Szwab – diabłu brat

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

W tym roku doszło już w Niemczech do 336 ataków na ośrodki, w których przebywają uchodźcy. Jest to kolejny smutny rekord. W całym ubiegłym roku takich ataków odnotowano „zaledwie” 175. Jak grzyby po deszczu wyrastają radykalne organizacje sprzeciwiające się islamizacji Niemiec. W lipcu świat obiegła relacja ze spotkania Angeli Merkel z młodzieżą w jednej ze szkół w Rostocku, podczas którego kanclerz Niemiec do płaczu doprowadziła 13-letnią palestyńską dziewczynkę mówiąc, że jej kraj nie jest już w stanie przyjmować kolejnych uchodźców. W lewackich i poprawnych politycznie światowych mediach ruszyła lawina krytyki, więc ratując swój nadszarpnięty wizerunek Merkel kolejnymi wypowiedziami tak naprawdę zaprosiła grzecznie Syryjczyków do siebie. Na efekty nie trzeba było czekać. Tysiące uchodźców próbujących dotrzeć do Niemiec zaczęło masowo deklarować swoje syryjskie pochodzenie. Większość z nich nie posiada żadnych dokumentów poświadczających tożsamość, a 70 procent z nich to młode jurne byczki.

 

Winni łże-chrześcijanie z Polski

 

Tymczasem nad Wisłą lewactwo postanowiło o ksenofobię, rasizm i nietolerancję oskarżyć nie Niemców, ale Polaków ze szczególnym uwzględnieniem katolików. Oto trzy próbki plucia nam w twarz.

Jarosław Kurski w „Gazecie Wyborczej”: Byłem głodny, byłem spragniony, byłem przybyszem... Kościół przypomina, że pod postacią uchodźcy sam Chrystus puka do naszych drzwi. Do kraju - jak się szczycimy - "tolerancji i bez stosów", w którym na wigilii podczas Bożego Narodzenia stawia się na stole talerz dla nieznanego przybysza. Tyle teoria. Praktyka jest bolesna. 

Agnieszka Holland w Newsweeku: Nasuwają mi się skojarzenia z II wojną światową i stosunkiem znacznej części polskiego społeczeństwa do Holokaustu. Nie myślę o tych, którzy wydawali Żydów, ale o obojętnych, którzy zamykali drzwi. Gdy przez taki pryzmat spojrzy się na sprawę uchodźców, to dzisiejszy egoizm przestaje dziwić. Wtedy chodziło o sąsiadów, ludzi znanych, z którymi żyło się przez lata na jednej ulicy, w jednej wsi. Dziś – o zupełnie obcych, przybywających z daleka, których obecność oznacza konieczność podzielenia się z nimi. Po co więc przejmować się ich losem? […] To, że polski katolicyzm jest totalnie wsobny, wiemy nie od dziś. To łże-chrześcijaństwo rozgrzeszające narodowy egoizm wybuchający zawsze wtedy, gdy trzeba się z kimś dzielić. Mentalność Kalego mamy we krwi.

Publicysta „Gazety Wyborczej”, Konstanty Gebert na łamach „New York Times” bezpardonowo atakuje Polaków oskarżając nas o wrogie nastawienie do uchodźców, islamofobię oraz bredzi o jakimś wielkim długu jaki mamy do spłacenia Europie.

 

Pusty talerz dla nieznanego przybysza, zamykane z obojętnością drzwi, dług wdzięczności do spłacenia – czyż nie chwyta to za serce? Idę, więc do tych drzwi, spoglądam przez judasza…i nikogo nie widzę. Uchylam je ostrożnie, a za nimi też nikogo nie ma. Pytam, więc Kurskiego, Geberta i Holland gdzie są te tysiące chętnych do osiedlenie się w Polsce? Pokażcie, choć jednego uchodźcę, który z pełną świadomością oświadcza, że jego marzeniem jest dotarcie do Polski i układanie sobie życia nad Wisłą. Czy już nie czas, aby Jakub Sobieniowski z TVN24 ruszył na Węgry i tam przeprowadził wstrząsający wywiad z przebraną w łachmany Omeną Mensach, która wykrzyczy przez łzy: Chcę do Polski - kraju Kurskich, Michników, Gebertów, Śród, Żakowskich i Lisów!

