NIETKNIĘCI I ZAPROGRAMOWANI

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

 

 

 

 

 

Obejrzałem sobie dwa razy program Michała Rachonia w którym bezsilnie zmagał się z jednym gościem, dla mnie bez wątpienia robotem, panią Wandą Nowicką, entuzjastką skrobanek (dla młodszych, co nie znają tego wulgarnego określenia, oznacza ono prymitywną aborcję).

Gdy tylko redaktor dał jej głos, w programie, który w założeniu jest konwersacją z politykami, czyli swobodnym dialogiem, pani Nowickiej już nie dawało się "wyłączyć", póki nie wypowiedziała całej swojej parominutowej kwestii (programy takie mają ścisłe ramy czasowe, więc wypowiedź nie powinna przekraczać zazwyczaj 1 minuty. Aha, i powinna być na temat). A tu lewicowa fanatyczka gada jak nakręcona przez 3 minuty i kompletnie nie jest to odpowiedź na zadane pytanie.

Michał Rachoń był bezradny, bo idea programu jest taka, że nie można technicznie przeciąć wypowiadanych bzdur przez polityka technicznie, np. wyciszając wypowiedź. To by przecież była cenzura w publicznej telewizji.

 

 

Znacie takie przypadki? Oczywiście. Jest tego mnóstwo. Innym razem poseł Kierwiński (bardzo ciekawa postać) na proste pytanie miał odpowiedzieć tak albo nie. Pięciokrotne, bo tyle razy Rachoń pytanie powtarzał, odpowiedział, Za każdym razem zaczynał ten sam monolog. Też robot?

 

Zarówno Amerykanie, a przede wszystkim służby specjalne od dziesięcioleci eksperymentują nad programowaniem ludzi. Tworzenia bezwolnych osobników u których proces samodzielnego myślenia zastąpiony jest apką, która podpowiada co robić i co mówić.

Tak powstają ubezwłasnowolnione osobniki, podporządkowane Centrali, które zostają umieszczone następnie na eksponowanych, nierzadko decyzyjnych stanowiskach. To także zabieg ekonomiczny, bo wtedy nie ma potrzeby ich bez przerwy "kupować".

Początkowo Amerykanie, bo o nich wiem ze źródeł, a do rosyjskich nadal nie ma wiarygodnego dostępu, już w latach 50-tych minionego stulecia eksperymentowali poprzez głęboko zakonspirowaną w CIA placówkę, aby stworzyć nieustraszonego żołnierza z agresją osiąganą w kompletnym amoku. Takim, który nie czuje bólu nawet po ucięciu ręki, nie dopada go szok i agresywnie walczy dalej. Stosowali do tego całą gamę narkotyków, z psychodelicznym LSD na czele. Rosjanie podobno poszli w technikę i skupili się nad badaniami fal elektromagnetycznych i ich wpływu na psychikę. Co wiemy na pewno w całym naukowym świecie, to fakt, że bardzo silne pola magnetyczne mają istotny wpływ na pracę mózgu.

 

Odnoszę wrażenie obserwując polityków, prawników, działaczy samorządowych, czy fanatyków różnych pozarządowych organizacji, czy fundacji, nie tylko w Polsce, ale także na forum Parlamentu Europejskiego, a nawet ONZ, że mamy do czynienia z ludźmi przeprogramowanymi. Ludźmi, których poddano zabiegowi, który dawniej nazywano praniem mózgu, a obecnie bardziej naukowo – primingiem (prajmingiem) lub u nas – torowaniem. To proces psychologiczny, mówiąc w skrócie, w którym osobę się "przygotowuje" (priming również tłumaczy się jako przygotowanie), by na konkretny bodziec reagowała we właściwy sposób. Wykorzystuje się tu zjawiska podprogowe, więc "przygotowany polityk" działa tak w pewnym sensie nieświadomie. Jak pies Pawłowa.

Nie wiadomo jak bardzo by się redaktor Rachoń starał, to od polityków pokroju Nowickiej, czy Kierwińskiego, otrzyma zawsze taką samą odpowiedź. Oni po prostu nie mogą powiedzieć co innego. Tak jak my nie potrafimy kichnąć z otwartymi oczami, albo nie oblizać warg po zjedzeniu pączka.

