M. Kidawa-Błońska. Bębenek czy bęben ?

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Bardzo dawno temu na jednym z posiedzeń Sejmu jeden z posłów skierowawszy się w stronę J. Korwin-Mikkego zaczął pukać się w głowę. Pan J. Korwin-Mikke ze znaną sobie błyskotliwością odpowiedział mniej więcej tak: "Niech Pan przestanie, bo odgłosy pukania słychać w całej sali", co miało oczywiście znaczyć, że ma - jak bęben - pustkę w głowie.

 

Obserwując zachowania M. Kidawy-Błońskiej, jej wypowiedzi, lapsusy językowe, elementarny brak wiedzy i poniekąd inteligencji też się zastanawiam czy słychać byłoby odgłosy bębna, gdyby ta kandydatka nagle zaczęła na sali sejmowej pukać się w głowę.

 

Kim pokrótce jest M. Kidawa-Błońska [1]?

 

Małgorzata Maria Kidawa-Błońska (z domu Grabska) urodziła się 5 maja 1957 w Warszawie. Jest z wykształcenia socjologiem. Kidawa-Błońska to posłanka na Sejm V, VI, VII, VIII i IX kadencji.  Była rzecznikiem rządu Donalda Tuska i Ewy Kopacz. Pełniła też funkcję marszałka Sejmu (VII kadencji) i wicemarszałka Sejmu VIII i IX kadencji. Uczyła się i studiowała w Warszawie. W drugiej połowie lat 80. pracowała w dziale literackim Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego. Od 1994 do 2005 była producentem filmowym w spółce Gambit Production.

 

M. Kidawa-Błońska do polityki weszła po tym, jak wystartowała do Sejmu z list Unii Wolności. W 2001 wstąpiła do Platformy Obywatelskiej. W latach 2006–2013 kierowała warszawskimi strukturami PO. Przez kilka lat była też radną w Warszawie.

 

W 2005 Kidawa-Błońska z listy PO  została wybrana na posłankę V kadencji. Po raz kolejny trafiła do Sejmu w 2007 r. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z 2. miejsca na stołecznej liście PO z wynikiem 45 027 głosów. W czerwcu 2015 roku otrzymała nominację na stanowisko marszałka Sejmu.

 

Kidawa–Błońska w trakcie  VIII i IX kadencji pełni funkcję wicemarszałek Sejmu.

 

Małgorzata Kidawa-Błońska jest żoną reżysera filmowego Jana Kidawy-Błońskiego, z którym ma syna Jana.

 

W 1983 Kidawa Błońska ukończyła studia socjologiczne na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Nie ma żadnych informacji o tym ile języków obcych zna. 

 

To tyle krótkiej noty biograficznej kandydatki na prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej. Zapewne pracę jako producentka filmowa uzyskała dzięki mężowi, który zresztą wydaje się, że wyraźnie in plus odstaje od swojej żony. Podobnie jest w przypadku znajomości przez nią języków obcych, które są niezbędne do pełnienia funkcji prezydenta. Sądzę, że z tym jest krucho, bo inaczej już dawno pochwaliła by się tym faktem.

 

Każdy prezes firmy prowadzący interesy zagraniczne dobrze wie, że najważniejsze decyzje zapadają w rozmowach bezpośrednich a nie poprzez tłumacza. Podobnie jest w przypadku prezydenta Polski, który nie znając języków obcych po prostu nic nie załatwi dobrego dla Polski i będzie jej ośmieszaniem. Czy chcemy mieć śmieszną prezydent?

 

Ale zostawmy języki. Czy ktoś może sobie wyobrazić rozmowę M. Kidawy-Błońskiej z prezydentem USA, Chin, Niemiec, Francji? Ja nie i to wcale nie dlatego, że jestem fanatycznym zwolennikiem prezydenta A. Dudy. Po prostu nie życzę sobie, aby taka pustka reprezentowała i ośmieszała mój kraj i tyle. Już mieliśmy jednego takiego o nazwisku B. Komorowski i może już wystarczy.

 

Kandydatka nie ma żadnych cech "męża stanu". O klasę a nawet dwie przegrywa z A. Dudą, który potrafi jednać ludzi i takie cechy "męża stanu" posiada, jak żaden do tej pory prezydent Polski po 1989 roku.

