Jak Niepoprawni zostali zmieszani z błotem przez hejterów

Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Ledwie strzepnęliśmy kurz po informacji Kopacz-ki o zatrudnieniu dodatkowo 50 hejterów, a już na naszym portalu uaktywnił się jeden z nich, a drugi na innym portalu. Obydwaj wylali kilka wiader pomyj na Niepoprawnych. Jak z nimi walczyć?...

 

Dnia 13 maja br. w godzinach wieczornych pojawił się na Niepoprawnych pierwszy komentarz użytkownika o nicku JSC. Zauważyłem, że został oceniony negatywnie. Następne również zostały ocenione negatywnie. Z komentarzy wynikało, że JSC jest  zwolennikiem Pawła Kukiza – kandydata na urząd prezydenta RP. Zastanawiałem się: – czy to negatywne ocenianie tychże komentarzy było tylko dlatego, że JSC „kibicował” Pawłowi Kukizowi? Przecież miał do tego prawo, podobnie jak nasza Niepoprawna Markowa zaangażowana w kampanię wyborczą Grzegorza Brauna.

Mijały dni, a JSC zbierał coraz więcej minusów za swoje komentarze. W dniu 29 maja br. napisał:

 

Wówczas podziwiałem JSC za jego odwagę, bowiem pierwszy raz spotkałem na Niepoprawnych wpis, w którym użytkownik oprócz swojego imienia i nazwiska zamieścił również PESEL. Z drugiej jednak strony pojawiły się moje wątpliwości. Bo oto jak się ma popieranie P. Kukiza do studiowania w toruńskiej Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej? Pamiętamy, kiedy to P. Kukiz w swojej piosence pt. „ZChN już się zbliża” – będącej parafrazą pieśni kościelnej ( „Pan Jezus już się zbliża”) naigrywał się nie tylko ze Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, ale także z Kościoła Katolickiego. A toruńska uczelnia jest przecież szkołą katolicką. Nie chciało mi się wierzyć w to, że absolwent WSKSiM może mieć tak skrajne poglądy od tych, które przez lata studiów miał wpajane.

W dniu 30 maja br. zdecydowałem się sprawdzić, na ile informacje podane przez JSC są prawdziwe, a na ile fałszywe. Jeśli miałyby się okazać prawdziwe, zamierzałem podyskutować z JSC na prive i używając argumentów wskazać, że jego obecny tok myślenia jest błędny, tym bardziej że nie może się on legitymować dużym doświadczeniem życiowym, bowiem ma on niespełna 29 lat (jak wskazywać miał PESEL). W tym celu wysłałem do JSC maila na prive. Postawiłem tam pytania dotyczące jego studiowania na WSKSiM. Ale nie były to „suche” pytania. Gdyby były tylko „suche”, to mógłbym się spodziewać, iż użytkownik po prostu by „olał” moją ciekawość i… kto wie – jeszcze by obrzucił epitetami typu: SB-ek czy konfident. Wziąłem zatem JSC „pod włos”, współczując że jego teksty są „pałowane”. „Okrasiłem” je tekstem, w którym zasygnalizowałem swoją pomoc w tym, by jego komentarze nie były minusowane. Pisząc to, miałem na myśli po prostu zaprzestanie minusowania (ja również „pałowałem” komentarze JSC) oraz ewentualny oficjalny – ujęty w komentarzu – apel o „nie pałowanie”, który mógłbym skierować do innych użytkowników NP. Nic poza tym. Poniżej przedstawiam treść mojego maila z PW, który już wcześniej opublikował JSC:

 

Nazajutrz otrzymałem odpowiedź. Wobec zaistniałych okoliczności muszę ją ujawnić. Oto ona:

 

 

Szanowni moi Czytelnicy! Nie do wiary, by przez niespełna 5 lat zapomnieć nazwisko „wychowawcy”  - jak się wyraził JSC. Ponadto na uczelni nie ma wychowawców. Są natomiast opiekunowie roczników studentów na poszczególnych kierunkach studiów. Tę uczelnię znam bardzo dobrze i mam wśród jej kadry naukowej wielu przyjaciół i dobrych znajomych. Te nieścisłości, jakie zawarł w swoim mailu JSC spowodowały, że postanowiłem sprawdzić u źródła prawdziwość jego słów. Okazało się, że WSKSiM w roku 2010 nie miała w swoich szeregach studenta o nazwisku Jacek Strzemieczny. Jedyną prawdą jest to, że na pierwszym roku Informatyki w tej uczelni rzeczywiście jest przedmiot o nazwie „Metody numeryczne”. Ale tę informację jest bardzo łatwo pozyskać ze strony internetowej WSKSiM. Zatem mamy tu do czynienia z alternatywą: Jacek Strzemieczny nigdy nie był studentem w WSKSiM w Toruniu! – lub też imię i nazwisko Jacek Strzemieczny oraz PESEL 86101404350 podane przez JSC są nieprawdziwe. Nasz Niepoprawny Użytkownik o nicku „Zdecydowany amator” pod tekstem komentatora JSC (tutaj: http://niepoprawni.pl/comment/1483112#comment-1483112) napisał 8 czerwca br. tak: „Jeżeli rzeczywiście byłbyś absolwentem toruńskiej uczelni, to nigdy byś nie ujawnił prywatnej poczty... i to niezależnie od sytuacji..., w tym momencie i miejscu stracileś honor... A jeżeli byleś przez przypadek na tej uczelni, to jest to takie samo nieszczęście, jak Palikot dla KUL-u... Pewnych rzeczy czynić nie wolno...”. To, że ów JSC znalazł się (podobno) przez pomyłkę na tej toruńskiej uczelni, sam potwierdził pisząc:

                              

 

Powyższy tekst autorstwa JSC jest szkolnym przykładem manipulacji informacją! Kogo zatem stać na taką manipulację? Odpowiedź jest taka: stać na nią NEon-owego użytkownika, który celowo i z całą premedytacją usiłuje zdeprecjonować, oczernić i zmieszać z błotem innego użytkownika portalu Niepoprawni.pl. Po co to czyni? Skłaniam się stwierdzić, że takie zadanie jemu postawiono przez „zadaniowców” z Neon24. Pozostali Neon-owcy tylko na to czekali i… wkrótce ukazał się na „ichniejszym” portalu wpis dobrze nam znanego „ulubieńca” z Niepoprawnych – niejakiego trybeusa. Nie będę tu dywagował, czy JSC to trybeus, bo dowodów nie mam. Ale sposoby działania obydwu tych „ancymonów” są tak zbieżne, że śmiało można postawić między nimi znak równości.

 

                       

 

Tenże trybeus – niejako rykoszetem po ślepym strzale w płot przez JSC… wylał kilka wiader pomyj na nas Niepoprawnych, nie szczędząc epitetów pod adresem nie tylko moim, ale także Admina i innych użytkowników NP. A rzekome dowody, na które usiłuje się powoływać trybeus – to nic innego, jak tzw. fakty medialne wymyślone przez niego i  JSC dla indywidualnych jego potrzeb w procesie deprecjacji naszego portalu i jego Użytkowników. Zarówno jeden, jak i drugi „ancymon” mają tyle wspólnego z praktyką katolicką, co ja ze… świadkami Jehowy. Gdyby trybeus był katolikiem, – jak pisze o sobie – to przenigdy nie dopuściłby się tak koszmarnej i diabelskiej manipulacji faktami. To samo dotyczy JSC. Ten to nawet uznał za pomyłkę… studiowanie w renomowanej katolickiej wyższej uczelni na świetnym kierunku. Chyba tylko na to ich stać, bo… nic innego się nie nauczyli. A skoro tak, to tym bardziej nie są dla mnie partnerami do prowadzenia dyskusji.    

Stwierdzenie, że usiłowałem zwerbować JSC na Tajnego Współpracownika oraz obietnica zablokowania… machiny minusującej wobec JSC jest podłym oszczerstwem zasługującym na epilog poza naszym portalem, na przykład na sali sądowej. Nie będę tu posługiwał się niecenzuralnymi epitetami pod adresem JSC i trybeusa, choć zasługują na nie w stu procentach obydwaj. Nie traktuję ich jako moich adwersarzy, bowiem ja i oni… gramy w zupełnie innych intelektualnych ligach. Jakże wydaje się tu trafne powiedzenie: – „nie będę udowadniał, że nie jestem wielbłądem”. Dlatego też powstrzymuję się od jakiegokolwiek tłumaczenia się przed oszustami i manipulantami, a przed Niepoprawnymi tym bardziej nie muszę, bo nie piszę tutaj od wczoraj i Niepoprawni wiedzą o mnie bardzo dużo.

 

Jeśli trybeusie i JSC myślicie, że nadstawię wam po katolicku drugi policzek, to jesteście w  wielkim błędzie. 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (30 głosów)

Komentarze

A ja pomyślałam że JSC to kolejne wcielenie "Dzieci z B", nawet mnie próbował prowokować jak kiedyś, używając męskiego przymiotnika wobec mnie na moim blogu... pogoniłam dziadygę jak te "Dzieci".

To się nigdy nie skończy, zwłaszcza że "kopara" obiecała im nie tylko takich szkolić, ale i płacić za zwalczanie "sku...synów" w sieci.

To jest realna groźba niszczenia nie tylko portalu, ale i userów. Co możemy zrobić, jak się bronić?

Myślę że Gawrion poważnie powinien rozważyć jakieś nowe narzędzie blogerskie, które po zidentyfikowaniu trola pozwoli skutecznie nam zablokować jego smrodzenie.

 

Satyr jestem z Tobą !

Pozdrawiam

Vote up!
17
Vote down!
-1
#1483594

Twoje stwierdzenie, iż: "(...) To jest realna groźba niszczenia nie tylko portalu, ale i userów" powinno bardzo dużo dać do myślenia Administracji naszego serwisu. Musimy się liczyć z jeszcze bardziej inntensywnymi atakami, bo Kopacz-ka nie będzie płacić za nieskuteczne działania hejterów. Nadchodzą bardzo trudne czasy, bo nagonka medialna na Prezydenta Andrzeja Dudę i PiS przed jesiennymi wyborami odpryskami będzie także uderzać w nas.

A'propos tych dwóch "ancymonów", o których napisałem: nie muszę Tobie pisać, jak należy ich traktować. Znaczy się... należy ich traktować z "kulturom i godnościom osobistom", ale tak by tutaj sobie nie poszaleli.

 

Serdeczności Ulo,

 

 

 

Vote up!
16
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483604

Pożyjemy, zobaczymy, co wymyśli Admin.

 

Pozdrawiam,

 

PS.
Przepraszam Cię, że piszę to nie pod Twoim komentarzem, ale jakimś cudem zdublowałem poprzedni komentarz do Uli, więc wykorzystałem "okienko" do odpisania Tobie. 

 

 

Vote up!
12
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483605

.... witaj Jan !

Wykonałeś dobrą robotę. Mam nadzieję, że nie zejdziesz z tej "drogi".

Nalężę do tych niepoprawnych, którzy uważją,  że w tym momencie, "piłka" jest pod bramką Gawriona - to on powinien , na nowo określić

profil tego portalu.

pozdrawiam,

Marek

Vote up!
14
Vote down!
0
#1483653

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

by przmyślł prfl tj wtryny. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
3
Vote down!
-10
#1483655

Jest mi osobiście bardzo przykro, że musiałeś tłumaczyć się z próby pomocy człowiekowi niegodnemu tejże !

Musisz przyznać, że ekipa neonu "framing" ma opanowany do perfekcji : cokolwiek nie napiszesz, posłuży jako rama do ich własnej koszmarnej opowieści.

