RAŚ-owcy na listach PiS?

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Powinni wyborcy poznać kandydatów na posłów. Wygląda na to, że Jarosław Kaczyński nie ma pojęcia kto kandyduje z list PiS.

Dziś do wyjaśnień wzywam Panią Marię Nowak.

Poseł Maria Nowak poz. 3 na liście PiS w okręg Katowice jest jedną z centralnych postaci Ruchu Autonomii Ślaska (RAŚ).

Wraz z Kazimierzem Kutzem są Członkami Honorowymi „Pro Loquela Silesiana Towarzystwo Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy”. http://silesiana.org.pl/o-nas.html Prezes tego Stowarzyszenia Rafał Adamus i członkowie władz Witold Pankiewicz i Mirosław Syniawa są zatrudnieni w firmie MAREX należącej do syna Pani Poseł - Marka Nowaka Członka Rady Naczelnej RAŚ.

Maria Nowak wraz z posłami: Lucjanem Karasiewiczem (PiS obecnie PJN) i Markiem Plurą(PO) promuje kodyfikację języka śląskiego (wstęp do uznania gwary śląskiej jako języka)- http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,7628367,Godka_slaska_chyba_jednak_zostanie_jezykiem_regionalnym.html#ixzz1KoRGXNCL http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35063,7866126,Rzad_nie_uznal_godki__To_

Pani Poseł rozdaje ślabikorze ( elementarze) do nauki języka śląskiego po szkołach. Chwali się tym na swojej stronie http://www.marianowak.pl/news.php?ID=543 .

W kamienicy, w której Maria Nowak mieszka w Chorzowie Starym przy ul. Kolejowej 1 (własność rodzinna) rozwieszane są banery informujące o imprezach RAŚ.

Jej syn Marek Nowak - Członek Rady Naczelnej RAŚ jest jednym z najaktywniejszych członków RAŚ.

Synowa Izabela Nowak jest prezesem firmy http://hanysek.pl/ handlującej gadżetami RAŚ (koszulki, naklejki itp.) Firma HANYSEK mieści się na terenie przybudówki do rodzinnej kamienicy pod adresem Kolejowa 3 - Chorzów Stary. Jest też sekretarzem Zarządu Pro Loquela Silesiana Towarzystwo Kultywowania i Promowania Śląskiej, w którym jej teściowa Poseł Maria Nowak jest Członkiem Honorowym. Wklejona grafika to oferta handlowa strony internetowej firmy Hanysek - hanysek.pl

W skrócie można powiedzieć, że RAŚ jest rodzinną inwestycją Nowaków.

Sprawy były opisywane na forach internetowych między innymi: http://www.ngopole.pl/2011/04/19/%e2%80%9edla-obrony-integralnosci-panstwa-potrzebny-jest-masowy-oddolny-ruch-slazakow-%e2%80%93-polskich-patriotow%e2%80%9d-%e2%80%93-z-jadwiga-chmielowska-legenda-slaskiej-%e2%80%9esolidarnosci/ .

Data przebita 30VIII@danz,31VIII@Hun.

Brak głosów

Komentarze

Warto słuchać takich głosów, jak Pani, żeby nie obudzić się z ręką w nocniku! Już jeden prokurator, po latach okazał się śpiochem! Może to jest trudne, ale lepiej dmuchać na zimne! Ja Pani Jadwidze Chmielowskiej wierzę! Tylko, czy Jarosław Kaczyński weźmie te fakty pod uwagę? Wolałabym, żeby jednak ktoś w tym sztabie zastanowił się i przeanalizował tę kandydaturę! Nie raz, popełniłam błąd w ocenie /Wałęsa/ i nie tylko! Dałabym się pokroić w plasterki! Dopiero po latach drążenia tematu przez inne osoby, pozwoliło mi ocenić i skorygować, moje błędne oceny! Już po tych doświadczeniach, jestem ostrożna! Życie samo skorygowało moje myślenie w tamtych latach, uczestniczkę strajku w 1980 roku, uczestniczkę zaangażowaną, pełną wiary w prawdziwe, szczere intencje ludzi-przewodników tego ruchu! Nie uciekającą w trudnym momencie, gdzie strach i podpuszczanie, doprowadzało ludzi do ucieczki w słynną sobotę 16 sierpnia 1980r. A jednak, przez jakiś czas, dałam się zwieść, nie dopuszczając myśli, że ktoś może być konfidentem i działać tak perfidnie pod płaszczykiem esbeckim! Składam to na karb mojego wieku i niedoświadczenia! Dzięki mojemu kochanemu ojcu, który prosił mnie, o nie angażowanie się przez jakiś czas po podpisaniu porozumienia 31.08.1080r., w życie polityczne, uratowałam swój honor! I nie wiem jak to się stało, że ta niepokorna córka, posłuchała wreszcie, mądrego człowieka! A mogła niechcący uczestniczyć w prowizorce, o której pojęcia nie miała! Dziś już jestem, świadomą, bardzo dorosłą osobą i rozumiem Polskę i cały ten świat! Pozdrawiam Panią Jadwigę Chmielowską!!!   

Vote up!
0
Vote down!
0

viki

#179075

Dziękuję za komentarz. Mam wrażenie, ze Jarosław Kaczyński jest otoczony murem dezinformacji! Dostępu do niego bronią cerberzy a posłowie założyli chyba spółdzielnie wzajemnego popierania się. O RAS-u i Nowakowej pisałam. Wysłałam moje teksty już w maju na adres biura PiS. Wysyłałam listy do Kaczyńskiego. Osobiście na spotkaniu powiedział, że oczywiście mnie przyjmie a potem Biuro odsyłało mnie do osób, do których nie mam zaufania.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179078

Zrobiła Pani to, co uważała za słuszne! Myślę, że "ktoś" mądry dostrzeże Pani spostrzeżenia! Słyszałam kiedyś takie zdanie: "Kaczyński nie ma szczęścia do współpracowników"! Mam nadzieję, że są to jednostki! Niestety wszystkiego się nie przewidzi, choćby człowiek bardzo się starał! Zresztą nie ma takiej możliwości, aby ustrzec się błędów, w tak dużym przedsięwzięciu! Ludzie umieją się maskować! Miejmy nadzieję, że te jednostki, nie będą dominującymi nad pozytywną większością!

Vote up!
0
Vote down!
0

viki

#179080

Oczywiście, że trzeba głosować na PiS! Innego wyboru niestety nie ma. To jest wojna i to nie polsko-polska, co nam usiłują wmówić kremlowscy agenci wpływu. Należy jednak głosować na porządnych ludzi. Nie będzie wtedy PJN-ów, Kaczmarków, Radków Sikorskich itp.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179082

aniz
Zbierając podpisy poparcie na listę usłyszałam, że może podpisać się ( nawet chce) ale bez poparcia dla pani Nowak.
nie wiedziałam wtedy dlaczego, dzisiaj dzięki pani już rozumiem. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

aniz

#179107

Tak glosujmy na PiS ,bo naprawde nie ma wyboru,jesli chcemy ratowac Polske.A juz po wygranej moze wreszcie oczysci sie elity rzadzace a tacy jak Nowakowa ,Kuctz z calym RASiem do POlszewikow i do Moskwy.Ja glosuje na PiS choc jestem pelen obaw, ale musze ratowac swoim glosem Polske .Extra przyjade na wybory do Polski.Choc jeszcze interesujace dla mnie sa wypowiedzi i styl J.K. Mikke. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179167

Wlasnie miliony ludzi bedacych w solidarnosci jak im sie wydawalo  obalali komunizm.Nic mylnego ! komune obalili esbecy i ich konfidenci rekami rzeszy ludzi ,ktorzy to wlasnie  pozwolili  przetrwac i   umiescic esbekow i postkomuchow w najwazniejszych strukturach Panstwa.To wlasnie zrobili Bolek,zyd Mazowiecki i jego gruba kreska,Gieremek,Kuron,Michnik,Kiszczak...ten zamiast Bolka powinien dostan Nobla.Bo tak ze zbrodniczego systemu sie obronic ,to istny meisterstyk.Esensja dzisiaj tych struktur sa POlszewiki.Chyba to jasno widac?Moim zdaniem i pewnie sie nie myle solidarnosc stworzyli esbecy,POto aby spokojnie sie transformowac.A mase ludzkie jak zwykle stosowano jako mor ,PO ktorym mogli sie wspiac na sam szczyt SPRZEDAWCZYKI,POlszewiki i reszta tej esbeckiej choloty.Solidarnosc nie byla zaglada komuchow lecz ich ratunkiem.A ,ze dzis nosza szczynne hasla pod flagami  SLD lub PO czyli POZPR.To tylko nazwa,ale sierp i mlot ten sam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179165

W Solidarności było ponad 100 tys. agentów i o większości z nich do dziś nic nie wiemy. Tak jak Ketman - Maleszka zdążył wychować całe stado wrednych cyngli w GWnianej tak ci agenci wychowują całe stada gnid (choćby swoje dzieci) równie zakłamanych jak oni sami. Wszyscy musimy być czujni i obserwować kto się pcha do koryta. Skutki zaniechania lustracji będziemy odczuwać jeszcze bardzo długo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179225

Po tylu wpadkach gdy zaufane człony PISu okazali się
zwykłymi szujami, powinna ta formacja wyciągnąć jakieś
wnioski.Chyba, że chcą być celowo zdradzani?.
Pozdrowienia z Łodzi.

Vote up!
0
Vote down!
0

JAN OLSZEWSKI

#179111

gość z drogi

jak zresztą od lat

ale jesli idzie o pania Nowak  a o RAŚ szczególnie,

to mam podobne odczucia

nigdy nie należałam  do żadnej partii, jedyne co popełniłam TO SOLIDARNOŚĆ,czego nie żałuję

ale

gdy patrzę na te Wszystkie TW i ich ministerialne dzisiaj rządy,TO

mam okrutne poczucie niesmaku i zdrady

szczególnie,że na naszych śląskich i nie tylko śląskich cmentarzach śpią snem wiecznym,CI,na ktorych plecach

wywindowali się dzisiejsi TW

popierając PIS,nigdy nie poprę RASiu i to muszą wiedzieć

ci,ktorym Polskość ciąży,czyli wszelkie KUCE i im POdobni,

Tuski i cała drużyna Kolegów

mirki ryski,zbychy i diabli wiedzą,kto jeszcze

pozdr

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#179123

Jakie poczucie niesmaku i  zdraday? Te POlszewickie POstkomunistyczne sprzedawczyki zawsze mieli linie i kierunek ten sam od lat.A reszta to pozory.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179173

Zgadzam się z komentarzami,to haniebne.Co możemy zrobić na szybko?PISAĆ! na wszystkie znane adresy I to zarówno PiS-u jak i kandydatów z tej listy.Kto może niech telefonuje!Może zdążymy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179148

Może by sie i znalazł lepszy kandydat na posła czy ministra od Jurgiela, Fotygi, Szczypińskiej, Cymańskiego,Kuchcińskiego (eksperta od premii dla marszałków), Szydło (eksperta od giełdy) albo promotorów RAŚ ale przecież ne można grymasić bo trwa ponoć wielka wojna. Najlepiej w ogóle nie myśleć i brać jak leci. PO i PIS mają nas za kompletnych idiotów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179158

Niestety Puszka Pandory się otworzyła. Okazuje się, że do Prezesa nie docierały żadne informacje. Właśnie na Forum SW wklejono kolejną sprawę tym razem posła Tadeusza Wity z Okręgu Gliwice. Nie jest to RAŚ ale nieprzyjemna sprawa:

http://swkatowice.mojeforum.net/viewtopic.php?t=11228

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179163

Kuźwa, ręce opadają. Sądzę, że to efekt jakichś lokalnych układzików z mocnym podwieszeniem w otoczeniu Kaczyńskiego. Na szczęście, "trójka" jest raczej miejscem "niebiorącym", ale sam fakt obecności takiej osoby na listach bulwersuje.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#179210

Podobno p. Kaczyński nie używa komputera, a tym samym nie korzysta z internetu. Tak więc skazany jest na to, co przekażą mu współpracownicy. A ci raz przekażą, a raz nie, po uważaniu. Nadzieja w tym, że może przeczyta p. Marta, bratanica, i przekaże.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179227

Nikt w PIS nie wyciaga wniosków z wcześniejszych kretów.
Tu nawet przysłowie Polak mądry po szkodzie nie działa. Wstyd.

----

Ciężko wyznać: Na taką miłość nas skazali, taką przebodli nas Ojczyzną... Z. Herbert

Vote up!
0
Vote down!
0

Jesteś Polakiem? Zastrzeliłbym się, gdyby w moich żyłach płynęła inna krew. W. Łysiak

#179238

Przed rejestracją list też zabierałem głos bardzo krytyczny. Ale to przed czyni wielką różnicę. Listy się zmieniały jeszcze w piątek. Teraz to już nie jest konstruktywne. Nic się już nie zmieni, a dodatkowy ferment jedynie szkodzi.
Po wielu latach wziąłem się niedawno trochę za życie polityczne ( gdyby nie lata wojenne i im bliskie, siedemdziesiąte - byłby to mój absolutny w tych tematach debiut). Wziąłem się przede wszystkim dla prawdy. Zgadzam się, że prawda nie dopuszcza kompromisów. Ale bywają chwile, w których wymaga cierpliwości. Gdy się ją okaże - może naprawdę rozkwitnąć.
Do wyborów mamy 6 tygodni. Apeluję: zostawmy krytykę list PiS obecnie tym, którzy PiS chcą zwalczać. Jest ich wystarczająco dużo. I powstrzymajmy się do głosowania z dołączaniem się do nich.
A po wyborach , niezależnie od ich wyniku, wręcz należy wziąć się za krytykę. Bo wtedy to będzie konstruktywna krytyka. A dziś to tylko podcinanie gałęzi na której siedzimy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Pietraszko

#179245

Listy będą rejestrowane we wtorek. Więc można jeszcze zmienić.
O Nowakowiej pisałam już w kwietniu! Wiec co Jurku mamy milczeć i ludzie mają nie wiedzieć na kogo głosują.
A może powinni na tej liście głosować np. na poz 5.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179266

A co zrobic z taką żabą? Zjeść?

http://wieslawszostak.salon24.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179267

http://j.chmielowska.salon24.pl/337055,ras-owcy-na-listach-pis tu w komentarzach podane fakty wspolpracy RAS z ziomkostwem Niemieckim. Poczytajcie powiązania bo sa niezle!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179274

