Co były było, gdyby dzisiaj rządził Tusk?

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Dla kogoś, kto od wielu lat uważnie śledzi polską politykę wysłuchiwanie dzisiejszych wypowiedzi Donalda Tuska jest czymś nieznośnym, oburzającym i godnym potępienia. Na każdy aktualnie głoszony przez niego pogląd, wyrażone zdanie czy formułowaną ocenę można znaleźć mnóstwo cytatów z przeszłości, kiedy mówił coś zupełnie przeciwnego. Trudno znaleźć nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie bardziej załganego i niewiarygodnego polityka. Tusk posiada jednak pewne cechy charakteru, które pozwalają mu ciągle uczestniczyć w bieżącej polityce. Jest człowiekiem cynicznym, bezczelnym i pozbawionym honoru. Obca mu jest także jedna z emocji towarzyszących każdemu normalnemu człowiekowi. Tusk jest zupełnie pozbawiony poczucia wstydu. O takim człowieku mówi się, że ma miedziane czoło. „Ponieważ wiedziałem, że jesteś uparty i kark twój jest drągiem z żelaza, a twoje czoło miedziane” (Księga Izajasza 48,4). Nawet jeżeli miłosiernie założymy, że Tusk nieświadomie błądził i mylił się w sprawie Rosji i Putina to skutki tych jego pomyłek są na tyle dramatyczne i krwawe, że powinien natychmiast odejść w polityczny niebyt okryty wieczną hańbą.

Tusk powrócił do polskiej polityki by siać zamęt, jątrzyć i dzielić Polaków na dwa zwalczające się plemiona. To haniebne dzieło rozpoczął jeszcze w 2005 roku po przegranych przez PO wyborach i swojej osobistej politycznej klęsce jaką była porażka w drugiej turze wyborów prezydenckich z Lechem Kaczyńskim. Jego niemieccy mocodawcy wiedzieli doskonale, że Polski nie da się podzielić rozgrywając jakieś konflikty narodowościowe, ponieważ jesteśmy społeczeństwem monolitycznym etnicznie, religijnie, kulturowo i językowo. Skoro jesteśmy narodem tak homogenicznym to oczywiste, że kondominium niemiecko-rosyjskie chcące podzielić się wpływami w Europie i zwasalizować nasz kraj postanowiło wmówić Polakom, że tak naprawdę krainę między Odrą a Bugiem zamieszkują dwa zwaśnione i wzajemnie nienawidzące się plemiona. Ten sztuczny i wymyślony podział nie zrodził się w głowie Tuska. Jemu powierzono jedynie realizacje tego haniebnego zadania. Berlin i Moskwa uznały, że Tusk ma wszelkie predyspozycję, aby doskonale się sprawdzić w roli zdrajcy Polski.

W poemacie „Boska komedia” Dante Alighieri stworzył przewodnik po Piekle. Przedstawione jest ono jako wielki głęboki lej składający się z dziewięciu kręgów. W Samym jądrze piekła znajduje się IX krąg gdzie cierpią katusze dusze morderców, zdrajców własnego kraju, rodziny i przyjaciół, czyli ludzie, którzy całe życie dla własnych korzyści zdradzali innych. To tam trafi kiedyś Tusk przechodząc przez bramę, nad którą według Dantego widnieje napis:

Przeze mnie droga w miasto utrapienia,

Przeze mnie droga w wiekuiste męki,

Przeze mnie droga w naród zatracenia.