 

Prawda jest taka, że celem uchodźców są Niemcy i to one starym wypróbowanym w czasie drugiej wojny światowej zwyczajem próbują niechciane już nacje przetransportować na wschód pozbywając się kłopotu, jaki sami sobie sprokurowali. Rasa panów postanowiła kiedyś sprowadzić przedstawicieli „mniej wartościowych narodów” do tak zwanej brudnej roboty, której nie godzi się wykonywać prawdziwemu Niemcowi. Ilość imigrantów urosła do kilkunastu milionów, więc dzisiaj pod szczytnym hasłem europejskiej solidarności próbują oni przesadzić zaproszonych do stołu gości i zaprowiantować ich w Polsce oraz innych państwach Europy Środkowo-Wschodniej, które takich problemów jeszcze nie mają.

I jeszcze dwa słowa do Kurskiego, Geberta i Holland. Cóż stoi na przeszkodzie abyście zaprosili do swoich domów po jednej muzułmańskiej rodzinie? Wykażcie się empatią i tolerancją. Stać was na to -  dajcie dobry przykład. Przekonajcie ich, że będzie im tu lepiej niż w Niemczech. Jeżeli już dostaną azyl to będą mogli skorzystać z prawa do łączenia rodzin i jak dopisze wam szczęście to w krótkim czasie pomnożycie swoich gości razy dziesięć. Na znak solidarności z Jarosławem Kurskim, Konstantym Gebertem i Agnieszką Holland deklaruję dostarczyć im trzy śpiwory i trzy karimaty, które akurat mam wolne. I jeszcze jedno szanowni Holland, Gebert i Kurski. W średniowieczu państwo Polskie było największym skupiskiem Żydów w Europie. Przybywali tu masowo z powodu prześladowań, jakich doznawali w Zachodniej Europie. To u polskich „łże-chrześcijan” znaleźli schronienie i niezwykle tolerancyjnych sąsiadów. To w okupowanej przez Niemców Polsce - jedynym kraju gdzie okupant karał śmiercią za jakąkolwiek pomoc Żydom - znalazły się tysiące polskich rodzin, które ryzykując życie swoje i bliskich ratowały żydowskich sąsiadów. Najwyższy czas na słowo dziękuję, które jednak nigdy z ust perfidnych kłamców, manipulatorów i nienawidzących Polaków faryzeuszy nie padnie. Czas na słowo dziękuję i spłacenie długu wdzięczności, zwłaszcza, że nieznane są przypadki, aby na terenach zajętych w 1939 roku przez sowiety, choć jedna polska rodzina została uratowana przez żydowskich sąsiadów przed wywózką na nieludzką ziemię. Było raczej na odwrót. Znanych jest mnóstwo przypadków denuncjowania Polaków do NKWD. Dodam, że za pomoc Polakom obligatoryjna kara śmierci nie groziła. To nie przypadek, że dzisiaj idąc w ślady swego ojca, sowieckiego agenta, Bolesława Geberta, Konstanty Gebert podobnie jak on pluje na Polskę w USA. 

 

Solidarność

 

To słowo, które kompletnie się w Europie zdewaluowało i każdy wyciera sobie nim gębę by załatwić własne interesy. Niemcy chcą dyktować innym państwom politykę imigracyjną, choć nie mają do tego żadnego prawa i nie mówi o tym żaden traktat. Polityka imigracyjna jest w rękach suwerennych państw i wara od niej szwabom. Tak, także mentalnym szwabom – takim jak wysługujący się Angeli Merkel szef Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, który oświadczył w europarlamencie:Europa jest kontynentem, gdzie prawie wszyscy kiedyś byli uchodźcami. Miliony Europejczyków uciekały przed prześladowaniami, wojną, dyktaturą i opresją. […] 20 mln potomków Polaków mieszka poza Polską w wyniku emigracji politycznej i ekonomicznej, po wysiedleniach, przesiedleniach podczas bolesnej historii Polski.

