Czy inwazja trolli i hejterów zagraża portalowi Niepoprawni.pl???

Obrazek użytkownika Satyr
Blog

Internet przy wszystkich swoich zaletach i przydatności, służy także do rozładowania kompleksów i wyrażania nienawiści do innych, – z reguły wobec tych, którzy wyrażają poparcie dla obecnej ekipy rządzącej Rzeczpospolitą. Stał się rajem dla pieniaczy, ideologicznych fanatyków i tzw. pożytecznych idiotów oraz dla zdesperowanych ignorantów. Tu każdy może dowolnie nokautować swoich przeciwników pod byle jakim pseudonimem czyli tzw. nickiem. Ale są i tacy, którzy nie ukrywają swojej prawdziwej tożsamości – licząc na bezkarność.Zdumiewa mnie przede wszystkim stężenie jadowitych plwocin. Ci spluwający – jak to się mówi – "jadą ostro po bandzie". Jakże często ujawniają swą chorobliwą nienawiść do Polski i Polaków, do ich patriotyzmu, katolicyzmu, a przede wszystkim do autorów felietonów i artykułów na blogach, którzy nie ukrywają swej antysowieckości. Myślę, że gdyby tylko zliczyć najgorsze życzenia i nimi się przejmować, trzeba by siwieć kilka razy w tygodniu, zaprzestać pisania, albo najlepiej wyrzucić komputer przez okno, aby być jak najdalej od czytania i publikowania na blogach czy forach internetowych.

W większości przypadków mamy jednak do czynienia z głupotą interlokutorów, z ich brakiem wiedzy na tematy, które komentują internautowi krzykacze, przejawiający antypolskie i prorosyjskie poglądy. Nie potrafią porządnie przeczytać ze zrozumieniem artykułu czy felietonu, bo… być może jest za długi, a w większości przypadków pisany niezrozumiałym dla nich językiem. Nie potrafią przyjąć argumentacji autorów, a konstruowanie związków przyczynowo-skutkowych leży poza sferą ich możliwości. Szukają pretekstu dla swoich fobii i okazji, by opluć autora. Podszywając się pod patriotów, czasem pod gorliwych katolików, – zamieszczają swoje „trzy grosze” nawet na portalach tzw. prawicowych, aby zaistnieć choćby na chwilę, aby sprowokować do ataku ad personam, by wzniecić tzw. pyskówkę odbiegającą od meritum sprawy poruszanej w artykule czy felietonie. Portal Niepoprawni.pl nie jest tu wyjątkiem. W konsekwencji wyrugowują takiego autora z blogosfery. Tak, tak,… wyrugowują, albowiem wielu piszących z sensem, zgodnie z zasadami polskiej pisowni, bez wulgaryzmów, wykazujący troskę o Polskę, – po prostu zaprzestają publikowania twierdząc, że… głową muru nie przebiją.

Dokładnie taki sam mechanizm działał w związku Solidarność, a później przy Okrągłym Stole. Starożytna metoda „konia trojańskiego” mimo upływu wieków – jak się okazuje – nadal jest bardzo skutecznym orężem w walce przeciw blogerom zatroskanym o Polskę. Szczególnie jest zauważona wówczas, gdy autor popiera poczynania Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Pani Premier Beaty Szydło czy Ministra MON Antoniego Macierewicza, któremu „konie trojańskie” zarzucają – o zgrozo! – szykowanie się do… wojny z Rosją. Nie pozostawiają też „suchej nitki” na tych blogerach, którzy opowiadają się za słusznością wyjaśnienia zamachu pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010 roku.

W blogosferze pojawiło się zjawisko tzw. trollingu, które nie ominęło również naszego serwisu Niepoprawni.pl. Nazwa pochodzi od słowa „troll” – stworu przypominającego wyglądem człowieka, a wywodzącego się z mitologii nordyckiej. Był wrogo nastawiony zarówno do ludzi, jak i Boga, a ożywiał się wówczas, gdy poczuł zapach krwi chrześcijanina i prawego człowieka. Dzisiaj owi internetowi trolle walcząc z ludźmi i Kościołem Katolickim nie przebierają w środkach, aby „dokopać” każdemu, kto w swych tekstach daje wyraz zasadzie: – „jeżeli Bóg, honor i Ojczyzna są na pierwszym miejscu, to reszta jest na właściwym miejscu”.

Ale większość z tych ludków bardzo dobrze wie co robi, bo robi to… za pieniądze. Tak, tak,… są wynagradzani pieniężnie za sianie defetyzmu, za „obrzucanie błotem” każdego autora, który napisał niezgodnie z przyjętą linią „poprawności politycznej”. Nie wyjaśniają posługując się rzetelnymi argumentami, dlaczego nie zgadzają się z treściami, pod którymi piszą swoje „komentarze”, bowiem nie taka jest ich rola. A przy bierności admina czy moderatora – pozwalają sobie na coraz więcej i… więcej, czyniąc z portalu śmietnik pełen pyskówek okraszonych inwektywami, oszczerstwami, pomówieniami, a przede wszystkim kłamstwami na temat blogerów im nie pasujących do linii poprawności politycznej.