Vote up!
12
Vote down!
0

#1483746

... nie wiedzieli że "szarpiąc się" właśnie na mnie... był to błąd zarówno JSC, jak i trybeusa. Ja mam wyważoną reakcję na takie oszczerstwa i manipulacje.

 

Serdeczności Cyborgu dla Ciebie i Twoich bliskich.
Dziekuję, że wpadłeś na mój blog. Na Niepoprawnych
wpadaj częściej. Dawno nie czytałem Twojego artykułu.

 

 

Vote up!
11
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483756

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

ale nie zasługuję też na szkalowanie, a zwłaszcza na dorabianie mi mordy trolla.

Właśnie do dorabiania mi mordy trolla zmierzają twoje działania, najpierw zarzucasz mi to co nie robiłem, a następnie zaprzeczasz temu czemu robiłem, czego mam dowód w postaci Indeksu o numerze 1166 wydanego w dniu 1 października 2009 przez dziekana magistra Pawła Pasionka.

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Vote up!
6
Vote down!
-9
#1483781

Te NEłonowo ruskie agenciory, zadaniowcy i desantowcy, nie pierwszy i nie ostatni raz, próbują wprowadzać chaos na nasz portal NP, tym razem za atakowali ciebie, jutro mogę być ja, lub inni użytkownicy tego portalu.

Więc czas by się wspólnie bronić, przed takimi pomówieniami i sugestiami z ich strony.

Satyr jestem z tobą.

Pozdrawiam

Vote up!
14
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1483596

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

skr n wsz kt sę kt jst psdczm ndks nmrz 1166 wydng w dn 1 pźdzrnk 2009 przz dzkn mgstr Pwł Psnk. pkn rcznk ( tk nprwdę wszystkch trzch rcznków n krnk) cny m żdnych m n wystwł, b krnk który prwdz, czyl Mtdy Nmryczn, prwdz w rk, węc jg nzwsk n znlzłm. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
6
Vote down!
-13
#1483609

Satyrze tu nie chodzi o to czy sie solidaryzujemy czy nie. Sprawa jest tak oczywista że szkoda takimi prowokatorami sie zajmowac. Na blogu tej neonowej kreatury ja jestem celem nr.1 do "odstrzału" ilośc wyzwisk w moim kierunku obdzielił by kilkadziesiąt osób jednocześnie.Po ostatnich zawirowaniach dotyczących tych prowokatorów wydawało sie że bedzie spokój na jakis czas. Niestety, jak wcześniej pisałem te kreautry bez nas życ w sieci nie mogą, o czym by pisali, kto by ich wypociny czytał. każda okazja jest dla nich dobra by szczytować, stad też ja jednak przychylam się do ostrego (ale jednak) apelu by zakończyć temat neonu i tych co tam piszą. Zreszta tam też niektórzy mają juz dość wszelkich nawlanek i w sposób dośc orginalny żegnają się z tym pseudo portalem.

http://spartakus.neon24.pl/- 

"Całujcie mnie wszyscy w dupę"

Wracając do tematu, niezbyt wieli prowokatorów tu pozostało, wiadomo że z uwagi na łatwość założenia konta pewnie wielu tych samych na dniach założy kolejne konto w jednym celu, jakim, wszyscy wiemy.Stąd też musimy po raz kolejny zaapelować do Gawriona by wspólnie podyskutować co z tym fantem zrobić.

Satyrze jestem z Tobą co nie znaczy byś przejmował się tą sytuacja, popatrz jak mnie traktują i tu i tam a ja mam to wszystko w rzyci i robie swoje.

3maj się

 

Vote up!
15
Vote down!
0
#1483612

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1483647

No to już - opowiadaj nam, jak dostarczyłeś Trybeusowi materiały do napisania paszkwilu.

Chcesz się uwiarygadniać to masz prostą szansę -  mów.

Vote up!
14
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1483651

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

l trz sę wrygdnę npszę, ż... żdnych mtrłów pszkwl n twrzyłm, n n dstrczyłm. trz ty msz sznsę n wrygdnn: Mów, jk msz pdstwy tk twrdzsz? Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
2
Vote down!
-8
#1483844

W kazdym razie masz racje ;-)

pzdr.

Vote up!
11
Vote down!
0

chris

#1483657

Witaj

Masz mój głos.

Nie da się dyskutować z anonimową oceną.

Tu nie skutkuje merytoryczno - logiczny dyskurs,

jako metoda na "prostowanie" kłamców i manipulatorów.

Tym bardziej wtedy, kiedy ich zadaniem nie jest przekonywanie

kogokolwiek, a jedynie sianie spustoszenia i zamętu,

aby NP upodobnić do zadaniowych ścieków.

Dlatego zastanawiam się, czy nie powinna istnieć

kara za uporczywe posługiwanie się kłamstem i manipulacją.

Bo każdemu wolno się mylić, ale trwanie w takim postanowieniu,

pomimo logicznej i merytorycznej kontrargumentacji - jest

objawem złej woli, albo zamiaru zdyskredytowania

uczciwych Użytkowników Portalu.

A chyba nie możemy pozwolić sobie na luksus

nie liczenia się z Czytelnikami, obrażanymi publikowaniem kłamstw.

Wielu spośród Nich, systematycznie śledzących dzialalność na NP,

moim zdaniem zasłużyło sobie na elementarny szacunek.

Co zaś do systemu punktacji, to uważam że powinna zaistnieć granica

czasowa ocen, aby najstarsze wpisy nie służyły wrogom

jako poligon rozbijania dorobku czynnych Użytkowników.

To tylko kilka moich nie wiążących sugestii odnośnie

czystości na NP, które mogłyby usprawnić i uodpornić Portal.

Pozdrawiam

Vote up!
12
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1483614

"Co zaś do systemu punktacji, to uważam że powinna zaistnieć granica czasowa ocen,"

Jest to stosowane, można ocenia wpisy nie starsze niż 14 dni, to sporo można skrócic do maksimum 7 ale nie to jest najwazniejsze.Najwazniejsze sa obostrzenia w rejestracji nowego konta np. poprzez osobę wprowadzajacą

 

Vote up!
14
Vote down!
0
#1483615

Wymóg wprowadzającego może prowadzić do zabetonowania

"kombatantów" jak w PIS.

To chyba nie jest dobra ścieżka.

Chyba lepszym rozwiązaniem był "czas próbny"

Wtedy kłamstwo czy manipulacja w okresie próby byłoby

powodem do usunięcia bez zbędnych ceregieli..

Zadaniowcy wylecą z automatu, bo czas to dla nich kryterium

nie do spełnienia.

Zadania są nakładane "tu i teraz" a nie za miesiąc czy rok, bo za rok

już nawet fetorek po "sponsorach" nie zostanie...

Vote up!
11
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1483619

jakość i dobro NP. Dlatego pomimo faktycznie krótkiej aktywności, pragnę włączyć się do dyskusji z kilkoma pomysłami/sugestiami, które mi sie nasuwają.

To czym się Niepoprawni chlubią jest brak cenzury. Dlatego uważam, że każdy może dostać szansę na publikowanie i wypowiadanie się tutaj. Gdyby był "wprowadzający", to osobiście pewnie długo by mi przyszło szukać takowego (czy to z lenistwa, czy to z innych względów).

Z drugiej strony nie jest to forum dla każdego. Nie każdy musi tutaj pisać. Portal tworzy grupa ludzi, którzy mają pewne zbieżne poglądy, wyznają podobne wartości. I jest to cecha rozpoznawalności. Na wesele córki czy imieniny nie wpuszczamy każdego, kto się napatoczy, lecz mamy prawo wyprosić gościa, który tłucze nam szklanki i niszczy srebra.

Żeby nie przedlużać.

Wiadomo, że łyżka dziegciu psuje smak całej beczki miodu. Dlatego proponuję powołać rodzaj kapituły - najbardziej zasłużonych i godnych zaufania blogerów, będą mogli sprowadzić podejrzanego delikwenta do pionu (np. zawieszenie aktywności, odebranie punktów/rangi, usnięcie konta z portalu, etc.)

Użytkownik z ujemnym kontem punktowym nie może wystawiać negatywnych ocen.

Ograniczenie długości wpisów dla źle ocenianych użytkowników.

Na razie tyle, jeśli jeszcze coś "mądrego" mi się nasunie, to nie omieszkam się podzielić.

Vote up!
12
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1483689

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika miarka nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"Dlatego proponuję powołać rodzaj kapituły - najbardziej zasłużonych i godnych zaufania blogerów, będą mogli sprowadzić podejrzanego delikwenta do pionu (np. zawieszenie aktywności, odebranie punktów/rangi, usnięcie konta z portalu, etc.)"

Kapituła tak, skład nie.

W aktualnych uwarunkowaniach byłaby to zorganizowana grupa przestępcza trolli pałkowych.

Podstawa to przywrócić moralność i sprawiedliwość, oraz prawo wywodzące się ze sprawiedliwości, chroniące zwłaszcza nasze człowieczeństwo i morale. Demokratyczne wybory dopiero później

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
6
Vote down!
-9
#1483691

??

Vote up!
0
Vote down!
0
#1536685

Bardzo dobry pomysl. Wszystkie szanujace sie instytucje, czy tez inne ciala posiadaja taki mechanizm...

Osoba wprowadzajaca mocno sie zastanowi nad tym , kogo wprowadza, bo to ona przeciez jest zyrantem.

pzdr.

Vote up!
9
Vote down!
0

chris

#1483658

Napisałeś, cyt.: "Co zaś do systemu punktacji, to uważam że powinna zaistnieć granica czasowa ocen, aby najstarsze wpisy nie służyły wrogom jako poligon rozbijania dorobku czynnych Użytkowników"

Otóż AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) opracowany przez Gawriona, po kolejnej modernizacji w dniu 19 lipca 2014 roku w kwestii możliwości oceniania notek i komentarzy działa tak, że możesz oceniać je w czasie nie późniejszym niż 14 dni po ich ukazaniu się na NP. Po tym czasie funkcja oceniania jest zablokowana. Dzięki temu na przykład troll pałujący wpisy nie może zniweczyć całego dorobku innego użytkownika naszego serwisu. 

Zobaczymy, co przyniosą nam najbliższe tygodnie i miesiące - jeśli chodzi o... "czystość" na NP.

 

Pozdrawiam,

 

Vote up!
14
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483617

Dzięki - nie wiedziałem o tym.

Co do innych aspektów - to jestem dobrej myśli.

Regulamin, choć tak wydawałoby się prosty,

jest potężnym narzędziem.

Trzeba go tylko bezwzględnie stosować i wymagać od każdego

Użytkownika - wszak wszyscy go akceptują podczas rejestracji.

(A że od "kombatantów" także - to widać po poz.81 w rejestrze:))

Jak w wojsku - kijowo, ale jednakowo:)))

Pozdrówka

Vote up!
12
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1483620

wyżej się wypowiadających ale przez te 5 lat takiego desantu trolli tu nie było. Trolle bywały ale nigdy nie było takiej zorganizowanej, zajadłej i bezczelnej nagonki jak ma to miejsce teraz na NP.PL i prawie od roku.

Przypuszczam, że w sieci nie ma i nie było czegoś takiego by jeden portal niszczył drugi z premedytacją. Kopać się z koniem raczej nikt z nas nie ma zamiaru ale nie możemy być niemi i głusi na ataki dlatego bardzo dobrze, że Satyr napisał tę notkę, tym bardziej potrzebną bo jesteśmy na portalu dla portalu, chcemy tego portalu ale za reakcje na zachowanie trolli to my ponosimy kary. Troll pójdzie sobie i wróci pod innym nickiem i dalej będzie robił swoje - ile trolli wyleciało w ostatnich miesiącach? Ale co z tego gdy wracają w "nowym płaszczyku". To jest recydywa ! I sytuacja wyjątkowa bo nie mamy do czynienia z trollami, które łażą sobie po sieci, tu posiedzą, tam posiedzą, porozrabiają i idą szukać nowych uciech.

