Nauczyciele z Torunia walczą z "polskim nacjonalizmem",

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

czyli szczyt absurdu.  Dowiedzieliśmy się wczoraj [17.07.2019], iż:

 

  "Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu." {TUTAJ}.

 

  Wiadomość ta obiegła wiele portali, ale nigdzie nie można było się dowiedzieć, o którą szkolę i jakich uczniów chodzi.  Dopiero w portalu NEon24, w jednym z komentarzy  {TUTAJ} napisano, że:

 

  "Znalazłem taki komentarz

Marek Zegarek

Toruń, Szkoła Podstawowa nr.10 Dyrektor mgr Iwona Cieślak 

To ta sama dyrektorka która dopuściła do kradzieży 600 tyś pln. Podobno kradła księgowa.

Jako wicedyrektor tamtej szkoły nie została ukarana za brak nadzoru. Wykpiła się. (...)

Sprawę do sądu rodzinnego skierowała wicedyrektor, żydówka Magdalena Dawidowicz 

MacGregor 17.07.2019 09:25:32".

 

  Wiadomość ta jest prawdopodobnie prawdziwa.  Dziś bowiem szkoła wydała w tej sprawie oświadczenie podpisane przez wicedyrektor Magdalenę Dawidowicz {TUTAJ}:

 

  "Oświadczenie dotyczące artykułu pt. „Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę” opublikowanego na stronie www.kresy.pl w dniu 15.07.2019 r.

Szkoła przekazała informację do Sądu Rejonowego II Wydział Rodzinny i Nieletnich w Toruniu z prośbą o zbadanie sytuacji rodzinnej i wychowawczej dziecka, ucznia klasy czwartej, z uwagi na występujące problemy w jego relacjach z rówieśnikami. 

Chłopiec, uczeń klasy czwartej, wielokrotnie naruszał nietykalność innych dzieci, a także stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców. (...) Ze względu na brak wyraźnej poprawy w zachowaniu chłopca szkoła zwróciła się z pismem do sądu z prośbą o zbadanie jego sytuacji rodzinnej i wychowawczej.".

 

  Jak widać wycofano się z zarzutu "nacjonalizmu", pisząc ogólnie o złym zachowaniu.  Sprawa dotyczy przecież dziesięcioletnich dzieci.  Sprawą zajęło się Ordo Iuris.  Czytamy {TUTAJ}:

 

  "We wtorek Ordo Iuris zamieściło na swojej stronie internetowej obszerny komunikat w sprawie 10-latka. Według instytutu, "po pierwszym szkolnym sporze o Banderę, Maciek był przez ukraińskiego kolegę wyzywany i opluwany z powodu noszenia ubrań z nadrukami przedstawiającymi Żołnierzy Niezłomnych".

 

  W portalu Kresy.pl czytamy:

 

  "Według Ordo Iuris, Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu po miesiącach ignorowania próśb rodziców o interwencję i bez wysłuchania ich zawiadomiła sąd o rzekomym propagowaniu przez ich syna nacjonalistycznych haseł oraz jego agresji wobec ucznia z Ukrainy. Oficjalnie szkoła zaprzecza, by w sprawie chodziło o Banderę, bo nie ma „potwierdzonych informacji” na ten temat. Według wicedyrektor Magdaleny Dawidowicz, to polski uczeń prowokował agresywne zachowania, naruszał nietykalność innych dzieci i stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców. W odpowiedzi na pytania portalu Kresy.pl napisała, że „w piśmie [do sądu – red.] między innymi znalazła się informacja o tym, jak chłopiec odzywa się do kolegi z Ukrainy używając określeń typu <<Polska dla Polaków. Ukraińcy do Ukrainy>>”. Zaprzeczała też nieoficjalnym informacjom, że na skierowaniu sprawy na oficjalne tory zależało jednemu z nauczycieli pochodzenia ukraińskiego, który pracuje w szkole." {TUTAJ}.

 

  Co ciekawe, toruński sąd uznał, że: "Zlecony przez sąd wywiad kuratora wykazał, że istnieją podstawy do wszczęcia postępowania.".  W ten sposób - z kłótni między dziesięciolatkami zrobiono aferę na całą Polskę.  Moim zdaniem sprawą tą powinno zająć się ministerstwo edukacji a nie sąd.  Skoro z dziesięciolatkami  nie potrafią sobie poradzić nauczyciele ze szkoły nr 10 w Toruniu, to może powinni oni zmienić zawód?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Nie będę się powtarzał ze wszystkim ale rzad powinien od razu wszcząć kontrole kuratorium w tej szkole i doprowadzić do usunięcia stamtąd dyrektorek wraz z pedagogiem szkolnym, a także doprowadzic do usunięcia ukraińca/banderowca ze szkoły z wpisem do papierów - jak gdzieś jeszcze cospodobnego będzie robił to wylot z polskich szkół na zawsze a rodzice powrót na ukrainę. Tak powinien się zachować normalny Polski rząd a nie jakaś popierdółka!

