Manifestacje

Obrazek użytkownika elig
Świat

  

 Od wielu tygodni w informacjach z zagranicy pojawia się stale ten sam obraz -  ciężko zbrojni policjanci leją pałami tłumnie zebranych demonstrantów.  Zmieniają się tylko kraje.  Dziś [25.10.2019] w Wiadomościach TVP było to Chile, gdzie od tygodnia trwają zamieszki spowodowane podwyżka cen biletów metra.  Zginęło już 19 osób, w tym polski nauczyciel.  W serwisie PAP znajdujemy informację: "Co najmniej pięciu demonstrantów zginęło w stolicy Iraku" {TUTAJ}.

 

  W Hong Kongu trwają milionowe protesty przeciw ekstradycji tamtejszych mieszkańców do Chin "kontynentalnych".  Wojciech Wybranowski w felietonie "Ta gorsza Europa" ["do Rzeczy" nr 43/2019] pisze:

 

  "kilka krajów Europy znów zapłonęło.  W Barcelonie lojalne wobec rządu oddziały spacyfikowały protest Katalończyków, we Francji policja zaatakowała pałkami i gazem protest strażaków, wreszcie w tej stawianej za wzór demokracji i tolerancji Holandii władze użyły wojska i wojskowego sprzętu, by zablokować protesty rolników.".

 

  To użycie siły przez władze na ogół tylko zaostrza i przedłuża protesty.  We Francji wystąpienia "żółtych kamizelek" trwały jeszcze prawie rok po tym, jak Macron wycofał się z podwyżki podatków.  W Chile rząd odwołał podwyżki cen i obiecał dopłaty do cen energii oraz płacę minimalną.  Zamieszki trwają dalej.  Ciekawe, co będzie w Chinach.  Wczoraj tamtejsze władze wycofały się z pomysłu ekstradycji.  Można odnieść wrażenie, że przez świat przetacza się fala wrogości do władz różnych krajów.  One natomiast nie umieją rozładowywać napięć i potrafią reagować wyłącznie przemocą.  Potem często ustępują - gdy jest już za późno.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Miała Pani rację.

"Za pomocą paru Tweetów Trumpowi udało się  rozpętać wojnę" światową, a dziś "ujawniły się skutki postępowania Trumpa".

"Trump do dziś udaje zaskoczonego i próbuje zwalić winnę na... Kurdów"."Gromi też Turcję, grożąc jej sankcajmi" "Artykuł Jerzego Haszczyńskiego cytowany powyżej nosi znamienny tytuł "Trump zdradził Kurdów. Zdradzi i Polskę?""

"To klęska USA. NIkt już nie będzie wierzył Ameryce".

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Hoyt

#1607577

Oczywiście,wg dialektyki elig to wszystko wina Trumpa i podobnych faszystów, co to imperializm na TT wyczyniają a uciśnionemu proletariatowi nie chcą dać a nawet zabierają. We rezultacie "Putin wygrał", jak w tej Syrii, gdzie wlazł tam, gdzie nawet Ameryka nie chce i go celowo wpuścila do żerowania na resztkach. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1607625

... dobra - ze złem ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ke-fas

#1607628