Prezent od Dawida Kubackiego z okazji Świąt Trzech Króli

Obrazek użytkownika elig
Sport

  

Było nim niewątpliwie zwycięstwo naszego wybitnego skoczka narciarskiego w dzisiejszych zawodach w Bischofshofen i wygranie całego Konkursu Czterech Skoczni.  To dopiero czwarty raz, gdy Polakowi udało się osiągnąć coś takiego.  Pierwszy był Adam Małysz w 2001 roku.  Potem przyszły dwie wygrane Kamila Stocha w 2017 i 2018 roku.  Dziś zwyciężył Dawid Kubacki.  W dwóch pierwszych zawodach, w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen był trzeci, a w Innsbrucku już drugi.  Dziś natomiast bezapelacyjnie wygrał [patrz {TUTAJ} i {TUTAJ}]..

  Skakał niezwykle równo.  Mogę to potwierdzić, gdyż oglądałam w telewizji wszystkie zawody oraz kwalifikacje.  Nie udało mu się jednak powtórzyć sukcesu Kamila Stocha, który w konkursie 2017/2018 wygrał wszystkie cztery zawody [tej samej sztuki dokonał Ryoyu Kobayashi w 2018/2019].  Mimo to sukces jest ogromny i ucieszył wszystkich kibiców skoków narciarskich.  Gratuluję Dawidowi Kubackiemu!!!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:15)

Komentarze

Skoki narciarskie są moją ulubioną zimową dyscypliną sportową. Naszym skoczkom kibicuję od Zimowej Olimpiady w Sapporo (1972), kiedy to Wojciech Fortuna zdobył złoto olimpijskie.

Dawid Kubacki stanął do pierwszego startu w Pucharze Świata 11 lat temu. Startował wówczas na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i zajął 49 miejsce. Długo nam się Dawid "rozkręcał", by w tym sezonie pokazać swą klasę. Czy ma szanse na poprawienie swej 5. lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata? Zobaczymy. Oby zajął czwarte miejsce, bo na trzecie ma nikłe szanse.

 

Zaobserwowałem, że Dawid zawsze przed wyruszeniem z belki startowej czyni znak krzyża świętego. Kto z Bogiem, to i Bóg z nim. Drugim skoczkiem, który tak czyni - jest Jakub Wolny. 

Satyr

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1614177

Szanuję Kubackiego nie tyle za to, że wygrał Turniej Czterech Skoczni, ile za zastąpienie Zenka w TVP.

Dzięki

8-))))))

 

Dwa lata temu „Wyborcza” kpiła sobie ze znaku krzyża, jaki wykonuje Dawid Kubacki, twierdząc że obraża on „uczucia ateistyczne” i nie wróżąc mu sukcesów. Dawid znaku krzyża robić nie przestał, a od tego czasu zdobył Mistrzostwo Świata i wygrał Turniej Czterech Skoczni.

 

Brawo!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1614215

Polak, katolik, który przed każdym skokiem wykonuje znak krzyża ;wygrał prestiżowy Turniej Czterech Skoczni.
Nie ma się co dziwić, że Europa nas nie lubi.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1614358