I na to wciąż nie ma żadnego antidotum. Nie ma również narzędzi w dyspozycji blogerów, które wcale nie należą do narzędzi tortur wolnego słowa, a - zwłaszcza przy ograniczonej "mocy przerobowej" moderatorów, których po prostu nie mamy - by się przydały.

Józek pisze, że jest "number one". Niestety w mateczniku trolli obrywają ostro również inni. Ostatnio wzięli się np.za Mariusza Cysewskiego !

Tyle na dziś bo pora późna, a raczej wczesna...

Pozdrawiam.

Vote up!
14
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483621

Twój staż na NP to 4 lata 11 miesięcy, Leniwca 3 lata 6 miesięcy, mój 6 lat 3 miesiące, a napewno nie jestem tu najstarszy stażem.

Kilka lat temu niejaki SL wraz z kolegami Muftim, Chłopem ze WSI czy panem Pawłem Tonderslim próbowali zawładnąć NP. Zostali pogonieni. Między innymi dlatego, że kilku z nas bardzo ostro się przeciwstawiło. Hun, Kokos, Kuki, Nurniflawenola i moja skromna osoba przy wsparciu wielu innych. NP zawsze byli forum wymiany poglądów, czasami zupełnie przeciwstawnych. Mam nadzieję, że Gawrion nie pozwoli na to, aby NP opanowała jedna grupa z jedynie słusznymi poglądami, a gdyby jemu się przysnęło, ja będę trwał na posterunku jak zadra pod paznokciem. I czy to się komukolwiek podoba czy, nie mam zamiaru nigdzie powędrować. Zostaję! Chyba, że zostanę powołany na łąki pańskie, ale wtedy będę straszył tych co na to zasłużą. 

Aha i ostrożnie z nazywaniem ludzi trollami czy ruskimi szpionami, czy cokolwiek tam, bo kiedyś może się okazać, że ci co rzucali te oskarżenia to właśnie trolle, szpiony czy agenci.

 

Pozdrawiam.

Vote up!
16
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1483630

//Z Leniwcem jestem chyba z najdłuższym "stażem" na NP.PL z wyżej się wypowiadających ale przez te 5 lat takiego desantu trolli tu nie było.//

Jurandzie, Contessa wyraznie napisała że jest blogerka o najdłuzszym stażu wśród tych co wcześniej wypowiadali się pod notką Satyra czyli ja,Leniwiec, Satyr i Jjj. O @JSC nie wspominam bo to miedzy innymi o jego "działalności" na forum jest mowa - to jedno. Drugie, też nie używałbym tu nazwy troll, bo ci co tu ostatnio pozakładali nowe konta nimi nie są, to wszyscy bez wyjatku byli nasi blogerzy, którzy odeszli lub zostali usunięci z róznych powodów, i nie mają odrobiny honoru by sie raz na zawsze pogodzić z tym, a jedynym ich celem jest jątrzenie, prowokowanie do ostrych odpowiedzi by nastepnie znając dokładnie zasady tu obowiązujące natychmiast zgłaszać to do działu naruszeń. Nie kryli się z tym patrz "Wredna/y a i słynny moralizator , tfórca klubu antypałkarskiego w ostatnim czasie to wyraznie podkreslił, stając sie niejako lustrzanym odbiciem Pawki Morozowa. Piszesz że nie można dopuścic do powstania grupy o jedynie słusznych pogladach, ja przygladając się dyskusją na forum często bardzo ostrych, nie widzę takiej grupy. jedynym tematem nieco poróżniających komentatorów czy blogerów jest temat wojny na Ukrainie, a własciwie sprowadzenia tego do roli banderowców w tym konflikcie przez pryzmat la 40 ub. wieku. Temat ciagle obecny na wielu portalach, i temat do ostrych dyskusji i polemik. Tak się dzieje wszędzie i nie jesteśmy w tym "temacie" odosobnieni, a i nie jedynym portalem gdzie każdy ale to niemal każdy ma swoje zdanie takie czy inne. W "pozostałych tematach" jesteśmy właściwie zgodni, zwłaszcza gdy dotyczy to problemów w naszym kraju, wiec nie do końca jest tak jak Ty to widzisz. Ale może się myle. Pozdrawiam

Vote up!
13
Vote down!
0
#1483636

Józio, jesteś lekko niesprawiedliwy, widzisz tylko złe zachowania jednej strony. W moim odczuciu te zachowania zostały w bardzo dużym stopniu sprowokowane. Uważam, że był to bezwarunkowy odruch obronny. Jak pewnie zauważyłeś nie brałem udziału w przepychankach na Gadaczce, ale kto sieje wiatr ten zbiera burzę, niestety. Nie mam ochoty na przypominanie zachowań i odzywek jakimi ja zostałem uraczony przez tych którzy to mają jedyną słuszną rację. O dziwo nigdy nie doczekałem się dyskusji na argumenty, zawsze było to obrzucanie wyzwiskami, trollami, ruskimi szpionami czy agentami. To samo było zrobione w stosunku do wielu innych, którzy nie zgadzali się lansowaną linią Sakiewicza. Masz rację, między piszącymi tutaj nie było żadnych różnic jeśli chodzi o poglądy co do przyszłości Polski, była tylko jedna, ale za fundamentalna. Jedni, w tym ja nie godzili się na spluwanie Polsce i Polakom w twarz, inni mówili, że to pada deszcz plus wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Być może jestem zbyt stary, być może zbyt honorowy, ale podobnego zachowania się nie toleruję. Nie tolerują robienia z mojego Narodu i Państwa prostytutki. 

Jeszcze raz wytłumaczę. Na przesterzni wieków Rusini i Polacy zawsze byli jednym niemalże Narodem, czego niestety nie mogę powiedzieć o Ukraińcach.

Vote up!
11
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1483645

AdamS 5lat 1 miesiąc, maruś 4 lata 6 miesięcy.

Vote up!
7
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1483701

nie chciałem sobie przypisywać jakichkolwiek "zasług" ze względu na staż.

Miałem raczej na myśli uwzględnienie obecnie funkcjonującego systemu punktowego. Autorzy z dużym dorobkiem punktowym są zarówno aktywni jako blogerzy, jak i doceniani przez całą (większość) społeczność Niepoprawnych. Siłą rzeczy mają największy wpływ na kształtowanie wizerunku i atmosfery naszego forum.

Vote up!
8
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1483770

Napisałam jasno i czytelnie:

 

"Z Leniwcem jestem chyba z najdłuższym "stażem" na NP.PL z wyżej się wypowiadających (...)"

 

żeby nikt nie miał wątpliwości o co mi chodzi. Napisałam o swych pięciu latach na NP.PL bo  byłam na NP.PL już w końcu maja  2010 choć jeszcze nie zarejestrowana - czytałam, zapoznawałam się z portalem, tematyką, atmosferą itd. by przekonać się czy mogę pasować do tego miejsca, tym bardziej że byłam "zielona" w kwestii co to jest blog ale po Smoleńsku chciało mi się wykrzyczeć z siebie protest i zaczęłam krzyczeć na s24. A tam był śp.Seawolf i On mnie oświecił, że jest taki portal NP.PL...

*****

Nic nie poradzę, że nie cierpię plotkarzy, intrygantów, nadinterpretatorów cudzych wypowiedzi, manipulacji wypowiedziami i często trudno mi się powstrzymać by im nie wygarnąć, wszystko jedno czy to real czy sieć między którymi nie widzę dużej różnicy bo motorem sieci jest real. Z pewnością powyższe podzielają inni użytkownicy  NP.PL i sieci i to już jest grupa, no ale piszesz z sarkazmem (wybacz, taki wyczuwam):

 

"Mam nadzieję, że Gawrion nie pozwoli na to, aby NP opanowała jedna grupa z jedynie słusznymi poglądami"

 

czyli co mam myśleć? Ze nie powinni ich podzielać bo z tego zaraz może powstać  "grupa z jedynie słusznymi poglądami"  co nie powinno mieć miejsca i jej nie będziesz akceptował i tolerował ? Za to mała grupka, grupeczka w zasadzie, też "z jedynie słusznymi poglądami",  specjalistów od wycieczek osobistych i wystawiania niczym nie podpartych obraźliwych opinii o użytkownikach NP.PL - 100 lat, 100 lat, niech żyje nam i niech jej gwiazdka pomyślności!...

 

Nie wiem co za palant wymyślił  epitet "grupa z jedynie słusznymi poglądami", i wielu go łyknęło. A potem jeszcze bardziej palantowate  pretensje i krokodyle łzy, że jesteśmy społeczeństwem podzielonym... Będziemy bo "grupa"  to coś nagannego, szkodliwego. Każdy ma być samopas, precz z grupami...

Ciekawe dokąd zajdziemy z taką "ideologią".

Pozdrawiam.

 

 

 

Vote up!
13
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483687

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

przcwk kółkm wzjmnj drcj nc n mm l n znwżją n nnych ldz. Kdy jdnk dstję dwód, ż dzłn tg kółk są przz kgś nsprwn krdynwn t mszę trktwć jk kłd mdlny. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
3
Vote down!
-10
#1483688

"Kiedy jednak dostaję dowód, że działania tego kółka są przez kogoś inspirowane i koordynowane to muszę traktować jako układ medialny."

 

Konkrety, JSC! Konkrety! A nie frazesy z czersko-wierniczej perfumerii... Póki co to na NP.PL ostatnio  głównymi "koordynatorami i inspiratorami" byli (i chyba wciąż są) towarzysze z niezwykle przyjaznego Niepoprawni.pl portalu.

 

 

Re: JSC 10 Czerwca, 2015 - 17:11

"(...) są podstawy podejrzewać, że są one pisane cyrylicą (...)"

 

Jeśli mówisz, że podstawy są to vide wyżej - konkrety, JSC! Konkrety! Przedstaw cytat + link, coś czarno na białym aby nikt nie miał wątpliwości, że te "podstawy" to tylko blebleble i na tzw.gębę. Na gębę to dziś nawet żona mężowi nie wierzy,a i moja 4-letnia contessina na obiecywanego loda nie da się złapać póki go nie dostanie do łapki.
Sorry, takie czasy !

Vote up!
11
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483772

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

już sam Satyr raczył tu zamieścić, ale jak trzeba to powtórzę:
PW Satyra do mnie z dnia 30 maja 2015

na istnienie nieformalnej grupy minusującej. Treść PW jaki do mnie wysłał do mnie Satyr w dniu 31 maja 2015:

Witam Cię JCS!

Jestem Satyr, piszący tu od czerwca 2012 roku i stowarzyszony z Redakcją tego portalu.
Ponieważ w jednym z Twoich ostatnich komentarzy przeczytałem, że studiowałeś w WSKSiM
w Toruniu, proszę Ciebie o przybliżenie informacji, które dadzą obraz na tyle skuteczny,
by Twoje komentarze nie były w ocenach minusowane.
Zatem, jeśli nie masz nic do ukrycia - podaj, jaki kierunek studiowałeś w na WSKSiM
i kto był Twoim promotorem pracy końcowej. Pytam, bo jestem w stanie pomóc Tobie
w zaistnieniu na tym portalu, wszakże pod warunkiem, że będę coś więcej o Tobie wiedział.
Zbieranie samych minusów nie należy do przyjemności, więc jeśli masz szczere zamiary -
daj mi tę informację.

