Maseczki, rzeczywistość i nauka

Obrazek użytkownika faxe
Kraj

 

                     18 listopada opublikowano wyniki badania skuteczności maseczek w ograniczeniu zachorowań na Covid 19, przeprowadzonego w Danii. Badano 6000 woluntariuszy w dwóch grupach 3000 - na osoby noszące maseczki non-stop w miejscach publicznych, również na ulicy, w parkach etc. i osoby, które nie używały maseczek w żadnych okolicznościach. Testy na przeciwciała przy dobieraniu kandydatów, eliminowały osoby, które wykazywały, że zetknęły się z wirusem SARS Cov-19. Pierwsza grupa została zaopatrzona w maseczki. Woluntariusze przez miesiąc nie zmienili nic w swoim życiu i rutynie, poza obowiązkiem kontaktowania się z prowadzącymi badanie w razie symptomów zachorowania. Po miesiącu wszyscy byli przebadani ponownie na przeciwciała, a także wykonano im testy PCR. W grupie nie używających maseczek zachorowało 2, 1% a w grupie używających maseczki 1, 8% osób, a badający uznali, że różnica była statystycznie nieistotna. Istotność statystyczna pomaga określić ilościowo, czy wynik jest prawdopodobnie wynikiem przypadku, czy interesującego badaczy czynnika – czyli noszenia maseczki lub nie. (I)

Tymczasem w USA maniacy z tuzina instytutów i inych instytucji chroniających de nomine zdrowie Amerykanów stoją twardo na gruncie jedynej słusznej linii globalnego resetu – na razie czekając na szczepionki, maseczki od rana do wieczora wszyscy. Ostatnio sporo szumu wywołało badanie Institute of Health Metrics and Evaluations na Uniwersytecie Medycznym stanu Waszyngton w Seattle, Modelowanie scenariusza Covid 19 dla Stanów Zjednoczonych. Dr Christhofer Murray, dyrektor instytutu prowadził to badanie.

Opierało się ono na szacunkach z badań opinii publicznej, przedstawiających jaka część społeczeństwa nosi maseczki – a wynosiło ono wg danych w badaniu 49% (dane na 21 września 2020). Wg modelu symulacji zwanego modelem Murraya , jeśli 85-90% społeczeństwa nie zacznie używać maseczek natychmiast, to ilość śmietrtelnych ofiar SARS Cov -19 wzrośnie do ponad miliona w końcu lutego 2021r. Na dzień dzisiejszy - 27.11.2020 w USA zmarło na Covid – 19 wg. oficjalnych danych 263 tys. Nie jest jasne dlaczego dr. Collins podał liczbę 130 tys. ofiar na swoim blogu, a w badaniu, na które powoływał się dr. Murray przewiduje ponad milion. (II)

Dziennikarz Wall Street Journal, Phillip Magness w artykule z 11 listopada Sprawa obowiązku noszenia maseczek opiera się na nieprawdziwych danych skrytykował to badanie . Po pierwsze wskazał, że inne ankiety opinii publicznej już późną wiosną przedstawiały zupełnie inny obraz - ponad 60% społeczeństwa nosiło maseczki, a 14 czerwca wg. badań The YouGov/Economist wynosiło ono 72%. Ankieta Uniwersytetu Carnagie Melon wykazuje, że 21 września nosiło maseczki ponad 80% społeczeństwa w 41 stanach US, a dzisiaj w 44 stanach. W Kalifornii i stanach północno-wschodnich maseczki używa ponad 90% społeczeństwa.(III)

Ponadto warto wspomnieć, że dr Murray był doradcą Białego Domu i przyczynił się swoimi symulacjami - wg Modelu Murraya i przewidywaniami dotyczącymi przebiegu epidemii Covid – 19 i ilości ofiar śmiertelnych - do zatosowania lockdown w USA wiosną. Latem Biały Dom zrezygnował z jego rad. Powód krytyka nietrafnych przewidywań. (IV)

Model IHME zaniżył użycie maseczek w symulacji tylko o skromne około 30%! No, ale ktoś musiał wypełnić te braki naukowych dowodów skuteczności noszenia maseczek. Jak powiedział nieznany klasyk - Istnieją trzy rodzaje kłamstw: kłamstwa, przeklęte kłamstwa i statystyka. Nauki medyczne obecnie wydają się nagminnie stosować te dwa ostatnie.

