"Rów w którym płynie mętna rzeka ..."

Obrazek użytkownika patria
Kraj

Wiceminister od inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży poleciał ze stanowiska bo powiedział prawdę o sprowadzaniu do Polski imigrantów. Będą walić do nas Hindusi, Uzbekowie oraz kilka innych narodowości z krajów azjatyckich. 
A zaczęła się ta hucpa w Marrakeszu gdzie 2 maja odbyła się konferencja na temat migracji pod patronatem Komisji Europejskiej.  W jej trakcie nagle nasz rząd zgodził się, że to Komisja ma rację i imigranci jednak są potrzebni i będą stymulować nasz wspaniały rozwój gospodarczy. Te 2,5 miliona Ukraińców to jednak za mało więc kolejne tysiące i tutaj uwaga... wraz z rodzinami są Polakom niezbędne!
Wiedzieliście o tym? Bo ja nie. Okazuje się, że to tajemnica. Co dziwne nawet tzw "opozycja totalna" totalnie oczywiście milczy.
Wszyscy "une" w ważnych a zwłaszcza porażającyh sprawach milczą...
Żeby było weselej to polski rząd jest tak gościnny, że włączy całe to imigracyjne towarzystwo i w program 500+ i w dopłaty do czynszów w jakże wspaniałym programie "Mieszkanie na start".Ten program rusza od 2019 roku a dopłaty mogą trwać do 9 lat. Co tam - stać nas w końcu.... 
Prace trwają cały czas... 
Jakby tego było mało okazuje się, że nasz rząd od m-cy pracuje nad liberalizacją prawa imigracyjnego i chce przedłużyć termin karty pobytu z 3 do 5 lat. Co ciekawe inne kraje UE wydają takie karty na rok.
Za co zapłacił wiceminister P. Chorąży? Miał pecha chłopina bo jego wypowiedź dostała się do netu.
Na spotkaniu zorganizowanym przez Klub Jagielloński wyraził się bowiem tak oto:
"Migrantami jest zbudowany dobrobyt tych państw, które osiągnęły największy sukces” – podkreślał. Chorąży podczas panelu dyskusyjnego stwierdził również, że przyjęcie do Polski pracowników z Azji lub Ukrainy będzie tańsze niż sprowadzenie do Ojczyzny repatriantów."
Read more: http://www.pch24.pl/premier-zdymisjonowal-ministra--ktory-chcial-przyjmowac-imigrantow-z-azji,62876,i.html#ixzz5RBo2WgFZ
No i się wydało! Tak więc premier na znak sprzeciwu (tego, że się wydało oczywiście)  wykopał Pawełka.
Ta dymisja Mateuszku nic nie da!! Dlaczego? Bo internet jeszcze na razie jest wolny i to co stanowiło tajemnicę dla ciemnego ludu już tajemnicą być przestało.
Tajny szczyt w Marrakeszu to jest draństwo! Porównywanie polityki naszego rządu do rządu Węgier to jest nadużycie bo Węgrzy tego nie łyknęli... Oni nie muszą teraz ukrywać kłamstwa.
Co na to nasi sejmowi wybrańcy narodu? Tylko Pawłowicz i Sobecka zwróciły się o wyjaśnienie ale... Mateuszek milczy!
Draństwem jest również nieinformowanie Polaków o galopującym zadłużeniu państwa. Tylko w pierwszym kwartale tego roku zadłużenie wzrosło o 27 miliardów złotych i osiąga już prawie bilion zł. Odsetki rosną jak szalone.
Dodatkowe zadłużenie na rzecz przyszłych emerytów, które to zabezpieczenia  ze sprzedaży lub grabieży majątku narodowego poprzednie rządy roztrwoniły wynosi 5 bilionów i to mimo skoku na kasę OFE i kradzieży stamtąd 140 mld. zł.
Aby wyjść z tego obłędu każdy z nas ma ok 150 tysięcy do spłaty. Każdy... nawet dzieci...
Dlaczego o tym cisza? Karmienie nas propagandą, że mamy wzrost PKB i miliardy z VAT to jest mydlenie oczu kiedy mowa o bilionach!
Pytanie za 100 pkt. - u kogo zadłużone jest państwo polskie?
W internecie można znaleźć info, że około 30% jest w rękach zagranicznych "inwestorów" ale jest również że to 50%, wdocznie tajemnicze koło się zwiększa lub zmniejsza.
W informacji sprzed 2lat, tak to wygląda:
"Większość zobowiązań państwa polskiego znajduje się zatem w rękach zagranicznych. Na tym się jednak nie kończy. Definicja rezydenta, którą posługuje się Ministerstwo Finansów, nie wyjaśnia z jakiego kraju jest dany podmiot, a jedynie to, gdzie został zarejestrowany, bądź czy ma on swój oddział na terenie Polski. Z ustawy o prawie dewizowym możemy się dowiedzieć, że rezydentem jest np. każdy, kto posiada placówkę na terytorium naszego kraju, nawet jeśli to podmiot zagraniczny. Działa to oczywiście w obie strony – co z tego, kiedy polskiego kapitału za granicą jest jak na lekarstwo."
 

