Porozumienie w sprawie marszu - tuż przed północą

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  

Tuż przed północą 9.11.2018 osiągnięto wreszcie porozumienie między stroną rządową a  Stowarzyszeniem "Marsz Niepodległości".  Według informacji PAP podpisanej przez Mieczysława Rudego {]]>TUTAJ]]>}:

  "Strona rządowa i Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” porozumiały się, by godnie świętować Dzień Niepodległości! - poinformowali szef KPRM Michał Dworczyk oraz rzecznik Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Damian Kita.
  Przedstawiciele obu stron opracowali wspólny komunikat, w którym zapraszają wszystkich w niedzielę 11 listopada na godzinę 14:00 na Rondo Romana Dmowskiego. Poinformowali także, że o godzinie 15:00 przewidziane jest przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego.
  Dworczyk powiedział, że porozumienie nie zostało "spisane". - Ustaliliśmy ustnie zasady tego, w jaki sposób odbędą się wszystkie sprawy organizacyjne - wyjaśnił.".  

Według komunikatu MON marsz otworzą pojazdy wojskowe i żołnierze. Będą: Rosomaki, moździerz RAK, system przeciwlotniczy POPRAD i wyrzutnia rakietowa LANGUSTA.  Za kolumnami wojskowymi przejdą uczestnicy marszu z władzami państwowymi na czele.  Krzysztof Bosak, reprezentant narodowców stwierdził:

  "#Marsz Niepodległości i Marsz Biało-Czerwony będą skoordynowane w jeden wielki wspólny marsz, w którym każde zgromadzenie będzie mogło zachować swój własny charakter. Z niczego nie musimy rezygnować i idziemy razem!" - napisał z kolei Prezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.
  Jak dodał: "najpierw będą szły władze państwowe, z odpowiednią ochroną, a później uczestnicy Marszu Niepodległości ze środowiskami narodowymi i społecznymi. Będą dwa legalne zgromadzenia w jednym wspólnym marszu, zabezpieczanym przez służby państwowe i Straż Marszu Niepodległości, a na koniec koncert na błoniach Stadionu Narodowego organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości".
  "Proszę wszystkich o zaufanie do naszych reprezentantów, dołożyli oni wszelkich starań by ocalić Marsz Niepodległości z jego jedyną i niepowtarzalną atmosferą. We wspólnym marszu będą z nami także władze państwa. Zadbajmy o świetną atmosferę i oprawę. Do zobaczenia w niedzielę!" - napisał wiceprezes Ruchu Narodowego." {]]>TUTAJ]]>}.

  Wczoraj [9.11.2018]napisałam notkę "Biało-czerwony marsz wśród kordonów i Rosomaków" {]]>TUTAJ]]>}.Jak widać Rosomaki faktycznie będą - co do kordonów - nie wiadomo.  Ciekawe jest też to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz do ostatniej chwili sprzeciwiała się marszowi.  Jeszce dziś złożyła ona wniosek o to, by sprawą tego zgromadzenia zajął się Sąd Najwyższy {]]>TUTAJ]]>}.  Przed chwilą jednak portal Niezalezna.pl doniósł {]]>TUTAJ]]>}:

  "Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił w sobotę zażalenie stołecznego ratusza na postanowienie sądu okręgowego o uchyleniu zakazu organizacji Marszu Niepodległości - poinformował pełnomocnik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości mec. Adam Jarus. Tym samym zakaz organizacji marszu został prawomocnie uchylony.".

