Pandemia, czyli kolejna komunistyczna katastrofa

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

Ustrój komunistyczny cechuje się tym, że często doprowadza do straszliwych katastrof.  Może to czynić umyślnie [np. w przypadku wielkiego głodu na Ukrainie] lub w wyniku nieudolności komunistycznych władz [wyschnięcie Morza Aralskiego, Czarnobyl].  Trudno powiedzieć, do której kategorii należy obecna pandemia koronowirusa, ale jest niewątpliwe, ze rozwinęła się ona w komunistycznych Chinach i rozprzestrzeniła się stamtąd na cały świat.  To Chinom zawdzięczamy nasze obecne problemy.

  Trzy dni temu Tomasz Wróblewski opublikował w portalu WEI.org.pl {TUTAJ} artykuł "Chiński wirus" w którym starannie opisał rozwój epidemii w Chinach.  Pierwsze informacje o wirusie pojawiły się już 17 listopada 2019.  Chińskie władze zareagowały na nie cenzurą i policyjnym prześladowaniem dziennikarzy i lekarzy.  Trwało to do 23 stycznia 2020, gdy epidemia przybrała takie rozmiary, że nie dało się już jej ukryć.  Nie znamy jednak jej faktycznych rozmiarów.  Generał Robert Spalding udzielił telewizyjnego wywiadu {TUTAJ}, w którym stwierdził, iż nie można wierzyć żadnym danym pochodzącym od Chińczyków.  Rzeczywiście, 26.02.2020 w portalu Epochtimes.pl {TUTAJ} Nicole Hao zamieściła tekst "Wyciekły dokumenty ujawniające liczbę infekcji koronawirusem nawet 52 razy wyższą niż oficjalnie raportowana w chińskiej prowincji Shandong".  Wynikało z niego. że faktyczne dane o zakażeniach w tej prowincji były 10-52 razy wyższe od oficjalniej ujawnianych.

  Wczoraj [23.03.2020]  Marek Budzisz  w portalu wPolityce.pl {TUTAJ} opublikował artykuł "Czy Chińczycy kłamią, jeśli idzie o liczbę ofiar COVID-19? Zagadka telefonów komórkowych".  Czytamy w nim:

  "Liczba zmarłych obywateli ChRL w wyniku epidemii COVID 19 jest w kontekście pojawiających się oskarżeń Pekinu o to, że ten zlekceważył jej wybuch jest sprawą kluczową. Gdyby okazało się, że chińskie władze najpierw ukrywały przed światem zagrożenie, potem jego rozmiary i  liczbę ofiar, wreszcie nie dopuszczały międzynarodowych specjalistów na obszary objęte kwarantanną, a przez to przyczyniły się do rozmiarów, przeżywanej obecnie przez świat tragedii, to straty reputacyjne Pekinu byłyby nie do odrobienia." [moim zdaniem one już są nie do odrobienia i żadne maseczki tu nie pomogą -elig]..Marek Budzisz pisze dalej:

  "Warto zwrócić w związku z tym uwagę na hipotezę, która pojawiła się w tych dniach po tym, jak chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych opublikowało oficjalne dane na temat liczby aktywnych w kraju telefonów komórkowych. Porównując dane z 10 marca tego roku, z tymi z 18 grudnia 2019 okazuje się, że ich liczba spadła o 21 mln, co może wskazywać na to, że liczba zmarłych jest wielokrotnie większa niźli informowały chińskie władze. Jeśli idzie o liczbę użytkowników tradycyjnych linii telefonicznych, to ta również spadła, ale o znacznie mniejsza liczbę, tj. 800 tys., co może mieć związek z likwidacją szeregu małych biznesów w czasie kwarantanny. W tym samym czasie roku poprzedniego liczba aktywnych telefonów w Chinach wzrosła o 24,37 mln. Dane chińskiego odpowiednika GUS informują, że liczba mieszkańców kraju zwiększyła się w 2019 roku o 4,6 mln osób.(...)
  Ograniczenia w zakresie przemieszczania się, które w pierwszym rzędzie dotknęły Chińczyków pracujących w oddaleniu od miejsca zamieszkania mogły skłonić niektórych z nich do dezaktywowania swoich numerów telefonicznych, ale według oficjalnych komunikatów władz opublikowanych 19 marca 90 % chińskich przedsiębiorstw pracuje już normalnie i wewnątrz chińscy gastarbeiterzy wrócili do pracy.
Aby zrozumieć znaczenie tych informacji należy nieco uwagi poświęcić sposobowi w jaki użytkowane są w Chinach telefony komórkowe. Począwszy od 1 października 2010 roku w Chinach obowiązuje ustawodawstwo nakazujące rejestrację wszystkich telefonów komórkowych przez ich właścicieli i jest ono rygorystycznie egzekwowane, zwłaszcza, że stanowi jeden z filarów systemu elektronicznej inwigilacji. Rachunki bankowe i osobiste konta w systemie ubezpieczeń społecznych są powiązane z kontami telefonicznymi, w taki sposób, że dezaktywacja telefonu komórkowego blokuje możliwość korzystania zarówno z systemu bankowego jak i ubezpieczeniowego. Mamy zatem do czynienia z zagadką, która być może zostanie niedługo rozwikłana.".

