My tu gadu-gadu, a Rosja szykuje się do wojny

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Świat

Rosji zależy na wizerunku normalnego, demokratycznego państwa. Polska przez ostatnie kilka lat jej w tym pomaga. Państwa takie jak Estonia, Łotwa a przede wszystkim Listwa są tym przerażone. Widać to po stosunku do naszych Polaków na Wileńszczyźnie.
Państwa NATO chcą przede wszystkim zarobić. Głupota polityczna jest bezdenna. Tak, jak przewidział Lenin - "Burżuazja sprzeda nam sznur, na którym się ją powiesi".
Od lat 20 XX wieku też trwa wojna psychologiczna. Zaszczepiony nihilizm w zachodniej kulturze i edukacji zrobił swoje. Hasło "lepiej być czerwonym niż martwym" święci tryumfy.
Może być też tak, że powiew nihilizmu teraz powiał z zachodu na wschód. Całkiem jak niemiecki gaz zmienił w I wojnie kierunek i zaatakował niemieckie okopy. "Kto mieczem wojuje ...."
Rosja będzie próbowała rozprawić się z Gruzją do Olimpiady w Soczi 2014r.!
Nasi ortodoksi obyczajowo-katoliccy nie widzą zagrożenia ze strony przywódców cerkwi, a właściwie wyższych oficerów byłej KGB. Czy obecnej FSB też? Posmotrim uwidim. Jeśli jest to Dzieło Boże - to plon wyda obfity, a jeśli plan szatański obumrze.
Coś też wygląda na to, że pomysł tego "nowego okrągłego stołu" nie był konsultowany z Papieżem. Porządni biskupi polscy odnoszą się z wielką rezerwą. Ci, którzy mają problemy lustracyjne są nastawieni wręcz entuzjastycznie.
Skąd też dystans? Brak krzyża, modlitwy.... zastanawia. W Rosji próbuje odnawiać się prawdziwa cerkiew wokół popów, którzy za wierność prawosławiu odsiedzieli lata w łagrach.
Nie z nimi podpisali nasi biskupi list intencyjny. I nie zrobili tego w pałacu prymasowskim tylko na salonach Komorowskiego.
Polecam tekst Żurawskiego z portalu szewczyk.info:

Żurawski: Rosja zwiększa możliwości militarne

21.08.2012

O rozwoju rosyjskich służb specjalnych, zagrożeniu jakie stanowi Rosja oraz planach budowy polskiej tarczy antyrakietowej portal Stefczyk.info rozmawia z politologiem Przemysławem Żurawskim vel Grajewskim.
Stefczyk.info: Portal Kresy.pl opisuje plany dotyczące konsolidacji służb rosyjskich. Według wiadomości portalu, na Kremlu coraz częściej mówi się o połączeniu Służby Wywiadu Zagranicznego (Służba Wniejszniej Razwiedki - SWR) z Federalną Służbą Bezpieczeństwa (FSB). Powrót do struktury KGB-owskiej jest w Pana ocenie możliwy?

Przemysław Żurawski vel Grajewski: Takie pomysły odbieram jako wypłynięcie na wierzch walki wewnątrz klanów "siłowików" na Kremlu. Pytaniem otwartym jest dla mnie to, czy pomysłodawca będzie w stanie wprowadzić swoje plany w życie. Nie wiem, czy byłoby to obecnie możliwe. Pomysły takie świadczą na pewno o napięciu wewnątrz struktur rosyjskich.

Co taka konsolidacja mogłaby oznaczać?

To byłby element konsolidacji reżimu rosyjskiego. Nie sądzę, by był to element zwiększania możliwości operacyjnych rosyjskich służb w grze zewnętrznej. Te służby już są bardzo mocne i aktywne. Wydaje się więc, że byłaby to gra wewnętrzna, której skutkiem byłyby zmiany w statusie liderów poszczególnych służb. Szef tej formacji, która pod swoimi skrzydłami zespoli SWR i FSB, w sposób ogromny wzmocni swoją pozycję. Wydaje się, że te plany miałyby głównie charakter wewnątrzrosyjski.

Czyli nie ma się o co niepokoić?

Wcale nie oznacza to, że nie ma powodów do niepokoju. Już obecnie, przy dwóch odrębnych strukturach, możliwości rosyjskich służb są intensyfikowane. Nie ma sprzeczności ani zależności między tymi dwoma działaniami.