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (14 głosów)

Komentarze

" ŻADNYCH aliansów z "UB-eckim Układem" ! ŻADNYCH ustępstw wobec sprzedawczyków ! ŻADNYCH abolicji dla zdradzieckich mord ! Niech żyje Wolna Polska! Zwycięstwo albo śmierć "

https://twitter.com/AnitaSchelde/status/1061208667813502977

Vote up!
14
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1575008

A Sobieski przed wyprawą na Wiedeń codziennie służył do mszy św.

https://www.pch24.pl/brak-zgody-kurii-na-msze-polowa-przed-marszem-niepodleglosci--znamy-szczegoly-decyzji,64094,i.html

   Ponadto...ani to rocznica ani niepodległość ! Dążenie ku niepodległości politycznej stanowi tylko jedną z odsłon boju o Polskę. Zwycięstwo nie będzie jednak możliwe, jeśli obowiązujące prawo i obyczaje nie będą zgodne z nauczaniem Jezusa Chrystusa. Dopóki nasza Ojczyzna nie zdecyduje się na ten krok, dopóty nie będzie czego świętować, gdyż wolność i niepodległość wciąż pozostają odległym mirażem.

http://www.pch24.pl/ani-rocznica--ani-niepodleglosc,62635,pch.html#ixzz5WTVZ4ewI

Jednym słowem... „Nie, nie jesteśmy na kolanach. Ryjemy mordą w ziemi!”

https://www.youtube.com/watch?v=L5rKQczYam0

Vote up!
8
Vote down!
-6

Verita

#1575011

A tobie kiedy kończy się ważność wizy

Vote up!
7
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1575015

w dniu 11 listopada br., a nie wraże przejecie Marszu Niepodległości - oddolnego działania obywatelskiego przez stronę rządową, to np. w mendiach państwowych mówiłoby się, że idą dwa marsze połączone, tak jak to przedstawiają Narodowcy!

Niestety jest inaczej i oficjalny rządowy przekaz jest kłamliwy, bo stwierdza, że prezydent organizuje marsz (nagle od trzech  dni, tak jakby nie wiedział, że takie wydarzenie organizuje się z dużym, wielomiesięcznym wyprzedzeniem - to takie głupio-sprytne) a to przecież nie jest prawdą! W mendiach mówi się także, że marsz idzie pod zupełnie innym hasłem niż "Bóg, Honor i Ojczyzna", nie wspomina się, że będą szły dwa marsze połączone, mówi się tylko o jednym - prezydencko-rządowym, a przecież jeszcze trzy dni temu rząd i prezydent nic nie organizowali!!!

Nie mówi się też zupełnie o Narodowcach, także nie o Polakach, których Narodowcy zaprosili, za to prezydent zamiast Polaków zaprosił sobie jakichś tajemniczych gości, których wyraźnie i szczególnie celebruje, ale to jest polska rocznica niepodległości - zatem Polacy są najważniejsi Panie Prezydencie, to my Panu płacimy pensję z naszych podatków!!!

Rozumiem, że narodowcy zostali zastraszeni użyciem wojska i chcieli za wszelką cenę uratować swój marsz - wszyscy o tym piszą, więc to nie tajemnica, cóż to ostatnia chwila, ludzie się zorganizowali, transport zamówiony i opłacony - w sumie NARODOWCY NIE MIELI WYJŚCIA, ale strona rządowa mogła zachować się uczciwie, jednak tego nie zrobiła, czy sądzicie, że to się Polakom podoba???

Strona prezydencko-rządowa zachowuje się haniebnie lekceważąc i marginalizując Narodowców pomimo, że to oni od dawna zapraszali Polaków, dzięki nim będzie duża frekwencja na marszu, nie dzięki wam!!! Prezydent i rząd zaczęli zapraszać dopiero trzy dni temu, a teraz przywłaszczają sobie to wydarzenie!

Cóż gdyby nie Narodowcy to poszlibyście sami ze swoimi gośćmi oraz rządowymi kadrami i to wszystko - więc więcej uczciwości i pokory, bo panoszycie się niemiłosiernie, a wybory wkrótce!!!

Ktoś tu na np napisał, że lewactwo się panoszy i rzeczywiście tak jest, ale wy nie jesteście od nich lepsi i także pozwalacie sobie na zbyt wiele!!!

