Muzeum Powstania Warszawskiego fałszuje historię

Obrazek użytkownika xiazeluka
Historia

Awantura warszawska żadnych pozytywów nie miała. Żadnych. Była to klęska w każdym możliwym wymiarze: militarnym, politycznym, materialnym i mentalnym. Nic więc dziwnego, że rozpaczliwie usiłując zracjonalizować ten obłęd, awanturofile fałszują historię powstania.

Na oficjalnej stronie Muzeum Powstania Warszawskiego (]]>http://www.1944.pl/historia/kartki_z_kalendarza/1_5_pazdziernika/]]>) można przeczytać następujące rewelacje:

Bilans strat po stronie polskiej: ok. 18 tys. poległych Powstańców, ok. 180 tys. zabitych cywilów [...] ok. 25 tys. rannych Powstańców, w tym 6,5 tys. ciężko. [...] Po stronie niemieckiej – ok. 10 tys. żołnierzy poległych, ok. 7 tys. – uznanych za zaginionych; rannych – 9 tys.

Straty cywilów są wyolbrzymione, lecz nie to jest najciekawsze. Otóż zdaniem fantastów, piszących powyższe bzdury, w ciągu dwóch miesięcy walk (przyznajmy – momentami intensywnych) na bardzo ograniczonym terenie Niemcy mieliby utracić 17 000 zabitych – czyli dokładnie tyle, ilu stracili we wrześniu 1939 roku w walce z milionowym Wojskiem Polskim, uzbrojonym w ciężki sprzęt, czołgi i samoloty. Ba, straty niemieckie w awanturze warszawskiej można określić jako większe od polskich, jako że setki (tysiące) powstańców zostało zamordowanych w szpitalach lub rozstrzelanych bez walki. Niedozbrojeni cywile zabili więcej żołnierzy przeciwnika, niż Wojsko Polskie w 1939 roku. Są chętni, by w to uwierzyć?

Przy okazji warto zwrócić uwagę na całkowicie nierealny stosunek zabitych i zaginionych do rannych: 17 000 vs 9000. To bardzo dziwna, niespotykana proporcja. Zwykle stosunek ten wynosi 1:3, czasem 1:2, niemniej liczba rannych jest najczęściej znacznie wyższa od zabitych. A to oznacza, że „17 000 zabitych i zaginionych” jest z miejsca kwotą podejrzaną.

Według raportu von dem Bacha-Zelewskiego dla Himmlera z 5.10.1944 straty własne jego korpusu wyniosły 1570 zabitych i 8374 rannych. Dodając do bilansu ubytki garnizonu oraz jednostek frontowych przedzierających się przez miasto lub wspierających oddziały von dem Bacha można przyjąć, że Niemcy stracili ogółem do 3000 zabitych i ze trzy razy tyle rannych. I takie szacunki są obecnie uznawane przez historyków za najbliższe prawdzie. Dlaczego więc strona Muzeum zamieszcza fałszywe dane?

O tym, że „17 000 zabitych i zaginionych” to bujda świadczą także bieżące raporty Bacha-Zelewskiego. Wedle 22 meldunków dziennych o stratach bezpowrotnych wyglądały one tak (0/15 - 0 oficerów, 15 podoficerów i żołnierzy zabitych):

24 sierpnia – 0/15 (plus 0/2 zaginionych)

26 sierpnia – 1/25 (plus 0/2 zaginionych)

27 sierpnia – 2/14 (plus 1/54 zaginionych)

30 sierpnia – 0/15 (plus 0/1 zaginionych)

31 sierpnia – 0/17

2 września – 1/17 (plus 0/1 zaginionych)

3 września – 0/20

5 września – 1/16

7 września – 1/14

8 września – 1/29 (plus 0/2 zaginionych)

9 września – 3/11

10 września – 1/10 (plus 0/1 zaginionych)

11 września – 0/10 (plus 0/1 zaginionych)

12 września – 0/25 (plus 0/11 zaginionych)

13 września – 2/22

19 września – 0/11

20 września – 0/38

21 września – 0/6 (plus 0/6 zaginionych)

22 września – 1/29

23 września – 0/8

24 września – 0/11

27 września – 0/19

Straty Niemców w zabitych są więc wielokrotnie niższe od AK, w dodatku po stronie niemieckiej poniosły je przede wszystkim jednostki niefrontowe, o charakterze policyjnym lub karnym, w tym głównie brygada kryminalistów Dirlewangera (315% strat).