Tak to się rozgrywa Najjaśniejszą Rzeczpospolitą w naszej "warszafce"
Jakże gorzko i prawdziwie brzmią tutaj słowa poety....


Rów w którym płynie mętna rzeka
nazywam Wisłą. Ciężko wyznać:
na taką miłość nas skazali
taką przebodli nas ojczyzną

„Prolog” – Zbigniew Herbert


Źródła:

https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/5842-ujawniamy-tajny-szczyt-w-marrakeszu-polski-rzad-w-tajemnicy-podpisal-deklaracje-wspierajaca-imigracje-wegry-odmowily
https://innpoland.pl/144269,dlug-publiczny-polski-rekordowe-zadluzenie-polski-pkb-na-mieszkanca
https://independenttrader.pl/w-czyich-rekach-spoczywa-polski-dlug.html

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.5 (głosów:16)

Komentarze

cyt:

Draństwem jest również nieinformowanie Polaków o galopującym zadłużeniu państwa.

Czy jest inny sposób niż publiczne informowanie o zadłużeniu, jeśli nie to w jaki inny sposób ma trafić informacja o długu.

Jakiś pomysł?

Zobaczmy na tabelę zwłaszcza na okres od 2015r.

Czy coś się zmieniło ?

 

Zadłużenie Skarbu Państwa (SP) na koniec czerwca 2018 r. wyniosło 956.144,6 mln zł, co oznaczało:
• spadek o 5.878,4 mln zł (-0,6%) w czerwcu 2018 r.,
• wzrost o 27.671,6 mln zł (+3,0%) od początku 2018 r.

 

 

 

https://www.finanse.mf.gov.pl/zadluzenie-skarbu-panstwa

 

Pytanie nr.2

Kto,co i kiedy w Marrakeszu w imieniu władz cokolwiek podpisał.

Może jakaś rządowa informacja.

Może to kolejny spisek PIS-u?

Nie oceniam tego wpisu, bo podniesiony temat jest bardzo ważny, ale krytykując rząd Morawieckiego opierajmy się na faktach i tylko faktach, a nie na kolejnych niepotwierdzonych informacjach.

Nie wiem czy wiesz ale to  dopiero  w grudniu będzie oficjalną konferencja w Marrakeszu i dopiero wtedy będzie podpisana (lub nie) deklaracja. Wcześniej nikt niczego nie podpisywał.

NIKT

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572224

Deklaracja została podpisana a dług rośnie i są obszerne (na razie jeszcze) źródła, które o tym informują:

 

cyt:

Była to konferencja współorganizowana przez Komisję Europejską.

Podpisały deklarację takie państwa:

WE  , Ministers of Foreign Affairs, of the Interior,  of Integration,  in charge of Migration and high  representatives of  the

following countries:, AUSTRIA, BELGIUM, BENIN, BULGARIA, BURKINA FASO, CABO VERDE, CAMEROON, CENTRAL AFRICAN REPUBLIC, CHAD, CONGO, CÔTE D’IVOIRE, CROATIA,  CYPRUS, CZECH REPUBLIC, DEMOCRATIC REPUBLIC OF THE CONGO, DENMARK, EQUATORIAL  GUINEA, ESTONIA, FINLAND, FRANCE, GABON, GAMBIA, GERMANY, GHANA, GREECE, GUINEA,  GUINEA

BISSAU, IRELAND, ITALY, LATVIA,  LIBERIA, LITHUANIA, LUXEMBOURG, MALI, MALTA,  MAURITANIA, MOROCCO, NETHERLANDS, NIGER, NIGERIA, NORWAY, POLAND, PORTUGAL,  ROMANIA, SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE, SENEGAL, SIERRA LEONE, SLOVAKIA, SLOVENIA, SPAIN,  SWEDEN, SWITZERLAND, TOGO, TUNISIA and UNITED KINGDOM; High Representative of the Union"

Pod tym linkiem jest więcej... poczytaj..

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/07/wielkie-klamstwa-rzadu-pis-zaprzeczajace-haniebnym-czynom-i-decyzjom-staly-sie-regula/

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1572230

Patrio

Cytowanie jakiegokolwiek portalu o "podpisaniu" deklaracji w Marrakeszu mija się z celem. Takich linków w sieci jest kilkanaście.A może i więcej .Wszystkie na jedną modlę -- tajnie podpisali

No nie.odlot

Ja proszę o fakty a nie fejki Wawela. Nie ośmieszajmy go do końca . Proszę o fakty i tylko tyle. Jest rządowa strona w sieci,jest strona premiera Morawieckiego czy jest tam coś o "wizycie" premiera. Tam nie ma, jest natomiast w chorej wyobraźni kilku nawiedzonych blogerow Skoro ma takie info to nich poda JEDNO nazwisko.JEDNO kto tam był,kiedy i co podpisał

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572233

One są takie, że konferencja była i nie obchodzi mnie czy informacja jest na stronie Mateuszka czy nie!

Dwie posłanki PiS - Sobecka i Pawłowicz zapytały o to premiera i cisza...

