Rebelianci na granicy: katastrofa czy szansa

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Kraj

Sytuacja (jak ów kóń) jaka jest każdy widzi, siły zbrojne od Bat’ki „ustawiają” imigrantów i co by nie mówić tworzą armię, aby zdołała się przebić przez polskie siły zbrojne. Możemy sobie mydlić oczy, że sytuacja jest opanowana, ale nie do końca. Czy mamy szansę, otóż mamy tylko czy skorzystamy to już inna sprawa, gdyż w naszym charakterze narodowym odziedziczyliśmy po przodkach byle jakość - " takie częściowo w ciąży".

Jak się zacznie na ostro, to może być powtórka z czasów historycznych, gdy Polska sama wybierała kasztany z ognia, czego zwiastunem jest m.in., oświadczenie pani Urszuli jakiejśtam Baronowej, iż „UE nie da pieniędzy na druty kolczaste”, a gdy €-kołchoz mówi że nie da to nie da, co innego zapłacić Turcji kilka miliardów, a w tym wypadku Putinowi, o to inna sprawa, kilka miliardów € może się znaleźć, pod warunkiem, iż Polska da plamę, czyli nie zdoła utrzymać pozycji.

Należy dziwić się, iż mamy tylu generałów z grubymi pensjami, tylu polityków ważnych i ważniejszych, a nikomu nie przyjdzie do głowy zrobić z mózgu użytku i zastanowić się nad naszym, polskim położeniem, które samo w sobie jest w stanie nie tylko powstrzymać dzisiejszych rebeliantów, ale przekonać mało przychylnych Polsce sąsiadów, iż tak w istocie to Polska trzyma karty w ręku i to w dodatku same atuty. Lepiej nie potrzeba!

Aby nie przynudzać, wystarczy, iż polski rząd odwoła obecny stan wyjątkowy w 5-cio kilometrowym pasie wzdłuż białoruskiej granicy i jednocześnie ogłosi, że : jeśli w ciągu 14 dni rebelianci nie odstąpią od polskiej granicy, to rząd Rzeczypospolitej ogłosi stan wyjątkowy na całej wschodniej granicy od Zalewu Wiślanego po Bieszczady, co będzie się wiązało z zamknięciem wszystkich przejść granicznych: drogowych, pieszych i kolejowych.

Tylko tyle. Nie będzie połączenia lądowego z Rosją, nie będzie połączenia €-kołchozu z Chinami, nic nie wjedzie i nie wyjedzie z Kaliningradu i nie będzie potrzeby budować muru z drutem kolczastym i będzie jak chce pani Urszula jakaśtam Baronowa. Wszyscy będą zadowoleni. Zamiast żebrać o pieniądze będziemy darczyńców wypychać z Polski kolanami, gdyż  będzie ich co niemiara (a nóż Polska odstąpi od zapowiadanego zamknięcia granic, za obiecanki-cacanki)

Jestem dziwnie spokojny, że zanim rząd ogłosiłby stan wyjątkowy to już okazałoby się, iż jest niepotrzebny. Wystarczy spojrzeć na położenie Polski, aby tę prawdę zrozumieć, iż nie da rady Polski objechać „naobkółko”, oczywiście można Polskę najechać, ale dlatego trzeba kupować czołgi. Zamiast parkanu – czołgi.

Dlatego, gdy pan dr Bartosiak wymyśla programy jaka to ma być nasza armia, aby nas Kacapy albo insze rebelianci nie napadli, to wypada się zastanowić: a kto jest taki silny, aby stanąć w poprzek międzynarodowemu handlowi na czas wojny w Polsce? Kto przekona dzisiejsze Chiny, że muszą dać sobie na wstrzymanie miesiąc, dwa, a może rok… i zawiesić transport tanich majtek i inszego badziewia do Europy, po taniości.

A poważnie rzecz ujmując, to czy rząd bierze pod uwagę taki scenariusz, że kilka lub kilkanaście tysięcy rebeliantów (z kobietami i dziećmi jako żywe tarcze) wyposażonych w broń ręczną podejmie próbę przebicia się zbrojnie do Niemiec?

Rosjanie są specjalistami od prania mózgów i organizowania prowokacji. Można sobie wyobrazić, że akcję zorganizuje i na druty poprowadzi tłumy dobrane, rosyjskie komando, a reszta ... będzie co ma być, kto tam będzie później dochodzić winnych i organizatorów.

