List z Paryża
Dziś nad ranem dostałam list z Paryża od mojego kolegi - działacza "Solidarności" z lat 80-tych - dzisiaj już emigranta.
Pisze w nocy, bo sprawa wymaga pilnego rozpowszechnienia. Czerwony pokazal znowu swoje kly. Ja i moj kolega zostalismy przez Konsula (nie ma on takiego prawa usuwac sam wybranych 29 wrzesnia2011 roku przewodniczacych komisji wyborczych w Paryzu ) poinformowani, ze zostalismy usunieci z Komisji w Paryzu. Pewnie cos sie swieci i chca to w jakis sposob ukryc przed opinia publiczna.Ja zareagowalem bo i Danusia Nowakowska, ktora jest trzecim przewodniczacym, powiedziala, ze jak sie nas usunie to ona nie bedzie juz wiecej chciala pracowac w Komisji. Widzicie, ze na kilka dni przed wyborami dzieja sie takie straszne i niespotykane sprawy. Sprawa lustracji raz jeszcze klania sie wszystkim. Mielismy tutaj w ciagu ostatnich dwu tygodni ludzi z PiS-u nanaszych spotkaniach. Duzo spraw zupelnie nie znanych bylo tutaj powiedziane. I jak widac, macki czerwonego sa wszedzie i teraz za to sie konsul nam zaczal rewanzowac. To dranstwo i wielkie swinstwo. Ale czy komuna i agenci kiedykolwiek mieli twarz nie mowic juz o innych sprawach.
Postarajcie sie to naglosnic. My nie puscimy naszych funkcji - to nie jest stan wojenny. Mieszkamy we Francji i zrobimy wszystko zeby odeprzec ich bezprzykladny szantaz.
Pozdrawiam i dziekuje za ewentualne poinformowanie szerszego grona odbiorcow
Staszek A
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 5537 odsłon
Komentarze
Pani Jadwigo
6 Października, 2011 - 09:41
Placówki dyplomatyczne są ich. Niewygodnych (uczciwych) usuwa się, np.: w Londynie.
Już będę rozklejać wiadomość i proszę o rewanż. (Nie mam czasu ostatnio na facebook).
Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich. Józef Piłsudski
Przyjaciele ! Dzień wyborów zbliża się nieubłagalnie. To już w najbliższą niedzielę 9 października. Pragnę w tym numerze Biuletynu zaprezentować dwa artykuły. Pierwszy to artykuł Pana Aleksandra Ściosa “Alternatywne widma przyszłości” a drugi to przedruk z “Naszego Dziennika” artykuł “Siedem procent rosyjskiej prawdy” ukazujący zakłamanie jakie sieje rząd Donalda Tuska. Te artykuły pokażą Państwu jak postąpić w niedzielę. By nie musieli Państwo wstydzić się kolejne 4 lata, gdy znów zapanuje mafia PO !!!
Numer Specjalny Biuletynu Wolność i Suwerenność - Przedwyborczy
Numer do pobrania poniżej:
http://sendfile.pl/101885/Numer_Specjalny_-_kolor.pdf
http://sendfile.pl/101887/Numer_Specjalny_-_czarno-bialy.pdf
Z A P R A S Z A M Y
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków
jaki podano powód
6 Października, 2011 - 16:29
tego usunięcia ze składu komisji wyborczej? To bardzo ważne.
Konsul powołuje komisję ze sporym wyprzedzeniem, sam daje w ten sposób dowód zaufania do wybranych przez siebie osób, że swoje obowiązki podczas wyborów będą one wypełniać uczciwie. Nazwiska członków komisji są podawane do publicznej wiadomości. Odwołując kogoś ze składu komisji konsul sam sobie robi szkodę, gdyż przyznaje, że jego wybór nie był trafny. W dodatku musi szybko znaleźć osoby, które będą w stanie zastąpić usuniętych, przeszkolić ich w zakresie prawa wyborczego, odebrać od nich stosowne oświadczenie o świadomości obowiązków i gotowości do respektowania prawa wyborczego.
Rozumiem, że to usunięcie nastąpiło w ostatnich dniach, tuż przed wyborami. Jak ten konsul zdąży z tym wszystkim, żeby nie było obciachu w dniu wyborów z powodu niekompetencji członków komisji?
Czy można ujawnić nazwisko tego konsula? Czy w związku z zaistniałą sytuacją wystosowano protest do MSZ?
