Front jedności upadłych

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

 

Pan Jacek Piekara na portalu Salon 24 trzy dni temu zamieścił następujący tekst:

___________________________________________

„Polacy wyjdą na ulicę!

Zdanie, które zawarłem w tytule jest chyba najgłupszym, z tych które ostatnio dobiegają z kręgów Szamba (zresztą nawiasem mówiąc Szambo to bulgocze od kilkunastu ostatnich dni nadzwyczaj wściekle i wypada tylko życzyć sobie, aby jeszcze więcej dostało powodów do tegoż bulgotania). Wywodzący się z Szamba funkcjonariusze mediów oraz polityki zapewniają się nawzajem i swoich widzów oraz słuchaczy, że PiS jeszcze pożałuje swego "zamachu na demokrację" i prześcigają się nawzajem w zapewnianiu jakąż to srogą pomstę wywrze lud na Kaczyńskim et consortes. Że "odwinie się", że "wyjdzie na ulice" itede itepe. Jeden za drugim porównują nowy rząd do Rosji, Białorusi i Niemiec hitlerowskich, nawołując naród do powstania w obronie demokracji.

Oczywiście, proszę państwa: Polacy na pewno wyruszą na powstanie! Po to żeby bronić Trybunału Konstytucyjnego złożonego z politycznych funkcjonariuszy udających bezstronnych sędziów. Trybunału Konstytucyjnego, na czele którego stoi dawny komunistyczny aparatczyk, a od wielu lat totumfacki Platformy Obywatelskiej (dla osób, którym nie chce się sprawdzać w słowniku wyjaśniam, że archaiczne słowo "totumfacki" oznacza kogoś kogo dzisiaj nazwalibyśmy "fagasem"). Trybunału Konstytucyjnego, który jakoś milczał kiedy łamano prawo, okradając Polaków z wieloletnich oszczędności. Trybunału Konstytucyjnego, którego znaczenia (marnego zresztą) najczęściej Polacy nie rozumieją i który spokojnie mógłby dla nich nie istnieć.

Na razie przed Sejm wyszła spontaniczna demonstracja obywatelska, w skład której wchodzili: posłowie PO i Nowoczesnej, stetryczałe spady z kancelarii Komorowskiego oraz kilku czerwonych towarzyszy od Zandberga. Zdaje się, że dziennikarze stanowili większy tłumek niż ci waleczni "obrońcy demokracji". No a ci ostatni zapozowali do kamer i aparatów, kłapnęli kilka razy dziobami do mikrofonów i zadowoleni z wykonanej misji wrócili do domów... Na pewno już jutro od samego rana będą odważnie, bezpardonowo i bezkompromisowo walczyć o wolność naszą i waszą w TOK FM, Wyborczej i TVN :). Tylko czekać aż założą sobie nowy ZBoWiD!”

__________________________________________

Kundelki szczekają, karawana idzie dalej! Nie pomogą już coraz większe  idiotyzmy w rodzaju oporników propagowanych przez TVN i inne wymysły chorej wyobraźni funkcjonariuszy upadłego obozu władzy. Nie potrafią pogodzić się z realiami, brakuje im elementarnej zdolności percepcji otaczającej ich rzeczywistości.

Usiłują nadal zakłamywać obraz przebudzonego z letargu kraju. Nawołują  Polaków do obywatelskiego nieposłuszeństwa. A czym odpowiada społeczeństwo znad Wisły?   

Odpowiedzią jest wzrastająca aprobata poczynań Rządu i Prezydenta RP znajdująca wyraz w wynikach najnowszego sondażu przeprowadzonego przez firmę Estymator dla Newsweeka: 42 procentowe poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości i jego koalicjantów (Solidarna Polska i Polska Razem), czyli  wzrost o prawie 4,5 punktu procentowego w porównaniu z wynikiem wyborczym. A jednocześnie dalszy spadek notowań Platformy Obywatelskiej do zaledwie 16 %.

Odpowiedzią na kundelkowe szczekanie niech będzie znany wiersz Adama Asnyka „Daremne żale”. Przeczytajcie go panie i panowie z psiej sfory i przez chwilę,  jak w szkole, pomyślcie: - co poeta chciał w tym utworze wam zakomunikować!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

zauważyła, że jest w opozycji nie tylko do Polskiego Rządu, ale  takze do większości wyborców, którzy jak wynika z powyższego z rosnącym entuzjazmem popierają obecny rząd.

A ja jestem w opozycji do owej opozycji i nie jest to jednoznaczne z poparciem tej zgrai, tylko z opozycją do kwadratu!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1500394

Daremne żale próżny trud,

bezsilne złorzeczenia !

Ten nowy ZBoWiD 

TO już trup,

przed chwilą narodzenia.

Tak jak TYM trupem jest PeO,

partia, której wciąż spada.

Za chwilę już osiągnie dno,

Tym głośniej więc ujada.

TO już POtuskie truchło jest.

ojjjjjjjjj biada mafii, biada

ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

 

DOSTALI KOPA FEST A FEST !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1500402

Komunistyczne purchawy, młodzi kawiorowi lewacy, zwariowane "feministki', kilku starych konfidentów - to przepis na "kod-y'.Kogo obchodzi jakis TK gdy nowa wladza zaczyna zabierać nienależne dochody banksterom, obniża wiek emerytalny, podnosi kwotę wolna od podatku, daje czas na dobre dzieciństwo 6-latkom. Dziadki z TK muszą bronić się same....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1500415