Podsumujmy straty w zabitych:

Polacy – 16-18 000

Niemcy i kolaboranci – 3000

Aby zabić jednego żołnierza przeciwnika musiało zginąć 5-6 powstańców i co najmniej 30 cywilów.

O dziwo, są tacy, którzy twierdzą, że ta rzeź miała sens.

 

2
Twoja ocena: Brak Średnia: 1.5 (20 głosów)

Komentarze

Powstanie Warszawskie nazywa Pan awanturą?

Awanturę to zrobili sowieci nawołując Polaków do wzięcia w nim udziału, a potem czekali, że powstańcy się wykrwawią. Celem powstania było również zapobieżenie przejęcia kontroli na Warszawa przez Rosjan.

Przyjmuje Pan obcy większości Polaków  punkt widzenia.

Vote up!
19
Vote down!
-1
#1489932

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1489933

Zdziwienie powoduje fakt, że Rosjanie nadawali komunikaty wzywające Warszawiaków do udzialu w powstaniu. Czyli ich zamiar wykrawawienia powstania był wcześniejszy.

Vote up!
18
Vote down!
-1
#1489936

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1489937

Jego "działalność blogerska"  sprowadza się do tego, że od kilku lat zawsze w okolicach rocznic Powstania Warszawskiego regularnie nęka wiele portali, w tym Portal Niepoprawni.pl, swymi "materiałami" o "awanturze warszawskiej" i psuje powietrze !

 

Niepoprawni.pl nie są miejscem, w którym bezkarnie ma się odbywać szkalowanie Powstania i Powstańców.

Administacja  NP.PL nie powinna się temu tylko przyglądać.

 

Apeluję również do Użytkownków NP.PL o niekomentowanie wpisów X .

 

Nie zgadzam się na obecność X. i jego "blogu" na Portalu Niepoprawni.pl !

 

Vote up!
19
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1489962

To nie jesteś sama z tym postulatem.

Beata Szydło premierem

Vote up!
16
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1489965

 Wiadomo  jest ze, gdyby nie internet to wielu z nas by nie wiedzialo ze tylu idiotow jest na tym swiecie. Od czasu do czasu i nasz portal "odwiedzaja" To takie organiczne odpadki :-))))))

Vote up!
15
Vote down!
-1
#1489970

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490020

Kłamstwa, półprawdy, manipulacje i nieuprawnione oceny.

Wszystko razem opakowane w bezczelną drwinę z Patriotów.

Dostajesz zakres - minus 24, i to też dlatego, że nie mam więcej.

Bez pozdrowień

PS

Trójka Powstańców relacjonowała mi prawdziwą historię.

W najbliższej Rodzinie - przez wiele lat.

Jeśli chciałbyś dyskutować, to napisz o wpływie ludobójstwa w KL Warshau na decyzje

Dowództwa Powstańczego.

Masz źródełko:

http://solidarni2010.pl/2823-dlaczego-sp-sedzia-maria-trzcinska-przez-3-miesiace-nie-mogla-byc-pochowana.html

Vote up!
13
Vote down!
-1

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1490002

Ode mnie również - zakres - minus 24.

I "ciekawostka" - bodajże w roku 1947 matkę K.K. Baczyńskiego "odwiedził" przedstawiciel Urzędu Bezpieczeństwa - pytając o syna.

Jak ktoś dowcipnie skomentował - zapewne miał zamiar zaprosić K.K. - na kawę.

Biorąc zaś pod uwagę realia ówczesne - jeśli Urząd Bezpieczeństwa dotarł do dokumentów Armii Krajowej - to poszukiwal jej czlonków - w wiadomym celu. I żadne "przechowanie się", czy "ukrywanie" nie uratowałoby tych polskich patriotów przed haniebną śmiercią.

Tak więc - wszelkie "analizy" o tym, co było lub byłoby lepsze dla Polski i Polaków są absolutnie nieuprawnione.