To niestety nie są żadne fejki... pyta o to również poseł Winnicki:

cyt:

Poseł Robert Winnicki oskarżył w mediach społecznościowych rząd o to, że w tajemnicy podpisał w Marrakeszu deklarację, w której zobowiązał się przyjąć imigrantów  z Afryki i walczyć z ksenofobią. Chodzi o walkę z wszelkimi przejawami niechęci wobec imigrantów.

Jeśli jest to prawda, wpisywałoby się w to w cały szereg zakulisowych działań PiS-u, który publicznie sprzeciwia się przyjmowania imigrantów, a podejmuje decyzje, które otwierają nasz kraj na islamistów. Należy do nich choćby wprowadzania ułatwień w wydawaniu pozwoleń na pracę także dla ludzi z krajów islamskich

.http://prawy.pl/78137-czy-rzad-pis-u-podpisal-w-tajemnicy-deklaracje-zobowiazuja-go-do-przyjecia-imigrantow-z-afryki/

Więc proszę ... nie dyskutujmy o fejkach....

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

Astra - Anna Słupianek

#1572235

Czy poslanki  Sobecka i Pawłowicz pytały  premiera o Marakesz i podpisana deklarację

czy może coś mi umsknelo

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572236

Polecany link a tu :

Czy rząd PiS-u podpisał w tajemnicy deklarację zobowiązują go do przyjęcia imigrantów z Afryki?

kto udzieli na to pytanie odpowiedzi ?

Wawel jako swiadek?

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572237

Przykro mi ale to nie jest żadna dyskusja.

pozdr.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Astra - Anna Słupianek

#1572238

Ta to fakt.
O żadnej dyskusji mowy być nie może, podpierając się fejkami z sieci i tych dotyczących "rosnącego" zadłużenie a i zwlaszcza w powielaniu fejka blogera Wawel24.
Zadałem sobie ( po raz kolejny) chwilę trudu by poszperać w nowościach o tym słynnym już podpisie pod deklaracją w Marrakeszu.
Niestety , jedyną odpowiedzią są linki do kilku stron ,a te dalej kierują do wpisu Wawela na S24. I tyle jeśli chodzi o potwierdzenie tego FAKTU.
Natomiast faktem jest że tu stety lub niestety nie jest portal N24 ,gdzie za "prostowanie" kłamstw i prostackich paszkwili Wawela24  dostaje się bana.
Fakt chyba Tobie znany.

Raz jeszcze podkreślam. krytyka rządów Morawieckiego jest i będzie zawsze słuszna i potrzebna.
Krytyka działań PIS-u jest i zawsze będzie potrzebna.

Ale na listosc Boska, opierajmy się na faktach i sprawdzonych informacjach. To że ktoś ma chora wyobraźnię (Wawel) to nie powód by jechać po rządzie czy PIS jak po łysej kobyle.
A tak jednak odczytuje intencje autorki. Pewnie gdybym miał możliwość komentowania tego wpisu na Twoim macierzystym portalu, to już bym od zaraz był na urolpie zdrowotnym.

Czy się mylę ?
ps.
a ad vocem tych banów.
Czy Wy już w tych banach nie osiągnęliście szczytów absurdu.
To jakaś BANO-filia tam panuje
Rusofilia hard -level

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572240

z krzywym, upiornym pyskiem!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-5

RAM

#1572247

zadłużenie cały czas koszmarnie rośnie. Oczywiście proces zadłużania rozpoczął się już dawno, PiS nie ma  po prostu na to metody.

Jak to mówili w czasach Gierka? "Bierzmy kredyty i nie przejmujmy się, bo Polski i tak nie zlicytują".

Może nie zlicytują, a może zlicytują, tymczasem cały czas harujemy tylko na odsetki.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1572225

Przypomnę Ci Rebeliantko że na dług publiczny składa się kredyt rządu i samorządu.
Jak myślisz czy to ważne.

Dług publiczny to w 29% zobowiązania skarbu Państwa i 71% to zobowiązania samorządów

Więc nie piszmy kłamstw że to rząd tylko nas zadłuża bo tak nie jest

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572226

umożliwiające tak absurdalne zadłużanie się samorządów? Krasnoludki?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1572228

Wyjaśnienie jest proste.

Bardzo proste.

Samorządy są wybierane w demokratyczny sposób i to im powierza się losy danego obszaru czyli miejsca zamieszkania poprzez oddanie głosu na taką partie jak uważa za słuszną.

Warto nadmienić że w 16 województwach władze nadal sprawuje PO , bądź sama bądź w koalicji z PSL.

Kto odpowiada?

Suweren

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572229

Zwracałam uwagę na przepisy pozwalające na niekontrolowane zadłużanie.