                      16-17 października organizacja Amerykańscy Lekarze Pierwszej Linii zorganizowała w Waszyngtonie II Szczyt Białych Fartuchów. ADFL jest to organizacją, która powstała po wydaleniu z zawodu lub zawieszeniu prawa wykonywania zawodu kilkunastu lekarzy publicznie krytykujących oficjalną narracją federalnych i stanowych instytucji dotyczących wszystkich aspectów tzw. pandemii Covid -19. Wśród 18 lekarzy, którzy zabrali głos w konferencji, znalazłam niezwykle ciekawy, dowcipny i ilustrowany slajdami - referat na temat właśnie nakazu lub zalecania noszenia maseczek w USA, zatytułowany Maseczki, nauka i mity dr. Lee Merritt. (V)


Poniżej przedstawiam niektóre slajdy dr Merritt 5 z tłumaczeniem i inne informacje dotyczące skuteczności noszenia maseczek podczas pandemii Covid -19.(VI)

Najsilniejszy argument za noszeniem maseczek – noszenie brzmi dobrze.

Najsilniejszy argument przeciwko noszeniu – nie chronią nas w ogóle.

Maseczka chirurgiczna II klasy medycznej ochrony. Każda cząsteczka pyłu z płyty kartonowo-gipsowej ma 10 micronów. Korona wirus 0,125 mikronów. Pytania?

 

Na opakowaniu maseczek chirurgicznych - OSTRZENIE: Ten product to maseczka z gumkami za uszy nie jest respiratorem i nie zapewnia żadnej ochrony przeciwko Covid – 19 (korona wirusy), ani żadnym innym wirusom czy zanieczyszczeniom.

 


Rodzaje maseczek

od lewej:

Maseczka chirurgiczna, którą zakładają wszyscy obecni na sali operacyjnej - chroni pacjenta a przede wszystkich ranę operacyjną przed zanieczyszczeniem - śliną, widzieliną z nosa itp przez operujących, a także chroni operujących przed opryskaniem krwią i innymi płynami z organizmu operowanego.

Maseczka przemysłowa – chroni przed zanieczyszczenia wielkości 0.3 microna i więcej.

Maseczka TB – chroni przed zarażeniem gruźlicą. Te maseczki mają rozmiary jak buty i szczelnie przylegają do twarzy – w służbie zdrowia w Ameryce Północnej, każdy pracownik stykający się z pacjentami musi mieć krótkie przeszkolenie jak zakładać tę maseczkę, jak ją zdejmować, gdzie i jak wyrzucać, żeby nie zakontaminować siebie i środowiska prątkami TB. Te maseczki po użyciu są zagrożeniem biologicznym.

Maseczki po prawej u góry nie wymagają opisu. Na dole maseczka zdroworozsądkowa.

Maryland Institute Applied Environmental Health 2013 - Powszechnie jest wiadome, że maseczki chirurgiczne są nieefektywne w zapobieganiu narażenia na drobne cząsteczki przedostające się podczas noszenia ich jako ochrony osobistej.

Nawet gdyby istniała taka maseczka, która zatrzymuje wirusy, to:

  1. a) malutkie cząsteczki, a więc i wirusy są częścią płynności powietrza, b) nie osiadają pod wpływem grawitacji, c) nie zatrzymuje ich dystans Stąd nawet najmniejsze chwilowe niedopasowanie do twarzy maseczki sprawia, że filtrowanie maski staje się nieskuteczne.(VII)


Mit nr 1

Rzeczywiście tak jest, ale co z koronawirusem?

 

 

 

  1. Dr Sung-Han Kim, (M.D., Ph.D.) Seul, próbki z pomieszczenia, w którym pacjent chory na Covid 19 kaszlał bez maseczki, w chirurgicznej maseczce i maseczce z tkaniny. Obok widzimy co wyhodował dr. Sung-Han z pobranych próbek. Różnica w ilości wyhodowanych patogenów była praktycznie żadna.

 

Lekarz zaciąga się elektronicznym papierosem, aby pokazać jak maseczka chroni innych przed zakażeniem.

Proszę sobie wyobrazić klienta w sklepie, który między półkami kicha i kaszle i jak skaża cały sklep w takiej maseczce.

 

 

A tutaj w chińskiej maseczce z „respiratorem”, wprawdzie szczelnie przylegającej do twarzy, ale wirusy tak jak dym poradzą sobie i wydostaną się przez całą powierzchnię maseczki.