Służący Niemcom bezrefleksyjny niedouczony cham akurat Polaków mógłby sobie darować, bo spora część z tych 20 milionów uciekła przed niemieckimi zaborcami, okupantami i zbrodniarzami. O solidarności UE z Polską przekonaliśmy się, kiedy Rosja nałożyła sankcje na polską żywność. O niemieckiej solidarności przekonaliśmy się, kiedy w cieniu dramatu z uchodźcami Niemcy i Rosja podpisały kilkanaście dni temu we Władywostoku umowę na budowę kolejnego uderzającego w polskie interesy rurociągu Nord Stream II. O europejskiej solidarności przekonaliśmy się, kiedy do Polski dotarła przed laty kilkudziesięciu tysięczna fala czeczeńskich uchodźców uciekających przed działaniami zbrodniarza Putina. Wtedy częściej słyszeliśmy o niedrażnieniu cara niż o empatii, tolerancji, współczuciu i konieczności wspólnej skoordynowanej pomocy państw UE. Tak, więc żryjcie szwaby sami tę żabę i nie konstruujcie kolejnej masowej deportacji przedstawicieli innych narodów. To są wasi goście, których sami zaprosiliście, a krwawą czkawką odbije to się całej Europie. Jeżeli już ktoś ma wam pomóc w rozwiązaniu problemu to podpowiadam. Bez trudu nawet milion muzułmańskich uchodźców mogą przyjąć ich bogaci kuzyni z Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu, Kataru i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Do muzułmanów mieszkających w Polsce

 

Na internetowych forach pod wpływem lewackiej antypolskiej propagandy i nagonki, której przykłady przytoczyłem powyżej pojawiły się tak dramatyczne jak i absurdalne, a nawet idiotyczne wpisy typu:ISIS to nie tylko Bliski Wschód, od paru dni mam wrażenie że żyję wśród ISIS w wersji PL.

Arabskie oraz mieszane polsko-arabskie rodziny piszą, że czują się zagrożone i jednocześnie domagają się przyjęcia przez nasz kraj uchodźców. Pisanie o „ISIS w wersji PL” to Himalaje głupoty i woda na młyn obłudników z Czerskiej. Czy wierzycie, że intencją środowisk żydowskich jest przychylenie muzułmanom nieba? Ja twierdzę, że bardziej zależy im na skłócaniu z Polakami każdego, kto tylko da się urobić tym zawodowym faryzeuszom.   

Czy ktoś tu w Polsce masowo morduje muzułmanów ścinając im głowy? Czy ktoś ich zabija tylko za posiadania Koranu? Arabowie, Kurdowie oraz wszyscy ci, którzy świadomie wybrali sobie Polskę, jako kraj zamieszkania, założyli tu rodziny i uczuciowo związali się z Polską są naszymi dobrymi sąsiadami. To smutne, że nie rozumieją, iż wśród tysięcy uchodźców nie ma jednej osoby, której celem wymuszonej wojną czy biedą wędrówki ludów jest Warszawa. Oni wszyscy idą na Berlin, bo to stamtąd wystosowano zaproszenie. Czyżbyście byli za przymusowym przemieszczaniem, czyli relokacją ludzi wbrew ich własnej woli? Przecież to jest polityka żywcem ściągnięta z państwa Izrael i stosowana wobec Palestyńczyków. Jesteście za sprowadzeniem tu ludzi, dla których Polska nie jest, nigdy nie była i nie będzie ziemią obiecaną? Nie da się okazać gościnności komuś, kto się z gościną do nas nigdy nie wybierał. To, co proponują Niemcy to jest przymusowe wywiezienie muzułmańskich uchodźców jak najdalej od żyjących w dobrobycie obywateli własnego państwa. Czy wyobrażacie sobie, czym może zaowocować rozczarowanie tych, którzy wbrew swojej woli przewiezieni zostaną do Polski? Czy możecie wziąć odpowiedzialność za ludzi, którzy poczują się tu więźniami?

 

Proponuje choćby pobieżne przestudiowanie polskiej historii. Trudno szukać na świecie bardziej tolerancyjnej i gościnnej dla obcych przybyszów nacji. To właśnie pod skrzydłami chrześcijańskiej Rzeczpospolitej przez wieki chronili się wszyscy prześladowani za wyznawaną religię czy politycznie poglądy. Różnica z dzisiejszą sytuacją polegała na tym, że wtedy dla nich wybór Polski był od początku do końca świadomy oraz przemyślany i nikt nie transportował ich tu siłą.