Jam dzieło wielkiej, sprawiedliwej ręki

 

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Krajowej PO Tusk znowu zaatakował obóz rządzący szermując niczym Putin zapewnieniami, że chodzi mu tylko i wyłącznie o pokój i zgodę. Powiedział: „Najważniejszą, niezbędną, o znaczeniu egzystencjalnym odpowiedzią wszystkich Polaków włącznie z władzą na wojnę, na to śmiertelne niebezpieczeństwo, które czyha na Polskę, na Ukrainę, na całą Europę ze Wschodu, musi być fundamentalna jedność i pokój tu, wewnątrz naszych granic. Gorąco apeluję ponownie z tego miejsca do rządzących: zaniechajcie tych niebezpiecznych i idiotycznych pomysłów na skłócanie Polaków. Nie fundujcie Polsce politycznej wojny domowej, bo to jest najgorsza odpowiedź na tę prawdziwą wojnę, która dzisiaj dzieje się na Ukrainie. Mówię o tym z takim przejęciem, ponieważ w ostatnich dniach jesteśmy świadkami czegoś wyjątkowo nie do zaakceptowania. Czegoś dramatycznie złego. To jest powrót do Smoleńska i do retoryki o zamachu wyłącznie po to, aby ta wojna domowa na nowo rozgorzała z niezwykłą mocą. Właśnie teraz, kiedy Rosja zagraża nie tylko Ukrainie, ale także Polsce i Europie”.

 

Polska zagrażała Gruzji, Ukrainie, Polsce i Europie jeszcze w czasach rządów Tuska. Najlepszym na to dowodem jest prorocze i spełniające się właśnie na naszych oczach przemówienie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego wygłoszone w Tbilisi w 2008 roku podczas rosyjskiej inwazji na Gruzję.  Jak na to reagował ówczesny premier Tusk, który dzisiaj opowiada jak to jest: „przejęty wojną, tym śmiertelnym niebezpieczeństwem” - także dla Polski? W 2010 roku po zamachu smoleńskim nie musiał już się obawiać kłód rzucanych mu pod nogi przez Pałac Prezydencki i podpisał długoterminową, skrajnie niekorzystną dla Polski umowę na dostawy gazu z Rosji. A co robił dla militarnego wzmocnienia Polski? Ściskał się z Putinem nawet w czasie gdy Rosja podczas manewrów wojskowych „Zapad” ćwiczyła atak atomowy na Polskę. Tusk idąc za podszeptami szkolonych w ZSRR generałów postanowił zlikwidować jednostki wojskowe, które operowały na wschód od Wisły. I tak w latach  2010-2011 rozformowano lub zlikwidowano: Suwalski Pułk Artylerii Przeciwpancernej im. marszałka Józefa Piłsudskiego, Warszawską Dywizję Zmechanizowaną im. Tadeusza Kościuszki w Legionowie, Brygadę Zmechanizowaną Legionów im. Romualda Traugutta w Lublinie oraz Siedlecki Batalion Rozpoznawczy.   

A jak po siedmiu latach rządów PiS wygląda sytuacja polskiego wojska? Po zakupie 250 najnowocześniejszych na świecie czołgów Abrams M1A2 SEPv3 Polska już wkrótce będzie dysponowała największą armia pancerną wśród wszystkich europejskich państw NATO dysponującą ponad 1100 czołgami i ponad 2 tys. bojowych wozów piechoty. Dzisiaj już nikt nie śmie atakować idei powołania Wojsk Obrony Terytorialnej po w sukcesach ukraińskich wojsk terytorialnych niemal od zera zbudowanych według polskiego wzorca. Po zrealizowaniu planu budowy wielowarstwowego systemu obrony powietrznej siła odstraszania polskiej armii będzie naprawdę potężna. Warto też zauważyć, że agresja Rosji na Ukrainę spowodowała, że to Polska w relatywnie krótkim czasie wyrosła na czołowy kraj NATO w Europie. Nawet niemieckiemu Onetowi nie umknęło, że: „W szybko zmieniającej się architekturze bezpieczeństwa Polska wyrasta na centralny kraj NATO. Jeśli chodzi o politykę bezpieczeństwa, to w przyszłości nikt w Europie nie będzie mógł ominąć Warszawy. Już teraz większość dostaw broni na Ukrainę przechodzi przez Polskę, USA przesuwa więcej żołnierzy na wschodnią flankę — a polski rząd pokazuje, że jest coraz bardziej pewny siebie”. 