W ramach rozbudowy możliwości militarnych Rosja kupuje coraz częściej technologie krajów Zachodu. Kilka państw NATO współpracuje przy zbrojeniu rosyjskiej armii czy policji. Jak Pan to odbiera?

To jest niebezpieczna praktyka, która może się odbić na naszej sytuacji. Z Rosją współpracują na razie Niemcy, Francja oraz Włochy. Ta gra toczy się jednak również w drugą niejako stronę. USA do spółki z pozaNATOwskim Izraelem toczą ostrą grę wywiadowczą i walczą o wpływy w Azerbejdżanie. To gra wymierzona w rosyjskie interesy. To przejaw erozji spoistości politycznej Sojuszu, w tym również wywiadowczej. Ta erozja skutkuje właśnie kontraktami wojskowymi krajów Sojuszu z Rosją. Wydaje się, że jest to również skutkiem kryzysu gospodarczego w Europie. On powoduje zawężanie rynków zbytu na zbrojenia. To skutkuje obniżeniem standardów bezpieczeństwa NATO, w związku z podpisywaniem kontraktów z każdym.

Na ile ta współpraca jest niebezpieczna?

Oczywiście to jest bardzo niebezpieczne. Jednak nie sądzę, by obecna władza w Polsce odbierała to w ten sposób. Budowa centrum wojsk lądowych w Rosji przez niemiecką spółkę Rheinmetall wraz z możliwością jego powielania przez Kreml, czy sprzedaż francuskich Mistrali do Rosji to największy transfer zachodniej technologii wojskowej od czasów II wojny światowej. To jest niepokojące, szczególnie, że Rosja wcale się nie demokratyzuje. Reżim się nawet konsoliduje. Mamy istotny wzrost wydatków na zbrojenie, mamy istotną podwyżkę pensji dla rosyjskich żołnierzy. To wszystko nie jest po nic. To ma jakiś cel. Wydaje się, że Rosja musi przerwać szlak transportu surowców energetycznych z Azji Centralnej, co oznacza, że musi znów zagrozić Gruzji. To wszystko jest niepokojące. Jeśli Rosja kolejny raz zrealizuje swoje interesy polityczne uciekając się do siły militarnej, to będzie to motywacją dla Kremla, by kontynuować taką taktykę. Każde rosyjskie zwycięstwo militarne jest groźne dla innych krajów, a wzmacnianie potencjału rosyjskiego przez eksport technologii wojskowych zwiększa prawdopodobieństwo takiego scenariusza. Dlatego ta współpraca jest dla nas niebezpieczna.

Ostatnio prezydent Bronisław Komorowski mówił, że Polska powinna zbudować własną tarczę antyrakietową. Czy w dobie rozwijania potencjału militarnego Rosji to dobry krok?

Polska powinna postawić na rozwój środków przeciwlotniczych, w tym przeciwrakietowych, oraz przeciwpancernych. Jednak czym innym są marzenia, a czym innym są realne możliwości. Projekt budowy polskiej tarczy mógłby być realizowany, ale pod warunkiem, że nie będzie on zastępstwem zbliżenia wojskowego z USA. Natomiast obecnie na zbliżenie z Waszyngtonem nie bardzo widzę szanse. Gdyby tarcza miała być przykrywką, która skończy się jedynie na burzy medialnej bez rzeczywistego wzmocnienia polskich zdolności obronnych, to słowa prezydenta są jedynie PRowską zagrywką i są szkodliwe. Niestety taki scenariusz wydaje się najbardziej prawdopodobny. Polska w przewidywanej przyszłości nie będzie zapewne zdolna do budowy takiej tarczy. Ona jest obecnie jedynie koncertem życzeń prezydenta. To opowieść o tym, czego życzyłby sobie Bronisław Komorowski.

Rozmawiał saż

http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/zurawski-rosja-zwieksza-mozliwosci-militarne

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)

Komentarze

W imię troski o światowy pokój ZSRR przygotowywał się do ataku na zachodnią Europę przed 1941 rokiem. Pod hasłem walki o pokój przygotowane były plany ataku na zachodnią Europę w czasach Zimnej Wojny, który to atak ziemie pomiędzy Odrą a Bugiem miał zamienić w nuklearna pustynię. Także w imię obrony pokoju dzisiaj co chwilę można usłyszeć komunikaty o dozbrojeniu rosyjskiej armii...