Serdecznie pozdrawiam i życzę samych dobrych wpisów na Niepoprawnych,

Satyr

Koniec PW

Kluczowe fragmenty powyższego:
(...)Jestem Satyr, piszący tu od czerwca 2012 roku i stowarzyszony z Redakcją tego portalu.(...)

(...)Pytam, bo jestem w stanie pomóc Tobie
w zaistnieniu na tym portalu, wszakże pod warunkiem, że będę coś więcej o Tobie wiedział.
Zbieranie samych minusów nie należy do przyjemności, więc jeśli masz szczere zamiary -
daj mi tę informację.(...)

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Vote up!
3
Vote down!
-8
#1483779

Ile razy bedziesz wklejał to samo, tym samym potwierdzasz to co wszyscy ci już napisali a i tak robisz to samo

JESTEŚ TROLEM  - KLASYCZNYM ENCYKLOPEDYCZNY TROLEM

skończ juz ten cyrk z  i rolą jakim w nim odgrywasz

ps.

to jest zasmiecanie portalu

Vote up!
11
Vote down!
0
#1483782

Nie chodzi mi o konkrety, które już czytałam wielokrotnie. Chodzi mi o te, których wciąż brak - jak np. spersonalizowanie tego "kółka", poza Satyrem oczywiście bo już ujawniłeś, że jest hersztem, hehehe ale do kółka trzeba co najmniej dwojga.

W dalszym ciągu nie przedstawiasz również tych "cyrylicą pisanych podstaw".

Bez tych "podstaw" młócenie tematu jest jak młócenie kotka przy pomocy młotka.

Użalasz się, że ktoś, jakieś kółko przyprawia Ci gębę trolla, a spytam - Ty uczestnikom tej dyskusji jaką gębę przyprawiasz ? Czy nie powielasz tego co tworzy o Niepoprawni.pl opiniotfurczy krąg z przyjaznego inaczej Niepoprawnym portalu?

Vote up!
9
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483804

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

rządzc plwn n czrwnc http://npprwn.pl/cmmnt/1483005#cmmnt-1483005, gdy ktś n t rgj nsynjc m, ż jst trllm: http://npprwn.pl/cmmnt/1483010#cmmnt-1483010, późnj dbrc prw d brny, n pdstw mż słbych, l stnjących dwdów. stn mrlnść Klg! Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
2
Vote down!
-8
#1483807

Pozwół, że zadam Ci pytanie. Czy Ty naprawdę nie widzisz co się dzieje od kilku miedięcy na tym portalu? "Że kto nie z Mieciem tego zmieciem"? Że sekuje się komentatorów i blogerów mających inne podlądy od "grupy wiodącej" uznającej p. Sakiewicza za wodza, a jego wytyczne dotyczące polityki wschodniej za taboo. Że wszystkich tych co nie chcą być pro upowskimi obrzuca się wyzwiskami, pałuje, niszczy, uruchamia się przemysł nienawiści wobec nich. Czy to jest aż tak bardzo zauważyć?

Jak zauważył Józio zgadamy się niemal we wszystkicm tylko nie e tym, że cholera jest lepsza niż dżuma. Według grupy wiodącej cholera zabija a dżuma to bardzo delikatna forma kokluszu. Niestety i jedna i druga zabija, a wiele szybciej i podstępniej niż się komukolwiek wydaje. Obie są przenoszone przez szczury.

Vote up!
7
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1483704

Zawężasz temat do "antyupa i proupa", a on jest o wiele, wiele szerszy bo np. mnie tu opluwają niektóre osoby za np.światełko smoleńskie, a to jest równoznaczne z opluwaniem Smoleńska, jego Ofiar i tych wszystkich milionów Polaków, którzy w jakiś sposób swą pamięć o Smoleńsku admirują. Czy opluwanie Smoleńska opluwając osoby, które o nim piszą to jest postępek etyczny i świadczy o pozytywnym stosunku opluwaczy do Polski?

Czy np.pastwienie się nad poetą bo pisze wiersze takie jakie pisze to jest przejaw wysokiej kultury i erudycji podczas gdy sprawa jest prosta  i nazywa się czerwonym guzikiem na pilocie -  nie podoba mi się więc nie czytam, nie oglądam, nie słucham i przede wszystkim nie zmuszam nikogo do wysłuchiwania w kółko mantry co o poecie myślę.

Takich przykładów na NP.PL jest o wiele więcej bo wielu brakuje zwykłej, elementarnej tolerancji, której natomiast domagają się dla siebie dla innych. I tu się błędne koło zamyka.

Pozdrawiam.

Vote up!
9
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483813

Linia przebiega między filosemitami i antysemitami, między filoupowcami i antyupowcami, między filo ruskimi i antyruskimi, międzu Polakami a tubylcami. Tych linii podziału jest cała masa, w zależności od definicji patriotyzmu jaki dana grupa wyznaje.

 Co do poety, to nie zawsze jemy z jednej miski. przeważnie tak, ale jednak nie zawsze, a mimo nawet tego "niezgadzania się" lubię jego wiersze i szanuję jako człowieka i blogera. Co do Ciebie to zapalanie światełka świadczy tylko bardzo dobrze o Tobie .... i to wszystko co miałbym do powiedzenia w tym temacie, jak to mawiał słynny "mędrzec" boluś w.

Vote up!
6
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1483818

Linia podziału przebiega jedynie między prawdą i fałszem. Wszelkie grupy, racje, interpretacje, to tylko iluzja. Dlatego tak stanowczo Kościół i Cywilizacja Łacińska w swej tradycji filozoficznej i światopoglądowej akcentuje klasyczną definicję Prawdy, która jest obiektywna - więc nie dopuszcza relatywizmu. 

Po prostu zgodność z faktami, z tym co jest oczywiste i uprawnione. 

Jest tylko jedna prawda i nie są nią Twoje przekonania. Przykro mi...

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1483820

jedna.

Niestety każdy z nas jest skażony grzechem i nie potrafimy Prawdy dostrzec. Nasze spaczone spojrzenie mówi nam, że tylko my widzimy prawdę, gdy tymczasem widzimy Jej niedokładne odwzorowanie. Każdy z nas ma rację i każdy błądzi.

Vote up!
7
Vote down!
0

Prawda jest cenniejsza od życia

#1483925

Z filozoficznego punktu widzenia, napewno masz rację. Niestety filozofia ma się tak do życia i dyskusji prowadzonej na forach jak pięść do nosa. Prawda i fałsz, byłoby cudownie gdyby wszyscy postępowali według tego, ale co dla jednych jest prawdą dla innych jest fałszem i vice versa.

Powtórzę raz jeszcze. Dla mnie Ruś i Ukraina to są dwie różne rzeczy. I pozostanę przy tym. I gdzie jest prawda? Ostatnie posuięcia polityczne rządu i Prazydenta Ukrainy z puntu widzenia prawdy historycznej i prawdy narodów Polskiego i Rusińskiego....... Gdzie jest Prawda? Gdzie jest Fałsz?

Zgadzam się z jednym Putin prowadzi wojnę na Ukrainie. Wojnę w której cierpią przede wszystkim cywilni mieszkańcy Rusi. Zabijani bez pardonu przez obie strony. Problem w tym, że ci co naprawdę rozpętali tą wojnę mają ich serdecznie gdzieś. I to jest jedyna prawda na Rusi

Vote up!
4
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484002

//filozofia ma się tak do życia i dyskusji prowadzonej na forach jak pięść do nosa//

- no widzisz, jak Ty nic nie rozumiesz. Jest dokładnie na odwrót. Istotą filozofii jest dociekanie "jak jest" w odniesieniu do otaczajacej nas rzeczywistości i prawdy, a jej nazwa tłumaczy się jako "umiłowanie mądrości". Więc nie wciskaj kitu o jakiś pięściach i dyskusjach, bo rozmowy w dyskusjach mają wtedy sens i wartość jeśli odnoszą się do faktów i podzielają okresloną hierarchię wartości. 

//co dla jednych jest prawdą dla innych jest fałszem i vice versa//

- opisałeś dokładnie relatywizm. Czyli, ze prawda jest względna i subiektywna. Relatywizm prawdy to pogląd zgodnie z którym "prawdziwość", jako cecha przysługująca sądom, zdaniom, stwierdzeniom, a nawet teoriom, posiada charakter względny – zależny od wielu czynników relatywizujących, np. kultury, języka, okoliczności stwierdzania, zdolności poznawczych gatunku lub jednostki.

Prawdziwość pojęta relatywnie przeciwstawiana jest absolutyzmowi w koncepcji prawdy, zgodnie z którym prawda (sąd prawdziwy) ma charakter bezwzględny (absolutny), a więc nie jest zależna od wyżej wymienionych czynników. Tak pojęta "prawdziwość" przysługuje sądom niezależnie od możliwości jej rozpoznania.

Jak zauważył Harvey Siegel "relatywizm sam siebie neguje, bo obrona tej doktryny wymaga rezygnacji z niej". Oparcie się na argumentach relatywistycznych wyklucza możliwość przeprowadzenia logicznego dowodu bo każdy sąd jest względny, z kolei zastosowanie argumentów nierelatywistycznych przeczy sensowi relatywizmu. /Wikipedia.

Dlatego napisałem wcześniej o klasycznej definicji prawdy, która nas obowiązuje. Jak się z tym nie zgadzasz, to znaczy, że Twoja przynalezność do Zachodniej Cywilizacji i uniwersalnych wartości w niej obowiązujących stoi pod znakiem zapytania.

//Dla mnie Ruś i Ukraina to są dwie różne rzeczy. I pozostanę przy tym. I gdzie jest prawda? //

- Oczywiście, w chwili obecnej identyfikowanie Ukrainy z Rusią jest trochę na wyrost. Jakkolwiek Ruś Kijowska, jeżeli przyjrzeć się historii tworzyła Ukrainę, podobnie jak Piastowie Polskę. Polska obecnie ma w posiadaniu część ziem, które kiedyś należały do Prus, ale przecież nikt nie kwiestionuje korzeni piastowskich. Ty to robisz w odniesieniu do Rusi Kijowskiej i Ukrainy. I dlatego można to traktować jedynie jako manipulację. 

//Zgadzam się z jednym Putin prowadzi wojnę na Ukrainie. Wojnę w której cierpią przede wszystkim cywilni mieszkańcy Rusi.//

- to dobrze, że napisałeś tym razem prawdę: Putin napadł na inny kraj - Ukrainę i morduje ich mieszkańców.

Problem jednak w tym, że Ty nie widzisz w tym nic złego. A nawet uważasz, że Ukraińcom się należy za ludobójstwo na Wołyniu. Tak nie wolno. Usprawiedliwianie Putlera i mordów jakich dopuszczają się jego żołdacy i terroryści działający na jego zlecenie stawia Ciebie po stronie oprawców. To już milczenie na zło, które się dzieje ma mniejszy wymiar negatywny niż usprawiedliwianie rosyjskich zbrodniarzy. 

Vote up!
2
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484020

Tak więc polazałeś swoją "filozoficzną" stronę. O filozofii drogi MS to możemy sobie porozmawiać w dobrej kawiarni przy filiżance doberej herbaty i małym koniaczku, bo Twoja filozofia do tego się sprowadza. Filozofia w zderzeniu z brutalną siłą dostaje kopnika tak mocnego, że nic z niej nie zostaje. Pozostaje nagi relatywizm. Przykładowo jak sąsiad idzie na Ciebie z widłami, aby Cię przybić do drzwi stodoły czy bandzior stara Ci się sprzedać cegłówkę za stówkę za winklem, gwarantuję Ci, że jeśli nie potrafisz się obronić to najpierw będziesz niał pełne portki "filozofii" a następnie zostaniesz przybity do drzwi stodoły lub conajmniej pozbawiny portfela. Tak, że widzisz,  nie podpieram się "ałtorytetamy", mam je serdecznie gdzieś. A jeśli chodzi o życiowe doświadczenie i kilkudziesiątkach lat przeżytego życia to ja jestem autorytetem sam dla siebie, a inni? Jeżeli niechcą słuchać? Niech się walą.

