Czego chce Jarosław Kaczyński i Krzysztof Brejza?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

Zdaję sobie sprawę, ze stawianie na jednej płaszczyźnie obu tych panów jest pewną złośliwością i zarazem nadmiarem szczodrobliwości. Jarosław Kaczyński, gdyby to co poniżej, przeczytał, w co wszakże wątpię, mógłby czuć się dotknięty, bo czyż orzeł łowi komara? Ale Pan Brejza może czuć się wysoce „przewartościowany” in plus, co nie zawsze i nie każdemu służy.

To, co wyczytałem ostatnio na Niezależna.pl jest jednak godne uwagi i nie jest wcale rzeczą obojętną, kto się tam wypowiada. (Ktoś już dał mi prztyka w nos, że zbytnio ten Portal faworyzuję i wiele w tym racji, ale w porównaniu z innymi uchodzi on jeszcze za bardziej rzeczowy a mniej plotkarski)

Oto dwie wypowiedzi:

"Chcemy rozmawiać ze społeczeństwem po to, żeby uzyskać odpowiedź, jak iść dalej"- podkreślił dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński. Bierze on udział w pikniku rodzinnym pod hasłem: "Dobry czas dla Polski", zorganizowanym w miejscowości Kuczki-Kolonia, w gminie Gózd, na Mazowszu. "Nie musimy stać pod tęczową flagą, możemy stać pod biało-czerwoną" - zaznaczył Jarosław Kaczyński”

I dalej:

„…Chcemy rozmawiać o tym, czego państwo sobie życzą, by w momencie, kiedy ogłosimy nasz program, to było naprawdę skonsultowane". „Polska obecnie jest czołowym krajem na świecie, jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy”.

"Chcemy, by tak było dalej. Ale to wymaga społecznej zgody, zakończenia wojny, która się toczy w Polsce. My nie chcemy wojny! Irlandia kiedyś była państwem biednym, jak na zachód Europy, a dziś jest państwem bogatym. Czy może być tak w Polsce? Może. W Irlandii konkurowały dwie partie, które tak ze sobą walczyły, iż się nawzajem rozstrzeliwali, skazywali się na śmierć. Ale mimo wszystko, potrafili się porozumieć i wykorzystali tę szansę. My też musimy szansę wykorzystać. Ci, którzy stosują agresywny język i naprawdę Polsce nie służą"

"Kończmy z tym. Potrzebne jest porozumienie. Potrzebna jest sytuacja, w której razem wykorzystamy wielką szansę, która naprawdę dla Polski istnieje. Jesteśmy zdolnym, sprawnym narodem, możemy uzyskiwać ogromne sukcesy, ale trzeba do tego odpowiednich warunków politycznych w państwie.”

Tak Jarosław Kaczyński, a poseł Krzysztof Brejza z kolei w przeciwieństwie do niego, położył nacisk na sprawy partyjne, krytykując stanowisko PSL, które wyłamuje się z tzw. Koalicji Obywatelskiej. Kierownictwo PSL wyraźnie sformułowało przyczyny, dla których nie godzi się na koalicję w PO, bo o wspólnej drodze z innymi ugrupowaniami nie może być nawet mowy, dopóki Stronnictwo Ludowe ma w nazwie słowo „Polskie”. Natomiast pan Brejza stanowiskiem PSL jest zaskoczony, a groźbę pod adresem Stronnictwa ubrał w mało czytelną opowieść o Ulissesie i syrenach, błyskając swą erudycją jeszcze mniej dla ogółu czytelną niż losy Ulissesa, a odsyłającą do teorii d’Hondta. Rozumiem, że zwłaszcza syreny mogły uwieść Brejzę, gdyż pod tęczowym namiotem jest ich moc, ale wykręcanie się mitologią, w miejsce rzeczowej dyskusji i konkretnego programu, to żaden sposób nawet na budowę Koalicji Obywatelskiej.