   W weekendowym numerze "Polski" [20-22.03.2020] ukazał się wywiad z Niallem Fergusonem "Wszyscy płacimy cenę za niekompetencję Chin", w którym mówi on, że demokratyczne rządy sprawdzają sie lepiej niż autorytarne.  Na stronie internetowej tygodnika "Do Rzeczy" w dniu 18 marca ukazał się wywiad z Hanna Shen {TUTAJ}.  Stwierdziła ona m.in.:

  "Tak. Zamknięcie szkół. galerii, granic, kwarantanna, to teraz jedyne dobre działania. Uważam, że w całej Europie podejmowane działania są spóźnione, bo woleliśmy słuchać przekazu Pekinu, woleliśmy wierzyć w dane pochodzące stamtąd i w to, że władze Chin nad wszystkim zapanują. Chiny zawiadomiły Światową Organizację Zdrowia o wirusie 31 grudnia. Już wtedy trzeba było podjąć działania na wypadek pandemii. To zrobił Tajwan, który wie, że nie należy ufać chińskim komunistom i dziś radzi sobie dużo lepiej z wirusem, niż kraje europejskie.
W Europie Pekin uruchomił swoich ambasadorów, by przekonywali władze innych państw, że nie trzeba wstrzymywać lotów do/z Chin, czy zamknąć czasowo granice dla Chińczyków. Kupiliśmy tę narrację i zaczęliśmy reagować poważnie, gdy wirus był już w Europie. Do tego nawet przy takiej katastrofie, jak pandemia powtarzamy narrację, która jest wygodna dla KPCh. Na przykład na początku lutego w liście do prezydenta Chin Xi Jinpinga prezydent Andrzej Duda pisał o chińskiej “szybkiej i zdecydowanej reakcji, która, nie mam co do tego wątpliwości, uniemożliwiła dalszy niekontrolowany rozwój epidemii i w ten sposób ocaliła wiele istnień ludzkich, zarówno w Chińskiej Republice Ludowej, jak i w innych państwach”. Prawda jest taka, że nie było szybkiej reakcji ze strony Chin. Przez dwa miesiące było tuszowanie danych i skrytość ze strony KPCh i dlatego wirus rozlał się na cały świat.".

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)

Komentarze

konkretne wydarzenia podane w sposob skondensowany i  wolny od jakiejkolwiek propagandy.

Na tym polega prawdziwe dziennikarstwo informacyjne.

I tym sie rozni Elig od Michnika, uprawiajacego wylacznie dziennikarstwo opiniotworcze.

Nawet tu, na Niepoprawnych, Elig odbija sie wyraznie od wielu blogerow, usilujacych ksztaltowac nasze umysly w okreslonym kierunku.

Dziekuje za informacje przekazywane przez najlepszego dziennikarza , ktorego zdarzylo mi sie czytac.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623095

Litości.

Wiązać manipulancko wirusa z komunizmem?

I nawet nie próbować udowodnić? Pewnie wina Marksa i Lenina, Czarna Śmierć też?

 iŹródła i tok logiczny też do kitu.

Wiedząc doskonale, że trwa dezinformacja, znając niemal dwieście podstawowych fejków o zarazie (trudno nie znać, gdy się zacznie czytać wiadomości), wypada tym bardziej polegać na wiarygodnych informacjach.

Spalding? Natchnienie jastrzębi, całkiem antychinski, głośny zwłaszcza ostatnio, wiadomo dlaczego.

EPochtimes? Ludzie, to portal sekty falun gong, więc nie tylko przeciwny rządowi chińskiej ale i na liście siejących fejki międzynarodowo.

Budzisz na propagandowym, hurra-pisowskim "w potylicę pl" może sobie gdybać, to tylko ciekawostka bez możliwości naukowego obrobienia. W morzu miliardów Chińczykow, zmiany w milionach nr telefonów i tak są niczym, chyba że ktoś je wykorzystuje do gdybania.

 

Nie kojarzę Fergusona i jego medium ale założę sie, że nikt nawet nie sprawdzi, co za jeden, jaki ma interes, starczy ze się to wklei, co nie?

Dalej mamy "nie do rzeczy", ongiś całkiem znośne i nawet przyjemne ale ostatnio niezbyt. Powoływanie się na Hannę Shen, znaną z tego, że jest znana z antychinskich obsesji,  to już zupełna porażka. Starczy wspomnieć ,że występuje w programie antypolskiej sekty Chojeckiego, gdzie gdacze, mruga i udaje, że nie jest reptilianką. CHAmsko manipuluje, mimo nowych danych w mediach, skupiając się na oskarżaniu chin, bredniom o celowo wyhodowanym wirusie oraz żądaniu odszkodowania od Chin (które wg sekty ce!owo wysyłają zarażonych agentów przez chińska mafie we współpracy z mafia wloską, co ma oznaczać winę komunistycznego Watykanu oraz chin, tak ta sekta bredzi a ta szen w tym występuje i dodaje swoje).