Ps. trafnie też powiedział Winnicki, że to jest m.in. efekt wycofania przez PiS ustawy IPN o żydowskich i banderowskich łgarstwach, co miało być ścigane karnie.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0
#1597107

... to byś znalazła.

W dniu wczorajszym, tj. 17 lipca br. o godz. 14:17 zamieściłem na NP dość obszerny komentarz (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1597018#comment-1597018) na temat przez Ciebie poruszony.

Czy wicedyrektorka SP nr 10 w Toruniu mgr Magdalena Dawidowicz jest żydówką? Tego nie wiemy. Jest to tylko insynuacja MacGregora z NEon24, którego tekst zacytowałaś. 
Bardziej bym się skłaniał do uznania żydówką pierwszego zastępcy dyrektora tej szkoły - mgr Elżbiety Hasse.

Satyr 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1597111

Czytałam notkę Husky'ego na NEonie, a na NP nie zajrzałam.  Uznanie kogoś za "żydówkę" nie jest insynuacją, natomiast może być błędem..  Jednak pozostałe informacje z cytowanego przeze mnie komentarza potwierdziły się.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

elig

#1597116

Nie ma to jak powtarzać dalej posądzanie kogoś za Żydówkę. Zwł. od antysemickiego kacapofila z neonu, no super źródło. Niech publiczność szeroka się domyśli, że to musowo spisek żydowsko- banderowski. Bardzo godne. I jeszcze tłumaczyć się, że nie jest to żadna insynuacja. Mój komentarz, że elig to żydówa też będziesz rozpowszechniać w sieci? Czy może to nie w porządku a do tego czymś grozi. Spoko macie moralność Kalego, szurom się spodoba. Nie chodzi czasem o podgrzewanie nastrojów czyli dezinformacyjną dywersję? Nawet ordo iuris jest temu przeciwne. To prawda, że kto głośniej pokrzyczy o żydach i ukrach, ten większy patriot?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597263

jakie ministerstwo,. elig- czyś ty zgłupiała? ministerstwo ma rozsądzać sprzeczki dzieciaków i zaglądać im pod kołderkę? są konkretne procedury i obszary odpowiedzialności. naturalnie nie zawsze trzeba walić z grubej rury i angażować sąd, ale lepiej nie dywagować o sytuacji z newsów. tym bardziej, że nawet we wpisie tu niewiadomo za bardzo, o co chodzi. a to już nieładne- wożenie się na bieżączkowych emocjach, bez nawet starannego sprawdzenia tematu. odbiór takich chaotycznych dezinformacji skończy się, jak to zwykle na półszurskiej prawicy polskiej, że choć Polak zawinił to Ukrainiec zły, wiadomo.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597115

nie powinno kontrolować uczniów, ale pracę pedagogów oraz ich kwalifikacje.  Uważam, że dyrekcja tej szkoły wykazała się nieudolnością i nadgorliwością.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

elig

#1597119

no to mozna było napisac jasno, co ma ministerstwo do sprawy- co by i tak nie załatwiło tematu. znaczy to tylko twoja kiepska linia obrony, tego co napisałaś. a przecież ta dyrekcja cała, jesli nie radzi sobie z sytuacją (co sugeruje wpis) to własnie powinna przekazywać sprawę dalej. to żadna nadgorliwość, zwł. jak rośnie im tam mały bandyta. nawet, jeśli się pomylą- to nie oni są od rozsądzania, to przeciez kwestia dobra dziecka/ a ta nieudolnośc to gdzie? bo zglosili? a co, mieli przylać jak za komuny, byle miec spokój w szkole a niech sie mordują poza szkołą? skoro masz tak zdecydowaną opinię i to mimo niejasnej wiedzy o sytuacji, to ciekawe co bys sama zrobiła. ale tego nie napiszesz przeciez, lepiej pojojczyć na wszystkich i poudawać, że wcale nie piszesz dla popularności z kontrowersji, że w sprawie jest mały Ukrainiec. jakby była sprzeczka o pietruszke dwoch gowniarzy, to przeciez bys nie napisała. ale że czytelnikom sie spodoba okazja do hejtu pod pozorem zatroskania, to co innego. nie jest tak?

