Skończyły się żarty, zaczęły się schody - Zełenski wygrał

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

wybory prezydenckie na Ukrainie i to w imponującym stylu.  Według "exit polls" we wczorajszej [21.04.2019] drugiej turze uzyskał ponad 70% głosów, a jego rywal, urzędujący prezydent Poroszenko, tylko dwadzieścia parę procent.  Tak więc w maju Wołodymyr Zełenski zostanie prezydentem Ukrainy, a komediowy serial telewizyjny "Sługa narodu" stanie się ciałem.

 

  Zełenski był dotąd znany wyłącznie jako odtwórca roli prezydenta Ukrainy w tym serialu.  Mniej więcej pół roku temu postanowił wejść do polityki i założył partię nazywającą się tak samo jak serial.  Jego protektorem jest oligarcha Ihor Kołomojski.  Obaj panowie są Żydami.  Dokładny opis serialu można znaleźć {]]>TUTAJ]]>}.

 

  Zwycięstwo Zełenskiego wywołało ogólną konsternację.  Bloger Kuba Rozpruwacz napisał notkę "Ukraiński Macron" {]]>TUTAJ]]>}, w której stwierdził:

 

  "Francuzi mogą sobie pozwalać na eksperymenty wybierając na prezydenta człowieka bez doświadczenia i zaplecza.

Ukraińcy i Polacy nie mogą. Jesteśmy w obszarze imperialnych ambicji Rosji i Rosja tylko czeka na osłabienie władzy w Ukrainie i w Polsce.   Życzę dużo szczęścia Ukraińcom. Bardzo będą go potrzebowali.".

 

  Ewaryst Fedorowicz cieszył się zaś jak goły w pokrzywach, pisząc tekst "Koszmar PiSu – prezydent Zełeński nie jest antyrosyjski!" {]]>TUTAJ]]>}.  Uznał on wybór Zełenskiego za klęskę polityki zagranicznej PiS.  Wprawiła go ona w stan euforii.  Warto jednak przypomnieć, że Kołomojski jest antyrosyjski.  To on zapobiegł opanowaniu przez rosyjskich separatystów regionu Dniepropietrowska.  Nieco poważniejsze analizy nowej sytuacji napisali Tadeusz Iwański z OSW {]]>TUTAJ]]>} oraz Witold Jurasz z Onet.pl {]]>TUTAJ]]>}.

 

  Komentatorzy porównywali także Zełenskiego do Ronalda Reagana, który też był przecież aktorem.  Reagan był jednak przez 8 lat gubernatorem Kalifornii, czyli miał bogate doświadczenie w polityce.  Macron był zaś ministrem od 2014 roku.  Zełenski natomiast jest kompletnym nowicjuszem.  Uprzednie odgrywanie roli prezydenta w serialu może mu tylko przeszkadzać.  Można to zobaczyć {]]>TUTAJ]]>}.  Jest tam zdjęcie Zełenskiego cieszącego się ze zwycięstwa i wykonującego satanistyczny gest [tzw. diabelskie rogi].  U komika to zabawny greps, a u prezydenta Ukrainy - rzecz niedopuszczalna.

 

  Zełenski będzie musiał szybko dorosnąć do swej nowej roli.  "Skończyły się żarty, zaczęły się schody" - jak mawiał gen Wieniawa-Dlugoszowski.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)

Komentarze

- a zaczną się żarty - w końcu prezydenturę wygrał zawodowy komik.

Proszę nie przypisywać Polsce czy innym krajom z tego regionu nadmiernej wagi (czy nam się coś podoba czy nie - jesteśmy za słabi w tej grze) - w tych wydarzeniach "mecz" rozgrywają ruskie i amerkańscy Żydzi.

Ukraina nie odzyska pokoju i terytoriów dopóki Żydzi nie odzyskają tam swoich przedwojennych nieruchomości. Mam koleżankę z Odessy i opowiada mi że czasem myśli że zabłądziła i jest w Izraelu.

Ukraina będzie trzymana w kleszczach jeszcze przynajmniej kilka lub kilkanaście lat i zostanie uwolniona politycznie na "wymianę za inne fanty". Gospodarczo zostanie jeszcze bardziej zniewolona niż dziś a to wróży tam bardzo poważny konflikt - większy niż ten na Majdanie.

 

Vote up!
8
Vote down!
0

***** tvn.
Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#1587218

Dzisiejsze zwycięstwo marionetki ruchu Chabad Lubawicz na Ukrainie dało napęd naszym rodzimym odszczepieńcom i uwolniło ich żarliwe myśli. Antychrześcijańskie.

Vote up!
6
Vote down!
-2

panMarek

#1587244

Wraca ekipa Janukowycza. Mnie się podoba zawsze wole kogoś z korzeniami tak jak Janukowycz z korzeniami z polskiego zaścianka. Kołomojski wygląda na przyzwoitego żyda. Gdyby był szują nie musiałby uciekać do Izraela.

Rosja nigdy się nie zgodzi na Ukrainę w NATO. Straciła by panowanie na Kaukazie. Gdyby w czasie wojny w Gruzji Rosjanie mieli opłacone i zbudowane przez Francję okręty w ciągu 6 godzin byliby w Gruzji. Takie jest zdanie rosyjskich wojskowych.

Pozdrawiam

P.S. O naszej polityce najlepiej zapomnieć. Przypomina się wiersz też przez jednego z naszych Żydów napisany - "Ballada o trzęsących się portkach".

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1587248

Na Ukrainie prezydentem będzie komik, u nas był iluzjonista.
Sprzęt RTV i AGD był i nie ma.

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1587292

.....przesiadywać na pomnikach zwyrodnialców z OUN-UPA, których gloryfokował pełną gębą! Na współczesnej Ukrainie od lat czyni się bowiem publicznie bohaterami zbrodniarzy, którzy nie mają sobie równych, może nawet w historii całej ludzkości! I to się dzieje na oczach Watykanu, Europy i Polski. Trudno by cały naród w tak krótkim czasie stracił rozum dlatego nie mając wyjścia, po prostu kopnął w dupę Poroszenkę i odesłał do lamusa historii i dobrze, tylko się z tego trzeba cieszyć. Już nic gorszego wydaje się ostatnio nie mogło się nam Polakom przydarzyć, jak znosić owego Poroszenkę i jemu podobnych. Pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1587251

Zawsze będzie przeciwko Polsce i Polakom.

Poroszenko pluł na Polaków, budując tym swoim banderowskim katom pomniki, a drugą ręką brał miliardy od PiS, które PiS dawał za friko, by banderowcy mogli walczyć z kacapami.

Pożyjemy to zobaczymy, w co gra nowy prezydent banderowców???

Vote up!
1
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1587286

Komika im dałem...To jeszcze 73% zgarnął..

Vote up!
2
Vote down!
0

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1587291

Jeden żyd, wymienił na stolcu poprzedniego żyda!. Jerusalem Post, napisało, "żydowski komediant, wygrał z żydowskim cukiernikiem"!. Co to znaczy dla nas?. Jeszcze szybszą realizację Judeo Polonii!. Zachodnia Ukraina i nasza Polin, bez ziem odzyskanych, połączą się pod nadzorem Izraela, tworząc wyśnioną krainę żydowskich kabalistów. To tyle i aż tyle!. Z dalszej perspektywy, teraz to będzie dziać się już, na naszych oczach!....

Vote up!
0
Vote down!
0
#1587376