U nas do sejmu już zarejestrowana; jeszcze tylko senat. Ale zmiany były realne tylko do konwencji.
Kto ma numer 5 u was - nie wiem. Dla mnie to taka dziwna liczba, rzadko ją na uczelni wpisuję.
Zjedzenie żaby według Francuzów byłoby wyjściem optymalnym. Ja jestem antyeuropejski, z poczęstunku nie skorzystam. Ale jeśli jeszcze żaba będzie przez 6 tygodni rosła - nie powinna złykowacieć. A może się rozrośnie i będziesz miała większą ucztę.
Bardziej serio: jak nie można nic dobrego zrobić - można zrobić tylko źle. A teraz, przez najbliższe kilka tygodni, źle nie wolno.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Pietraszko

#179273

http://j.chmielowska.salon24.pl/337055,ras-owcy-na-listach-pis poczytaj w komentarzach o powiazaniach RAS z Ziomkostwem niemieckim. Przed konwencja alarmowałam caly czwartek i piatek!!!!! To nie sa sprawy nowe od kwietnia o tym piszę. Wysłałam do Kaczyńskiego list miesiac temu i co i nic. Od zarejestrowania list trudno nie mozna juz nic zrobic. Ale i tak wolno pisac na kogo należy glosowac to jest kampania

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179275

gość z drogi

teraz juz pozostaje jedno, nie głosować na nią i na jej podobnych

ale głosować na PIS

Nie wolno nam pomagać platformiakom ani psl

oni umieja dbac o swoj interes,wiec i my zróbmy TO

pani Nowak nie powinna dostać naszych głosów,ale PIS TAK

wpadki wszędzie się zdarzją

jestem przeciwko Rasiom i im POdobnym głosuje na PIS,krytykę zostawiam na pożniej zresztą platformiacy rąbią to na okrągło

serd pozdr

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#179389

Gawronski Rafzen
Mam serdeczną prośbę aby nie usprawiedliwiać J. Kaczyńskiego. Od lat promuję szumowiny i zdrajców mimo ostrzeżeń i powiadomień.
Zatem na przestrzeni wielu lat, nie są to sprawy jednostkowe tylko globalne w PiS, to prosimy o logiczne wnioski, a nie usprawiedliwienia

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#179293

"teras" wiemy, że promujesz szumowinę

Vote up!
0
Vote down!
0
#179295

Gawronski Rafzen

Rozwiń się intelektualnie i zacznij stosować wyszukiwarkę.
Podaję nazwę google. Tam poczytasz sobie o nas i naszej działalności w przeciwieństwie do Sassina wybawcy Kaczyńskiego.

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#179297

nie zawracaj mi d... szumowino
przypominam ci, że mnie sprowokowałeś
http://niepoprawni.pl/blog/3928/trzesienie-ziemi-w-polsce#comment-207107
a poza tym oplułeś "niepoprawnych" w kilku miejscach m.in.
tutaj:
http://niepoprawni.pl/blog/3928/kaczynski-lepper-zawiedziona-milosc

Vote up!
0
Vote down!
0
#179299

Gawronski Rafzen
..a jeżeli odpisze że cię nie miłuje to jest jeszcze Gadzinowski lub Biedroń.
Podobne programy gospodarcze tylko inne spojrzenie na komunizm.
Mała różnica, przymkniesz oczy i będzie dobrze.

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#179301

szumowina!

Vote up!
0
Vote down!
0
#179302

Przywołuje do porzadku!!
Przeczytajcie komentarz pod moim tekstem na Salonie24
R.Dudziak pisze:

osoby publiczne mają obowiązek lojalnosci wobec swojego państwaRAS-owcy na listach PiS?

Polski Kodeks Karny mówi:
Częsć szczególna Zbrodnie stanu
Art. 93 par. 1. Kto usiłuje pozbawić Państwo Polskie niepodległego bytu lub oderwać częsć jego obszaru, podlega karze więzienia na czas nie krótszy od lat 10 lub dożywotnio albo karze śmierci.
par. 2. Kto usiłuje zmienić przemocą ustrój Państwa Polskiego, podlega karze więzienia na czas nie krótszy od lat 10 lub dożywotnio.

Art. 99. Kto wchodzi w porozumienie z osobą działającą w interesie obcego państwa lub organizacji międzynarodowej w celu wywołania wojennych lub innych wrogich działań przeciw Państwu Polskiemu, podlega karze więzienia na czas nie krótszy od lat 10.

1. Przedmiotem przestępstwa w stanie faktycznym art. 99 jest zarówno bezpieczeństwo zewnętrzne Państwa, jak też interes międzynarodowy. Zarówno bowiem jedno jak i drugi, narażone są przez działanie, zmierzające do wywoływania wojny, lub innych zadrażnień międzynarodowych. 2. Podmiotem przestępstwa może być każdy, zarówno obywatel polski, jak i cudzoziemiec. Pod tym względem zachodzi więc różnica w stosunku do ustaw dzielnicowych, która według uzasadnienia Komisji Kodyfikacyjnej, "polega na rozszerzeniu podmiotu przestępstwa, którym przy koncepcji zdrady według obowiązujących kodeksów (oprócz austrjackiego) musiał być obywatel polski, według K.K. zaś może być każdy, a to stosownie do przyjętego przez K.K. stanowiska, traktującego wywołanie wojny lub innego wstrząśnięcia stosunków międzynarodowych, jako klęski powszechnej. Z drugiej strony chodzi także, w myśl zasady narodowości przedmiotowej o obronę interesów Państwa Polskiego". (Kom. Kod V, Z. 4, 12) 3. Również działanie przestępne zostało określone w sposób bardziej syntetyczny aniżeli w ustawodawstwie dzielnicowem. K.K. mówi o "porozumieniu", a w pojęciu porozumienia mieścić się będzie zarówno "nakłanianie obcego państwa do wojny". jak "obiecanie obcemu państwu pomocy", t. j. formy działań, określone w odpowiednich przepisach kodeksów dzielnicowych. W definicji porozumienia mieści się taki stan faktyczny, w którym następuje uzgodnienie zamierzeń na gruncie jakiegoś ustalonego przedsięwzięcia. Nie chodzi zatem w wypadku art. 99 o jakieś ogólne nawoływanie do wojny, co mogłoby być treścią przestępstwa z art. 113, ale o konkretne porozumienie z określonym kontrahentem co do przedsięwzięcia określonych czynności.. 4. Ustawodawstwo dzielnicowe, w szczególności N. i R., wymagało w tym wypadku stosunku między sprawcą przestępstwa a rządem obcego państwa. Oczywiście mogła być mowa o stosunku pośrednim, za pomocą agenta tego rządu. K.K. rozszerza zakres możliwych w tym wypadku kontrahentów przestępnego porozumienia, określając ich w ten sam sposób, jak w art. 98. Porozumienie może nastąpić zatem nietylko z osobą oficjalnie reprezentującą rząd obcego państwa, ale wogóle z sobą działającą w interesie obcego państwa, chociażby nie będącą jego upoważnionym przedstawicielem. 5. Oprócz osób, działających w interesie obcego państwa, K.K. wymienia także osoby działające w interesie organizacji międzynarodowej, a to z powodów, o których wspominaliśmy już pod art. 98. 6. Celem porozumienia ma być wywołanie wojennych lub innych wrogich działań. K.K. mówi o działaniach wojennych, a nie o wojnie, ponieważ w obecnej praktyce międzynarodowej jakieś oficjalne wypowiadanie wojny nie bywa przestrzegane przy rozpoczęciu działań zbrojnych, mających niewątpliwie charakter działań wojennych. Oprócz tego K.K. wymienia inne wrogie działania. W pojęciu tem mieścić się będą nietylko jakieś formalne wystąpienia, jako to np. zerwanie stosunków dyplomatycznych, postawienie ultimatum, t. zw. represalja i t. p.), ale także nieprzyjazne działania, mające charakter ekonomiczny, albo wszelkie inne przedsięwzięcia, narażające zewnętrzne bezpieczeństwo Państwa. Przykładem może być znany wypadek akcji organizacji międzynarodowej, zmierzającej do utrudnienia dowozu amunicji do Polski w czasie jej wojny z Rosją w r. 1920. Chodziło tu, niewątpliwie o podjęcie przez organizację międzynarodową wrogich działań przeciwko Państwu Polskiemu. Podobne znaczenie mieć może t. zw. "wojna celna", lub inne nieprzyjazne, a szkodliwe dla Państwa, wystąpienia zewnętrzne. 7. Sankcja karna podaje minimum szczególne kary więzienia na lat 10. W wypadku nadzwyczajnego złagodzenia mogłaby być mowa o zastosowaniu punktu "b" art. 59. Kara dodatkowa utraty praw publicznych i honorowych musi być orzeczona zawsze, chyba że zastosowano złagodzenie nadzwyczajne i wymierzono karę aresztu.

Roman Dmowski pisał: „Niemiec, który widząc, że w interesie państwa pruskiego trzeba podbić dla kultury niemieckiej Poznańskie, osiądzie tam i całą swą energię obróci na umacnianie w naszym kraju niemczyzny, który będzie przygarniał dzieci polskie i uczył je po niemiecku, który w posiadłosci swej zorganizuje zarząd niemiecki i wpływem kulturalnym otoczenie swe będzie przerabiał na Niemców, który będzie zakładał niemieckie instytucje filantropijne – tylko szacunek we mnie wzbudzi, jakkolwiek będę go uważał za niebezpieczniejszego wroga od tamtych i będę starał się walczyć z jego usiłowaniami.”

Pani poseł Maria Nowak nie jest osobą niepoczytalną, tylko dobrze wiedzącą co robi.
Jako osoba publiczna ma wpływ na politykę naszego kraju. Na takie osoby nie powinien padać najmniejszy cień podejrzeń, że może działać na szkodę własnego państwa. Wg artykułu pani Chmielowskiej wynika, że związki z RAS są mocne (W definicji porozumienia mieści się taki stan faktyczny, w którym następuje uzgodnienie zamierzeń na gruncie jakiegoś ustalonego przedsięwzięcia.) Nie można wykluczyć, że przy tak bliskim pokrewieństwie jakim jest synostwo
pani N. zdystansowała się od syna i jego działalności, co dowodzi jej honorowe członkostwo w stowarzyszeniu, które ma w swoim zarządzie w większości członków RAS. Tak jak już wyżej kodeks karny wspomina oraz cytat Romana Dmowskiego i dowodzi, że nasz kraj jak długo istnieć
będzie, będzie narażony na aspiracje obcych państw chcących sobie byłe tereny odzyskać lub w całości podporządkować. My nie możemy sobie pozwolić na osoby, które są uwikłane w niejasne sprawy a które miałyby zarazem nas reprezentować na ławach sejmowych a już na pewno nie na
liscie Prawa i Sprawiedliwosci.

źródło:

RAS scisle współpracuje na podstawie porozumienia:

„Initiative der Autonomie Schlesiens (Inicjatywa dla Autonomii Śląska, IAS) i Ruch Autonomii Śląska (RAŚ) podejmują współpracę

Niemiecka Inicjatywa dla Autonomii Śląska i Ruch Autonomii Śląska będą w przyszłości współpracować jako partnerzy wspólnie z Silesian Autonomy Movement - United Kingdom.
Przewodniczący tych trzech organizacji podpisali stosowne porozumienie 17.10.2009 r. w Opolu.”

INITJATYWA DLA AUTONOMII ŚLĄSKA e.V. [stowarzyszenie zarejestrowane]

WYWIAD: Autonomia dla Górnego Śląska

Wywiad gazety internetowej www.silesia-schlesien.com z Robertem Starostą, przewodniczącym Inicjatywy dla Autonomii Śląska e.V.

„Silesia: Jak widzi pan przyszłość Górnego Śląska?
Starosta: Zniesienie sztucznej granicy i połączenie obu okręgów: opolskiego i śląskiego w Górny Śląsk wzmocniłoby tożsamość i znaczenie całego regionu, a ludziom oddana zostałaby ich ojczyzna. Wymagana jest polityczna wola ogłoszenia Opola - stolicy historycznej - dzisiejszą stolicą Górnego Śląska. W ten sposób Opole odzyskałoby swoje znaczenie, a region opolski wzmocniłby się gospodarczo. Historyczna siedziba parlamentu w Katowicach powinna być także przyszłą siedzibą parlamentu.

Silesia: Mówi pan o Górnym Śląsku. W wyniku ucieczki, wypędzenia i późniejszego wysiedlenia na Śląsku jest teraz znacznie mniej Niemców niż przed zakończeniem II wojny światowej.
Starosta: Zaraz po wojnie mieliśmy do czynienia z dużą falę wypędzeń i ucieczek. Od lat 50. do 80. miały miejsce liczne fale wyjazdów późnych przesiedleńców. Szczególną więzią z ojczyzną można wyjaśnić fakt, że my Ślązacy nosimy ojczyznę w sercu i chcemy ją aktywnie kształtować.

Silesia: We wrześniu 2008 r. zarejestrował pan swoje stowarzyszenie. Nie obyło się przy tym bez problemów.
Starosta: Zgadza się. Urząd Skarbowy w Berlinie odrzucił wniosek o uznanie użyteczności publicznej. Uzasadnienie nie świadczyło bynajmniej o zrozumieniu historii i nie starano się o rozmowę wyjaśniająca. Mówiono o "nad- i podśląsku". Już sama nazwa stowarzyszenia i statut wywoływały w urzędzie skarbowym złe skojarzenia. Nie chciano przyjąć do wiadomości historycznego faktu autonomii Śląska (w latach 1922-1939) i dzisiejszego ruchu na rzecz autonomii. W rozmowach insynuowano porównania z krajem Basków i Kosowem oraz zarzucano mi separatyzm.

Silesia: Jaki jest pana cel?
Starosta: Uświadamianie i apel o zrozumienie. Wskazywanie na polityczne procesy i dbałość o dobre i lepsze porozumienie pomiędzy z jednej strony Niemcami, Czechami i Polakami, a z drugiej pomiędzy niemieckimi, polskimi i czeskimi Ślązakami. Ale również wyjaśnienie tła historycznego i przedstawienie innych regionów autonomicznych w Europie. „

„STATUT

§ 1 Nazwa i siedziba

Stowarzyszenie należy wpisać do Rejestru Stowarzyszeń i otrzyma wtedy nazwę

Initiative der Autonomie Schlesiens e.V.
[Inicjatywa dla Autonomii Śląska Stowarzyszenie zarejestrowane]

Stowarzyszenie ma siedzibę w Würzburgu.
Rokiem obrotowym jest rok kalendarzowy.

§ 2 Cele i zadania Stowarzyszenia

(1) Zadaniem i celem Stowarzyszenia jest wspieranie internacjonalizmu, tolerancji we wszystkich dziedzinach kultury i idei porozumienia między narodami, jak również kształcenia.