A poza tym media w rękach obcokrajowców nie pozwalają na realną kontrolę władzy przez suwerena. Gdzie repolonizacja?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1572231

Trafne

I nie mam pytan

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572234

http://www.monitor-ekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a510/K%C5%82amstwo_o_wzro%C5%9Bcie_gospodarczym.html

Cytuję:
Ilu Polaków wie, że polskie gospodarstwa domowe mają najniższą wartość majątku spośród krajów należących do OECD? Czy fakt ten można pogodzić z propagandą sukcesu? Kto interesuje się metodą liczenia Dochodu Narodowego brutto, który w perspektywie dwudziestu kilku lat praktycznie nie wzrasta? Na domiar złego jest błędnie liczony, bowiem nie uwzględnia inwestycji ujemnych, czyli strat majątku narodowego z tytułu prywatyzacji i upadłości polskich przedsiębiorstw. Jeśli do tego dorzucimy fakt, że do Dochodu Narodowego dopisywane są dochody w przeważającym stopniu bezużytecznych (i często szkodliwych) sektorów gospodarczych (nadmiernie rozbudowanej administracji, banków, agencji obrotu nieruchomościami, ochrony, hazardu i prostytucji), zachwyt nad wzrostem gospodarczym powinien topnieć jak śnieg na wiosnę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1572227

Ja jestem przerażona właśnie tą propagandą sukcesu i zakłamaniem.

Przecież P. Chorąży za to wyleciał z rządu ... bo powiedział nieopatrznie prawdę, a to tylko czubek góry lodowej :(

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Astra - Anna Słupianek

#1572232

nt. polskiej sytuacji społeczno-gospodrczo-ekonomicznej!

Sytuacja społeczno-gospodarczo-ekonomiczna Polski od początku tego roku uległa drastycznemu pogorszeniu. Rządzą nami głównie byli członkowie i zwolennicy pełoskich grandziarzy, ale też nikczemnej, antypolskiej, ale prożydowskiej mumii wolności. Do tej antypolskiej i prożydowskiej formacji należeli różni nie żyjący już zaprzańcy jak mazłowiecki słynący z "pobłażania komuszym złodziejom i zbrodniarzom", kuroś "opluwający polskich bohaterów - żołnierzy wyklętych", czy znany antypolak giermek, który koncentrował się głównie na sekscesach, aż w końcu zszedł "bez porów, w ramionach??? jakiejś dziwy" oraz żyjących, taki jak np. szoferak frasieniak co nie rozliczył się z solidarnościowych pieniędzy i firmę sobie za to zbudował!!!

Nic dużo gorszego spotkać nas nie mogło, bo jak widać "brniemy od sukcesu do sukcesu", jak twierdzi krzywousty bankster, co to "gębę ma pełną frazesów", a osiągnięć "mniej niż zero", ten, który deklaruje rechrystianizację  Europy, ale w ramach wiarygodności własne dzieci posyła do szkoły żydowskiej, ten sam, co w jeden dzień przeciągnął przez polski sejm niekorzystne dla Polski zmiany do ustawy, napisane w ambasadzie izraelskie i systematycznie spotyka się z żydostwem odbierając od nich wskazówki jak rządzić Polską!

W sumie potajemne wyrażenie zgody na ściąganie do Polski m.in. muzułmańskich pracowników, potajemne wydawanie żydom tysięcy polskich paszportów, potajemne zadłużanie Polski (obecne, zgodnie z informacjami przekazanymi KE wynosi podobno ponad 4,5 biliona PLN) całkowicie obnażyło prawdziwą naturę obecnie rządzących, ich skrajne lekceważenie dla potrzeb Polaków i powinno dać do myślenia wyborcom w przededniu wyborów samorządowych, a wkrótce także parlamentarnych i prezydenckich!

Cytując g. Orwella "„Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.” - myśl Polaku przed szkodą!!!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Serce słowianki nie zna łez ...

#1572241

cyt :

(obecne, zgodnie z informacjami przekazanymi KE wynosi podobno ponad 4,5 biliona PLN) 

I właśnie na tym polega waszą "troska" o Polskę i prawdę. Jaki fejk jeszcze jesteście w stanie wymyslec.

Jaki?

Może zróbmy tu  zawody kto jeszcze coś bardziej idiotycznego wymyśli.

Jeśli znajdziesz link do tej informacji, to wycofam się z opinii że jesteś zwykłą lemingową szczujnią vide TVN powielajaca kretynskie "wiadomości"

Przepraszam, ale jeśli jest inaczej to faktycznie przeproszę

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572242

Tak już widać mamy zadane... Krótko pisząc - ktoś chce nam ukraść nasz piękny i bogaty kraj.

Niemcy i żydzi zwłaszcza się nim zachwycają. Co jest znamienne Polska podoba się im bardzo, nieraz czytałam i słyszałam zachwyty. Problem jest taki, że Polacy już niekoniecznie im się podobają... najlepiej by było nas zastąpić.

Pytanie czy im pozwolimy czy nie...

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Astra - Anna Słupianek

#1572244

zauważyć, że w Deklaracji jest sformułowanie "We", a następnie "adopt, agree, decide"!

skoorviel z krzywym upiorym pyskiem zgodził się na wszystko!

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

RAM

#1572246

upiornym pyskiem!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

RAM

#1572249

Znajdziesz czas to poczytaj

ok.?

https://www.asktheeu.org/en/request/marrakesh_political_declaration

i dowiesz sie cos wiecej o tym fejku

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572250

przeczytaj sobie przy pomocy Google Translate artykuł, do którego link poniżej... zamieścił go bardzo rzetelny włoski blog niepodległościowy ... 

https://www.ilprimatonazionale.it/esteri/immigrazione-orban-cestina-dichiarazione-marrakech-84806/

napisano tam wyraźnie, że za wyjątkiem Orbana, WSZYSCY INNI PODPISALI! 

także Włochy, o co włoscy sowraniści się bardzo wściekli!...

to samo pisały włoskie agencje, tj. że jedynie Węgry nie podpisały!

http://www.askanews.it/esteri/2018/05/02/ungheria-non-firma-dichiarazione-euro-africana-sui-migranti-pn_20180502_00210/

oprzytomniej bo pienisz się do nieprzytomności w obronie bardzo śmierdzącego gówna!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

RAM

#1572253

Dlaczego zadziwiony się uparł, że to fejk.