 

Merytorycznie kandydatka nie jest w stanie zaproponować czegoś Polakom, więc stawia na rozbujanie emocji i pozyskanie przynajmniej fanatycznych antypisowców. Nie ma żadnych argumentów, aby "przebić" A. Dudę, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że ewentualna druga tura wyborów będzie przebiegała na linii A. Duda - wszyscy inni i w takiej konstelacji będzie bardzo trudno o reelekcję A. Dudzie. Stąd liczę, że prezydentura rozstrzygnie się już w pierwszej turze wygraną A. Dudy.

 

Oczywiście mam wiele zastrzeżeń do obecnego prezydenta, ale przy wyborze należy kierować się długookresowym dobrem Polski i Polaków a to choć w jakiejś mierze gwarantuje A. Duda.

 

Dziwię się natomiast temu, że taka kandydatka została przez PO-KO wysunięta na prezydenta Polski. Czyżby władze tych ugrupowań nie wiedziały, że to mierny kandydat? Sądzę, że wiedzieli tyle tylko, że na dziś "ławka" PO-KO jest bardzo krótka w przeciwieństwie o lansowanej takiej opinii w stosunku do PiS.

 

Mam niejasne przeczucie, że wszyscy z PO-KO liczyli się z tym, że naturalnym kandydatem mogącym "wejść" w jakiejś mierze w walkę z A. Dudą będzie D. Tusk, ale ten ostatni skulił ogon na pogrożenie palcem przez ciocię Angelę. Dlaczego? Trudno zgadnąć, ale może cioteczka będzie chciała go wylansować za 5 lat? W tym kontekście uważam, że M. Kidawa-Błońska została kandydatem z "łapanki" i przez przypadek a jej przegrana znów wzmocni szczwanego lisa w postaci G. Schetyny (co niektórzy już za nim tęsknią).

 

Nawiązując jednak do tytułu notki to uważam, że nawet gdyby M. Kidawa-Błońska zaczęła się pukać w głowę to nie zagłuszyłaby sali sejmowej, bo rozległoby się tylko ciche bębnienie, bo jednak bęben jest duży.

 

 

 

[1] ]]>https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/Malgorzata-Kidawa-Blonska-kim...]]>

 

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad...

© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)

]]>http://krzysztofjaw.blogspot.com/]]>

kjahog@gmail.com

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (20 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Leszek1 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Ta pani reprezentuje soba kompletna pustke. Na poziomie Walesy i Komorowskiego. Juz teraz wstyd jej sluchac.

Zajrzalem do programow kandydatow na Prezydenta. Ciekawe ze wszyscy, oprocz Bosaka, powielaja wyswiechtane "nowoczene" hasla, rodem z Unii.

Warto sie z nimi zapoznac.

https://www.radiozet.pl/Co-gdzie-kiedy-jak/PROGRAM-WYBORCZY-andrzej-duda-wybory-2020-wiek-wzrost-kontakt

Jedynie Krzysztof Bosak przedstawil szerszy plan dzialania, ktory mi w zupelnosci odpowiada.

Mam nadzieje, ze kiedy zostanie Prezydentem, pozbedzie sie wreszcie szkodnika Mikkiego. 

Naprawde, warto zapoznac sie blizej z postulatami, ktore pragna realizowac kandydaci.

Pozdrawiam.

Vote up!
3
Vote down!
-7

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618948

Krzysztof Bosak musi się jeszcze sporo nauczyć. Na razie nie stać go na objęcie takiej funkcji jak Prezydent Polski. Może za 5 lat? To dużo czasu, aby poznać jego poglądy i obycie polityczne. Na dziś jednak nie mamy lepszego kandydata niż A. Duda, realnego kandydata. K. Bosak może liczyć na 10-15% poparcia i na razie to tyle. Oczywiście, że wolałbym aby w II turze spotkali się Duda z Bosakiem. Byłoby ciekawie. M. K-B byłaby porażką na każdej płaszczyźnie i nie wyobrażam sobie jej wygranej a może temu zapobiec jedynie A. Duda. 

Pozdrawiam

Vote up!
11
Vote down!
0

krzysztofjaw

#1618955

jak mozna isc do glosowania na bosaka pomimo ze to bedzie w maju.Chyba kazdy ma jakies obuwie wiec ten ewentualny kandydat musi isc na poczatek do dobrych szkol a w miedzyczasie nabywac oglady politycznej i szlifowac jezyk przynajmniej angielski lacznie z jego slangiem mlodziezowym.

Vote up!
6
Vote down!
-2

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1618969

"ewentualny kandydat musi iść na początek do dobrych szkół a w międzyczasie nabywać ogłady politycznej i szlifować język przynajmniej angielski łącznie z jego slangiem młodzieżowym".