(1a) Celem Stowarzyszenia jest pielęgnowanie stosunków polsko-niemiecko-czeskich i przyjaźni między narodami, ze szczególnym uwzględnieniem roli Dolnego i Górnego Śląska.
- Nasze działania wspierające ideę internacjonalizmu postrzegamy jako pomost w kierunku innych państw federalnych, wspólnot autonomicznych i regionów europejskich, w poczuciu wzajemnej tolerancji, respektu i dialogu.
- Chcemy uwydatnić szczególny charakter śląskości i popierać oraz wspierać bogatą kulturę na Dolnym i Górnym Śląsku.
- Zamiary Stowarzyszenia urzeczywistniane są poprzez sympozja, konferencje, kręgi dyskusyjne, spotkania obywateli, jak również polityków, tworzenie siatek kontaktów, pracę społeczną i wystawy mające związek z pielęgnacją polsko-niemiecko-czeskich stosunków, także na terenie Polski i Czech, poprzez wspieranie kultury, kształcenia i spraw społecznych.

§ 13 Rozwiązanie Stowarzyszenia
W przypadku rozwiązania lub likwidacji Stowarzyszenia bądź ustania celów dotychczasowej użyteczności publicznej majątek Stowarzyszenia po uregulowaniu zobowiązań przypada:

Landsmannschaft Schlesien Nieder-und Oberschlesien
Landesverband Bayern e.V.
[Ziomkostwu Śląskiemu Dolnego i Górnego Śląska
Kołu Terenowemu w Bawarii e.V.],

które powinno użyć te środki wyłącznie i bezpośrednio na cele publiczne.

Niniejszy statut został uchwalony przez Zgromadzenie Założycielskie dnia 25.04.2009 r.

Artykół 13 mówi wprost, że w przypadku rozwiązania lub likwidacji srodki przejdą na rzecz działania Związku Wypędzonych Pawelka, Rudi Landsmannschaft Schlesien

Oficjalna strona Związku Wypędzonych:

Präsidentin
Erika Steinbach, MdB
Informatikerin, Diplomverwaltungswirtin, Geigerin
60435 Frankfurt am Main
geb. 25.07.1943, Rahmel / Westpreußen
evangelisch, verheiratet
• CDU-Abgeordnete im Deutschen Bundestag seit 1990
• BdV-Präsidentin seit 1998

Pawelka, Rudi Landsmannschaft Schlesien Plaszczek, Klaus Landsmannschaft der
Oberschlesier Posselt MdEP, Bernd Sudetendeutsche Landsmannschaft Saenger, Hartmut Pommersche Landsmannschaft Sprungala, Dr. Martin Landsmannschaft Weichsel-Warthe

Karta niemieckich wypedzonych ze stron rodzinnych
Swiadomi odpowiedzialnosci przed Bogiem i ludzmi, swiadomi przynaleznosci do chrzescijanskiego, zachodnioeuropejskiego kregu kulturowego, swiadomi przynaleznosci do narodu niemieckiego oraz w zrozumieniu wspólnego celu wszystkich narodów Europy, wybrani przedstawiciele milionów wypedzonych ze stron rodzinnych, po glebokim nymysle i w zgodzie ze swoim sumieniem, postanowili przed narodem niemieckim i opinia swiatowa zlozyc uroczysta deklaracje, okreslajaca obowiazki i prawa jakie niemieccy wypedzeni ze stron rodzinnych uznaja za swoja zasade podstawowa oraz za nieodzowny warunek powstania wolnej i zjednoczonej Europy.
1. My wypedzeni ze stron rodzinnych, rezignujemy z zemsty i odwetu. Postanowienie to traktujemy powaznie I jest ono dla nas swiete, bowiem wyplywa ono z pamieci o nieskonczonych cierpieniach jakie przypadly w udziele ludzkosci, szczególnie w ostatnim dziesiecioleciu.
2. Ze wszystkich sil wspierac bedziemy wszelkie inicjatywy zmierzajace do powstania zjednoczonej Europy, w której poszczególne narody zyc beda mogly bez trwogi i przymusu.
3. Ciezka i wytrwala praca bedziemy uczestniczyc w odbudowie Niemiec i Europy.
Deutsche Minderheiten in Osteuropa
In den Staaten Mittel-, Ost- und Südosteuropas sowie in der Russischen Förderation und anderen Nachfolgestaaten der ehemaligen Sowjetunion leben rund 2 Millionen Deutsche. Die nachfolgenden Zahlen basieren auf amtlichen Schätzungen:
Russische Föderation 800.000
Republik Kasachstan 350.000
Republik Polen 300.000 - 500.000
Republik Ungarn 200.000
Rumänien 80.000
Tschechische Republik 100.000
Um ihre Interessen als nationale Minderheit besser vertreten zu können, haben sich in den einzelnen Ländern regionale und überregionale Vereine gebildet.
Verband der deutschen Sozial-Kulturellen
Gesellschaften in Polen - VDG
Vorsitzender: Bernard Gaida
ul. Krupnicza 15
PL - 45013 Opole
Telefon: 0048 (0) 774 53 85 07
Telefax: 0048 (0) 774 54 78 78
E-Mail: biuro@vdg.pl
Internet: www.vdg.pl

Wypowiedzi „Autorki” czy „brak żródła” swiadczą o braku jakiejkolwiek wiedzy na temat RAS, lub

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179305

Gawronski Rafzen
Dziękujemy za ogrom pracy !
Pozdrawiam

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#179310

Tematykę i metody odrywania Śląska od Polski poruszyłem, wprawdzie z innej okazji, 29 lipca 2010 roku we wpisie "Ku rowadze. Co wazniejsze? Górny Śląsk czy walenie w bęben zydowski"

Kto chce niech przeczyta. Najciekawsze są komentarze.

_________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#179312

mnie czy tę szumowinę rzucającą błotem na oślep?
szumowina napisała "teras". dla mnie to taras. ten sam poziom.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179328

"Od lat promuję szumowiny"

Boskie

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#179419

..... bardzo jestem rad,że mogę z Panią zamienić kilka słów.
Ale póki co, chciałbym zapytać : czy to prawda,że była Pani
członkinią PiS-u ??
Cały ten post ma wydżwięk - Kaczyński to sklerotyk, ćwok i nie kuma co się dzieje w jego Partii.
Pani, tak świetny analityk i bloger nie widzi kto się do Pani "przykleja".Już się zjawił "idiota polityczny" niejaki Pol... e,za chwilę przyleci na miotle kandydatka na Prymasa - niejaka CYRK.... co jest grane ?? nie możemy do tego wrócić po wyborach ??
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#179309

Gawronski Rafzen
..tylko innymi słowy.
To sa podstawy do delegalizacji PiS-u. Prawo jest prawem a czynne wspieranie antypolskich organizacji rasistowskich to zwykła kryminalica.
Żeby nie posądzać o działaność na rzecz PO przedstawiam nasz wniosek o delegalizację PO który to wniosek został przez aszkenazyjskiego urzędnika w Polsce zmanipulowany.

http://rafzen.wordpress.com/2011/03/12/faryzeusze-demokracji/

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#179322

Tworzenie śpiochów i agentów we własnych szeregach to już specjalność Prawa i Sprawiedliwości, nie wiem skąd takie zdziwienie u niepoprawnych, że na listach PiS-u znajduje się jakiś "rasiowiec"?

Po wyborach okaże się, że to zdrajca i nasłany agent przez jakiś obcy wywiad albo przez ubecję, ale na pewno nie przez Mossad, dzięki temu kilku wytrawnych blogerów będzie miało o czym pisać, przez kilka następnych lat. :))

Partia polityczna, która mieni się swoją nieposzlakowaną opinią i uczciwością oraz charakteryzuje się tym, że walczy o wolną Polskę i chyba też WIELKĄ :), nie powinna pozwalać na to, aby na jej listach wyborczych znalazł się człowiek, który jest wrogi Polsce i ma jakieś związki z niemieckim ziomkostwem...

I to właśnie przed wyborami powinni się o tym dowiedzieć wszyscy Polacy, tak jak i tym, ilu żydów będzie startowało z list wyborczych wszystkich partii politycznych w Polsce, tak jak i o tym, ilu z nich należy do masonerii polskiej lub światowej...

Obawiam się, jednak, że tego wszystkiego się nie dowiemy, a ten rasiowiec po wyborach okaże się śpiochem i kolejnym rozłamowcem w szeregach PiS-u oraz dawnym ubekiem, który ma związki z KGB oraz z sowiecką Rosją, jednak już nikt tego człowieka nie będzie mógł usunąć z polskiego parlamentu. :)))) I właśnie o to chodzi. :)))

Tak jak ta historia o tym, kim byli rodzice żony Komorowskiego, te informacje dotarły do Polaków dopiero po wyborach prezydenckich, to politycy z PiS-u o tym wcześniej nie wiedzieli, kim byli rodzice Komorowskiej?

I tak właśnie od dekad niszczy się Polskę, i tak właśnie w Polsce dochodzi do sytuacji zaplanowanej już wcześniej, która doprowadzi do sytuacji, gdzie na scenie politycznej w Polsce ostanie się nowoczesna i postępowa oraz liberalna PO oraz konserwatywna, prawicowa, propolska i katolicka oraz narodowa partia PiS. :)))) Przedwyborcze bicie piany trwa dalej, tak jak i Akcja Widelec. :)))

p.s.

Stalin i Breżniew też byli niewinny, tylko mieli złych doradców, Gierek i Jaruzelski również, a przecież chcieli dobrze dla swoich ojczyzn. No to towarzysze pomożecie? Pomożemy!!!

Jarosław, Jarosław, Macierewicz, Ścios i Kuźmiuk!!!

p.s. 2

Właśnie ekshumowano ciało towarzysza śp. Wassermana. :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#179316

Gawronski Rafzen
...wraz z uzasadnieniem.
Czystość szeregów partyjnych nie realizuje się po wyborach, jak sugeruje niejaki maruś, tylko przed wyborami i zwyczajowo na kilka miesięcy przed.
Pozdrawiam.

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#179324

To takie zaostrzenie antypisowskiego kursu w związku z nadchodzącymi wyborami? ;)

Ciekaw jestem, swoją drogą, czy listy wyborcze innych partii też są tak uważnie analizowane. Ale o to już mniejsza...
Załóżmy, że znalazła się tam jakaś czarna owca.
I na nią nie należy głosować, zgoda.

Ale tu widzę bardziej takie ogólnorozwojowe wnioski, co do całego PiS. Ciekawe.

Umówmy się co do następujących rzeczy:

- zupełnie nie interesują mnie domniemania co do potencjalnych żydowskich czy innych korzenie kogokolwiek. Przeprowadzanie takowych uważam generalnie za przejaw, nazwijmy to roboczo, lekkiej aberracji umysłowej.

- człowieka oceniam na podstawie tego co sobą prezentuje, nie tego kim byli jego rodzice, rodzeństwo, babcie, wujki i sąsiedzi.

- co do samego PiS, jest dla mnie jedyną szansą na zmianęrzeczywistości, która nas otacza. I to nie tak, że od 20 lat nic się nie zmienia - owszem, ostatnio zmieniło się jeszcze bardziej na gorsze. Za sprawą PO, PSL, SLD i ich zwolenników, ale także za sprawą zwolenników partii-kanap. W kaqżdych wyborach około 10% wąznych głosó idzie "do piachu" bo - padają na kanapy, które nigdy nie przekroczyły progu 5%. Szkoda, mam nadzioeję, że ludzie przestaną się dawać oszukiwać przez tanich karierowiczów.

- nie jestem zwolennikiem demokracji per se, ale jestem pragmatykiem i widzę jaką mamy rzecztywistość i system. Pieprzenie (przepraszam za określenie, ale bardzo mi pasuje) o konieczności zmiany ordynacji TERAZ (a inaczej się obrażę i nie głosuję) to, póki co, utopia. Jest, jak jest, złodziei, nieudaczników, agentów, a może jeszcze gorzej trzeba od żłoba odsunąć. PO, SLD i przystawki.
A w demokracji, nawet kulawej - ZAWSZE wybiera się mniejsze zło. Z ZASADY, Z DEFINICJI.
Dla mnie partią najbardziej zbliżoną do mojego ideału jest PiS - i był.
Jeśli cokolwiek mi u nich nie odpowiada to kwestie gospodarcze - ale, do diabła, wolę uczciwego socjalistę, od złodzieja liberała...

PS Proszę nie pisać o śp. Zbigniewie Wassermanie per "towarzysz". (!)

Vote up!
0
Vote down!
0
#179326

Śp. Zbigniew Wasserman będąc prokuratorem w latach 70-tych oczywiście nie należał do żadnej partii, był bezpartyjny i nie podlegał tamtej epoce i ludziom, którzy go mianowali prokuratorem? No cóż za przypadek. :))) Na taką ekstrawagancję w Polsce w tamtych czasach mogli pozwolić sobie tylko żydzi albo masoni. :)))

Zbigniew Wasserman - Minister koordynator ds. służb specjalnych IV RP. PRL-owski prokurator od lat 70-tych. W krakowskiej prokuraturze prowadził kilka śledztw przeciwko działaczom Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Mnie jako Polaka interesuje w odróżnieniu od pana, kto będzie zasiadał w polskim sejmie. W polskim sejmie mają zasiadać z woli narodu, innych Polaków lub obywateli polskich ludzie utożsamiający się z Polską i tylko z nią, jeżeli natomiast ktoś ma inne korzenienie narodowe niż polskie i chce rządzić w Polsce Polakami, to niech swojego pochodzenia narodowego przed Polakami jego wyborcami nie ukrywa.

I właśnie, to jest aberracja, że Polak nie chce wiedzieć, kto nim będzie rządził, a potem dziwi się, że nim źle rządzą, że go okradają i, że mają Polaków i całą Polskę w d...e. Mało tego, potem napiszą jacyś tzw. historycy, że Polska upadła, została ponownie rozebrana, bo Polacy nie potrafią się swoim własnym krajem rządzić. No tak, jeżeli ludzie wykształceni, którzy uważają się za elitę tego narodu nie chcą tego wiedzieć, kto nimi rządzi lub będzie rządził, to czemu się dziwić.

Nie wiem w takim razie czemu na tym portalu tak często tak wielu niepoprawnych blogerów pisze na temat rasiowców w złym kontekście oraz na temat takich ludzi jak Vincent od naszych polskich złotówek, Bartoszewski, Komorowski, Kuc, Niesiołowski, Palikot, Sikorski lub czemu wyszukujecie u innych ludzi akurat w tym przypadku wrogów politycznych PiS-u wszelkich szczegółów z ich życiorysów, które mają jakoby wskazywać na ich złą przynależność narodową czy partyjną? Jednak najczęściej blogerzy niepoprawnych szukają tych niewłaściwych ich zdaniem epizodów z życia ludzi nienależących do PiS-u, natomiast nie robią tego we własnych szeregach, ale tylko do tego momentu, gdy jacyś ludzie należą do PiS-u, tak było z ludźmi z PJN, z Kaczmarkiem czy Kornatowskim... Z tego wniosek, że albo robią to z głupoty albo właśnie po to, aby potem wśród swoich koleżanek i kolegów partyjnych szukać śpiochów lub innych dywersantów i szpiegów, zwłaszcza tych związanych z Rosją, KGB i UB...

