miejscu. I to z polskiej, nie rosyjskiej strony, bo przeciw nim był skierowany raport ZEN, oraz wypowiedzi generała.

Czyżby coś robił? Politycznie mógł zostać przywódcą jakiegoś, ruchu. Może jak to delikatnie sugeruje Korwin Mikke chciał wpłynąć na władzę nie tylko wywiadami w mediach. Operacje specjalne to w końcu coś, na czym się znał, jak mało kto.

Mógł tak jak Lepper stanąć na czele jakiegoś ugrupowania politycznego, bo PiS specjalną sympatią nie darzył. Czy zapobiegawczo został usunięty?

Moim zdaniem wchodzą tu w grę tylko dwie rzeczy, kwestia władzy i Smoleńska

I jeszcze jedno pytanie. Jak długo my Polacy będziemy sobie, na to pozwalać, odgraniczając się do komentowania kolejnych morderstw? Gdzie nasza „siła i honor” na które powoływał się generał.

PS
NE podaje, że nie żyje od paru dni. Jak może nie żyć od kilku dni, jeśli garaże w apartamentowcach z zasady są otwarte, i kręci się tam sporo ludzi? A jego rodzina i znajomi pewnie byli z nim w kontakcie telefonicznym. A żona po kilku próbach dodzwonienia się bez rezultatu, gdy mąż nie pojawił się na kolacji, powinna wezwać Policję, a na pewno zejść do garażu. (zakładam że mieszkają razem)

Wypowiedzi gen Petelickiego:

2011

Amerykanie mają klatkę po klatce to, co się stało. Mają wszystkie rozmowy i znają prawdę. Dzisiaj sami dziwią się, dlaczego Polska nie zwraca się do USA o pomoc, a jak zwraca się prokurator, to zostaje natychmiast zawieszony. Raport NATO byłby miażdżący dla tego premiera i rządu, który musiałby się od razu podać do dymisji - powiedział w drugiej części rozmowy z Onet.pl gen. Sławomir Petelicki
http://wirtualnapolonia.com/2011/07/29/gen-slawomir-petelicki-amerykanie-maja-wszystkie-rozmowy-oni-znaja-prawde/
„największą odpowiedzialność ponosi premier, który powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Premier nadrabia miną, ale kiedy odpowiadał na pytania dziennikarzy, widziałem w jego oczach strach. Donald Tusk to inteligentny człowiek, zdaje sobie sprawę z tego, co zrobił i czego zaniechał. Doskonale wie, ze dał się wypuścić Putinowi.”
http://wsieci.rp.pl/opinie/horyzonty/Gen-Slawomir-Petylicki-Tusk-doskonale-wie-ze-dal-sie-wypuscic-Putinowi

Petelicki pozytywnie o kibicach
http://beatrycze.nowyekran.pl/post/23884,gen-petelicki-o-kibicach-pilkarskich

2008
Macierewicz uosabia służby, które doprowadziły do tragedii tych żołnierzy i ich rodzin - powiedział w Magazynie 24 Godziny gen. Sławomir Petelicki. Generał jest przekonany, że śledztwo wobec żołnierzy z Nangar Khel to efekt zemsty w wojnie żołnierzy z oficerami kontrwywiadu.
Argumentując swoją tezę gen. Petelicki powołał się na publikację poniedziałkowej "Rzeczpospolitej". Dziennik twierdzi, że istniał konflikt między dowódcą bazy Wazi-Kwa przebywającym w areszcie Olgierdem C. a oficerami kontrwywiadu, którzy tam służyli. Olgierd C. miał wysyłać do przełożonych meldunki, z żadaniami by odwołania ludzi Macierewicza ze swej bazy.
Antoni Macierewicz - ówczesny szef kontrwywiadu - odmówił dziennikarzom "Rz" komentarza, ale gen. Petelicki uznał ich tezę za przekonującą. Jednocześnie zastrzegł, że nie był nigdy osobiście uprzedzony do Antoniego Macierewicza, co zarzucił mu Zbigniew Wassermann, były koordynator ds. służb specjalnych. - Wcześniej zawsze podkreślałem, że minister Macierewicz uratował GROM. Nie jestem do niego uprzedzony - podkreślał generał.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/petelicki-zolnierze-ofiarami-sluzb-macierewicza,58037.html

2005
Osoby oskarżone w sprawie nieprawidłowości podczas akcji w Magdalence to kozły ofiarne - uważa gen. Sławomir Petelicki, zeznający przed Sądem Okręgowym w Warszawie w charakterze świadka. Za takie operacje na całym świecie odpowiadają politycy - powiedział.