Piszesz o klasycznej definicji prawdy. Odpowiem tylko jedno. Jest Twoja prawda, moja prawda i gówno prawda. A tak naprawdę gdzie ta "prawda" jest?

Piszesz, że identyfikowanie Ukrainy z Rusią jest na wyrost? Ruś Kijowska tworzyła Ukrainę? Zaprzeczasz sam sobie! Jedną z przyczyn wojny na Ukrainie jest to, że Ukraina jest zlepkiem różnych krain i różnych narodów, a nawet różnych religii. I w wielu częściach dzisiejszej "ukrainy" dzisiejsi neobanderowcy nadający ton polityce "integracyjnej" Rusi są postrzegani jako okupanci. Trzeba być wybitnie ślepym, żeby tego nie zauważyć. Co do do manipulacji to Ruś Kijowska nigdy nie tworzyła Ukrainy, przyczyna bardzo prosta, odległość czasowa między końcem Rusi Kijowskiej a stworzoną przez Habsburgów "Ukrainą" jest około 900 lat. Następnie jeśli mówimy o Ukrainie to mówimy o ok 10 procentach całego terytorium dzisiaj zwanego "Ukrainą" w okolicach Zaporoża, na dawnych "Dzikich Polach" Pierwszej RP. Jeżeli mówimy na "narodzie" ukraińskim to pozcątek tworzenia się tego "narodu" zaczął ok 300 lat temu, z uciekinierów z Rzeczypospolitej, Chanatu Krymskiego czyli Mongołów, uciekinierów z Rosji czyli półmongołów, uciekinierów z Mołdawi i delty Dunaju czy dezerterów armii tureckiej.. Uciekali zbrodniarze, chłopi pańszyźniani, tacy którzy uciekly spod szubienicy. Jedynym ich celem było mordowanie i rabunek. Podstawy prawne temu narodowi dali dopiero Habsburgowie, a i to była decyzja polityczna, bowiem żywił polski na Rusi rozwijał się coraz bardziej i trzeba było temu w jakiś sposób zapobiec, a więc u podstaw "stworzenia narodu Ukrainy" legła nienawiść do Polski i Polaków, która trwa do dzisiaj

Czy ja nie widzę nic złego w tym, że Putlerowcy mordują spokojną ludność cywilną Rusi? Pozwól zatem, że odbiję paiłeczkę. Ty w zamian nie widzisz co wyprawiają i jak mordują bataliony nacjonalistów ukraińskich ludność Rusińską. Powtarzam . Nieistotne kto morduje, cywilna ludność rusińska jest mordowana tyko dlatego, że jest rusińska, cywilna i bezbronna. Ponad 700 tys ludzi z tamtych stron uciekło do Rosji. Ogromna rzesza Polaków zamieszkująca tamte tereny do dzisiaj nie może się doprosić o ewakuację. Dlaczego? Decyzja polityczna.

I już na koniec. Powołujesz się na boską filozofię. Ta filozofia to również bardzo ważne stwierdzenie. Nigdy nie ma nic bez przyczyny. A jak się okazało ostatnio w Polsce wcale nie trzeba Majdanu aby zmienić Prezydenta. Przyczyną nieszczęść ludzi na Ukrainie nie był Janukowycz, był prawy sektor i nacjonaliści wspomagani przez wywiady różnych państw. Mosadu i BND, między innymi.

 

 

 

 

 

 

 

Vote up!
2
Vote down!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1484072

//Filozofia w zderzeniu z brutalną siłą dostaje kopnika tak mocnego, że nic z niej nie zostaje. Pozostaje nagi relatywizm//
 
- no to pokazałeś, drogi Jurandzie swoje przekonania i ignorancję. Czyli wyznajesz relatywizm - wszystko jest względne. Nie ma wg Ciebie prawdy absolutnej i obiektywnej, a sposób patrzenia zależy od punktu siedzenia. Więc jak nie ma punktu odniesienia, nie ma też uniwersalnego prawa. No to wszystko nam wolno, byle nas nie złapali. I zawsze mamy rację. Doskonale pokazuje to scena z filmu "Sami Swoi", gdzie matka Pawlaka wręcza mu granat i mówi: "sąd sądem, ale racja musi być po naszej stronie". Taka postawa jest właściwa dla cywilizacji turańskiej; cywilizacja zachodnia wywodzi swój porządek prawny ze starożytnego Rzymu. Wyraża je maksyma "dura lex, sed lex" (łac. twarde prawo, ale prawo) – wskazuje absolutną nadrzędność norm prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy niezależnie od ich uciążliwości oraz konsekwencji dla zobowiązanego. Słowa te przypisuje się Ulpianowi.
 
Zasada prawdy obiektywnej stanowi dzisiaj podstawę prawa stanowionego. W polskim porządku prawnym zasada ta wynika z art. 7 k.p.a. Zobowiazuje organ do podejmowania wszelkich kroków, niezbędnych do ustalenia stanu faktycznego sprawy, który będzie zgodny ze stanem rzeczywistym. Warto zauważyć, że zgodnie z tą zasadą organ rozstrzygajac sprawę nie może poprzestać na dowodach dostarczonych przez stronę postępowania, ale z urzędu może i powinien podejmować działania mające na celu zebranie materiału dowodowego w sprawie, wyjaśniajacego wszystkie okoliczności faktyczne. Ta zasada jest przeciwieństwem zasady prawdy formalnej, według której decyzja organu powinna być zgodna z stanem wynikającym z akt sprawy, niezależnie od tego, czy opisuje on stan faktyczny, czy też nie (Kmiecik Z. R., Postępowanie administracyjne i postępowanie sadowo-administracyjne, Kantor Wydawniczy Zakamycze, Kraków 2000, str. 55). Prawda materialna (obiektywna) – to w języku prawniczym wiedza zgodna ze stanem faktycznym. Przeciwstawiana jest prawdzie formalnej (proceduralnej), czyli wiedzy opartej na domniemaniach, fikcjach prawnych lub zgodzie stron. /zob.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawda_materialna
 
Filozofia, Jurandzie to nie dywagacje przy koniaku w kawiarni, tylko nasza powszednia rzeczywistość. Zobaczmy jak to się ma do naszej codzienności. - Jeśli patrzymy na dany stół z różnych kątów i z różnych stron, to chociaż optyka patrzenia na ów stół za każdym razem jest nieco inna, to jednak jest to ciągle ten sam stół. Tak samo jest z prawdą obiektywną - chociaż są różne sposoby patrzenia na nią, to jednak jest to ta sama i niezmienna prawda – a więc, według definicji starożytnych, zgodność rzeczy z rzeczywistością.
 
Relatywiści niestety dokonali subtelnej i przebiegłej manipulacji względem np. teorii Einsteina mówiąc na jej temat tylko pół prawdy, czyli dokładnie całe kłamstwo... Dyktatura relatywizmu w dzisiejszym świecie polega na tym, że jej zwolennicy twierdzą, że nie ma żadnej stałej i niezmiennej prawdy, poza oczywiście prawdą relatywistów... - źródło: http://www.fronda.pl/blogi/english-with-values/obiektywna-prawda-a-bezdroza-relatywizmu,27316.html
 
Teologia katolicka jest oparta na filozofii klasycznej, a szczególne miejsce ma w niej prawda obiektywna. Nie można być wierzącym katolikiem nie przyjmując prawd wynikających ze zgodności rzeczy z rzeczywistością. Prawda obiektywna wynika wprost z Biblii: „[Bóg] pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2, 4), pisze św. Paweł, mając na myśli objawienie Boże, że „jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus” (w. 5). Sam Bóg jest Prawdą i prowadzi człowieka do siebie przez myślenie racjonalne, oświecone najpierw światłem naturalnego rozumu, potem nadprzyrodzonym światłem wiary i łaski, i na końcu, już w niebie, światłem chwały. Dlatego prawda o rzeczywistości Bożej, ale również i o rzeczywistości stworzeń jest wielką wartością, której trzeba szukać przez całe życie. Kaznodzieja Jean-Baptiste Lacordaire OP (1802-1861) mówił, że „najdroższym skarbem człowieka jest prawda, bo prawda to sam Bóg istniejący w poznaniu, który objawia się naszemu duchowi podobnie jak światło oku”.
 
Umysł ludzki jest poważnie osłabiony przez grzech pierworodny, lecz nie zniszczony zupełnie. Dlatego z pomocą innych ludzi mądrych i z pomocą Bożą każdy człowiek zdrowy umysłowo może osiągnąć pewny poziom poznania rzeczywistości. To poznanie nie jest doskonałe i wyczerpujące, lecz prawdziwe. Diabeł, który jest, według słów Pana Jezusa, „kłamcą i ojcem kłamstwa” (J 8, 44), wszelkimi sposobami stara się odciągać człowieka od prawdy i wprowadzić w błąd. Dlatego walka duchowa jest w pierwszym rzędzie walką o umysły ludzkie, o prawdę religijną.
W czasach nowych ta walka toczy się nie tylko o prawdy wiary i objawienia, lecz o same zasady myślenia ludzkiego. Filozofia poznania (epistemologia) została ogłoszona przez Kościół najważniejszą albo nawet jedyną sensowną gałęzią filozofii. /źródło: http://apologetyka.piusx.org.pl/artykul32_PRAWDA___Istnieje__obiektywna__prawda
 
Przykro jest czytać Twoje poglądy:
//nie podpieram się "ałtorytetamy", mam je serdecznie gdzieś. A jeśli chodzi o życiowe doświadczenie i kilkudziesiątkach lat przeżytego życia to ja jestem autorytetem sam dla siebie, a inni? Jeżeli niechcą słuchać? Niech się walą.//
 
- Nie przyjmując zasad panujących w społeczeństwie stawiasz się poza nim. Ja takich ludzi określam jako mentalnych Rosjan. Niby mieszkają między nami, posługują się nawet językiem polskim, ale są w swojej duszy kacapami. 
Dyskusja na argumenty i o zasadach z takimi nie ma sensu, bo oni z góry zakładają, że nie ma ustalonych zasad, nie ma hierarchii wartości a oni zawsze muszą mieć rację. Tacy ludzie nie nadają się do normalnego życia i prędzej czy później popadną w konflikt z prawem. Ich słynnym powiedzeniem jest "prawo jest po to aby je omijać". Dlatego tak wielu opanowało do perfekcji cwaniactwo, kombinowanie i oszukiwanie, nie tylko państwa ale i bliźnich. 
 
I teraz patrząc na Twoje wątpliwe argumenty nt. Ukrainy - nie ma to żadnego znaczenia kto kiedy tworzył Ukrainę i kiedy była nią Ruś Kijowska. Znaczenie jest czysto prawne: Ukraina - nie ważne od jakiego czasu - istnieje jako suwerenne państwo z ustalonymi granicami, które zostały uznane przez społeczność międzynarodową. Ukraina aktywnie uczestniczy w organach i instytucjach międzynarodowych, w tym jest członkiem ONZ. Z tego względu nic nie usprawiedliwia Rosji w jej agresji na Ukrainę; zagrabienie i okupacja jej ziem - Krym i Donbas. To jest istota sprawy. Dlatego Ukrainę - jako świat zachodni chcemy wspierać, aż do zwycięstwa, a Rosję będziemy potępiać i stosować takie środki aby przegrała i odpokutowała za swoje niecne czyny. Ludobójstwo na Wołyniu sprzed siedemdziesięcu lat nie ma z tym nic wspólnego. 
 
