Warszawa 11.11.2018

Obrazek użytkownika markowa
Kraj

I po Marszu...

Wyjątkowo spokojnie, licznie, pogodnie (mimo zimna)

Nie sprawdziły się obawy o prowokacje... na szczęście.

Na godzinę jedenastą była zapowiedziana Msza polowa w rycie Trydenckim, a więc w języku łacińskim. Niestety, ołtarz  pozostał pusty, ksiądz Tomasz Jochemczyk jednak wygłosił przygotowane kazanie (warto odszukać i posłuchać) https://gloria.tv/video/7NJCETdADcyh2GGJmH8cZ2GEJ

Ogłoszono, że Kuria (a więc Kardynał Kazimierz Nycz arcybiskup metropolita warszawski) odmówiła zgody na Mszę polową pod Sejmem. Ozwały się okrzyki: Hańba! Hańba! Przywódca Marszu, Robert Bąkiewicz, lekko skarcił oburzonych Wiernych mówiąc, żeby nie wołać 'hańba', ale modlić się za kapłanów. Po modlitwach i kazaniu ruszyliśmy z Różańcem na ustach w kierunku Ronda Dmowskiego. Stawiliśmy się punktualnie na 14:00, ale miłościwie panująca władza przetrzymała nas dwie godziny, zanim dane nam było ruszyć naprzód.  Playlista z piosenkami patriotycznymi została odtworzona z ryczących głośników co najmniej dwukrotnie. W końcu jednak ruszyliśmy. Dlaczego tak długo przyszło czekać - dowiedzieliśmy się dopiero w domu z relacji radiowych i telewizyjnych. Otóż - trzeba było przepuścić marsz oficjeli obstawionych wojskiem, oficjeli, którzy wpakowali się "na sępa" - odrzucając wcześniejsze zaproszenie Ruchu Narodowego. Mało, że się bezczelnie przykleili w ostatniej chwili, to jeszcze narazili normalnych ludzi na dwugodzinne wystawanie na zimnie i wietrze. Maleńkie dzieci w wózkach zaczynały płakać,wystraszone hukiem rac, te większe były zmarznięte i głodne.

Jeszcze jedno. Organizowanie takiego Marszu jest kosztowne. Ciekawa jestem, czy koszty te ponieśli wyłącznie dobrowolni darczyńcy na rzecz RN? Czy rządowe agendy poczuły się do partycypowania w kosztach? Gdzie się podziało 200 milionów panowie ministrowie??? Wzięliście 200 milionów polskiego podatnika i przykleiliście się do Narodowców - jako KTO?!

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:24)

Komentarze

Dzięki za relacje.

TV-TRWAM pokazała obiektywnie przekaz z marszu i przemarszu Narodowców, bo pisowska TV INFO, ucinała wszystko co było z Narodowcami. By nie pokazać jak wielką przewagę mają Narodowcy nad rządowymi w  tym marszu.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
15
Nie podoba mi się!
-5

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1575099

Bywałam na wielu marszach, manifestacjach, miesięcznicach, mszach papieskich, na spotkaniach w Częstochowie, etc. mam pewne pojęcie, co do liczebności zgromadzeń. Jeśli idąc całą szerokością jezdni i chodników, przez Aleje Jerozolimskie w gęstym szyku - doszliśmy do pierwszych wieżyczek Mostu Poniatowskiego ok. 18:00, a więc po dwóch godzinach - ludzie spod Stadionu Narodowego już wracali. Byłam w takim miejscu, że za mną ciągnął się jeszcze tłum od Rotundy. Na moje oko - ponad pół miliona, i to grubo ponad. Ilość ludzi porównywalna do Mszy papieskich Jana Pawła II.

Brawo, Narodowcy! Organizacyjny majstersztyk!  Popis robił wszystko, żeby przeszkodzić Wam i ośmieszyć - nie dali rady! CWP!

p.s. z okien i balkonów ludzie wołali do nas CZESC I CHWAŁA!, i - huknęło z dołu: TYCH Z BALKONU - PO_ZDRA_WIAMY! Czy to nie urocze?