Taka zabawa może trwać do końca świata panie Max. :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#179341

"Mnie jako Polaka interesuje (...), kto będzie zasiadał w polskim sejmie. W polskim sejmie mają zasiadać z woli narodu, innych Polaków lub obywateli polskich ludzie utożsamiający się z Polską(...)"

I do tego miejsca się zgadzam. I tylko do tego miejsca. Jest dla mnie nieistotną informacją, czy ktoś miał w rodzinie Włocha, Niemca czy Żyda, a może czy jego matka przespała się raz z Rosjaninem i tak naprawdę nie wiadomo, czyj on syn...
Podłe? No, ale takich metod się używa, dlatego nawiązuję.

Logika. To ni jest tak, że jak ktoś ma dobre pochodzenie, będzie rządził dobrze. Mało to było rdzennnych od pokoleń Polaków świń i sprzedawczyków? Sama narodowośc o niczym nie świadczy. To branie za przyczynę okoliczności, a nie szukanie właściwej genezy. Podobnie z przynależnością do różnych organizacji. co mnie ro obchodzi??? A niech sobie będzie wyznawcą niebiańskich jaszczurów, jeśli dany polityk działa na dobro Polski, będę go popierał. Przeciwnie, gęba pełna patriotycznych frazesów i metryczka nieskalanego pochodzenia do 10 pokolenia wstecz - to nie wystarczy. Liczą się efekty. Liczą się też starania, oczywiście.

Co do Wassermana - prosty szacunek. A nazywanie go (TERAZ) "towarzyszem" ma sugerować pewne określone konotacje, a móiac po imieniu: jak to pełno w PiS tych komunistów. Prawda??

Nie wiem kto to jest "wy" - ja nie wyszukuję szczegółów dotyczących rodziny i nie wiadomo czego jeszcze.

A cynicznie powiem tak. Przyznałem, że jestem pragmatykiem - każdy typ propagandy. który doprowadzić może do zakończenia rujnujących Polskę i kompromitujących rządów PO jest pożyteczny. Tak że, rozgrzeszam. Zresztą ludzie są wkurzeni, to też dużo tłumaczy.

Zaręczam, że na większości innych portali zajmująsie głównie, jeśli nie wyłącznie, odgrzewanymi brudami co do politykó PiS. Zawsze można tam zajrzeć, jeśli ktoś jest ciekaw różnych "rewelacji".

______________________
@Jurand

Oczywiście, że konstytucję trzeba zmienić. Bezapelacyjnie. A w obecnych warunkach można to zrobić bądź drogą parlamentarną wymagającą określonej większości głosów - bądź drogą zamachu stanu.
Też chciałbym widzieć w Polsce system prezydencki, też uważam funkcjonujące rozwiązania za nie do przyjęcia.

Przykładowo, zwolennicy JOW mówią tylko o części problemu (czy JOW'y to takie skuteczne antidotum na wszystkie problemy i rzeczywiście idealne rozwiązanie to inna sprawa, mam tu pewne wątpliwości), tego typu regulacje jak ordynacja to fragment wymaganych zmian.
I, istotnie, grzebią w tej naszej aktualnej konstytucji od przypadku do przypadku i doraźnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179344

Ja nie napisałem, że taka jest zależność, że jak ktoś jest Polak to na pewno będzie rządził dobrze w Polsce. Napisałem, że każdy Polak powinien wiedzieć na kogo głosował lub na kogo będzie głosował i, żeby to robił z pełną świadomością.

Jeżeli w takim razie pana to nie interesuje, to po co tyle zamieszania z tym rasiem? Być może właśnie z tego powodu ten rasiowiec znalazł się na listach PiS-u, przecież tak naprawdę nie jest ważne, czy ten rasiowiec jest Polakiem czy Niemcem albo nowo powstała nacją Ślązakiem. Ważne natomiast jest, że dzisiaj jest wierny PiS-owi i prezesowi, dopiero po wyborach będziemy rozliczać albo i nie, bo i po co, Partia i stołki są najważniejsze. Jeżeli rasiowce wszem i wobec ogłaszają, że nie są Polakami i, że chcą ogłosić autonomię i chcą się od Polski odseparować, to na pewno w takim razie poczynania w tym względzie PiS-u są propolskie. :))

No tylko pogratulować, ale przecież każdy głos oddany na rasiowca, który jest na listach PiS-u będzie liczony PiS-owi, przecież i tak potem prezes zadecyduje, kto się znajdzie w polskim sejmie z ramienia PiS-u, jednak chyba siedem pierwszych miejsc na listach krajowych ma taką obecność w polskim parlamencie już zapewnioną, bez znaczenia jest w tym momencie, ile kandydat na tej liście dostanie głosów, no chyba, że będzie kandydował do senatu. :))

Nie wiedziałem, że RAŚ jest w koalicji z PiS-em, ale ze Śląska przychodziły takie głosy, że PiS jest w niektórych samorządach terytorialnych w koalicji z przedstawicielami RAŚ-a.

Teraz to się potwierdza, nie chciałem temu wierzyć, ale jednak...

Moim z daniem w tej sytuacji PiS, PO i RAŚ w niektórych okręgach wyborczych powinny stworzyć swoje wspólne listy, byłoby uczciwiej i sprawiedliwiej i nie byłoby tego całego niepotrzebnego zamieszania z RAŚ-iem. :))) No bo komu to jest potrzebne we wspólnej unijnej Europie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#179351

Akurat ja nic o RAŚ nie pisałem. Pozostawiłem to, że tak powiem, sumieniu każdego głosującego - kogo wybierze.

Jak chcemy informacji co ta osoba robi na listach PiS, proponuję zapytać się konkretnych polityków PiS za to odpowiedzialnych. Nic trudnego.

Dopiero wtedy coś będzie wiadomo.

PS> Wiadomo, że koalicje w ramach samorządów lokalnych bywają różne. Od lat. Nie jest to zresztą przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania, a i mój stosunek do panów i pań samorządowców en masse jest wyjątkowo sceptyczny.

Datuje się to od czasów AWS, kiedy to w moim rodzinnym Krakowie w pewien sposób "otarłem się" o te sfery.

Zeby nie być wyulgarnym napiszę tak: syf, malaria i trzy metry mułu. I nie miało to nic wspólnego z tą czy inną partią. Po prostu takie zwyczaje :p.
Korupcja, nieudolność, fikcyjne działania, rozrost lokalnej biurokracji która (włąśnie głównie ona) kosztuje nas krocie - to kpiny, a nie jakieś "samorządy".
Pole do popisu dla miernot, lokalnych kacyków przepychających się przy korycie.
Lokalna, niestety prawdziwa, anegdota głosiłą wtedy, że Kraków ma więcej radnych niż Los Angeles... Anegdota - prawdziwa.

Być może mogłem wtedy rozpocząć "karierę", Ale sumienie i żołądek mi nie pozwoliły - zrobiło mi się mdło. No i musiałbym wszystkie lustra z domu wynieść ;)

Czy coś się zmieniło przez te 10 lat - wątpię, jeśli już, to na gorsze.
Czy wszędzie to wygląda tak jak tutaj - nie wiem, jest pewna szansa, że nie, więc nie chcę generalizować, aby kilku, prawdpodobnie uczciwych osób, nie pokrzywdzić.

Tak że temat samorządów, jakby to ująć, nie istnieje dla mnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179359

No to, jeżeli pan nie ma zdania na ten temat, to po co pan na ten temat dyskutuje i broni pan PiS-u, który ewidentnie w tej sprawie po raz kolejny popełnia błąd, tym błędem jest dobór ludzi na swoich listach wyborczych. Tak było ostatnio z panem Bieleckim, który był wystawiony w Warszawie jako kandydat PiS-u na prezydenta Warszawy. Przecież jest wiadomym, że pan Bielecki to wróg Polski i to nie od dzisiaj! Przecież już dzisiaj wiadomo jest, czym się to zakończy, czym się zakończy obecność tego rasiowca na listach PiS-u, kolejną awanturą i kłótnią oraz szukaniem w swoich szeregach śpiochów i szpiegów z krainy deszczowców, w tym przypadku z krainy rasiowców. To wszystko nastąpi wkrótce po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych.

PiS przed wyborami tego człowieka powinien usunąć ze swoich list i to jak najszybciej, bo każdy rasiowiec to wróg Polski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179365

[quote=Paweł T]Tak było ostatnio z panem Bieleckim, który był wystawiony w Warszawie jako kandydat PiS-u na prezydenta Warszawy. Przecież jest wiadomym, że pan Bielecki to wróg Polski i to nie od dzisiaj![/quote]
możesz udowodnić, że Cz. Bielecki jest wrogiem Polski i to nie od dzisiaj? proszę, udowadniaj:

Vote up!
0
Vote down!
0
#179398

Wystarczy zapoznać się z życiorysem pana Bieleckiego i przeczytać lub wysłuchać jego wypowiedzi na temat Polski i naszej roli na świecie, jaką sobie pan Bielecki wyobraża w przyszłości. Pan Bielecki powinien ze swoją przeszłością polityczną zająć się publikacją swojego życiorysu na łamach Gazety Wyborczej w odcinkach, bo tam jest jego miejsce, ewentualnie powinien zająć się noszeniem menory przed jakimś Rabinem. Wydaje się jednak, że temu panu to nie grozi, ponieważ jest ateistą. :)))

Bielecki ze swoim życiorysem nie powinien być wystawiany przez PiS do walki o prezydenturę w Warszawie. Nie dziwi mnie jego wynik w tamtych wyborach, już żaden Polak nie da się nabrać na ludzi wywodzących się z KOR-u i UW oraz jej przybudówek, jednak widocznie niektórzy ludzie w PiS-e odpowiedzialni za kadrę polityczną w PiS-e dalej szukają w tym środowisku ludzi, którzy mieliby rządzić Polską.

Musiałbym chyba się na głowy pozamieniać z Michnikiem, żeby zagłosować na pana Bieleckiego. :)))

***

Kandydat PiS na prezydenta Warszawy, niegdyś poseł Akcji Wyborczej Solidarność, wiele razy krytykował Jarosława Kaczyńskiego

Czesław Bielecki, niegdyś poseł Akcji Wyborczej Solidarność, od lat przebywał na marginesie polityki. Jego niespodziewana reaktywacja była zaskoczeniem nawet w partii, która wystawiła go w stolicy do walki przeciw Hannie Gronkiewicz-Waltz (PO). W sejmowych kuluarach niektórzy posłowie PiS zaczęli opowiadać, że Bielecki jest odpowiedzią Kaczyńskiego na rzekomy szantaż Pawła Poncyljusza, dotychczasowego pretendenta do tej nominacji. Poncyljusz miał żądać od szefa partii wystawienia go w wyborach, bo w przeciwnym razie wystąpi z PiS.

– To wierutne kłamstwo. Z prezesem ostatni raz rozmawiałem 4 lipca – odpowiada Poncyljusz. Dzień po nominacji Bieleckiego zachwalał jego kandydaturę w mediach. – Jeśli ktoś ma szansę wygrać z Gronkiewicz-Waltz, to właśnie on – mówił Poncyljusz i wspomniał, że u jego boku zaczynał karierę polityczną.

Krzycząc na prezesa

Niektórzy politycy PiS są w szoku. Pamiętają, jak 13 lat temu w sejmowej restauracji Hawełka Bielecki zgotował Jarosławowi Kaczyńskiemu awanturę. Świadkowie tej sceny wspominają, że Bielecki wymyślał Kaczyńskiemu m.in. od „tłustych Żydów”. Obaj panowie pozostawali w przyjaznych relacjach. Wtedy jednak Kaczyński nie chciał spełnić jakiejś prośby Bieleckiego. Zdaje się drobnej, bo relacjonujący sprzeczkę nawet nie pamiętają, o co poszło.

Powrót do polityki

Historię z 1997 r. przypomniał Kaczyńskiemu na środowym posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS jeden ze współpracowników. – Jarek, uważaj, bo on znowu będzie na ciebie krzyczał – mówił. Ale prezes PiS odpowiedział uśmiechem. Komitet zaś zatwierdził kandydaturę Bieleckiego w wyborach na prezydenta stolicy.

Czesław Bielecki jest niezadowolony, gdy przypomina się tamtą historię. – Nie była to sprzeczka, ale przekomarzanie się polskiego Żyda z osobą całkowicie wyzutą z antysemickich emocji. Brzmi irracjonalnie, gdy wyjmie się z tego kontekstu – mówi „Rz”. Jak opowiada, zapomniał o tej historii. Przypomniał mu ją Jarosław Kaczyński w czasie jakiejś uroczystości. – Całkowicie żartem – dodaje.

Bielecki z dumą podkreśla swoje żydowskie pochodzenie. Niedawno na łamach miesięcznika „Europa” wspominał, jak w 1968 roku poszedł do odpowiedniego wydziału Urzędu Rejonowego Warszawa-Śródmieście i poprosiło zmianę narodowości. „Z polskiej na żydowską. – Dlaczego żydowską, a nie kambodżańską? – zapytała urzędniczka. – Bo moi rodzice byli Żydami, więc ja będę Żydem. I wpisywałem sobie od tamtej pory do wszystkich dokumentów i deklaracji obywatelstwo polskie i narodowość żydowską”.

" To profesjonalista. Ale obciążeniem dla niego będzie szyld PiS Marek Balicki lewicowy polityk "

Czy Bielecki ma szansę w Warszawie na otrzymanie poparcia tej części PiS-owskiego elektoratu, na którą wpływ ma Radio Maryja? Otóż tak. W swoich publikacjach parokrotnie chwalił go bowiem najważniejszy publicysta stacji Jerzy Robert Nowak, m.in. za stałe polemiki z tezą o powszechnym w naszym kraju antysemityzmie.

– Jeśli w Polsce ministrem spraw zagranicznych i szefem Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych są Żydzi, to jaki tu może być antysemityzm – zwykł mawiać Bielecki w czasie wizyt zagranicznych, gdy w latach 1997 – 2001 przewodniczył tej komisji, a na czele MSZ stał Bronisław Geremek.

http://www.rp.pl/artykul/540073-Erudyta--w-szturmie--na-stolice-.htlm

Pan Bielecki niczym się nie różni od Michnika, Mazowieckiego, Frasyniuka, czy nieżyjącego już Geremka oraz Kuronia.

