Bez komentarza

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

25 listopada w kościele Wizytek w Warszawie Jego Eminencja ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, abp warszawski, odprawił Mszę Świętą w intencji dziękczynnej za zakończoną prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz. Udział wzięli m.in. były prezydent Komorowski i była premier Suchocka, duchowni, ludzie z Ratusza.

Abp Nycz mówił: "„Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji”. „Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany. Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz Waltz”.

Stwierdził na koniec ,że Gronkiewicz-Waltz „[...] zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem.”

Cóż, można tylko wyrazić niezadowolenie, iż Jego Eminencja ksiądz Kardynał Nycz, abp warszawski, zapomniał o osobach, które dzielnie pomagały Pani Prezydent pełnić tę zaszczytną i odpowiedzialną funkcję. Mam tu na myśli odważnych czyścicieli kamienic i zręcznych prawników "porządkujących" sprawy własnościowe w stolicy. Czy i oni bali udział w budowie Królestwa Bożego na (naszej) ziemi. Czynienie bogatych bogatszymi, a biednych biedniejszymi, jest chyba nowym elementem w misji ewangelizacyjnej Kościoła Powszechnego, w interpretacji Księdza Kardynała. 

Chylę czoła przed mądrością niektórych hierarchów polskiego KK.

Amen

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)

Komentarze

A kiedy JE Kazimierz kardynał Nycz odprawi mszę w intencji prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego?

Że żona prezydenta "już przestała chodzić do kościoła", no cóż, może na taką mszę pójdzie.

Vote up!
3
Vote down!
0

Olszewik, Kaczysta, NadUBowiec, brakujący typ Michnika

#1576020

Serwus TLMaxwell. Znany publicysta Tomasz Terlikowski w wywiadzie dla DoRzeczy.pl., powiedział o tym dość dosadnie: Czy chodziło o kwestie przejmowanych za bezcen kamienic z lokatorami, wciąż niewybudowane metro, wspieranie marszów gejowskich, czy zwalnianie z pracy lekarza za sprzeciw wobec zabijania dzieci nienarodzonych? Doprawdy nie wiem, który z tych elementów miałby być dowodem na budowę Królestwa Bożego na ziemi. Trudno to ocenić inaczej, niż w kategorii żartu. A ja nie czuje się upoważniony do komentowania żartów kardynała. Natomiast jestem mocno zaskoczony faktem, że metropolita warszawski wybrał sobie Mszę i kazanie jako czas do żartów”. Pozdrawiam

Cały wpis jest dostępny na stronie: http://www.pch24.pl/komentatorzy-zgorszeni-slowami-kardynala-nycza-na-temat-bylej-prezydent-stolicy,64424,i.html#ixzz5Y8Rf57Ub

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576051

Kolejna kompromitacja Kardynała Nycza. Jeszcze takiego egzemlarza na stołku kardynalskim nie mielismy.Faryzeusz i hipokryta. Nic dziwnego, że kośćiół pozostaje w kryzysie, a wiernych ubywa. Uzurpuje sobie ks Kardynał wiedzę o tym kto pozostaje w przyjaźni z Bogiem i Kościołem. Może juz uwierzył, że sam jest Bogiem ?? Otóż HGW b.uczestniczka wspólnoty w Duchu Świętym wyhodowała grupę przestępczą, co zreszta sama potwierdziła wielu ludzi krzywdząc poprzez przestępczą prywatyzację i tego faktu nawet sam Kardynał nie zmieni.Upokorzyła powstańców warszawskich itd. Nienawiścia zionęła na odległość do ludzi z poza jej środowiska podobnie zreszatą jak Ksiądz Kardynał żywi nienawiść do kościóla toruńskiego oczywiście głosząc "nauki" o miłosierdziu i miłości bliźniego".Niestety ten dostojny osobnik skutecznie niszczy autorytet Kościoła w Polsce, przy tchórzliwej aprobacie całego Episkopatu.Znajduje w nim nawet popleczników. Nawet publiczne określenie przez ks Lemańskiego kobiety premier RP "burą suką" i nie wycofanie sie z tego nie przeszkadza niektórym biskupom (łódzki) w przywracaniu chwilowo zawieszonej działałalności kapłańskiej. Wstyd!

Vote up!
7
Vote down!
0
#1576022

... to dobry komentarz . No chyba ,żeby sięgnąć do przysłowia (co to podobno przechowują mądrość narodów/instytucji) ...

"Dłużej klasztora niż przeora"

Vote up!
3
Vote down!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1576031

Składa oto Wasza Przewielebność i to publicznie dziękczynienie za pracę niejakiej HGW! No koń by się uśmiał! To ks. kard. chory był przez ostatnie lata, czy gdzieś daleko wyjeżdżał, że nic nie wie, co się w III RP Pomrocznej działo i wciąż dzieje od 29 lat. No na miły Bóg ks. kard. Kazimierzu Nycz, toż w dzisiejszych czasach, choć trochę wolne media, już są i ludzie naprawdę wiedzą, co się w kraju dzieje, a Wasza Przewielebność to przypuszczał może inaczej. Doprawdy trudno zrozumieć, to w innych kategoriach. Dlatego niech Wasza Przewielebność nie traktuje większej części narodu na szczęście, jak głupców, bo nasi aniołowie stróże, też nieustannie patrzą w Oblicze Pana i codziennie wołają do Niego, a wierzymy głęboko iż będą wysłuchani. Ojcowie nie rozdrażniajcie dzieci! Prosimy zatem stanowczo o więcej sprawiedliwości i o więcej mądrej oceny pracy dla takich podłych osóbek, jak HGW i inni jej podobni.

Nadto Wasza Przewielebność rusza bodajże każdego roku w pochodach z Warszawiakami, by manifestować obronę życia dzieci poczętych, a co sama HGW zrobiła w tej sprawie przez ostatnie lata?! Co zrobiła w tej sprawie przez 29 lat III RP Pomrocznej cała ta plejada polityków i działaczy z UD-UW-PO?! No właśnie kard Nycz, co robili, czy może tak zawzięcie i sprytnie prywatyzowali majątek Polski, iż nie mieli biedni czasu, by się takimi błahostkami zajmować?! Kard. Kazimierzu Nycz rzeka płynie! Pozdrawiam

Vote up!
2
Vote down!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1576046

Robił z HGW niezłe geszefty, więc mu nic nie przeszkadzało, nawet finansowanie przez miasto takich "sztuk teatralnych", jak "Klątwa". 

 

Vote up!
4
Vote down!
0

jan patmo

#1576053