Jedynym odpowiedzialnym za tę akcję jest ówczesny szef MSWiA Krzysztof Janik, który nie zainteresował się, jaki policjanci mają sprzęt i czy mają karetkę w swoim oddziale - powiedział dziennikarzom w przerwie rozprawy Petelicki.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Petelicki-za-akcje-w-Magdalence-odpowiada-Janik,wid,8081666,wiadomosc.html?ticaid=1ea45

2000
W marcu 2000 roku byli dowódcy GROM (gen. Petelicki oraz jego trzech zastępców, w tym ppłk Leszek Drewniak) dostali wypowiedzenia "kontraktu na służbę". ( Drewniak nie żyje, rocznik 1951)
W maju 2000 roku wraz z gen. Sławomirem Petelickim ppłk Drewniak zarzucili ministrowi Januszowi Pałubickiemu, koordynatorowi służb specjalnych, i M.Biernackiemu, szefowi MSWiA, nadużycie władzy. Zapowiedzieli złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przez nich przestępstwa oraz zaskarżenie do NSA ministerialnej decyzji o zwolnieniu ich ze służby
http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Drewniak

Brak głosów

Komentarze

o przekrętach w zamówieniach wojskowych. Moim zdaniem należy to uwzględniać, jako możliwy kontekst tej śmierci.  

Vote up!
0
Vote down!
0
#266523

Może, choć o wielu przekrętach waadzy cała Polska wie, i żyje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266626

Zdecydowanie za dużo wiedział co mogło pogrążyć PO /co i tak ich nie minie/ a wiadomości w 'zaprzyjaźnionych' stacjach tv o ranach postrzałowych mogą świadczyć o kilku strzałach co w wypadku samobójstwa jest raczej niemożliwe.
Gen.Petelicki jest kolejnym samobójcą i tylko można zadać pytanie kto następny?
To ya

Vote up!
0
Vote down!
0

To ya.

#266534

Z "Polsat News" (17.06.2012, godz, ok. 21.15) że według Tomasza Nałęcza "jego śmierć miała bardzo osobiste podłoże". W ten sposób Tomasz Nałęcz po upływie około 27 godzin twierdzi publicznie, że to było samobójstwo. Czy ta informacja przyda się kiedyś komuś dochodzącemu prawdy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#266552

Jak nNałęcz tak twierdzi, to ja oczywiście nie wierzę w ani jedno jego słowo, jak w każdym innym wypadku.

Vote up!
0
Vote down!
0
#266627

 APEL DO POLSKICH KIBICÓW

 I PATRYJOTÓW!!

ZABILI GO JAK ……. STRZAŁEM W TWARZ !!!!

NIE POZWÓLMY POCHOWAĆ GO PO CICHU BEZ ODDANIA HOŁDU PRZYJACIELOWI !!!

NIECH BĘDĄ NAS TYSIĄCE !!!!

NARODOWCÓW, KIBICÓW, PATRYJOTÓW !!!!

 

KOPIUJCIE TEN APEL ROZSYŁAJCIE LINK

APELUJCIE SAMI

CZAS I MIEJSCE POGRZEBU BĘDZIE ZNANY Z MEDIÓW

TAM SIĘ SPOTKAMY

WSZYSCY

więcej:
http://miziaforum.wordpress.com/2012/06/17/kibicu-polski-zamordowali-waszego-przyjaciela-gen-petelickiego-koniecznie-wez-udzial-w-pogrzebie/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DOŚĆ SKRYTOBÓJSTW !!!
.elig, ndz., 17/06/2012 - 09:04

Należy przestać milczeć i ograniczać się do opowiadania sobie dowcipów o "seryjnych samobójcach". Na każdej manifestacji powinno pojawiać się hasło "Dość skrytobójstw !!!" Trzeba zacząć nazywać rzeczy po imieniu. Wczorajsza śmierć generała Petelickiego może stać się "słomką która przełamała grzbiet wielbłąda". NIKT nie wierzy, ze było to samobójstwo. Prawdę mówiąc, przegrana z Czechami była darem losu. Ja podejrzewam, że sprawcy morderstwa /sadzę, iż był to mord/ liczyli na to, iż wygrana na Euro 2012 "przykryje" je i nikt nie zwróci na nie uwagi. W obecnej sytuacji sprawa stanie się głośna i nawet nie jest wykluczone, że przyspieszy upadek Tuska.