Zgadzam się absolutnie! Nie mamy czasu na "eksperymenty" w Polityce. Nie ma też czasu dla Bosaka - na "dorastanie" do "służby prezydenckiej" w ramach "kształcenia domowego" czy samokształcenia. Podstawą musi być dobre wykształcenie, a nie tylko "obycie polityczne". I nadal nic nie wiemy - jakiemu lobbingowi podlega Bosak. Bo jednak sprawia wrażenie, że jest to lobbing post-sowiecki. A jego (Bosaka) wpływ na działania Konfederacji jest albo żaden (bark charyzmy?), albo - jeśli akceptuje dotychczasową "linię polityczną" Konfy - to jakoś nie widać tam niezależnej postawy pro-polskiej. Ciekawe - jakie ma plany osobiste i polityczne - jeśli nie zostanie prezydentem

Pozdrawiam,

Vote up!
7
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1618971

O ile wiem, to zarowno Komorowski jak i Tusk skonczyli wyzsze studia i posiadaja tytul magistra w tym przedmiocie. Czy to swiadczy o tym, ze sa lepsi od Walesy? Nie w tym miejscu lezy ciezar gatunkowy czlowieka. Jozef Pilsudski nie skonczyl zadnych studiow, a byl politycznym geniuszem. 

Oczywiscie, ze Bosakowi bardzo daleko do Pilsudskiego. Jednak potrafil przebic pyskatego i inteligentnego Brauna, oraz starego lisa Korwina. Uzyskal najwieksze zaufanie spoleczenstwa. Z niewielkiej obsady Konfederacji i wyszedl na czolo tej siodemki, swoja propolska postawa. Dlatego stawiam go wyzej niz pozostalych kandydatw na fotel prezydenta. Oni prezentuja wartosci na poziomie zera, albo ponizej, a najlepszy z nich Duda, juz dal sie wystarczajaco dobrze poznac, mimo oglady i ukonczenia studiow prawniczych. 

Pozostaje z szacunkiem.

Vote up!
2
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618979

Co do Bosaka należy przyznać że w erystyce jest lepszy od Brauna i Mikiego. Czy jednak stanowi to wystarczającą kwalifikację by zostać Prezydentem RP? Wbrew pozorom - patrząc na efekty obecnej polityki prowadzonej pod kierunkiem Jarosława Kaczyńskiego - uważam że wyplątujemy się z sideł namotanych w ostatnich kilkudziesięciu latach przez naszych sąsiadów i światowe lewactwo... Uważam także, iż nie zawsze mówienie "całej prawdy" w polityce jest działaniem roztropnym. Zarówno Braun, jak też Bosak gadają wiele, zapominając "złotej zasady", że "mądry wie, co mówi, głupi mówi, co wie".

Pozdrawiam serdecznie,

Vote up!
1
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1619086

MKB obiecuje prompter dla każdej rodziny - cała Polska czyta dzieciom

 

ps.

To nie Kidawa czyta z promptera. To prompter wyświetla to co Kidawa mowi

8-)))))))

Vote up!
6
Vote down!
0
#1619015

Jak to jest, że te zacofane przaśne PiSiory potrafią tak pięknie, sensownie i merytorycznie przemawiać. Bez kartek, prompterów, prosto z serca. A te oświecone, mądre samozwańcze elity, ledwo dukają z kartki.
Toż to przepaść, nie tylko intelektualna.

Vote up!
5
Vote down!
0

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1619039

Ja nie licze, ze Bosak zdobedzie nawet 10% poparcia i wiem ze zwyciezy Duda. Natomiast stawiam go znacznie wyzej od Prezydenta, ze wzgledu na jego dlugoletnie doswiadczanie, znajomosc jezykow, racjonalna postawe - bez zginania karku w stosunku do silniejszych i dbalosc o interesy Polski. Bosak ma 19 lat doswiadczenia w pracy politycznej. Zdaje sie, ze najpowazniejszym zarzutem w stosunku do niego jest to, ze udzielil wywiadu w jakiejs ruskiej gazecie - badzmy powazni.

Mnie nie podoba sie tylko to, ze w Konfederacji pojawil sie Korwin - nie wiem dlaczego. A wlasciwie wiem, ze po to, by rozbic ruch mlodych, w ktorych mozna bylo pokladac pewne nadzieje. Nie wiem jakie doswiadczenie mial Duda, zanim zostal Prezydentem, ale chyba znacznie mniejsze niz Bosak.