Pojawiło się przed kilku laty w blogosferze i różnych forach internetowych nowe oficium o nazwie hejter – (ang. hater – osoba nienawidząca kogoś). Nie kto inny, jak właśnie hejterzy wypominają autorom zaawansowany wiek, oderwanie od rzeczywistości. „Przesłuchują” internautów, domagając się informacji o ich wykształceniu, miejscu pracy, wydanych publikacjach książkowych itp. Przypisują autorom kretynizm i co im tylko przyjdzie do głowy. Wypominają, iż są nazbyt propolscy, nieeuropejscy, antyrosyjscy, nienowocześni,… moherowi, prorydzykowscy itp. A nie zdają sobie sprawy z tego, że mądrość człowieka jest wprost proporcjonalna do jego wieku, ponieważ mądrości nie pozyskuje się na wyższych uczelniach, a poprzez wieloletnie obcowanie z ludźmi mądrzejszymi od siebie, będącymi w symbiozie z Kościołem Katolickim. Na uczelniach jedynie pozyskuje się wiedzę, by w przyszłości żyć na wyższym poziomie intelektualnym i egzystencjalnym, wszakże pod warunkiem że owe wyższe uczelnie nie kształcą na nutę antykatolicką, antypolską i nie mają w swym programie nauczania… manipulacji face to face z drugim człowiekiem czy manipulacji medialnej, a więc… nie uczą, jak zrobić bliźniemu „wodę z mózgu”.

Nie możemy pozbawiać hejtera-internauty odpowiedzialności za słowa w imię demokracji i wolności. Tę uwagę kieruję także do Administratora naszego serwisu – Gawriona. Bo cóż to za demokracja i wolność bez odpowiedzialności? – Żadna. Pozorna anonimowość hejtera na forum daje jemu poczucie bezkarności, która wyzwala w nim jak najgorsze instynkty. I wbrew pozorom, – jak dowiodły moje wieloletnie obserwacje – anonimowość wcale nie powoduje otwartości i szczerości wypowiedzi. Ta anonimowość powoduje wulgaryzację wypowiedzi, ataki ad personam w stosunku do autorów wpisów czy komentarzy, a to jest zasadnicza różnica. Hejter z reguły nie wypowiada się merytorycznie na poruszany temat. Ale dlaczego się nie wypowiada? – O tym już niestety, – nie napisze. I na pewno nie z braku czasu, na co wskazują jego następne wpisy na forum, w których obrzuca bluzgami kolejne swoje „ofiary”. Na to nie pozwala jego wiedza w przedmiotowym temacie, na który niby usiłuje się wypowiadać.

Takim nieodpowiedzialnym hejterom-internautom brak jest wiedzy pozyskanej u samych źródeł. Na ogół swą wiedzę pozyskują od „pośredników”, którzy odpowiednio ją preparując, chcą osiągnąć swój cel. Zatem owi internauci stosują argument siły (słownej), nie zaś… siłę argumentu, którego po prostu im brakuje. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, iż odbiorcami ich przekazu są miliony ludzi rozproszonych po całym świecie, a wśród nich i ci, którzy wcześniej zostali opluci, zmieszani z błotem i po kilkakroć obrażeni publicznie. Także są i ci, którzy już tak zostali skołowani, że nie wiedzą, kto tak naprawdę ma rację i komu wierzyć. A zleceniodawcom hejterów właśnie o to chodzi.

Im naród głupszy, skołowany, tym łatwiej… pozbawić go Ojczyzny i zamienić go w niewolnika innej nacji, z której wywodzi się „zleceniodawca” hejtera.
Za taki stan rzeczy odpowiadają oprócz sprawców także ci, którzy zlecają hejterom te podłe zadania oraz ci, którzy administrując portal – zezwalają hejterom „rozwijać im skrzydła”. Trzeba zatem postawić znak równości pomiędzy wolnością słowa a odpowiedzialnością prawną. Aby było to możliwe, moderatorzy portali zdecydowanie powinni – moim zdaniem – nie bawić się w sentymenty z hejterami, zasłaniając się regulaminami, które sami ustanawiają. Trzeba bezsprzecznie także znowelizować Prawo dziennikarskie i Kodeks karny tak, by portal który dopuszcza się takich publikacji był ukarany wysoką karą pieniężną. Tak wysoką, by znalazł się na skraju bankructwa, a ów hajter-internauta i jego zleceniodawca w ciągu 48 godzin stanęli przed sądem.