Podoba mi się!
18
Nie podoba mi się!
-4

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575101

Gdyby taki marsz zorganizował warszawski ratusz razem z panem Bolesławem Wałęsą i jego Danuśkom, jak kiedyś zapowiadał i było tyle ludzi, to łże media z ratuszem na czele, podałyby że było dużo ponad 2 miliony manifestantów, a wielu z nas musiałoby skakać z okien

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1575125

ilość uczestników na 250 tysięcy, to znaczy, że było co najmniej dwa razy tyle. Dzisiaj policja prosi o "kablowanie" tych, którzy odpalali race, co im te race tak przeszkadzają, przecież one dają marszom piękną oprawę. Samochody nie paliły się, a to jest najważniejsze.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1575129

Oto kłamstwa, którymi jesteśmy karmieni, którymi są karmione nasze dzieci.

U zarania polskiej niepodległości roku 1918 nie było żadnej „Rzeczpospolitej przyjaciół”. To była  masowa  zdrada i dywersja wobec odradzającego się Państwa Polskiego, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości.

..." Chciałbym, żeby święto 100-lecia odzyskania niepodległości było świętem wspólnym, naszym, nas wszystkich razem, wszystkich tych, dla których Polska jest drogą, Polska niepodległa, Rzeczpospolita, którą ja nazywam i zawsze chciałbym nazywać Rzecząpospolitą Przyjaciół, w której razem mieszkamy i razem możemy się nią cieszyć."

                         Duda Andrzej – prezydent „mniejsze zło”.   

        

"Niezależnie od sympatii lub antypatii do Żydów zgodzić się trzeba, że tworzą oni dla Polski wielkie niebezpieczeństwo, które staje się tym groźniejsze, im mniej jest doceniane. Żydzi przewagą majątkową ciążą na wielkiej części polskich obywateli, uzależniając ich często zupełnie od siebie. Mając decydujący wpływ na piśmiennictwo i dziennikarstwo urabiają opinię, wprowadzają zamieszanie i anarchię w pojęciach, starając się dezorientować i ogłupiać polskie społeczeństwo.                                                                      

            Wincenty Witos – trzykrotny premier, patriota i mąż stanu

 https://wprawo.pl/2018/11/09/polska-w-cieniu-zydostwa-o-masowej-zdradzie-i-dywersji-wobec-odradzajacego-sie-panstwa-polskiego-czyli-skrywana-prawda-na-stulecie-odzyskania-niepodleglosci/

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1575122

wspaniały triumf "zwykłych Polaków", Patriotów, Narodowców, którzy w liczbie - jak mówi Markowa ponad 500 tysięcy na wezwanie i dzięki wielkiemu wysiłkowi Narodowców, ich dobrej organizacji i bardzo wielu prywatnym datkom zorganizowali ten Marsz!!! Dzięki temy 500 tysięcy Zwtkłych Polaków, Patriotów, Narodowców zaszczyciło stolicę swoją obecnością i uczestniczyli (...liśmy) wspólnie w Wielkim Marszu Niepodległości, pod hasłem "Bóg, Honor i Ojczyzna", a czynnik prezydencko-rządowy był tylko skromnym, narzuconym dodatkiem!!!

Brawo zwykli Polacy jesteście/..śmy Prawdziwymi Polskimi Patriotami i pokazaliśmy, jednak przede wszystkim sobie, że umiemy się zmobilizować, że nie jest nam wszystko jedno, że Wielka Narodowa i Chrześcijańska Polska jest Naszą Wspólną Sprawą!!! Jestem dumna, że jestem Polką i naprawdę chce się żyć, bo jest nadzieja!!!

..."Mój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy,
Ludzie uczynni, w sercach niewinni…
Mój kraj szczęśliwy…
Ja, to mam szczęście,
że w tym momencie
żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą…
Ja, to mam szczęście… "

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
-4

Serce słowianki nie zna łez ...

#1575131

      Witam! Piękny marsz Polaków, tych dorosłych, młodzieży i dzieci z rodzicami. Ktoś spalił logo UE, ale to tylko logo, a nie flaga państwowa. Za ten incydent, nie jest przewidziana kara. Widocznie komuś nie podoba się obecna twarz Unii. A może to  prowokator. Nikogo nie złapano personalnie. Nagonka z racami? Przecież race się odpala, a to były pirotechniczne pochodnie, które pięknie się komponowały z naszymi barwami narodowymi. Nikt nie ucierpiał. W Niemczech i Francji palące się od czasu do czasu samochody, a tu " race " przeszkadzają. Jeszcze wrzutka służb do kablowania. To takie typowe ustawki medialne. skamieliny betonu komuny. Było pięknie, uroczyście, patriotycznie i biało-czerwono, a Europa i Świat powinien pozazdrościć spontanicznej  postawy Polskiego społeczeństwa. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1575136

Przecież na Sylwestra jest ich o wiele więcej! Podobnie pierwszego sierpnia.

Bufetowa zawału dostała czy co?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575138

  Witam Panią! No właśnie, racami się uraczymy już niedługo na Sylwestra i Nowy Rok. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1575140

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575141

Serwus Markowa. Dzięki za tę naoczną, osobistą relację. Piąteczka. Trochę jednak wieje chłodem, gdy się czyta, a Marsz Niepodległości 2018 był b. gorący i to jest najważniejsze. Mam też osobiste pytanie do Ciebie, skąd u Ciebie taka miłość szczególna do Pomnika 27 Wołyńskiej DP AK na Skwerze Wołyńskim, skoro uczyniłaś nawet ten monumentalny Miecz Chrobrego swoim znakiem markowym na naszym b. pożytecznym portalu?! Pytam bo jestem wnukiem żołnierza 27 Wołyńskiej DP AK i to mnie b. interesuje, pasjonuje, dlatego lubię wiedzieć. Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Sławomir Tomasz Roch

#1575147

Skąd moja miłość do 27-mej Dywizji AK i pomnika na Marymoncie.....

Skąd miłość do matki, ojca, siostry, brata, babci, dziadka - no skąd???

Czy oczekujesz, że będę to tłumaczyć?

Jest tu poczta prywatna - jeśli chcesz - możemy porozmawiać poza ogólnym forum.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1575148

...a nie chłodem. To tylko tak się wydaje młodym, rozgorączkowanym, rozentuzjazmowanym  głowom.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Verita

#1575152

Dziękuję Ci bardzo za tą relację. szczególnie dla nas za oceanem jest to cenne i wzruszające.

Mamy w Polsce wpaniałą młodzież. Serce się raduje.

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

Jerzy

#1575155

Gdyby nie ta opieka oficjeli miała bys na 100% te prowokacje o których wspominasz na wstepie, a pewnie i zatrzymanie pochodu, jak sie zdarzyło we Wrocławiu. Po decyzji HGW tylko tego mozna było sie spodziwac, nie mów wiec o przyklejeniu sie, a raczej o umozliwieniu normalnego marszu. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1575171

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Obrazy pójdą w świat

Widzieliśmy sporo rzeczy wywołujących niesmak i przerażenie. Kibolskie race oświetlające miasto, nadając mu atmosferę mrocznego parteitagu totalitarnej formacji.

Palące się flagi Unii Europejskiej.

Hasła o białej rasie i pracy tylko dla Polaków. Zielone sztandary ONR – totalistycznej, antydemokratycznej formacji, w latach 30. zafascynowanej Mussolinim i innymi faszyzmami.

Służby podsumowały swoje działania przed 11 listopada. Łącznie przed Świętem Niepodległości zatrzymano prawie 100 osób, a niemal 400 znalazło się na specjalnej liście straży granicznej.

Rzecznik ministra-koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że przed 11 listopada sporo pracy miała przede wszystkim Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

ABW we współpracy z policją i Strażą Graniczną zatrzymała prawie stu Polaków, powiązanych ze środowiskiem skrajnych nacjonalistów, czy wręcz neofaszystowskim.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

H44

#1575178

Co korytko puste??? Że teraz kwiczymy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1575181

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Halina44 nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Pocaluj .... MWD

chamie-cepie-kaflu !

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-7

H44

#1575188

Na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1575190

a poza tym są ludzie, z którymi nie honor zadawać się i ta osoba, której odpowiadasz do takich należy, jest wulgarna, agresywna i kłamliwa pfuj.

Pozdrawiam Jii

Lionette

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1575466

Marsz Niepodległości A.D. 2018 - nie do zapomnienia. Opisałam, jak umiałam. Ocena? Nędzna. Czego zabrakło temu wpisowi? Może polotu? Może był za krótki? Tego się nie dowiem - i trudno. Kompletnie mnie nie obchodzi - kto i dlaczego mnie spałował. Coś jak u Fredry...

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1586429