Co do wygranej Kidawy. Na nia moze glosowac tylko kompletny idiota i antypolak. Nie mowie, ze takich jest w Polsce malo, ale ona przeciez caly czas swoimi czynami i debilnymi wypowiedziami popiera Dude. Prawdopodobnie cale to kosztowne widowisko jest starnnie wyrezyserowane i juz mozna byc prawie pewnym koncowych wynikow wyborow.

Mimo to, ja bede glosowal zgodnie z moim poczuciem odpowiedzialnosci za losy Polski - wlasnie na Bosaka.

Pozdrawiam i pozostaje z szacunkiem.

 

Vote up!
2
Vote down!
-5

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1618975

Dla mnie takie kretyńkie "poczucie odpowiedzialności" - to nic innego jak bezdenna polityczna głupota!

Vote up!
9
Vote down!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1618978

Wyjazdowa grupa wsparcia M.K.B

. To jutro gdzie ten cyrk?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1619009

Mam nadzieje, ze kiedy zostanie Prezydentem, pozbedzie sie wreszcie szkodnika Mikkiego. 

Bosak nie zostanie Prezydentem i pewnie nawet sam w to nie wierzy.
Każda siła, która chce się jakoś tam liczyć na scenie politycznej po prostu musi wystawić swojego kandydata i tyle. Takie są realia. Dodatkowy bonus to oczywiście możliwość przebicia się przez medialną zaporę i dotarcia z przekazem do szerokiej publiczności.

Vote up!
2
Vote down!
0
#1619036

Pomysł na kampanię PAD musi być pozytywny. Niech totalni plują robią najbardziej obrzydliwe fotomontaże i niech się z tym gównem zaczną kojarzyć. Tam gdzie będzie PAD ma być ciepło, przyjaźnie, optymistycznie.
Polacy nie sa idiotami za jakich ich zawsze miała PO

Vote up!
6
Vote down!
-1

Nigdy nie przegrywasz, gdy walczysz.Przegrywasz, gdy przestajesz walczyć.
Ryan

#1618984

Oczywiscie, ze masz racje, ale mysle, ze nie trzeba sie az tak dalece wysilac. PAD ma stu procentowe zwyciestwo w kieszeni. Jak widac nawet Kidawa robi wszystko zeby przegrac. Jego popiera przede wszystkim Izrael, pozniej Zydzi w Polsce, nastepnie wszyscy, ktorzy nie potrafia samodzielnie myslec, czy dochodzic do prawdy.  Na Kidawe bedzie glosowala pozostala holota. Bosak jest wrogiem ich wszystkich. Dla mnie sytuacja jest zupelnie klarowna i nie wymaga dalszych komentarzy. 

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-4

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1619017

Vote up!
9
Vote down!
0
#1619008

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Roman z USA został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

za jej miłym uśmiechem? Przecież jej "tatko" jest znanym polakożercą, który za swój pełen kłamstw, antypolski wiersz na temat "pogromu kileckiego" popełnionego przez NKWD, Polaków nigdy nie przeprosił. Co on wpoił swojej córeczce? Właściwie to nie jest trudno domyśleć się, przecież nawet jej mąż za tę enkawudowską zbrodnię przepraszał w imieniu polskiego narodu.

Vote up!
1
Vote down!
-8

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1619038

Sowieccy sędziowie orzekali, że najbardziej winny był ten, komu w żaden sposób nie mogli udowodnić winy. Dlaczego? – Ano, bo nieszczęśnik, mówili, śmiał być aż tak przebiegły w ukrywaniu swoich przestępstw … W świecie cywilizowanym (poza Australią, której to prawo kryminalne, jak na ironię, głosi wręcz coś przeciwnego) króluje nadal zasada prawna, że nikt nie może być winny, komu jeszcze nie udowodniono winy.

Pytam więc nieśmiało: cóż to zawiniła osoba (zdawałoby się przecież, że to także i komentatora bliźni), która się tak sympatycznie uśmiecha?

Gdybym była złośliwą, to powiedziałabym, że bliższa komentatorowi wydaje być się Moskwa – i to ta sowiecka, niż - jak sam głosi – Stany Zjednoczone. Nie mogę tego udowodnić, więc mówię pokornie: „… innocens, nisi probetur nocens”.