 

 

 

 

 

 

A to jest ochrona przed wirusem! – ale nie martw się...chusteczka, czy bandana na twarzy też pracuje!

 

 

 

  1.      Mit nr 2.

Kiedy masz maseczkę na twarzy, filtruje ona większość virusowych cząstek. więc nawet jeśli zostaniesz narażony na „spotkanie” z Covid, i to „złapiesz” bardzo mało wirusów, a jeśli zachorujesz, będziesz „lżej” chorował”.

Porada młodej lekarki!

Ten nonsens wiąże się z wyssanym z wymanikiurowanego palca jakiegoś decydenta resetu - o tzw. „ zachowaniu dystansu socjalnego”. Na plakacie obok, widzimy jakie zdyscyplinowane są wirusy SARS Cov 2 - zatrzymują się w otaczającej nas atmosferze precyzyjnie przed niebieskim ludzikiem, zachowując nakazany dystans ca 2 m (6 stóp) od czarnego ludzika.

 

Prof . Lydia Bourouiba ze słynnego Massachusetts Institute of Technology, zbadała jaki dystans pokonują m.in. wirusy zawarte w cząsteczkach jakie wydostają się z ust człowieka – ponad 9 m (27,5 stopy).

Mit nr 3 Skuteczność maseczek potwierdzają badania.

Wsponiałam o badaniu dr Murraya. Dr Merritt zilustrowała ten mit takim wykresem zbadania zachorowań w Nowym Jorku.

Wykresprzedstawia jak dystans 2m i zamknięcie w domach nie zmniejszyło liczby zachorowań, natomiast noszenie maseczek zmniejszyło zachorowania radykalnie.

 

 

 

Tutaj na tym samym wykresie zaznaczyła żółtym flamastrem ca wykres przebiegu pandemii w tym samym okresie w Szwecji.

Wg tabeli na 154 pacjentów z pozytywnym testem na SARS Cov 2 - 108 osób nosiło maseczki zawsze i 22 często, a w grupie 160 pacjentów z negatywnym testem 118 nosiło maseczkę zawsze a 23 często.

 

Osobiście nie noszę maseczki i często spotykam się ze zdziwieniem znajomych. się wygłupiać, wszyscy noszą, co ci szkodzi założyć nie będą się czepiać, etc. No szkodzi mi. Zgodnie z wykresem przymusu Bidermana, wymuszanie trywialnych żądań rozwija nawyk przestrzegania i egzekwowanie „zasad”. Przymus nigdy nie udaje się bez współpracy przymuszanych. Drogą do pozyskania ich kooperacji jest monopolizacja percepcji – skupienie uwagi na bezpośredniej sytuacji, eliminacja informacji niezgodnych z żądaniami, manipulacja uczuciami itp, itd. Nie kooperuję, douczam się i nie rozwijam niepotrzebnych nawyków.

Wspaniale zakończyła swój referat dr Lee Merrit.

 

Być może to jest tylko trywialna maseczka, ale ja mam dzieci i dlatego wybrałam ten temat. Nie chcę aby następne pokolenie spędziło swoje życie w maseczkach. To nie jest tylko maseczka...

 

 

 

 

 

 

miękka jak balerinki,

 

 

w rzeczywistości jest to but Georga Orwella na twarzy człowieka na zawsze, chyba, że zrzucimy go teraz!

 

 

 


 

Rzeczywistość jw wygląda zupełnie innaczej, niż te banialuki jakimi nas faszerują. Tak jak ryba żyje w oceanie otoczona wodą, tak człowiek żyje w oceanie wirusów, bakterii i innych patogenów. Ludzkość żyje tak od zarania swojej historii. Nasz układ odpornościowy jest niesamowicie wydajny, ale musimy o niego dbać i dostarczać mu niezbędnych do walki z chorobami “narzędzi”. Istnieją także leki skuteczne na Covid 19.