 

Unia Europejska stała się dzisiaj tylko przykrywką i kamuflażem, zza których coraz głośniej rozbrzmiewa pieśń: Deutschland, Deutschland über alles. Europa nie rozkłada się i nie gnije z powodu inwazji islamu. Przyczyną jest programowa ateizacja oraz laicyzacja odcinająca Europejczyków od chrześcijańskich korzeni. To zorganizowana klika złożona ze środowisk, których reprezentantem w Polsce jest „Gazeta Wyborcza” i Fundacja Batorego doprowadza stary kontynent do coraz szybciej nadciągającej tragedii i agonii. I na koniec apel. Nie płaćmy za głupią i szkodliwą politykę Niemiec. Powtarzam -  niech Niemcy sami teraz żrą tę żabę.

To nie nasz cyrk i nie nasze małpy.       

    

Artykuł opublikowany w Warszawskiej Gazecie

Nowy numer tygodnika Polska Niepodległa od jutra w kioskach

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:24)

Komentarze

Nie w "Niemczech", lecz głównie na terenach zachodniosłowiańskich

okupowanych przez Niemców, głównie w okolicach 

Roztoka (miasto rodu Ronikierów) na Pomorzu Zachodnim

w okolicach Łużyckich Chociebuża i Budziszyna, czy w końcu 

współzałożonego przez moich przodków stodorańskiego Kopnika,

współcześnie zwanego Berlinem - aktualnie jednego z większych 

miast tureckich

płoną podpalane przez saksońskich okupantów obozy azylantów. 

 

 

Niemcy już od średniowiecza do zniszczenia lokalnych kultur na terenach podbitych lub podbijanych używali obrotnych i efektywnych żydowskich osadników. 

Sowieci, zwłaszcza największy morderca wszechczasów - Stalin, "spacyfikowali" całą niemal słowiańską ludność Śląska, zastętpując ją wielokrotną masą deportowanych z Ukrainy, oprócz niedobitków t.zw. Kresowian, rzesz ukraińskich bolszewików stanowiących aktualnie większoś populacji Śląska - Legnica nazywana wręcz małą Moskwą !!! 

Od czasu stalinowskich czy chińskich deportacji nie było tak wielkich wysiedleń, do jakich przyczyniły się "nasze" sowieckie wojska poprawiające po Armii Czerwonej w Afganistanie i z saksońskimi "partnerami" w Iraku. Dowódcy tych wojsk pochodzą właśnie z ukraińskich rodzin z sowieckich koszar i poligonów z okolic małej Moskwy (Legnicy), czy Żagania, podczas gdy rodzima ludność, wypędzana jest nadal z własnych domów i zmuszana do emigracji. 

 

 

 

Przyjmę na MOJEJ ziemi 10 000 lojalnych, uzrojonych muzułmanów ! 

 

Nie pozwolę, by SOWIECCY OKUPACI wciąż uzurpujący władzę w naszym Kraju osiedlili na MOJEJ ziemi kogokolwiek ! 

Zmiana krawata z czerwonego na niebieski (lub UWAGA !!! zielony !!!) lub nazwiska z Stolzman na Kwaśniewski, z Busseck na Buzek,  z Szczynukowicz na Komorowski, z Müller na Miller, z Hübner na Hibner i.t.p., czy nawet płci i inne zabiegi kosmetyczne nie pomogą. 

 

Głoszone przez medialnych bolszewików hasła o 

"solidarności" i "chrześcijańskiej powinności" do mnie nigdy nie dotrą. 

Kościoły budowane przez moją rodzinę już dawno obsadzone są przez sowieckich agentów w sutannach oraz bez, piorących mózgi naiwnym i piorących pieniądze z t.zw. "funduszy unijnych".

 

 

Muzułmanie (polscy i litewscy Tatarzy) już od końca XIV wieku ratują nasze ziemie. 

Tatarzy odegrali decydującą rolę w licznych bitwach z Niemcami m.in pod Grunwaldem

z mongolskimi i tatarskimi najeźdźcami Złotej Ordy czy Imperium Osmańskiego

Z muzułmańskich Tatarów wywodzą się takie osobistości, jak Henryk Sienkiewicz. !!!

 

 

http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/zniszczyc-pelna-pychy-europe

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

http://sbb-music.jimdo.com

#1494034

Ja im talerz zupy, a oni w podzięce, zgwałcą moja żonę i córkę, a mnie głowę odetną.

Obiecała im gruba Berta z Berlina, że ich wszystkich przyjmie, to niech ich sobie zabiera.

Wystraszyła się swoich rodaków, bo coraz więcej Niemców protestuje.