Piszesz, że w wyniku działań wojennych - obrony ATO z rosyjskimi terrorystami cierpi ludność cywilna. - Owszem, ale jest to nieuniknione i odpowiedzialność za to spada na Rosję i terrorystów, których ona wysyła i zbroi. 
 
Vote up!
3
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484125

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

J sę ngdz n wybrm... dlczg? B przyszłm t jk sbn prywtn, wsz plwn n czrwnc, n któr zrgwłm drzył z cłą mcą w mn. Ztm nfrmję człnków kłd mnsjącg, ż t jst wjn sbst dbry wzrnk, którj n dpszczę! Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
4
Vote down!
-11
#1483649

Witaj Janku

 

Z niecierpliwością czekałem na wyniki twoich przemyśleń. Ja tez mam swoje i warto je skonfrontować.

I tak szczęśliwie się złożyło, że czytam to, gdy juz jest parę komentarzy, w tym niezmiernie ważny Juranda, który opisuje, że SL, czyli Spiryto Libero - Ruszkiewicz, już dwa lata temu usiłował przejąć niepoprawnych. To sporo wyjaśnia.

Znamy się na tyle długo i na tyle dobrze, że twój opis uznaję za jak najbardziej wiarygodny.

Tym bardziej, że wczytując się w wymianę zdań między trybeusem, ruszkiewiczem, birbusem, lju, tadmanem i patrią/astrą w ich odrębnych lokalizacjach mieliśmy pewność, że nowy atak na niepoprawnych jest szykowany.

I tak też się stało. Zostałeś Janku dołączony do ścisłego grona blogerów NP, których należy ostro i bezwzglednie zwalczyć. I padłeś ofiarą intrygi.

Ten koleś JCS, może słup, może fantom, pełnił rolę haczyka. Prędzej, czy później ktoś miał się na niego złapać. Dookreślenie Torunia wskazuje, że to chyba było dedykowane do ciebie.

Mnie jeszcze ciągle zastanawia, w jaki sposób trybeus uzyskał materiały od JSC do napisania swojego paszkwilu?

Nieważne... Ich akcja spaliła na panewce. Ponownie te tępaki przegrały. Co zresztą widać. Po kilku dosłownie godzinach bluzgania na NP i plucia jadem, wpis trybeusa zwinięto i schowano do szafy. Tylko Rebeliantak, która niestety mysli trochę wolniej od innych, coś tam skojarzyła i wystąpiła ze swoim wpisem.

Ten JCS, jako zdemaskowany i bezużyteczny będzie się jeszcze jakiś czas snuł po niepoprawnych i zniknie. Może, by po czasie ponownie się pojawić jako kolejny supermen.

Jak widzisz Janku zdecydowana większość niepoprawnych ma do ciebie zaufanie. Tego zaufania nie ma Verita, której rola na tym portalu też jest zastanawiająca. Ona to wystąpiła z pytaniami do ciebie, które są niemalże identyczne do tych stawianych przez Rebeliantkę.

 

I tutaj nalezy się zastanowić nad rolą administracji. Gdy my zaciekle ciebie broniliśmy, neutralizując oszczerstwa i kalumnie rzucane nie tylko na nas, blogerów, ale również na portal, administrację i właściciela osobiście, to redakcja przyjęła postawę obojętną, a nawet wrogą. Zamiast spodziewanego wsparcia, to my, niepoprawni otrzymaliśmy reprymendę i naganę. Ja tego całkowicie nie rozumiem.

 

Jedność, spoistość i dobre imię niepoprawnych, dzięki wspólnej akcji (która nadal trwa) zostały ponownie uratowane. Należy jednak wyciągnąć z tego wnioski. I trzeba bezdyskusyjnie wzmocnić defensywę NP. Jeżeli administracja tego nie rozumie, musimy sami poszukiwać środków i rozwiązań, by zabezpieczyć siebie i nasze miejsce spotkań.

Lecz to scenariusz raczej pesymistyczny i sądzę, że w końcu razem z Gawrionem uda nam się czegoś w tym względzie dokonać.

 

Serdecznosci

Vote up!
11
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1483634

Często ,gęsto nasz szef piszę że jednym ze sposobów na neutralizacje trola jest system punktacji i to społeczność portalowa może taką osobe poprzez stawianie negatywnych ocen niejako z portalu "wykluczyć"
Nie wiem czy to że dany delikwent czy też delikwentka zbytnio przejmuje sie punktacją, ma okreslony cel i zadanie, i czy ma 100 czy 1000 pkt ujemnych, to nie ma najmniejszego znaczenia.
Nawet czerwono-czarna ramka nic tu nie "pomoże", celem nadrzednym tych naszych byłych blogerów czy blogerek jest sianie fermentu, oczernianie, prowokowanie i tyle, i tu jest potrzebne opracowanie mechanizmów obronnych, punkty karne sprawy nie załatwią. A i apel Gawriona o to by unikać lub nawet zaprzestać wszelkich "polemik" nie jest tak do końca dobrym apelem, są rózni ludzie o róznych temperamentach i szanse na złapanie przez trola swojej "ofiary' są duże.

Myśle że wspólnie cos w tym temacie wymyślimy

Vote up!
13
Vote down!
0
#1483639

Wymyślimy, wymyslimy Józiu.

 

Mnie na przykład głęboko dziwi niby przykładanie takiej wagi do punktacja, gdy potem taki jeden z drugim się chwali sukcesem, że osiągnął poziom minus 6000. Nie byłoby tak, gdyby punktacja czymkolwiek skutkowała. Przecież te punkty ujemne świadczą, że większość niepoprawnych nie akceptuje postawy danej osoby.

Popatrzmy sobie na pana Szumowskiego. Ma on zdecydowane anty ukraińskie poglądy, ale ma on kilkadziesiąt pozytywnych punktów. Dlatego, że mimo różnicy poglądów, zasługuje na szacunek i jest sprawiedliwie oceniany, Ja osobiście, gdy widzę w tytule jego kolejne notki banderyzm, po rostu nie wchodzę na jego blog i zachowuję postawę neutralną. Natomiast taka pani Verita, która publicznie oświadczyła, że nie czyta moich wypocin, wchodzi na każdy mój wpis i minusuje i felieton i komentarze. A jaka to jest durna gra to świadczy o tym, że ja mam ponad 30 tysięcy punktów, a rzeczona Verita minus kilkaset. Cóż, niektóre osoby nie potrafią pojąć, że otoczenie ich po prostu nie akceptuje z powodu zachowania i charakteru. Na niepoprawnych piszą i czytają ludzie na prawdę mądrzy, którzy dodatkowo mają alergię na głupotę i złośliwość. Nie złość, bo to jest naturalne, tylko złośliwość i wredność. Taki nasz były i niezbyt rozgarnięty bloger Trybeus, nie mógł znieść w swojej zawiści czyjejś wysokiej poczytnosci i wymyslił metodę "nadmuchiwania" wejść na blog przez administrację, albo nawet przez samego autora. To jest własnie to, ta kretyńska zawiść, która niszczy, całkiem "bezinteresownie".

Ja uważam, że właściciel portalu instalując tak przemyslany system punktacji zatrzymał się w połowie zadania. Uważam, że bloger lub komentator, który spadnie, na przykład do minus 1000 punktów powinien ponosić pewne konsekwencje. Bo jest to opinia użytkowników niepoprawnych. Powiedzmy: - 1000 pkt - zawieszenie na dwa tygodnie, a - 3000 usunięcie konta.Oczywiście to są tylko luźne, przykładowe propozycje.

 

Pozdrawiam

 

Ps. Wyrazem postawy redakcji w stosunku do wagi sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, bedzie fakt, czy wpis Satyra wyląduju u góry strony głównej, czy zostanie spuszczony na dół.

 

Vote up!
12
Vote down!
-1

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1483643

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1483652

Sprawa sie dupla, ktos za to beknie...

Pojawil sie na chwile...zamieszal...i niebawem zniknie...

kilkudniowa muszka owocowka i tyle...nawet lapki nie trzeba...

pzdr.

Vote up!
13
Vote down!
-2

chris

#1483661

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

którym mn brzclśc dpók sę g n pzbędę. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
3
Vote down!
-10
#1483679

Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Dostali na co zasłużyli i sami się o to prosili a poniżej jeszcze raz moja fraszka "na trolla".

"troll" i " hater" to odpadek

nie warty kopnięcia w zadek

dyskusja z nim to czas stracony

bo to człowiek opłacony (pomylony)

Pozdrowienia

 

Vote up!
11
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1483646

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1483664

.... odstaw te  białe płyny "ustrojowe" :-)))) , przestań pieprzyć i posłuchaj dobrej muzyki .

Ja wiem, wiem- Ty jesteś tak "inteligentny", że Twoje myśli nie mają się gdzie kłębić.

Póki co,  stań przy grillu i posłuchaj OK ?

pozdrawiam .

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1483676

Przecież tacy jak on kumają tylko pa ruski.

Dlatego ja im serwuje ruską muzykę; po takiej dawce uspakajają się:

Vote up!
7
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1483816

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n Rsk, węc tk kłysnk n mn n dzłją, zwłszcz kdy tczę sbstą wjnę mój dbry wzrnk z człnkm kłd mdlng. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
2
Vote down!
-9
#1483817

Nie potrafisz przekonać nas do swoich racji. 

Atakujesz Satyra, który ratuje ten portal przed upadkiem jaki przewidzieli jego wrogowie inspirowani z zewnątrz. 

Dlatego on jest bohaterem a Ty przegrywasz wszystko co jeszcze Ci zostało. 

On dostanie laur zwycięstwa a Ty hańbę przegranej. 

Piszesz, że prowadzisz wojnę o swój wizerunek, ale nieszczerość przebija przez te słowa. Weryfikacją prawdziwości jest jazgot i lament na skompromitowanym portalu NeOn24.ru. Gdyby tego nie było gotów byłbym przyznać Ci rację, ale w tych okolicznościach nie mogę, bo urągało by to rozumowi i przyzwoitości. Czujesz bluesa? 

Padnij do stóp Satyrowi i błagaj o przebaczenie! - To Twój jedyny ratunek.

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1483824

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Nby dlczg t c sę dzj n Nn, c jst d mn KMPLTN NZLŻN, m śwdczyć mjj wrygdnśc? J mgę m tylk srdczn dzękwć, c nnjszym czynę. Styr, który pblczn sę przyznj, ż kłm wrbj n TW jst wrygdny n mcy mjj rzkmj n wrygdnśc? c d twjg sttng zdn... P c m wybczn Styr z rzkm byc trllm? tóż n, n będę przprszł z t czg n zrbłm, n będę skłdł smkrytyk. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
2
Vote down!
-9
#1483841

TzW już zapomniał jak na NP.PL inwigilowali Satyra po jego notkach - a gdzie jest wykładowcą i czego, w kwestii "Eldorado" , zarzucali plagiaty itd. Zapomniał jak wcześniej robili świństwa Markowi w pracy ale wtedy to było OK i cacy, i brawo za "obywatelską czujność"... Cóż, pamięć niektórych bywa często krótka i wybiórcza. Ale nic to - w efekcie zaczyna świadczyć o pokrętności jej właściciela i ukazuje jego prawdziwą naturę.

 

Przypomnę coś - TzW, jego fankom i wszystkim. Coś, co chyba poszło w głębokie zapomnienie - "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"...