Polecam wszystkim książkę Józefa Mackiewicza "Zwycięstwo prowokacji":
http://wiktorinoc.blogspot.com/2012/08/mackiewicz-zwyciestwo-prowokacji.html

Vote up!
0
Vote down!
-1

http://wiktorinoc.blogspot.com

#284275

Mur ewakuacyjno okrążający dający zdolność kontruderzenia na odcinku 2500 km od Estonii poprzez Polskę, Węgry, jak najdalej na południe nie wyłączając Turcji i południowych republik.
Niestety Polska pod rządami PO jest niewiarygodna dla państw typu Litwa i realizuje sowieckie plany podporządkowania państw ościennych.
Zresztą dla NATO też, z takimi standardami bezpieczeństwa wewnętrznego i przy takim wysyceniu elit władzy agenturą sowiecką.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#284277

Mało kto ma dobrze ukształtowaną wyobraźnię co robi "rosja". Zanim morderca putin podzieli los zbrodniarza na palu, miliony Polaków utraci zdrowie a może i życie. Problem moi kochani Rodacy jest w nas, ten qrwski świat należy likwidować a pisaniem nikt tego nie załatwi !!!

Marszałek Piłsudski poświęcał życie, a nas stać zaledwie na akt anonimowych słówek. Bez przelanej krwi Polska zostanie rozdarta, jak skutecznie robi to sqrwiały tusk i inny debil od bulu.

Bóg-Honor-Ojczyzna

Vote up!
0
Vote down!
-1

Bóg-Honor-Ojczyzna

#284281

Teraz czas na młodzież.
Jam moje wojny zakończyła. Teraz mogę jeno pisać.
Cóż z tego, że wybiliśmy się na niepodległość jak naród nas nie posłuchał i szedł na rzeź pod dyktando Geremka, Michnika i Kuronia. Mieliście gdzieś nasze - ludzi podziemia wołanie o rozumne postępowanie. Byliśmy dla was oszołomami! Na wojnie polsko-jaruzelskiej straciłam rodzinę i majątek! Zwyciężyłam, a naród mediami ogłupiony i chcący iść na łatwiznę obojętnie patrzył na rozkradanie Polski i dawał władzę wrogom i nieudacznikom. To historia przyznała rację takim jak Anna Walentynowicz, Andrzej i Joanna Gwiazdowie i garstce "naszych". Potem dwa lata walczyłam z kilkoma kolegami o to, by pierestrojka wymknęła się Gorbaczowowi spod kontroli, by powstały nowe państwa. Tak się stało. Ale media nic nie piszą o bohaterach tamtych lat o Hlebowiczu, Ruszczyńskim, Markiewiczu,i kilkunastu innych. Garstka Polaków przeciwko imperium. To nikogo nie interesuje! I znów nasze ostrzeżenia, że mamy tylko 10 lat na wzmocnienie państwa bo Rosja będzie odbudowywać imperium I co? I w tym czasie rozwalono armię i przemysł. Bo naród klaskał idiotom i zaprzańcom!
Ukraińcy to już przećwiczyli. Nie wspierali Petlury, nie walczyli o własne państwo, nie chcieli ginąć - na zasadzie jakoś to będzie - nie wychylać się. chcieli przeczekać ... i Moskale zagwarantowali im głód - 11 mln. zmarło!!!!
Mam podstawowe pytanie: - czy moi rodacy w ogóle chcą niepodległego państwa, czy wystarczy im nowy telewizor plazmowy, by głupieć z dnia na dzień coraz bardziej. Słuzyć u obcych i ginąć za obce interesy?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284289

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kazek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

więcej niż cały świat razem wzięty.

Zlikwidowali Husajna , Kadafiego, teraz pracuja nad Syrią następny będzie Iran i wtedy

Rosja będzie musiała wprowadzic demokrację.

Zainstaluje się im jakiegoś pijaka typu Jelcyn.

Nikt nie krzyczał jak Jelcyn strzelał z czołgów do parlamentu.
Tarcza antyrakietowa w Polsce to podobno przeciw Iranowi ?????

Polacy na Litwie nie mogą nawet używać polskich nazwisk a tu takie gadanie o wojnie na która szykuje się Rosja dobre sobie.