A oświadczył on:

„To, że koledzy z PSL-u w ostatnich tygodniach wpadli w jakiś taki dziwny wir, też mnie trochę zaskakuje. Ponieważ pamiętam mit o Ulissesie, który nie chciał słuchać syren, żeby nie wpaść na skały. Życzyłbym kolegom, również z PSL-u, takiego zatkania uszu na jakiś czas, żeby te syreny, które z fałszywą nutą ściągają ich na skały, żeby nie okazały się syrenami, które ściągną pod d’Hondta. Opozycja musi iść jednym blokiem, Koalicja Obywatelska i koledzy z PSL-u na początku stycznia sami, Władysław Kosiniak-Kamysz sam zachęcał do tego, żeby budować blok z SLD i jak najszerszą koalicję”.

W końcu wraca pytanie zawarte w temacie tu poruszonym. Czego chce Jarosław Kaczyński i czego chce, już nie pan Brejza, bo w końcu to nikogo nie obchodzi, ale czego chce Koalicja Obywatelska, w której, jak to się mówi: „każdy pies z innej wsi”? Kaczyński nie posłużył się przypowieściami, ale jasno powiedział, że konieczna jest wspólna praca na rzecz Polski. Każdy, kto cel taki odrzuca, w miejsce jego stawiając cele grupowe, stawia się sam poza marginesem polskiej myśli państwowej i sprawy Narodu. Kaczyński nie wezwał do współpracy jedno ugrupowanie, ale każdego, komu dobro Polski leży na sercu. Wołał o zakończenie toczącej się wojny polsko-polskiej. Brejza z kolei ma za złe PSLowi, że wyłamało się z koalicji jaką tworzyła „totalna” opozycja. Po prostu wyborcy PSLu nigdy nie akceptowali takiej opozycji i PSL bardzo na tym straciło, że w tym towarzystwie tak długo tkwiło. Może tkwiło by nadal, ale jedno co Stronnictwu pozostało, to szacunek dla tradycji narodowej, w której chrześcijaństwo ma swoje miejsce. Nie może zatem iść w jednym szeregu z Biedroniem i jego dworem, ani w z tym, co pozostało z lewicy polskiej, gdyż taki alians kosztowałby PSL ich fundamentalną tożsamość. Tego Brejza nigdy nie zrozumie, u niego bowiem, podobnie jak u innych prominentów PO, nie Polska jest ich troską, a ich własna partyjność, będąca dotąd gwarancją ich beztroskiego, a obfitującego w wiele dóbr bytowania. Nie mogą pojąć, że to się kończy, choć ich klientela ma Naród i Polskę w takim poważaniu jak oni sami, stąd stale jeszcze zbyt wielka liczba ich wyborców.

dziwi mnie wypowiedź Brejzy, bo korzenie jej są w mentalności ludzi Magdalenki, Okrągłego Stołu, i wyborów 4 czerwca. Dziwi mnie i zawsze dziwiło stanowisko PSLu, a ściśle mówiąc kierownictwa Stronnictwa. Praktykowana przez nie taktyka pogrzebała tę kiedyś tak znaczącą siłę polityczną, kto wie czy nie najważniejszą w Polsce. Niczego bardziej nie życzę Ludowcom, jak tego, by znowu wierni hasłu: „żywią i bronią” stanęli do walki o Polskę nie tęczową, nie czerwoną nie różową, ani o tę bezbarwną, lansowaną dziś przez bezideowe koła unijne, ale o Polskę biało czerwoną, dla której Orzeł Biały i Krzyż były zawsze i są nadal bastionami jej suwerenności i siły.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:21)

Komentarze

Skórzyński do Brejzy w TVN24

S: Pomysł żeby dopłacać ludziom do najniższego wynagrodzenia będzie kosztował 30 mld zł, skąd na to pieniądze?
B: PIS jest zły

S: Ale skąd pieniądze?
B: PIS szczuje

S: Czyli gospodarka Polski jest w dobrym stanie skoro są pieniądze?
B: PIS jest zły

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596933

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1596934

wszystko im się z d..  kojarzy, a poza nią wszystko wszystkim  mają za złe. I to świetnie odnosi się do pani, szanowna Verito.

