Expose Tuska – między wierszami

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Przeczytałem sobie expose, a co sobie przy tym myślałem, to zapisałem. „Wokół nas ten huragan kryzysu finansowego”- misiu, myśmy jeszcze w niego nie weszli. Jesteśmy w oku cyklonu, a to trwa zawsze bardzo krótko, potem dopiero robi się ciekawie.
Polityka zagraniczna ma być bez zmian – aha, kolejne lata kondominium trwa, wrak leży gdzie leżał, Polonia zostawiona sama sobie .
Wzrost PKB ma być dowodem na skuteczne gonienie zachodu - że dług wzrósł szybciej i bilans jest suma summarum na minusie, to nieistotny szczegół „ po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy” w końcu „tak dzielnie i tak mądrze przechodzimy przez kryzys”. Ura!Ura!Uraaa!

Polska ma być w centrum UE, nie na peryferiach, czy poza – to mi się kojarzy ze sceną z filmu katastroficznego, wszystko wokół się wali a przerażeni bohaterowie w środku. Tym bardziej że sam premier się zastanawia czy cała Europa wpadnie w recesję, czy tylko część.

Będzie spadek długu publicznego – o ileś tam, za ileś tam lat. Tu potwierdza mi się zasada, żeby słuchać Donka odwrotnie, czyli jak mówi że spadnie, to wzrośnie itd.

Opodatkowanie kopalin – chodzi o to że spylamy (spyliliśmy) kopalnie i koncesje i dalej ciągniemy z nich kasę? Głównie chodzi o KGHM. Ciąg dalszy „prywatyzacji” tego w tym wypadku dosłownie „srebra rodowego”?

Problem demografii, czyli tego że naród nam wymiera i wymrze, został po latach rządów PO zauważony. Taki tyci problemik, że go Donek nie mógł 4 lata wypatrzyć, a jak już, to durnym dowcipem nie dało się go zbyć. Trzecie itd dziecko ma dostać więcej z ulgi podatkowej, pierwsza dwójka dzieci po zmianach dostanie jak dotąd na bobofruta dziennie – oczywiście jeśli ich rodzice będą w stanie wyrobić przynajmniej średnią krajową, bo poniżej, to na pół albo ćwiartkę albo wcale. Co się dzieciaki będą bobofrutami przeżerać. No ale druga grupa podatkowa tego nie dostanie. Całe 1,8% podatników. Rewolucyjna zmiana. Problem demografii będziemy mieli rozwiązany. „Siadła mucha na wole, i mówi: „Orzemy!”.

Odebrana będzie ulga podatkowa na internet – niech se telewizję oglądają, tam zawsze mówią jaki Donek śliczny.
Po raz kolejny obietnica odchudzenia administracji, oczywiście bez żadnych konkretów. Po co, potem się będą czepiać.

Pozwolenie na budowę będzie w 60 – 100 dni nie chyba 300 jak dotąd. Kaktus mi wyrośnie, jak to się zmaterializuje. Prędzej te obiecane przed ostatnimi wyborami 300 mld zobaczę, albo dwa kilometry autostrad dziennie gwarantowane przez Bronka, czy ileś tam ich tysięcy kilometrów obiecane kilka lat temu. Obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Przepisy mają się bilansować, tyle samo wprowadzanych co likwidowanych. Czyli rząd wraca do laby, jak w pierwszym roku poprzedniej kadencji. Nic nie robią? Ostatnio to nawet premiera gdzieś wcięło.

Będzie ministerstwo cyfryzacji. No cóż ranking NRI prawdę powie. Teraz po 4 latach rządów nowoczesnej PO, jej administracja oscyluje tutaj koło 120 miejsca na świecie, No ale nie było dotąd ministerstwa. Teraz się wszystko zmieni. Co za ulga.

Będzie kolejne strzyżenie przedsiębiorców, pewnie co by na to ministerstwo wystarczyło.

Kwotowe naliczanie waloryzacji emerytur, bo tak sprawiedliwie, był za duży rozziew. Ciekawe ile na tym przytną? No i dłużej trzeba będzie pracować, żeby dostać emeryturę. Ulubioną metodą Tuska, odkrawania cienkich plasterków salami. Wtedy się nie buntują, jak wtedy gdy od razu zabiera się kawał kiełbachy. No i oczywiście obietnica, która ma osłodzić i umożliwić przełknięcie tegoż. Pracujcie dłużej a dostaniecie wyższe emerytury. Nie ma to jak obiecać coś co się nie zdarzy za bardzo, bardzo wiele lat, zero ryzyka. Każdy kto zna sytuację demograficzną Polski wie, że będą one głodowe, jeśli w ogóle będą. Mamy też przystrzyżenie uprzywilejowanych emerytów.

