Nauczyciele z Torunia walczą z "polskim nacjonalizmem",

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

czyli szczyt absurdu.  Dowiedzieliśmy się wczoraj [17.07.2019], iż:

 

  "Uczeń na przerwie, zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, który wychwalał S. Banderę, że w Polsce uważany jest on za bandytę. Szkoła zgłosiła sprawę do sądu opiekuńczego w Toruniu, stawiając polskiemu uczniowi zarzut nacjonalizmu." {]]>TUTAJ]]>}.

 

  Wiadomość ta obiegła wiele portali, ale nigdzie nie można było się dowiedzieć, o którą szkolę i jakich uczniów chodzi.  Dopiero w portalu NEon24, w jednym z komentarzy  {]]>TUTAJ]]>} napisano, że:

 

  "Znalazłem taki komentarz

Marek Zegarek

Toruń, Szkoła Podstawowa nr.10 Dyrektor mgr Iwona Cieślak 

To ta sama dyrektorka która dopuściła do kradzieży 600 tyś pln. Podobno kradła księgowa.

Jako wicedyrektor tamtej szkoły nie została ukarana za brak nadzoru. Wykpiła się. (...)

Sprawę do sądu rodzinnego skierowała wicedyrektor, żydówka Magdalena Dawidowicz 

MacGregor 17.07.2019 09:25:32".

 

  Wiadomość ta jest prawdopodobnie prawdziwa.  Dziś bowiem szkoła wydała w tej sprawie oświadczenie podpisane przez wicedyrektor Magdalenę Dawidowicz {]]>TUTAJ]]>}:

 

  "Oświadczenie dotyczące artykułu pt. „Rodzice polskiego dziecka trafili do sądu opiekuńczego – syn upomniał Ukraińca chwalącego Banderę” opublikowanego na stronie ]]>www.kresy.pl]]> w dniu 15.07.2019 r.

Szkoła przekazała informację do Sądu Rejonowego II Wydział Rodzinny i Nieletnich w Toruniu z prośbą o zbadanie sytuacji rodzinnej i wychowawczej dziecka, ucznia klasy czwartej, z uwagi na występujące problemy w jego relacjach z rówieśnikami. 

Chłopiec, uczeń klasy czwartej, wielokrotnie naruszał nietykalność innych dzieci, a także stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców. (...) Ze względu na brak wyraźnej poprawy w zachowaniu chłopca szkoła zwróciła się z pismem do sądu z prośbą o zbadanie jego sytuacji rodzinnej i wychowawczej.".

 

  Jak widać wycofano się z zarzutu "nacjonalizmu", pisząc ogólnie o złym zachowaniu.  Sprawa dotyczy przecież dziesięcioletnich dzieci.  Sprawą zajęło się Ordo Iuris.  Czytamy {]]>TUTAJ]]>}:

 

  "We wtorek Ordo Iuris zamieściło na swojej stronie internetowej obszerny komunikat w sprawie 10-latka. Według instytutu, "po pierwszym szkolnym sporze o Banderę, Maciek był przez ukraińskiego kolegę wyzywany i opluwany z powodu noszenia ubrań z nadrukami przedstawiającymi Żołnierzy Niezłomnych".

 

  W portalu Kresy.pl czytamy:

 

  "Według Ordo Iuris, Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu po miesiącach ignorowania próśb rodziców o interwencję i bez wysłuchania ich zawiadomiła sąd o rzekomym propagowaniu przez ich syna nacjonalistycznych haseł oraz jego agresji wobec ucznia z Ukrainy. Oficjalnie szkoła zaprzecza, by w sprawie chodziło o Banderę, bo nie ma „potwierdzonych informacji” na ten temat. Według wicedyrektor Magdaleny Dawidowicz, to polski uczeń prowokował agresywne zachowania, naruszał nietykalność innych dzieci i stosował przemoc słowną, wyrażając jednocześnie niechęć do cudzoziemców. W odpowiedzi na pytania portalu Kresy.pl napisała, że „w piśmie [do sądu – red.] między innymi znalazła się informacja o tym, jak chłopiec odzywa się do kolegi z Ukrainy używając określeń typu <<Polska dla Polaków. Ukraińcy do Ukrainy>>”. Zaprzeczała też nieoficjalnym informacjom, że na skierowaniu sprawy na oficjalne tory zależało jednemu z nauczycieli pochodzenia ukraińskiego, który pracuje w szkole." {]]>TUTAJ]]>}.