Tylko radykalne ukrócenie zasady „piszta co chceta” da poczucie wolności, albowiem nikt wówczas nie będzie czuł zagrożenia, iż może po raz kolejny zostać oplutym, znieważonym, zastraszonym i zdeprecjonowanym przez nieodpowiedzialnego, pozbawionego wszelkich zasad moralnych i etycznych hejtera, który najczęściej jest młodym i co tu dużo mówić,… głupim człowiekiem. Ale mamy (chociażby na NP) także i starszych hejterów „zadaniowców”. Mądry nie podejmie się takiego zlecenia, bo wie że tam gdzie zaczyna się jego wolność bez odpowiedzialności, to właśnie tam kończy się wolność jego bliźnich.

Zakończę dialogiem, jaki nawiązali dwaj młodzi ludzie, a dotyczący pojęcia wolności. Ów dialog dedykuję przede wszystkim moderatorom portali, – także Tobie Gawronie.

– Co to jest według ciebie wolność? – zapytał młody facet o poglądach prawicowo-patriotycznych swojego rozmówcę… – hejtera.
– No… że wszystkim wszystko wolno.
– Jak to?...
– A tak to! – Zobacz,… tam idzie facet. Mogę podejść i dać mu w mordę. Rozumiesz?
– Rozumiem,… ale czy to oznacza, że on tobie też może dać w mordę?
– No coś ty! – Świrujesz, czy co? – Pewnie, że nie może!
– A to dlaczego nie może?
– Bo widzisz,… wówczas będzie to… napaść i łobuz stanie przed sądem! 


__________________
W oparciu o mój artykuł z października 2014 r. pt. „Internetowa spluwaczka”.

 

Pisz, co uważasz, ale uważaj co piszesz,
bo każda wolność ma swoją odpowiedzialność.©
(Satyr)

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:18)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1542352

Doskonale rozumiem Twoją troskę o utrzymanie porządku i respektowanie zasad przyzwoitego funkcjonowania w miejscu publicznym tutaj na Niepoprawnych. Widzisz, ja mam ten problem, że muszę się bronić przed hejterami, używam liczby mnogiej, ale chodzi głównie o jedną osobę, która posługując się wieloma nickami czerpie  wyjątkową przyjemność z atakowania mnie podczas, gdy problem leży gdzie indziej. Mnie szczerze mówiąc cały ten cyrk już znudził, bo ile razy można mówić, ze białe to białe, a czarne to czarne. Bronić się jednak muszę, nie wyobrażam sobie , żeby zmultiplikowany nienawistnik żyjący w kłamstwie szargał moje dobre imię.

Troll przecież wie, co piszczy w trawie,  nie ma jednak ani honoru, ani odwagi, żeby zmierzyć się z faktami, mechanizm wyparcia i dalej manipulacje mają zapewnić spokój wewnętrzny. To się nie sprawdzi.

Ja tutaj nie urządzam polowania na czarownice, wręcz przeciwnie.

 

 

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-3

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1542355

... prawicowe, płatne trolle zadaniowe powoli rozkręcają rozmontowanie portali, gdy admini śpią i nie widzą zagrożenia, wmawiając że to wymiana poglądów. A trolle pod płaszczykiem wymiany poglądów zaczynają wprowadzać chaos i destrukcje na portalu. 

Tak się dzieje teraz na portalu NP. Mogą pisać cuda niewidy.

Kto ma w swoim sercu miejsce dla Boga i Ojczyzny, tego żaden kacap, troll płatny nie przekabaci.

Ale boli bardzo, gdy takie niszczenie portalu trwa, bo spędziłem na NP wiele lat, w obronie Polski i dobrego imienia tego portalu.

Niema i nie będzie u mnie wywieszenia białej flagi, możecie być tego pewni, nic z tego

Być Polskim patriotą do czegoś zobowiązuje, tego się za srebrniki nie kupi, to trzeba wyssać z mleka mamy, a potem kultywowane przez rodziców.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-1
#1542356

Dajesz lufę, ale ona mi nie odbiera punktacji, bo jesteś na minusie i ona nie działa.

Wiem, wiem, dajesz by to ładniej wyglądało, no to dzięki

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1542357

I kolejny wpis o Niepoprawnych

Co tu się dzieje ?

i to tak przy sobocie i bez mojego udziału ;-))

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1542363

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika SpiritoLibero został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Widzisz jacy kumple?

Ja mam zabawę od rana, najpierw ten z Gdyni a teraz satyrek, jaja jak berety :)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

SpiritoLibero

#1542365

Ale cie obili Spirito, czy jechałeś na rowerze i myślałeś że to damka, a to był męski rower. 

I potrzebne ci to było, a tak zapewniałeś że sobie świetnie sam radzisz, widzisz jak kłamstewko ma krótkie nóżki.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0
#1542374

Satyrze, w paru sprawach się z Tobą nigdy nie zgadzam, ale uwazam,ze jesteś prawym człowiekiem i napisałeś jak zawsze od serca.