Pomysłodawca budowy SocLandu Muzeum Pamięci Komunizmu w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie; projektant siedziby TVP w Warszawie i siedziby Operatora PSE w Konstancinie, kwatery Zgrupowania AK „Żywiciel”, Stacji Radegast – pomnika Zagłady Litzmannstadt Getto i pomnika Polaków Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Pan Bielecki jako były członek Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz członek komisji Spraw Zagranicznych wie jak Polskę odpowiednio reprezentować w czasie rozmów na forum NATO oraz ONZ-u, ale zwłaszcza wie w jaki sposób reprezentować tam interesy żydowskie, które są w Polsce.

p.s.

Pan panie kuki chciałbym, żebym jako Polak głosował na żyda, który na każdym kroku podkreśla swoje żydowskie pochodzenie i w tym samym czasie pokazuje pogardę dla Polski i Polaków? jakby wszyscy żydzi zasiadający w polskim sejmie, to na pewno, by nic nie wygrali w wyborach politycznych w Polsce, wystarczy zobaczyć jakie poparcie miał LiD, UW, UD, KLD a teraz pan Bielecki, jednak po tych klęskach wyborczych i po ponownym sprawdzianie i wystawieniu pana Bieleckiego do wyścigu o urząd prezydenta Warszawy, też PiS dwa razy się zastanowi, aby już żydów oficjalnie nie wystawiać na swoje listy wyborcze. Muszę się w tym miejscu powtórzyć i, dlatego w Polsce będzie trwał ten teatr dalej i to oszustwo wyborcze oraz ten sprzeciw przeciwko JOW, które trwa już od kilku lat pomiędzy żydowskim i komunistycznym PO a żydowskim - prawicowym PiS-em, dopóki Polacy się nie z tego letargu nie przebudzą. :))) Musi w Polsce nastąpić przełom taki jak w Grecji, dopiero wtedy Polacy zrozumieją, że trzeba zacząć coś robić, dlatego tez PiS nie będzie chciało wygrać tych wyborów. Zresztą te wybory już dawno zostały rozpisane i każdy już wie, kto będzie po jesieni zarządzał Polską w imieniu syjonistycznej i masońskiej Unii...

Vote up!
0
Vote down!
0
#179513

co udowodniłeś? że nie umiesz wklejać odnośników.
nic poza tym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179515

Kuki być może masz rację, jednak ty to robisz od momentu, w którym miałem przyjemność cię poznać...

Takim ludziom jak pan nie zamierzam niczego udowadniać, jednak na szczęście ten portal również dzięki panu mają okazję czytać inni Polacy. Być może po moim wpisie zrozumieją, dlaczego w PiS-e doszło do rozłamu, na PJN i PiS, walka o stołki i zaszczyty trwa dalej...

http://www.rp.pl/artykul/540073-Erudyta--w-szturmie--na-stolice-.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#179516

co robię "od momentu...", panie Pawle T.?

Vote up!
0
Vote down!
0
#179517

Pan w swoich reakcjach na moje wpisy zachowywał się zawsze jakoś alergicznie? To chyba z panem miałem przyjemność dyskutować zaraz po katastrofie smoleńskiej, na temat czarnych skrzynek, które w rzeczywistości są pomarańczowe? A chyba przed tym dyskutowałem z panem na temat darwinizmu i naszej wiary lub niewiary w Wielki Wybuch, który jakoby jest odpowiedzialny na życie na Ziemi?

Jeżeli to nie był pan, to w takim razie od razu pana przepraszam, być może z kimś innym podejmowałem te dyskusje. Natomiast pana alergia na moje wpisy jest taka sama dzisiaj jaka była na początku naszej wirtualnej znajomości, to się wydaje mnie nie zmieniło.

Chyba pan nie oczekuje po mnie, że napiszę wprost o panu na pana własnym portalu, tak jak kiedyś to zrobił chłop ze wsi? :) Jeszcze, by się pan na mnie obraził i mnie zbanował? :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#179519

pamiętam. wydawało się panu, że jestem aż tak głupi, że nie wiem jakiego koloru są "czarne" skrzynki, a pan taki mądry, że wie. pańską niewiarę w ewolucję i wielki wybuch zmilczę. może to dogmaty pańskiej religii, a tę trzeba szanować.

chzw został zbanowany za plucie na nppl, a nie na mnie.
proszę zatem pisać O MNIE (nie o portalu) wprost, bez obaw.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179681

Jeżeli uważa mnie pan za niegodnego dyskusji z panem z powodu mojej głupoty i ograniczenia umysłowego, to po co pan podejmuje ze mną dyskusję w kwestii wiary oraz innych zagadnień?

Może w takim razie opublikowałby pan na niepoprawnych swoje przemyślenia w formie felietonu lub artykułu, na przykład na temat wiary, teorii darwinizmu, teorii (!) Wielkiego Wybuchu, mam nadzieję, że pan wie, co się kryje pod pojęciem i słowem TEORIA oraz może napisałby pan na temat pomarańczowych skrzynek, które znajdują się na pokładach samolotów pasażerskich?! Prosiłbym jednak, żeby pan to robił pod loginem Kuki. :))

A może nasza dyskusja jest zupełnie niepotrzebna, ponieważ pan kieruje się poradami akurat w tej kwestii z Królewskiej Tory, a może z jakiejś innej poczytnej, ale jednak tylko gazety wydawanej w Stanach Zjednoczonych, na przykład z Jewish Week?

Pan jest darwinistą i ateistą? Czy tylko ateistycznym syjonistą?

Bardzo bym chciał poznać pana poglądy na ten temat, przecież pan tutaj na niepoprawnych pilnuje porządku.

Jest pan syjonistą?
Jest pan darwinistą?
Jest pan ateistą?
Jest pan masonem?
Jest pan żydem?
Jest pan Polakiem?

...

p.s.

A może jest pan szabas gojem?

Vote up!
0
Vote down!
0
#179690

dyskusji z panem właściwie nawet nie zacząłem.
kiedy odkrył!!! pan, że czarne skrzynki są pomarańczowe, zdałem sobie sprawę z kim mam do czynienia i się nie pomyliłem.
jest pan idiotą?

sugeruje pan, że używam innego nicka w komentarzach? potrafi to pan udowodnić?

Vote up!
0
Vote down!
0
#179696

A pan potrafi udowodnić, że za powstaniem życia na Ziemi jest odpowiedzialny Wielki Wybuch?

Niestety nie mam dostępu do panelu administracyjnego na niepoprawnych, z tego powodu będzie mi bardzo trudno stwierdzić z całą pewnością, że dany Kuki to ten sam lub nie i, czy ten Kuki pisze na niepoprawnych tylko na jednym loginie, czy na kilku. Pan natomiast wie doskonale, że ja to robię tylko na jednym loginie panie Kuki.

Nic nie sugeruję proszę tylko, żeby pan zamieszczał swoje artykuły oraz felietony pod znanym mnie już nickiem Kuki, wtedy będę pewny, że to co pan w nich pisze to na pewno pana dzieło i, że nikt się pod pana nie podszywa. :))

Jeżeli pana zdaniem jestem idiotą, to ponawiam swoją sugestię o tym, aby pan ze mną zaprzestał polemiki. Wydaje się przecież, że nasza wymiana komentarzy w wątku pani Jadwigi jest właśnie taką dyskusją, którą prowadzimy między sobą od trzech dni?

Dobrze, że przynajmniej ja pana nie uważam za głupiego ani za idiotę, ponieważ już dawno bym z panem nie dyskutował. :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#179713

Powiedziałem, że nie chcę się na ten temat wypowiadać - na temat samorządów. Czy nie piszę po polsku?

A nie, Ze nie mam zdania - to jest podstawowa różnica.
Język polski jest dość precyzyjny i nietrudno jest powiedzieć dokładnie to, co się chce.

A poza tym: samorządy - wybory parlamentarne - jest różnica, prawda??

Wypowiadam się natomiast jeszcze z innego powodu.

Istnieje w Polsce (na szczęście nieliczna) pewna grupa ludzi, która na samą nazwę PiS reaguje wysypką i alergią. Zazwyczaj występuje to razem z innymi objawami, między
innymi tymi opisywanymi i trochę, przyznaję, wyśmiewanymi przeze mnie wcześniej :)

to zatrąca o paranoję. Ekonomia się wali, Smoleńsk niewyjaśniony, robimy za podnóżek Roski - a niektórzy z uporem maniaka o tym jaki PiS zły, a kazdy pretekst i temat (ten tez) jest dobry jak widać.

Nasuwa się taki wniosek: a srał pies PO, postkomunę, niech sobie rządza (a co!), ale wytknijmy jakieś niedociągnięcia PiS.
To dopiero wyraz prawdziwego patriotyzmu i troski o losy Polski.
Tylko że, wie Pan, jak pisałem wielokrotnie - alternatywy dla PiS nie ma.

Chyba, że Pan jakąś zaproponuje - no, proszę?
Czy może mamy w ramach szlachetnego oburzenia na tego czy tamtego z PiS w ogóle nie iść na wybory?
I do czego dobrego to ma doprowadzić?

A może słynne "trzecie drogi"? Z lekka tylko sponsorowane tudzież inspirowane przez wojskówkę, ale co tam.
Z 0,5% będzie... jak nic. A pomijając wątpliwy patriotyzm i podejrzane korzenie takich pomysłów - system dHondta jest nieubłagany...
No chyba nie o to Panu chodzi??

Co o znaczy "wróg Polski"? Szpieg, znaczy??
No bo ze zdradą narodową mi się to kojarzy...
"Wiadomo"??
A komu i z jakiego powodu?

To jest domniemanie, teza co najwyżej, a nie fakt znany ogółowi - ta kontrabanda erystyczna nie przejdzie ;)
Tezę można udowadniać -ale to już inna sprawa.

PS. Ja nie bronię PiS. Moja (z kolei) teza jest inna: nie pójście na wybory, bądź głosowanie na PSL/ PO/ SLD bądź inne partie, które do parlamentu nie wejdą - to błąd. Który nas może słono kosztować.

Wszystkie te dywagacje przypominają trochę, jakże sprawne i zorganizowane dowództwo polskie w czasie powstania listopadowego. Gadu-gady o patriotyzmie, zdradach i kompetencjach - a feldmarszałek Paskiewicz idzie...

Komuś się nie podoba Bielecki czy inny Iksiński - niech na niego nie głosuje, ale kogoś innego z listy PiS. Po to mamy ten wybór przecież.

Proste.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179413

Muszę powiedzieć, ze bardzo mnie śmieszą "naprawiacze" konstytucji. Postępują w myśl zasady " tu się szlaczek pier....nie, tam się aniołka je...nie i będzie jak w niebie", a to ze ściany odrapane i chłupa się wali, czy to wazne?

Zapomnieli o podstawie. To nie konstytucja jest dla Sejmu, Senatu czy TK tudziez SN. To Konstytucja decyduje o nich, nie oni o Konstytucji. To Konstytucja jest najwyzszym prawem nie TK, SN, Sejm czy Senat.

Aby cokolwiek zmienić w tym kraju, trzeba zacząć od zmiany Konstytucji. I zeby powiedzieć jaśniej, następna Konstytucja musi być Konstytucją Prezydencką.

Wiem. Tytaniczna robota. Porywanie się z motyką na słońce itd jak mawiają zwolennicy "dupokracji". Ale ktoś, kiedyś musi zacząć to robić, nie oglądając się na hamulcowych. W innym przypadku te nasze pisanie, popieranie PiS i cokolwiek innego mozna o kant d... rozbić!

Kiedy i dlaczego Piłsudski zrobił zamach stanu? Na ten temat zapisano tony papieru. A o wszystkim zawarzył raport Kwiatkowskiego przedstawiający z detalami jaki poseł z jakiej partii jest na pensji zagranicznej, a było ich około 60-70%!  To tak gwoli przypomnienia.

Pozdrawiam.

________________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#179337

Eugeniusz Kwiatkowski należał do masonerii, wskazuje na to jego kandydatura wysunięta przez prezydenta Mościckiego zaraz po przewrocie majowym, a jego tzw. raport jest nieścisły, nie występują w nim masoni, którzy razem z żydami rozwalili II RP, uwieńczeniem ich dobrej roboty była katastrofa wrześniowa oraz okupacja sowiecka i miliony Polaków zamordowanych przez Niemców i żydowskich bolszewików oraz rodzimych żydów i komunistów zdrajców Polski...

Eugeniusz Kwiatkowski za swoją wydajną pracę dla Polski został potem odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. :)) Panie Jurand, to pana zdaniem akurat w tym przypadku ten order przynosi zaszczyt temu człowiekowi, czy raczej nie? Czy jego działalność w Polsce okupowanej przez żydowski aparat bezpieczeństwa oraz przez żydowskie NKWD również jest takim zaszczytnym działaniem tego człowieka? I czy w tej sytuacji raport tego człowieka nie trzeba brać jako niezbyt rzetelne opracowanie?

No i jeszcze te wspomnienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego masona nad masonami na temat Eugeniusza Kwiatkowskiego opublikowane swojego czasu w Tygodniku Powszechnym. :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#179340

Jak napisałęm wyżej - co ma za znaczenie czy był masonem, czy nie? Można dyskutować o tym co zrobił dla Polski lub nie - i wtedy oceniać.

Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że jeśli czyjeś nazwisko zaczyna się na literę B, to...
To jest ślepa uliczka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179345

No jeżeli dla pana nie ma to znaczenia, to wszystko zaczyna się wyjaśniać. Ma znaczenie i to zasadnicze panie Max.

Widzę, że oprócz zamiłowania do szabasowych świec coraz bardziej widoczna jest pana fascynacja masonerią, ważne jest tylko, aby wszyscy głosowali na PiS. :)))

Bo przecież nie ma na kogo innego głosować, inni to ubecy, sowieccy agenci i rozwala-cze PiS-u. :)))

Nie, to nie jest ślepa uliczka, jak się ma na swoim ryngrafie orła w koronie i prawość i sprawiedliwość, to powinno się postępować zgodnie ze swoim mottem, panie Max.

Zapewniam pana, że większość Polaków wiedząc o tym, że ktoś nie jest Polakiem albo, że należy do masonerii nigdy w życiu na takiego kandydata, by nie zagłosowała. :) Ja tego nie zamierzam robić, ja nie zamierzam przyłożyć do tego swojej ręki. Polska już nie takie upadki przeżyła, przeżyje i następny rozbiór. :)) Przynajmniej, wtedy każdy będzie wiedział, kto jest wrogiem, a kto jest oddany w całości Polsce i swoim rodakom. :)))

Właśnie Polacy zdobyli złoty medal na mistrzostwach świata w lekkiej-atletyce w skoku o tyczce mężczyzn. :) Paweł Wojciechowski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179349

Błąd :).