Ale od czego ma pachołków i sługi z POlszewickiego rządu kopary, która zgodzi się na każdy rozkaz, z Berlina.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0
#1494035

.

i nie jest to jedyna fałszywa moneta, którą mamy w obiegu.

"Solidarność
 
To słowo, które kompletnie się w Europie zdewaluowało "

- http://pppolsku.blogspot.com/2011/09/kolonia-usa.html

proszę też zajrzeć do tekstu "HALA PODŁOŚCI" w tymże blogu.

Na dziś zarówno "Solidarność" jak i "Miłosierdzie" oznacza tylko jedno

- http://kdgwna.blogspot.com/2015/03/syj.html#MIKO

wspierać desant z BW na UE.

- http://pppolsku.blogspot.com/2015/09/oper.html

Czyż nie jest to najlepszy dowód degeneracji tego systemu, przy którym PRL może się wydawać niebiański. Ale my przyzwyczailiśmy się do szulerów, którzy zarządzają nami, bo rzucą nam czasem parę ochłapów, zresztą nie wszystkim.

Dziwni są chrześcijanie, oni wzięli na serio wezwanie parobka z Watykanu, aby czcić jego "starszych braci", cokolwiek nie uczynią.

- http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#Usmiech

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Serpel

#1494036

Obecne Niemcy coraz bardziej przypominaja rozchwiana republike weimarską. Lewactwo podniosło głowy i steruje narracją w telewizorze, UE to tylko atrapa - pełna nierobów urzedniczcyh, dbających tylko o portfele za zasłoną pięknych sloganów. To sie źle skończy dla kontynentu....Niemcy po raz kolejny oblewają egzamin na mocarstwo ale po raz pierwszy mają "sojusznika" w zdrajcach z PO w III RP...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1494037

Irytuje mnie płaczliwe przypominanie jak to Polacy ratowali żydów a oni tacy niewdzięczni.
Pies ich je....
Polakom można wejsć na głowę a ten gnusny naród pozwala na wszystko.
Pełno tutaj róznych kreatur, które nieżle tutaj pasożydują . Ale to tak od dawna np. kiedys uwił sobie u nas gniazdko Casanova i posuwał polskie PANIE.
Żydzi dziwnie szanują tych co ich na prawdę rezali jak Ukraińców Niemców Chorwatów Rosjan.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Pozdraawiam

Kornell

#1494038

Czym większą życzliwościom ich obdarzysz, tym większą pogardą będą nam Polakom pokazywać.

Tylko silnych się boją, i mają do nich szacunek.

Zobacz jaki szacunek mieli Turcy do Jana 3 Sobieskiego, czy kozacy do księcia Jaremy Wiśniowieckiego.

Krótko i za pysk, a w tedy i szacunek się znajdzie.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1494040

wlasnej kultury i godnosci wobec narastajacej od wielu lat antypolskiej nagonki.
Jedwabne jest tu data wyjsciowa choc antypolonizmy byly juz za PRLu, ale wtedy jako kraj okupowany przez kacapow niewiele moglismy protestowac .
Ale juz niby w kraju wolnym pluja nam w twarz bez wiekszej reakcji spoleczenstwa,a pluja nam nie tylko ci ze wschodu, zachodu i pejsaci na calym swiecie pluje nam w twarz jedzca polski chleb coraz mniej zakamuflowana chaszarska cholota.
Ta V kolumna, ktora niszczy od lat Polske za zgoda Polakow-no bo bez zadnej adekwatnej reakcji, jest najbardziej destrukrywna banda z ktora Polacy powinni sie rozliczyc i nie nawoluje do podpalania synagog czy innej przemocy lecz do bojkotow ich mediow ich teatrow ,telewizji,filmow do oczyszczenia ich z sadow,sejmow poprzez wybor rdzennych Polakow, ktorzy nie beda nie tylko Zydami, ale tez nie bda szabes gojami.
Jesli ktos mieszka w Polsce i na nia pluje to paszol wont.Zadne panstwo na swiecie se nie pozwoli na takie zachowanie V kolumny.No chyba ze jest tak jak Polska pod jej rzadami i to z lewa i prawa.
A nie zalatwiona sprawa Jedwabnego w tym przerwanie ekshumacji przez Kaczynskiego/Kalksztajna oraz reaktywowoanie przez niego zydowskiej antyposlkiej organizavji Bnai Brith zakazanej przed wojna odbija nam sie czkawka.
Ciekawe jest ze srodowiska zydowskie zgromadzone w roznych centrach zydowskich jak organizacja Batorego czy inne nie sa lojalne z Polska kiedy taka szmata jak Gross opluwa Polakow wrecz stoja za ta swolocza.
Polska tez od lat nie jest broniona za granica, no bo kto ja ma bronic skoro konsule i ambasadorzy to antypolskie pogieremkowskie chazarstwo.
Niestety obecny Prezydent Duda pytany czy zgadza sie z decyzja Kaczynskiego o zaniechaniu ekshumacji w Jedwabnem calkowicie sie z ta decyzja utozsamia mimo ze jet to niezgodne z Polskim prawem i ptrzeciw interesom Polakow widac Duda tak jak Kaczynski przedklada zydowskie prawo nad polskim,co jest juz niepokojace,wciaz obowiazuje w Polsce poznawcza teoria wroga ze po owocach ich poznacie ,a nie po obietnicach.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1494043