Odpowiedź konsula na protest
6 Października, 2011 - 21:41
Pan Piotr Muszyński
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana dzisiejszą korespondencję do Pana Ambasadora RP we Francji, uprzejmie Pana informuję, z upoważnienia Pana Ambasadora, że:
1. Kwestie prawne powoływania i odwoływania członków obwodowych komisji wyborczych za granicą regulują przepisy art. 182 § 3 do 10, art. 183 i art. 184 Kodeksu Wyborczego oraz przepisy uchwały Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 16 maja 2011 r. w sprawie trybu i terminu powoływania obwodowych komisji wyborczych w obwodach głosowania utworzonych za granicą.
2. Na mocy tych przepisów organem właściwym do powoływania obwodowej komisji wyborczej oraz ewentualnego odwoływania członków komisji jest w kraju wójt (lub prezydent miasta), a za granicą uprawnienia te przysługują konsulowi.
1. Bezpośrednią i formalno-prawną przyczyna podjęcia decyzji o odwołaniu panów Stanisława Aloszki i Jerzego Malinowskiego byłom.in. niezwołanie przez nich jako przewodniczących komisji posiedzeń komisji w terminie 3 dni od daty wybrania ich na te funkcje, próby kontaktowania się tylko z niektórymi członkami komisji, niesporządzenie protokołów z posiedzeń komisji, na których zostali wybrani, a także nadmierne angażowanie się w akcje o charakterze propagandowo-politycznym, powodujące utratę ich wiarygodności i autorytetu w środowisku tutejszych wyborców, o czym świadczą załączone tylko przykładowo dwa listy przedstawicieli organizacji polonijnych, które wpłynęły do Ambasady RP w Paryżu już po powołaniu panów S. Aloszki i J. Malinowskiego w skład OKW.
Wszystko to w mojej ocenie uniemożliwia panom S. Aloszce i J. Malinowskiemu należyte i godne pełnienie funkcji członków obwodowej komisji wyborczej i uzasadniało odwołanie ich na podstawie art. 184 § 2 Kodeksu Wyborczego.
Z wyrazami poważania,
Mikołaj Kwiatkowski
I Radca – Kierownik Wydziału Konsularnego
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej
5, rue de Talleyrand, 75007 Paris
Telefon: +33 1 43 17 34 04/85
Faks: +33 1 43 17 34 34
www.paryz.polemb.net
Pan Konsul Kwiatkowski a "Kodeks wyborczy"
6 Października, 2011 - 22:56
USTAWA z dnia 5 stycznia 2011 r. "Kodeks wyborczy"
Odwołanie: Art.184 par. 1, pkt. 6, par. 2: "Wójt odwołuje członka obwodowej komisji wyborczej w przypadku niewykonywania lub nienależytego wykonywania obowiązków przez członka komisji"
Odwołanie: Art.184 par. 1, pkt. 6, par.4: "Uzupełnienie składu obwodowej komisji wyborczej następuje w trybie i na zasadach określonych w przepisach o jej powołaniu. Przepis art. 182 par. 10 zdanie drugie stosuje się odpowiednio."
Powoływanie: Art. 182 par. 2, pkt. 1: "Od 6 do 8 osób spośród kandydatów zgłoszonych przez pełnomocników wyborczych lub upoważnione przez nich osoby"
Powoływanie: Art. 182 par. 2, pkt. 2: "Jedną osobę wskazaną przez wójta spośród pracowników samorządowych gminy lub gminnych jednostek organizacyjnych"
Powoływanie: Art. 182 par. 7: "W przypadku zgłoszenia do składu OKW liczby kandydatów przekraczającej dopuszczalny skład komisji, skład komisji ogłasza się w drodze publicznego losowania przeprowadzonego przez wójta."
Powoływanie: Art. 182 par. 10: "Obwodowa komisja wyborcza na pierwszym posiedzeniu wybiera spośród siebie przewodniczącego i zastępcę. Skład komisji podaje się niezwłocznie do wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty"
Po pierwsze, zarzuty pana Konsula nijak mają się do "niewykonywania lub nienależytego wykonywania obowiązków przez członka komisji", bo dotyczą sytuacji niezwiązanej z pracami komisji. Nigdzie nie mogę znaleźć przepisu o trzydniowym terminie zebrania komisji...