 

 

 

 

 

 

[I] Annals of Internal Medicine Efektywność dodadania rekomendacji noszenia maseczek w miejscach publicznych do innych przedsięwziętych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS Cov-2. November 18, 2020

[II] symulacje IHME https://covid19.healthdata.org/global?view=total-deaths&tab=trend

[III]Nature Medicine publikacja z 23.10.2020

[IV] Oryginalny tytuł - Case for mask mandate rest on bad data

[V] Wszystkie materiały z konferencji mogą być rozpowszechniane i nie są objęte prawami autorskimi,

[VI] Dennis Rancourt, Ph D, były professor fizyki na Uniwersytecie w Ottawie

 

 

 

 

 

 
 
 
 
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:12)

Komentarze

Ano niewiele, bo  nastraszeni ludzie  i tak  tego nie biorą pod uwagę . Jakby media zaczęły głosić,  a paru opłaconych lekarzy poparło, to o północy na rozstaju dróg zrywaliby kwiat jednej nocy i mieszali ze szczyptą  sproszkowanej żaby ,aby się uchronić przed  zagrożeniem tym, że każdy kiedyś umrze.;-)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653123

Próbować trzeba, kropla drąży skałę. Właśnie faktów brakuje. Jestem pewna, że nawet Ty znalazłeś jakieś nowe, których nie znałeś. Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

faxe

#1653139

Czy drąży czy nie. na tym portalu wygląda na to , że komentatorzy i blogerzy podzielili się na dwa zbiory rozłączne w tej kwestii zastraszeni nie chcą się odstraszyć i bezkrytycznie wierzą w oficjalną propagandę. Szkoda im czasu i energii na rozważanie  kontrargumentów.

Zauważyłaś, że nie pojawił się ani jeden komentarz  rzeczowo  zbijający podawane przez Ciebie argumenty, czy to w tym wpisie czy w tym wpisie. - same emocje, a właściwie jedna emocja STRACH....

PS. Ciebie kontrik wziął za faceta, a Ty mnie, a myślałam, że już mnie tu wszyscy znają ;-(

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653153

Przepraszam za  pomyłkę co do sexu.  Jestem barrdzo zajęta i rzadko zaglądam i piszę. Stan wyższej koniecznoćci jest przyczyną, powrotu do blogowania. Widzę, że i mnie nikt tu już nie zna. Dzięki za wizytę i komentarz. Pozdrawiam. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

faxe

#1653474

Zawsze  cieszy mnie, gdy pojawia się na portalu  rzeczowy  głos, zwłaszcza że kobiet tu mało, a niektórzy panowie wolą  tracić  energię na  prywatne pyskówki. 

Zaglądaj częściej a rozpoznawalność powróci. :-)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653577

Maseczki powszechnie używane na ullicach chronią głównie przed zarażaniem innych! Przecież jest oczywiste, że maseczki w drastyczny sposób ograniczają rozpylanie kropelek w powietrzu. Temat prosty jak konstrukcja cepa. Ci wszyscy, którzy szaleją z powodu obowiązku noszenia maseczek, upatrują w tym obowiązku ograniczenie jakichś wolności, niestety przyczynili się i przyczyniają do wielu śmierci!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1653169

Gawrion, a czytałeś powyższą notkę? Jeśli czytałeś, to proszę o konkretne kontrargumenty , mogą być proste jak konstrukcja cepa, na obalenie podniesionych w niej  kwestii, a jeśli nie czytałeś, to zachęcam. Oczy się mogą otworzyć.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653180

Przecież to są oczywistości fizyki - jakim ignorantem trzeba być aby to podważać?

W razie czego dysponuję też argumentami na to, że Ziemia jest okrągła...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1653182

No i czego to dowodzi? I kto co podważa? 

Jednak nie przeczytałeś notki powyżej....

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653193

Tu masz całą pracę naukową:
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2352431620301802
A tu kilka innych wizualizacji:

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1653184

Albo konkretne odpowiedzi na konkretne zarzuty, albo pozostajemy w tej kwestii w zbiorach rozłącznych. :-) . Te filmiki nie dotyczą i nie odnoszą się do  kwestii poruszonych w notce autorstwa faxe.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1653196

szkoda, że jeszcze nie ma badań nad skutkami przyduszania ludzi dwutlenkiem węgla, który gromadzi się pod maseczkami. Czy słyszałeś o grzybicy płuc, spowodowanej wielogodzinnym noszeniem maseczek?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1653584

Pod maseczką faktycznie gromadzą się tony CO2. :) Tylko więcej gromadzi się w jamie ustnej i zatokach. Grzybica płuc? Serio? :) To są najpoważniejsze dwa argumenty w dyskusji? 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1653670