Pamiętacie Biesłan i Teatr na Dubrowce?

Czy nasi decydenci są przygotowani na taki atak?

Natomiast ci ludzie mają niewiele do stracenia, gdyż trudno sobie wyobrazić, że zamierzają koczować w namiotach podczas mrozów, zwłaszcza, gdy Białoruś odetnie im dostawy żywności, opału i ciepłej odzieży.

Rządzie nasz kochany, chociaż raz w życiu zrób coś porządnie od początku do końca.

O to Cię prosimy i o to się modlimy.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

- bo oni są tylko narzędziem do destabilizacji wschodniego regionu Polski i być może zostaną jeszcze wykorzystani do ataku na Ukrainę. Nie konkretnie oni sami (imigranci) - ale ich ubrania i ukradziona tożsamość w którą się przeistoczą zbóje i bandyci putina z FSB.

Ogłoszenie stanu wyjątkowego na pół Polski to w czasie pokoju zły pomysł ponieważ zerwiemy ciągi handlowe dzięki którym Polska odbudowuje się każdego dnia po tym 45-cio letnim sowieckim syfie zwanym dla zmylenia mas "rządami robotników" -  a nasz biznes przejmie ktoś inny.

To takie widoki jak na foto niżej są solą w oku wschodniego psychopaty któremu piana z pyska cieknie z zazdrości bo oni wszystko co mają to z bandyterki i złodziejstwa w tym przemysłowego bo nawet szczepionkę wykradli z laboratorium Astra Zeneca.

- odkąd pogoniliśmy czerwonego zbója i pasożyta to Polska pięknieje każdego dnia a przepaść technologiczna i cywilizacyjna między Polską a byłym okupantem ze wschodu coraz szybciej rośnie.  

Oni tu przyjeżdżają i widzą że plany zrobienia z Polski i Polaków kraju trzeciego świata spełzły na niczym. 

- tylko budowa bomb atomowych termojądrowych (nawet potajemna) - o największej w historii ludzkości sile rażenia zapewni nam pokój niepodległość.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635614

gdyż militarnie ani nie mamy sił ani sprzymierzeńców. Możemy liczyć tylko i wyłącznie na nas samych, na polski rząd, więc coś za coś. Gdyby doszło do konfrontacji, to gdy go wreszcie w opłotkach dopadły ... wśród najlepszych przyjaciół psy zająca zjadły.

Jesteś pewien, że cała ta akcja to wyłącznie pomysł Putina, że Niemcy nie dokładają do kotła? Spróbuj ogarnąć sytuację przed "muślinami na granicy", całe to "przygotowanie ogniowe" zarówno w €-kołchozie jak w świecie. Wszystko nagle sypało się Polsce na głowę. Więc skoro jesteśmy sami, to musimy postępować tak, jak nam wskazuje nasza racja stanu i nie żałować róż, gdy rozjeżdżą i tak i tak trawnik.

Chyba, że masz lepszy pomysł.

Vote up!
0
Vote down!
0

Apoloniusz

#1635615

- przygotować z 10 milionów karabinów maszynowych i tysiące ton amunicji aby w razie konfliktu rozdać broń cywilom ochotnikom.

Jeszcze szybciej powinna zrobić to Ukraina a to z tego powodu że agresor wchodząc na cudzy teren musi wtedy ogromne siły pozostawiać na zapleczu do utrzymania terenu a ataki na nich będą ze wszystkich stron.

Każde zerwanie ich linii zaopatrzenia w paliwo, amunicje i jedzenie  to prawdopodobna klęska agresora na froncie. 

Przede wszystkim w miastach wyposażyć wojsko w mobilne ręczne wyrzutnie do niszczenia czołgów które są setki razy tańsze od czołgów a dobry i celny strzał  to ogromny sukces.  

Uważam że nowoczesna  technologia jest w stanie pokonać silnego agresora i ręczne wyrzutnie do strącania samolotów typu Stinger mogą zdziesiątkować lotnictwo nieprzyjaciela które w pierwszej kolejności dokonuje ataków. 

Trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność. To wycofywanie wojsk Polskich ze ściany wschodniej za rządów platformy zdrajców - to było przygotowanie do inwazji sowietów i zajęcia tych terenów przez nich.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635617

... że masz do czynienia z mistrzami świata w dziedzinie prowokacji. Obaj jesteśmy zwykłymi Polakami.

Ps.  ... a właśnie, dlaczego w Twoim nicku - Polak - jest z małej litery? 

