Polak skarży Austrię za łamanie podstawowych praw człowieka

Obrazek użytkownika Wojciech Pomorski
Świat

Wojciech Leszek Pomorski złożył skargę na Republikę Austrii do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu za dyskryminację. Polak zarzuca izolowanie go od dzieci i ich germanizację. Sprawa dotyczy córek mężczyzny, które od ponad 10 lat są germanizowane i izolowane od całej polskiej rodziny. Zakazano im także mówienia między sobą w języku polskim. - Ta sprawa jest dla mnie szczególnie ważna, bo od zakazu j. polskiego wszystko się zaczęło: mszczenie Jugendamtów niemieckich, później austriackich. Jugendamty zakładał Adolf Hitler; one zgermanizowały 200 tys. polskich dzieci skradzionych w czasie wojny. Moje dzieci są teraz germanizowane w XXI wieku. Oczekuję odszkodowania. Jeśli sąd będzie uważał, to może zdyscyplinować kraj, aby nie robił takich rzeczy: wynaradawiać dzieci w czasach, gdzie mówi się o szanowaniu i kulturze. Jeżeli będzie jeszcze to możliwe to chciałbym po prostu swoje dzieci przytulić. Móc pokazać Polskę, móc przyjechać do polskich dziadków, którzy bardzo cierpią nie widząc 11 lat swoich wnuczek – powiedział Wojciech Leszek Pomorski. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech - www.dyskryminacja.de - wnosił dla swoich córek o nauczanie języka polskiego, a także religii. Austria nie zgodziła się na to, natomiast zgadzała się na wszystko o co wnosiła strona niemiecka. Rząd Donalda Tuska od sześciu lat nie pomaga Polakom. Tusk i Sikorski nas sprzedają – dodaje Wojciech Pomorski. - Jeżeli chce się być w Unii Europejskiej i twierdzi się obłudnie o poszanowaniu wszystkich, a robi zupełnie co innego to coś tu nie gra. Państwo prędzej czy później będzie trzeba zreformować. Ważnym aspektem jest również polski rząd. Od 6 lat nic w tej sprawie nie robi. Tu chodzi o Tuska, Sikorskiego i ambasady mu podległe. Nie wspomnę o Bartoszewskim, który nawet jednym słowem nas nie wsparł. Naszych polityków nie interesuje naród. To boli. W Niemczech i Austrii jest nas około 3 mln, a oni nas sprzedają. Co to jest za rząd? – powiedział Pomorski.

RIRM Rozmowa Radia Maryja i Wojciecha Leszka Pomorskiego, prezesa "Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech" - www.dyskryminacja.de - pod linkiem: http://www.radiomaryja.pl/multimedia/464106/ Źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/polak-skarzy-austrie-za-lamanie-podstawowych-praw-czlowieka/ Radio Maryja 06 sierpnia 2013

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)

Komentarze

Tylko tyle [niestety] mogę zrobić.

Vote up!
3
Vote down!
0

kazikh

#375873

Do poprzednio zadanych Panu pytań pragnę dodać następne.

Dotyczą one zdania:

"Zakazano im także mówienia między sobą w języku polskim."

Ponieważ rzecz jest o austriackich Sądach, rozumiem iż to Sąd, a nie np. rodzina żony jest autorem zakazu.

Czy byłby Pan uprzejmy zacytować fragment wyroku czy orzeczenia Sądu z tym zakazem?

Ciekawi mnie też w jaki sposób Sąd egzekwuje ów zakaz w praktyce i jakie konsekwencje przewidziano dla dzieci za jego nieprzestrzeganie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#375903