Omikron, szopka i pijany Logos

Obrazek użytkownika wawel24
Świat

MOTTO

„Był dzień wiosenny. Ptaki napełniały powietrze świergotem swych pieśni, a ludzie, pochłonięci różnymi obowiązkami, namaszczeni byli świętością męczącego wysiłku. Wszystko pracowało według przeznaczenia: drzewa, planety, rekiny. Jeden tylko był wyjątek – Rozum, Logos-Stwórca! Leżał na drodze w podartym odzieniu. (…) Otępienie z ryjem wieprza roztaczało nad nim swe opiekuńcze skrzydła i rzucało mu tkliwe spojrzenia. Był pijany! Straszliwie pijany! (…) Echo rozbrzmiewało jego słowami bez związku (…).”[Lautreamont, Pieśni Maldorora, Pieśn trzecia – parafraza autora]

 

Idą święta. A więc szopka trwa.

Szopka z omikronem. Szopka z inteligentnym wirusem, tzn. atakującym regiony, landy, województwa i kontynenty te, gdzie jest najmniej zaszczepionych i najwięcej do zarobienia. I najwięcej kułaków antyszczepionkowych.

Najpierw zniszczono logikę („logiki wielowartościowe”) i filozofię (niektórzy mówią, że zaczęło się to z Bergsonem, z jego zepsuciem języka filozofii poprzez oparcie myśli racjonalnej na metaforach, na języku poezji), potem zlikwidowano (bądź sparodiowano) w szkołach edukację filozoficzną i języki klasyczne, poprano (washing) mózgi, emocje i wyższe uczucia hollywoodem, zniszczono krytykę literacką i krytykę sztuki, anihilowano wartościową sztukę (vide: ostatnie notki blogera @zbyszek), wprzęgnięto sztukę w biznes i mafijne interesy (galerie i dzieła sztuki jako pralnie pieniędzy), rozwalono moralność wolnomularskim bóstwem św.Tolerancji – i na tym wypalonym gruncie człowieczeństwa można było „stawiać” fundamenty „drugiej” rzeczywistości, wielu drugich „rzeczywistości”. Teraz już mogą bezczelnie tworzyć „inteligentnego wirusa” i ukierunkowane „warianty”. Mogą zmieniać w słownikach, leksykonach i encyklopediach definicje tego, czego chcą. Definicję płci, wolności, rozumu, pandemii, szczepionki. Wolnoć Tomku…

Jak zwykle, jak zawsze mogą to czynić tylko „do czasu”. Ale tylko od nas zależy jak długi będzie to czas… (por. ]]>https://ewastankiewicz.wordpress.com/popieramy/kocham-ob-ciach/wawel-ago...]]>)

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (10 głosów)

Komentarze

Wawelu, szkoda ze ostatnio pojawiasz się tu sporadycznie i znikasz, że nie  piszesz komentarzy. Ale rozumiem.

Szkoda, że Twoje  notki są zrzucane, że na wierzch wypływają  coraz częściej  notki puste, napompowane  propagandą lub  emocjami uwłaczającymi człowieczeństwu.

Ale cóż, oprócz tego wszystkiego co sam wymieniłeś  powyżej, to też znak czasu.

Jak i to ,że taka notka nie ma , jak na chwilę  obecną,  zasłużonych wysokich ocen, podczas gdy wspomniane pontony wypełnione łajnem  mają.  Tu apeluję do milczącego tłumu, który się nie chce wdawać w  pyskówki: nie wdawajcie się, ale ocenę postawić powinniście, bo od tego zależy czy te pontony z łajnem będą się unosić na powierzchni  portalu czy refleksyjne i wartościowe notki jak ta autorstwa Wawela.

Vote up!
6
Vote down!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1637144

Coraz bardziej przekonuje mnie, że w pełnej zgodzie, wespół i w porozumieniu politycy tzw prawicy oraz PO z siostrzanymi formacjami działają na szkodę polskiego społeczeństwa. Ot takie zjednoczone lewactwo. Pierwsi, o zgrozo wymachujący polskimi barwami, drudzy ze sztandarem niemieckim w garści.

Mało, że organa UE gwałcą prawa  międzynarodowe i kartę praw podstawowych, to jeszcze do tego faszyzmu sanitarnego przykłada się prawie cały Parlament.

Vote up!
3
Vote down!
0

To, że Patmo i HD są żydami jestem niemal pewien. Czy Ty @Gawrion również? Twe działania na to wskazują.

#1637172