 

  Co ciekawe, toruński sąd uznał, że: "Zlecony przez sąd wywiad kuratora wykazał, że istnieją podstawy do wszczęcia postępowania.".  W ten sposób - z kłótni między dziesięciolatkami zrobiono aferę na całą Polskę.  Moim zdaniem sprawą tą powinno zająć się ministerstwo edukacji a nie sąd.  Skoro z dziesięciolatkami  nie potrafią sobie poradzić nauczyciele ze szkoły nr 10 w Toruniu, to może powinni oni zmienić zawód?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

Nie będę się powtarzał ze wszystkim ale rzad powinien od razu wszcząć kontrole kuratorium w tej szkole i doprowadzić do usunięcia stamtąd dyrektorek wraz z pedagogiem szkolnym, a także doprowadzic do usunięcia ukraińca/banderowca ze szkoły z wpisem do papierów - jak gdzieś jeszcze cospodobnego będzie robił to wylot z polskich szkół na zawsze a rodzice powrót na ukrainę. Tak powinien się zachować normalny Polski rząd a nie jakaś popierdółka!

Ps. trafnie też powiedział Winnicki, że to jest m.in. efekt wycofania przez PiS ustawy IPN o żydowskich i banderowskich łgarstwach, co miało być ścigane karnie.

Vote up!
13
Vote down!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1597107

... to byś znalazła.

W dniu wczorajszym, tj. 17 lipca br. o godz. 14:17 zamieściłem na NP dość obszerny komentarz (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1597018#comment-1597018) na temat przez Ciebie poruszony.

Czy wicedyrektorka SP nr 10 w Toruniu mgr Magdalena Dawidowicz jest żydówką? Tego nie wiemy. Jest to tylko insynuacja MacGregora z NEon24, którego tekst zacytowałaś. 
Bardziej bym się skłaniał do uznania żydówką pierwszego zastępcy dyrektora tej szkoły - mgr Elżbiety Hasse.

Satyr 

Vote up!
9
Vote down!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1597111

Czytałam notkę Husky'ego na NEonie, a na NP nie zajrzałam.  Uznanie kogoś za "żydówkę" nie jest insynuacją, natomiast może być błędem..  Jednak pozostałe informacje z cytowanego przeze mnie komentarza potwierdziły się.

Vote up!
8
Vote down!
0

elig

#1597116

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kontrik nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Nie ma to jak powtarzać dalej posądzanie kogoś za Żydówkę. Zwł. od antysemickiego kacapofila z neonu, no super źródło. Niech publiczność szeroka się domyśli, że to musowo spisek żydowsko- banderowski. Bardzo godne. I jeszcze tłumaczyć się, że nie jest to żadna insynuacja. Mój komentarz, że elig to żydówa też będziesz rozpowszechniać w sieci? Czy może to nie w porządku a do tego czymś grozi. Spoko macie moralność Kalego, szurom się spodoba. Nie chodzi czasem o podgrzewanie nastrojów czyli dezinformacyjną dywersję? Nawet ordo iuris jest temu przeciwne. To prawda, że kto głośniej pokrzyczy o żydach i ukrach, ten większy patriot?

Vote up!
1
Vote down!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597263

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kontrik został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

jk mnstrstw,. lg- czyś ty zgłpł? mnstrstw m rzsądzć sprzczk dzcków zglądć m pd kłdrkę? są knkrtn prcdry bszry dpwdzlnśc. ntrln n zwsz trzb wlć z grbj rry ngżwć sąd, l lpj n dywgwć sytcj z nwsów. tym brdzj, ż nwt w wps t nwdm z brdz, c chdz. t jż nłdn- wżn sę n bżączkwych mcjch, bz nwt strnng sprwdzn tmt. dbór tkch chtycznych dznfrmcj skńczy sę, jk t zwykl n półszrskj prwcy plskj, ż chć Plk zwnł t krnc zły, wdm.