No, ale jak tak, proszę bardzo, odpowiadam w konwecji.

Od szabasowych świec (co prawda nie przypominam sobie, abym cokolwiek tutaj o świecach kiedykolwiek pisał - cytat może??), wolę zdecydowanie świece czarne w towarzystwie czarnego kota i pentragramu. Należe do masonerii, oczywiście, a na ścianie mam powieszony cyrkiel - zaraz pod portretem Prezesa.

To tyle na mój temat.. jak już ad personam :)

A teraz na poważniej. A gdyby nawet tak było, jak piszę - to?
To co?
Czy to mnie w jakikolwiek spoób dyskwalifikuje? Nie.
Nawet jak dorzucimy mi, dajmy na, prababkę Żydówkę.
Dalej nie.

Bo, widzi Pan, albo jestem przyzwoitym człowiekiem, albo nie. Albo kieruję się w życiu zasadami, albo nie. Kłamię, albo mówię prawdę.

I to są rzeczy istotne. I za takie rzeczy jestęsmy rozliczani, a w szeczególności, ci, którzy sprawują funkcje publiczne.
Do tego powinni być jeszcze kompetentni i powinni dbać o interes Polski - od postaci na świeczniku (nie koniecznie szabasowym) wymaga się więcej niż od zwykłego śmiertelnika.

Ależ, panie Pawle, ja nigdzie nie napisałem, że nie ma kogo innego, żeby na niego głosować. W normalnym czasie, w normalnej Polsce zawsze istniałoby kilka różnych opcji.
Natomiast teraz - nie ma. Zrobiło się nie tyle czarno-biało, (bo wcale PiSu ze wszystkich grzechów nie chcę ani nie zamierzam wybielać), ale wystarczająco - przejrzyście.

Wie Pan, gdyby nie fakt, że od 1989 roku obserwuję polska scenę polityczną i widzę jak to wygląda, może myślałbym inaczej.
Ale mam dośc nieudaczników spod znaku różnych UPR, PR, LPR i innych. Nie odmawiam nikomu dobrych intencji (przynajmniej dopóki nie jestem w stanie tego udowodnić), ale głupota, ambicyjki i nieudolnośc wręcz razi.

Ci panowie od lat marnują głosy naiwnych wyborców, którzy im zaufali. A w efekcie rządzi różowo-czerwona postkomuna, z dwoma tylko wyjątkami - przez ostatnie 20 lat.

Jak rządzą to widać. A wydarzenia z 10 kwietnia ubiegłego roku, bieżacą sytuacja ekonomiczna, beznadziejna polityka zagraniczna (tu można długo wymieniać) - powodują, że nie możemy dalej czekać.

Panowie z PO, PSL, SLD już pokazali co umieją. MArginalen partyjki mnie nie interesują z przyczyn podanych powyżej. Praktycznych - powiedzmy, że nie chcę wdawać się w krytykę każdego z wielu ugrupowań po prawej stronie. Wystarczy jeden fakt - oni w parlamencie się nie znajdą.

Stąd PiS. Ze wszystkimi wadami, ale też ze wszystkimi zaletami.

A to takie "apres moi le deluge" trochę? Niech się ta Polska rozleci, ale na osoby niepewnego pochodzenai nie głosujmy??
No, nie. Mnie się pomysł rozbioru nie podoba. Nawet - w imię zasad. A swoją drogą, zgoda. Jeszcze trochę nam chłopcy z Po/PSL/SLD porządzą i nie będzie co zbierać.

Idea, jakoby bycie Polakiem (czystej krwi, czy tak??) gwarantowało cokolwiek, jest utopijna. Nauczony myśleć logicznie - nie mogę tego zaakceptować. Bo - dlaczego?

Polakiem jest ten, kto tym Polakiem się czuje i dla kogo Polska jest ważna. A udowadnia się to, szczególnie w przypadku osób publicznych, tym, co się robi. Nie tym co się mówi...

Vote up!
0
Vote down!
0
#179358

Co to za stek bzdur?

Tak jakbym czytał jakiegoś lewaka, który kocha wszystkich, i nie dba o swoją kulturową i narodową tożsamość i przynależność.

Cytuję za MaXem:

"Polakiem jest ten, kto tym Polakiem się czuje i dla kogo Polska jest ważna. A udowadnia się to, szczególnie w przypadku osób publicznych, tym, co się robi. Nie tym co się mówi..."

PiS jak i PO w tym sobie ani o krok nie ustępują, tylko mówią a czynią bardzo mało, zwłaszcza w interesie polskim, w tej rozgrywce, jednak PiS ma większe zasługi, jednak naprawdę nie trzeba wiele uczynić, aby być lepszym w swych poczynaniach od PO i PSL-u albo od SLD.

A co na to Kardynał 1000-lecia Stefan Wyszyński:

"Naród, w którym rozłożona została rodzina – zanika. Istnieje bowiem biologiczna zależność i więź między rodziną a narodem [...] Naród stanowi ochronę dla rodziny i odwrotnie. W ciężkich czasach bytu narodowego, gdy nie mieliśmy wolności politycznej naród ze wszystkimi swoimi wartościami chronił się w zaciszu i dyskrecji życia rodzinnego. Pamiętam, jak będąc małym chłopcem uczyłem się w domu historii Polski na 24 obrazkach, które ojciec mój wyciągnął gdzieś z ukrycia. Czytaliśmy tę książkę podczas długich zimowych wieczorów. Jakże wiele z tamtych czasów zapadło mi w duszę do dziś dnia. Naród musi uznać prawa rodziny, a zwłaszcza prawo do jej trwałości. I nic z tego przeciwko temu podejmować nie może, bo szkodziłby sam sobie. Na służbie rodziny musi być cały dorobek narodu – jego język, dzieje, obyczaj i tradycje."

"Nie można brnąć bezkrytycznie w tzw. nowoczesność, bo ona jest pełna fałszu i bierze ludzi w niewolę."

"Wydaje nam się, że grozi tu przede wszystkim przemielenie narodu jako zjawiska stałego, w którym żyje nasze społeczeństwo i młodzież, tak aby społeczeństwo nie odczuwało powiązań z narodem. Idzie o to, aby nie odczuwało konsekwencji płynących z życia w konkretnym narodzie, powiązań z jego stylem moralnym, z jego kulturą i wiekowymi osiągnięciami, z jego zwyczajami i obyczajami. Niektórzy księża, mający kontakt z młodzieżą, już dzisiaj dostrzegają, że ogromnie trudno jest zainteresować młodzież sztuką narodowa, malarstwem, rzeźbą czy zabytkami lub chociażby lekturą historyczną, bo ta młodzież już w pewnym stopniu jest odnarodowiona. To znaczy wszyscy nazywamy się Polakami, ale wrażliwość na polskość w pewnym stopniu jest w zaniku. Przynależność do narodu polskiego jest po prostu faktem, z którego nie wyciąga się żadnych konsekwencji. A tymczasem trzeba pamiętać, że uratowanie naszej odrębności państwowej w dużym stopniu zależy od uwrażliwienia młodzieży na wartości rodzinne i narodowe. Środowiska zawodowe, w których żyjemy także poniekąd zatracają tę wrażliwość. Współczesne tendencje oficjalne coraz bardziej zmierzają do tego, aby wszystkie płaszczyzny życia społecznego sprowadzić do wspólnego mianownika; aby pojęcia – rodzina, społeczeństwo, naród, środowisko zawodowe, a nawet – państwo czy rząd rozpłynęły się w jakiejś bezwymiarowej masie. Dąży się do realizacji haseł, które ostatnio można wyczytać na transparentach umieszczonych przy drogach. Wracając niedawno z Gniezna widziałem taki napis – Myśl partii, myślą narodu. A obok przed sklepem kolejka złożona z trzystu osób czekających na kawałek mięsa. Ciekawe, jaka jest myśl tych ludzi? Czy rzeczywiście myśl partii jest myślą narodu? [...] Musimy dostrzegać dążenie monistyczne i totalistyczne również na tym odcinku, aby naszą młodzież uchronić od bezwyrazowości, od zatracenia oblicza wspólnoty rodzinnej, narodowej czy środowiska społecznego."

***

Polska de facto już jest pod rozbiorami, widocznie jeszcze tego pan nie zauważył do tej pory.

Nie proszę pana, nie ma pan racji, Polakiem jest ten, który miał - ma ojca, matkę, dziadków i babcie Polaków, inni nie są Polakami, tylko mają obywatelstwo polskie, w tym momencie nasze poczucie w tym względzie nie ma żadnego znaczenia, takim samym poczuciem zaistnienia nowego narodu w Europie właśnie ostatnio poczuli tzw. RAŚ-owcy, którzy wymyślili sobie, że od dzisiaj są nowym narodem w Europie tzw. Ślązakami, co oczywiście nie jest prawdą. Jak pan miał babcię żydówkę, to nie jest pan Polakiem, być może się pan już do tej pory zasymilował całkowicie z Polską, jednak, jakby pan chciał rządzić w Polsce Polakami, to powinien pan w swoim życiorysie o tym wspomnieć, bo dla wielu Polaków ma to zasadnicze znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy chciałby pan w Polsce rządzić Polakami jako ich przedstawiciel w polskim sejmie...

Porządni ludzie? Gdzie oni są, w której partii politycznej zasiadającej w polskim parlamencie?

Pan zamierza zostać politykiem, czy już takim jest? Pan jest masonem? Pan napisze po prostu wprost zamiast sobie robić z tego kpiny i drwiny, to nie są powody do głupich tekstów i śmiechów chichów, to właśnie jedna z zasadniczych przyczyn rozpadu Polski, która decyduje dzisiaj o naszej wolności i suwerenności drogi panie, tą przyczyną jest to, ze Polską od dekad nie rządzą Polacy

PiS zamierza wyjść z Unii, nie zamierza w Polsce wprowadzić EURO, zamierza wycofać nasze wojska z Afganistanu oraz z Libii, a być może już wkrótce z innych krajów arabskich? Zamierza inwestować w polskie złoża geotermalne i w gaz łupkowy, nie zamierza dać koncesji na wydobycie w Polsce gazu łupkowego amerykańskim i angielskim koncernom paliwowym? Co zamierza zrobić z koleją państwową oraz ze służbą zdrowia albo z energią atomową albo z energetyką i warszawskim SPECEM? Co zamierza zrobić z tym, że coraz więcej ludzi siedzi w polskich więzieniach za swoje poglądy, tak jak za istnienia najczarniejszych lat komunizmu w Polsce?

To wreszcie PiS jest w koalicji politycznej z RAŚ-iem, czy nie jest, jeżeli nie jest, to co robi na jej liście wyborczej człowiek, który należy do RAŚ-a?!

PiS nie zamierza w Polsce wprowadzić 2 PESEL-u?

Polska to kraj Polaków, jeżeli ma pan problemy z ustaleniem swojej tożsamości narodowej, to być może to najlepszy moment, aby Polskę opuścić i wyjechać do krajów, gdzie obowiązuje wielokulturowość i społeczeństwa multi-kulturowe, na przykład do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii lub Niemiec... W Polsce na szczęście jeszcze ona nie obowiązuje, jednak po ostatniej decyzji w tej sprawie prezydenta Komorowskiego w Polsce być może już wkrótce tak jak w Stanach po ulicach naszych miast będą chodzić ortodoksyjni żydzi oraz Arabowie i murzyni oraz Sikhowie, którzy zdominują naszą słowiańską-chrześcijańską polską społeczność. :)) Tak naprawdę w wielu kwestiach PO niczym się nie różni od PiS-u i okazuje się, że również od RAŚ-a.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179364

Gawronski Rafzen
Dziękujemy, że przypomniał Pan kard. S. Wyszyńskiego.
Jak widać po wpisach tacy jak MAX i inni, są bardziej wiarygodni od zdefiniowanych już dawno doktryn Narodu Polskiego.
Masoneria i inne tajne sekty, są tutaj zaciekle bronione na tym portalu.
Dlaczego oni to robią ?

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#179385

O, kawaleria jedzie ;)) Witamy, witamy... :)

Ad rem.
Błąd.
Ja nie pisałem o deklaracjach, pisałem o CZYNACH.
A Pan pisze o słowach. To duża różnica.

Cytowanie Wyszyńskiego ma się nijak do tematu dyskusji.
Nie rozmawiajmy "autorytetami" tylko używając argumentów.

A, istotnie, wewnętrzne przekonanie i poczucie, że jest się polakiem więcej warte od metryczek - a wartość i szczerość przekonania weryfikują widoczne poczynania (w przypadku osób publicznych).

____________________
A teraz odpowiedź rodem spod Little Big Horn.
Przecież pisałem że mam na ścianie powieszony cyrkiel i portret Prezesa - to dlatego bronię masonerii, prawda? :)
Doceniam też troskę o Portal - to ten, gdzie Pana dyskryminują, ten sam, czy dobrze pamiętam? :)

Tak że pytanie traktuję jako retoryczne.
Uprzedzając kolejne argumenty dodam, że mam w najbliższe rodzinie 7 Żydów, dodatkowo jestem agentem amerykańskim, a także Mosadu w wolnych chwilach. Hm, co by tu jeszcze, żeby pozostać w zgodzie z konwencją.. trochę mi zabrakło weny, ale nie wątpię, że się doczekam. O, wiem, jestem bioenergoterapeutą - lepiej teraz??

Swoją drogą muszę te domniemania pokazać ludziom znającym mnie w tzw. "real life" - ciekaw jestem ich reakcji :).

Vote up!
0
Vote down!
0
#179416

Ja tu widzę u pana Pawła wyraźną tęsknotę za HP ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#179423

Co to te HP?

Pan się w tym roku wybiera na Marsz Niepodległości?

Vote up!
0
Vote down!
0
#179510

A tak na marginesie - pytania kim jestem bądź nie, nie mają sensu. A właściwie nie tyle pytania, co odpowiadanie nie ma sensu.

Jak napiszę, że jestem masonem Pan mi nie uwierzy, bo przecież bym się tak nie demaskował (no chyba że, taka "finta w fincie" - jak pisał Herbert w "Diunie"). A jak napiszę, ze nie jestem, też mi Pan nie uwierzy - bo prawdziwy mason się nie demaskuje...
Kwadratura koła.

Już łatwiejsze do zweryfikowania jest, czy jestem politykiem.
Ale, teoretycznie, mógłbym być, prawda? - wszak nie podpisuję się swoim nazwiskiem?