A jeśli nie można do czegoś się przyczepić bezpośrednio, to tacy ludzie używają insynuacji, sugestii czegoś niedobrego. tak mniej więcej jak to robili ubeccy oficerowie.

I dlatego ten czytany wyżej komentarz jest po prostu obrzydliwy.

Taka jest prawda czasu.

O tempora!
O mores!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

michael

#1596936

Może comiendante się wreszcie połapał, że to co do tej pory kazało mu robić  chabadabada, to nie jest właściwie w interesie społeczeństwa, które go obdarzyło zaufaniem. Może on sumiennie chciałby się poradzić, do której ubikacji się udać? A może nawet już mu za duszno w szafie i rzeczywiście chce się dowiedzieć którędy w końcu do tej Irlandii.

A włochaty Misiek niech się lepiej uczy liczyć na kalkulatorze zamiast próbować dorównać w narcyźmie kukle Judasza z dyni.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5
#1597005

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Piotr_bzyk został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Z tym swm wlbnm d krłwtg fhrr, lgłścą wbc bznsmnów w klrtkch dpngwnm njwększj skty. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-10
#1596938

bzyk-ryk

 

lewacki bzyk

wydał z siebie

śmierdzący ryk

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1596939

... by potraktować ciebie tak, jak na to zasłużyłeś. Czyli potraktować tak, jak "zepsute powietrze". 
Nie będę polemizować z twoimi poglądami, bo masz do nich prawo. Ale wyrażanie ich w tak prostacki i wulgarny sposób zasługuje na "czerwoną kartkę", którą ode mnie otrzymujesz.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1597019

Ma ten nasz Pan Bóg debilnych lokatorów na tej ziemi
Oj ma

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1596942

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Piotr_bzyk został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

tylko wasz. Ja z bajek już wyrosłem. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-9
#1596953

Czy Pan w swoim nicku w przedostatniej literce nie popełnił literówki?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1596976

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

.... „Polska obecnie jest czołowym krajem na świecie, jeżeli chodzi o wzrost gospodarczy”....twierdzi Kaczyński.

Czy Ksiądz Zygmunt mu wierzy? Obawiam się, że ani Kaczyński ani ksiądz Zygmunt nie wiedzą co to jest wzrost gospodarczy, co to jest ekonomia, co to jest PKB.

Im wyższy standard życia mieszkańców tym wyższa gospodarka...a jak jest w Polsce?

Dobrze wiedzieć co się mówi...co się pisze...

https://www.youtube.com/watch?v=mvCrS6dP-8Y

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1596995

19.10.2015.

"Całe szczęście ja mam już inną- lepszą ojczyznę. Jeśli chcecie w pl dokładać sobie gnoju którego i tak już nadmiar to sami sobie w nim siedźcie. Ja chcę przeżyć życie w normalnym miejscu, zdala od polski. Szanowni Państwo my nie jesteśmy krajem UE. Ustrojowo i społecznie pl to cały czas dzielnica rosji. Postkomuna i kościół musi upaść, to jedyny ratunek."

Skoro masz już swoje szczęście, "z dala od polski", to po jaką ch... tak bardzo się o nas troszczysz ?

Konsumuj sobie ten dobrobyt. Delektuj się fruktami. Z tym zastrzeżeniem, iż gnoju, który produkujesz nie podrzucaj innym, tylko zagospodaruj go w swoim "normalnym miejscu, (również) zdala od polski".

Prześledziłem większość twoich wpisów. Wniosek ? Wyszedłeś (może) z gnoju, ale (z pewnością) gnój nie wyszedł z ciebie.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1596997

Poszukałam i ja tych komentarzy "bzyka " sprzed lat.

Ten jeden, powyżej cytowany - tłumaczy wszystko.

Jak się wówczas bzyk wycofywał z portalu - Verita po nim płakała.