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-9

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597121

Spadaj do swoich banderowców.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1
#1597134

Dokładnie. Zawsze wiedziałem i pisałem, że kontrik to oszołom ale teraz wychodzi dodatkowo dlaczego - bo to zakamuflowany banderowiec.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1
#1597135

Zawsze wiedziałem, że oszołomy nawet nie zrozumieją. Dlatego i mam takie swoje zdanie o tzw. polskiej prawicy z jej swietą narracją i emocjonalnym hurrapatriotyzmem. Wynika z tego, że Polaków można rozgrywać jak dzieci. Nie muszę dodać, że reakcje tylko potwierdzają to, co napisałem. Nikt nie zna dokładnie sytuacji, sprawa niejasno opisana, sprzeczka dzieci i bieg sprawy, jak czesto- ale trzeba kręcić aferę z byle newsa tylko dlatego, że występuje w niej słowo "Ukrainiec". Tacy jesteście i sami sobie wystawiacie świadectwo. Komuchy i ich popłuczyny nauczyli was nienawidzić w ciemno i jeszcze nazywać to polskością z patriotyzmem. Gratuluję. Stare chłopy a histeryzujace w swoim bagienku jak nienormalni. Dziwcie się potem, że inni nie chcą mieć nic wspólnego albo mają za szurów

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597172

Zawsze wiedziałem, że oszołomy nawet nie zrozumieją. Dlatego i mam takie swoje zdanie o tzw. polskiej prawicy z jej swietą narracją i emocjonalnym hurrapatriotyzmem. Wynika z tego, że Polaków można rozgrywać jak dzieci. Nie muszę dodać, że reakcje tylko potwierdzają to, co napisałem. Nikt nie zna dokładnie sytuacji, sprawa niejasno opisana, sprzeczka dzieci i bieg sprawy, jak czesto- ale trzeba kręcić aferę z byle newsa tylko dlatego, że występuje w niej słowo "Ukrainiec". Tacy jesteście i sami sobie wystawiacie świadectwo. Komuchy i ich popłuczyny nauczyli was nienawidzić w ciemno i jeszcze nazywać to polskością z patriotyzmem. Gratuluję. Stare chłopy a histeryzujace w swoim bagienku jak nienormalni. Dziwcie się potem, że inni nie chcą mieć nic wspólnego albo mają za szurów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597173

Napisałeś, cytuję: "Komuchy i ich popłuczyny nauczyli was nienawidzić w ciemno i jeszcze nazywać to polskością z patriotyzmem".

Poznałam historię Polski dość dobrze. Ale jest dla mnie nowością to, co napisałeś. 
Przecież komuchy nienawidzili Polaków-patriotów za ich poglądy. Szkoły nie uczyły o żołnierzach pomordowanych po II wojnie światowej za walkę z sowieckim okupantem Polski (do roku 1991). Nie uczyły o Katyniu, Ostaszkowie, Miednoje czy Bykowni - miejscach kaźni Polaków. Komuchy zabraniali także mówienia o rzezi na Wołyniu - popełnionej przez OUN-UPA. Skoro zabraniali, to jak mogli uczyć obywateli polskich nienawiści do tych oprawców??? Moim zdaniem... bronili banderowców. I do dziś bronią.

 

   

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1597185

zupełnie nie to miałem na myśli, co chyba widać. a, że uczyli nienawidzieć i to zostało jako ich przeżytek, to chyba oczywiste.

Przecież komuchy nienawidzili Polaków-patriotów za ich poglądy

- co nie wyklucza tego, że komunizm uczył nienawiści. nie wyklucza tez tego, że przejmował hasełka patriotyczne (nawet nacjonalistyczne) a lokalnym patriotyzmem stawał sie lokalny socjalizm z nienawiścią skierowaną na wszystko inne. ale ja nie o tym, lecz o dzisiejszym, w którym mieszczą się tak urocze "prawicowe" reakcje, zapewne jeszcze z dumą z polskości i kultury katolickiej, ha. usłysz "Ukrainiec" to obwiniaj i nienawidź, bo tak konwencja durnej para-prawicy każe. a kto nie chce, ten kontrik- banderowiec. im bardziej się pokrzyczy na wszelkich obcych a z siebie i swoich robi aniołków, tym większym jest się widać patriotą, tak ma to działać.

Komuchy zabraniali także mówienia o rzezi na Wołyniu - popełnionej przez OUN-UPA. Skoro zabraniali, to jak mogli uczyć obywateli polskich nienawiści do tych oprawców??? Moim zdaniem... bronili banderowców. I do dziś bronią.

