Donald Tusk pohukuje i straszy

Obrazek użytkownika zygmuntbialas
Kraj

Według ostatniego sondażu CBOS Platforma Obywatelska ma 17 punktów procentowych przewagi nad Prawem i Sprawiedliwością. Także badanie TNS OBOP wykazuję tę samą różnicę. 46% respondentów chciałoby oddać głos na PO, która "jest partią otwartą na każdego i gdzie wolność i solidarność razem mieszkają pod jednym dachem" (szef sztabu PO Jacek Protasiewicz).

Te wyniki nie są prawdziwe i każdy (może prócz najbardziej zatwardziałych lemingów) wie, że partia rządząca przegra te wybory z kretesem. Tę wiedzę posiada również Donald Tusk, dla którego kampania to "bardzo poważny bój, więc trzeba walczyć i trzeba pokazać ludziom, że naprawdę nam zależy". Na czym zależy - nie zanotowałem; chyba po prostu zależy.

Retorykę wojenną miał stosować sprowokowany Jarosław Kaczyński - tak przewidywał sztab wyborczy PO. Tymczasem to właśnie Tusk za Rostowskim mówi o wojnie, boju i walce. Także media stały się jakby trochę mniej łaskawe dla ekipy rządzącej, więc możemy często widzieć rozluźnionego i uśmiechniętego prezesa PiS i zaraz potem nachmurzonego, gniewnego premiera, który "pohukuje i straszy" (Zbigniew Hołdys).

Hołdys to jednak artysta, ulegający nastrojom i emocjom. Dla wielu z nas - żaden autorytet i skompromitowany facet. Wspomnijmy więc językoznawcę prof. Jerzego Bralczyka, który wyczuwa zawsze kierunki i trendy, i wie, gdzie jest lub gdzie będzie władza. Profesor jest tą osobą, która na przykład potrafiła doszukać się pięknego języka w wypowiedziach Lecha Wałęsy, gdy ten był prezydentem. Dzisiaj Jerzy Bralczyk ocenia hasło wyborcze PiS "Polacy zasługują na więcej" jako najlepsze w tegorocznej kampanii. Typuje też wyniki: PiS - 32%, PO - 31%.

Jest oczywiste, że PiS wygra, i to z przewagą znacznie większą niż ocenia profesor. Tego też życzę Polsce i nam samym, bo - mówiąc najprościej - zasługujemy na lepsze życie.

Brak głosów

Komentarze

zostały policzone głosy, to z pewnością PiS by wygrał znaczną większością. A tak, to pewnie wygra taką większością, która nie zdoła utworzyć koalicji, widząc jakie są ciągoty koalicyjne partii startujących w wyborach. PO czuła "pismo nosem" skoro nie dopuściła do rejestracji listy krajowej Nowej Prawicy. Ta bowiem przy zwycięstwie PiSu mogłaby z nim wejść w koalicję. A do tego przecież nie można dopuścić. Utracić władzę? Nooo, nie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#184529

Sądzę, że przewaga PiS wyniesie około 7 - 10 punktów procentowych. Możliwe będą różne rozwiązania, łącznie z przyspieszonymi wyborami. Czas gra dla PiS; musimy zdawać sobie jednak sprawę, że ten czas gra przeciwko nam. Jest znacznie gorzej w Polsce niż nam się wydaje.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#184546

niż wycinanie "potencjalnego koalicjanta" PiS. Bądźmy poważni - ani Korwiny, ani Marki Jurki nie weszliby i tak do sejmu. Kto wie, czy to nie jest plan awaryjny - pretekst do uniważnienia wyborów, jak ciemny naród wybierze niewłaściwie (pisał o tym Seawolf). Podobna sytuacja jest z listami WSI-owego Nowego Ekranu. A mi jakoś JKM kojarzy się z podobnymi środowiskami - najbardziej prawicowej prawicy, którą jak poskrobać to wylezie towarzysz czekista. Wygląda mi to na celowe gierki a nie przypadek, jakoś w niezawisłość SN nie bardzo wierzę.
oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#184875