Taka konferencja się odbyła, jest dokument, podpisy, zapytania Winnickiego, Pawłowicz i Sobeckiej wysłane do premiera i cisza przerwania wywaleniem P.Chorążego.

Pozdrawiam :)

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

Astra - Anna Słupianek

#1572254

KURWA
Pokażcie ten DOKUMENT !!!!!
Pokażcie !!!!
Bo inaczej mam prawo was nazwać szczujnia ala TVN
Ten skrajny stalinowski beton dostał linka do rządowego portalu UK
Gdzie jest jego odpowiedź ?
Gdzie
Palant zna się na j.angielskim jak pies na owczej torbie, a za autorytet tu chcę robić.
A jak nie chcę tu pisać to niech .....

POKAŻCIE ten "dokument"
czekam

A na koniec mam tu wkleić dokładnie to co powiedziała Sobecka i Pawlowicz
Na co się one powoływały ?
Czy było tam coś o Marrakeszu,choć jedno słowo

Raz jeszcze piszę ,kretynizm w wpisach Wawela to Himalaje antyPISowskiej nienawiści
tylko tyle.

Mylę się

Bo to co on wkleił to niech sobie dupę tym wytrze jeśli już

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572256

Wiesz dlaczego? Bo nienawidzę chamstwa. Mam do tego prawo? Mam!

Tutaj masz dokument

cyt:

Marrakesh Political Declaration WE, Ministers of Foreign Affairs, of the Interior, of Integration, in charge of Migration and high representatives of the following countries:, AUSTRIA, BELGIUM, BENIN, BULGARIA, BURKINA FASO, CABO VERDE, CAMEROON, CENTRAL AFRICAN REPUBLIC, CHAD, CONGO, CÔTE D’IVOIRE, CROATIA, CYPRUS, CZECH REPUBLIC, DEMOCRATIC REPUBLIC OF THE CONGO, DENMARK, EQUATORIAL GUINEA, ESTONIA, FINLAND, FRANCE, GABON, GAMBIA, GERMANY, GHANA, GREECE, GUINEA, GUINEA-BISSAU, IRELAND, ITALY, LATVIA, LIBERIA, LITHUANIA, LUXEMBOURG, MALI, MALTA, MAURITANIA, MOROCCO, NETHERLANDS, NIGER, NIGERIA, NORWAY, POLAND, PORTUGAL, ROMANIA, SÃO TOMÉ AND PRÍNCIPE, SENEGAL, SIERRA LEONE, SLOVAKIA, SLOVENIA, SPAIN, SWEDEN, SWITZERLAND, TOGO, TUNISIA and UNITED KINGDOM; High Representative of the Union for Foreign Affairs and Security Policy and European Commissioner for Migration, Home Affairs and Citizenship; and high representatives of the Economic Community of West African States Commission ; and Algeria and Libya as observer countries; MEETING the 2nd May 2018 in Marrakesh, at the invitation of the Kingdom of Morocco; ACKNOWLEDGING the growing relevance of migration issues at the global level in general, and in Euro-African and Intra-African relations in particular, as well as the need to identify adapted and coordinated responses for the management of migration flows in all their aspects; RECALLING the commitments made by the Rabat Process partners in the framework of the 2006 Joint Africa-EU Declaration on Migration and Development, the 2014 Africa-EU Declaration on Migration and Mobility, the 2030 Agenda for Sustainable Development adopted by the United Nations in 2015 in which States pledged to “leave no-one behind”, the New York Declaration for Refugees and Migrants adopted the 19th September 2016 by the United Nations, the United Nations Declaration of the High-level Dialogue on International Migration of 2013, and the Political Declaration of the 5th African Union – European Union Summit of 2017 ; REAFFIRMING the commitments made by the Rabat Process partners at the Valletta Summit on Migration in November 2015 and the Senior Officials’ Meeting of Valletta in February 2017, as well as their adherence to the principles of solidarity, partnership and shared responsibility in the joint management of migration issues in full respect of human rights; REITERATING the commitment of the Rabat Process partners to the effective implementation of the Valletta Joint Action Plan (JVAP); TAKING INTO ACCOUNT the mandate given to the Rabat and Khartoum Processes to monitor the JVAP, as well as the mapping exercise already conducted, to ensure its follow-up, and COMMENDING the efforts made to implement the technical instrument for the long-term monitoring of the JVAP; RECALLING the commitments made by the Rabat Process partners at the Ministerial Conferences in 2006, 2008, 2011 and 2014, and the principles contained in the 2011 Dakar Declaration (an operational and coherent dialogue, a flexible and balanced approach, committed partners and shared responsibility); RECOGNISING the progress achieved within the framework of the different plans and strategies of the Rabat Process and taking into account the lessons learnt from the analyses carried out at the end of the Rome Programme 2014-2017; Page 2 of 8 NOTING the value of the technical expertise and experience of external observers such as international organisations working in the field of migration and asylum, civil society actors, members of the diaspora and academic representatives, in enriching and operationalising the dialogue; CALLING for the strengthening of cooperation with the latter through increased consultations; CONSCIOUS of the driving force of the Rabat Process in identifying common political priorities for migration and asylum issues between Africa and Europe, and its contribution to the formulation and implementation of migration strategies; ENDEAVOURING to ensure coherence with the implementation instruments which have emerged since 2014 and which redefine the partnership framework, AVOIDING duplication of actions being undertaken in this respect and ENSURING complementarity of interventions; ADOPT the Marrakesh Programme for 2018-2020, which comprises the present Political Declaration as well as the targeted, operational Action Plan, and which is based on a regional approach whilst also respecting state sovereignty; AGREE to align the said Programme with the five domains of the JVAP in order to maintain coherence and complementarity with it: Domain 1: Development benefits of migration and addressing root causes of irregular migration and forced displacement; Domain 2: Legal migration and mobility; Domain 3: Protection and asylum; Domain 4: Prevention of and fight against irregular migration, migrant smuggling and trafficking in human beings; Domain 5: Return, readmission and reintegration; AGREE equally to effectively implement, in a balanced way, the Action Plan which is thus adopted by incorporating the following cross-cutting priorities: 1. A human rights-based approach: the implemented actions will contribute to fully respecting the human rights and dignity of refugees and migrants, irrespective of their migration status; 2. Particular attention will be paid to the issues of gender and the protection of migrants in vulnerable situations including, in particular, women and children; 3. Increased attention to the fight against xenophobia, racism and discrimination: the partners will undertake efforts to combat these phenomena, and to promote a balanced narrative on migration and diasporas, based on facts and highlighting their positive contribution to the development of societies in countries of origin, transit and destination; 4. A regional approach: the identification, formulation and execution of actions will take into account local and regional specificities. 5. An inclusive and multi-stakeholder approach: in their interventions, the partners will seek to involve all the actors under the coordination of the national authorities (regional organisations, local authorities, traditional and customary authorities, representatives of civil society and migrant and refugee communities, social partners, the private sector, the media Page 3 of 8 and academia) as well as relevant International Organisations, to ensure coordinated and orderly management of all dimensions of the migratory phenomenon. 6. Particular attention to the collection, analysis and sharing of disaggregated data: among the activities envisaged, the partners will endeavour to identify existing initiatives and studies, to share migration data and will undertake, if necessary, specific studies for operational purposes at national or regional levels. The data and information obtained will feed into and contribute to migration policy-making processes; DECIDE to target concrete actions which reflect the specific added value of the Rabat Process. This resides, notably, in its ability to build networks of technical and political actors, to formulate actions which take regional specificities into account, and to centralise information gathered as a result of their implementation, whilst at the same time respecting geographical balance at all levels; AGREE to specify the modalities for the implementation of the targeted actions and to use the relevant mechanisms and tools to monitor and evaluate the implementation of the Marrakesh Programme for 2018-2020 on a periodic basis in order to improve its scope and impact.