Istnieje spora grupa publicystów i historyków specjalizujących się w tak zwanej historii alternatywnej. Opisywali na przykład, co by było, gdyby Polska zawarła sojusz z Hitlerem i razem z nim uderzyła na Związek Radziecki. Pisano też scenariusze, w których Armia Krajowa nie podejmuje decyzji o wybuchu Powstania Warszawskiego. Ja proponuję zastanowić się dzisiaj jak potoczyłyby się losy Ukrainy gdyby w Polsce u władzy była podporządkowana Berlinowi ekipa Donalda Tuska.

Jak wiemy dzisiaj niemal całe uzbrojenie i amunicja dostarczane są na Ukrainę przez Polską granicę. Były doradca Angeli Merkel ds. wojskowych gen. Erich Vad w wywiadzie dla agencji DPA bez ogródek wyraził sprzeciw przeciwko dostarczaniu Ukrainie broni ciężkiej nazywając to „drogą do trzeciej wojny światowej”. Przestrzegał też przed nazywaniem Putina despotą. Widzimy jak obłudną postawę wobec napaści Putina na Ukrainę prezentują politycy SPD -  kanclerz Scholz i prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Jak wiemy Węgry nie wyraziły zgody na dostarczanie Ukrainie broni przez własne terytorium. Gdyby Polską rządził dzisiaj lokaj Berlina Tusk to przez Polskę zgodnie z interesem Niemiec mogłaby iść tylko pomoc humanitarna. Pozostałaby, więc tylko Słowacja i Rumunia, których granice ze Ukrainą stanowią głownie pasma górskie. Z dużą dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością można założyć, że gdyby władzę w Polsce sprawował dzisiaj Donald Tusk, Ukraina dawno by już padła, a na polsko-ukraińskiej granicy liczącej 535 km stacjonowałaby już rosyjska armia mająca naprzeciw siebie wschodnie regiony Polski kompletnie ogołocone przez ekipę Tuska z jednostek wojskowych.

Ciekawy jestem ilu wyborców PO zdaje sobie sprawę, że celem ataku Putina było zainstalowanie w Kijowie rządów jakiegoś tamtejszego ukraińskiego Tuska? Moskwa ma ten sam plan, co Berlin wobec Polski, tylko, że do podporządkowania sobie Ukrainy wykorzystuje armię stosującą terrorystyczne i barbarzyńskie metody. Tymczasem udający pacyfistów Niemcy atakują Polskę posługując się instytucjami UE, takimi jak KE i TSUE. Jak więc widzimy Niemcy i Rosje różnią tylko metody, bo cele od dawna mają podobne jak na dobrych sojuszników przystało.

Kończąc chciałbym o coś zaapelować. Uważam, że nadszedł już najwyższy czas, aby odświeżyć nasz hymn państwowy i przywrócić Mazurkowi Dąbrowskiego jego piątą zwrotkę wyrzuconą do lamusa z powodu politycznej poprawności. Autor słów hymnu Józef Wybicki przestanie przewracać się w grobie gdy znowu usłyszy.

Niemiec, Moskal nie osiędzie,
gdy jąwszy pałasza,
hasłem wszystkich zgoda będzie
i ojczyzna nasza.
  

 

Artykuł ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”                     

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)

Komentarze

Gdyby ryży Niemiec rządził w Polsce - nie było by już Polski.

Vote up!
8
Vote down!
0
#1644100

Uważam że to właśnie Donald Tusk był najlepszym premierem RP. Jako polski patriota i katolik szczególnie troszczyl się o emerytów, którzy dzięki niemu mogli żyć w dostatku. Nawet teraz na jego wiece przychodzi tysiące rodaków, by choć raz usłyszeć na żywo tego wybitnego Polaka.

Vote up!
3
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1644103

   Witaj! Dobra ironia, Tusk będzie najlepszym premierem w Moskwie na uchodżctwie, bo to sowiecki agent jest. Potem go potraktują, jak nie dawnego dezertera, albo zwiedzi Syberię, czego mu mocno życzę.