Vote up!
16
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483678

... także atak tegoż na Lwow47 jeszcze na "starych" Niepoprawnych. Atak był na tyle skuteczny, że nasz bodaj najlepszy współczesny i patriotyczny poeta Kazimierz Józef Węgrzyn odszedł wówczas z NP. Ale po moich prośbach i sugestiach, 6 miesięcy temu powrócił tu i... chwała Jemu.

Natomiast co do TzW, to dawał i... nadal daje wyraz swojej bucie, chamstwu i braku szacunku dla tych, którzy myślą inaczej niż on, a są patriotami i zależy im na losie Ojczyzny. 

Pozdrawiam,

Vote up!
15
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483683

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1483699

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1483698

Czytaj ze zrozumieniem i nie wypaczaj cudzych wypowiedzi ! Czy ja napisałam lub zasugerowałam, że ty brałeś w niej udział?

Napisałam wyraźnie i czytelnie, że TzW ZAPOMNIAŁ, że taka nagonka miała miejsce !

Nie wciągaj mnie w ten swój pokrętny sposób w dyskusję bo nie mam ani czasu, ani przyjemności dyskutować z tobą. Ty masz swoją "grupę z jedynie słusznymi poglądami" i tam sobie powtarzaj jak papuga, że Satyr kaptował JSC itd. choć człowiekowi z normalnym pomyślunkiem, bez intryganckich ciągot nawet by przez głowę nie przeszło, że on proponuje komuś jakąś protekcję.

Protekcja na NP.PL - no, śmiechu warte! Ale... gdy ktoś chce uderzyć to psa dla swego kija zawsze znajdzie !

Tylko, że często zapomina, że kij ma dwa końce i często może się zamienić w kija samobija.

Vote up!
13
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1483703

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1483706

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

drz chyb w ws. T wy rządzc t plwn n czrwnc, l n wszystk. Chcł sę zwrbwć c nktór n TW, l trfł sę jdn sprwdlw, któr zmst wjść w wsz kłd jwnł g. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
3
Vote down!
-10
#1483707

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Człm jkąś nchęć d zjrzn n tn blg, l w kńc msłm. Tmtyk dl Prtl jst zbyt pwżn. T, c zbczyłm przpłnł mn wlkm brzydznm. t wszyscyśmy pwsdzl łpy w g...n Styr, tn sę tg wypr jszcz strszy sądm. T jk z Włęsą. pdbństw jst w tym  ż twrdz, ż chcł przchytrzyć przcwnk. Mł tg - pnwrn jst Vrt, któr wygłsł słszny pl. Cł dysksj jst brzydlw, b szk wrg n zwnątrz, zmst sę skpć n stc prblm, czyl skmprmtwnym systm MS  skmprmtwnj stw trll płkrskch, d tg trll ntyplskch b łączy ch zdcydwn prbndrwskść (błmtn myln z prkrńskścą), t tyl, c ntyplskść.

Bz dwg stnęc w prwdz Prtl będz sę tylk pgrązł. T jż kżdy ms dpwdzć sb n pytn, c mż zrbć dl bdwy jdnśc prtlwj, n dl brny swch nknczn słsznych rcj (jk Styr dmwjąc ndstwn drgg plczk (Bdw kżdj wspólnty wymg, żby g jdnk ndstwć, n bdwć jkś frnty trrrystyczn dl szntży wymszń)).

nn sprw t knflkt z Nnm. N pwnn być wjną n mcj dlg. Są rzbżnśc, t trzb j rzwązywć n rgmnty mrytryczn. Tylk tk mżn dchdzć d czgś knstrktywng &ndsh; tk dl Prtl, jk dl Plsk.

Bz przzwycężn płkrskg zzwrzęcn Prtl tż będz tnął. W tym tmc t mm prpzycję, by systm plsów nwt wzbgcć wlkrtn klkn, l mnsy grnczyć wyłączn d sygnlzcj swjg przczc, czy przknn c d nrszń rglmn, z jdnczsną grźbą dknn frmlng zgłszn nrszn. Tk mns msłby być n życzn jwny.

mrk

Vote up!
6
Vote down!
-12
#1483675

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1483700

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Zdetronizują, jak im dalej będzie ustępował. A na to się nie zanosi.

Owszem, miał z tego patologicznego stanu przez jakiś czas korzyści, to i koszty będzie musiał teraz ponieść. Zresztą  wyhodował sobie źmije na swoim łonie, a więc to już kwestia "życia lub śmierci".

A ta zasada o zdobytej władzy wynika z faszystowskiej ideologii "równania w dół". Jej sednem jest niemoralność władzy. Przywróci moralność, to i cały ich faszyzm się posypie.

Pozdrawiam

miarka

Vote up!
6
Vote down!
-11
#1483711

kto jest w koncu agentem ten kto korumpuje i proponuje protekcje czy ten kto to zglasza.
Czy na NP powstalo panstwo w panstwie?
Czy spolecznosc tutejsza wlacznie z Gawrionem nie zauwaza jakis chorych ukladow ponad Gawrionowych ?A mozde juz Gawrion ma nuz na gardle ze robi to co mu agentura dyktuje.
Gdzie sie podzial zdrowy rozsadek i chociaz jakies elementy przyzwoitosci na NP.

Przeciez zastraszanie wyzywanie ,skaladnie propozycji ponad "rzadowych " na NP powinno byc karane dymisja,bo takie dzialania "zasluzonych"ludzi doprowadzaja do zniszczenia i wiarygodnosci NP.
Ci sami ludzie tutaj piszacy ze PObolszewickie afery sa zlem i ze ci umoczeni ludzie powinni odejsc w zapomnienie, tu na NP klepia po plecach takiego samego zloczynce.
Widac Uklad na NP jest wiekszy jak myslalem,widac koszula blizasza cialu zawsze to mniej o jena negatywna ocene -6 amoze i o dwie -6.

Vote up!
8
Vote down!
-6
#1483792

"Oto wszyscyśmy powsadzali łapy w g...no "

skoro masz przyjemosc w tym papraniu sie,  to jednak pisz tylko za siebie a od pozostalych sie....

Vote up!
7
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1483942

Jątrzysz i prowokujesz swoją popapraną odwróconą logiką, wyciąganiem wniosków zupełnie sprzecznych z sensem wywodu do którego się odnosisz, wyrywaniem z tekstu tylko wygodnych Tobie fragmentów, czyli faktycznie nie czytając całości, stąd nie jesteś w stanie zrozumieć napisanego, przez co zachęcasz innych, by zamiast sięgać do rozumu, i oni kierowali się taką "logiką idioty".

Co do istoty Twojego przekręcenia, to właśnie ja występuje przeciwko g-nu Satyra, którym nas uraczył i od niego oczekuję, aby nas od niego uwolnił. Skoro więc negujesz to, co napisałem, to sam jesteś za tym, żeby tego g-na nie ruszać, tylko w nim tkwić, a może i pochwalać Satyra. To Ty znajdujesz przyjemność w byciu upapranym, a nawet oceniasz "pozostałych" jako chcących trwać w tym upapraniu. Co do sześciu, to widzę, że trafiłeś... 

Oj wielka łaźnia tu jest potrzebna ...i wielkie wietrzenie.

miarka

Vote up!
2
Vote down!
-3
#1484023

jak Ciebie wszyscy łatwo rozpracowują? Możesz dalej wić się jak piskorz i uprawiać słowotok, ale nic Ci to nie da, bo musisz najpierw zapracować na wiarygodność; a uprawianiem demagogii tego nie osiągniesz...

Słyszałeś o takim mądrym słowie: demagogia? - No właśnie, od tego zacznij :)

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484031

ale już zauważylem to o czym piszesz. JSC ma rzeczywiście odlotowe komentarze. No i ten pomysł prosto z epoki stalinizmu żeby rozliczać tych co dają minusy! Po prostu szok! A przy okazji chciałem zapytać kto to jest elbod? Jego wpisy też dają dużo do myślenia. Moim skromnym zdaniem to też hajter. Ale być może się mylę jako, że nie wgłębiałem się jeszcze za bardzo w jego przekazy.

Vote up!
8
Vote down!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1483827

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tylk, ż mnswn nsprwn krdynwn t jst mnswn strwn w rmch kłd mdlng, czyl nwln. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
4
Vote down!
-10
#1483839

" JSC ma rzeczywiście odlotowe komentarze. "

byc moze diler ma towar pierwszej kategori

Vote up!
8
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1483936

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

handel narkotykami? Powiadomiliście już prokuraturę (ma się tu czym zajmować) czy może popełniliście przestępstwo zatajenia przestępstwa kryminalnego?

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Vote up!
3
Vote down!
-7
#1483939

czy napisalem cokolwiek o handlu narkotykami, ja znam dilera co sprzedaje "odlotowe" stare auta -)))))))))

Vote up!
8
Vote down!
-1

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1483941

Burza w szklance wody minie, portal sie ostoi. Zgłaszam postulat:

Jawność ocen. I tak przecież posługujemy się pseudonimami.

Pozdrowienia dla Satyra i Evy.

Vote up!
8
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1483869

Ja bym poszedł dalej, skasować dotychczasowy dorobek punktowy,  rangi, czyli zrobić tzw.reset i wtedy okaze się czy istnieją te mityczne bandy pałkarzy. Jednoczesnie portalowy wymiar sprawiedliwości poddać gruntownej modernizacji

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1483872

I wprowadzić Netykiete. Od razu zrobi się normalniej...

Vote up!
5
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1483874

start od zera być może "uzdrowiłby" sytuacje

nie można by zarzucać (często bezpodstawnie) że to ci purpuraci nadają ton, czy ustawiają w szeregu pozostałych, można by zaapelować ( każdy indywidualnie) o skasowanie pkt i rangi.Ciekaw jestem ile by takowych się zgłosiło

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1483875

użytkownicy zgłaszają propozycje usprawnień od kiedy pamiętam. Jak choćby ta aby właściciel bloga miał możliwość moderowania, usuwania niechcianych komentarzy i blokowania trolli. Ale to jak grochem o ścianę. System wie lepiej... 

Vote up!
5
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1483879

System punktacji nie jest do końca zły, ale wymaga pewnych zmian. Zbyt łatwo zdobywa się tu punkty, już od roku apeluje do szefa o pewne modyfikacje. Wielu blogerów czy komentatorów liczy na uznanie, i dąży zresztą słusznie do osiągnięcia najwyższej rangi czyli zostania purpuratem.

To że takowym można zostać w ciągu zaledwie kilku czy kilkunastu dni od chwili zarejestrowania konta, innych zniechęca do aktywności. Podam PROSTY przykład jak zostać purpuratem w trybie ekspresowym. Dokonuje np. 10 wpisów na polecankach i drugie 10 w wiadomościach. Nie ważne co jest ich "treścią" ważne że obligatoryjnie za te (łacznie) 20 wpisów juz mam 80 pkt. Ale to nie koniec, mam 2 i tylko 2 zaprzyjażnione osoby na portalu i za te 20 wpisów dostaje "oceny", co przy maksymalnej ocenie przez purpuratów daje łącznie w jednym dniu dodatkowo 480 pkt. Czyli podsumujmy za zamieszczanie 80+480 za przyjazne oceny i mamy wynik 560 punktów tylko w ciągu jednego dnia. Do otrzymania rangi purpurata potrzeba 6900 pkt to dzieląc to przez 560 pkt w przybliżeniu potrzeba nam "aż" 13 dni.

Ciekawe co ????