Vote up!
0
Vote down!
-7

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597115

nie powinno kontrolować uczniów, ale pracę pedagogów oraz ich kwalifikacje.  Uważam, że dyrekcja tej szkoły wykazała się nieudolnością i nadgorliwością.

Vote up!
9
Vote down!
0

elig

#1597119

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kontrik został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n t mzn był npsc jsn, c m mnstrstw d sprwy- c by tk n złtwł tmt. znczy t tylk twj kpsk ln brny, tg c npsłś. przcż t dyrkcj cł, jsl n rdz sb z sytcją (c sgrj wps) t włsn pwnn przkzywć sprwę dlj. t żdn ndgrlwść, zwł. jk rśn m tm mły bndyt. nwt, jśl sę pmylą- t n n są d rzsądzn, t przcz kwst dbr dzck/ t ndlnśc t gdz? b zglsl? c, ml przylć jk z kmny, byl mc spkój w szkl nch s mrdją pz szkłą? skr msz tk zdcydwną pnę t mm njsnj wdzy sytcj, t ckw c bys sm zrbł. l tg n npszsz przcz, lpj pjjczyć n wszystkch pdwć, ż wcl n pszsz dl pplrnśc z kntrwrsj, ż w sprw jst mły krnc. jkby był sprzczk ptrszk dwch gwnrzy, t przcz bys n npsł. l ż czytlnkm s spdb kzj d hjt pd pzrm ztrskn, t c nng. n jst tk?

 

Vote up!
0
Vote down!
-8

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597121

Spadaj do swoich banderowców.

Vote up!
12
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1597134

Dokładnie. Zawsze wiedziałem i pisałem, że kontrik to oszołom ale teraz wychodzi dodatkowo dlaczego - bo to zakamuflowany banderowiec.

Vote up!
10
Vote down!
-1

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1597135

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika kontrik nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zawsze wiedziałem, że oszołomy nawet nie zrozumieją. Dlatego i mam takie swoje zdanie o tzw. polskiej prawicy z jej swietą narracją i emocjonalnym hurrapatriotyzmem. Wynika z tego, że Polaków można rozgrywać jak dzieci. Nie muszę dodać, że reakcje tylko potwierdzają to, co napisałem. Nikt nie zna dokładnie sytuacji, sprawa niejasno opisana, sprzeczka dzieci i bieg sprawy, jak czesto- ale trzeba kręcić aferę z byle newsa tylko dlatego, że występuje w niej słowo "Ukrainiec". Tacy jesteście i sami sobie wystawiacie świadectwo. Komuchy i ich popłuczyny nauczyli was nienawidzić w ciemno i jeszcze nazywać to polskością z patriotyzmem. Gratuluję. Stare chłopy a histeryzujace w swoim bagienku jak nienormalni. Dziwcie się potem, że inni nie chcą mieć nic wspólnego albo mają za szurów

Vote up!
2
Vote down!
-5

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597172

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kontrik został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zwsz wdzłm, ż szłmy nwt n zrzmją. Dltg mm tk swj zdn tzw. plskj prwcy z jj swtą nrrcją mcjnlnym hrrptrtyzmm. Wynk z tg, ż Plków mżn rzgrywć jk dzc. N mszę ddć, ż rkcj tylk ptwrdzją t, c npsłm. Nkt n zn dkłdn sytcj, sprw njsn psn, sprzczk dzc bg sprwy, jk czst- l trzb kręcć frę z byl nws tylk dltg, ż występj w nj słw &qt;krnc&qt;. Tcy jstśc sm sb wystwc śwdctw. Kmchy ch ppłczyny nczyl ws nnwdzć w cmn jszcz nzywć t plskścą z ptrtyzmm. Grtlję. Str chłpy hstryzjc w swm bgnk jk nnrmln. Dzwc sę ptm, ż nn n chcą mć nc wspólng lb mją z szrów

Vote up!
0
Vote down!
-6

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597173

Napisałeś, cytuję: "Komuchy i ich popłuczyny nauczyli was nienawidzić w ciemno i jeszcze nazywać to polskością z patriotyzmem".