 

Kazek

Vote up!
0
Vote down!
-1

Kazek

#284292

Do Litwinów strzelał Gorbaczow.
Pucz Janajewa w 1991r. był spektaklem. Kto się na to nabrał, ten zapłacił głową!
Strzelał Jelcyn do rosyjskiego parlamentu w 1993r. (A.Rudskoj - wiceprezydent - ogłosił się prezydentem)- to ich sprawa nie nasza. Rudskoj siedział tylko kilka miesięcy. Potem się pogodzili ... w imię Rosji.
Czas Jelcyna nazywany jest w Rosji "smutą". Dla nas był to czas oddechu!
Na Litwie silna jest partia promoskiewska i ona wymusza walkę z Polakami idzie im to tym łatwiej, że Polacy na Litwie głosują razem z Rosjanami. To Polska pierwszym ambasadorem ustanowiła w Wilnie Jana Widackiego.
22 lata braku polskiej polityki zagranicznej, zwłaszcza wschodniej skutkuje.
Kazek najpierw sprawdź fakty potem pisz. OK?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284312

na końcu komentarza może przynieść bolesną odpowiedź...
Odpowiedziałabym, że wystarczy ta plazma, gdy nie tysiące młodych ludzi, których widziałam na wszystkich wiecach wyborczych Jarosława Kaczyńskiego, na które jeździłam, póki starczyło mi na bilety :-))))
Nie jest tak źle.
Polski się nie da zamieść pod dywan.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#284293

obawiam się,że jest żle,ja też jeżdziłam i widziałam młodych,sama parunastu skaptowałam dla nas,ale dziś egzaminowałam młodych z literatury,ręce same opadły,doczekaliśmy się pokolenia nieswiadomych /własnego zidiocenia/idiotów!Dlatego z wielkim smutkiem musze przyznać racjęJ.CH.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#284298

Możemy liczyć jedynie na siebie! Na pewno mogą nas wspierać ci co maja ten sam interes czyli od Warszawy do Sofii i od Tallina do Baku.
Polska młodzież - bardziej liczę na kiboli niż na łżeelity teraz studentka zaradna to - kurtyzana - sprzedająca się sponsorowi....
Młodzież musi zadbac o Państwo, "Solidarność" w 1980 r. - to 80% było 20-to latków!
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284307

Teraz czas na młodzież.
Czy mają polec w bezładnym lataniu z flagą? Dość zginęło w Powstaniu.
Cóż z tego, że wybiliśmy się na niepodległość
Na niepodległość się nie wybiliśmy.To kolejna zmiana dekoracji. Daliśmy się uwieść, jak Gomułką po Bierucie, Gierkiem po Gomułce i Mazowieckim po Jaruzelskim. To cały czas garstka bandziorów wytypowana przez Moskwą na pilnowanie zewnętrznego przedpola.<BR><BR>Urlop w Egipcie, plazma uśpiły instynkt samozachowawczy. Wykluczeni wyjeżdżają i wolno im. Polska rządzona przez hołotę traktuje swe dzieci po macoszemu; ni miejsca na ziemi , ni kromki chleba.<BR><BR>Zbrodniarz Jaruzelski z sobie znanych powodów wojnę z narodem odwołał. Czy skłonił go do tego front odmowy  , jako decyzji jednostkowych w swej masie jednak powszechny?<BR><BR>Trzeba robić to samo. Swoje uroczystości patriotyczno-religijne.. Bojkot obchodów z udziałem prezydenta i premiera . Bojkot telewizji, prasy rządowej, bojkot tub propagandowych w internecie.<BR>Batiuszka Putin zapyta:To jak wy rządzicie że z waszego baraku nie wychodzą na zbiórkę?<BR>Iditie w pizdu gamoni.<BR>Sowieta się nie pozbędziemy, platformy z pewnością.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#284328

Na niepodległość mieliśmy szanse. Ale podarowaliśmy władzę kanaliom. Którzy zafundowali na pierestrojkę czyli PRL- bis.
Teraz dalej brniemy w marazm.....

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284331

Wybory przebiegają wg konceptu analityków rosyjskich.Serwer zliczający w Kolumbii już ma wyniki.
Kolejne wybory wygra PiS ale bez zdolności utworzenia koalicji i przy 15 % wysyceniu agenturą typu Mężydło, Kamiński, Zalewski itd.Znów paroksyzm nadziei i kolejne klapnięcie w bezsile
Lepka mazia kłamstwa i działań osłabiających Polskę.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#284336

Czym, jesli wolno zapytac i za co?

Vote up!
0
Vote down!
-1
#284322

Prowadzi ją od 1917r. Różnymi metodami.Rozszerza swe zdobycze i kolonizuje świat.
Za pieniądze, za gaz i ropę, przeczytaj Żurawskiego.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284332

Kto sfinansowal wielka rewolucje? Czy przypadkiem nie zachod?