Natomiast owo uporczywe atakowanie faktu historycznego i przedstawianie go jako "awantury" jest formą perseweracji i świadczy poważnie o braku równowagi psychicznej (że poslużę się lekarskim eufemizmem).

Bez pozdrowień.

Vote up!
14
Vote down!
-1

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1490007

Dziadek nie przeżył pobytu w szczecińskimm areszcie. Powód ? Towarzysze dotarli do niemieckich informacji o tym, że dziadek był uczestnikiem "sanacyjego" Powstania Wielkopolskiego ! Niemcy tylko odnotowali udział, nie mścili się na starym człowieku.

Vote up!
13
Vote down!
-1

#1490019

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490023

To pytanie przekracza granice paranoi !

Obcokrajowcowi, nie znającemu naszej historii, tłumaczyłbym cierpliwie czym są dwaj wrogowie ! Polakowi tłumaczyć nie zmierzam ! Od Polaka - wymagam.

Vote up!
12
Vote down!
-1

#1490025

nie mamy pewności, że ta przybłęda jest "polakiem", fotki swego ryja tu nie zamieścił.

Vote up!
11
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1490038

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490207

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

"d mn równż - zkrs - mns 24." Tchórzstw brk wdzy. " żdn "przchwn sę", czy "krywn" n rtwłby tych plskch ptrtów przd hnbną śmrcą." bk dwdzł Bczyńską, by sę zpytć, gdz sę pdzw jj syn. Zmst rsztwć, zwść d jkjś ktwn wydsć trtrm dpwdź. Fktyczn, zgrz trwg. "Tk węc - wszlk "nlzy" tym, c był lb byłby lpsz dl Plsk Plków są bsltn nprwnn." tk wnsk wycąg Pn n pdstw jdnj wzyty grzcznng bk? Zwrt "kbc lgk" n jst nprzytmny. C byłby lpsz, mżn bz trd rcjnlzwć stswnym nlgm. t dwdzą, ż bz wntry w Wrszw n dszłby d mskry mst, cywlów K. t przypszczn są prwnn. "Ntmst w prczyw tkwn fkt hstryczng przdstwn g jk "wntry" jst frmą prswrcj śwdczy pwżn brk równwg psychcznj (ż pslżę sę lkrskm fmzmm)." brk równwg psychcznj śwdczy msw, hstryczn kcj mnswn wpsów kmntrzy Mł. Msc być brdz npwn swch rcj, skr rgmntjc cnzrą pstsłwm. Ż sę Mł psłży lkrskm fmzmm. "Bz pzdrwń Mł pzdrw.
Vote up!
2
Vote down!
-9
#1490022

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490021

Ile ci placą trolu za te twoje durne, głupkowate, żenujące wpisy, zawsze w okolicach NASZEGO POWSTANIA WARSZAWSKIEGO...ty nawet nie jesteś półprawdą. Jesteś zwyczajnym prostym, "tempym"(.....) i półgłówkiem.

Vote up!
13
Vote down!
-1

emilia plater

#1490068

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490208

Z kim ty chłopie dyskutujesz szkoda Twojego cennego czasu. Toż to zwyczajne ścierwo ubeckie rodem z Kremla. Do tej pory nie mogą darować Stalinowi, że zatrzymał sie na Powstaniu i nie poszedł aż po Ren albo i Pireneje. Ta swołocz nie nie może przebolec, że Powstanie powstrzymało "marsz na Eurpę". ( cytuję z pamietników gen. Czujkowa) i jak to Polacy, po raz kolejny włsną krwią powstrzymali upadek cywilizacji europejskiej. A teraz znowu podnoszą skrzydełka, z innej strony. Postmodernistycznymi wytrychami niszczą kulture, moralność i wartosci przypisane przez dwa tysiąclecia do naszej tradycji,  kultury i wiary. A ze na nas sie to skrupia, to dla tego, że jak napisał Zimny w Warszawskiej, cytuje:" Jetesmy ostatnim starym, wielkim i potęznym narodem Europy, w którym relgia Rzymsko Katolicka przetrwała w swojej, żywej formie.  A dzieje sie tak dlatego, ze okupiliśmy to własna krwią, która lała sie strumieniami przez stulecia. Nie ma świętości tam gdzie nie ma meczenników". Prawdziwą Niepodległość trzeba okupić krwią. Tak wyglada ten swiat i tak sie konstruuje jego zasady

..