Poznałam historię Polski dość dobrze. Ale jest dla mnie nowością to, co napisałeś. 
Przecież komuchy nienawidzili Polaków-patriotów za ich poglądy. Szkoły nie uczyły o żołnierzach pomordowanych po II wojnie światowej za walkę z sowieckim okupantem Polski (do roku 1991). Nie uczyły o Katyniu, Ostaszkowie, Miednoje czy Bykowni - miejscach kaźni Polaków. Komuchy zabraniali także mówienia o rzezi na Wołyniu - popełnionej przez OUN-UPA. Skoro zabraniali, to jak mogli uczyć obywateli polskich nienawiści do tych oprawców??? Moim zdaniem... bronili banderowców. I do dziś bronią.

 

   

Vote up!
9
Vote down!
0
#1597185

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika kontrik został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

zpłn n t młm n myśl, c chyb wdć. , ż czyl nnwdzć t zstł jk ch przżytk, t chyb czywst.

Przcż kmchy nnwdzl Plków-ptrtów z ch pglądy

- c n wyklcz tg, ż kmnzm czył nnwśc. n wyklcz tz tg, ż przjmwł hsłk ptrtyczn (nwt ncjnlstyczn) lklnym ptrtyzmm stwł s lklny scjlzm z nnwścą skrwną n wszystk nn. l j n tym, lcz dzsjszym, w którym mszczą sę tk rcz &qt;prwcw&qt; rkcj, zpwn jszcz z dmą z plskśc kltry ktlckj, h. słysz &qt;krnc&qt; t bwnj nnwdź, b tk knwncj drnj pr-prwcy kż. kt n chc, tn kntrk- bndrwc. m brdzj sę pkrzyczy n wszlkch bcych z sb swch rb nłków, tym wększym jst sę wdć ptrtą, tk m t dzłć.

Kmchy zbrnl tkż mówn rzz n Włyn - ppłnnj przz N-P. Skr zbrnl, t jk mgl czyć bywtl plskch nnwśc d tych prwców??? Mm zdnm... brnl bndrwców. d dzś brną.

- zmlczywl, by cc d prwdy Krsch. przypmn m t trszkę t dzsjsz rchy &qt;krsw&qt;, c t nby chcą tylk pmętnć są jwn prrsyjsk- t tk bsrdln: Rsj z Nmcm pdbł wymrdwł Krsy, fnln przjęł j Rsj l wszystk, n czym sę skpć t &qt;bndrwcy&qt;. rj trcny, trcn kln, rzbór Plsk, mrtyllg trgd- wszystk zrzmł nwt dl nnych, tylk &qt;kts&qt; prcją cężk, by trt Krsów kjrzył sę z krną zmst kpntm swckm cłą przgrną klkwkwą wlką z Rsją Wschód. mmy nnwdzć dzsjszych krńców zmst pmętć nwzj swckj sklnzwn Plsk n kljn pół wk, c sę dbj czkwką d dzś. trdn mć smn, myślć n rgwć n tk szłmsk wzj plskj prwcy. ldz przstl czytć ksążk, zmst dwnj plskj wspólnty nrzkn pjw sę wspólnt nnwśc. mz kjrzyć sę (nnwść pltyczn) z kmnzmm- tm występwł ndr częst, jwn tjn (t zrsztą śwtny tmt).

Vote up!
1
Vote down!
-8

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1597188

bredzisz pan panie Kontrik. 

Nie pierwszy raz.