Jak chronią innych? Kropelki rzeczywińcie zostają wewnętrz ale wirusy nie. . Dla wirusów maska to jak siatka ogrodzeniowa na muchy i komary. Nie ma znaczenia,!: Co więcej te kropelki wewnątrz maski to świetna rozmnażalnia wszelkich patogenów- cieplutko i wilgotnie - i te również swobodnie podróżują przez maseczkę.  Z całym szacunkiem ale piszesz  brednie.  Co do wolności nie podejmuję rękawicy, bowiem znam tę retorykę jakichś wolności, które zabijają innych. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

faxe

#1653475

Zgadzam się z Tobą, pisałem już komentarze podobne do Twojego i zamieściłem nawet zdjęcie człowieka zakładającego płot z siatki, który miał chronić go przed komarami. Niektórych, żadne argumenty nie przekonają, uważam, że maseczki nie mają chronić, lecz są narzędziem napędzania strachu. Niewielu wie, że wielkość wirusa to jedna tysięczna grubości włosa. Żadna maseczka nie przylega nikomu idealnie do twarzy, szerokie szpary między nią, a twarzą są dookoła.

Nie mogę patrzeć na małe dzieci z maseczkami na buziach, pozbawia się je powietrza bogatego w tlen, a zmusza do wdychania zwiększonej ilości dwutlenku węgla, który wydychają i wdychają ponownie. O skutkach "genialnych" pomysłów światowej mafii dowiemy się już chyba niedługo.

https://niepoprawni.pl/grafika/roman-z-usa/wirus-i-komary.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1653583

mój szwagier i jego żona zarazili się corona-wirusem miesiąc temu. Nosili maseczki zawsze gdy wychodzili z domu, nigdzie bez nich się nie ruszyli, tłumaczyliśmy im wielokrotnie, że noszenie ich nie ochroni ich przed zarażeniem, nic nie pomagało. Media wystraszyły ich niesamowicie, chorobę przeszli łagodnie. Widziałem tu w Stanach ludzi w centrach handlowych i dużych sklepach noszących różne maseczki, różnie założone, także pod nosem, a nawet pod brodą. Nawet ci, którzy nosili je właściwie, gdy kaszleli lub kichali ściągali je pod brodę.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1653579

przyczyną śmierci tysięcy ludzi jest zaprzestanie leczenia ich na inne choroby. Znany jest przypadek kobiety ciężarnej, której nie przyjęto do szpitala ponieważ nie miała zrobionego testu na "świrusa". Test był gotowy po trzech dniach (negatywny), ale kobieta i jej dziecko już nie żyli. Lekarze "boją" się przyjmować ludzi w szpitalach, ale w prywatnych przychodniach już nie, czeszą ludzi z forsy, aż szeleszczą banknoty. Głośny jest też przypadek gonienia człowieka aż przez pięć radiowozów, ponieważ był w sklepie bez maski. Gdy go policja dopadła, został rzucony na ziemię i skuty w kajdanki. Już słyszy się o psychicznych skutkach zamknięcia gospodarki i izolacji ludzi. Teraz przyjdą samobójstwa ludzi, których idiotyczna polityka rządów doprowadza do ruiny, tracą cały dorobek życia.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1653586

https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/tysiace-zarazonych-dziesiatki-ofiar-a-jakas-banda-kretynow-a-pan-kazimierz-juz-nie-zyje

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

Tezeusz

#1653174

W marcu 2020 kiedy dowiedziałam się, że ministerstwo zdrowia prowadzi szkolenia lekarzy domowych, żeby nie nosili maseczek, napisałam tekst "Inżynier do lekarzy w sprawie koronawirusa"  tu:

http://zaprasza.net/a.php?article_id=35257

Sama przeszłam taką samą infekcję jak opisują teraz covid-19 w sezonie 2016/17. Jak tylko mogłam wyjść po 3 tygodniach leżenia plackiem, nosiłam maseczkę, żeby nikogo nie zarazić. Otoczenie śmiało się ze mnie. Ale nikogo nie zaraziłam. Wcześniej w 2014 roku z podobną infekcją dróg oddechowych, tyle, że bez gorączki i osłabienia, musiałam być w dużym towarzystwie. Musiałam i już. Oczywiście założyłam maseczkę na ok 4 godziny. Nikt z towarzystwa ponad 10 osób przebywającego ze mną w jednym pomieszczeniu nie zachorował! To jest dla mnie najlepsze doświadczenie i dowód, że maseczki chirurgiczne chronią przed infekcją, szczególnie, kiedy noszą je osoby zainfekowane. 