A ja się pytam - czego ten bzyk szuka teraz w Polsce? Niech mu będzie dobrze w tej "lepszej ojczyźnie"! Czy on masochista jakiś, żeby się na portalu Niepoprawnych narażać na cięgi?

Nie brakowało go tutaj i nie będzie brakowało. Co najwyżej - jedna osoba znowu "zapłacze".

A fałszywych przyjaciół mamy wystarczająco wielu na miejscu - nie trzeba nam "nowych".

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1597003

Serdeczności dla Ciebie i Mogensa :-) 

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1597020

za sobaką sobacze...

 

za sobaką sobacze

rzewnymi łzami płacze

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

jan patmo

#1597004

Właśnie tego od Verita bym oczekiwał, żeby wreszcie wiedziała co ona pisze. 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1597012

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Unia Europejska jest tworem masońskim, zaprogramowanym zgodnie z filozofią i zasadami politycznymi wolnomularstwa i zbudowanym według jego planów.

Ci „dwaj co ukradli księżyc” ...nie mogli o tym nie wiedzieć.To oni wepchnęli Polskę pod ten walec podpisując traktat lizboński , który niszczy nie tylko Polskę ale i katolicyzm w Europie.

Pojawiająca się jeszcze ciągle w poglądach pewnych kręgów kościelnych i ugrupowań politycznych w Polsce nadzieja, że wejście naszego kraju do Unii może zaowocować przeobrażeniem jej z masońskiej w chrześcijańską lub co najmniej chrześcijaństwu życzliwą – nie ma żadnych podstaw. Jest po prostu złudzeniem towarzyszącym być może dobrotliwości, ale na pewno naiwności.

A ks Zygmunt ...to ksiądz –patriota czy mason?

Zapewniam księdza ,że wiem co piszę i o co pytam. Odpowiedzi nie oczekuję.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25770&Itemid=47

https://wprawo.pl/2019/07/17/komedia-czy-dramat-krasnodebski-o-nieskonsumowanym-malzenstwie-z-kanclerz-merkel/

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

Verita

#1597026

Od pewnego czasu jest coraz bardziej oczywiste, że celem knowań pana, czy pani o pseudonimie “Verita” jest, łagodnie mówiąc, zniechęcenie ks. Zygmunta do pisania na Niepoprawnych.pl. Gdyby temu panu, czy też pani, udała się ta intryga portal nigdy nie byłby już ten sam. Bo głos ks. profesora Zygmunta Zielińskiego przynosi tutaj unikalną perspektywę osoby, ktόrej “piόro” łączy mądrość wysoce wykształconego kapłana z pasją polskiego patrioty, zaiście zafascynowanego poprawą Rzeczypospolitej. Umieszczenie w tym kontekście etykietki “mason” powinno stać się przedmiotem zainteresowania Redakcji Niepoprawnych.pl.

Atak na Księdza jest tylko dowodem Jego racji, ktόre irytują tych, którzy racji nie mają. Ale mają swój interes …

Życzę Księdzu - i nam wszystkim - długiej i owocnej Jego tutaj obecności.

 

PS. Ciekawe, kto też może formalnie (plusy, ale i minusy dla adwersarzy) oraz incognito konspirować z panem/panią Veritą?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Zbyszko

#1597041

Polskie dzieci są zagrożone deprawacją, która przecieka z każdego możliwego miejsca.

Mówienie o ,,gotowości” do rozmów na temat ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów na Ukrainie jest żenujące i bardzo zasmucające.