Za to Policja i wojsko dostanie po 300 zł ekstra, na początek. Widać że będą bardziej używani a ich lojalność jest teraz szczególnie potrzebna.

PO i PSL to takie polityczne centrum a radykalizmy z prawa i lewa przykry 11 listopada gdzie skrajna prawica zaatakowały święto narodowe „chuliganami i bandytami” a skrajna lewica „niemieckimi anarchistami” – tu o bandytach nie było, więc jak dostaniesz od zamaskowanego Niemca pałką w łeb w centrum stolicy, to pamiętaj! Uderzył cię anarchista nie bandyta – tako rzecze premier – który oczywiście o tym wszystkim wcześniej nie wiedział i nie przyklepał tej całej ustawki.

Jestem pełen podziwu, że Tuskowi przeszło przez gardło słowo „naród” i to z takimi dodatkami jak „wielki” „silny”. Nienormalność jakaś, a może myślał o innym narodzie? Podczepia się pod nowy „trynd”?
Nie będzie też robić rewolucji obyczajowej ( od tego ma człowieka od mokrej roboty, Palikota).

Całe to expose jest jak ten nowy rząd. Nijakie takie, bez siły. Tuskowi nie zagrozi, mediom się będzie podobać. Wygląda na to, że z kasą jest bardzo cienko.
Cieszy mnie to, że expose Tuska nie układał mainstream, widać tu wyraźnie wpływ i nacisk drugiego obiegu. Jest ono odpowiedzią na zarzuty szerokiej prawicowej opozycji. Niestety próba ich odparcia jest u Tuska, jak zwykle, bardziej PRowska niż realna. On po prostu maluje i klajstruje trzeszczącą pod naporem wody zaporę, zamiast ją wzmacniać żelbetonem.
Nie są to generalnie głupie pomysły ani zły kierunek, po prostu to o wiele za mało i o 4 lata za późno. To nie jest propozycja skutecznej reforma państwa. Na dodatek, nie wierzę w te obietnice, no może w parunastu procentach jeśli chodzi o to co Tusk zrobi. Tyle zrealizował z poprzedniego expose. W to co obiecał społeczeństwu zabrać, wierzę na 200% a nawet „bez kozery powiem pińćset” jak Smoleń o bombkach.

Mamy słabego premiera, słabego rządu u progu silnego kryzysu. Nie było rewolucji w rządzie, ani w nawet w tym ekspoze, więc będzie na ulicach. Ciekawe co wtedy cały ten rząd, z premierem na czele zrobi, schowa się po łóżko, czy będzie biegał w kółko i krzyczał „ratunku”, czy jak ostatnio gdy w kantorach zaczynało już brakować dolarów a ludzie na gwałt wycofywali pieniądze z banków, będzie się wykłócał z prezydentem o samolot do Brukseli?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Podziwiam

cierpliwosc kolegi, ktory wysluchal tego POlitycznego chuligana !

Ja nie mialem takiej cierpliwosci.

Dzialam poza systemem, co nie znaczy, ze nie przejmuje sie cd syfu,

ktory nam szykuje to monstrum - PHEMIEH,   jakby rodem

z ciemnych postaci Wojen Gwiezdnych  :(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

baca.

#201285

Nie lubię patrzyć na Tuska, dlatego przeczytałem pełny tekst expose. Lubię wiedzieć co oni kobinują.

Imperium w końcu przegra;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201312

Tusk jest rozliczany z czynienia Polski słabą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201288

Teraz dopiero do mnie dotarło jaki był boski plan rozróby z 11 listopada. Płemieł i jego pachołki wrobili lewicę i prawicę w tą ustawkę. Pani Szczuka, Pan Karolak powinni czuć się wykorzystani przez primera, a Pani Szczuka może nawet straciła cnotę :-). Tak samo Pan Rafał Ziemkiewicz chyba powinien przestać oskarżać Krytykę Polityczną o złe zamiary. Po prostu demiurgiem tego całego zamieszania jest Pani Głonkiwicz i nadinpektor Murarz na polecenie bezpieczniackich watah z błogosławieństwem Płemieła. Tylko PO i ich rozsądny premier jest w stanie zapewnić spokój w tym kraju reszta to obłąkany motłoch, tak samo prawica jak i lewica. Ogarnia mnie lęk bo boski geniusz coraz bardziej przeobraża się w geniusz diaboliczny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201297

Coś w tym jest. Palikota tam nie było. Może to ciąg dalszy dorzynania SLD, w celu promocji Palikota aby pożywił sie na ich padlinie.