W sumie ta sytuacja to totalne rozczarowanie i tu bardzo źle rokuje! Na 100 rocznicę Niepodległości Polski zamiast uczciwej zgody pomiędzy stroną rządową i Narodowcami, mamy wyszantażowaną przez rząd polski ugodę z lekceważeniem i pomijaniem prawdziwych organizatorów, prawdziwych patriotów, ludzi którzy przygotowali całe to wydarzenie, ale także uczestników, Polaków - żałosna żenada!!!

Vote up!
12
Vote down!
0

Tantum nudam veritatem

#1575024

 nic ująć. Można jeszcze dodać trochę, ale to już wszyscy wiemy.

Vote up!
7
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1575027

POLSKA NIE JEST WARTA DODATKOWEJ MSZY!.

Nie ma zgody władz kościelnych - na mszę polową
pod Sejmem w Rycie Trydenckim!. Jest zbyteczna
Pewnie byłoby o tę jedną mszę za dużo. Dlaczego
nasz król Jagiełło wygrał bitwę po Grunwaldem ?.

Bo wierzył w moc sprawczą liturgii. Więc rozkazał
odprawiać na polu ostatecznej rozprawy z Zakonem
Krzyżackim, kilka mszy pod rząd. Dobry przykład
współczesnym władcom kraju.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1575034

nie "Biało-Czerwony" jak go chciała nazywać strona prezydencko-rządowa, idący pod hasłem "Bóg, Honor i Ojczyzna", a nie jak chciała strona prezydencko-rządowa "Dla Ciebie Polsko", był Marszem wspaniałym, zgromadził według szacunków rządowych ok. 200 tysięcy polaków, według innych nawet ok. 400 tysięcy Patriotów, oczywiście według lewackich przekrętów znacznie mniej, ale kto na nich zwraca uwagę!

Było to ze wszech miar udane wydarzenie, tylko i wyłącznie dzięki doskonałej organizacji, logistyce, służbom porządkowym Narodowców! Strona rządowa po prostu podczepiła się cwaniutko pod gotowe wydarzenie, którego sama nie umiała, czy nie chciała zorganizować, a może obawiała się i słusznie, że frekwencja na ich marszu będzie skromniutka, nie tak jak na Marszu organizowanym przez Narodowców - ponad 400 tysięcy Polskich Patriotów - tych "zwykłych Polaków", których rząd na co dzień, tym razem także, traktuje lekceważąco! Po prostu okazało się, że "nasz naród jak lawa ..." i tym razem także to się potwierdziło!

Brawo Polacy, Patrioci, Narodowcy - wstyd polscy politycy!!!

Nie warto było podczepiać się, bo i tak wszyscy wiedzą jak było, jak się zachowaliście i jakich argumentów używaliście! Wiemy, że w polityce wszystkie, nawet te brudne chwyty są dozwolone, ale trzeba mieć chociaż trochę klasy i umieć się zachować! W sumie nie opłacało się wam takie zachowanie, bo zdemskowaliście się, a pod maskami po prostu czysta mizeria i kto wam teraz uwierzy?

Tu nasuwa się przykład rudego, tak to zdrajca, zaprzaniec, współpracownik niemieckich służb, kłamca, manipulant, nawet złodziejski pomiot, ale przy tym sprytny lawirant, konfabulant i dyplomata, który zakłamie wszystko i każdego! Zatem jeśli już musicie okłamywać wyborców, a w polityce podobno nie da się inaczej, to róbcie to inteligentnie, nie "na pałę", nie "na c***a", bo nie dość, że uznani jesteście za kłamców, to jeszcze za półinteligentów!!!

Jeszcze raz brawo Narodowcy, Patrioci, brawo Polacy!!! Niech żyje Wielka Polska Narodowa i Chrześcijańska!!!

Vote up!
8
Vote down!
0

Serce słowianki nie zna łez ...