Paranoja w polskich szkołach. W tej polskiej szkole. Za PRAWDĘ  do sądu??? A czym był Bandera jak nie bandytą i zbrodniarzem???

Tak Trzymaj ! Mały Polaku z Torunia. Ukraińcy na Ukrainę. Won!

TUTAJ JEST POLSKA!  Dla Polaków

Vote up!
11
Vote down!
0
#1597164

  Witam! Tu nie ma żadnego zdziwienia. Przecież, Ukraińcy ciężko "zapracowali" sobie na tą opinią.Najbardziej zadziwia fakt, że dalej brną...Żadnego otrzeżwienia...

Vote up!
8
Vote down!
0

ronin

#1597193

"zapracowali" Roninie.

TAK!  Bardzo ciężko banderowcy, zbrodniarze ukraińscy "zapracowali".   Najgorsze jest jednak to, że ich potomkowie są tacy sami, i tylko czekają okazji by dalej rezać Lachiw, TAK jak to czynili ich ojcowie i dziady.

Dlaczego tak twierdzę??? Ano dlatego

W ubiegłym roku będąc w Polsce, w moim rodzinnym miastku, w Kutnie, zapisałem się do Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na studenta. Była organizowana wycieczka autokarem do Dworku w Radziejowicach. No i jak już zaczęliśmy drogę powrotną, zatrzymaliśmy się w niezwykłym miejscu. Także dworek, ale Rodzinny jakiś, w którym jest Muzeum Lwowa i Kresów. Nie Pamiętam nazwiska rodziny, ale obecną Właścicielką jest Pani, która często bywa na Ukrainie, we Lwowie, z racji tej, że wspiera Polskie Dzieci Polskich Rodziców Mieszkających TAM wciąż w Naszym Odwiecznym Lwowie, i na Naszych Odwiecznych Ziemiach - ukradzionych przez bandytów sowieckich. 
Ta Pani, Przewodniczka Nasza w TYM Wspaniałym, Niezwykłym, Tak Bardzo Polskim Muzeum, Opowiadała nam o eksponatach, Opowiadała także o TYM Swoim wsparciu dla Polskich Dzieci na Ukrainie. Pani zna doskonale język ukraiński.

Opowiadała, jak będąc kiedyś TAM, chyba we Lwowie, stojąc na ulicy z grupą Polaków Usłyszała coś porażającego. Przechodził wtedy koło nich jakiś młody Ukrainiec. Mijając ją patrzył przed siebie udając, że nie widzi, i po ukraińsku, niby to do siebie, ale tak, że Ona doskonale słyszała, powiedział - och, ja by tiebia rezał, ubił!  Nie znam ukraińskiego, pewnie nieprecyzyjnie przytoczyłem te słowa po rusku. Pamięć dziadka już zawodzi, ale to co mówiła wtedy Ta Pani w TYM Muzeum, było szokujące. To mówił tam na Ukrainie młody Ukrainiec!!!  

 Taki sam, jak te stada jego współbraci, co dziś zalewają Naszą Polskę, zapraszani przez POPów z niby polskiego rządu, zapraszani i wspierani przez POPa prezydenta, wnuka jakiegoś Mychajło - ukraińskiego rezuna........ 

POP  - Pełniący Obowiązki Polaka !!!

 

Jeśli ktoś mi nie wierzy, może sobie pojechać do TEGO Muzeum i TAM przekonać się o PRAWDZIE słów moich.

Pozdrawiam

https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szkola-z-torunia-oskarza-ucznia-o-polski-nacjonalizm-bo-skrytykowal-ukrainskiego

Vote up!
9
Vote down!
0
#1597261

Jeżeli SATYR pisze -

...Wiedząc, że toruński sąd ma niechlubne postkomunistyczne "betonowe" tradycje w orzekaniu o winie – nie spodziewam się korzystnego dla rodziców Maćka wyroku. Obym się mylił w moich oczekiwaniach. ...

 - to jako torunianin z dużym prawdopodobieństwem pisze prawdę.

Vote up!
0
Vote down!
-1

To ya.

#1597489