List gratulacyjny do Ministra Antoniego Macierewicza

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Poznań, 31.01.2012r

Wielce Szanowny i Drogi Panie Ministrze!

My, członkowie Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, z wielką radością i zadowoleniem przyjęliśmy odznaczenie Pana Ministra przez Zespół wybitnego miesięcznika "Nowe Państwo" nagrodą Grzegorza I Wielkiego - Świętego Kościołów: katolickiego i prawosławnego.

Dla nas - akademików - szczególnie ważny jest fakt zaliczania Św. Grzegorza do czterech pierwszych doktorów Kościoła i jego wielkich reformatorów - oraz to, że jako Doctor Ecclesiae, patronuje On nauczycielom, uczniom i studentom!

Znamienne, i niezwykle spójne ze służebną rolą jaką Pan, Panie Ministrze, odgrywa od niemal 40 lat, wobec Polski i Polaków pozostają dewiza i jedyny tytuł jaki przypisywał sobie Grzegorz Wielki: "Servus servorum Dei" - Sługa sług Bożych.

Wyrażamy wielkie zadowolenie z faktu, iż tak świetną nagrodę otrzymał polityk szczególnie zasłużony w walce ze spuścizną komunizmu, człowiek wielkiej prawości, odwagi i konsekwencji. Pańska droga życiowa: od roli założyciela Komitetu Obrony Robotników, a następnie ministra spraw wewnętrznych, poprzez stanowisko likwidatora WSI i pierwszego Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, po funkcję przewodniczącego parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn tragedii smoleńskiej - jest pasmem dobrej i ofiarnej służby Rzeczypospolitej Polskiej!

Za to z ogromnym niepokojem przyjmujemy kolejne informacje, o próbach pozbawienia Pana Ministra immunitetu poselskiego. Z pierwszym wnioskiem, odrzuconym przez Prokuratora Generalnego, wystąpiła Prokuratura Apelacyjna w Warszawie. Z kolejnym: Komendant Główny Policji.

Decyzja Prokuratora Generalnego może utwierdzać w przekonaniu, iż wystąpienia wobec Pana nie znajdują rzetelnego uzasadnienia prawnego, lecz są inspirowane motywacją polityczną, daleką od przesłanek wskazanych we wnioskach. Nie sposób bowiem dokonać oceny zaistniałej sytuacji bez uwzględnienia faktu, jakiej klasy, wielkości i zasług polityka – one dotyczą! Ale przede wszystkim bez merytorycznego rozpatrzenia racji, które kierują Pańskimi działaniami i ich oceną z perspektywy interesu narodowego.

Jak daleko współczesnej Polsce do standardów suwerennego państwa, skoro od wielu lat urządzana jest swoista nagonka na bohaterów naszej niepodległości!

Życzymy Panu, Panie Ministrze, wytrwałości, cierpliwości i stanowczości w Pańskich działaniach i zamierzeniach. Zapewniamy o stałym i niezachwianym poparciu i gotowości współpracy.

Składamy raz jeszcze najszczersze gratulacje – ta prestiżowa nagroda trafiła w najgodniejsze ręce.

Z wyrazami najwyższego szacunku,

w imieniu 248 - osobowego Klubu,
(-) Stanisław Mikołajczak

Prof. dr Stanisław Mikołajczak
Przewodniczący AKO-POZNAŃ

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Daani :) Nie dolaczam sie do gratulacji, bo uwazam,ze polityk nie ma prawa odbierac zxadnych nagrod od srodowisk biznesowych czy medialnych, co moze byc uznane za uleganie lobbingowi.Tym bardziej osoba prowadzaca tak newralgiczne dzialania,, jak kierowanie komisja sejmowa ds smolenskiej tragedii-w zadnym wypadku nie powinna tego robic !!! Min. Macierewicz  moglby rozwazyc podanie sie do dymisji lub zwrot tak cennej -jak twierdzicie-nagrody od gazety i srodowiska ,ktore pozyskiwalo informacje o katastrofie z neijasnych zrodel,,Teraz wychodzi na jaw, ze prokurator odsuniety od sledztwa zxa przecieki do prasy-mial je wreczac agentowi obcych sluzb i sa wg prokuratury wojskowej  sa na to dowody.Wspominal o tym fakcie  prokurator z Poznania.w czasie konferencji prasowej, po ktorej poranil sie z broni palnej.

Poza tym, co to za problemy z policja? Podobno chodzi o wykroczenie drogowe. Nikt nie powinien byc ponad prawem,jesli sam szuka winnych jako szef sejmowej j Komisji.Trzeba wolniej jezdzic i nie lamac przepisow drogowych.Dlaczego przyjmujecie Panstwo to: "Z ogromnym niepokojem?" Zaplaci grzywne i na tym sie skonczy.., w czym problem? ! Co to za porzadki chcecie wprowadzac:"cyNie sposób bowiem dokonać oceny zaistniałej sytuacji bez uwzględnienia faktu, jakiej klasy, wielkości i zasług polityka – one dotyczą".

Kult jednostki? Zawsze to sie nienajlepiej konczylo dla ubostwianego i...jak uczy historia grozilo mu upadkiem i zejsciem ze sceny polityczxnej w nieslawie..  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Daani :)

#221362

"Zle się dzieje w państwie daańskim" - William Szekspir, "Hamlet".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#221367

Daani, masz racje. List gratulacyjny jak najbardziej sluszny, tylko ta wazelina.   Akademicy z Poznania mogliby sobie jej darowac.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#221368

wazeliny od szacunku odróżnić. I z czytaniem problemy macie. Zwalam to na wczesną porę i mrozy łokrutne, paluchem jednakże pomachiwując.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#221519

to ja mom, jacool.

Takiego listu bym jednak nie napisal.

Moje uwagi byly skierowane do Daaniego, ktory nazwal to wazeliniarstwem

a ja sie pod tym podpisalem ;)

* A mrozy rzeczywiscie siarczyste tej zimy. Prawdziwe globalne... ocieplenie;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#221529

dla Antka mocie. Jako i jo.

AKO i prof. Mikołajczak są jednak memu sercu bliscy i od wazeliniarzy wyzywać nie dom! I basta.

 

 

Po jednym i do roboty.

I na drugą nogę

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#221534

Ciesze sie, ze sie nie obraziles.

Niech Antek zwycieza i ukarze bul-saloniarzy !

* A co bys powiedzial na wypicie takiego 'antalka' :)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#221548

we dwóch by my nie zrobili na roz:) Ale na dwa?:)

Nie ma żadnej urazy.

Ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#221558