- zamilczywali, by uciec od prawdy o Kresach. przypomina mi to troszkę te dzisiejsze ruchy "kresowe", co to niby chcą tylko upamiętniać a są jawnie prorosyjskie- to tak absurdalne: Rosja z Niemcami podbiła i wymordowała Kresy, finalnie przejęła je Rosja ale wszystko, na czym się skupiać to "banderowcy". raj utracony, utracone kolonie, rozbiór Polski, martylologia i tragedie- wszystko zrozumiałe nawet dla innych, tylko "ktosie" pracują ciężko, by utrata Kresów kojarzyła się z Ukrainą zamiast okupantem sowieckim i całą przegraną kilkuwiekową walką z Rosją o Wschód. mamy nienawidzieć dzisiejszych Ukraińców zamiast pamiętać o inwazji sowieckiej i skolonizowaniu Polski na kolejne pół wieku, co się odbija czkawką do dziś. trudno mieć sumienie, myśleć a nie reagować na tak oszołomskie wizje polskiej prawicy. ludzie przestali czytać książki, zamiast dawnej polskiej wspólnoty narzekania pojawia się wspólnota nienawiści. moze kojarzyć się (nienawiść polityczna) z komunizmem- tam występowała nader często, jawna i utajona (to zresztą świetny temat).

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597188

bredzisz pan panie Kontrik. 

Nie pierwszy raz.

Paranoja w polskich szkołach. W tej polskiej szkole. Za PRAWDĘ  do sądu??? A czym był Bandera jak nie bandytą i zbrodniarzem???

Tak Trzymaj ! Mały Polaku z Torunia. Ukraińcy na Ukrainę. Won!

TUTAJ JEST POLSKA!  Dla Polaków

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1597164

  Witam! Tu nie ma żadnego zdziwienia. Przecież, Ukraińcy ciężko "zapracowali" sobie na tą opinią.Najbardziej zadziwia fakt, że dalej brną...Żadnego otrzeżwienia...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1597193

"zapracowali" Roninie.

TAK!  Bardzo ciężko banderowcy, zbrodniarze ukraińscy "zapracowali".   Najgorsze jest jednak to, że ich potomkowie są tacy sami, i tylko czekają okazji by dalej rezać Lachiw, TAK jak to czynili ich ojcowie i dziady.

Dlaczego tak twierdzę??? Ano dlatego

W ubiegłym roku będąc w Polsce, w moim rodzinnym miastku, w Kutnie, zapisałem się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na studenta. Była organizowana wycieczka autokarem do Dworku w Radziejowicach. No i jak już zaczęliśmy drogę powrotną, zatrzymaliśmy się w niezwykłym miejscu. Także dworek, ale Rodzinny jakiś, w którym jest Muzeum Lwowa i Kresów. Nie Pamiętam nazwiska rodziny, ale obecną Właścicielką jest Pani, która często bywa na Ukrainie, we Lwowie, z racji tej, że wspiera Polskie Dzieci Polskich Rodziców Mieszkających TAM wciąż w Naszym Odwiecznym Lwowie, i na Naszych Odwiecznych Ziemiach - ukradzionych przez bandytów sowieckich. 
Ta Pani, Przewodniczka Nasza w TYM Wspaniałym, Niezwykłym, Tak Bardzo Polskim Muzeum, Opowiadała nam o eksponatach, Opowiadała także o TYM Swoim wsparciu dla Polskich Dzieci na Ukrainie. Pani zna doskonale język ukraiński.

Opowiadała, jak będąc kiedyś TAM, chyba we Lwowie, stojąc na ulicy z grupą Polaków Usłyszała coś porażającego. Przechodził wtedy koło nich jakiś młody Ukrainiec. Mijając ją patrzył przed siebie udając, że nie widzi, i po ukraińsku, niby to do siebie, ale tak, że Ona doskonale słyszała, powiedział - och, ja by tiebia rezał, ubił!  Nie znam ukraińskiego, pewnie nieprecyzyjnie przytoczyłem te słowa po rusku. Pamięć dziadka już zawodzi, ale to co mówiła wtedy Ta Pani w TYM Muzeum, było szokujące. To mówił tam na Ukrainie młody Ukrainiec!!!  

 Taki sam, jak te stada jego współbraci, co dziś zalewają Naszą Polskę, zapraszani przez POPów z niby polskiego rządu, zapraszani i wspierani przez POPa prezydenta, wnuka jakiegoś Mychajło - ukraińskiego rezuna........ 

POP  - Pełniący Obowiązki Polaka !!!

 

Jeśli ktoś mi nie wierzy, może sobie pojechać do TEGO Muzeum i TAM przekonać się o PRAWDZIE słów moich.

Pozdrawiam

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szkola-z-torunia-oskarza-ucznia-o-polski-nacjonalizm-bo-skrytykowal-ukrainskiego

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1597261

Jeżeli SATYR pisze -

...Wiedząc, że toruński sąd ma niechlubne postkomunistyczne "betonowe" tradycje w orzekaniu o winie – nie spodziewam się korzystnego dla rodziców Maćka wyroku. Obym się mylił w moich oczekiwaniach. ...

 - to jako torunianin z dużym prawdopodobieństwem pisze prawdę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1597489