Niemcy jeszcze zapłaca cene za ta skrajnie nieodpowiedzialną tolerancje i chciwość, ponieważ zależy im na emigrantach bo to obniża presję na wzrost pensji. Jeszcze dojdzie tam do poważnych zamieszek. A kto wie moze do parlamentu znowu dostaną się nazisci...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

http://systemwkryzysie.blox.pl - Alternatywna Rzeczywistość

#1494041

.

Jest rzeczą dość dziwną, że pogardliwe określenie dla Niemców pochodzi od mieszkańców na południowym-zachodzie tego kraju, w Badenii-Wirtembergii, a dokładnie jedynie Wirtembergii. Francuzi określają bowiem Niemców Allemand, co wywodzi się od ich bezpośrednich sąsiadów Alemanów, zamieszkujących z kolei południe Badenii i część Szwajcarii. Jest rzeczą mało prawdopodobną, że Polacy mieli szczególnie wiele kontaktów ze Szwabami. Polacy jeździli raczej na saksy, tzn. do Saksonii, ew. mogły to być kontakty zw szwabskimi rzemieślnikami, znanymi ze swej zręczności, pracowitości i oszczędności, słynne przysłowie szwabskie brzmi:

"schaffe schaffe häusle baue und net nach de mädle schaue"

(pracuj, pracuj, buduj domek a nie patrz za jakąś dziewką)

 

Rzeczą też mało znaną jest, że jeszcze nie tak dawno (do lat dwudziestych XXw) do Wirtembergii wysyłały biedne rodziny góralskie z Austrii i Szwajcarii zbędne dzieci na tzw. "rynek dzieci" aby za wyżywienie szły tam na służbę, dzieci takie nazywano "Schwabenkinder" (dzieci szwabskie).

 

Wyobrażenie, że Szwajcarom, Austriakom czy Niemcom zawsze się wspaniale powodziło nie znajduje potwierdzenia, jeszcze do połowy lat 40-tych XX wieku biedota w tych krajach, nie różniła się niczym od biedoty w Polsce, a jeśli to na niekorzyść.

 

Pozwalam sobie na tę małą dygresję, gdyż w Polsce królują a nawet szaleją częstokroć fałszywe wyobrażenia o świecie, jak zawsze "cudze chwalicie, swego nie znacie". Choćby Włochy. Poziom życia niektórych warst społecznych na Południu Włoch (Neapol, Sycylia) był nierzadko niższy, niż to co znaliśmy w tym samym czasie w tej "wrednej" dla wielu PRL. Pewne polepszenie standardu miało miejsce w latach 60-tych i później, chociaż do niektórych dzielnic w Neapolu czy Genui nie warto się i dziś przenosić. To samo dotyczy wielu innych miejsc w Europie Zachodniej czy USA.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Serpel

#1494049

Kurski glosi Slowo Boze. Ubral sie diabel w ornat i ogonem na Msze dzwoni!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1494052

Kurski glosi Slowo Boze. Ubral sie diabel w ornat i ogonem na Msze dzwoni!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Medardo

Crux Sacra Sit Mihi Lux, Non Draco Sit Mihi Dux Vade Retro Satana, Numquam Suade Mihi Vana Sunt Mala Quae Libas, Ipse Venena Bibas.

#1494053

Świetny artykuł !

 

Koniecznie trzeba rozpowszechnić. Przesyłam dalej.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1494061