W odpowiedzi szambo wybiło ze zdwojoną mocą.

Cuchnie szambem, cuchnie zdradą.

Skoro Gawrion uważa JSC i jemu podobnych za godnych zabierania głosu na tym portalu to ja dziękuję za wszystko. 

Zdrajcom życzę nowego domu, samochodu i co tam jeszcze i żeby jeszcze mogli zabrać majątek ze sobą na tamten świat.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich prawdziwie niepoprawnych, z którymi miałem przyjemność zetknąć się na tym portalu.

Żegnam

Yurek Vers

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1542390

   W samym wstępniaku zaszufladkowałeś, sponiewierałeś i wytarzałeś w błocie wszystkich tych, którzy mają odwagę myśleć nieco inaczej. Ręce opadają. 

   Wolność każdego człowieka do machania rękoma, kończy się tam,  gdzie zaczyna się mój nos. I tyle. Zanim zaczniesz krytykę, idź i spójrz w lustro, znajdziesz tam więcej drzazg aniżeli belek w cudzych oczach. 

  Idź i znowelizuj te prawa, o których wspomniałeś. Jednak do momentu, gdy ono obowiązuje, będzie tak jak jest, nie inaczej. Jednak jeśli już mamy stanąć po stronie wolności ramię w ramię, to ja jednak chciałbym, aby ta wolność poszła daleko szerzej. Nawet jeśli tym kosztem sam stracę jakieś przywileje. 

   Aby Polacy mogli być wolni, to trzeba zmienić rząd, jednak wygląda na to, że trzeba najpierw temu rządowi pozwolić przetoczyc pewien taran do tej wolności. O ile nie przegapimy momentu, gdy ten rząd zmieni się w poprzedni.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

              

#1542391

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika SpiritoLibero został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

// W samym wstępniaku zaszufladkowałeś, sponiewierałeś i wytarzałeś w błocie wszystkich tych, którzy mają odwagę myśleć nieco inaczej. Ręce opadają.//

Satyr samą prawdę napisał, siedział przed lustrem i pisał, o sobie i jeszcze paru innych trollach, które teraz kwiczą. Świat im się na głowę wali bo wszyscy się z nich śmieją a to tchórze są, starczy tupnąć i uciekają.

Zauważ, ze taki Joszko z Londynu, "zawiedzony", satyr, patmo czy jestem jakim jestem nigdzie indziej nic nie napiszą ani nie skomentują bo zostaliby zjedzeni żywcem. Tutaj mogą poszaleć bo Gawrion dał im pały i jak starzy ZOMOle mogą sobie poszaleć. To ich jedyny argument jaki mają, reszta to wyzwiska i bałwochwalcze peany na cześć PiS.."niepoprawni" :)

To, ze portal się marginalizuje to wyłącznie ich wina. Ale powoli zaczynają się wykruszać i to dobry znak. Gdyby jeszcze Gawrion zmienił ten dziwny system ocen zniknęliby z prędkością światła.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-9

SpiritoLibero

#1542398

 bo Gawrion dał im pały i jak starzy ZOMOle mogą sobie poszaleć. 

starzy ZOMOle ??

a kim ty jesteś,przypadkowa ofiaro przemarszu sowiekich żołdaków przez Polskę w te i nazat

kim

z ciebie to taki "polak"jak z Konstantego Rokossowskiego łódzki tramwajarz

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1542399

Czy inwazja trolli i hejterów zagraża portalowi Niepoprawni.pl???

Moim zdnaiem NIE
Zdecydowane NIE
Czy obecność na portalu 2-3 oszołomów to zagrożenie.
Czego ?

Obecnie jeden na urolpie, drugi(jsc) spełnia się jako ten pożyteczny ....
Idzie mu to całkiem całkiem.
A ten ostatni "nabytek", wracający tu po latach nieobecności pod własnym nickiem.
To też żadne zagrożenie.
Szuka swojego miejsca w necie, po dość bolesnym kopniaku od Opary.A tak właściwie to cel może być zupełnie prozaiczny.
Znany jest on z wielu przedsięwzięć biznesowych, które zazwyczaj kończyły się bankructwem.Znany jest z tego że łatwość z jaką dają się nabrać niektórzy to okazja do kolejnej akcji czyli być może załóżmy tu na Niepoprawnych spółdzielnie, by pomóc właścicielowi w jego problemach finansowych (jeśli takie są).
Nazwanie Ruszkiewicza Ruskim trolem to obraza dla tych ostatnich.Jego cele są zupełnie inne.
I tylko całkowita ignorancją tej postaci spowoduje że sam się  wyniesie z naszegp portalu na kolejnych parę la

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1542397