Po drugie, OKW to minimum 7 osób. Pan Konsul powołuje po 5. <http://www.pariskg.polemb.net/> godz. 22:50 dnia 2011.10.06 :
*************************************************************************************
Informacja o składach
Obwodowych Komisji Wyborczych powołanych w paryskim okręgu konsularnym:
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 55:
1. Joanna BIEŃCZAK
2. Stanisław Józef BOCIANOWSKI
3. Anna BRAMSKA
4. Marek SADOWSKI
5. Natalia WODA
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 56:
1. Marta Joanna KUCHARSKA
2. Agata KWAŚNIEWSKA
3. Magdalena GORZKA-STRZELIŃSKA
4. Ewa ZALESKA
5. Florian ZAŁUSKI
Obwodowa Komisja Wyborcza nr 57:
1. Ewa KĘPIŃSKA
2. Krzysztof Stanisław DUDEK
3. Danuta LEMOYNE
4. Anna Sabina WOJCIECHOWSKA
5. Bogdan WOSZCZYNA
*************************************************************************************
Ale jazda!
6 Października, 2011 - 23:00
Pełny rock-and-roll!
Pytania do Pana Konsula
7 Października, 2011 - 03:58
Wielce szanowny Panie Konsulu,
Czuję się zaszczycony Pańską szybką odpowiedzią na mój list.
Z mojej lektury przytoczonych przez Pana przepisów ustawy z dnia 5
stycznia 2011 r. "Kodeks wyborczy" nie wynika, aby mogły one stanowić podstawę do podjętej przez Pana decyzji.
Art.184 par. 1, pkt. 6, par. 2 podaje warunki odwołania członka
obwodowej komisji wyborczej następująco: "Wójt odwołuje członka
obwodowej komisji wyborczej w przypadku niewykonywania lub
nienależytego wykonywania obowiązków przez członka komisji"
Sytuacja opisana w obu załączonych przez Pana pismach nie ma związku z wykonywaniem przez panów Aloszko i Malinowskiego obowiązków w obwodowej komisji wyborczej.
Dalej pisze Pan : "nadmierne angażowanie się w akcje o charakterze propagandowo-politycznym, powodujące utratę ich wiarygodności i autorytetu w środowisku tutejszych wyborców". Z całym szacunkiem dla Pańskiego urzędu muszę podać w wątpliwość fakt umocowania opinii Wójta lub Konsula o rzekomej opinii grupy osób w "Kodeksie Wyborczym" jako podstawy do zmiany składu obwodowej komisji wyborczej. Byłbym wdzięczny za wskazanie takiego przepisu. Jedynymi znanymi mi ograniczeniami są nie mające według mnie zastosowania w omawianej sytuacji warunki wymienione w Art. 153 par. 1-3 i Art. 184 par. 1-6 Ustawy.
Nigdzie też nie znajduję wymogu zwołania zebrania komisji w terminie
trzech dni od wyboru przewodniczącego.
Na koniec zwracam uwagę, że Art. 182 par. 2, pkt. 1 i pkt. 2 stanowią, że obwodowe komisje wyborcze składają się z minimum 7 osób. Jak wytłumaczyć, że ogłoszone na stronie internetowej Konsulatu komisje dla obwodów 55,56 i 57 są pięcioosobowe?
Byłbym bardzo wdzięczny za wyjaśnienie moich wątpliwości. Jednocześnie zaznaczam, że wobec wagi sprawy i w nadziei na skorygowanie moich ewentualnych błędów pozwalam sobie naszą korespondencję upublicznić, między innymi na portalu niepoprawni.pl.
Z wyrazami szacunku,
Piotr Muszyński
Re: Pytania do Pana Konsula
8 Października, 2011 - 12:44
Chronologia wydarzeń związana z wyborami 2011 roku i powoływaniem
komisji wyborczej w Paryzu.
1. 9 września 2011 r. SPK wysłało do Konsula RP Mikołaja
Kwiatkowskiego formalne zgłoszenie wraz z listą kandydatów do
pracy w Komisjach wyborczych.
2. Tego samego dnia 9 września 2011 r. Konsul M. Kwiatkowski
potwierdził odbiór zgłoszenia wraz z listą.
3. 29 września 2011 r. miało miejsce spotkanie kandydatów do pracy w
Komisjach Wyborczych w Konsulacie RP w Paryżu (Był to ostateczny
termin na powołanie i ukonstytuowania się Komisji Wyborczych w
Paryżu.)