Płemieł to przecież nowe centrum wszechświata choć Palikot jest kreowany przez tzw "siły wyższe" na następcę. Jakby boskiemu Płemiełowi się noga podwineła.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201316

To by nawet pasowało do sytuacji z ostatniego dwudziestolecia. Jakoś tak zawsze było że nam się niby to przypadkiem trafiały kreatury rodem z książki o Nikodemie albo Nikosiu Dyzmie. Jak prezydent to albo Wałęsa albo jakiś Kwaśniewski czy też Komorowski. Jak płemier to przeważnie kłamca, oszust, komuch, krętacz słowem nigdy ktoś przyzwoity, z zasadami i do zaakceptowania przez większość i nie mam tu na mysli wyborców. Nigdy jakiś normalny facet o wyrazistej sylwetce i z jajami, zawsze mamy marionetkę. Zawsze jakiś typ ekstremalny i nieudany. To i Palismród podchodzi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201334

Były jeden 3 wyjątki. Regułą jednak jest to, że muszą być na takiego kogoś haki a on sam nie może stanowić nawet przez swoją osobowość zagrożenia dla układu.

Widać, że wszystkimi sposobami czyszczą mu drogę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201371

Ja chłopinie dobrze życzę.Tak dobrze jak większośc prawdziwych Polaków, z wykluczeniem amatorów czosnku.
Niech się zbiorą wsztstkie siły wyższe i nażrą tego
specjału,aż im kołduny popękają.
http://www.youtube.com/user/janolsza?feature=mhee#p/u/1/V556jxrXsoc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

JAN OLSZEWSKI

#201387

rzeczonego exposé) i jestem przerażona - tekst jest nijaki, nieprofesjonalny (łagodnie rzecz ujmując) i w zasadzie słabo ukrywa to, co oczywiste - że katastrofa finansowa kraju już się stała, a premier ma do zaoferowania tylko doraźne plasterki. Salami, oczywiście.
Podzielam Twoje zdanie w 100%.
Iranda

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Iranda

#201342

To jak w ty dowcipie
Dziś jemy salami.
Je co druga sala.

Tyle może zaoferować. Przychodzi czas płacenia rachunków za ostatnie lata.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201372

 Cytat z pamięci;

premier wygłosił swe orędzie,

ch..j panie Janku, nic nie będzie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201357

Nie będzie niczego - jak mawia Kononowicz.
Cała różnica między nimi to to, że premier nie nosi swetrów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201373

drąży mnie myśl, że Tuska zaskoczył wynik wyborów.
Po tych czterech katastrofogennych latach , myślał,że raczej PO zostanie dużą liczebnie , wiele mogącą opozycją i dopiero bedzie przy pomocy swoich mediów dop.....lał PISowi, aż ten z niemocy rządzenia po 05-1 roku odda władze , a wówczas bedzie można wszystkie winy zrzucić na PIS.
A tak cóż , musiał coś wymyśleć , rząd dopasował jakoś bo nie miał przygotowanej kadry fachowców i postawił na ministerstwo cyfryzacji, które przy pomocy nowych technologii załatwi wolne media elektroniczne i nas NP również.
Oby to nie była tylko spiskowa teoria.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201361

Może masz rację z tym ministerstwem. To by pasowało i Boni ze swoja przeszłością na czele. Może jestem zbyt naiwny sądząc że chcą poprawić sytuację w rankingach a nie stworzyć kolejny ośrodek represji czy inwigilacji.

Nie sadzę żeby zakładali oddanie władzy PiS. Po paru miesiącach wielu by wyprowadzili w kajdankach i nikt by nawet nie mógł pisnąć, bo dowody są niepodważalne. Mają wiecej za pazurami niż Wolomin czy Pruszków.
Pamiętam przerażenie premiera gdy sondażami PiS doganiał PO. Nie wstawili do rządu teraz SLD czy Palikota żeby podzielić się odpowiedzialnością. Na co liczą? Są zbyt pewni czy za głupi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201375

 "Nie są to generalnie głupie pomysły ani zły kierunek, po prostu to o wiele za mało i o 4 lata za późno".
No brednie niestety.
Podwyzka składki rentowej dla przedsiębiorców to dobry pomysł?
Podwyzka dla policji i wojska dobry pomysł? (wakaty w Warszawie - idiotyzm, zawsze na egzaminach kilkunastu na jedno miejsce)
Podwyzszenie wieku emerytalnego dobry pomysł? Ludzie starsi mniej wydajni będą zajmować miejsce na rynku młodym, którzy zasilą rzesze bezrobotnych
Nowe podatki na KGHM to dobry pomysł?
Oczywiście starym zwyczajem zwiększy jeszcze biurokracje i wychodzimy  z kryzysu..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201363

Odejście od dotychczasowej propagandy sukcesu to dobry kierunek
Opodatkowanie przedsiebiorstw skrytykowałem w notce. Policja i wojsko powinno dobrze zarabiać.