Całość masz pod linkiem https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf

 

A tutaj zapytanie narodowca Winnickiego do mateuszka

cyt:

Interpelacja nr 25626

do prezesa Rady Ministrów

w sprawie Deklaracji z Marrakeszu

Zgłaszający: Robert Winnicki

Data wpływu: 27-08-2018

Szanowny Panie Premierze!

Podczas spotkania 2 maja 2018 roku w Marrakeszu Pański rząd podpisał w imieniu Polski Marrakesh Political Declaration – Deklarację z Marrakeszu. Dokument ma charakter radykalnie proimigracyjny, przede wszystkim pod kątem napływu ludności z Afryki. Jak dowiadujemy się z mediów:

"Biorący w niej udział minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó nazwał ją „ekstremalnie proimigracyjną deklaracją”, która ma jedynie na celu „dalsze inspirowanie imigracji” i tworzenie nowych tras imigracji, zamiast koncentrować się na tym, jak można ją powstrzymać. W ocenie szefa węgierskiego MSZ ugruntowano w ten sposób stanowisko, że migracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu. Jak podkreślił Szijjártó, teraz chodziło będzie wyłącznie o to, aby imigracja była procesem lepiej zarządzanym. Same Węgry oczywiście uznały deklarację za sprzeczną z ich interesami i jej nie podpisały. Polska jednak zachowała się w Marrakeszu zupełnie inaczej niż Węgry".