Już dwa lata temu bloger Kajman napisał notkę "Generał na celowniku" /TUTAJ - http://mkajman.blog.onet.pl/2,ID407385353,index.html/, w której czytamy:

"O tym, że to właśnie elita dowódcza polskiej armii była celem zamachu, pisałem już w moim poprzednim artykule "Wieś znowu górą?". Również niemieckojęzyczny portal PolskaWeb.eu reprezentuje podobny pogląd: PolskaWeb: Polscy dowódcy wojskowi zabici w obu katastrofach (Mirosławiec i Smoleńsk – przyp. Kajman) byli przede wszystkim solą w oku działającej w ukryciu WSI, ponieważ blokowali oni legalny powrót WSI do aparatu państwowego, skąd usunięto je po rozwiązaniu w roku 2007. Kto następny znajdzie się na celowniku zamachowców? Niektórzy dowódcy, jak na przykład generał Skrzypczak, usunęli się już wcześniej z linii strzału. Generał Załuska, który po zmarłym w katastrofie Tupolewa gen. Błasiku objął dowodzenie polskich sił powietrznych, ogłosił niedawno swoją dymisję. Również pierwszy zastępca szefa sztabu generalnego gen. Stachowiak postanowił zrezygnować ze służby. Dymisji jest znacznie więcej ale są one skrzętnie ukrywane. Wiemy o nich z nieopatrznej wypowiedzi marszałka Komorowskiego do dziennikarzy, której udzielił on po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego w dniu 1 czerwca 2010 roku. Wpływy odzyskują środowiska ściśle związane z wojskowymi służbami specjalnymi. Są w nich ostatnio bardzo aktywne osoby z byłego WSI".

Wiemy teraz, że następnym był generał Petelicki. Charakterystyczne jest, że ofiarami tych "wypadków" i "samobójstw padają oficerowie wykształceni na Zachodzie lub powiązani z zachodnimi służbami, jak właśnie Petelicki. Sprawa nie ogranicza się do wojskowych. Gina też eksperci i świadkowie w różnych sprawach /tragedia smoleńska, śmierć Olewnika/ oraz urzędnicy państwowi, którzy staną na drodze jakiejś mafii.

Dziesięć miesięcy temu napisałam tekst "Rządy miłości, a stan wojenny /TUTAJ - http://blogmedia24.pl/node/50813/" w którym zwróciłam uwagę na to, ze dziewięć lat panowania Jaruzelskiego spowodowało śmierć 122 osób, a w ciągu 3,5 roku "rządów miłości" Tuska tajemnicze "wypadki", "samobójstwa" i katastrofy przyniosły ok.130 ofiar. Od tego czasu ilość ta zwiększyła się jeszcze o co najmniej kilka takich przypadków, że przypomnę choćby Andrzeja Leppera. Nie mozna już chować głowy w piasek. Miarka się przebrała.

http://blogmedia24.pl/node/58471#comment-241490
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Skazani na egzekucje-odc.I

Zaskakujące podobieństwo morderstw ważnych osób, w śledztwie dotyczącym ks. Popiełuszki i katastrofy w Smoleńsku!!!

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie zbieżność faktów związanych ze śledztwem dotyczącym zabójstwa ks. J. Popiełuszki i katastrofa w Smoleńsku. Chodzi mi o sposób w jaki pozbywano się „niewygodnych" świadków, którzy mogli za dużo powiedzieć... .

Zacznę może od sprawy ks. J. Popiełuszki zamordowanego przez SB. Już od początku śledztwa ówczesna władza skutecznie utrudniała, aby prawda ujrzała światło dzienne. Świadkowie, a także członkowie rodziny ks. Popiełuszki umierali w dziwnych okolicznościach! W 1984 roku w wypadku samochodowym zginęli oficerowie Biura Śledczego MSW płk S. Trafalski i mjr W. Piątek, badali oni wcześniejsza działalność G. Piotrowskiego, L. Pękali, W. Chmielewskiego. W Białobrzegach w jadącego od strony Krakowa fiata uderzył jelcz. Oficerowie ponieśli śmierć na miejscu a z samochodu poginęły dokumenty dotyczące śledztwa.

[...]

6. ...Ile jeszcze wydarzyć się ma "niewyjaśnionych wypadków"...?
intix, ndz., 17/06/2012 - 12:45
...Na co jeszcze czekamy…?
Co ma się jeszcze wydarzyć i Polaków ma zginąć ilu,
Aby cały Naród podniósł się z upadku…?
Ile jeszcze wydarzyć się ma  „niewyjaśnionych wypadków”…?

Narodzie Polski... Narodzie Mój Kochany... Proszę...WYBUDŹ SIĘ...!!!!

http://blogmedia24.pl/node/58470#comment-241504
-----------------------------------------------------------------------------

http://www.facebook.com/Rebelya

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#266574

Petelicki zastrzelony powodów jest wiele. Donald Tusk działa podobnie jak Stalin, likwiduje niewygodnych świadków, tworzy propagandę i dyktaturę w kraju który nie tak dawno myślał,ze się wyzwolił się spod okupacji tyranów.

 

Czy Platforma Obywatelska to mafia?

Vote up!
0
Vote down!
0
#266618

"Czy Platforma Obywatelska to mafia?"

Dlaczego "czy"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#266628

Od czasu, kiedy władzę przejęła Platforma Obywatelska mamy wzrost "fali samobójstw", morderstw tuszowanych przez dyktaturę Donalda Tuska.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#266629

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#266630