A w ogóle to - nie ma znaczenia kim jestem - w perspektywie dyskusji. Wbrew powszechnemu mniemaniu często nadużywanemu przez, na przykład, polityków - argumenty mają swoją wagę, niezależnie od tego, kto je przedstawia.

Ja, co najwyżej, mogę w nie wierzyć, lub nie. Czyli mogę być mędrcem bądź dobrym manipulatorem 9jeśli argumenty są prawdziwe), albo głupcem i złym manipulatorem (jeśli są łatwe do obalenia).
Oceniajmy zatem tezy i rozumowanie - nie ludzi.
W mniej subtelnej formie mówi się zazwyczaj o unikaniu argumentów ad personam - bo one nic nie wnoszą, co najwyżej są próba zirytowania czy zdyskredytowania oponenta w oczach innych. Efekty bywają różne, czasem to podziała, czasem wręcz przeciwnie, odbije się czkawką temu, kto próbuje.
Albo efektu nie ma. Też bywa.

Ale, paradoksalnie, wymowy samego sporu takie dygresje nie zmieniają.
Niech każdy czytający wyciąga wnioski na swoją rękę.

Pan przedstawia swoje opinie, ja swoje - i przy tym pozostańmy.
Czy, jeśli mam na imię Alf i jestem kosmitą, moje słowa staną się przez to głupsze lub mądrzejsze?
Oj, nie :). Są, jakie są - dalej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179425

Najbardziej znani polscy Masoni to:
Stanisław August Poniatowski;

Prezydenci Gabriel Narutowicz, August Zaleski;

Premierzy Ignacy Jan Paderewski, Kazimierz Bartel, Marian Zyndram -Kościałkowski, Aleksander Prystor, Walery Sławek ,Felicjan Sławoj -Składkowski, Leon Kozłowski;

Ministrowie Tadeusz Matuszewicz, Franciszek Ksawery Drucki-Lubecki, Tadeusz Mostowski, Witold Chodźko, Stefan Czerwiński, Hipolit Gliwic, W. Staniewicz; Dyplomaci gen. Bolesław Wieniawa-Długoszowski, M. Arciszewski, Wincenty Baranowski, W. Grzybowski, Stanisław Kętrzyński, Roman Knoll, Juliusz Łukasiewicz, Stanisław Patek, Emil Kipa.

Wojskowi:
Stanisław Szczęsny Potocki, Tadeusz Kościuszko, Jan Henryk Dąbrowski, Józef Poniatowski, Szymon Konarski, Andrzej Mokronowski, J. Aksamitowski, Ignacy Działyński, Józef Chłopicki,
Józef Zajączek, Jan Kozietulski, Józef Niemojewski, Konstanty Adam Czartoryski, Aleksander Rożniecki, Walerian Łukasiński, Edward Śmigły-Rydz, Michał Tokarzewski-Karaszewicz, Adam Koc, Kordian Zamorski, Jerzy Ponikiewski, Władysław Sikorski i Gen. Tokarzewski-Karaszewicz.

Politycy i mężowie stanu: Adam Kazimierz Czartoryski, Adam Jerzy Czartoryski, Kazimierz Nestor Sapieha, tanisław Lubomirski, Ludwik Szymon Gutakowski, Michał Wielhorski, Józef Wybicki,
Ignacy Potocki, Stanisław Kostka Potocki, Augustyn Gorzeński, Stanisław Staniszewski,
Kajetan Koźmian, Tomasz Kantorbery Tymowski, Aleksander Chodkiewicz, Edward Abramowski,
Tytus Filipowicz, Jan Piłsudski, Mieczysław Michałowicz, Mikołaj Kwaśniewski, Adam Pragier,
Stanisław Thugutt, Jan Józef Lipski jak i również Aleksander Małachowski.

Działacze powstańczy:
Wiktor Heltman, Ludwik Mierosławski oraz Tomasz Zan.

Społecznicy:
Janusz Korczak i Rafał Radziwiłowicz

Prymasi:
Gabriel Podoski i Michał Poniatowski

Naukowcy:
Marian Falski, Mieczysław Konopacki, Mieczysław Wolfke i Wacław Lednicki.

Pisarze i poeci:
Zygmunt Krasiński, Julian Ursyn Niemcewicz, Cyprian Godebski, Aleksander Fredro,
Kazimierz Brodziński, Ludwik Adam Dmuszewski, Franciszek Kniaźnin, Bogdan Kiciński,
Ludwik Osiński, Juliusz Kaden-Bandrowski, Jerzy Stempowski, Stanisław Stempowski,
Andrzej Strug, Antoni Słonimski, Wojciech Żukrowski i Tomasz Agatowski.

Artyści:
Wojciech Bogusławski, Józef Ksawery Elsner, Karol Kurpiński, Michał Kleofas Ogiński,
Juliusz Osterwa, Zygmunt Vogel zw. Ptaszkiem oraz Edward Wittig.

Dziennikarze:
Jerzy Wasowski

Ekonomiści:
Tadeusz Gliwic i Edward Lipiński

Filozofowie:
Klemens Szaniawski

____________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#179420

Brawo. Dokładnie na temat.
Ciekaw jestem komentarza...

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#179427

Dziwne, że pan panie Jurand zamiast zająć się Polakami oraz ludźmi, którzy nigdy nie należeli do masonerii polskiej zajmuje się jak zwykle żydostwem i masonerią, tym bardziej, gdy odwołuje się pan w swoich komentarzach do tego, że pana ojciec był żołnierzem Narodowych Sił Zbrojnych. Widocznie taka karma, coś panu tam na tej obczyźnie spaprali w głowie...

Generał Sikorski nie był masonem, połowa z tych ludzi z tej listy II RP doprowadziła do upadku i do tego, że dzisiaj Polska wygląda tak jak wygląda i nie może się podnieść z kolan, a w Polsce zamiast tego, aby rządzili nią Polacy rządzą nią żydzi, komuniści i masoneria, za przyzwoleniem światowych służb oraz judaistycznych syjonistów. Połowa z tych ludzi z tej listy to panie Jurand żydzi. :))

Jaka może być odpowiedź na opublikowanie listy ludzi, którzy wybrali masonerię i przynależność do tajemnych lóż, które w dzisiejszych czasach służą Szatanowi, zamiast wybrać służbę Polsce i Polakom oficjalnie nie kryjąc się w ciemnych pokojach, gdzie zapadają decyzje o całym świecie w tym o losach panów oraz państwa rodzin, gdzie zwykłych ludzi traktuje się jak liczby albo mięso armatnie?

Masoneria polska działała na początku swojego istnienia w Polsce w trochę innych warunkach niż ta z okresu międzywojennego, polski ruch narodowy też działał swojego czasu na zasadach masońskich (Przyjmowanie nowych członków!), ale nigdy nie miał nic do czynienia z masonerią. Tak więc wpisywanie w tę listę szlachty XVII i XVIII wiecznej, która należała do różnych tajnych i konspiracyjnych ugrupowań jest kompletną pomyłką, ale co zrobić, jak pan Jurand takich błędów popełniał bez liku w swoich wpisach. Działalność w konspiracji w lożach albo w stowarzyszeniach, które działały na modłę masońską podczas zaborów można jeszcze usprawiedliwić, ale już takiej działalności w wolnej Polsce nie można w żaden sposób usprawiedliwić. Chyba panowie to rozumieją?! A już tego, że ci ludzie z tej listy, którzy służyli sanacji w II RP byli odpowiedzialni za przewrót majowy oraz za więzienie i delegalizację organizacji czysto polskich w tamtej Polsce oraz prześladowania Polaków w II RP nigdy nie powinno się zapomnieć i im wybaczyć, tak jak i tego, co z Polakami robili w PRL-u Jaruzelski czy Kiszczak oraz ich poprzednicy.

Sikorski zawierzył masonom, otoczył się nimi, a oni mu się w odpowiednim czasie odpowiednio odwdzięczyli, nawet go nie pochowali po jego śmierci w mundurze tylko w samych gaciach i podkoszulku. To taki zwyczaj masoński, gdy ktoś ich zdradzi. :)))

p.s.

Panie MAX z panem mogę jeszcze dyskutować, z panem Jurandem po jego wyczynach na tym forum nie zamierzam. :))

Vote up!
0
Vote down!
0
#179511

Pomijając poglądy, miło mi - bo zawsze miałem wrażenie, że nasze dyskusje pewien poziom trzymają.

A ad rem.
Pan uważa za stwierdzone pewne fakty, które dla mnie pozostają w sferze domniemań i między fakty ciezko mi je zaliczyć.

I teraz tak: ja "rekonstruuję od dołu" wybierając opcje, które uznaje za prawdpodobne, Pan z kolei patrzy od drugiej strony: mając tezę przedstawia argumenty na jej korzyść.

Pierwszy przykład z brzegu: założmy, roboczo, ze taki Sikorski (wspomniany wyżej) szkodził Polsce. Roboczo, jak mówię :)

Ja powiem: no dobrze, ale z czego to wynikało, że szkodził? Prawdpodobnie nie z faktu, że był masonem, ale z innych dużo bardziej przyziemnych przesłanek.

Pan powie: masoni szkodzą Polsce, a więc będąc nim, nie mógł nie szkodzić, to oczywiste.

I jak się mamy dogadać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#179522

Ale w tym sęk, że Sikorski nigdy nie należał do masonerii, tylko się nią otoczył, miał samych doradców masonów i żydów, i właśnie to ci doradcy nim manipulowali, on chciał ich przechytrzyć, ale mu się to nie udało, bo był osamotniony, a ludzi mu wiernych i oddanych Polaków jak Sosabowski lub całkowicie zasymilowanych z Polską takich jak Anders oddalił od siebie lub ich zdanie w kwestii Polski całkowicie ignorował, stąd ciągłe kłótnie w rządzie emigracyjnym, tak jest i teraz w Polsce. Kto na tym korzysta Polska i Polacy, czy inni?

Stąd wyrok na Sikorskiego, taki sam los spotkał Lecha Kaczyńskiego, tak właśnie wychodzą Polakom kontakty z masonerią i sprzyjanie żydostwu, nóż w plecy...

Trzeba analizować i wyciągać z naszej historii wnioski i nie trzeba w kółko popełniać tych samych błędów, koniec z wyborem mniejszego zła, ja do tego nie dołożę swojej polskiej ręki. Rozumie pan moje stanowisko?

Vote up!
0
Vote down!
0
#179530

???????  ????????  !!!!!!!!

_________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#179542

Gawronski Rafzen
To aktywni członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
"Po ich owocach, ich poznacie."

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#179325

Poloniae.... no co ja mogę zrobić ? jesteś na służbie- nawet nie można, kopnąć cię w dupę...
Jesteś ostatnią łajzą , która jeszcze bierze "dodatki", z tej obory spod czerwonej gwiazdy.
Już ci mówiłem- zmień nick.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179333

Maruś a ty nie jesteś na służbie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#179335

Nie byłam członkiem PiS ale chciałam wstąpić. Obiecałam Kaczyńskiemu na pogrzebie Sławka Skrzypka, że mu pomogę.
Dlaczego zajmujemy się kandydatami PiS? To proste. A na kogo mamy głosować? Nie ma wyboru. Trzeba głosować na PiS. Apelowałam na spotkaniu Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego o roztropność i umieszczenie na listach takich kandydatów, na których ludzie będą chcieli głosować. To powinni być najlepsi z najlepszych i to tacy, których można spokojnie ustawić na listach alfabetycznie. Te wybory trzeba wygrać - za cztery lata może Polski już nie być. Mierni ale wierni, lizusy przebrzydłe w każdej partii doprowadzili do tego, że dalej jesteśmy w PRL-bis. Przypominam III RP jest kontynuacją prawną PRL. Magdalenka obowiązuje. Niestety!
To przestało być śmieszne. Następne pokolenia będą przeklinać nas - swoich ojców i dziadków. "Miałeś chamie złoty róg".

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179338

proszę posłuchajcie tej fantastycznej Polki ze Śląska ..
http://www.youtube.com/watch?v=LFeI3UUxSCo&feature=player_embedded#!
Pani Jadwigo.... dzięki za odpowiedż i proszę niech te ŁAJZY, przestaną się do Pani przyklejać .
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#179355

Maria Nowak
Poseł na Sejm RP

Oświadczenie

W związku z informacjami na mój temat, jakie pojawiły się na kilku portalach
internetowych:
Wzywam panią Jadwigę Chmielowską, aby podała do publicznej wiadomości
fakty oparte na dokumentach a nie kłamstwa na mój temat. Kategorycznie żądam
sprostowania ewidentnej nieprawdy:

1.Nieprawdą jest, że jestem członkiem RAŚ.

2. Nieprawdą jest, że członkowie Stowarzyszenia Pro Loquela Silesiana,
panowie Adamus, Pankiewicz i Syniawa byli lub są pracownikami firmy mego
syna, Marka.

3.Nieprawdą jest, że wspieram działalność mego syna Marka w RAŚ. Dodam, że
mój drugi syn, Jacek, jest aktywnym członkiem i radnym Prawa i
Sprawiedliwości.

4. Jedyną prawdą we wspomnianych tekstach, jest fakt, że jestem Ślązaczką od
pokoleń i tym faktem się szczycę. Będąc aktywnym i lojalnym członkiem PiS,
zabiegałam w Sejmie o sprawy Śląska, bo tak widzę swoją misję.

5. Jestem za kultywowaniem tradycji, kultury i godki śląskiej; nie widzę w
tym niczego nagannego.

Dla przypomnienia. Podczas wizyty na Śląsku 2 lipca 2011 roku, prezes Prawa
i Sprawiedliwości powiedział w gmachu Sejmu Śląskiego:
„Jest niewątpliwą prawdą, iż nie ma sprzeczności między polskością a
śląskością; że śląskość jest jedną z bardzo ważnych i znaczących form
polskości.”

Jeżeli p. Jadwiga Chmielowska nie zamieści sprostowań i przeprosin na
portalach niepoprawni.pl, salon24, nowyekran.pl, blogi.newseek.pl. – sprawa
zostanie skierowana na drogę sądową.