Deklaracja zobowiązuje Polskę do realizacji określonych w niej celów i założeń. O jej podpisaniu nie powiadomiły żadne ogólnopolskie media, tym samym nie informując opinii publicznej, że taki dokument przez polski rząd został podpisany. Z powodu braku publicznego oświadczenia, stanowiska przedstawicieli rządu prosiłbym o odpowiedź na poniższe pytania:

1. Dlaczego Pański rząd podpisał powyższy dokument?

2. Czy rząd akceptuje całą treść deklaracji i nie ma żadnych zastrzeżeń co do przedmiotu ani treści dokumentu?

3. Czy rząd, zgodnie z założeniami deklaracji, popiera imigrację z Afryki do Polski ?

4. Czy uważa Pan, że imigracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu?

5. W jaki sposób rząd ma zamiar wdrażać założenia Deklaracji z Marrakeszu?

6. Jakie będą koszty realizacji Deklaracji z Marrakeszu do 2020 r.?

Z poważaniem

Robert Winnicki

http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=B4GBTS

 

Co do Sobeckiej i Pawłowicz - nie mam pojęcia czy gadały o Marrakeszu, pytały o sprawy imigrantów. Sam sobie poszukaj !!

Tyle Ci mam do powiedzenia i skończyłam z Tobą dyskusję....

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Astra - Anna Słupianek

#1572259

W porządku

Ja też kończę ta niepotrzebna "dyskusje" na tym fejkiem.

Raz jeszcze powtarzam (który to raz?)

To NIE JEST DOKUMENT

To deklaracja o której nie wiedzą nawet w UK i Niemczech.

Wkleilem odpowiedni link to strony oficjalnej

Czyli co, angole podpisali się pod czymś, a teraz pytają się UE co to jest ?

PARANOJA

Czy Winnicki widział ten dokument ?

Kto go widział ?

Ludzie piszmy dosadnie i krytycznie o PIS.

Bo czasami tak ma być.

Ale nie róbcie gównoburzy z czegoś co NIGDY nie miało miejsca.

Za dobre chęci jednak teraz stawiam

24+

THE END

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572260

więc parszywe skoorwiele podpisały!

linki:

https://conspiracyfiles.uk/other_files/mass-immigration-2-0-is-coming-to-europe-27-european-and-28-african-nations-sign-marrakesh-declaration-to-increase-immigration-to-europe/

https://ec.europa.eu/home-affairs/sites/homeaffairs/files/20180503_declaration-and-action-plan-marrakesh_en.pdf

http://thenews.pl/1/6/Artykul/280248,Poland-presents-declaration-on-Carbon-Dioxide-reduction-in-Marrakech

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

RAM

#1572245

Wiem że świetnie tłumaczysz z j.włoskiego na j.polski ale z angielskim radzisz sobie ot tak
Proszę jednak dokładnie i do końca przeczytać ten dokument w pdf.
Pozostałe linki kierujesz do prywatnego błoga a drugi do tekstu z roku 2016 i nie mającego kompletnie nic wspólnego z imigrantami.
Mylę się

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572248

bo pisowskiemu betonowi, choćby codzienne gówno do zeżarcia dawali, to i tak powie, że smakuje świetnie!

wszystkie wiarygodne blogi są prywatne, betonie!... 

a ten państwowy Polskiego Radia, sprzed dwóch lat pokazuje, ciągłość rozumowania polskich kanalii!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

RAM

#1572251

jest o naturalnych źródłach energii! 

dlatego wiatraki wróciły ze wzmożoną siłą, betonie!

powinieneś przeprosić Wawela i Astrę, bo dobrze piszą, a ty pienisz się broniąc pisowskiego łajna!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

RAM

#1572252

To po **uj to wklejasz

Po co?  za trolla tu robisz.

Podałem ci link

jak nie znasz angielskiego to napisz , ja ci wytłumaczę

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572257

Trzymalem to na koniec dyskusji wiec teraz czas by to zamiescic :

 

Ponieważ operacja "Walimy w PiS imigrantami" trwa w najlepsze, to należy powiedzieć:
Polski Rząd deklaracji z Marrakeszu NIE PODPISAŁ i nie sądzę aby to zrobił:
Beata Mazurek

Porozumienie zostanie formalnie zatwierdzone podczas konferencji międzyrządowej w dniach od 10-11 grudnia 2018.z udziałem przywódców państw.
Wiadomo, że nie pojawia się na niej przedstawiciele Stanów Zjednoczonych i Węgier, te państwa już wcześniej
wycofały się z prac nad paktem,akcentując,że w sprawach migracji kierują się własną suwerenną polityka i bezpieczeństwem swoich obywateli.
podkreśla rzecznik PIS. 

 

Więcej na oficjalnej stronie PIS - (gdzie was kieruję) , byście zaprzestali robić tu (i nie tylko) tu ferment

http://pis.org.pl

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572261

którzy nade wszystko cenią prawdę "Patria, Slawia i Ram" i zależy im także, aby inni Polacy dowiedzieli się jaka jest sytuacja Polski, jakie są dla nas Polaków zagrożenia, jak nikczemnie z nimi postępują władze!

Pańska zajadłość, przeczenie faktom, wulgarny język i ta tania akcyjność Panie Zawiedzony źle o Panu świadczą, ale każdy ma prawo popełniać błędy, tyle że jeśli to robi ze szkodą dla innych, to już jest zupełnie inna kategoria!