Podsumowujac, elig podaje całkiem tzw. Alternatywne fakty oparte na znanych dezinformacyjnych zrodlach, mających interes w obwinianiu chin. A dodawanie do tego tej tajwanskiej polki z apokaliptycznej sekty to już szczyt żenady.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623098

bardziej bezstronny tekst na swoim blogu. Wtedy porozmawiamy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623101

A bez tego nic się nie liczy? 

Co można pomyśleć o ludziach, którym się nawet nie chce sprawdzić tematu, nawet wyguglać na szybkości paru faktów. Ja piszę o tym, o czym mam pojęcie, nietrudno zauwazyc, że coś przerobilem i to mimo braku czasu, dzielę się i nieraz prostuję różne absurdalne fejki a ty?  Bawisz się w poziom sekty chojeckiego? A może orientujesz się w czymkolwiek i jesteś zdolny dyskutować bądź sprostować? Smialo, nie krępuj się. Napisałem coś nie tak, zabolało?

Zacznij od uzasadnienia absurdalnej tezy, że pandemia wirusa jest "kolejną komunistyczną katastrofą". Albo o wyższości demoliberalnych metod zwalczania nad chińskimi. Zamiast tego cmokasz z zachwytu, nie jesteś nawet w stanie znaleźć niczego podejrzanego ani sam sprawdzić. Nigdy nie podejrzewales, jak wiele ci że swiata umyka, jak tkwisz z w swojej bance, mając podsuniete pod nos gotowe zestawy info, byle podpasowaly tzw. poglądom? Ale pewnie się dzielnie opierasz medialnym manipulacjom, tak po prawicowemu, co?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1623107

Elig podala fakty. Wypowiedzi takich czy innych osob, nie komentujac ich. Czasami wyraza tez swoje zdanie na poruszany temat. Natomiast Ty lazisz po niepoprawnych i szukasz dziury w calym.

Jak tylko masz okazje to przylaczasz sie do jakiegos wstretnego stalkingu poniewaz kochasz ponizac innych.

Przejechales sie personalnie po Elig, zamiast polemizowac np. z iloscia wylaczonych w Chinach telefonow, albo z wypowiedziami Fergusona, czy innych osob. Ona tylko zasygnalizowala pewne zjawiska i teorie widziane przez innych.

I chwala Jej za to, bo sa to tematy interesujace. 

Nie Jej rola, szperac po czyichs zyciorysach.

Mnie tez przykleiles niezla dawke obrazliwych przywar, nie znajac mnie zupelnie. 

Do tego twierdzisz ze swiat mi umyka, nie dostrzegajac w jakim bagnie etycznym, w jakiej zgniliznie, sam zyjesz.

Nic mnie nie laczy z Twoim swiatem, poniewaz uwazam Cie za osobe perfidna, zaklamana i podla.

Na tym koncze nasza mila wymiane pogladow na temat naszych charakterow i sylwetek moralnych. 

Pozdrawiam.  

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623124

    Witam Panią! Dzięki, za bezkompromisowy artykuł. Tylko, mam trochę inną hipotezę... Wschodnie "Imperium Zła" odpaliło Nowiczoka w Anglii. Również mogli odpalić "Coronę" w Chinach. Te nie teoria spiskowa, ale postrzeganie historii. Gdzie punkty zapalne w Świecie, tam łapy sowietów. Świat zajęty walką z wirusem, oby "wariat" nie próbował anektować kraje bałtyckie.To może być, część perfidnego planu. Czas zweryfikuje... Kłaniam się!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1623170

W calosci zgadzam sie z Toba. Elig tez juz na wstepie zaznaczyla, ze komuna mogla maczac w tym palce.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1623217

Mieliśmy plagi i katastrofy zanim wymyślono komunizm. Czy można polegać na danych? Tam, gdzie rządzi kłamstwo, napewno nie. Więc z góry wiadomo, że kitują światu: Rosja, Ukraina, Białoruś, ale i Niemcy, Korea, Izrael. Niektórzy co do liczby zachorowań, a niektórzy co do śmiertelności. Patrząc na dane od razu widać gdzie manipulują. Niemcy, na przykład, za przyczynę śmierci zawsze podają schorzenie "podstawowe", albo przewlekłe, ale my znamy ich diagnozy. W Auschwitzu wszyscy umierali przecież na zapalenie płuc, albo zawał...

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1623178

Hiszpania zwróciła się o pomoc humanitarną do NATO. 
Hiszpania płaci do NATO 0,93% swojego budżetu. Mniej płaci tylko Luksemburg 0,54%

A może najpierw składki by zapłacili, panowie komuniści.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1623219