I jeszcze jedno. Zbiorowa odpowiedzialność – w tym córki za ojca i ojca za córkę - jest jedną z charakterystyk reżimów totalitarnych. I nie ma co liczyć na sympatie tutaj …

Ergo, myślę i mam nadzieję, że tak jak komentator publicznie obraził naszą polską Pierwszą Damę, tak też powinien on ją przeprosić. Tutaj - publicznie. Oraz Czytelników!

PS. Komentarza nie oceniałam liczbowo.

Vote up!
8
Vote down!
0

Wiktoria

#1619050

Powinien przeprosić, ale nie przeprosi.

Żywię ogromną sympatię dla Pani Agaty Dudy, która jest zdecydowanie bardziej kompletną pierwszą damą niż Andrzej Duda prezydentem. Nie przesadzę, jeśli powiem, że jest Ona nie tylko pierwszą damą Polski, ale również pierwszą w rankingu światowej polityki. 

Serdecznie pozdrawiam

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1619054

Nie sądź nikogo po minie bo się w sądzeniu poszkapisz. Wiesz z której to bajki? Pamiętaj, że Agata Duda-Kornhauser podczas pierwszej kampanii męża nazywała się Agata Duda, a tuż po wyborach dodała do Duda swoje panieńskie nazwisko, sprytnie prawda? Pamiętaj też, że wychowywała się w atmosferze nienawiści do Polaków i wszystkiego co polskie. Jej ojciec napisał antypolski i pełen kłamstw wiersz (ja bym tego gniota wierszem nie nazwał).  Nie powinno jej się winić za postępowanie ojca?-ale coś mi tu nie gra, czy A. Duda odcięła się od poglądów ojca? Jakoś media o tym milczą, nie wspomina się nigdzie o jej "tatulku". Czy w domu polakożercy można nasiąknąć patriotyzmem?

Vote up!
2
Vote down!
-2

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1619155

Owsiak, jeden z najbardziej wulgarnych i gburowatych celebrytów IIIRP (wielokrotnie skazywany za chamskie zachowanie), oburzony gestem Lichockiej, pisze list do PiS pouczając w kwestiach standardów moralnych...

Vote up!
7
Vote down!
0
#1619011

"Dziwię się natomiast temu, że taka kandydatka została przez PO-KO wysunięta na prezydenta Polski."

A ja się wcale nie dziwię.
Elektoratowi kodziarsko-peowskiemu głupota kandydata absolutnie w niczym nie przeszkadza, zresztą to przeważnie ten sam poziom. Nawet gdyby wystawiono osła zamiast Kidawy to też by na niego głosowali.
Dokonując takich merytorycznych ocen jak Autor nie zdajemy sobie sprawy jak ci ludzie mają zrypane mózgi przez Wyborczą i TVN. To jest spustoszenie w głowach całkowite.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1619026

Tu wpadka, tam wpadka – to jest Platformy kandydatka 

https://www.tvp.info/46691051/tu-wpadka-tam-wpadka-to-jest-platformy-kandydatka-wideo

Vote up!
3
Vote down!
0
#1619045

Prośba do sympatyków Kandydata Krzysztofa Bosaka - zbierzcie trochę podpisów  by w pierwszej kolejności zarejestrować Kandydata Konfederacji.

Jak wiadomo Konfederacja składa się z trzech ugrupowań i nie jest łatwo Ruchowi Narodowemu który Krzysztof Bosak reprezentuje, przebić się przez struktury "Korwina" stąd konieczność nawet bardzo "szorstkiej przyjaźni" co nie oznacza rezygnacji z Wartości Narodowych od których ani Ruch Narodowy ani Krzysztof Bosak nie odstąpi.

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2

antyleming

#1619044

nazwy innego instrumentu, czyli cymbałów. A jak brzmiałby rodzaj żeński w liczbie pojedynczej? Cymbała?

Przy okazji - ponieważ odwołuje się ona do przodka - prezydenta Wojciechowskiego - muszę zauważyć, że gdyby nie beznadziejny upór Wojciechowskiego podczas przewrotu majowego - to wielu polskich patriotów nie straciłoby życia. A Wojciechowski prawdopodobnie chciał "odgryźć się" Piłsudskiemu za dawne jego "awanse" u swojej (Wojciechowskiego) obecnej żony. Rozumu politycznego zabrakło. Natomiast MKB jest tego rozumu pozbawiona, w stopniu najwyższym.

Z próżnego i Salomon nie naleje!

Serdecznie pozdrawiam,

 

Vote up!
2
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1619088