Podwyżka wieku emerytalnego jest niestety konieczna. Pracy w Polsce mogło by być w bród, gdyby to państwo działało sprawnie. Gospodarka to nie gra zerosumowa.
Na KGHM takie sobie(oby go nie sprzedali) na łupki dobry, oddali je za darmo tymi koncesjami.
Mówienie o problemach demograficznych, cyfryzacji, kryzysie a nie o zielonej wyspie to już jakiś postęp. Szybkie pozwolenia na budowę. Sam piszę o tym od ponad roku jako o podstawowych problemach.
Ta sytuacja przypomina mi trochę Łukaszenkę, na dwa lata przed upadkiem gospodarki Białorusi. Kroki w dobrym kierunku ale za późno, za mało.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201376

Co łaskę robi? Mamy straszne tyły, inne kraje dawno nas na tym polu powyprzedzały. Ten teraz  powołał specjalistę Boniego zeby się tym zajął. No chyba jakies zarty..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201384

To jest poza systemem podatkowym - ten sam minister, jeden z największych hamulców rozwoju gospodarczego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201409

tusk wraz z rostowskim zmontowali sobie furtkę (zobaczymy po głosowaniu 19.01.2012 na NWZ) na sprzedaż KGHM (bez straty posiadanych udziałów - w procentach, a nie w akcjach) o czym do poczytania tutaj:
http://niepoprawni.pl/blog/3848/czy-grozi-nam-wrogie-przejecie-kghm-czy-moze-%E2%80%A6

Ja expose tuska określam tak:
Po co nam reformy, za długi, dziury w finansach, nieudolność itd zapłaci KGHM.
Co jest smutne bo to jest nasza (polska) jedyna firma mająca potencjał aby stać się jedynym "światowym" polskim koncernem.
Szkoda tylko, że praktycznie każdy kolejny rząd używa jej wyłącznie do dojenia z kasy zamiast pozwolić jej się rozwijać.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201385

Przeczytałem, zobaczymy. Ostatnio sprzedali 10%. Bez normalnego rządu nic się nie będzie rozwijać.
Tak czy tak, przy takich rządach skończy sie to komrnikiem, który zajmie wszystko, nawet lasy. Jak w Grecji, gdzie nawet wyspy mają sprzedawać. Dobrze że my mamy tylko jedną - Wolin.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201411

ja uwazam ze ten tekst o miedzi tuska to bylo zwykle oszustwo gieldowe, zakupilem 10 akcji KGHM po 150 zl niecaly miesiac przed tym expose, podczas tej paplaniny i kilka godzin przed, cena akcji ladnie szla do gory osiagajac cene 167 zl, a co sie stalo nagle ? matol pacnal tekst o podatku i wciagu 2 minut cena akcji spadla do niecale 160 zl a na koniec sesji do 143,90 zl. Jestem ciekaw ile tusk dostal w reke od spekulantow badz czy to jest celowe dzialania kaszuba w celu oslabienia wartosci akcji aby potem powiedziec ze wartosc jest niska i nalezy sprywatyzowac KGHM. A moje straty mozna latwo wyliczyc ;p

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201398

Wyobraź sobie, że masz informację o tekście expose nawet na parę minut przed nim. Kupujesz krótkie na KGHM i jesteś miń 50% do przodu.
Ja ich traktuję jak mafię, dla mafii przekręty giełdowe to jeden z ważnych biznesów. Spadek wartości KGHM to 4 mld wg Kuźmika.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201413

http://www.czasnazysk.pl/notowania/spolka/kgh

"Ktoś mi powie, że już wczoraj niektórzy nie dostali cynku o planowanym skupie akcji własnych... To jest dopiero machlojstwo! '

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201418

Kurs poleciał jakby w trakcie expose, pytanie jest o minuty.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201431

I jeszcze

http://forsal.pl/gielda-spolka/PLKGHM000017_KGHM.html

KGHM 17:19 Bieżący kurs 146,50 Zmiana dzienna [%] -12,28 Kurs otwarcia 165,00 Maksimum dzienne 167,00 Minimum dzienne 141,20 Obrót [mln PLN]

903,72

Cena / Zysk 12,40 Cena / Wartość księgowa 2,76

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201436

Dla mnie to informacja o tym, że nie tylko policja ale i wojsko będzie potrzebne przy pacyfikacji protestów społecznych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201405

Ponoć jest paragraf na to, że żandarmeria wojskowa może pomagać policji. Wątpię jednak by byli w stanie zrobić to co 13 12 1981.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#201415