Szczególnie podczas gdy rodzicom 10-latka z Torunia grozi ograniczenie władzy rodzicielskiej za to, że ich syn zwrócił uwagę koledze narodowości ukraińskiej, wychwalającemu Stepana Banderę, przywódcę jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, której zbrojne ramię – UPA – odpowiada za ludobójstwo na Wołyniu.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/tylko-u-nas-b-nowak-nasze-dzieci-sa-zagrozone-deprawacja-ktora-przecieka-z-kazdego-mozliwego-miejsca/

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1597033

Panie Zbyszku, dzięki  stokrotne, ale osobnik kryjący sie pod ksywą "verita"to jeden z tych, ktorzy anonomowo plotą brednie i wiadomo jak się ich nazwywa, skoro wstydzą się własnego nazwiska. Nie jest tez tajemnicą, że abonimowy oszczerca zasługuje na miano kanalii. Ja piszę pod własnym nazwiskiem i dotąd nikt mnie nie posądził o bycie ksiedzem patriotą lub masonerm.  Verita może napisać nawet, że jestem dronem , Tyle na koniec.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1597064

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Istotą kompleksu Judasza był kompromis z mentalnością przeciętnego człowieka, wyrażającą się dopasowaniem trybu myślenia i postępowania do życiowych potrzeb.

Niektórzy dostojnicy kościelni, utworzyli wewnątrz Kościoła swoisty anty-Kościół. Nie chcą opuścić katolicyzmu. Nie są świadomymi „wichrzycielami”. Nie zamierzają rozbijać jedności kościoła. Nie chcą go zniszczyć, lecz przerobić na własną modłę, na modłę duchowej krótkowzroczności Judasza.

Żyją w przekonaniu, iż mogą pogodzić Kościół i jego wrogów drogą „szczerego kompromisu”, że zdają sobie sprawę ze stanu rzeczy; oraz że współpracując ze światowymi przywódcami mogą zapewnić sukces kościołowi chrystusowemu.

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25765&Itemid=46

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1597076

...w deprawacji Polaków.

W Bułgarii uznano ją za sprzeczną z konstytucją, a w Chorwacji wywołała ona masowe protesty.

Tymczasem większość polskich mediów, organizacji społecznych i polityków wciąż chowa głowę w piasek.

Dotyczy to również partii rządzącej....i Jarosława Kaczyńskiego.

Ten ukochany przez niektórych  PiS... wie dobrze, że niektóre zapisy konwencji służą  do przemycenia ideologii Gender..

http://www.pch24.pl/genderowa-konwencja-stambulska---najwyzszy-czas-na-jej-wypowiedzenie-,61906,i.html#ixzz5u86UwNdH https://www.youtube.com/watch?v=z9yJDqs5eQw

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1597148

powitanie

 

z bolszewicką "Prawdą"

uściskami się wita

najprawdziwsza Verita

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1597151

Jesteś zwolennikiem konwencji stambulskiej czy tylko pochwalasz oportunizm władzy?

O co ci właściwie chodzi? Nie niepokoi cię los dzieci narażonych na deprawację?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1597358

bardziej niż doskonały

 

katolik bardziej niż doskonały...

opowiada stare kacapskie kawały

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1597360

Nie odpowiedziałeś merytorycznie.

Trudno. To sprawa twojego sumienia.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1597361

obramienie-sumienie

 

w czerwonej gwiazdy obramienie 

wpisane jest twoje sumienie

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1597368

ale zajmujesz się tylko propagandą, dobro dzieci - jak widać - niewiele cię nie obchodzi. Pomawiasz też tych, którzy nie są oportunistami.

Przykro to widzieć.

Poczytaj sobie, abyś przejrzał na oczy:

https://ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo/jak-zatrzymac-obchodzenie-prawa-rodzinnego-przez-ruch-lgbt-projekt-ustawy-ordo

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1597371

z wiatrakami walka...

 

z wiatrakami walka

na wysokich obrotach

antykatolicka pralka

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1597376

obrońcy Kościoła

 

wsiok do wsioka woła...

my obrońcy Kościoła!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1597377

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1597372

nieprzekonanego przekona...

 

nieprzekonanego przekona

gdy bierze księdza za masona 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

jan patmo

#1597393

zamiast tylko atakować Veritę?

Posługiwanie się "zdartą płytą" to propaganda, a nie wymiana opinii.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1597404

nieprzekonanego przekona...

 

nieprzekonanego przekona

gdy z księdza zrobi masona

 

PS Jak tu dyskutować z taką "prawdą objawioną"?!

 

 

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

jan patmo

#1597414