Do dziś natomiast nie trafiłam na tekst, ani informacje medialne, które rozwiałyby wątpliwości co do masowych śmierci staruszków we Włoszech, o których pisałam tu: http://zaprasza.net/a.php?article_id=35288

Kiedy pisałam do lekarzy miałam nadzieję, że jeśli jak Czesi będziemy wszyscy chodzić w maseczkach, to całe życie wróci do normalnego cyklu. Niestety CI SAMI, KTÓRZY WÓWCZAS WE WSZYSTKICH MEDIACH piiiiii... li o szkodliwości maseczek i bezsensie ich noszenia, PO MIESIĄCU ZAPIALI O OBOWIĄZKU NOSZENIA maseczek!

Teraz mamy zupełnie surrealistyczną sytuację, kiedy MUSIMY nosić maseczki i nie możemy prowadzić normalnego życia!

Co więcej, tę surrealistyczną sytuację KTOŚ wprowadził na całym świecie.

Kim jest ten KTOŚ? Kiedy o tym myślę nasuwa mi się tylko jedna możliwość: TO KTOŚ CHORY PSYCHICZNIE NA PROGU ŚMIERCI o nieprawdopodobnie dużej władzy na politykami. Ten ktoś usiłuje chyba zapewnić swojej progeniturze, albo ziomkom darmowe życie, uważa się za właściciela Ziemi, a nas za wiecznych niewolników. 

Wobec takich "pomysłów" na życie, Stwórca chyba dobrze zrobił, że nie uczynił człowieka nieśmiertelnym. Chociaż i na to w Rosji znaleźli patent: "Putin" zaczyna wyglądać na nieśmiertelnego, nie starzeje się, wciąż rządzi a reszta świata nie widzi, że ma do czynienia z pacynką.

 

 

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Alina

#1653478

Witam

               Nie mogłam zostawić komentarza bezpośrednio w odpowiedzi pod Twoim Komentarzem, stąd nowy  komentarz.

            Zgadzam się z Tobą, że to co widziałam w tych filmikach to oczywista fizyka. Nie rozumiem tylko co to ma spólnego z moją notką. Ja pisałam o medycznych aspektach „podróżowania”  wirusa SARS Cov 2 przez maseczki. Młodzi ludzie eksperymentowali z ruchem widocznych cząsteczek wydychanych czy wykasływanych przez różne mteriały. Wirusów wielkości  0, 125 microna nie widać gołym okiem, ba,  nie widać ich uzbrojonym w mikroskop optyczny okiem. Potrzebny do tego jest mikroskop elektronowy, co jest oczywiste. Ale to nie było badanie medyczne czy wirusologiczne, a badanie fizyczne  dynamiki ruchu cząsteczek w powietrzu.

                   Gdyby było o badanie medyczne, mające udowodnić, że maseczka zatrzymuje wirusy,  to próbki tych cząsteczek wydychanych czy wykasływanych musiałyby być  zbadane pod mikroskopem elektonowym i wirusy SARS Cov 2 zidentyfikowane, policzone w każdej tej samej objętości próbce  i gdyby nie było ich w próbkach „maseczkowych, wtedy byłby to dowód, że ci co dla jakiejś wolności nie noszą maseczek, zarażają i uśmiercają innych. Póki co takiego dowodu nikt jeszcze nie przeprowadził.  Wszystkie znane to są już nawet nie pośrednie i poszlakowe, ale wskazujące na brak podstawej wiedzy medycznej.  

                 Całe to zamieszanie i manipulowanie maseczkami – nosić nie,  nosić wynika z wykorzystania powszechnego przekonania, że czym mniej wirusów złapiemy to tym większa szansa, że nie zachorujemy.  Tymczasem wystarczy  1 -  słownie jeden wirus – i  jeśli system immunologiczny jest niewydolny (z powodu chorób, wieku itp) to człowiek zachoruje. Po godzinie i tak jeszt już  ich miliony.

                  Na marginesie na jednym ze zdjęć jest opis „w nieruchomym powietrzu” nie ma czegoś takiego. Powietrze jest cały czas w  ruchu. Już ten opis świadczy o jakości nauki  w tym eksperymencie.     

Pozdrawiam GR

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

faxe

#1653495

Nader oczywiste jest, że maseczki pomagają i ograniczają zarażenia - nie odwrotnie. Tu naprawdę nie ma o czym dyskutować. 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1653671