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Lotna

 

#284334

Na dzien dzisiejszy pieniadze z ropy i gazu starczaja na propagande i oplacanie agentow wplywu, za chwile, gdy wejdzie na rynek gaz i ropa z lupkow to i na to im zabraknie.

Ps. wiekszosc wplywow z eksportu ropy i gazu idze do prywatnych kieszeni lub zostaje rozkradziona przez skostniale i skorumpowane struktury biurokratow ( potrzeby maja coraz wieksze). Tylko dzieki przyzwoleniu i poparciu takich durniow jak Schröder czy Obama  jeszcze moga przez chwile poskakac.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#284335

To prawda. Lecz kupują broń we Francji. Teraz chcą kupić polskie Azoty dla grafenu!
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284339

tych pare okrecikow nie ma zadnego globalnego znaczenia. To raczej dzialanie na "rynek wewnetrzny", wlasnie na zasadzie tego "sznurka" od wieszania na nim kapitalistow. Czysta propadanda.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#284346

Chyba żyjemy na innych planetach!

Ile zagranicznych baz wojskowych mają USA a ile Rosja???

Jeżeli chodzi o gaz łupkowy to w Polsce go nie ma.

Kazek

Vote up!
1
Vote down!
-1

Kazek

#284350

Moim zdaniem Rosja szykuje się do wojny z Polską, a nie z Gruzją. W Gruzji ma - bądź co bądź - bardzo antyrosyjskiego prezydenta i armię jednak dozbrojoną przez NATO. Za plecami Gruzji jest też Izrael i USA. Polska jest łatwiejszym celem.

To czy będzie to regularna wojna, czy też różne formy pośrednie zależy od tego na ile będziemy gotowi przyjąć poddaństwo.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1
#284356

Dokładnie jak piszesz! Nie chodzi o to by się bić i strzelać. Sztuka zająć terytorium i ludzi bez jednego wystrzału. Przeciwnik ma się bać nawet pomyśleć o walce!!!!!!

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284360

Polska jest teraz skolonizowana przez UE.

Nasi zołnierze walczyli w Iraku, są w Afganistanie, może będą w Syrii i w Iranie.

W kraju było więzienie CIA.

Bredzenie o razwiedce to tak jak przestrzeganie przed inwazją Tatarów czy Krzyżaków 

Istnieją do dziś ,też byli kiedyś bardzo groźni.

Taka to "realna polityka"

Kazek

Vote up!
1
Vote down!
-1

Kazek

#284369

Bukowski nazywa UE "Jewropejskim sojuzem" i twierdzi, że na zachodzie zwyciężyli mienszewicy a na wschodzie bolszewicy kakaja raznica.
Warto przeczytać:
http://wpolityce.pl/artykuly/34523-polsko-rosyjskie-klimaty-w-historii-zdarzaja-sie-czasem-takie-okazje-ktorych-zaprzepaszczenie-msci-sie-przez-pokolenia

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284399

Pani Jadwigo, rozumiem rozgoryczenie i pani frustrację, jest w pełni uzasadniona. Pragnę jednak dodać,że mnie i wielu moim znajomym zależy na wolnej Polsce, autentycznych wartościach wyrosłych z chrześcijańskiej etyki.O to bijemy się na co dzień w życiu zawodowym i prywatnym, nie uważając tego za czyn wielki, ale obywatelski i patriotyczny obowiązek. A największa praca do wykonania to zmiana świadomości młodych Polaków i wychowywanie ich w duchu patriotycznych i chrześcijańskich wartości,bo przecież "takie będą rzeczpospolite, jakie młodzieży chowanie".Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1

mika54

#284371

A skąd Pan wziął to moje rozgoryczenie i frustrację????????

Cały czas próbuje coś robić! Jakoś Pana, Panie Mika nie widziałam w walkach o edukację? Brał Pan udział w głodówkach o Polską szkołę? Brał Pan udział w pikietach w obronie nauki historii i fizyki???