Wszyscy wiemy o tak zwanym codziennym "przekazie dnia". Dziś to zazwyczaj SMS rozsyłany do wszystkich członków konkretnego ugrupowania, nie tylko Platformy Obywatelskiej (choć tu widać najmocniej), ale też innych, nie wyłączając prawicy.

Nagle wszyscy zaczynają mówić dokładnie to samo – tymi samymi słowami, nie wysilając się na jakieś swoje wersje. Jak ten slogan "zabójcze koperty".

 

Takie prajmowanie, to nie zabiegi tanie, ani łatwe. Potrzebne jest indywidualne podejście i zazwyczaj robi się to na przeróżnych szkoleniach, kursach, czy spędach integracyjnych (i na popijawach też). Bogate korporacje stosują identyczne metody.

Dlatego Rosjanie pracowali, by można "przygotowywać" ludzi masowo przy pomocy fal radiowych. Dlaczego blisko Moskwy powstał najwyższy maszt radiowy na świecie? Tylko dla propagandy? Wolne żarty.

 

Ludziom myślącym (jeszcze) samodzielnie, więc analitycznie i kreatywnie, trudno porozumiewać się z osobnikami, którzy zostali, często nieświadomie, poddani prajmingowi. Praktycznie zwykła konwersacja, czy normalny dialog, są nie możliwe. Zawsze otrzymamy zaprogramowany monolog. Będzie to przekaz dnia, lub na stałe zainstalowane poglądy i emocje.

 

Czy to dlatego 19 października 2010 r. do biura PiS w Łodzi wtargnął Ryszard Cyba. Krzycząc, że chce zabić Jarosława Kaczyńskiego, zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem Pawła Kowalskiego. Cyba, który w latach 2004-2006 był członkiem PO, odsiaduje dożywocie.

 

Czy to dlatego zawsze na każdy wpis pozytywny dla partii rządzącej w internecie pierwsi zjawiają się hejterzy, by wylewać zwyczajowe wiadra pomyj? Biedacy inaczej nie mogą. Pewnie nie wiedzą, ale tak zostali zaprogramowani.

 

 

.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (14 głosów)

Komentarze

Dziś,gdyby taki np.Zawisza miał zapewnienie kasty na niski wyrok to jestem w 100% przekonany że z zimna krwią zamordowałby J.Kaczynskiego.Zobaczcie jego wpisy czy komentarze.To w takim właśnie kierunku zmierza.Nienawiść do PIS-u czy prezesa mają już w genach.On jest tego przykladem.

Vote up!
9
Vote down!
-2

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1628258

Cześć!

Zapewne masz rację.

No i powiedz, jak takich traktować? Jak chorych? Jak zaprogramowane roboty? Przecież nie nawiążesz normalnej rozmowy z takim osobnikiem. Strata czasu.

Vote up!
8
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628262

I ja uważam że pojawienie się kolejnego Cyby to tylko kwestia czasu.Krótkiego czasu.Kolejne przegrane wybory,koniec kadencji szefowej sądowej mafi to początek nowej fali nienawiści.Czy taki się pojawi.Myślę że wspomniany tu "polak inaczej" ma do tego "papiery" i wszelkie ku temu predyspozycje.

Vote up!
7
Vote down!
-2
#1628281

Cześć

 

Fanatyzm sięga zenitu. Jednocześnie ujawnia pustkę umysłową rzeszy polityków, którzy rządzili Polską.

Apel byłych prezydentów i premierów ujawnia miernotę tych osobników. To postaci na miarę zarządcy PGRu. I my im daliśmy państwo?

To jest dobre dzisiaj, w dobie koronawirusa, że jeżeli ktoś miał wątpliwości w antypolskiej roli opozycji i potrafi mysleć samodzielnie, to już wątpliwości nie ma.

Drugie dobre to to, że PO zdycha ostatecznie. Zagraniczni opiekunowie będą budować nowy twór wokół tego kretyńskiego Hołowni.

