Broniarz, czyli fircyk w zalotach do opozycji

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

Coś mi się zdaje, że kryjący się za funkcją szefa ZNP, polityk obozu III RP, Sławomir Broniarz zapowiadając strajk nauczycieli począwszy od 8 kwietnia strzelił w oba kolana tak zwanej Koalicji Europejskiej. Jak wynika z sondaży przeprowadzanych przez media, także te sprzyjające totalnej opozycji, Polacy są przeciwko temu strajkowi zwłaszcza, że ma on być prowadzony w trakcie egzaminów dla ośmioklasistów. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że akcja Broniarza to element kampanii wyborczej, która miejmy nadzieję zakończy karierę tego szkodnika, hipokryty i wyjątkowego obłudnika, który nasze dzieci uczynił po raz kolejny zakładnikami swoich politycznych rozgrywek. Przypomnijmy, że strajk odbędzie się w momencie, gdy rząd na ten rok zapowiedział dwie podwyżki płac dla nauczycieli. Pierwsza z nich ma nastąpić jeszcze w marcu, a druga we wrześniu. Dodatkowo rząd obiecał podnieść nauczycielom dodatki za wyróżniającą pracę. I tak od września wzrost wynagrodzenia zasadniczego (brutto) będzie wynosił dla nauczyciela dyplomowanego – 508 zł. Dla nauczyciela mianowanego – 432 zł. Dla nauczyciela kontraktowego – 381 zł, a dla nauczyciela stażysty – 371 zł. Co na to Broniarz? On domaga się natychmiast podwyżki w wysokości 1000 zł dla każdego nauczyciela.

 

Warto w tym momencie przypomnieć, że ostatnia podwyżka dla nauczycieli z 2012 roku, czyli za czasów „rządów miłości” Donalda Tuska wyniosła w zależności od stopnia awansu zawodowego, od 83 zł do 114 zł miesięcznie i to zadowoliło Broniarza na tyle, że nie używał strajkowego pistoletu. Warto również pamiętać, że w październiku 2015 roku tuż przed wyborami do parlamentu szef ZNP podpisał porozumienie ze Zjednoczoną Lewicą (SLD, TR, PPS, UP, Zieloni). W zawarciu tego politycznego sojuszu nie przeszkadzała wtedy Broniarzowi deklaracja SLD mówiąca o likwidacji gimnazjów i powrocie do ośmioletniej szkoły podstawowej. Jednak, gdy tylko PiS wygrało wybory ten cyniczny hipokryta natychmiast wystąpił w obronie gimnazjów i siedmioletniej podstawówki. W 2017 roku nawet wśród postkomunistów z SLD pozbyto się złudzeń, co do Broniarza, a ówczesny wiceprzewodniczący SLD, Krzysztof Gawkowski mówił: „Sławomir Broniarz jest problemem dla ZNP, bo nie dostrzega podziału swojego środowiska. Jest fircykiem, który niemal zapisał się do Platformy Obywatelskiej i mam wrażenie, że szuka miejsca na listach do Sejmu, a nie dba o interesy swojego środowiska”.

 

Pokażcie nam swojego przewodniczącego, a powiemy wam, kim jesteście – chciałoby się powiedzieć nauczycielom zrzeszonym z ZMP, a jest ich podobno przeszło 300 tys. To naprawdę wielka kompromitacja dla tego środowiska, które godzi się, aby na ich czele od przeszło dwudziestu już lat stał ktoś tak niewiarygodny, zakłamany i zaangażowany politycznie jak Sławomir Broniarz. To on pojawiał się na antyrządowych spędach w towarzystwie polityków PO i Nowoczesnej. Otwarcie deklarował współpracę z KOD i alimenciarzem Kijowskim oskarżonym o przywłaszczenie pieniędzy i poświadczenie nieprawdy. To Broniarz podpisał się po specjalnym listem opozycji, w którym nawoływano do masowych ogólnopolskich antyrządowych protestów w rocznice wprowadzenia stanu wojennego. Przewodniczący nauczycielskiego związku zaangażowany w obalanie legalnej i demokratycznie wyłonionej władzy to ewenement na skalę światową. Widocznie tym trzystu tysiącom nauczycieli nie przeszkadza, że na ich czele stoi różowy typek z czerwonym podniebieniem, który zarabia więcej niż minister, a indagowany o tak wysokie zarobki cynicznie odpowiada, że „nie czuje się z tym komfortowo”.