Vote up!
0
Vote down!
0

Apoloniusz

#1635620

- zachowałem zasadę pisowni internetowej w hasłach i loginach która często odbiega od poprawnej pisowni i ortografii gdzie nawet nie używa się polskich znaków takich jak - (ć,ń,ś,ź,ł).

Dotyczy to jak pewnie wiecie adresów e-mail i często imion i nazwisk tam zawartych (wszystko piszemy z małej litery dla komfortu i minimalizacji pomyłek lub jak korzystamy z zagranicznej klawiatury).

Druga sprawa to nie wiedziałem że login będzie też moim nickiem na forum :)

W temacie polityki to sprawy nie załatwione (n.p. - lustracja i dekomunizacja) - wracają z jeszcze większa siłą - czasem jak tsunami.

Po zdradzie Bolka brak załatwienia tych spraw przez PiS to druga, ogromna zadra w moim sercu które cały czas mocno krwawi.
Nic nie poradzę bo wiem z własnego otoczenia jaki obecny Rząd tym zaniechaniem zrobił śmiertelny, historyczny błąd.

Wiem to też na przykładzie wołomińskiego PiS-u i jakich to ludzi Pan Minister J.Sasin utkał (za wiedzą czy nie - tego nie wiem) - w tych strukturach ale i w "niepolitycznych" władzach samorządowych.

Vote up!
0
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1635621

ja bym postawiła mnóstwo armatek z zimną,zieloną wodą, takie jakimi nas lano przed laty i ,...

lu w nich

a zimno ma być tej nocy, oj zimno

#Murem za Polskim Mundurem

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635623

"ja bym postawiła mnóstwo armatek z zimną,zieloną wodą, takie jakimi nas lano przed laty i ,..."

Z wielką przykrością wyznaję, że uważam, iz to niezły pomysł. Miałbym może inne zdanie, gdyby nie obrazki z niszczenia ogrodzenia na granicy. Nie uważam, że polewanie woda rozwiąże problem; tu trzeba napisac nowy traktat unijny z dobrze wyważona równowagą między unijnym porządkiem/funkcjonowaniem, a prawami człowieka. Ta woda to takie "gaszenie pożaru" (nienajlepiej brzmi, ale na teraz niczego lepszego nie mam), ale cos trzeba pilnie zrobic.

Vote up!
0
Vote down!
0
#1635632

a na razie musimy trzymać kciuki za Naszych ,marznących na granicy

no  cóż mogę tylko pomodlić się w Ich intencji, a chciałabym ich wesprzeć jakąś skuteczną ,prawną metodą,ale jaką ?

#Murem za Polskim Mundurem

pozdr wieczorne

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#1635633

...i robi wszystko aby doszło do ofiar. Najlepszy scenariusz jaki widzę, to natarcie bojówek na naszych chłopaków, zabranie im broni i dokonanie ataku (w tym zabójstw) ze strony polskiej i polską bronią. Uspokajające jest to że nasi prezentują się mistrzowsko, (choć ta cala akcja b. nas kosztuje). Każdy myślący wie, że  bojówkom wszystkie chwyty są dozwolone. Np. ten odporny na gaz ze szpadlem dowodzi jakich zabijaków Łukaszek zebrał. Scenariusz zna tylko on i jak widać oskarżanie nas o prowokację też robi po mistrzowsku.Nasi żołnierze, policjanci i pozostali mają rodziny, żony dzieci. Oni mają wrócić do domu. Jak widać wielu na tym nie zależy. A tym co latają odrzutowcami i zanieczyszczają atm. (krowom zabraniają puszczać bąki) w ogóle nie zależy na życiu czyjegoś Syna lub Męża i Taty małych dzieci. Także los rodzin naszych obrońców w nosie mają tfuSSk, Ewka Kopa, ta od przekopu mierzei przez naturę, roSpurek i wielu przemądrzałych z lewa. Można by im dać takich byczków -zabijaków ale do ich prywatnego domu/mieszkania. Tam wyraźnie widać że żarty się skończyły. Bogaci mają to gdzieś.  Pozostaje nam tylko modlitwa o życie naszych chłopców. Uzupełnienie: Vide Niezależna.pl - "duże poruszenie na koczowisku."  Pytanie - co chce osiągnąć agresor. Że sowieci nie szanowali życia Rosjan, to pamiętamy. Ale co my mu zrobiliśmy, że chce nas najechać.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Kolejorz

#1635628