Vote up!
5
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628412

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika marek chrapan nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Rosjanom na pewno nie ustępują Amerykanie w stosowaniu fal elektromagnetycznych o częstotliwości pracy mózgów  (kilka herców 2- 10?) Temu służą programy - HAARP, DORPA, MKUltra, a nawet Echelon (jakoby tylko do podsłuchów, a w rzeczywistości spełnia kilka innych funkcji) zainstalowany też w Polsce, ulokowany w lasach przy granicy z rejonem Kaliningradzkim.

Vote up!
1
Vote down!
-3

antyleming

#1628416

Jest pewnie niezrozumienie z tzw. falami mózgowymi. Otóż nie mają one nic wspólnego z myśleniem, nastrojem, emocjami, pamięcią czy percepcją. Jest to pewnego rodzaju "szybkość" z jaką mózg pracuje. Albo inaczej - tryby gotowości i koncentracji uwagi.

Te częstotliwości zawierają się od 0,5 Hz aż do 35 Hz. I zawsze jesteśmy w którymś z trybów:

  • Tryb Delta     -   0,5 - 4 Hz    sen
  • Tryb Theta     -   4 - 8 Hz       pełen relaks, myśli błądzą, nie zwracamy uwagi na bodźce zewnętrzne
  • Tryb Alfa        -   8 - 12 Hz     zrelaksowany, w pełni obserwuje otoczenie i odbieram bodźce zmysłowe
  • Tryb Beta       -   12 - 35 Hz   koncentracja, napięcie, aktywność, pełna uwaga, ale spokój

Generatory tak niskich częstotliwości i elementy wysyłające fale (anteny) na częstotliwościach subsonicznych to duże i dosyć skomplikowane sprawy.

HAARP to projekt badawczy jonosfery i wpływu fal radiowych na częstotlowościach MHz. Realizowany na Alasce. Oczywiście strasznie podejrzany.

DORPA ??? Nie znam nic takiego. Chyba DARPA? To amerykańska wojskowa agencja rządowa zajmująca się nowymi technologiami. Fakt - oni cały czas knują.

Echelon niestety niczego nie transmituje. Tylko słucha i przetwarza sygnały.

To jeszcze zacytuję:

"HAARP jest przedmiotem wielu teorii spiskowych, ma rzekomo być to:

  • broń elektromagnetyczna, która potrafi skumulować energię elektromagnetyczną w niewielkim obszarze, znane wyłączenie prądu w Nowym Jorku było następstwem testów tej broni (oparta na pracach dotyczących bezprzewodowego przesyłu energii Nikoli Tesli).
  • broń geofizyczna, która może powodować: trzęsienia ziemi, cyklony, tsunami itp.
  • urządzenie potrafiące sterować myślami ludzi (tzn. zmiana nastrojów, wywołanie zdenerwowania).
  • urządzenie mające wyżej wymienione cechy oraz dodatkowo posiadające możliwość: zniszczenia wszystkich satelitów na orbicie i międzykontynentalnych pocisków balistycznych, podziemnej tomografii, łączności z okrętami podwodnymi, sprowadzania na wybrany dowolny cel fali promieniowania o sile 20 megaton.

Część tych teorii spiskowych budowanych jest przez analogię do systemu Echelon, który ostatecznie okazał się instalacją podsłuchową."

Jako fachowiec wiem, że coś wszyscy robią w tajemnicy. Ale to nie to, co powyżej.

 

Ps. Rosjanie koncentrowali się na falach elektromagnetycznych (radiowych) VLF (very low low frequency) od 3 kHz do 30 kHz.

Vote up!
6
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628427

To schizofrenicy mają stany charakteryzujące się zmienionym chorobowo, nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości. Oraz widzenia wrogów i szpiegów wszędzie, zwłaszcza dookoła jego własnej osoby...

Chory cierpiący na tę psychozę ma bardzo poważnie upośledzoną umiejętność krytycznej, realistycznej oceny własnej osoby, otoczenia i relacji z innymi -- a nawet nie jest zdolny do realistycznej oceny ani siebie, ani otoczenia...

Vote up!
4
Vote down!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1628443

- i tylko tak świat postrzega.