Napisałam, że młodzież powinna zacząć być aktywna!
Nasze pokolenie odchodzi powoli. To młodzi muszą trafić z nowymi pomysłami do młodych.
Przede wszystkim ludzie muszą pogodzić się z tym, że dali się oszukać Geremkom, Kuroniom i różnym Buzkom. Dokąd te reformy zaprowadziły widzi każdy. Teraz trzeba myśleć jak z tego zamkniętego kręgu wyjść, Jak ma naród wyłonić nowe elity itp....
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284395

"Przede wszystkim ludzie muszą pogodzić się z tym, że dali się oszukać Geremkom, Kuroniom i różnym Buzkom. Dokąd te reformy zaprowadziły widzi każdy. Teraz trzeba myśleć jak z tego zamkniętego kręgu wyjść, Jak ma naród wyłonić nowe elity itp...."
Sądzę,że większość z nas działaczy z lat 80-tych ubiegłego wieku dla niepodległej Polski już dawno się z tym pogodziło.Młodzież nie ma takich obciążeń psychicznych i ma Pani rację,że na nich przede wszystkim możemy liczyć,ale wtedy tylko,gdy oni będą chcieć korzystać z naszych doświadczeń.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jerzy

#284406

Rosja wypowiedziała wojnę narodowi polskiemu. Dniem tym, był 10 kwietnia 2010 roku. Zamordowanego Prezydenta, zastąpiono kremlowską marionetką. Człowiekiem o korzeniach z sowieckiej Rosji, cerkwi prawosławnej i NKWD. Premierem jest urodzony na polskich Kaszubach, rodowity Niemiec. Udający skutecznie polaczka, bo przecież nie Polaka. Najwyższe urzędy w Polsce za przyzwoleniem społecznym, oddane w ręce potomków odwiecznych wrogów Polski!. Sejm i większość rządowa, to agentura żydowska. A żydzi jak uczy doświadczenie, zawsze mieli głowy skierowane na wschód i pokornie schylone przed Kremlem. Zawsze jak wszami, zarażali inne narody komunizmem i kosmopolityzmem. Najpierw okradali, potem zdradzali!. Przyjmując za pewnik, że Mirosławiec był przygrywką do Smoleńska, ciąg dalszy niebawem nastąpi. Polską armię zniszczono w dwóch krokach. W pierwszym zginęli naczelni dowódcy, w zainscenizowanej przez FSB katastrofie lotniczej. Resztę antysowieckich dowódców, zamordowano razem z głową państwa, w samolocie prezydenckim. Równolegle struktury obronne zdemolowane i rozwiązane, przez kiepskiego psychiatrę i najgorszego po Komorowskim, ministra obrony!. Zdolności obronne nie istnieją!. Propaganda serwuje wyłącznie tematy zastępcze. Obudzimy się z ręką w sowieckim nocniku. Kiedy kilka lat temu pisałem, że Putin jest ostatnim przed apokalipsą biblijnym wcieleniem szatana, rysowano kółka na czole. Dziś, wielu ludzi rozwija ten temat i wcale im nie do śmiechu!...Pozdrawiam Panią Patriotkę, autorkę rzetelnej przestrogi. W.S.C.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#284408

Frustracja i rozgoryczenie wpisane jest w pani tekst,proszę go uważnie przeczytać, żyję z czytania tekstów, więc potrafię rozszyfrować wpisane w nie emocje. Kultura dyskusji nie pozwala na ataki ad personam, a pani, ku mojemu zdziwieniu, to robi. Czy z racji tego, że była, jest pani zaangażowana w pierwszą linię walki, ma prawo obrażać i lekceważyć tych, którzy mniej gardłują a uczciwie i odpowiedzialnie wykonują swoje zawodowe obowiązki? Mam nadzieję,że to emocje przesłaniają rozsądek i pani zachowanie jest incydentalne. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1

mika54

#284450

Od lat nawołuje do aktywności. Nie powinno się gadać i biadolić jeno czynem zmieniać.
Bardzo nie lubię słów "rozgoryczeni i sfrustrowani"! To jest od 30 niemal lat wmawiane Polakom, że takie osoby jak Walentynowicz i Gwiazda są sfrustrowani i rozgoryczeni .......bo im się nie udało..... Co się nie udało - rozkraść Polski????
Nie rób frustratów z ludzi, którzy potrafią myśleć i coś jeszcze robić.
Bo taki tekst to kalka: wszyscy są za - tylko frustraci protestują.
Dalej twierdzę, że to młodzi muszą podjąć walkę - przejąć pałeczkę. To się dzieje. Od słynnej konferencji w Głuchołazach w 2008r. "Przełamać zmowę okrągłego stołu", dużo się zmieniło. Samoorganizacja społeczeństwa wolno - lecz jednak następuje.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284515