"Studio nagrań"

Obrazek użytkownika Traczew
Kraj

Nie chciało mi się komentować afery KNF, a ściślej jej szefa, ale widać wyraźnie, że wygląda to na "aferę KNF", która, co zaskakujące uruchomiła dziwne działania w obozie władzy.

Przede wszystkim zdumiewa naiwność Chrzanowskiego, szefa tej instytucji. Dał podejść się jak dziecko. Nagrał go spryciarz i człek o którym piszą, że jego biznes czysty nie jest. Wydaje się, że w związku z kłopotami banków Czarneckiego, przewodniczący KNF miał naturalną przewagę, Zamiast więc przeprowadzić rozmowę w obecności sekretarki i potraktować stanowczo właściciela banków "w kłopotach", wdał się z nim w rozmowę, momentami dość "konfidencjonalną", coś tam radził, proponował "dobrego prawnika", mówił o zwolennikach potraktowania właściciela Getin Banku ostro którzy są w KNF itd. Wszystko to było niepotrzebne, ale sądzę, że gdyby rozmowa toczyłaby się w sześć oczu a nie w cztery, jej przebieg mógłby być identyczny i nikt nie miałby większych zastrzeżeń. Ale szef KNF okazał się zwykłą pierdołą i sam stworzył sytuację w której "przerobiono go na szaro". Osobiście nie wierzę w propozycję korupcyjną i w te 40 mln jako 1% od...., no właśnie od czego? Chrzanowski musiałby być kompletnym idiotą, aby we własnym gabinecie, ciągnąć w ten sposób forsę od Czarneckiego. Zwłaszcza, że w wypadku wpadki groziłoby mu po prostu więzienie i to na długo. A poza tym. Chrzanowski w wieku 35 lat zostaje szefem KNF, jest dr habilitowanym, profesorem w SGH, wcześniej był w RPP. Karierę życiową ma zapewnioną do starości jako ważna figura w sferach bankowych. I taki gość wybiera ryzykowną grę, która może złamać mu karierę i zaprowadzić do więzienia? No nie, nie wierzę w to. Chrzanowski może być pierdołowaty, ale nie jest idiotą. 

Sprawa, moim zdaniem wygląda inaczej. Czarnecki znalazł sposób aby zaszantażować rząd rzucając oskarżenia o korupcji w KNF, po to, aby wymusić wsparcie dla swych banków. Wczoraj szef NBP Glapiński, stwierdził publicznie, że NBP zabezpiecza "płynność" dla banków Czarneckiego. Trochę to dziwne. Poza tym jego akcja jest jakoś powiązana z pracami trwającymi w Sejmie nad ustawą o przejmowaniu banków "w kłopotach" za jakieś grosze, jeśli depozyty w tych bankach będą zagrożone. I wygląda na to, że wygrał. Przynajmniej na jakiś czas.

Cała sprawa ma oczywiści aspekty polityczne, Opozycja wyje o korupcji, szwindlu, łapówkarzach z PiS itd. Polskojęzyczna prasa niemiecka w Polsce podbechtuje totalsów i cyrk polityczny kręci się na całego. Padają żądania komisji sejmowej, dymisji rządu, dymisji Szydło (bo mianowała Chrzanowskiego szefem KNF) i dymisji Glapińskiego. Funta kłaków to wszystko nie jest warte, ale warto zwrócić uwagę, totalsi biją w system finansowy państwa, a więc nie kryją się już całkiem. Za waaaadze gotowi są na wszystko i chcą wziąć władzę nawet na gruzach. To nie jest opozycja, to jest polityczna grupa przestępcza uderzająca w podstawowe interesy państwa. Czegoś podobnego Europa nie oglądała od 1945 roku, aby pokonani w wyborach politycy, całkiem jawnie prowadzili antypaństwowa działalność w kraju i za granicą, wspierani przez "autorytety" chmarę komediantów, większość mediów, celebrytów, część profesury itd. To trzeba mocno podkreślić no i temu przeciwdziałać. Może dobry byłby marsz prorządowy w Warszawie? 

Warto przypomnieć sprawę z 2006 roku, kiedy to dziennikarze TVN Siekielski i Mozołowski, nagrali rozmowę Lipińskiego (wówczas minister w KPRM, za premierostwa Kaczyńskiego) z posłanką Beger, który negocjował przejście kilku posłów Samoobrony do większości parlamentarnej, po wybuchu afery z Lepperem. PiS był dogadany wówczas z PSLem i miał poparcie LPR Giertycha, ale musiał podebrać ok. 10 posłów Samoobrony, aby stworzyć nową większość parlamentarną. . Pierdołowaty Lipiński dał się podpuścić Begier poszedł od jej pokoju w Hotelu Sejmowym tam już na niego czekali "dziennikarze" z TVN. Niejawnie nagrali ich rozmowę i tak powstał materiał "korupcyjny". Był to oczywisty humbug, gdyż oferowano Beger i odstępcom warunkowo jedynie stanowisko wicemin w MRol oraz gwarancje Sejmu dla tych posłów Samoobrony którzy porzuciliby Leppera, ale ponieważ Lepper miał ich weksle, które miały mu gwarantować ich lojalność, coś z tym trzeba było zrobić. Chodziło o ochronę "odstępców" przed np. komornikiem, gdyby Lepper użył tych weksli. Nie było tu żadnego przekupstwa, a gwarancje Sejmu miały ochronić zainteresowanych do czasu wyroku sądowego, gdyż zamierzano zaskarżyć szefa Samoobrony, który podpisanie tych weksli wymusił.

Numer Czarneckiego z szefem KNF wygląda bardzo podobnie i niemal bliźniaczo rozgrywają tę sprawę totalsi. Wrzask o korupcji, o 40 mln, o tym o tamtym, a właściwie niczego nie ma. Pisano, że Chrzanowski napisał 1% na wizytówce tego poleconego przezeń prawnika. Czarnecki powiedział, że z nim porozmawia. I co nie wziął tej wizytówki z danymi prawnika i dopisanym 1%?  He he. Bzdura po prostu.

Trwa też deprecjonowanie Chrzanowskiego, na jednym z niemieckich portali, chyba Onet czy jakoś podobnie, ukazał się tekst, że Chrzanowski nie powinien otrzymać habilitacji, bo recenzje zawierały krytyczne uwagi, że wskazano na kolokwium na słaby dorobek naukowy habilitanta, że ktoś oskarżył go o plagiat, bo nie zacytował w przypisie jakiejś pracy. No i głosowanie było słabe (51 do 17). To zwykłe świństwo. Dupek z Onetu nie ma pojęcia o procedurach. Przecież każdy recenzent habilitacji i doktoratu szuka jakiś słabości w ocenianej rozprawie i je wskazuje. Krytyczne uwagi to normalne. A głosowanie na Radzie Wydziału 51 "za" i 17 "przeciw i wstrzymujących się" rewelacyjne nie jest, ale większość pozytywnych ocen wyraźna. Bardzo rzadko te głosowania są jednogłośne. Poza tym jest jeszcze kontrola z Cent Komisji ds tytułów naukowych. A więc debil z Onet zabiera się za sprawy o których nie ma pojęcia. Wszystko po to aby poszczuć na Glapińskiego u którego Chrzanowski był kiedyś asystentem. Zwykłe świństwo.

A PiS powinien lepiej kontrolować ludzi których wysuwa na różne stanowiska, (w 2006 pierdołowaty Lipiński, teraz pierdołowaty Chrzanowski, człek nie z PiSu, ale polecany przez PiS).  Jednym słowem mniej pierdołowatości proszę.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)