U nich w SB w większości się tym zajmowali a potem kablowali do centrali.

To stąd to jego zainteresowania techniką - kable, wtyczki, pukty przekaźnikowe, gumowe ucho.

Vote up!
4
Vote down!
-2

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1628597

...wpis i komentarze do wpisu skierowano w zupełnie innym kierunku.
To nie wyszukane teorie socjologii,fizyki molekularnej itd.,to
nieudolność redaktora prowadzącego,który w żaden sposób nie potrafił
poradzić sobie z prostacką bezczelnością pani,która w oczywisty dla
oglądających sposób,postanowiła nikogo nie dopuścić do głosu.

Vote up!
1
Vote down!
0
#1628619

To nie nieudolność redaktora Szanowny Panie, tylko przywiązanie się do reguł dobrego wychowania i nieprofesjonalność obsługujących program techników, którzy pozwalali, by gadająca jak Kałasznikow kobieta zagłuszała wszystkie inne wypowiedzi.

Jednakże znając perfidię Michała, uważam, iż on świadomie pozwalał mówić, by widzowie zobaczyli, a nawet zdenerwowali się "klasą" przedstawicielki lewicy.

Vote up!
2
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628672

Redaktor Rachoń wyszedł z założenia że należy pozwolić mówić. Normalni ludzie nie wierzą że ktoś może mieć takie poglądy więc się dowiedzą. Po takim dytyrambie tylko nawiedzony lewak odda na owo indywiduum swój głos. Normalny człowiek odstawi na margines.

Vote up!
4
Vote down!
0

rumjal

#1628633

Uważam podobnie. Pozwolić oponentom mówić swobodnie, a opinia publiczna oceni ich, jak panią K-B na 2% poparcia,

Vote up!
1
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628673

Kiedyś, już bardzo dawno temu zapomniany już zespół Brygada Kryzys wyśpiewywał utwór pt. "Centrala" (https://www.youtube.com/watch?v=mS5jTh7RkEE).: "Czekamy na sygnał Centrali, Centrala nas ocali... Wszyscy na jednej fali". Utwór idealnie pasujący do Twojego wpisu. Jak widać w latach 80-tych XX wieku też wielu było zaprogramowanych na komunistyczny przekaz. Dziś metody i sposoby tresury psychologicznej są jeszcze bardziej wyrafinowane. 

Niestety muszę się przyznać do uczestnictwa w tym primingu w dużym koncernie międzynarodowym, gdzie onegdaj pracowałem. Sam przygotowywałem np. prezentacje dla handlowców podczas tzw. spotkań integracyjnych, gdzie trzy dni tych handlowców się programowało... z codziennym, wieczornym chlaniem różnych trunków. Pamiętam wtedy taką oto wypowiedź jednego z szefów firmy, który odnosząc się tytułu książki A. McGinnisa "Jak wydobyć z ludzi to, co w nich najlepsze" stwierdził, że ten tytuł winno się tłumaczyć: "Jak wydobyć z ludzi, to co w nich najlepsze dla firmy, ale tak, żeby myśleli, że jest najlepsze dla nich". 

A co do totalnej opozycji są tak zaprogramowani, że przecież to widać od razu "na pierwszy rzut oka", tyle tylko, że oni tego nie widzą, ale najgorsze dla idiotów jest to, że nie wiedzą, że nimi są. 

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1628664

Witaj

Z takim nachalnym praniem mózgów w okresie po transformacji spotkałem się w latach 90-tych, gdy kolega chciał zrobić karierę w firmie sprzedaży bezpośredniej Amway. Przyznam, że metody przez nich stosowane przekraczały sowieckie eksperymenty.

Teraz robi się to delikatnie, lecz znacznie podstępniej. Odwołuje się w przekazie do podstawowych instynktów. Na przykład rozpowszechnianie nie tylko przez Grodzkiego określenie "koperty śmierci" ma wywołać automatyczny strach, jak napotkanie w lesie jadowitej żmii.

Techniki manipulacji są coraz bardziej wyrafinowane i co jest wprost tragiczne, potrafią u osobników bezrefleksyjnych, na trwałe ukształtować światopogląd.

Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1628676