Vote up!
13
Vote down!
-1

emilia plater

#1490070

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

1. Przd Prnjm znjdwły sę jż wjsk lnck. 

2. Twrzysz Stln wcl sę n ztrzymł - tóż tg n wc, twrzyszk, pnwż jstśc nkm: frnt wschdn był cły czs w rch. B frnt wschdn t n jst 20 km n półnc płdn d Wrszwy, lcz jkś 1400 km.

3. Djc tn cytt z Czjkw, pśmjmy sę.

4. Skr twrzysz Stln n błby sę wjny z lntm (n b wysyłc g z Prnj), t z cłą pwnścą n błby sę bndy półcywlów zbrjnych w btlk z bnzyną.

 

Vote up!
1
Vote down!
-9
#1490209

Oklaski

 

Kiedy xiazeluka propadandę pisze

klaszczą mu sowieccy towarzysze.

 

PS I sowieccy i niemieccy i inni towarzysze...

Vote up!
11
Vote down!
-1

jan patmo

#1490057

Ruchawka

 

Aż pod niebo z radości podskoczą żydowscy towarzysze,

gdy im xiazeluka historię o "ruchawce w getcie" napisze.

 

PS Już się zresztą na nią nie mogą doczekać!

Vote up!
11
Vote down!
-1

jan patmo

#1490062

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490210

Ze ścierwami nie należy prowadzić zadnego dialogu, bo to Wam ubliża. Ścierwa ubeckie należy tylko minusować!
Tym bardziej, że to "to to" jest trol i placą mu za kanalizowanie Waszego cennego czasu.

Vote up!
12
Vote down!
-1

zimny drań
 

#1490219

Zero karmienia trolla, a pała za komentarz i obrażanie innych.

A na to zezwala regulamin NP, i to jest lekarstwo na takie cóś.

Pozdrawiam.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
11
Vote down!
-1

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1490222

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#1490268

impotencja

 

czyżby jednak z powodu impotencji

nie pociągała xiazeluki w "getcie ruchawka"

ponieważ dlań polemiczna kultura

to jest wyłacznie propagandowa sprawka?!

 

PS I to takiego "uczonego od ruchawek"!

Vote up!
9
Vote down!
-1

jan patmo

#1490274

z głupotą sie nie polemizuje

Vote up!
10
Vote down!
-1

zimny drań
 

#1490294

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ws n sją, sm rśnc.

Vote up!
1
Vote down!
-8
#1490359

A to ścierwo dalej tu sie snuje jak smród po gaciach

Vote up!
11
Vote down!
-1
#1490360

pomyłka!!!!! ścierwo dostało ode mnie 5 pkt.... sorry...

Vote up!
9
Vote down!
-1
#1490361

Na szczęście nie dostało ścierwo pkt. bo Twoje koment na razie się nie liczą.

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-1

zimny drań
 

#1490395

Na łono

 

Nie czekaj więc xiazeluka ani chwili,

lecz wracaj na łono sowieckich debili!

 

Vote up!
8
Vote down!
-1

jan patmo

#1490391

...łono to przyrodzenie... więc złoto do złota, a łono do łona....albo jak kto woli, "łun"... przez "ch". I do tego złamany.

Vote up!
6
Vote down!
-1

zimny drań
 

#1490396

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Dbl pjją sę swm dblzmm wzjmn zgrzwją d wlk z fktm. Skąd tyl tłtjstw sę t zlzł? Swck mbsd Ws przysłł?

Vote up!
1
Vote down!
-9
#1490438

posłuchaj cwelu mogę cie znalźć po IP, i nie interesuje mnie kto za tobą parówo stoi

Vote up!
6
Vote down!
-2

zimny drań
 

#1490449

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika xiazeluka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

No i jak Mła już znajdziesz, towarzyszu nazikomunisto, to co następnie zrobisz?

Vote up!
1
Vote down!
-5
#1490477