 Oni maja 17% poparcia a nie o 17% wiecej od PIS-u. Jolka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184538

CBOS - PO = 37%; PiS = 20%.
TNS OBOP - PO = 46%; PiS = 29%.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#184548

Znając ojców założycieli WSZYSTKICH ośrodków badań, można
z pełnym spokojem, odpuscić sobie te słupki.
A wchodzenie matoła na tak śliski grunt jak gaz łupkowy,
wskazuje raczej na skalę desperacji tej ekipy.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#184565

to jakaś praca, która powinna przynosić określoną wiedzę. U nas jest to wielką kpiną ze społeczeństwa. Tego nie powinno być. PO było bardzo wstrzemięźliwe w sprawie gazu łupkowego, o czym pisałem przed rokiem w S24. Teraz Tusk podchwytuje ten temat. Faktycznie jest żałosny.

Pozdrawiam także.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#184575

gość z drogi

robią się jeszcze bardziej złe

Wierzę,ze PIS wygra

pozdr z dychą :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#184598

pisze Pani. To prawda. Jestem przekonany, że PiS wygra 7 lub nawet 10 punktami procentowymi z PO i ten z wilczymi oczami pożegna się z karierą.

Pozdrawiam.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#184628

gość z drogi

dyszka za Takie  pozytywne myślenie

serdecznie pozdrawiam ufając,ze przekonamy jeszcze tych troszke leniwych,bo

nie przekonanych

nie ma ochoty przekonywać,szkoda sił i energii

zresztą co to za  członkowie  naszej wspólnej drużyny ?\

dycha zasłużona z pozdr,

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#185012

który wydrukowałem ponad godzinę temu. Kontynuuję tutaj te problemy: Tuska, wyborów, a także pamięci o naszym prezydencie.
Jeszcze raz powtórzę: Będzie przewaga PiS nie mniejsza niż 7%.
Odpowiedziałem dopiero po 24 godzinach, bo nie zauważyłem wcześniej Pani komentarza.

Pozdrawiam również serdecznie.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#185280

gość z drogi

szanowny panie,świetny tytuł już go czytam serd pozdr :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#185285

człowiek nieodpowiedzialny, którego rządy na szczęście już się kończą. Proszę zwrócić uwagę, że wiele już mu nie wychodzi. Niektórzy widzą strach w jego oczach.

Z pozdrowieniem i życzeniem miłego dnia!
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#185290

gość z drogi

odpowiedz,niech sie wreszcie pozbęcie tego Balastu,zwanego Polską

i niech już wiecej nie cierpi rozważając słowa

POLSKOSĆ to Nienormalność

Panu tuskowi,mówię dosyć ,odejdz pan i przestań szkodzic Polsce i zabierz ze soba swoja druzynę

serdecznie pozdrawiam

i do Smolenskiej sprawy wracam,trzeba wciąz przypominać,przypominac i prostować

ich kłamstwa

serd pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#185298

Brał także udział w tej ich farsie. Swoją drogą to mało facet (tzn.Komorowski) mówi lub nie mam pełnych jego wypowiedzi, więc mniej o nim piszę, a szkoda, bo to są dla mnie zawsze dobre materiały do opisania. Tak więc wychodzę na fana Tuska, o którego krętactwach dalej bym pisał.
O ile Komorowski jest wołowaty, o tyle Tusk wykazał się nieodpowiedzialnością i brakiem rozeznania, co jest racją stanu naszego państwa. Skłócił społeczeństwo i odegrał fatalną rolę w sprawie smoleńskiej. Będą się o tym uczyć dzieci także za 200 lat, a my teraz - wiadomo: wybieramy zgodnie z potrzebami: nas i państwa.
O 10 kwietnia będziemy pamiętać.

Pozdrawiam także serdecznie.
Zygmunt Białas

Vote up!
0
Vote down!
0

Zygmunt Białas

#185385