 

Miejmy nadzieje, że tym razem rodzice zbuntują się i zaprotestują przeciwko tej dowodzonej przez Broniarza różowo-czerwonej nauczycielskiej hordzie, która postanowiła wykorzystywać nasze dzieci w walce o to, „żeby było tak jak było”. Nie gódźmy się, aby jako alibi lewactwo używało wyjątkowo haniebnego i bałamutnego argumentu mówiącego, że to wszystko czynione jest w trosce o nasze dzieci.        

 

Tekst ukazał się w „Warszawskiej Gazecie”

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:27)

Komentarze

Zbolszewizowany i lewacki ZPN nigdy nie został zdekomunizowany! Zawsze trzymał z bolszewickimi, czy też postbolszewickimi mafiami.

Bolszewicki politruk Broniarz zawsze trzymał ze zbrodnicą mafią z PO. Więci  teraz ciągle współdziała z postbolszewickią mafią z PO, wszelkiej maści lewactwem i zboczonymi degeneratami.

Dlatego, nienawidzący polskiego patriotyzmu i polskich dzieci bolszewicki politruk Broniarz powinien karnie odpowiedzieć za terroryzowanie polskich dzieci oraz szantażowanie państwa polskiego.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1585557

Gdybym wiedzę czerpał tylko z TVN24 to bym się dowiedział, że:
- strajk jest apolityczny
- strajkuje prawie 100% nauczycieli
- 100% rodziców popiera strajk
- przechodnie i kierowcy też w 100% popierają strajkujących
- Ci co nie strajkują to zdrajcy ale ich prawie nie ma

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1585747

"Kochany, panie Grzegorzu". To nagranie robi furorę. Tak Broniarz witał Schetynę na konwencji Platformy

(...) Związkowcy - z szefem ZNP Sławomirem Broniarzem na czele - niejednokrotnie przekonywali, że strajk ma charakter apolityczny. Poważnie? Więc internauci przypomnieli pewne nagranie z konwencji Platformy...

„Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego, konsultuje swoje decyzje z liderami opozycji i bywa w siedzibie Platformy Obywatelskiej”

– stwierdził niedawno wicemarszałek Senatu Adam Bielan. (...)

Sławomir Broniarz nie raz pojawiał się na wydarzeniach typowo politycznych, organizowanych przez partie opozycyjne bądź stowarzyszenia nieprzychylne rządowi.

I tak internauci przypominają, że szef ZNP był m.in. na konwencji Platformy Obywatelskiej, czy proteście KOD - ramię w ramię z politykami opozycji. (...)

Wisienką na torcie okazuje się wypowiedź Rafała Trzaskowskiego ze stycznia tego roku. Jak czytamy na Twitterze „cała gra Broniarza była dogadana już dawno”.

23 stycznia Rafał Trzaskowski pytany w Polsat News o obiecane podwyżki dla nauczycieli mówił:

"Była decyzja, by je wprowadzić od tego miesiąca, ale Związek Nauczycielstwa poprosił nas o chwilę zwłoki"

– przyznał prezydent Warszawy.

Cytowane za: niezalezna.po

___________________

  • Zobacz wypowiedź załganego narcyza Trzaskowskiego tu: twitter

BOOM MOCNY RT Cała gra Broniarza była dogadana już dawno 23 stycznia 2019 r. - pytanie o obiecane przez Trzaskowskiego podwyżki dla nauczycieli: - Była decyzja, by je wprowadzić od tego miesiąca, ale ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POPROSIŁ NAS O CHWILĘ ZWŁOKI.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1585569

- a dziś te zdradzeckie q..wy szaleją bezkarnie i jeszcze tym bydlakom i pasożytom co niszczą nam już oficjalnie Ojczyznę płacimy z naszych podatników pieniędzy.

Zachodni bandyci z UE dobrze wiedzieli po co kraje akcesyjne mają wyeliminować z K.K. karę śmierci.

To powoduje dowolną i praktycznie bezkarną penetrację przez ich agenturę krajów nowo przybyłych i nawet tych q..ew zabić za zdradę z wyroku sądu nie można.