Maria Nowak

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179361

Gawronski Rafzen
"Jedyną prawdą we wspomnianych tekstach, jest fakt, że jestem Ślązaczką od
pokoleń i tym faktem się szczycę. Będąc aktywnym i lojalnym członkiem PiS,
zabiegałam w Sejmie o sprawy Śląska, bo tak widzę swoją misję."
Szanowna Pani.
Posiada Pani poważne problemy zrozumienia rzeczywistości, udowodnionej poważnymi badaniami miedzynarodowych naukowców.
http://rafzen.wordpress.com/2011/08/14/deklaracja-stowarzyszenia-ziemianskiego-z-okazji-swieta-najswietszej-maryi-panny/
Powinna Pani być Polką, ponieważ to od Polaków Pani otrzymuje wynagrodzenie, nie od Ślązaków.
Jest Pani w Polskim Sejmie, nie w Śląskim.
Ślązaków jako grupy genetycznej nie ma.
Rozsiewanie fałszywych informacji, jakoby istniał naród śląski oraz deklaracje o przynależności do takiego narodu, to działanie niezgodne z prawem i prawdą naukową.
Rafał Gawroński
Prezes Stowarzyszenia Ziemiańskiego w Polsce.

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#179379

imo powinna to być osobna notka :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#179396

A Ty startujesz?

pozdrawiam
MarkD

PS.Dziś RAŚ przegrał (nie zdobył 5 tys.głosów dla kandydata).

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

#179366

Nie startuję w wyborach. Koalicja Marka Jurka proponowała mi "jedynkę". Nie wierzę, by przeszli próg wyborczy więc nie chciałam odbierać punktów PiS-owi i odmówiłam.

Ten list Marii Nowak, który zamieściłam to nie jest żadne sprostowanie. Wezwałam ją do wyjaśnień publicznie, co Pani Poseł uczyniła. Ja to tak rozumiem. Oczywiście odpowiem jej niebawem.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179409

gość z drogi

wiemy,ze Pani jest wiarygodna,wszak znamy Panią od lat :)

serdecznie pozdrawiam

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#179529

gość z drogi

pamietam jak wszystko poświeciła by dowieść,ze słowo SOLIDARNOŚĆ

nie jest pustym słowem

nawet na pogrzeb własnej Mamy nie mogła przyjść ,bo sie musiała ukrywać

przed wadzą towarzysza jenerała Jaruzelskiego

Pani Jadwigo

gdybym miała wybierać Pani,czy Pani Nowak

wybieram Panią

serdecznie pozdrawiam

jestem za PISem,zawsze będe na niego GŁOSowac

a pani Jadwiga jest dla mnie symbolem lat minionych,taką Ja zapamietałam

i taką szanuję

Jesli kiedyś bedzie Pani startowała do Sejmu zawsze będzie miała Pani mój Głos

Pani Nowak nie, właśnie  za ten list i nie obchodzi mnie co robią jej Synowie

ale 

własnie chodzi mi o to sądowe" rozwiązanie"

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#179426

Warto poczytać ataki na mnie tzw "piesków Nowakowej".

http://blogspot.com.nowyekran.pl/post/25014,zdrada-czy-glupota

SLĄSKI PIS
Jadwiga Chmielowska jest zatrudniona w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska kontrolowanym przez koalicję PO-RAŚ w Sejmiku Śląskim. W związku z powyższym jest wypuszczana do robienia awantur w PiS i mącenia naiwnym w głowach. Dobry prowokator musi być wiarygodny.
I wszyscy w śląskim PiS o tym wiedzą dlatego nie została przyjęta do partii w żadnym okręgu.
Maria Nowak jest posłem PiS od 2001 r. Nigdy nie wspierała RAŚ a na aktywność dorosłego syna nie ma wpływu.
Co do rodzin - na Pomorzu kandyduje do senatu z PiS Anna Kurska matka Jacka Kurskiego (europoseł PiS) i Jarosława Kurskiego (zastępca naczelnego "Gazety Wyborczej"). Czekam na artykuł atkaujący Annę Kurską.
nadużycie link skomentuj
ZaPiS Śląski 29.08.2011 08:29:05
Dyskusja w toku...
Wiec pozdrawiam i jak dla mnie kwadratowe lub do kwadratu "to i to" ale bez "czy".
nadużycie link skomentuj
Mr rM 29.08.2011 11:40:09
@ZaPiS Śląski
Każdy sądzi według swego. To że wy robicie dymy za pieniądze, nie oznacza że inni są tacy sami. Chmielowskiej bym o to nie podejrzewał, raczej się na was poznała.
A poza tym, ta Nowak (stosując waszą dziwaczną, chorą memuarystykę) "jest uwikłana" w działalność RAŚ. Cokolwiek by to realnie znaczyło, według waszej logiki jest zdrajcą, agentem i czym tam jeszcze.
nadużycie link skomentuj
Antoni1 29.08.2011 11:45:29
@ZaPiS Śląski
"Maria Nowak jest posłem PiS od 2001 r. Nigdy nie wspierała RAŚ a na aktywność dorosłego syna nie ma wpływu. "
Zapewne matka nie ma wpływu na zachowanie dorosłego syna. Miała wcześniej, gdy go wychowywała.
Jednak na stronie internetowej pani poseł jest coś takiego:
http://www.marianowak.pl/news.php?ID=543
"Śląski elementarz, czyli pierwszy ślabikorz w Chorzowie
Do Szkoły Podstawowej Nr 25 w Chorzowie, w dzielnicy Maciejkowice, trafiły pierwsze ślabikorze, czyli elementarze dla najmłodszych z gwarą śląską. Przyjemność przekazania tych niezwykłych pomocy dydaktycznych miała chorzowska posłanka Maria Nowak.
W każdym ślabikorzu można znaleźć śląskie wiersze i piosenki. Są one skierowane do uczniów klas 2 i 3.
Prace nad em trwały kilkanaście miesięcy. Autorami pomysłu są Towarzystwo Kultywowania i Promowania Śląskiej Mowy Pro Loquela Silesiana, Towarzystwo Piastowania Śląskiej Mowy Danga oraz prof. Jolanta Tambor, filolog oraz językoznawczyni z Uniwersytetu Śląskiego."

No to jak jest z tym: "Nigdy nie wspierała RAŚ", że o synku, który pewnie z tym drukiem "ślabikorza" nie miał nic wspolnego, nie wspomnę?
....................
Natomiast nazwanie Jadwigi Chmielowskiej prowokatorem jest wyjątkową obrzydliwością. Jadwiga jest dzielnym człowiekiem, odważną antykomunistą i osobą krystalicznie uczciwą. To co zrobiła w podziemiu jako lider śląskiej Solidarności Wałczącej sprawia, że to PiS dostąpił zaszczytu przyjęcia jej w szeregi, ale jak widać nie docenił gestu Jadwigi.

i oto moja odpowiedź:

Dziękuję Romanie za obronę. No cóż niektórzy sądzą po sobie służą panu który płaci.Poseł Nowakowa jest szefem Okręgu PiS na Śląsku więc kacykoza wymusza klientelizm zwłaszcza u ludzi, którzy wiernej służbie nie Polsce a swym panom zawdzięczają wszystko. Kundelki szczekają a karawana jedzie dalej. Nikt mi za działalność dla Ojczyzny od 1978 roku nie płacił. To jak wiesz myśmy sami finansowali druk i kolportaż. Potem przyszła Solidarność w 80 roku i Zarząd Regionu - rzuciliśmy wszystko. Ty lata służby Polsce zapłaciłeś wiezieniem i to długim. Mnie się udało miałam tylko 9 i pół roku listu gończego. Jakoś nie złamali mnie. Więc cały ten RAŚ i jego przybudówki mogą mi skoczyć na pukiel jak się to u nas nazywa.
Ja służę tylko Polsce. Zastraszyć się nie dam nie tacy to próbowali.
Spraw RAŚ jest poważna - to są silne powiązania niemieckie i w dodatku bardzo brzydkie. Zainteresowanych zapraszam do przeczytania w komentarzach na blogu moim w Salonie24 i niepoprawnych.pl
No cóż są pożyteczni idioci i agenci wpływu - różnica niewielka jedni dostają za swe usługi szmal inni nie. Tak jak wojna w Gruzji i Smoleńsk ujawniły rosyjską agenturę, tak sprawa RAŚ i obecnej wojny ze mną ujawnia wpływy pewnych środowisk niemieckich w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179444

  w X tym Okręgu PiS jest Poseł Seliga.Ale niestety Prezes sam nie jest w stanie wszystkim się zająć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#179449

Zwolennicy RAŚ rozłożyli się po wszystkich partiach. Pisałam o tym na łamach GAZETY POLSKIEJ.

W PO przeciwko RAŚowi walczy Senator Maria Pańczyk

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/443096,slazak-sklocil-slazaka,5,id,t,nk.html?cookie=1

Ślązak skłócił Ślązaka

Dziennik Zachodni Maria Pańczyk-Pozdziej

2011-08-27 14:25:30, aktualizacja: 2011-08-28 11:20:51

Polska widzi w nas ludzi, którzy zawsze mają nadmierne żądania. Ciągle nam mało i jeszcze chcemy autonomii. Ślązakom, którzy myślą inaczej niż Ruch Autonomii Śląska, brakuje charyzmatycznego przywódcy, by powiedział, o co chodzi nam, a o co im - mówi senator Maria Pańczyk-Pozdziej w rozmowie z Teresą Semik
Działacze Związku Ludności Narodowości Śląskiej chcą zagrodzić pani drogę do Senatu. Obawia się pani ich krzyków?
Nie, choć krzyczą głośno. Uważają, że jestem jedyną osobą, która staje na drodze uznania gwar śląskich za język regionalny. Dlatego nie powinnam trafić do parlamentu.

Uważają, że jest pani największym wrogiem tego języka. Stąd apel ZLNŚ, by Kazimierz Kutz startował z tego samego okręgu, co pani, i zwyciężył.
Kazimierz Kutz wystartuje z okręgu katowickiego, a ja gliwickiego. Nie będziemy rywalizować o wyborców.

Czy to nie ironia, że najmocniej atakują panią Ślązacy?
Nie Ślązacy, tylko
sympatycy Ruchu Autonomii Śląska, nielicznej organizacji w regionie.

Przewidziała pani, że Ślązacy skoczą sobie do oczu z powodu gwary?
Nigdy! Kiedy 20 lat temu przymierzałam się do konkursu "Po naszymu, czyli po śląsku", myślałam o tym, by Ślązacy mogli się wypowiadać łatwiej i prościej, żeby stali się pewniejsi siebie. I to się stało. Dlaczego apologeci języka śląskiego nie pytają o zdanie uczestników tego konkursu, a jest ich już ponad 2 tysiące?

A jakie jest ich zdanie?
Chcą mówić swoimi gwarami, nie potrzebują żadnego języka.

Nie potrzebują kodyfikacji?
W książce "Godomy, rządzymy, rozprawiomy", która jest pokłosiem konkursu "Po naszymu..." zapisałam monologi laureatów i one są czytelne bez kodyfikacji. Niechby jednak zwolennicy języka śląskiego stworzyli system znaków umożliwiający zapis różnorodnych gwar. Oni chcą języka regionalnego jak Kaszubi.

Kaszubi poszli na kompromis, uznając gwarę środkowych Kaszub za język. Niech ktoś mi powie, która z gwar śląskich miałaby stać się językiem?
Kto ma się poświęcić? Cieszynianie, rybniczanie, opolanie? Rada Języka Polskiego powiedziała jednoznacznie, że śląska mowa nie spełnia wymogów, by uznać ją za język regionalny.

to fragment wiecej:

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/443096,slazak-sklocil-slazaka,5,id,t,nk.html?cookie=1

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179451

Nie dane mi było poznać Posła Seligę

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179453

http://kampanianazywo.pl/korespondenci/poslanka-pis-tlumaczy-sie-z-interesow-syna/#lead

Posłanka PiS tłumaczy się z interesów syna
Kamila Rożnowska
03 sie 2011, 18:32

„Rodziny się nie wybiera”- mówi dla „Dziennika Zachodniego” posłanka PiS – Maria Nowak. Brzmi to tragicznie, co najmniej jakby popełniała polityczne samobójstwo. Zdaje się, że dla niektórych tak ta sprawa właśnie się prezentuje. Od 20 lat syn posłanki jest członkiem RAŚ, a od jakiegoś czasu wraz ze swoją żoną prowadzi sklep internetowy oferujący gadżety związane z Górnym Śląskiem: koszulki, naklejki, breloki… Asortyment cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród sympatyków Ruchu Autonomii Śląska. A to z kolei nie podoba się partyjnym kolegom Marii Nowak.

O ile powtarzają oni zgodnie, że rodziny się nie wybiera, to nie ukrywają swojego niezadowolenia z oferty niektórych przedmiotów, jak na przykład tych opatrzonych napisami „Oberschlesien”. Jerzy Polaczek mówi dla „Dziennika Zachodniego”, że „niektóre przedmioty mówią same za siebie”. „Koszulki dla kożdego ślunskigo autonomisty” czy „Nie Polak, Nie Niemiec. Ślązak!” – to przykładowe nadruki na sprzedawanych gadżetach.

W obronie posłanki staje Marek Plura z PO: „O pani poseł Marii Nowak nie dam złego słowa powiedzieć, choć często mnie jej poglądy nie przekonują, ale podziwiam jej przywiązanie do śląskiej kultury”. Przypomina, że posłanka PIS jest autorką części elementarza gwary śląskiej „Ślabikorza”, wydanego przez stowarzyszenie Pro Luqela Silesiana, które zajmuje się promowaniem i kultywowaniem mowy śląskiej.

Poseł Plura dopatruje się w ponownym „wyciąganiu” afery związanej z działalnością syna posłanki, szerszego kontekstu politycznego. Jego zdaniem to „rozgrywka wewnątrz PiS, w której wygrać ma poseł Grzegorz Tobiszowski nawet za cenę przegranej PiS-u” – pisze na Facebooku polityk.

Czy zaangażowanie posłanki PIS w promowanie kultury Śląskiej, a także działalność gospodarcza jej najbliższych, mogą negatywnie wpłynąć na jej dalszą karierą polityczną? Sama Maria Nowak w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” nie ukrywa swoich obaw: „Może. Ale nic na to nie poradzę. Z braci Kurskich jeden jest w PiS, a drugi krytykuje go w „Gazecie Wyborczej”.

Czy dla Marii Nowak znajdzie się miejsce na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości? Okaże się wkrótce.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179649

http://blogspot.com.nowyekran.pl/post/25224,kajs-ty-dziolcho-oczy-miala-co-ten-gizd-takiego-miol

Kajś Ty dziołcho oczy miała , co Ten Gizd takiego mioł

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#179686

no faktycznie, rodziny się nie wybiera... Niech wyborcy sami ocenią, czy chcą w sejmie osobę, która nawet własnego syna nie umiała wychować. Jeśli władze PiS (kto konkretnie?) nie zmuszą pani Nowak do rezygnacji ze startu - trudno. Na szczęście, dzięki taki osobom jak Pani, ludzie będą wiedzieli na kogo głosują.
Bardzo dziękuję za podjęcie tematu i pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

___________________________________

Pozdrawiam każdym słowem

#179698