Vote up!
11
Vote down!
0
#1483885

- to nie o system punktacji chodzi, bo nie on jest najważniejszy, tylko ludzie którzy chcą pisać bez cenzury, w prawdzie, z poszanowaniem ich godności i wedle ogólnie przyjętych zasad (Netykieta).

Jak myślisz, dlaczego ten niesławny AIM im tego nie umożliwia?

Vote up!
3
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1483914

Czy macie kłopoty z gadaczką polegające na tym, że pod gadaczką znajduje się obcy "nick" a Wy nie możecie niczego wpisać choć odświeżacie stronę na wszelkie sposoby ?

Proszę o nie dawanie pewnego rodzaju "rad" !  Wieczorem był komputer "domowy", teraz "warsztatowy", a za godzinkę wejdę z klientowskiego. 

Zobaczymy.

Vote up!
7
Vote down!
0

#1483899

występujący czasami. Na różnych urządzeniach jest to samo. Tych błędów systemowych jest więcej, jak np. dublowanie komentarzy. Ja robię wpis na Shoutboxie (Gadaczka - co za koszmarek językowy) otwierając bezpośrednio stronę http://niepoprawni.pl/shoutbox . To pomaga. Dodatkowo robię najpierw wpis w wirtualnym notatniku, a potem kopiuję we własciwe miejsce. Kilka razy zdarzało się, że wpis zapisywał się gdzieś w powietrzu a nie tam gdzie chciałem, Niekiedy też pojawia się przekierowanie na jakąś dziwną stronę na facebooku. To ten AIM zapewnie tak działa...

A teraz mam taki błąd: Ilość komentarzy, które możesz jeszcze dodać: -6

Ktoś wie jak sobie z nim poradzić?

Vote up!
6
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1483909

Shoutbox - krzycząca (wrzeszcząca) szkrzynka. Prawda, że nazwa jest adekwatna do tej naszej zakładki na NP? Ponieważ dosłowne tłumaczenie tego słowa nie mogło być nazwą tej zakładki (zbyt dosadne), stąd Gawrion przy uruchamianiu tej skrzynki konsultował się z Użytkownikami NP w sprawie jej nazwy. Wybrał nazwę "Gadaczka". Zapytaj prof. Jerzego Bralczyka, czy polskie słownictwo zawiera to słowo. W mowie potocznej... zawiera. I o to chodziło. 

Zwracam Ci uwagę MS-ie, że portal Niepoprawni.pl jest typowo polskim portalem. Zamieszczanie na nim zakładek z nazwami anglojęzycznymi, podczas gdy mamy polskie słowa - po prostu kłóci się z misją portalu, w tym szerzenia i propagowania patriotyzmu. Tam, gdzie możemy - unikajmy obcojęzycznych słów. To też należy do propagowania patriotyzmu.

Wiem, że Ty wolisz powiedzieć, że jesteś "cool", zamiast słowa "dobrze"- powiesz "okey", następnie: ""sorry", "trendy", "target" itd. Więc jeśli ktoś tu na NP używa... "koszmarków językowych", to zapewne nie autor i właściciel tego portalu.

 

 

Vote up!
12
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483915

Więc wymyślanie "polskich" nazw na słowa, które są zapożyczone z innych języków ale już funkcjonują i wszyscy wiedzą o co chodzi jest nieporozumieniem i niepotrzebnym komplikowaniem sobie i innym życia. 

Vote up!
5
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1483916

Wybacz ! To ja kiedyś rzuciłem "gadaczką". Została przyjęta. Musimy tworzyć i zmieniać słowa na lepiej oddające przedmiot opisywany !  Tylko w martwym języku nie powstają nowe słowa, wtedy mamy "drogi żelazne" .....

Vote up!
11
Vote down!
-1

#1483917

//Musimy tworzyć i zmieniać słowa na lepiej oddające przedmiot opisywany !  Tylko w martwym języku nie powstają nowe słowa, wtedy mamy "drogi żelazne"//
 
- oczywiście, że tak. Tylko że wymyślanie polskich odpowiedników na słowa które już funkcjonują w polskim języku i
wszyscy wiedzą o co chodzi do tej kategorii nie należy. 
 
Podobnie ze spolszczaniem. Tutaj taki przykład: "dżojstik" wg encyklopedii - manipulator drążkowy, funkcjonował i funkcjonuje w języku polskim jako "joystick" - od ang. joy – zabawa, stick – patyk, drążek. Na co komu to "dżojstik"? Nawet nie wiadomo jak to poprawnie napisać, gdy tymczasem "joystick" piszemy mechanicznie i bez błędów. 
Vote up!
2
Vote down!
-2

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1484034

wiéc pozostamy przy tej nazwie gadaczko-szczekaczce

Vote up!
11
Vote down!
0
#1483922

Masz rację Janku, powinniśmy wszyscy dawać przykład innym i dbać o czystość polskiego języka a nie profanować i zaśmiecać. Dlaczego tak wielu Polaków używa skrótu O.K. skoro skrót ten znaczy po polsku dobrze, dlaczego niektórzy usuwają polskie słowa z ojczystej mowy? Mieszkam w USA i w moim domu nie mówi się O.K., wtedy gdy rozmawiamy między sobą. Jeżeli ktoś "wtryni" angielskie słowo w polskie zdanie to od razu zakładam, że osoba ta nie zna języka angielskiego, leczy kompleksy i chce być uważana za bardzo "mundrą". O zaśmiecaniu i niszczeniu polskiego języka można by napisać grube tomisko, niestety w tym niszczeniu biorą bezmyślnie udział nawet znane osobistości i dziennikarze.

Pozdrawiam, Roman.

Vote up!
6
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1484004

... z punktu widzenia technicznego - o ile się orientuję - jest to niemożliwe. System Drupal, w oparciu o który Gawrion zbudował serwis Niepoprawni.pl - nie daje takiej możliwości. To po pierwsze.

Po drugie:
- wyobrażasz sobie, jaki podniósłby się rwetes na portalu? Zamiast merytorycznej dyskusji, użytkownicy wylewaliby krokodyle łzy pytając: - za co dałeś mi użytkowniku X czy Y tyle minusów? Pytani o to z kolei (kiedy "puszczą im hamulce") zaczęliby stosować epitety itd. To z kolei spowodowałoby podziały wśród naszej niepoprawnej społeczności. A gdzie wówczas dyskusja na przedmiotowe tematy?

Tak więc - jak nie mamy, co byśmy chcieli, to cieszmy się z tego, co mamy.

 

Dziękując za pozdrowienie nas, również pozdrawiamy
i życzę miłego dnia,

Vote up!
11
Vote down!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483893

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n m t jż rwts? N n rgnzjsz t plwn n czrwnc? d tg rkrtjsz c nktór n TW? jk sę znjdz sprwdlw t brzcsz ją błtm? T tk t pnją stndrdy npprwnj spłcznśc zjdncznj wkół dysksj n przdmtw tmty? Ty j stlsz? Jśl tk t zbnj wszystkch, którzy d nch n psją z mną n czl, n będzsz sę msł męczyć z płwnm. Będz wdm, ż t wtryn jst pnwn przz kłd mdlny n m żdnych szns n rfrmy fnkcjnwn tj wtryny. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
4
Vote down!
-11
#1483898

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika miarka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

&qt;jk n mmy, c byśmy chcl, t cszmy sę z tg, c mmy&qt;

Przcż t zsd dtów. Nrmln jk n mją tg, c chcą t njprw rbą wszystk, c w ch mcy, by t mć, jk wcąż n mją, t sę mdlą d Bg, by m pmógł zdbyć t, c jst m knczn n zndbją wykrzystywn kzj, któr m Bóg stwrz.

Jk n mmy, c byśmy chcl, zdwlmy sę tym, c mmy, t przstjmy ść nprzód, rzwjć sę djrzwć, czyszczć, hrtwć, stwć sę zdlnym d życ... Kt n dz nprzód tn sę cf.

ść nprzód, t pstępwć w człwczństw, w stwn sb mżlw njwyższych wymgń, w ldzkj gdnśc, mrlnśc, prwśc chrnącj prwych sprwdlwśc.

Zsdy, którym sę węc będzmy krwl n mgą węc nm być bjętn, &qt;cszn sę z tg, c mmy&qt; t dbr, l dl rzchchrńców z gj-prdy.

Pzdrwm

mrk

Vote up!
5
Vote down!
-12
#1483906

cyt:

"jak nie mamy, co byśmy chcieli, to cieszmy się z tego, co mamy"

Przecież to zasada idiotów."

wiesz ja i bez takiego cytatu  zaliczybym  cie w ten poczet, bo wiadomo ze  idiotów nie sieja sami sie rodza

moze czasami przeczytaj co piszesz albo nic nie pisz

Oficjalna pala za ten komentarz 

Vote up!
9
Vote down!
-3

Prezydent Zbigniew Ziobro 2025
Howgh

#1483935

A cóż to za idiotyczny "argument", że jak ktoś się urodził to jest idiotą, cóż za idiotyczny argument, że idioci sami się rodzą. Gdzie tu logiczny związek?

Co to za idiotyczna próba robienia z adwersarza idioty tylko dlatego, że się wyrwało  zdanie z kontekstu (który precyzyjnie określa o co chodzi), wzbogaciło swoją niezwiązaną z tematem myślą i otrzymał idiotyczny wniosek. 

To elementarz manipulacji i trollingu.

Nadto ta przeidiotyczna uwaga o czytaniu wygłaszana przez kogoś, kto zadowolił się przeczytaniem pierwszego zdania. 

O Tobie już wiem, co myśleć. Zastanawiam się jeszcze nad tymi, co Ci postawili 6 plusów.

miarka

Vote up!
3
Vote down!
-4
#1484007

Na niektórych portalach, np. "flog" - jest jawna punktacja - i nie ma rozdzierania szat. Cieszą 'celujące' od przyjaciół i 'negatywy' od adwersarzy. Można też zablokować czarne charaktery - i moderować swoje konto.

fajnie by było :-)

Vote up!
6
Vote down!
-2

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#1483912

Ja odpowiedź znam.

 

Pozdrawiam,

Vote up!
5
Vote down!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr


 

#1483989

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Czyżbyś jż dknł zmch stn? Czy mż Gwrn t twój pdwłdny? Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
2
Vote down!
-8
#1483992

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1483946

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1483947

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1483949

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1483955

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

b słży d wyrżn pn trścch zmszcznych n tj wtryn. Jdnk kdy drwł sę d ng Styr zczął twrzyć z jg pmcą mdlny kłd zmknęty t systm tn stł sę dl tj wtryny śmrtlnym zgrżnm. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
2
Vote down!
-9
#1483952

// Jednak kiedy dorwał się do niego Satyr i zaczął tworzyć za jego pomocą medialny układ zamknięty to system ten stał się dla tej witryny śmiertelnym zagrożeniem.//

w jakim to terminie nastapiło, po twoim pojawieniu sie na portalu czy wcześniej

Vote up!
10
Vote down!
-2
#1483956

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

t dż wczśnj. Mją zsłgą jst przypdkw zdbyc n t dwd. h! Jszcz jdn d dwn jstś pdjrzwny przynlżnść d kłd płjącg. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
3
Vote down!
-10
#1483958

widzisz jakie to proste,

wiec po co potrzebne jest to śledztwo skoro wszystko juz wiesz

Vote up!
10
Vote down!
-1
#1483960

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC (niezweryfikowany) został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

n drdz, którj kńcm jst krn wnnych. Pndt wżm, ż trzb zrbć śldztw w sprw kłd mnsjącg.
Vote up!
3
Vote down!
-11
#1483964

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1483957

Kot juz się z tej piskownicy  wyprowadził ale czy był parchaty............

ja bym tak nie napisał

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1483953