To dlatego ten zboczony sk..syn i bandyta timermans tak walczy o Sąd najwyższy w Polsce gdzie ma swoich ludzi nadanych jeszcze przez komunistyczną i antypolską bandę komoruskiego aby mieć tu zagwarantowaną bezkarność dla wszelkiej maści agenturalnego ścierwa.

Gdyby USA wsparło z należytą siłą pomysł międzymorza i praktycznie uniezależenie się od brukselskich zboczeńców to losy ich agentury i drenażu państw z naszego regionu mogą się diametralnie zmienić a ich agentura i często zdrajcy z naszych krajów mogli by zawisnąć na szubienicy.
Dziś trudno by nam było zrezygnować z UE ale jeśli nasz cały region bloku wschodniego podjął by wspólnie takie wyzwanie to jak najbardziej zdrajcom można by z wyroku sądu wymierzyć najsurowszą karę bo należy im się to jak mało komu.

Jest jeszcze opcja dania pozwolenia Polakom na posiadanie broni palnej i wybuch rewolucji a w efekcie tego wybicie co do nogi tego czerwonego ścierwa bo po rewolucji nikt nas nie będzie rozliczał.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1585854

KODziarz Broniarz rzeczywiście jak wcześniej Rabiej obniżył notowania "europejczyków" - i dobrze. Ale tez przy okazji obniżył też niewysoki status pedagogów w społeczeństwie - no cóż nauczyciele lewicowi w masie a lemingowaci dzięki GWnu i TVN-owi sami sobie są winni...

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1585606

"Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego" to fasadowa organizacja popierająca wprowadzenie stanu wojennego. W założonej w 1982 roku organizacji nie mogło zabraknąć ZNP. Nauczyciele byli mocno zaangażowani w budowę komunizmu (znaczny stopień "upartyjnienia"), stąd bardzo pospolity model małżeństwa milicyjno - nauczycielskiego (tata w MO, mama - nauczycielka).

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1585621

 

 

Ryszard Petru wyraził gotowość egzaminowania dzieci z historii, geografii i matematyki

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1585627

   Witam! Schetyna u Tuska, Timmermans w Polsce. Te nagłe wycieczki ukazały dużo wcześniej zaplanowaną akcję wyborczą POlszewi. Tym razem padło na szkolnictwo, bo nie wyszła wiosna LBGT. Oni wiedzą, że nie wygrają obecnie wyborów z PISem, więc walczą, jak o niepodległość o stołki w Brukseli, a póżniej w parlamencie. Cymbały wzięły dzieci na zakładników, więc może się jednak zdarzyć nasza większość konstytucyjna w parlamencie. Wówczas już bez podpisów prezydenta, można stworzyć konstytucję dla Polaków. Trochę życzeniowo, ale wszystko możliwe. Wcześniej Oni też, nie przypuszczali , że powstanie rząd większościowy prawicy. Pełna mobilizacja wyborcza społeczeństwa, a pogonimy ten rydwan obcej zgnilizny. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1585628

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1585691

z Bronkiem wielkim PrezyDentem naszego kraju. Wychodzi na to, ze ta sama grupa krwi... i ci sami mocodawcy.

Ewenementem jest, ze do dnia dzisiejszego plywaja...niczym g.... w przereblu...

Kolejny barometr polskiej rzeczywistosci.

WSIowo mu z twarzy patrzy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1585700

PiS czyli Polacy dali sobie wmówić że w latach 90-tych było za wcześnie a teraz jest za późno na dekomunizację i to jest największy błąd.

To dlatego tak Was atakują czerwone, zbrodnicze świnie bo daliście im spokój.

W szkołach i nie tylko pozostało wielu komunistycznych dyrektorów w tym częśc TW-u którzy szanatażem zmuszają nauczycieli do strajku.

Macie w PiS-ie miękkie serce to musicie mieć twardą du*e.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#1585829

NIe rozumiem czy ,srodowiskonaucycieli nie zdążyło się "oczyścić" , czy tak jak sędziowskie weszło w zawód z bagażem umysłowymswoich rodzicieli i idzie wespół - zespól ztym ZETENPOWSKIM pseudo związkowcem , który dla własnej kariery chce zniszczyć podstawy edukacji w Polsce

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1585832