Vote up!
4
Vote down!
0

ronin

#1644114

Vote up!
1
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1644140

   Ryżego wyleczy tylko, terapia ołowiowa. To bardzo skuteczna metoda lecząca wszystkie kompleksy dożywotnio, a dla niektórych konieczne, jako nagroda. Myślę, że niedługo skończy się jego męka przez życie.

Vote up!
1
Vote down!
0

ronin

#1644193

Tusk pochylający się nad polską biedą. 
Wydanie drugie, poprawione.

Vote up!
4
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1644108

Mieliśmy długi poczet Polaków, którzy zdradzili własną ojczyznę. Ale volksdeutsch mający nikłe (oprócz dowodu osobistego) związki z Polską nie może nas zdradzić. On po prostu robi to, do czego był wygenerowany.

Vote up!
4
Vote down!
0

Leopold

#1644120

D.T. - był bardzo towarzyski (towar-> zyski) - gdy w 2014 roku - deKLARUJĄC => "BIORĘ na siebie (PEŁOną ) odpowiedzialność za politykę państwa" ...

-Zachęcił swojskich (ludzkich /?/ łódzkich) POsamorządowców - przemysŁowców Skór ...

-> do dodatkowego dorabiania sobie (do zasobów komunalnych) -> na POspolitym okradaniu  polskich przedsiębiorców (z ich produkcyjnego dorobku życiowego) - żeby tylko POzbawić Polskę - przedsiębiorstw z urządzeniami produkcyjnymi - KONIECznymi do pracOwiTego realizowania kapitałów ludzkich - w łódzkich innOwacyjnych, eksportowych czynnościach gospodarczych...

  - NieEstety mniej estEtycznych od POlitycznego KWITnienia przemysŁowców Skór - towarzystwa wzajemnej  aseKuracji (Skóry, towar-zyski sPOre) - pod skrzydłami POsądowNICtwa ...

- 0czyWiście POdległego artykułowi 44 w Konstytucji RP, -nieustannie towarzyszącej -> towarzyszom "biorącym osobistą (osobliwą) odpowiedzialność  za POlitykę  w POpaństwie" ...

-> FAKTycznie, taktycznie (profetycznie - przewidując profesjonalnie i etycznie...?) ...

- W pierwszej POłowie 2015 roku, nastąpiło POlityczne wyciśnięcie -"nad klatą" - POlitycznego POstanowienia...-> z POlitycznie POsponowanej sędzi w POlsce...

- Na oficjalnym kWicie sądowNiczym - POlecającej POlsce... - zniszczyć mienie Polaka - POsamorządowo rozkradzione ( w czerwcu 2014 roku)- temu Polakowi, który (od1983 roku) gospoDarczo, własnym dorobkiem profesjonalnym - sumiennie służył społecznemu budżetowi Polski - od stanu wojennego...

- Jednak od 18 XII 1997 roku, mającego PRAWNY obowiązek, nieustannego, kodeksowego obligowania - właściwych urzędów - (od Spraw Wiedliwości Faktów Społecznych)...

-> do PRAW/widłowego dbania o bezpieczeństwo życia i zdrowia Podatników Państwa Prawa ...- żyjących wśród funkcjonariuszy publicznych - "profetycznych zawodów zaufania publicznego" - dla Polski.

(Szczegółowe konTeksty prokuratorsko-sądownicze, dotyczące politycznych przyczyn  nie ścigania zbrodni  antyponizmów...  - od 1997 roku -> znane kolejnym Ministrom Sprawiedliwości, są aktualnie STOSowane  - do hakowania, zawieszania kapitaŁOWYch POżyczek Polsce,  uMowami Intelektualistów unijno-POlskich... - "elit prawno-gospodarczych" -TAM + grobli...

Pozdrawiam. J. K.

 

https://konstytucja.online/44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
1
Vote down!
0
#1644148