#1575044

Ty łysy patafianie. Kury Tobie wyprowadzać, a nie kierować bezpieczeństwem. Przeciw komu były bariery i kordony w pełnym uzbrojeniu? Przeciw rodzinom z dziećmi i starszym osobom, które chciały wyjść, a nie mogły? Za kordonem swobodnie sobie spacerowali ludzie, a uczestnicy marszu musieli się cofać pod prąd albo obchodzić całe kwartały, mimo że tuż obok za plecami Twoich pretorian nic się nie działo. Jakie to były względy bezpieczeństwa?

Brudziński Ty imbecylu, kretynie, fajtłapo do n-tej potęgi.

Vote up!
6
Vote down!
-1

Prawda jest cenniejsza od życia

#1575069

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Zawiedzony nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A w domu wszyscy zdrowi?

Vote up!
1
Vote down!
-5

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1575070

Byłem w środku i widziałem. Ludzie z dziećmi i nie tylko chcieli się wycofać (ja też), bo przed mostem robił się ścisk. Wszystkie odejścia były poblokowane rzekomo ze względów bezpieczeństwa. Gdy zostało otwarte pod naporem ludzi odejście w stronę Pl Trzech Krzyży to naprzeciwko nadbiegały oddziały w pełnym rynsztunku z wyeksponowaną bronią. Komu, czyjej ochronie to miało służyć? Całym sercem jestem (choć nie ze wszystkim się zgadzam) za tą władzą. Ale za to uniemożliwienie wycofania się z marszu czuję się oszukany i w pewnym sensie zdradzony.

Dziękuję za wypowiedź

Vote up!
6
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1575081

ta antymarszowa i antypatriotyczna ochrona tylko kogo i przed kim, ochrona jakichś przekretów przed Polskimi Patriotami w czasie największego święta 100 lecia Niepodległości??? tak, czy na pewno o to wam chodziło władzo???

To kolejna żałosna wpadka strony prezydencko-rządowej, która nie dość, że skorzystała, podczepiwszy się pod Marsz kilkuset tysięcy "zwykłych Polaków", to zamiast docenić to, starała się ich ...zastraszyć? nie wypuszczając uczestników na ulice Warszawy, blokując im możliwość bezpiecznego wyjścia???

Kolejne żałosne działanie strony prezydencko-rządowej i ich zakłamanych dziennikarzynów, to kłamliwy przekaz publicznej telewizji Kurskiego, gdzie pokazywano głównie prezydencko-rządowe czoło, podczepione pod Marsz Niepodległości - w sumie parę tysięcy zwolenników, nie wspominając o prawdziwym haśle Marszu Niepodległości "Bóg, Honor i Ojczyzna" i o Polskich Patriotach - zwykłych Polakach, którzy na wezwanie Narodowców, pod hasłem "Bóg, Honor i Ojczyzna poszli w tym Marszu w liczbie 300 - 400 tysięcy!!!

Czy to pełna lista waszej bezmyślności, głupoty i manipulacji, czy też jeszcze jakieś haniebne działania podjęliście przeciwko "zwykłym Polakom", Patriotom, Narodowcom  - wstyd i hańba za takie nikczemne traktowanie zwykłych Polaków - Polskich Patriotów, Narodowców, i co jak się czujecie, nie wstyd Wam??? A macie świadomość potencjalnych konsekwencji wizerunkowych???

Jak zwykle zapomnieliście, że "mądry Polak przed szkodą", ludzie! a raczej politycy -  "wy NIEZWYKLI POLACY", gdzie zdrowy rozsądek, gdzie logiczne myślenie, w końcu gdzie wasz pozytywny PR??? - to smutne, żałosne i po prostu śmieszne!!!

Vote up!
9
Vote down!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1575096

Duda i Morawiecki na kilka dni przed 11 listopada 2018 złamali prawo, zapowiadając zorganizowanie "swojego" marszu dokładnie na trasie oraz w czasie zarezerwowanym przez niezależny, coroczny, legalny Marsz Niepodległości.

 

Vote up!
4
Vote down!
0
#1575106