Oczywiście, można blablać jakieś bzdury i wbrew realiom udawać, że nic złego się nie dzieje:

- bredzić, że imigranci muzułmańscy nie napływają i nie będą napływają, chociaż na ulicach, a także w różnych miejscach pracy jest ich już po nad miarę,

- można kłamać, że rząd nie podpisał deklaracji w Marakeszu, chociaż wszystko świadczy o tym, że jednak podpisał, mówią o tym obcojęzyczne portale,

- można też kłamać, że potajemnie, w nocy, rząd nie wydaje tysiącom żydów polskich paszportów, chociaż to właśnie robi,

- można także oszukiwać, że obecny rząd nie zadłużył Polski więcej niż poprzednicy, chociaż zadłużył,

- ponadto można kłamać, że krzywousty bankster nie udzielał szkodliwych, frankowych kredytów Polakom...

tak, to wszystko można jak się jest kłamcą i cwanym balgierem chcącym wykorzystać i ogłupić Polaków,

tylko gdzie Panie Zawiedzony znajdzie Pan takich naiwniaków, którzy w to uwierzą?????

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos --- Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli.

#1572264

Nie widzę "powodu" by i nie doliczyć.
Najmniejszego powodu i to każdego kto mi tu nie pokaże tego Dokumentu na jaki się ci "zacni"  powołują.
Tylko dureń i idiotą łyka taka papkę i taka lemingowa propagandę. Komu to ma służyć? .Prawdzie?
Nie podważam faktu że na ulicach miast jest coraz więcej kolorowych .Bo to prawda.
Tu we wpisie staram się pokazać na czym polega manipulacją i zwykle prostacie kłamstwo.
I aby nie było wątpliwości to nie autorka tego wpisu jest adresatem moich ostrych komentarzy za które przepraszaam.
Powołała się na fejka Wawela który  jest kłamstwem i nieprawda.Żenującą prowokacją
NIKT , powtarzam NIKT nie podpisał tej wstępnej deklaracji, żaden kraj. Żaden uczestnik tej konferencji nie był do tego upoważniony.,
Dopiero w grudniu będzie taka możliwość.
Czy to do Was dociera
Czy wy czytacie teksty od lewej do prawej czy odwrotnie.
Raz jeszcze przepraszam za niektóre ostre słowa.
Ale szlag trafia człowieka czytając takie idiotyzmy

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-5

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572266

Ja głosowałam na PiS i dlatego złości mnie ich obecne zakłamanie i cwaniactwo.

Zawiedzony... on ma prawo wątpić i się nie zgadzać, tyle, że ani złość ani wulgaryzmy nic tutaj nie dadzą.

To jest zaklinanie rzeczywistości a jedyny dowód, że to fejk to... zdanie pani Mazurek.

Prawda jest taka jak piszesz i Ty i ja i wielu innych. Polska jest w niebezpieczeństwie wcale nie mniejszym jak za rządów PO.

Te ochłapy rzucane nam z naszych własnych podatków to jest zwyczajne prostytuowanie społeczeństwa!!

Im prędzej zdamy sobie z tego sprawę tym prędzej przerwiemy ten chocholi taniec.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Astra - Anna Słupianek

#1572269

Pozwolę sobie zacytować :

Zawiedzony... on ma prawo wątpić i się nie zgadzać, tyle, że ani złość ani wulgaryzmy nic tutaj nie dadzą.

To jest zaklinanie rzeczywistości a jedyny dowód, że to fejk to... zdanie pani Mazurek.

Nie wiem czy nazwisko Pani Mazurek jest dla Ciebie znane czy nie.

Dla mnie jest to wiarygodne źródło.

To jedno

Za wulgaryzmy (?) przeprosiłem i przepraszam po raz kolejny

Ale żeby wrzucić cos i  do Twojego ogródka, to zdaję się że pod Twoim czujnym aministratorskim okiem na pewnym portalu nie zauważasz wulgaryzmów.

Tu rażą, tam bezkarnie cieszą.

To taka mała subtelna różnica i uwaga

Raz jeszcze dziękuję za komentarze skierowane do mnie

i tylko nadal nikt tego dokumentu z podpisami nie chcę pokazać
spisek -)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1572272

Prosimy o raport o muslimach w Polsce, taki nieznaczny ale rzeczowy i stosunkowo szybko! Posimy o oficjalne, rzetelne ustosunkowanie sie PiS do poruszanych spraw nielegalnej emigracji w naszym kraju! To obecnie wymagane i bardzo miarodajne, dobre dla nas wszystkich, wzmocni zaufanie i nas wszystkich. Prawda nas zawsze wyzwala, a o znacznej sumce co to wisi nad nami, jak ta czarna chmura nie dopowiem. Patrio pozdrawiam.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1572292

Taki raport powinien powstać ale... jak teraz Polakom wyjaśnić, że oprócz rezunów zaaplikowali nam jeszcze muslimów?

Ja już od jakiegoś czasu na różnych onetach spotykam się z info o nich. Teraz się pisze i mówi o "twardym stanowisku wobec nielegalnych imigrantów" czyli wynika, że ci obecnie przybywający są "legalni"

To po ten cały cyrk z UE?? Ja kłamstwa nienawidzę a cały ten cyrk jaki nam aplikują jest cyniczny!!

Twoja prośba o wyjaśnienia bardzo jest podobna do pytań posła R. Winnickiego z 28.08.18 ale nadal cisza....

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Astra - Anna Słupianek

#1572332