4. Podczas spotkania Konsul Mikołaj Kwiatkowski zapowiedział, że jest
za dużo o dwie osoby spośród kandydatur prawidłowo (zgodnie z
wymogami prawnymi) zgłoszonych przez SPK Koło Paryż. Według
prawa w takim przypadku powinno odbyć się losowanie, które
należało zgłosić dwa dni wcześniej, ale ponieważ nie został ten termin
zachowany, Pani Grażyna Aloszko złożyła swoją rezygnację, a Pan
Andrzej Woda, jako nieobecny nie został uwzględniony przez
Konsula.
5. Pozostałe osoby podzieliły się na trzy Komisje Wyborcze, liczące po 5
osób każda. Komisje te ukonstytuowały się następnie poprzez wybór
przewodniczącego i jego zastępcy. Taki skład poszczególnych komisji
został zaakceptowany przez Konsula Mikołaja Kwiatkowskiego.
6. Te same składy Komisji Wyborczych zostały potwierdzone pismem z
30 września 2011 r. przez Pełnomocnika MSZ w Warszawie.
7. Przewodniczący Komisji Wyborczych zwrócili uwagę Panu Konsulowi
Kwiatkowskiemu, że skład komisji posiada zbyt małą liczbę członków,
aby mógł przeprowadzić w sposób prawidłowy swoje zadania i
poprosili, żeby powiększyć ich skład z pięciu do siedmiu osób, tak jak
to przewiduje prawo.
8. Od czasu Wyboru przewodniczących Komisji i ich zastępców, to jest
od 30 września 2011 r. Konsul Mikołaj Kwiatkowski podjął działania
(wiele telefonów do rożnych osób spośród wybranych komisji, z
pominięciem zainteresowanych) dezinformujące i zmierzające do
odwołania Przewodniczących Komisji : nr 55 Jerzego Malinowskiego i
nr 57 Stanisława Aloszkę.
9. Dnia 5-go października 2011 o godzinie 17h27 Konsul Mikołaj
Kwiatkowski przesłał pocztą mailową informację do Malinowskiego i
Aloszki, że : «zostaliście odwołani ze składu obwodowych komisji
wyborczych nr 55 i nr 57 w Paryżu», nie podając żadnej podstawy
prawnej, ani motywu tej decyzji, co jest działaniem nieformalnym i
pozbawionym prawnych podstaw. Jednocześnie z witryny
internetowej Wydziału Konsularnego zostają usunięte dotychczasowe
składy, trzech powstałych kilka dni wcześniej komisji w ParyŜu.
10. W tym samym dniu Konsul M. Kwiatkowski rozpoczął działania
mające na celu skompletowanie komisji. Dokonywane jest, tym
razem telefoniczne ponowne powoływanie do komisji, poprzednio
odrzuconych osób. Jednocześnie podaje różnorodne i sprzeczne ze
sobą powody braku naszych nazwisk w składzie komisji. Raz mówi,
Ŝe zrezygnowaliśmy, innym razem, że mamy jakieś problemy i Ŝe
musimy odejść, a innym razem, że zostaliśmy odwołani, nie podając
swoim rozmówcom z jakiego powodów. Dochodzi do tego, Ŝe
wielokrotnie tym samym osobom podaje całkiem niespójne z
wcześniejszymi informacjami, nowe powody naszej nieobecności.
Rodzi to podejrzenie manipulacji i osoby te unikają jednoznacznej
odpowiedzi, bez poznania pełnej wersji wydarzeń.
11. Te wszystkie chaotyczne próby «majsterkowania» przy
tworzeniu komisji wyborczych stawiają pod znakiem zapytania
prawdziwe intencje Konsula i są szkodliwe dla pracy Komisji
Wyborczych w Paryżu.
12. Wybrane prawomocnie w Konsulacie 29 września Komisje
Wyborcze w pełnym składzie, a nawet w rozszerzonym do siedmiu
osób składzie, są gotowe do dalszej pracy po wyjaśnieniu wszystkich
prawnych aspektów tego problemu przez Państwową Komisję
Wyborczą w Warszawie.
Przedstawione zdarzenia oceniamy jako niedopuszczalną i wielką
manipulację w stosunku do prawidłowo wyłonionego i ukonstytuowanego
składu trzech Komisji Wyborczych w ParyŜu, a podjętą przez Konsula w
Paryżu.
Stanisław Aloszko
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart