Polacy uciekają z Irlandii

Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

W dzienniku Rzeczpospolita ukazał się artykuł, który informuje, że nawet połowa Polaków mieszkających w Irlandii ma zamiar wrócić. Oczywiście ta połowa pochodzi z sondy internetowej.

Nie da się ukryć, że życie w Irlandii nie jest już takie łatwe jak10 lat temu, a do Polski wracają głównie rodziny z dziećmi. Duży wpływ na to mają wysokie ceny czynszu w Dublinie, ale i poza Dublinem brakuje również nieruchomości pod wynajem. Pracy jest obecnie pod dostatkiem, ale płace oderwane są od realnych kosztów życia.

To już nie ta sama Irlandia co kiedyś, ale z drugiej strony wielu ludzi kiedy przybyło do Irlandii nie miało wiele oczekiwań chcieli tylko mieć prace, a wraz z wiekiem potrzeby i oczekiwania rosną.

Duży wpływ ma na to też sytuacja ekonomiczna w Polsce, bo trzeba z ręką na sercu stwierdzić, że praca jest a 15 lat temu jej nie było. Często też zwalnia się mieszkanie, czy dom po babci.

Reasumując powroty Polaków to zjawisko, które można zauważyć, ale czy wróci aż połowa to szczerze w to wątpię.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.3 (głosów:7)

Komentarze

często objawia się nostalgią za krajem, ale dotychczas wiele osób nim/nią dotkniętych nie miało odwagi zaczynać w Ojczyźnie od nowa. Wstydzili się, że im za granicą nie wyszło, skoro zaraz po wyjeździe odwiedzali rodzinę białymi mercedesami, ukrywając, że są to auta z wypożyczalni, lub że start od zera będzie tak ciężki, jak zapamiętali "bazę" przed udaniem się na saksy. Przeważnie emigracja za chlebem to mocny cios dla macierzy, bo nigdy nie ma, po takim wypychającym poza Ojczyznę dołowaniu państwa, bilansu dodatniego (choćby z tej przyczyny, że wyjeżdżają za pracą ludzie rzutcy, a takim, w lepszym otoczeniu gospodarczym, zwyczajnie się udaje osiągnąć sukces choćby na miarę codziennej stabilizacji). Nawoływania i deklaracje polityków, próbujące odczarowywać złe zaszłości, to pustosłowie, a jeśli nie - to przynajmniej mrzonki.

Pozdrawiam Autora, który na koniec wpisu trafnie konstatuje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

insurekcjapl

#1573718

https://twitter.com/hashtag/PeoplesVoteMarch?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

H44

#1573723